Új privát üzeneted érkezett!

Van valakinek tapasztalata arrol, hogy egy evangelikus felnott-kereszteleshez mi szukseges?
Szidi
Szidonia
 


Sziasztok!

Pocok gratulálok a keresztelõhöz, szép idõtök volt? Mit kapott Manka? Mibe öltöztétek ?

Szidonia:
Én úgy tudom, hogy legalább 1 évig kell hittanra járni, és általában a Nagy Kátét kell megtanulni. Természetesen ez is lelkésztõl függ, hogy mennyire szigorúak, mit kell tudni. Engem pl. nem volt hajlandó egy lelkésznõ megkonfirmálni, mert túl világinak tartott(pedig 2 évet jártam hittanra), aztán egy másik lelkész szívesen vállalta volna feltétel nélkül, de addigra már én nem akartam...

sziasztok
zsuzsi
 
 


Kedves Zsuzsi!

Koszi a valaszt. Mit jelent az, hogy tul vilagi vagy?? Plane, ha jartal hittanra.
Es hol volt az a kedves lelkesz, aki nem csinalt ugyet ebbol?

Szidi
Szidonia
 

 
 

Sziasztok! Én a maradandó dolgokra szavazok, amik örök emléket képviselnek, és esetleg a gyermek is tud majd örülni neki pár évvel késõbb.
Mi négyen voltunk testvérek, négy különbözõ keresztszülõvel.
A két nagyobb testvérem úgy tudom monogrammos ezüst evõeszközt kapott (egy darab kés, villa és kanál). Kicsit nagyobb gyermek korában a bátyám szívesen evett velük.
Mi kisebb gyerekek aranyláncot kaptunk medállal. Felnõtt korunkra csak én viselek ékszert, így a láncainkat is. Ennek sok értelmét tehát nem látom.
A fiam a keresztapjától egy antik ezüst poharat kapott, amibe belegravíroztatta a fiam nevét. Nagyon szép darab. Most kint van a polcon és mindannyian örömünket leljük benne.
Szerintem egy névreszóló ezüst gyertyatartó, vagy tál is szép ajándék lehet.
Borcsa
 


Ja azt elfelejtettem írni, hogy a fiam keresztapja az ezüstpohár mellé vett két nagyon helyes mesekönyvet és a párjával egész éjjel dolgoztak egy kedves széljáték elkészítésén, amelyre mesefigurákat rajzoltak. Pillanatnyilag ez a legbecsesebb, de sajnos idõvel ez tönkre fog menni.
Borcsa
 


Sziasztok!

Ugyan itt csak a keresztelõrõl volt szó, de mi van a névadóval? Ha errõl tud valaki bõvebbet örülnék, ha megosztaná velem.
 
 


Sziasztok!
Nálunk most vasárnap lesz a keresztelõ, a kislányomé és a bátyám kisfiáé közösen. Keresztbe kereszteljük a babákat, így mi is és a bátyámék is keresztszülõk is lesznek egyben. Utána lesz egy nagy családi ebéd a szüleink házában. Remélem jó idõ lesz.
Akiket meghívtunk, szinte mindenki megkérdezte, hogy mire van szükségünk. Így tél elõtt kardigánt, mellényt, pulcsit, vastagabb tipegõt, vastagabb plédet, sapkát kértünk. Mindenkitõl mást. (Annyian nem leszünk, hogy összekevertem volna.) Megmondtam mindenkinek a méretet, a színeket, amiket szeretünk.
Mi a leendõ keresztfiunknak megvettük a járókát és a keresztelõ ruhát. Mi tõlük játszószõnyeget kapunk.
Így is meglepetés lesz, hogy kinek milyen szépséget sikerül találni.

Arry: Névadóról szerintem a polgármesteri hivatalban érdeklõdj!
Üdv!
Anima
Anima
 


Szép napot! Kép

Lassan 2 éve nincs semmi kérdés, bizonytalanság keresztelővel, keresztszülőséggel kapcsolatban? Kép
Jó lenne feléleszteni a topikot, nekem lenne kérdésem, remélem választ is kapok valaki(k)től. Kép
Pl. a keresztszülők kérik el a gyereket, vagy a szülők választanak keresztszülőt a gyereknek?

Várom a válaszokat. Köszi előre is.

Boróka
 
 


A szülőknek kell eldönteni kit tisztelnek meg és kire bízzák ezt a "tisztséget". Általában rokon szokott lenni , de ez nem kötelező.

Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Boróka! Mi 2 baráti családot kértünk meg, egyik helyen keresztapának a másik családban meg keresztanyának. Ált. házaspárt szoktak, de nekem mindkettö nagyon jó barátom és igy szerettem volna.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Helló!

Boró, nálunk a Hugom a keresztmami és a férjem mostohaapja lett a keresztpapi, amolyan nagypapi-keripapi féle. Kép

Szia Karmen! Ezer éve nem hallottam felőletek! Orsi hogy van? Amúgy Hajnalka vagyok még az endós fórumról Kép
 


Hajni! irok levelet, Vicuskától kérdeztem mi a cimed de tudod nem válaszol egyhamar! Már akartam irni neked, végre megvagy akkor!!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sajna úgy tűnik ez az oldal már több mint egy éve nem működik.Én azért leírom a sztorit. Mikor terhes lettem kiválasztottuk a keresztszülöket. A párom a barátját kérte fel és mivel nem volt barátnője keresztmamának az én barátnőmet kértük fel. Csakhogy mire a baba megszületett a keresztapajelöltnek barátnő akadt. Néhány hónap leforgása alatt teljesen eltávolodott tőlünk. Abszolút nem érdekli a keresztlánya felénk se néz. Jelenleg azt várja, hogy mi menjünk. Szerintem egy keresztapának nem azt kellene számon tartani,hogy legutóbb én voltam most te jösz. A névnapját is elfelejtette. Szerintem egy ijen komaságnak nincs értelme. Így maradt az én 7 hónapos kislányom keresztapa nélkül. Szerencsére keresztanyából viszont a legjobbat választottuk. Egyébként mi nem vagyunk házasok és megkeresztelték a gyerkőcöt, nem kellett paptól papig járnunk.
 
 


sziasztok!látom már egy éve, hogy nem írt senki.azért megkérdezem, hogy minden alkalomra kell venni valamit a keresztszülőnek, akár a saját gyerekének?ismerek olyat aki csak húsvétra vesz

Kép
Kép
eyi
 
 


Látom nemigen jár erre senki :(

Az engem is érdekelne,hogy kinél mennyit "foglalkoznak" a keresztszülők a gyerekekkel.Ugyanis én pár hete kereszteltem előszőr a "barátnőm" kislányát.Nagyon meglepődtem,hogy minket kért fel,a férjem meg elfogadta mielőtt megbeszélhettük volna(merthogy nem illik visszautasítani)
Az idézőjelnek története van,majd elmesélem,ha még benéz valaki.Egyben tanácsot is szívesen fogadnák valakitől,hogy a barátnőmmel közös múltunk ismeretében,hogyan kéne viselekednem a lányával(a keresztlányommal) :roll:

[img:ed5097665c]http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/748876.png[/img:ed5097665c]
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: