Új privát üzeneted érkezett!

Nettke :)
Ezt tök jól kitaláltátok, hogy babakocsiztok. Így Beninek is van jó kis programja. :D A hátfájást sajnálom. :(

Láttam a face-n, hogy Flóra megszült. :D

Detti :)
Ez hogy van ez a ledolgozás? Nekem sem tiszta. Az rendben, hogy felgyűlt a munka, gondolom erre a 1,5 hét betegállományra nem számítottak a 2 hét szabi előtt, aztán 1 hetet mész, és megint szabi, szóval ez érthető ha túlórázni kell, ezt máshol sem veszik jó néven, amikor más is menne szabira. De hogy lehet ezt ledolgozni plusszban? :roll:

Cat
Kép
 
 


Cat, Nettke,

Összesen 5 munkanapot voltam betegállományban, közvetlenül az előtt, hogy szabira mentem volna. Ez a szabadság 7 munkanapot jelentett, amit szintén már januárban lefixáltam, hiszen akkor már megvolt a repülőjegy.
A jövő heti szabadságom szintén már télen le volt beszélve a munkahelyemen, tehát mindenki (a közvetlen kollégáimmal egyeztetnem kellett, hogy legyen itt legalább két ember, a főnököm meg akkor aláírta az éves szabi beosztást) tudott róla. Tehát nem Szardinián döntöttem el, hogy akkor egy hetet dolgozgatok, utána meg még egy hetet süttetem a hasam a tengerparton. Más ember szabiját én nem borítottam fel, mert mindenkivel közösen találtuk ki, hogy ki mikor megy el.

Azt, hogy a betegségem közbejött, hát van ilyen, hozzáteszem, hogy a 16 évem alatt ez volt az első, hogy 5 napot hiányozzak betegség miatt, mert inkább bejöttem betegen, vagy max. 1 napot maradtam otthon. Ha a gyerekek voltak betegek, azt is megoldottam, én nem maradtam otthon, csak tényleg nagyon ritkán, 1-1 napot.

A főnöknőm közölte, hogy jó, aláírja a jövő heti szabadságomat, de mivel beteg mertem lenni (hát kívánok neki ilyen láblógatást otthon...), ezért ezen a héten túlórázzam. Csak így szóban, semmi írás...

Szóval tőlem mindenki akkor megy szabira, amikor akar, én nem kavarok be senkinek. Tehát nem igazán érthető, hogy miért ne mehetnék el még egy hét szabira ezer egyeztetés után...

Detti

KépKép
 
 


Cat,
igen, már 6 hete megszült :lol: Kicsit korán jött, 34. hétre, de minden OK velük :D

Detti,
ne légy ránk mérges!!! Én csak kérdeztem... Mindenestre biztos nagyon sz..rul esett, hogy így bánnak Veled, ezt megértem! :evil:

Kép
 
 

 
 

Nettke :)
Mi nem vállaltuk be egyikünk sem eddig, hogy beül a fiúkkal a verdákra, pedig ők is meg akarják nézni. Nálam ez emberkínzás. :lol: Aztán lehet, hogy most pénteken Zoli mégis elviszi őket, az ajánlásodra, mert én csaj vacsizom.

Jó egészséget Flóráéknak. Tündéri a kiscsaj.

Detti :)
Túlóra? Horribile dictu. :D :wink:
Én nem tartom ördögtől valónak, hogy megkértek a túlórára. Ehhez nem szoktak írásbeli kérvényt benyújtani, vagy díjazni, ha munka van maradni kell. Nálunk ez nem rendkívüli, hanem alap.
Nyilván nem tehetsz róla, hogy beteg lettél, a szabid meg le volt előtte tárgyalva, adott, de gondolom őket is kellemetlenül érintette a betegség a munkádat pótolni, ezért kérnek meg a túlmunkára. :roll: Nem kellemes, de kétoldalú a dolog.

Cat
Kép
 
 


Nettke,

Nem vagyok rátok mérges! A helyzetre voltam az, és még mindig remeg a gyomrom, ha rágondolok.

Cat,

Kormányzati tisztviselők részére kötelező elrendelni írásban a túlmunkát. Ennek persze vannak egyéb feltételei, és persze ki kell fizetni. Ha ezt nem teszik meg, akkor mehetek a Munkaügyi Bíróságra.
Az egy másik kérdés, hogy jófejségből (és kizárólag abból!) tovább maradok benn ingyen. Ha megkérnek (erről szó sem volt). Mert ha utasítanak, akkor kérem hozzá az aláírt papírt. Hozzáteszem, azt a munkát, amivel "le voltam maradva a betegség miatt", már régen befejeztem, mert az a munkatempó, amivel én bírok, nehezen tudják követni :) Én egyébként a 6 órában simán 8 órás munkát végzek...
No mindegy, most már csak azon vagyok, hogy két nap, és újra együtt lehetek a gyerekeimmel (ennyire még soha nem hiányoztak...), és megyünk újra egy kicsit pihenni.

