Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tegnap este mi is megjöttünk balcsiról, szuper volt, szuper idővel. nagyon jól éreztük magunkat, csak kevés volt. Még maradtunk volna.

Nettke!

Jó ilyen hírre érkezni. örülök, hogy otthon, azért úgy sokkal jobb. És szuper, hogy Beni ennyire szépen javul. Még mindig nagyon sokszor az eszemben vagytok.

Detti!

Durva ez a bárányhimlő, tudom mit érezhetsz, a barátnőm férje pocsékul viselte felnőtt korában. Szerintem ez a pár nap lesz nagyon durva, talán csütörtökre jobban leszel. Drukkolok neked. Napra azért nem szabad menni, mert állítólag jobban megmaradhat a helye. Nem tudom tényleg így van e, mindenesetre ezt hallottam. Eléggé rosszkor jött.
Akartam kérdezni, hogy amit adtál könyvet, az nem egy trilógia utolsó része? Még nem olvastam, csak a tartalmát és abból azt szűrtem le.

Cat!

Jó kis kalandos nyaralásotok lehetett Olaszországban.... :D
Egy pár képet azért tölthetnél fel ide vagy a facebookra.
Gondoltam, hogy ti még külföldön is ládázni fogtok, lévén Zoli milyen fanatikus. :D
Könyvedet kiolvastam, a végén alig bírtam letenni. Már fürdeni sem mentem be a végén, addig is nyugim volt a fiúktól és olvastam...:-)

Brigi!

Jó, hogy jelentkeztél!!! :D
Hogy vagytok? Gyerekek? Gondolom Emese már nagyon nagy...

Zoé tényleg nagyon tünemény, egy hangja sincs a kiscsajnak, nagyon nagyon jó kislány, jó volt egy picit babázni.

Lilla!

Jó utat hazafelé!!!!!!!!!!!!!!

Edit merre vagy?

Meme!

Hova mentek Horvátországon belül?

Mi most egy hétig itthon, aztán vasárnap megyünk 4 éjszakára Várgesztesre szintén uncsitesókkal. Remélem az idő akkor is kedvezni fog nekünk.

Kata

Kép
 
 


Kata :)
Örülök, hogy tetszett a könyv! Én is akartam Dettinek írni, hogy a két Adler könyvet kivégeztem, a Caleb Carrt most olvasom még. Még elolvastam a Fehér királynét Philippa Gregorytól, hát ez elég gyenge, de szívesen kölcsönadom, aki szereti az angol történelmet, abból ad bőven ízelítőt. Szerintem nálad Kata a másik Caleb Carr könyv van, trilógia, de nem függenek össze.

Mikor mentek Horvátba? Hallottátok, hogy ég Brac sziget? :cry:

Zoli most tölti át a képeket, majd csinálunk picasa albumot. A face-re nem szeretek feltölteni, ezzel kapcsolatban rosszakat hallottam, ide meg lusta vagyok kicsinyíteni. De az utazásotokig feltöltjük. :lol:

Ja és jött két travel bug is velünk Olaszból, és egyet ki is tettünk, innen vittük ki.

Cat
Kép
 
 


Nettke,

Na, valami jó hír! Nagyon örülök, hogy ilyen jól áll Beni, innentől kezdve csak jobb lesz!

Cat,

A képekre majd én is kíváncsi leszek. Biztosan jó lehetett mind a két utazás. Buranoban és Torcelloban mi is jártunk, azok tényleg szépek.
Nem írigyellek a holnapi nap miatt :roll: A gyerekek meg mennek oviba?

Én is elolvastam a két Coben könyvet. Hogy tetszik Carr? Nekem az nagy kedvencem!

Kata,

A Vadim könyv van nálad? Az egy három részes könyv, de én úgy emlékszem, hogy független egymástól a három. Sajnos csak kettő van meg belőle.
És akkor sátrazni nem mentek Horvátországba?


Én már kicsit jobban vagyok. Lázam már nincs két napja, csak a fejem fáj még. A viszketés is egészen jól alakul, tegnap éjszaka csak egyszer keltem fel.
Jó néhány pötty visszahúzódott, újak nem jöttek ki, de hólyagjaim vannak még azért. Viszont a fejem brutál ahogyan kinéz :cry: Szerintem ez a testrészem a legszörnyűbb. Olyan, mintha összecsipkedett volna egy szúnyog egy jó kis kozmetikai kezelés után :roll: Nagyon remélem, hogy csütörtökig az arcom is alakul majd (a fodrászt le kellett mondanom...). Szóval a fizikai állapotom most egy kicsit jobb, mint a lelki. Mindent megteszek annak érdekében, hogy szombaton már le merjek vetkőzni fürdőruhára. Kaptam egyébként egy ütős vírusölőt is, és mindent beszedek és magamra kenek, ami javít az állapotomon. Ja, éshozzá tenném, hogy kb. 4 kg-ot fogytam...

Na mindegy, Szardiniát egyébként is aktívra terveztük, majd Horvátországban döglök a napon :wink:

Dett

KépKép
 
 

 
 

Sziasztok,

Itt van a török nyaralás linkje, sok túristafotóval:

https://picasaweb.google.com/csehiz/Tor ... a36rbjFqAE

Az olaszt ma töltjük. :)

Cat
Kép
 
 


Cat,

Hát, előjöttek az emlékeim... Szuperek a képek! Ezek szerint ti is jó szobát kaptatok? Amúgy is, vagy fizetettek?

Kezd visszajönni a kedvem a nyaralásunkhoz ezeket a fotókat nézve. Megyek is, elkezdek pakolni :wink:

Detti

KépKép
 
 


Sziasztok!

Cat!

Végignéztem az összes képet!!!!!!! :D :D
Annyira szuper lehetett, nem volt sok a program? A képek alapján az jön le, hogy mennyi mindent csináltatok, hogy fér bele egy hétbe....??? :shock: Fiúk is nagyon élvezték, na meg az apjuk is... :wink: Lejön a képekről.
És tényleg nagyon szuper ez a szálloda, jól bemutatjátok. Zoli cserélgeti az objektívet, amikor azokat a széles képeket csinálja? Nem is tudom, halszem vagy milyen objektívnek hívják...

Detti!

Igen, a Vadim könyv van nálam, de ha azt mondjátok, hogy nem összefüggő a három, akkor elkezdem olvasni.
Fogyás: a szádban nincs pötty? Vendelnek szegénynek ott is volt, akkor nem bírt enni.

Várom majd az olasz képeket is... :D :D

Kata

Kép
 
 


Detti :)
Hátha kedvet csináltam a nyaraláshoz, már megérte. :lol: Tessék csak csomagolni!

Kata :)
12 napig voltunk Törökben, így nem volt sok a program. De tudod mi inkább zsizsegős család vagyunk, hozzátok képest mindenképpen, mi reggel 8-kor már reggeliztünk, 9-re már a strandon voltunk, 1/2 11-kor boccia volt, 11-kor foci, 11.30-kor vizi aerobik stb. Megismerkedtünk egy magyar családdal, akik hasonló temperamentumuak voltak mint ti. A közös programokat 10-re kérték tenni, mert mire reggel összekaparták magukat már 10 óra volt, rendszeresen lekésték a reggelit. :lol: Még szerencse, hogy all inkluzív volt, így tudtak itt-ott enni valamelyik bárban. Egyébként nagyon jó fejek voltak, és rettentő hálásak nekünk. A gyerekeik rosszul szocialzáltak, és nem mertek sehová menni, rajtuk lógtak egész nap. A mi fiainkkal viszont ott maradtak programokon, így a szülők is pihenhettek kicsit. El sem hitték, hogy ott maradnak a kölkök.

A képeket 3 cuccal nyomta Zoli. Telefonnal, ott rögtön töltötte is fel a netre, kis Sony géppel és a nagy Canonnal. A panoráma kép az nem halszem optika, hanem a kis Sony gép panoráma funkciója. Többet exponál és összeilleszti. De a telefon is tudja ezt. A nagygéphez fix 55-ös objektívet használtunk, azzal csak portréztunk.

Ma van az első napom munkában, de nagyon hiányzott a déli szieszta. :lol:

Cat
Kép
 
 


Sziasztok,

Cat,

szuperek a képek, várom már olaszt is.... :lol:
Kihasználtátok az időt, az látszik, de valóban az is, hogy mennyire élveztétek ezt! 12 napban egyébként szerintem sem sok ez, mert ugye az aktív pihenést is meglehet unni ( én nagyon megtudom, pedig aludni imádok / imádunk), sőt az is fárasztó számomra annyira mint a programok. Egy idő után!

Kata,

Plitvice , majd Sukosan. Ezek a fix helyek, de szerintem a környéket ( főleg itt Zadarrra gondolok) , bejárjuk.

Detti,

nekem nyaralni nagyon , de csomagolni annál kevésbé van kedvem!!!!!! :lol: :lol: :lol:



Mától már szabin vagyunk, itthon is jó nagyon, ma shoppingolni voltam Zsófival! Mondhatom egy hullámhosszon vagyunk...:lol: Most meg megy a medencézés, úgyhogy megyek én is.

Meme
 
 


Sziasztok,

Felkerültek az olasz képek is:

https://picasaweb.google.com/csehiz/Ola ... H15eCFvgE#

Meme :)
Dubrovnikba nem mentek le?

Cat
Kép
 
 


Cat,
jelentem tisztességgel végignéztem mindet!!! Naggyon klassz lehetett! Melyik volt jobb? Az új élmény, Törökország, vagy a bevált, megszokott Olaszo.? Fiúknak melyik tetszett jobban? És nektek?
Nagyon gyorsan elrepült az idő!! Gondoltam Rátok sokszor a kórházból., hogy de jó is lehet Nektek most 8)
Mi ma hajnalban indultunk volna... :cry:
És most még a ládázás is áll :( Bár Beni azt mondta ma, hogy megvár minket a kocsiban szívesen... a drága :)

Ezen a héten 3x megyünk kötözésre. Bár 90%ban megtapadt és befedi a lábát az új bőr, azért van 3-4 hámhiányos folt, ezeket kell még rendesen leápolni és várjuk, hogy bezáruljon. Szóval tényleg jó a helyzet, de még nagyon nem látom a végét! De azért isteni itthon lenni a 3 kis szörnyeteggel :lol:

Detti,
hajrá, gyógyulj!!! Igazság szerint fertőző betegen tilos lenni repülőre ülnöd, ezt tudod? Gondolom nem igazán érdekel.. remélem nem lesz már pöttyöd addigra, és tényleg jól leszel!!! Olyan rég tervezitek már azt az egészet, bízom benne, hogy ki tudjátok majd élvezni!!

Kép
 
 


Nettke :)
Törökország jobb volt. A fiúknak a szórakoztatás miatt, nekem amiatt, hogy mindent készen kaptunk, nem kellett főznöm, amíg törökben a szappantól a törülközőig mindent adnak, naponta cserélnek, feltöltenek, addig Olaszban az utolsó konyharuháig, WC papírig mindent neked kell vinned. Zolinak szintén török volt a nyerő, mert nem kellett 8 órát vezetnie, gyakorlatilag pár óra alatt kényelmesen ott vagyunk. Azért vannak olasznak előnyei például, hogy maga a történelem ott néhány város, időutazáson érzi magát az ember, gyönyörű, de ugye mi már ott mindent végignéztünk a korábbi években így újat nem tud nyújtani azon túl, hogy mindig jó gyönyörködni ezekben a csodálatos városokban.

Szegény Beni, hogy feláldozná magát a ládázás miatt! Drága. :D Jól bírja a kötözéseket? Nem fájdalmasak neki? Betegállományban vagy?
Elhiszem, hogy nehezen látod még a végét, de ők tényleg olyan hamar regenerálódnak, akár csak a kisebb sebeket is nézem. Biztos hamar képződik majd hám a hiányos helyeken is. Nincs erre valami hámosító kenőcs ami segíti ezt?

Vikóék merre leledzenek? Editék? Ditkéék itthon vannak?

Ja Detti, nagyon jó a Caleb Carr könyv. Alig lehet letenni, csak sajnos amióta dolgozom nem tudok csak keveset olvasni esténként. De ezután a másik könyvét is elolvasom tuti.