Bernátnak kiesett az egyik foga. Hát én elbőgtem magam. De most mindenen bőgök úgyis...

Detti

KépKép
 
 


Sziasztok,


elkészült az album, sajnos csak ma tudtam vele foglalkozni:

https://picasaweb.google.com/1023224653 ... 0439597026

Sok Plitvicét hagytam, mert a barátok - akik még nem jártak ott - kérték.

Meme
 
 


Detti :)
Nem ismerem a közalkalmazotti törvényt, a versenyszférát igen. De nem is innen közelítettem meg a dolgot, inkább emberi oldaláról: hogyha kérnek, akkor bármi legyen a törvény, segítek. Kétoldalú a dolog, ők is pótoltak amikor váratlanul nem voltam, én is pótolok. De mint mondtad nem kértek hanem utasítottak, az más. Itt csak egy utat látok, állást keresni, inkább mint állandó idegfeszültségben élni.

A fogváltáshoz gratula! Milyen nagyfiú már Bernát. Azon sírtál, hogy nem voltál ott vele, amikor kiesett az első fogacskája? Nézzétek meg Ambruséit is, hogy mozognak-e, mert nekem teljesen váratlanul esegetnek a fogaik, mert nem szólnak, hogy mozog. :D

Meme :)
Jók a képek, különösen a német túrista családi képén röhögtem nagyot. :lol: A képekről a következő tényeket vontam le:
Szinta nem hazudtolta meg magát, kitűnően asszimilálódott a horvát közösséghez, lejön a közvetlensége a képekről. Kristóf hatalmas nagyfiú, érdekes ez a kamaszkor, mert némely képen még gyerek, némelyiken meg felnőtt. :D Zsombi a kedvencem, mert nagyon helyes kölök, a 6-7 éves fiúk kajlaságával viselkedik, Zsófi na az egy nagyon durva nőszemély, Szinta helyében lakatot tetetnék a pincére, és 14 évesen oda bezárnám. Annyira tud már most is bánni a testével, pózol, csodálja magát, meghazudtolja a 7 éves korát. Aztán lehet csak nekem furcsa, mert fiaim vannak, és ez a természetes viselkedés. :idea:

Cat
Kép
 
 


Cat,

köszi. :wink:
Olyan érdekes, mikor töltöttem fel a képeket, pont ez fogalmazódott meg bennem, hogy Zsófinak a képek nem a valódi személyiségét tükrözik, sőt !!! Igen, van benne ez a fajta tudatosság, mellyel néha ( de tényleg csak néha!!!! ) visszaél.Nagyon nyomjuk el benne, itt a képeknél a pózolást engedtem, olyan jókat mosolyogtam, ahogy tette-vette magát, és mindig rakott hozzá, újított . Nem is csodálkoznék, ha - maradnak adottságai, ezt ugye nem tudni - ezen a pályán mozogna majd... Viszont ő is iszonyat kajla, jópofa, nagyon alkalmazkodó, vele semmi gondunk. Viszont Zsombi, jaaajjjjj, tiszta anyja......
Kolpingot intézted? mi nyaralás előtt utaltuk. Már alig várom!


Detti,

mikor olvastam soraidat az fogalmazódott meg bennem, hogy nem célzottan vannak ezek a " szúrkálások" ? Tudod az irigység nagyfokú rosszindulatot válthat ki.....
Bernát fogához gratula, ő a korábban érő ezek szerint?
Anyai könnyeid a meghatódottságtól folytak?

Nettke,

mi lett a baba neve ? Húú, tényleg kicsit korai volt, de tök jó,hogy minden rendben velük.

Meme
 
 


Csajok,

Jövő héten lesz akkor vacsi? Mivel nem lesznek gyerekek, ezért tudnom kellene, hogy mire számítsak programok szempontjából.

Detti

KépKép
 
 


Nekem a péntek kivételével a többi nap jó. 8) Nos?