Cat
Kép
 
 


Nettke,

Igen, fertōzō beteg nem ülhet gèpre. De ōszintèn szòlva a jelenlegi helyzetemben nem nagyon èrdekel. Egyrèszt màr szinte minden pottyöm be van varasodva, màsrèszt pedig több, mint egy hèt telt el az elsō òta. Persze màs lenne a helyzet, ha pl. Ma jött volna ki, vagy ha ne adj isten hasonlò dolog törtènik velünk, mint veletek.
Meg hàt èletem legdràgàbb nyaralàsàt csak így törölni... Egèsz èvben erre vàrtam, kèszültem... Szòval majd max odafigyelek, hogy ne kerüljek gyerek közelèbe, meg nyakig felöltözöm a gèpen. Holnap mehetek vàsàrolni, mert nincsenek hujjû ingjeim...

Cat,

Jòk az olasz kèpek is. Mondjuk èn inkàbb Olaszorszàg (az igazi!!) pàrti vagyok. Persze megvan mind a kettō elōnye ès hàtrànya. Ha megtehetjük, ezèrt szoktunk egy dràgàbb repülōs es egy olcsòbb autòs nyaralàst csinàlni.

Sajnos a màsik könyv nincs meg, de lehet, hogy meg tudom szerezni. Majd megkèrdezem, ha èrdekel.

De jò, màsfèl nap mùlva utazunk :wink:

Detti

KépKép
 
 


Sziasztok!

Detti!

Jó utat, érezzétek jól magatokat. Sztem már nem fertőzöl, ha már pörkös, akkor már tuti nem.

Cat!

Az olasz képek is nagyon szuperek....., ja és a Töröko.-gal kapcsolatban, a 12 nap már nem annyira kevés, azt hittem 1 hetet voltatok. Amúgy tényleg úgy vagyunk mi is, ahogy az a másik család. balatonon mindig rohantunk reggelizni, hogy ne az utolsók között essünk be, mire kiértünk a strandra, majdnem dél volt....., na jó, ebben benne volt, h 1/2 11-től 1 órát két animátor csaj kézműveskedett velük. Első nap még időben keltünk, aztán egyre tovább aludtak a fiúk, én meg ugye rájuk ébredek..... 8)
Azért jó az időben kelés, több mindenre jut idő.
Igyekszem a Vadimmal, h oda tudjam majd adni, bár még nem kezdtem el.

Meme!

Zadar környékét imádom.... :D , illetve Horváto.-ban szinte mindent.
Plitvicet ne is említsük, annyira szép. A fiúkat is szeretném majd elvinni oda, még előttük voltunk, régen.

Detti!

Sátrazást még nem tudjuk......, Attiláéknál zűrös a szabi, nagyon kevesen vannak, de reméljük azért még lesz egy hetünk. Ti mikor is mentek?

Nettke!

Egyre jobb hírekkel jössz, örülök h Beni ennyire szépen gyógyul. Tudom hosszú az út, de nagyon gyorsan elindult rajta. édes a ládázással......, a jó kis szíve... :D

Kata

Kép
 
 


Cat,
be van kötve, ez nem az a kategória, amit itthon kenhetünk.. :roll: Elég ijesztően néz ki mikor leveszik a kötést... ha nem láttam volna cifrábbakat már, akkor el is ájulnék :oops: A nagylábujjból drót áll ki, az átültetett bőr pedig, no hagyjuk is. Ő pl retteg attól, hogy ránézzen, de jobb is. Később biztos szebb lesz.
Akartam írni tegnap, hogy impozáns a 'gárdrób', amit Töröko-ba vittél :lol: :lol: Minden képen más csini ruha!! Nagyon jól nézel ki, fogytál is jócskán, ugye?
És a fekete-fehér Triumph-bikini ismerős 8)

Detti,
értem én 8) Hasonlóképpen éreznék. Hát nyaraljatok nagyon jól!!!! Majd itthonról gondolok rátok és várom a fotókat :D

Brigi,
nagyon köszönöm!

Meme,
Nektek jó nyaralást! Zadar (vagyis Zára, hiszen a miénk volt. :wink: ) csodás, én egészen beleszerettem tavaly!

Kép
 
 


nettke írta:Cat,
Akartam írni tegnap, hogy impozáns a 'gárdrób', amit Töröko-ba vittél :lol: :lol: Minden képen más csini ruha!! Nagyon jól nézel ki, fogytál is jócskán, ugye?
És a fekete-fehér Triumph-bikini ismerős 8)



Nettke :)
Micsoda figyelmesség! :lol: :lol: Az főleg, hogy a Triumph bikinit felismerted. :wink: Fogyni nem most fogytam, már tavasszal, azóta csak tartom a súlyt. Elértem azt amivel jól érzem magam. Sajnos a vacsorákat be kellett áldoznom, de én csak azzal tudok fogyni.
A nyári ruhatárat az ebaynek köszönhetem, rákaptam. :oops: Egyedi, nem jön szembe az utcán, és olcsóbb is.

Detti :)
Jó pihenést! Érezzétek jól magatokat, és várjuk a képeket!

Meme :)
Ti is érezzétek jól magatokat, kapcsoljatok ki. Fényképezzetek sokat.

Cat
Kép
 
 


Sziasztok!

Nettke!
Nagyon örülök, hogy már otthon vagytok!
Tudom milyen érzés újra otthon!!!! :)
Nagyon aranyos Beni, hogy még ládázni is elment volna veletek.
Kitartás, egyszer vége lesz a "nagy küzdelemnek"!

Cat!
Irigykedem a szuper nyaralásotokért!!! :oops:
Nagyon jók a képek, teljesen átjött, hogy milyen jól éreztétek magatokat.
Samunak nagyon ijedt az arca a hullámvasúton. :shock:
Nagyon sokat nőttek a srácok, Te meg még mindig nagyon csini vagy!!!!

Detti!
Sajnálom a Barika pöttyöket. :(
Jobbulást neked!!!

Ákos erősödik, most éppen a gyógytornásszal és az orvossal akarok egyezkedni, hogy mikortól mehet oviba.
Már teljen el tudja magát látni, ügyesen közlekedik, igaz még a lépcsőzés lassan megy, de szerencsére csak 2 lépcső van az oviban. A főorvos azt mondta a gyógytornásznak, hogy szerinte csak 4 órában mehet szeptembertől oviba. Hát ez nekem nem oldható meg, az állásom 8 órás!!! :( Azzal magyarázta, hogy nem fognak rá vigyázni az oviban. Én még nem beszéltem vele, majd jövőhéten fogok. Nem tudja valaki, hogy az utolsó évben mielőtt iskolába mennek a gyerekek mennyit hiányozhatnak az oviból?