Cat
Kép
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, de csak nagy vonalakban tudtam beleolvasgatni a beszélgetéseitekbe, ezért lehet, hogy erről már volt szó, de én most egy kis tanácsot/segítséget szeretnék kérni tőletek. Ikerlányaim 18 hónaposak lesznek a hónap végén. Szerintem már az elején elrontottuk azzal az alvási szokásaikat, hogy böciztetés után hagytuk, hogy ölben aludjanak el...sajnos ez azóta is így van. Én már nehezen bírom őket, a térdemben már ciszták alakultak ki emiatt, ezért lépni szeretnék. Megvettem a Minden gyermek megtanul aludni könyvet, melyben a Ferber módszerről ír. Érdeklőni szeretnék, hogy ez nálatok (már aki használta) mennyire vált be? A mai nap délutánján elkezdtük: 40 perc sírás után elaludtak. Azt még tudni kell, hogy egy pici szobában vannak ketten, így felkeltik egymást, ezért félek az éjszakától.

Szerintetek???
Előre is köszönöm válaszotokat!

Zsu[/quote]
gonzsa
Hajdúszoboszló
 
 


Sziasztok!

Szerintem nekem is jó a jövő hét.

Kata

Kép
 
 


Szia Zsu!

Sajnos ebben nem tudok segíteni, mert én sosem altattam őket, rögtön az ágyukba fektettem a fiúkat, így sosem volt gond az egyedül alvással.
Szerintem pár napot kellene túlélned és kitartónak lenned, tuti átállnának a lányok. Bár most esik le, hogy nem tudom mi a Ferber módszer..... 8)
A többiek hátha többet tudnak neked segíteni.

Kata

Kép
 
 


Zsu,
nem ismerem a módszert.. sosem altattunk kézben vagy ölben... meg is bolondultam volna hamar.. Szerintem kitartás!!! Muszáj végigcsinálni, még ha sírnak is. Pár nap, és biztos jobb lesz.

Lányok,
nekem péntek kivételével bármi jó, szintén. Detti neked mi jó? Mert ha már sok a programod, akkor alkalmazkodhatunk.

Kép
 
 


Zsu :)

Én ismerem a módszert. Nálunk bevált. Mondjuk sosem altattunk kézben, ringattunk stb, de a mese után kijöttünk, és ordítottak az ágyukban, hogy nem akarnak elaludni. Mi max 10 percig bírtuk az üvöltést hallgatni, majd bementünk, megsimogattuk őket, beszéltünk hozzájuk, de az ágyból nem szabad kivenni őket. Aztán újra ment a játék addig amíg el nem aludtak. 3 nap után megszűnt a cirkusz. Arra kell figyelni, hogy néhány gyerek hányásig, orrvérzésig tudja hergelni magát, ezeket nyilván nem szabad hagyni. Mindig nyugodt hangon kell megnyugtatni őket, elmondani nekik, hogy késő van, aludni kell, anya, apa kint vigyáznak rátok stb.

Sokan ellenzik a módszert, hogy a gyerek azt hiszi cserben hagyták stb., de azoknak nem ikrei vannak. :D Sok sikert!

Cat
Kép
 
 


Sziasztok!

Zsu!

Én nem ismerem a Ferber módszert, de mi is sírással szoktattuk alvásra a kicsiket, amikor 7 hónaposak voltak. Kaptam akkor valami leírást, hogy pontosan hogy kell csinálni, de már sajnos nincs meg.
Egyik fiam nagyon kitartó volt, de nem egészen egy hét alatt csodálatosan aludtak egyedül, és soha többet nem volt gond az alvásukkal. Én úgy csináltam, hogy a gyerek bent a szobában, én kint, első nap -azt hiszem - 5 percenként mentem be megnyugtatni, aztán minden nap nőtt az időintervallum, aztán egyszer csak nem kellett bemenni. Első nap órákat üvöltöttek, második nap felet, aztán nyöszörögtek, aztán elmúlt, s csak akkor sírtak, ha valamit szerettek volna, mondjuk enni.
Szerintem nem annyira költik fel egymást, hozzászoktak már egymás hangjához. Ha fáradtak, alszanak. legalábbis így emlékszem.

Hú, csajok, jó régen volt, alig emlékszem már a kezdeti nehézségekre.

Nettke! Remélem Beni sokkal jobban van.

Judit! Ákosnak mennek továbbra is a drukkok!

Az enyémek most anyumnál vannak, aug végén megyünk értük, szóval most élvezzük egy kicsit a szabadságot, de rettenetesen hiányoznak már (3 hete ott vannak).


Puszi mindenkinek!

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Vasárnap megyünk haza Horvátországból, addig kialakul a jövő heti programom. Most nekem a szerda látszik esélyesnek. Milyen idő lesz?