Judyt
KépKép
 
 


Judyt :)


"A TÁVOLMARADÁS SZABÁLYAI

- A gyermekek rendszeres óvodába járása kötelezõ attól a tanévtõl kezdõdõen, amikor betöltik 5. életévüket. A kötelezõ óvodalátogatás alól az óvoda vezetõje adhat felmentést akkor, ha a hiányzás megfelelõen indokolt, és ha a gyermek iskolai életmódra való felkészítését biztosítottnak látja. Az 5 évesnél idõsebb gyerekek óvodából való tartós kimaradását az óvodavezetõnek jelentenie kell a jegyzõ felé."

Szerintem szeptemberig is nagyon sokat javulhat Ákos állapota még, így kár még most azt kimondani, hogy csak 4 órában mehet, főleg tekintve az eddigi gyors felépülését. Kardoskodj a 8 óra mellett nyugodtan. És mi lenne ha integrált ovi lenne? Ott sem viszik el a mozgássérült/autista/vak gyerekeket haza azzal, hogy nem tudnak rájuk figyelni. Igenis erőltessék meg magukat, nem beszélve arról, hogy mennyire motiváló Ákosnak a többi gyerek, a további javulása szempontjából.

Cat
Kép
 
 


Sziasztok!

Cat!

A ruhatárad nekem is feltűnt...., tényleg, mint egy divatbemutató mindig a megfelelő kiegészítőkkel. :D Le is írtam, aztán kitöröltem..., hogy talán nem kéne ezt a fórumra írni...., hogy hogy érint téged. De nagyon nagyon bejött. Én nem mernék az ebayről ruhát venni próba nélkül. Vagy ennyire jók a méretek??? Melyik ebayről rendelsz, az angolról?

Judit!

Ákos tényleg nagyon nagyon gyorsan javul, hihetetlen az akaratereje. Szerintem is jót tenne neki az ovi olyan szempontból, hogy a többi gyerek motiválja őt.

Kata

Kép
 
 


Kata :)
A dícséret mindig jól érint. :lol: :lol: :wink: Viccet félretéve az angol ebayről vásárolok. Illetve nem mindig én, ha nem postáz Magyarországra az eladó vagy drága, akkor egy ismerősöm veszi meg nekem, neki van Londonban postafiókja, és onnan behozatja. Persze ő rátesz az árra. de még így is megéri. Nekem nagyon konfekcióméretem van, így könnyű próba nélkül is ruhát venni. Tudom, hogy milyen márkákból mekkora méret kell (megvannak a kedvelt márkáim), keveset nyúlok félre. Most éppen sikerült, így Memének lesz egy ajándék ruhám ha hazajön. :lol: :wink: De ezek olyan relatíve potom összegek a legtöbbje, hogy nem bánom, ha egyszer egyszer becsúszik nem megfelelő.

Képzeljétek tegnap apósom vigyázott a fiúkra, mert nincs még ovi, és végig aludta a napot. :shock: Négyszer telefonáltam haza, mindig Samu vette fel a telefont, és mondta, hogy a papa nézi a tv-t a nappaliban és alszik, ők meg a lakás különböző pontjain azt tesznek amit akarnak. :roll: Samu Anyukámat is felhívta többször, hogy adja meg a mi számunkat, mert nem jól érzik így magukat, a papát hiába ébresztik fel, 5 perc múlva visszaalszik. 4 kávét főzetett apósom Samuval (sosem engedjük főzni, mert féltjük, hogy leforrázza magát), de mégsem tudott fent maradni. Mondjuk azt nem tudták, hogy koffeinmentes a kávénk, most olyat iszunk. :shock: Ebédet mondjuk adott a fiúknak, elmosogatott, aztán visszafeküdt. Amikor hazajöttem konkrétan csatatér fogadott itthon, de szerencse, hogy nagyobb baj nem lett, mert a fiúk bármit csinálhattak, szabadon garázdálkodhattak, így csak a szerencsén múlott, hogy nem történt semmi. Amikor kérdőre vonta Zoli apósomat azt mondta, hogy megütötte a kezét előtte való nap, és olyan erős fájdalomcsillapítót kapott rá, hogy nem tudott tőle fentmaradni. Ennek ellenére elvállalta a fiúkat... Gondolhatjátok milyen idegbeteg voltam este ettől. :twisted: :evil:

Cat
Kép
 
 


Cat,
ajjajjajj... a Papára nem nagyon lehet számítani ezek szerint!!! Én is tiszta ideg lettem volna.
Bébiszittyó nem vállal napokat ilyenkor?
Apropó, hol szoktál bébiszitter keresni, milyen oldalon? Lehet, hogy kelleni fog ősztől.

Judyt,
micsoda hírek!!! Nahát!! Csak ámulok és bámulok. Micsoda klassz hírek, hogy ilyen erős és ügyes már!

Kata,
én mondjuk sosem ebay-eztem még (ebay.com vagy melyik szállít Mo-ra??) de leértékeléskor a gap.eu-ról vadászok (Dettitől tanultam) és sikerült egy jópár nyári cuccot is kifogni bagóért! Persze el kell csípni, ott is lecsengett már a sale nagy része.

Kép
 
 


Sziasztok!

Cat!

Nagyon durva az após történeted!!!!!!!!!!!!! Még jó, hogy nem történt semmi baj. Ha jól emlékszem, Oli foga is akkor tört ki, amikor apósod vigyázott rájuk. Azért Samu milyen kis ügyes, hogy megfőzte a kávét, amúgy én sem engedem őket semmi forróhoz nyúlni.
Vásárlás: Jó, hogy tudod mely márkából milyen méret kell, ez nagy segítség.
Óvoda mikor kezdődik nálatok?
Nálunk ezen a héten zárt be 4 hétre, mi a 2. turnusban vagyunk.

Nettke!

Pont a héten néztem be a gap.eu oldalára, de most főleg nadrágok voltak leárazva, nem nagyon találtam semmit. De még böngészem.
Ebay: Nem attól függ melyikről rendelsz, hanem, hogy mely eladó szállít Magyaro.-ra. Sokan vannak, akik csak országon belül szállítanak.
ez az angol www.ebay.co.uk

Szörnyen szar idő van!!!!! Holnap megyünk Várgesztesre, előtte ládáznánk, de esőt mond holnapra is. :(

Kata

Kép
 
 


Nettke :)
A bébiszittyó is vállalna ilyenkor napokat de napi 5-8 ezerért, az meg azért nem kevés. Gondoltuk nagypapa olcsóbb, de ezek szerint komoly operációs kockázat rá hagyni a gyerekeket, így nem fogjuk a jövőben.

A www.gyereksziget.hu oldalon kerestem mindig bébiszittyót. Hogy-hogy kellene nektek? Nem tudod megoldani, vagy megszűnik a 4 órás munka?

Kata :)
Nálunk most telt le az 5 hetes oviszünet. Huhh... Hétfőn már mennek oviba. Viszont csak aug.19-ig járhatnak, mert a suli előtt nem lehet tovább. Ott 1,5 hetet bébiszitterrel kell megoldanunk majd.

Feltöltöttünk pár Nashira hoteles videót a minidiscoról:

http://www.youtube.com/watch?v=JapDbjKsukM

http://www.youtube.com/watch?v=p1cH1F6_ccQ

http://www.youtube.com/watch?v=TWdqIlu62Zo

http://www.youtube.com/watch?v=w1Uc-wnM5g0

http://www.youtube.com/watch?v=Z-eYNXd6Wm0

http://www.youtube.com/watch?v=mwA-JvIz-rg

http://www.youtube.com/watch?v=Q3yjRJd_Ldo

Gondolom átjön a hangulata. :D Már holnap újra indulnánk!

Cat
Kép
 
 


Na, hello!

Mi is újra itthon...

Ilyen volt:
Kép A medencében...
(Az idei év nagy terve a "megtanulunk úszni"!!!)

Kép A kedvenc kék fagyival..(saját vélemény: fúúúj!)

Kép Strandos ebéd...:-)

Kép A legjobb férfi felsőtest...

Kép Hello fiúk!!!

Kép Éhen halok, adjatok egy kis barackot, MOST!!!

Kép Partra vetett sellő-fiú

Kép Bringózás az Ősökkel

Kép Hmmm, ez a vízmasszázs...

Kép Kukucs!!!

Kép Baywatch fiú

Kép Férfiak a banánon

Kép Hölgy a banánon

Most:
Pakolás ezerrel!!! Holnap jön a kandallós, aztán egész hétre a festő! És szerdától már dolgozom is! Éltet, hogy szép lesz a kéró és, hogy még megyünk nyaralni! Amúgy jól haladunk...

És akkor, hogy válaszoljak is:
Nettke! Jó a híreket olvasni és elhiszem, hogy jó érzés otthon lenned mindhárom ördögfiókával! Ha gondolod, babysitter ügyben én is tudok érdeklődni a Ti környéketekre. Csörögj rám, ha érdekel!

Cat! Én is végigbogarásztam a fotókat! Nekem a kedvencem a homokban szép ruhában térdelős 3as! És imádom a türkiz szandidat! :-) Apósodhoz no komment, ő már csak ilyen...hozta a formáját, nem?

Lilla! Pá-pá! Sajnálom, hogy nem tudtunk találkozni, de hát ilyen ez a nyár! A többiek azt is tudják, hogy nem vagyok egy egyszerű eset programszervezésben... :oops:

Detti! Gáz ez a barika, remélem azóta már feledtette a nyaralás a dolgot!

A jó könyvekre majd én is benevezek! Hoztok nekem a legközelebbi talira?

Megyek pakolni, na meg ovicuccot összerakni, holnap kezdünk 4 hét szünet után...

Viki

KépKép
 
 


Lanyok, bocs a bepofatlankodasert! A 2010-es ikres topikbol vagyok.

Nincs valakinek elado nagymeretu jarokaja, lepcsohoz keritese? Valamint Bp. II ker kozeleben levo lanyos ikres mamaval hosszabb tavu kapcsolat is erdekelne jo minosegu, csinos, ikres ruhakat vasarolni rendszeresen esetleg; vagy csak egyszer-egyszer.

Koszi, es bocs a zavarasert! Tovabbi jo nyaralasokat Nektek!
 


Vikó :)

Welcome home! Látom nem unatkoztatok ti sem! A képek nagyon helyesek, de én külön szeretem a képaláírásaidat, mindig olyan találóak. Hová mentek még majd nyaralni? Augusztusban?

Remélem Dettiéknek, Memééknek jó idejük van, mert aki most ment szabira, az sajnos kifogta itt a környező országokban és belföldön. :( :(

Halleluja a fiúk oviban vannak! Saját ovónénijük volt, így nagyon boldogok voltak.

Zsebibabak :)
Itt már nagyobb ikresek laknak, így szerintem már mindenki túladott a csecsemős dolgokon, helyhiány és egyéb okokból. Talán próbáld meg a nagy ikres fórumon, ott nagyon sok a csecsemő, és biztos ikres barátságra is lelsz: www.ikresek.hu
Minden jót nektek!

Cat
Kép
 
 


Cat! Az lemaradt, hogy nagyon csini vagy, a kedvencem, amikor a motorcsónakot vezeted! Nagyon tutttttti! Figyi, a motorcsónak bérléshez kell valami speckó engedély? Vizijártassági, stb? Idén már kimaradt, de a fotóitokkal nagy kedvet csináltál és jövőre szerintem mi is kipróbáljuk!

Igen, augusztusban még lesz két balcsis kör: 5 nap itt-ott, aztán 1 hét Balatonlellén apartmant bérelve két baráti családdal (nekem ez a főzős verziós :roll: ). Bár a Kistücsök éttermet Szemesen nem fogjuk idén sem kihagyni!

Most meg készül a kandallónk...közben ürítem a lakást (pincébe illetve emeletre) és sajna már dolgoznom is kell egy kicsit, mert szerdán van egy határidőm. Hiába, úgy szép az élet, ha zajlik! :lol:

Skacok nálunk is oviban!