Detti

KépKép
 
 


Sziasztok,

Csak gyorsan, mert dolgoznom kell... :twisted: :twisted:

Megjöttünk újra :) Nagyon jól éreztük magunkat, a gyerekeknek iszonyat nagy élmény volt a sátrazás. Nekünk is, mert mostmár elég jó felszerelésünk is van hozzá. Az idő nagyon jó volt, a víz meleg, a kölkök folyamatosan búvárkodtak.

Itt tudjátok megnézni a képeinket:

https://picasaweb.google.com/1097979850 ... directlink

Mi legyen a vacsival? Nekem a jövő hét is jó (akkor se lesznek még itthon a fiúk).

Detti

KépKép
 
 


Sziasztok,

Detti :)
Jók a képek, gyönyörű helyen jártatok, de a sátorozáshoz nem kaptam kedvet. Az a cucc amivel jár az egész, az brutál. :roll:
És meglepve láttam, hogy te is bementél a vízbe, volt veled fürdős kép. :lol: Azt az ugrálást az enyémek is nagyon élvezték volna a pallóról.

A vacsi miatt azért nem jeleztem, mert nekem a héten van két függő dolgom, amik ma estére derülnek ki, hogy melyik napon lesznek. Talán ebből a szempontból jobb lenne a jövő hét nekem, de mondom estig kiderül, hogy melyik nap nem jó, és akár lehet ez a hét is.

A könyveket viszem vissza. :D

Kataék? Vikóék? Merre vagytok?

Cat
Kép
 
 


Detti,
nagyon jók a képek :lol: A zsákmányállatok nagyon tetszettek, nomeg a hullócsillag-lesen éber :lol: kis megfigyelője is!! Szép ez a Cres-sziget. Jártatok már itt, vagy Nektek is vadiúj volt?

A vacsi.. nos, én is lapulok... az az igazság, ez a hét az, amit együtt töltünk, Tamás is szabin, jövő héttől én is dolgozom, és tele vagyunk minden progival :roll: Szóval én nem valószínű, hogy eljussak vacsizni is. Jövő hét, elviekben jó lehet.. gyakorlatban majd meglátjuk.
 
 


Sziasztok,

Akkor legyen jövő hét. Hátha addig Kata és Vikó is előkerül, mert csak 3-an vagyunk aktívak. 8) Nekem jövő héten uszótáborban vannak a fiúk, így elvileg jó.

Cat
Kép
 
 


Cat,
Nektek nem indul a suli 1-jén?
Sárinak már konkrétan tanítás lesz, nincs évnyitójuk.
 
 


Ok, hülye vagyok, jövő héten még nem elseje van.. bocsi..
 
 


Sziasztok!

Vacsi, nekem is jobb a jövő hét, e hét eléggé zsúfolt.
Itthon vagyunk, de mindig van valami.
Ma szabadnapos vagyok, fiúk nagymamáznak.

Detti!
Nagyon szuperek a képek, majd szóban mesélsz bővebben....:-)
Könyvedet csak tegnap kezdtem olvasni... 8)

Annyira fáradt vagyok, kb. 2 hete alvás gondjaim vannak. Nem az elalvással, az megy, hanem felébredek valamikor az éjszaka közepén, 1-kor vagy 3-kor vagy volt, h 5-kor és onnantól nem tudok aludni, persze reggelre már jól bealszom, akkor meg nem tudok felkelni.

Kata

Kép
 
 


Nettke :)
Elvesztetted az időérzékedet. :lol: :lol: Szeptember 1-e csütörtök lesz. Akkor nálunk évnyitó van, és ebéd után el kell hozni őket. Este meg szülői. 2-án pénteken már tanítás, de még akkor is el kell ebéd után hozni őket.

Tegnap túlestünk egy családlátogatáson, Oli tanítónénije jött hozzánk, mondanom sem kell, hogy Oli a fél órát a paplanja alatt töltötte az ágyában. :lol: Nem lehetett kiszedni onnan. Ááááá nem égtünk. Samu kijött bemutatkozni alsógatyában egy pléddel a fején.

27-én még lesz egy osztálykirándulás Olinak, szülőkkel.

Hogy van Beni?

Kata :)
Nem iszol sok kávét? Nálam az a baj, ha éjjel megébredek, hogy nappal sok kávét ittam. Elaludni simán el tudok.

Legyen akkor a jövő hét.

Cat
Kép
 
 


Cat!

Bocs, de sz...rá nevettem magam!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Ez annyira jó!!!!!! :D Tudom nektek kevésbé.

Először a nesteara (nem tudom így kell e írni) gondoltam, mert egész nap azt ittam, este is, aztán azt abbahagytam. Elég sok kávét iszom 4 óráig. Az a fura, hogy ha a kávétól van, akkor miért tudok elaludni és csak később ébredek úgy h nem tudok aludni. Nem fordítva kéne lenni, hogy elaludni nem tudok?

Nettke!!! :D :D :D szept 1 :D Az a szülinapom is egyben. :D

Kata

Kép
 
 


Kata :)

A kávé a ludas akkor. Velem ugyanaz volt. Du. 4-ig 4 kávét is megittam. Este simán elaludtam és nagyon fáradtnak is éreztem magam. Aztán éjjel megébredtem. Ez azért van, mert fáradt az ember a koffein miatt felületesen alszik, nincs mély alvás csak hajnalban, amikor meg kelni kell. Egész nap hulla az ember issza a kávét és ördögi a kör.

Hát így utólag én is röhögök a családlátogatáson, de benne lenni jó ciki volt. :roll:

Cat
Kép
 
 


Sziasztok!

Cat!

Na igen, így ez tényleg egy ördögi kör. Én is kb. 3-4 kávét iszom egy nap, de inkább 3-at. Ebből 2 délelőtt, a 3. , amit du. szoktam inni. Ált. 3-ig engedélyezem magamnak, de el szoktam csúszni. Tegnap 3-kor ittam, ébredtem így is éjszaka, de szerencsére most nem voltam órákat ébren. Vagy el fogom hagyni a 3. kávét, vagy korábbra rakom, remélem tényleg ez az oka.
Most te hogy iszod, napi hányat és mikor at utolsót ?


Ki megy légi, vízi parádéra, tűzijátékra?

Kata

Kép
 
 


Kata :)

4 kávét ittam egy nap, most ezt 3-ra redukáltam. 2-t ittam délelőtt, 1-t koradélután és a negyediket 1/2 4 felé. Most a 1/2 4-est elhagytam. Határozottan jobban alszom.

Hétvégén otthon nem iszom csak max 2-t, ott nem érzem szükségét.

Mi nem megyünk hacacáréra 20-án, nem bírom a tömeget. :oops:

Cat
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Tudtok nekem ajánlani valami jó családi társast? Valami olyasmit, ami nekünk sem unalmas, a gyerekek is értik, elég akciódús. Peti olyat szeretne, amiben azért van több kiegészítő, mint pl. a Gazdálkodj okosan-ban. Mire hazajönnek a fiúk, szeretnénk venni egyet, ha találunk. 10 ezer forintig költenénk rá, ha extra jó, kicsit többet. Köszi a segítséget!

Nézegettem a képeket, nagyon szép helyeken nyaraltatok mindannyian. Mi a Balcsin voltunk a nyár elején a gyerekekkel, meg Erdélyben kirándulgattunk többet, megnéztünk egy-két nevezetességet.

Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Annamari :)

Nyaralós képek nincsenek? Már biztos nagyon nagyok a fiúk!

Társas: Vikó mondott a talin valami nagyon jót, azt hiszem Detti meg is vette. Majd jönnek és beszámolnak. Nekünk Catan telepesei van amit a fiúk előtt imádtunk, abból van Junior is, azt érdemes megnézni.

Az enyémek most csak legóban tudnak gondolkodni, semmi mással nem játszanak. 8)

Cat
Kép
 
 


Sziasztok!

Annamari! :D
Hirtelen nekem is az a társas jutott eszembe, amit Vikó mondott, nagyon jókat mesélt róla, de a neve nem ugrik be, én a fiúk szülinapjára terveztem megvenni.
Jó nagyok lehetnek már a fiaid, tehetnél fel egy képet róluk.

Cat!

Nálunk is a lego megy nagyon, de inkább Vendelnél. Annyira édes volt, mondta h ő szülinapjára csak legot kér, semmi mást.
Az alvásom alakul, kávét lecsökkentettem délelőttre, max. 2 óráig, de ez is elmaradt, mert nem nagyon voltunk itthon, nem gondoltam volna h a kávétól van...., na de remélem nem szóltam el magam.

Ma strandon voltunk, fiúk iszonyat élvezték, egész úton mondták hazafelé, hogy ma milyen jó napjuk volt.