Viki

KépKép
 
 


Vikó :)
Nem kell a motórcsónakhoz jártassági, ehhez a típushoz nem kérik, a nagyobbakhoz már igen. Lehet egyébként vezetővel is bérelni, de mi mondtuk, hogy bevállaljuk. Csak akkor lepődtem meg, amikor Zoli odatette a térképet az ölembe, hogy akkor navigáljam a tengeren. Gondolhatjátok, én aki a városban sem tudok térképet olvasni, pedig ott vannak viszonyítási pontok, a tenger nagy kihívás volt. 8) :shock:

Azért volt 1-2 ziccer helyzetünk, például amikor elakadtunk a lagúnában, vagy amikor kikötöttünk Buranoban, és nagy dudálásra mentünk vissza a kikötőbe, egy hatalmas túristahajó tele emberekkel dudált, hogy húzzunk el a p-be, mert az ő helyén parkolunk. Érdekes volt a nagy hullámverésben gyorsan beszállni, kinavigálni onnan. Utána beette a motor a kikötő kötelet, és leállt, pont amikor két nagy hajó jött szembe. Olyan volt mint a képregényekben, hogy felálltunk mind a négyen és integettünk, hogy álljanak meg, mert nem viccelünk, nem tudunk tovább menni.

De azért nagyon nagy élmény, főleg vezetni. Nyomja az adrenalint rendesen. :D Sok szép jachtot láttunk a kikötőben, azóta a fiúk jachtra gyűjtenek. :lol: Hiába mondjuk nekik, hogy ha mindenünket eladnánk sem tudnánk olyat venni, ők rendíthetetlenek. :roll:

Cat
Kép
 
 


Vikó,
írtam privit 8)

Hű, de nem irigylem, akik most belföldön nyaralnak!!!!

Kép
 
 


Nettke :)

Sajnos Horvátországban is szar az idő, ma néztem Zadart. :( :( Olaszban nyaraló kollégám is panaszkodik.

Nekem is f*s kedvem volt napközben, ezért vacsorára ezt készítettem:

http://mindenkaja.blog.hu/2011/07/24/toltott_zsomle_1

Ajánlom figyelmetekbe, nagyon finom, reggelire, vacsorára.

Ha marad a szar idő, hétvégén süteményt is sütök. :lol:

Hogy van Beni?

Cat
Kép
 
 


Cat,
nagyon klassz :lol: Már a Face-en is láttam ezt valamelyik nap, majd talán hétvégén kipróbálom :wink:
Hétvégén szalonnát akartunk sütni a kertben, dehát akkora mocsár van... csodálkoznék, ha meggyulladna bármilyen fa.. :roll:
Hol a beígért melegfront????
Beni jól van, abból a szempontból, hogy nincs betegségtudata, de kissé frusztrált a mozgáshiánytól. A sebe már nem annyira jó... :cry: még mindig nyitott, nem is tudom mikor lesz jobb!! Hol fent vagyok hangulatban, mikor éppen jobban néz ki, hol meg lent, mikor tök stagnál, és semmit nem változik. Hát így vagyunk, 2 naponta kötözve.. egyszer csak vége lesz ennek is!

Brigi,
szuper lett az abrosz, nagyon tetszik az asztalon!! A gyerekeknél is nagy sikert aratott!! :wink: :lol:

Kép
 
 


Nettke :)
Nagyon örülök neki. Küldesz képet? :)))

Hát, az én szegény gyerekeim éppen most nyaralnak az apjukkal a balatonnál... Én meg itthon nyaralok. :))
Amúgy jól vagyunk. Mindenki rendben. Szeptembertől Emes megy oviba. Olyan nagylány már. El sem hiszem. Akkora a szája, hogy az ovónők felköthetik... :)))
Én varrogatok jobb híján. Ha valakit érdekel valami patchworkös dolog, ne habozzatok. :)))

Brigi

Kép

Kép
 
 


Cat! Már fel is írtam a bevásárlólistára a töltött zsömle hozzávalóit. Ez a szuperreggeli jár nekünk holnap reggel (ma fejezik be a festők a festést és holnap reggel indul a nagytakarítás). Amúgy jól haladunk...már "csak" a bútor hiányzik! Azért az előttem álló hétvégi programot nem várom! Legalább nem zavar a sz.. időjárás!

Nettke!
Privit csak a jövő héten tudok olvasni, mert az otthoni számítógép szét van szerelve! Ha sürgős, csörögj rám! :roll:

Viki

KépKép
 
 


Nettke! Gyúrtam egy kicsit a profilomon, így tudtam privit olvasni! :lol:

Viki

KépKép
 
 


Sziasztok,

Na, mi is hazaértünk :cry: Pozsonyban konkrétan 16 fok volt és szakadó eső, egybefüggő sötét felhőtakaróval az égen :roll: Komolyan mondom, hogy nem hittem el, hogy itthon ilyen időjárás van július végén!
Mondták telefonban a szülők, hogy készüljünk, mert melegünk nem lesz, na de ezt...

Azóta próbálom megszokni, de naggggggyon nehéz. Egyébként Olaszország felett még nem volt felhő az égen, ahogy jöttünk visszafelé, Horvátországban is csak a szárazföld felett láttam. Na, utána viszont szép fekete felhők nyomultak végéig...

Szardínia gyönyörű!!! A legszebb hely, ahol eddig életemben voltam. Mondjuk ott se volt 35 fok, a szárdok se értik, hogy lehet ez, de azért sikerült lebarnulnunk és fürödtünk sokat a tengerben. Az a tenger, ami ott van, az valami iszonyat szép. Rengeteget mentünk (béreltünk kocsit egy hétre), láttunk, fényképeztünk. Majd Catékhez hasonlóan, mi is feltesszük a képeket.
Annyit ettem, és olyan finomakat, hogy nem merek ráállni a mérlegre :roll: Az tuti, hogy ide még visszamegyünk!

A következő héten a gyerekek a Balatonon lesznek, mi sajnos dolgozunk, aztán 7-én még lemegyünk Horvátországba kempingezni egy hétre. Totál passzív pihenést tervezek, mert a mostani nagyon aktív volt. A kölkök legközelebb aug. 29-én jönnek Pestre. Addig járják az országot a rokonoknál.

Ja, Bernát természetesen elkapta a nyaralás első napján a bárányhimlőt. Szerencsére nála is nagyon gyenge volt az oltás miatt, nem volt lázas, totál jó volt a hangulata, csak volt rajta néhány pötty. Viszont a legjobb gyógymód a bárányhimlőre a sós tengervíz!