Holnap kinézünk a vízi, légi parádéra...:-) A tömeget én sem bírom, de mi odáig nem is megyünk. Csak a széléig, odáig is biciklivel, ahol kezdődik a tömeg ott állunk meg. Muszáj megmutatnom a fiúknak, mert nem értik miről beszélünk. Tavaly kimentünk és elmarad. Utána hónapokig, ha láttak egy alacsonyabban szálló repülőt, mindig kérdezték, h ez légiparádé???? Hiába magyarázom...., na de remélem most nem marad el.

Detti!

Ez az idő már megfelelt, ugye? :wink:


Nettke!

Beni hogy van? Alakul? Tudom, lassan, de biztosan!!!!!! :D Hogy telnek napjaitok?

Múlt héten Biatorbágyon ládáztunk, közben megtaláltuk életünk legjobb fagyizóját!!!!!!! Aki arra jár, ne hagyja ki!

na megyek aludni, meg egy picit olvasni!

Brigi, Edit, Vikó ???????????

Kata

Kép
 
 


Sziasztok,

Annamari,

Akkor a ti gyerekeitek sem unatkoznak a nyáron :) A játék kapcsán a Piratissimot tudom ajánlani, a fiúknak nagyon bejött. De minden Djeco és Haba játékot szeretjük, elég sok van már belőlük nekünk, azokat érdemes lenne megnézned.

Vikó,

Tényleg, mi is volt az a játék, amit te említettél? Akkor megjegyeztem, meg meg is néztem a neten, de végül nem vettem meg, viszont most, hogy lassan szülinap...

Kata,

A légi meg vizi parádé az én fiaimat is érdekelné, és engem még a tömeg sem zavar. De leginkább a tüzijátékot szeretnék, oda viszont nem merek kimenni velük.
Az időjárás elég jó, mennék is nyaralni nagyon:roll

Hol van Biatorbágyon az a fagyizó?

Cat,

Árpi szerzett egy gps-t, túraútvonalakkal...

Most hozza haza a gyerekeket Á. a Balatonról. Egy estét itthon lesznek, aztán holnap irány a Mátra még egy hétig. Több, mint négy hete nem voltak itthon, már hiányozonak nekik a játékaik nagyon.

Akkor van érdeklődés a jövő heti vacsi iránt? Melyik nap legyen? Nekem inkább a hét első fele lenne jobb.

Detti

KépKép
 
 


Kata :)
A cacherek ismerik azt a fagyizót. :lol:

Az enyémek is odalennének a klasszikus strandtól, akartunk is menni, de nem volt elég meleg tegnap. Így ládáztunk, meg hekkeztünk Gödön a kedvenc helyünkön.

Detti
:)
Hajrá-hajrá! Lehet ládázni. 8)

Nekem vacsira csak a szerda és a csütörtök jó. Pénteken a fiúkat szülinapi zsúrra hívták váratlanul. A hét eleje nekem nem jó. :(

Mi ma Samu napozunk, Samu menü lesz az ebéd, éppen azt készítem.

Cat
Kép
 
 


Sziasztok,

Vacsi: akkor nálam max. a szerda jöhet számításba. Nyilatkozzon akkor mindenki, ha van érdeklődés. Viszont nekem még ma tudnom kéne, mert ettől a programtól tettem függővé egy másikat.

Detti

KépKép
 
 


Detti :)

Sajnos ünneprontó leszek, de nekem nem lesz jó a szerda. Beszart a Renault, bicajjal járok dolgozni, nem tudom kész lesz-e az autó szerdára. Inkább nem vállalnék programot. Tegyük át szeptemberre ha lehet a vacsit, vagy menjetek nyugodtan nélkülem. :roll:

Cat
Kép
 
 


Itt vagyok...röviden: festés, csőtörés, nyaralás szuper időben, betegség...
Totál KO vagyok, 39 körüli lázzal nyomom az ágyat!
Azért reagálok: a vacsi nekem a héten nem jó a fenti ok miatt.

Társasjáték:
Amiről beszéltem: Club 2%
http://magicjatekbolt.hu/spd/653896/Clu ... ek_Piatnik
Egyedül lehet vele játszani, a mieink imádják! Én is! :lol:

Más:
Think fun - Rush hour (Csúcsforgalom)
http://www.tulli.hu/product_info.php?products_id=20801
Ez is egyedül játszós! A Think fun játékok nagyon jók, mondjuk nem is olcsók...

Páros játék:
Találd ki!
Cshttp://www.hasbro.com/hu_HU/play/deta ... 8105d9e1e1
Azért jobb, mint a többi Találd ki, mert 6féle lap van benne, illetve összecsukható!

Családi játék:
Zingo
http://www.tulli.hu/product_info.php?products_id=19663

Vita memorita
http://magicjatekbolt.hu/spd/762093/Vit ... ta_Piatnik

Monopoly
http://www.tulli.hu/product_info.php?products_id=6784
Annamari, ez olyan "akciós"!

Tik-tak bumm
http://www.tulli.hu/product_info.php?products_id=4776

Viki

KépKép
 
 


Vikó :)
Jobbulást! Én is erősítem a csapatot, mert tiszta beteg vagyok. Mondjuk nincs lázam és dolgozom, de nem kellemes így 38 fokban.

A Club 2%-t már meg is veszem a pénteki szülinaposnak. :D

Nettke :)
Milyen a meló? :wink: Voltatok Sopronban Saigonozni? Beni hogy van?

Judyt :)
Megy Ákos oviba szeptembertől? Hogy van?

Még jó, hogy nem vállaltam a talit, mert az autó nem lett kész, így maradok kerékpáron még pár napig. :roll:

Cat
Kép
 
 


Cat,

Lenne egy kérdésem: a túrabakancsaitok nem eladók? Asszem, nektek is az a Decathlonos volt, ugye? Sajnos már nem gyártják, és én annyira szerettem, de a mieink már kicsik...

Ugyanez lenne a kérdésem a téli overáljaitokra is. Eladó? Vagy már túl is adtál rajtuk?

köszi

Detti

KépKép
 
 


Detti,

De, eladó. Még nem adtam túl rajtuk, de már összepakoltam őket. A Bakancsok 33-asak, decathlonosak, szuper állapotban vannak. Az overáll zöld és piros, 122-es méretűek, és ahogy nézem sajnos már ránk kicsik lesznek. Ez a klasszikus Intersportosak, van kép az albumunkban róluk. Ha kellenek, akkor a következő talira viszem neked. Egyébként ilyen overállokat veszek idén is nekik ha lesz nagyobb, mert nagyon szerettem. Sajnos túrabakit is kell vennem. Bele sem gondolok, hogy mennyi mindent kell vennem őszre. :twisted:

Cat
Kép
 
 


Viko, Cat,
gyógyuljatok!!!
Én úszom egy kicsit, ez a 8 órás meló sok egy kicsit... azt sem tudom mikor vegyek kenyeret.. :roll: Egyelőre nagyon klassz, így 2 nap után :wink:
Beni, köszönöm az érdeklődést, jól alakul, még 2 hét tűződrót a lábában, aztán ha kivették, akkor látjuk meg a többit!

Saigon isteni volt!!! Nagy klasszikus romantikus darab, Szilveszter lubickol benne, a többiek is isteniek, V Zsuzsi nagyon megtanult énekelni! Szóval Sopron nagy élmény, töltődés volt!

Kép
 
 


Cat,

Annyira sajnálom, de a túrabakancsok tuti, hogy nagyok :cry: Decathlonból mi 30-ast (max 31-est) hordunk, a 33-as nagyon nagy lenne, de lehet, hogy mégis megveszem, mert el nem romlik. Le tudnád mérni a belső hosszukat?

Az overálok is nagynak tűnnek, mert a fiúk 116-os méretű ruhákat hordanak, de lehet, hogy fel kéne próbálnunk, mert elképzelhető, hogy akár jó is lehet. Valamelyik hétvégén nem tudunk összefutni egy próba erejéig?

Egyébként érdekel mindenféle ruha, ha van más is, akkor szólj.

Nekünk teljes ruhatár cserét kell csinálni, a cipőtől a bugyiig, mindent kinőttek.

Nettke,

8 óra? valamiről lemaradtam?

Detti

KépKép
 
 


Detti,

Ez kicsi 33-as, de este lemérem. Az előző 31-es volt, de kinőtték 3 hónap alatt.
Az overáll lehet, hogy tényleg nagy. Az elég nagy méret. Mérek rá este.

A többi ruhát egyben viszi el egy lány, már régóta, nem darabolom, nekem így kényelmesebb. A nagyobb tételeket adom el külön. Ezeket is vinné ő darabra, ha nektek nem jó, akkor adom neki.

Cat
Kép
 
 


Sziasztok!

Képek is lesznek hamarosan, csak meg kell keresnem, hogy hová mentette ki a párom.

Mindenkinek nagyon köszönöm a játéktippeket! Még nem döntöttük el, hogy melyik is legyen. Tulajdonképpen olyan sokat dolgozik Peti, hogy alig van itthon. Meg sem tudtam mutatni neki a játékokat.