Cat,

Az apósod féle sztorit el kellett olvasnom kétszer, hogy tényleg van ilyen??? Hát, én meggondolnám azt a bébiszittert, ha nincs más megoldás, még mindig jobb, és fizetnék, mint hogy egész nap azon idegeskedjek, hogy rendben vannak-e a gyerekek. Anyukád nem tud rájuk vigyázni?

Vikó,

Aranyosak a gyerekek! Ezek szerint szállodában voltatok?

Nettke,

Hogy alakul Beni? Biztosan lesznek jobb, meg rosszabb napok, de most már nem túl vagytok a nehezén? Vagy lesz még neki további műtét? A lányok egyébként hogy viselték/viselik?

Judyt,

Ákos nagyon-nagyon ügyes! Tök jó, hogy ennyire jól halad. Az ovinál meg ne hagyd magad!

Kata,

Hááááát, most nem irigyellek, elég szar az időtök. De a környéken tudtok kirándulni remélhetőleg...

Megyek mosni, eddig 2x ment a gép, még hátravan vagy 4...

Detti

Ui. Vacsiban nem gondolkodtatok mostanában???

KépKép
 
 



KépKép
 
 


Detti :)

Jó ilyenre bekukkantani, hogy ilyen szép képeket nézhet az ember. Nekem nem is tűnt annyira aktívnak a pihenés, olyan sok fürdés, búvárkodás belefért. Te fürödtél egyáltalán? Tényleg gyönyörű a hely, az a lehetetlen kék víz mindenhol lenyűgöző. 1 hetet voltatok? 10 napra emlékeztem.

Az idő itthon mindent felülmúl a pocsékságával, még ma volt a legtűrhetőbb, gondolhatod milyen volt eddig. Depresszív...

Vacsiban én is benne vagyok valamikor aug-ban! Amíg lehet addig menjünk kiülősre. Pl. a Bazilika mögött amit mondtál felcsigázott.

Mi ma geoládáztunk, holnapra is azt tervezzük. :roll:

Gyerekfelügyelet: Apósomra nem bízzuk többet a kölköket. Anyukám azon a héten 3 napot vállalt előtte, gondoltuk apósom kettőt kibír, de nem. Mondjuk beütött Anyunál is az amit Detti te emlegettél a múltkor, Anyu is hagyta, hogy Samu 5 órát üljön a TV előtt, mert nem akartak a fiúk kimozdulni. :shock: Amikor meghallottam majd gutaütést kaptam. Jó, mesét néztek, de én itthon ezt sosem hagyom 1 óránál tovább.

Cat
Kép
 
 


Sziasztok,

Lányok, az ikergyessel kapcsolatban szeretnék kérdezni:
az én fiaim ősszel mennek iskolába, és nem tudom hogy ilyenkor a gyes meddig jár? Szeptemberig vagy év végéig?( aug. 26-án lesznek hét évesek)

Ildikó
 
 


Ildikó :)
Dec. 31-ig kapod. :wink: :)

Detti :)
Zoli is megnézte a képeket, nagyon tetszett neki, de Árpi kap egy rossz pontot tőle, mert nem geotag-elte a képeket. :D :wink:

Cat
Kép
 
 


Cat,

ez jó hír, köszönöm a gyors választ!
 
 


Sziasztok,


mi is hazaértünk vasárnap este. Nagyon szuper nyaralásunk volt, jól éreztük magunkat, nagyon tetszett Horvátország, a kezdeti aktivitásunk átment a végére passzívba így még pihenni is sikerült... :wink: A legjobb ami így iskola kezdés előtt - szerintem - még pluszt jelentett, nagyon érezhető volt, még érezhető, s remélem a feltöltődés még érezhető lesz egy darabig, hogy rengeteg idő volt a gyerekekre, gyerekekkel!
Az idő - a helyiek szerint is - átlag alatti volt, de 1 nap volt eső ill. rossz idő, a többi nap jó volt. Ilyen mocsok idő, mint itthon tegnap nem volt. Sőt a végén volt olyan kánikula, hogy gondolkoztam , hogy mikorra tudnék ehhez a meleghez ezzel a páratartalommal hozzá szokni. 8) Hazaérve viszont azt mondtam, de jó, hogy ezt a pocsék időt nem itthon kellett töltenünk el!!!
:roll:
Na,d e ugye nálunk mindig történik valami!!!!! Az autónk utolsó előtti nap úgy gondolta ( éppen Pagra mentünk volna) , Zadar egyik legnagyobb kereszteződésében, hogy ott ő befejezte..... :roll: :roll: :roll: :roll: Szerencsére, ezt egy szerviz közelében tette, valamint Laci nagyon gyorsan intézkedett így 5-10 percen belül már a szervizben volt. Na, de ott mondtak 800e ft javítást az új alkatrész esetén és 240e ft javítási ktg-et a használt esetén: :shock:
Igy hazahoztuk az autót, ( szerencsére öcsém intézkedett, így ezt nem nekünk kellett) , ma már kész is lesz! Természetesen nem annyiért amit ott mondtak, sőt nem is az volt a baja....
De, szerencsére ez sem tudta beárnyékolni a nyaralást!!!! Igaz, így maradni kellett még 1 napot, mert akkor tudtak értünk jönni, de ezt is kibírtuk!!! :lol:
Viszont tegnap már dolgoznom kellett. :cry:

Visszaolvasok, aztán még jövök!!! Van egy csomó képünk, majd rakok fel.

Meme
 
 


Meme :)

Huhh... Ez az autó elromlás ismerős dolog. Nem volt assistance biztosításotok? Mi már csak ilyet kötünk. Gondolom ez nem hiányzott a nyaralás feelinghez!

Várjuk a képeket!

Cat
Kép
 
 


Cat,

volt biztosítás, de mire elértük őket telefonon, addigra már a szervizben volt az autó.
De, legalább a ktg-ek kifizetik.

A képeket meg szerintem mi is feltöltjük valahova, mert van közel 600 db...., face-n raktam fel pár db-ot.
Egyet elcsesztem, :x , a strandon nem készült sok. Oda nem vittük sem a gépet sem a telcsiket....
Ma nem megyek sehova szerintem megoldom a feltöltést!

Jajjjjj, de nehezemre esik a munka.... :lol:

Meme
 
 


Meme,

Üdv itthon :D Ez a gyönyörű időjárás, ami itthon volt/van, engem is meglepett, amikor leszállt a gépünk. De már kezdek hozzászokni...