Már alig várom, hogy itthon legyenek végre a fiúk. Nagyon hiányoznak, és mi is nekik. Ilyen hosszú időre nem engedem el többet őket. Mondjuk azért jövő nyáron is jó lesz nekünk egy magányos hónap, na de ez most sok volt. Jövő héten megyünk értük. Utána én is tudnék talizni, de a jövő hét nekem nem jó.

Cat!

Engem is érdekel mindenféle ruha, téliek főleg. Overall is, ha Dettinek nem jó. Mondjuk Ádám most is 122-eseket hord, de nem tudom, mekkora az intersportos 122-es.Engem hosszú ujjú póló is érdekel, no meg rövid is. Overallt mennyiért adod?
Valakinek nagyobb pizsamája is van? Illetve nadrágok is. Az összeset kinőttük.

Én most teljesen kivagyok. Gyógyszer mellett taknyolok a parlagfútől. Hasmenésem van, pénteken eltaknyoltam a biciklivel, a tegnap kiszedtem egy kullancsot a lábamból, szóval most már csak jobb lehet.
Más betegeknek is jobbulást kívánok!

Cat! Ki a pénteki szülinapos?

Mindenkinek egy kis felfrissülést kívánok!

Puszi

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok,

Ezt bírom ebben a topikban, hogy tök jó tippeket kap az ember, bármilyen témában. :D Legyen az játék, divat, színház, főzés, utazás stb. A Club 2%-t meg is vettem ajándéknak.

Annamari :)
A Farkas Fanninak lesz a bölcsiből/oviból szülinapja. Hatalmas 4 csúszdás ugrálóvárat rendeltek a szülők neki, és még az ovis dadusok is ott lesznek, hogy figyeljenek a gyerekekre. :lol:

Ruhák: Egyben adom el, mert a lány nem válogat, viszi azt is amin kis folt, sérülés van, nekem ez így gyors, korrekt. Nem is érek rá foglalkozni egyébként vele, hogy egyenként árazzak, mérjek. Az overállokat 4 ezerért adom, 8500-ért vettem darabját, hibátlanok. A cipők 2000 Ft-ok. Mérek rá este. Ha itt kell valakinek, akkor adom, persze Dettié az elsőbbség, ő kérte hamarabb.

Van egy olcsóbb overállunk, ami 2 részes, két darab van belőle, azt megnézem méretileg mekkora. Sosem volt rajtunk, értsd egyszer sem. Pótnak vettem, de nem kellett. Ezt 2.500-ért adom szettjét.(ez sem kínai) Oviba kitűnő.

Egyébként nadrágunk nem igazán van, azt szétnyúzzák már, mind lukas, szakadt mire kinövik. Már foltoztatom a térdeiket. Én sem tudom, hogy hol vegyek nekik ruhát... :roll:

Jobbulást! Hol borultál bicóval?

Cat
Kép
 
 


Na hazaértem bringával. 42 fokot mutatott a hőmérő, majd leszédültem róla. :evil: :twisted: De kész az autóm. 8)

Detti, Annamari
Bocsánat, hogy elbolondítottalak titeket, de az Intersportos overáll jó még a fiúkra, ráadtam Samura. Így nem adom el, kitelelünk még benne. A 122-es H und M-es dzseki gatyánk is jó még bakkanccsal.

Az olcsóbb overáll 116-os, ami kétrészes, az viszont eladó.

Detti, a cipőben 21 cm-es belső hossz van, de én is mértem rá, szerintem az csak 20 cm. Egyébként más 33-as cipő még jó a fiúkra, ez kis méret, mert ennél már panaszkodnak, hogy nem jó.

Cat
Kép
 
 


Cat,

Az overálok tuti, hogy nagyok lettek volna, úgyhogy majd gondolj ránk jövőre!

A cipők is nagyok sajnos, mert most 18-18,5 cm-es a lábuk.

Viszont az a kétrészes érdekelne. Küldenél képet az e-mail címünkre? Á. vezetékneve@enternet.hu

Detti

KépKép
 
 


Sziasztok,

Detti,
A hétvégén fotózok, és küldöm.

Mutatok valamit. Samu agyal a pályaválasztáson, több helyre csábítják:

Kép

Kép

Kép

Cat
Kép
 
 


Cat,
de jó kis képek :D Hol készültek?
Az utolsón a pasi a nőgyógyászomra hasonlít :lol: :wink:

Kép
 
 


Cat,

Mindegyik nagyon szép foglalkozás, korán nyugdíjba is lehet menni, de éhen fog halni a család akár rendőr, akár tűzoltó, akár mentős lesz