A képeket töltsétek ti is fel a piccasára, szerintem ez a legegyszerűbb.

A munkával kapcsolatosan nagyon megértelek.

Engem tegnap nem akartak elengedni jövő héten szabira, kellett egy sort hisztiznem. Hiába volt kiírva a szabadságom már februárban aug. 8-12-ig, senkit nem érdekelt. És a legjobb, hogy nem azért írták végül alá az engélyt, mert nincs, aki vigyázzon a gyerekekre a jövőhéten (mert tényleg nincs), hanem mert benyögtem, hogy lefoglalt szállásunk van. Tegnap olyan ideges voltam, hogy fogytam 3 kg-ot :(

Remélem, hogy nekünk is jó időnk lesz Horvátországban!

Többiek merre?

Detti

KépKép
 
 


Detti,

szuperek a képek, gyönyörű helyen voltatok!!!! Nem tudom miért, de én azt gondoltam szállodába mentetek. De, a ház is jól néz ki amelyben voltatok, de itt önellátás volt vagy??? Azt láttam, hogy étteremben kajáztatok, a halak nagyon bejöttek nekünk is, Zsombival szó szerint rajongunk ezekért.
Hiszti... ezen jót mosolyogtam. De, nálam is kiverte volna a biztosítékot, ha 1/2 évvel korábban kérik az éves szabit, amit ugye nehéz betervezni, s ráadásul mikor eljön akkor meg nem engedélyezik..... No comment.
Hova mentek Horvátba?

Nettke,

Beni , hogy van, ill. ti hogy vagytok?????

Judyt,

nagyon ügyesek vagytok, mert vallom, hogy azért ilyen ügyes Ákos, mert nagyon kapja a hátteret tőletek!!!

Vikó,

klasszak a képek! Tudod mi fogalmazódott meg bennem mikor nézegettem őket? Bence olyan nagyfiús, változnak a vonásai , viszont Lucának ugyan az az édes kis pofija van, mint évekkel ezelőtt, szinte nem változik, s mégis mennyire látszik, hogy milyen nagylány! Húúúú, ezt megfogalmaztam ám, remélem ki tudod hámozni!

Kata,

ti itthon????


Ma délután beterveztem, hogy a virágaimat hozom rendbe, csak 3 zápor zavart be..... HIHETETLEN!!!!!!

Meme
 
 


Meme :)
Nekünk is le kellett adnunk a szabistervet februárban, szóval ez nem egyedülálló. Mert olyan nincs, hogy megáll a munka, tehát úgy kell megszervezni, hogy ne legyen átfedés a kollégákkal. Ezt mindenki tiszteletben is tartja.

Jól megasszondtad Vikónak a gyerekek portréfejlődését. :lol: :wink: Keresve sem találnék jobb megfogalmazást. :lol:

Csajok :)
Lesz akkor augusztusban vacsora? Nyilatkozzatok!

Cat
Kép
 
 


Detti,
tyű, végignéztem.. hát eltartott egy ideig!! De gyönyörű helyeken jártatok. Nagy élmény lehetett!!! :lol: A fiúk olyan nagynak tűnnek, magasnak most. 'Nyúlanak', nem?

Meme,
szép volt, jó volt? Zadar hogy tetszett?
Az autó sztori, no az horror. Remélem azért nem rontotta el az idegesség a nyaralás végét!
Mi köszi jól :) Alakulunk lassan. Ezen a héten már csak 1x kell vinnem, a többi kötözést rám bízták. Nem egyszerű, parás vagyok (bacik..), de legalább nem kell bemenni a kh-ba emiatt.
22-én kezdek dolgozni, addig itthon "üdülök" velük. Nyaralás már biztos nem lesz idén :cry: De azért alapvetően szépen megvagyunk, az ember már a nyugis /gyerekzsivajos napokért is hálás :lol: Bár néha kiugranék az ablakon akkora a csatazaj 8)


Cat,
aug 15,16,17,18 nekem esetleg jó vacsira. Bár igazából előtte más dátum is alkuképes nálam.

És mi a legnagyobb gáz? Azt mondják, hogy ennyi volt a nyár... Komolyan, melegebb éghajlatra kéne költözni. Milyen NYÁR???
:evil:
 
 


Nettke,

Neked reméljük, hogy nem kell ledolgoznod a betegállományt, mint nekem a bárányhimlőm után... No comment.
Lesz még valamilyen műtétje Beninek? És egyébként tud mozogni valamennyire?
Mi van a gázolóval?

Meme,

Valószínűleg Cres szigetére megyünk. Bár elkezdtem rágni Á. fülét, hogy mi lenne, ha inkább Olaszország...
Nekem oda kellett volna születnem, annyira otthon érzem magam abban az országban.

Képeitek??

Vacsi: nekem 15-étől kezdve eddig minden nap jó.

KépKép
 
 


Csajok :)
Nekem is jó a 15-i hét bármelyik napja, a péntek kivételével!

Nettke :)
Ahh... ez a kötözés dolog jó rázós. Betadinnal kell kenegetni? Rá tud állni? Gondoltam rátok, hogy Beni olyan pehely súlyú, hátihordozóval járhatnátok cachingelni. :D

Cat
Kép
 
 


Cat,
karban cipelem általában (állandósodott a derékfájásom.. :roll: ) illetve hosszabb bevásárlások babakocsival történnek :lol: :lol: Még volt egy esernyőkocsink, ami istenien használható. Ő meg mindent eltűr, csak menjünk :wink:
Voltunk moziban is, Verdák 2 miatt rágta a fülemet már a kórházban is. Hát, nagy élmény volt, most csak verdázik itthon :)
Ja, amúgy betadinos steril kötés, meg előtte jól át kell mosni vízzel. Ez a nehezebb :roll: Flakon Domestos állandóan a kádnál van, előtte-utána fertőtlenítek.

Detti,
ezt el sem tudom képzelni, mi az, hogy ledolgozni betegállományt??? Gondolom felgyűlt a munka, ami miatt túlórázol. De ledolgozni???!!! :shock:
Beni: Műtét és jövő ügyében semmit nem tudok.. attól függ, hogy alakul a sebgyógyulása, lesz -e spontán regeneráció stb.

Kép
 
 


regeneráció?? ezt nem tudom honnan vettem. Szóalkotásnak egész jó :P szóval: regenerálódás

Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron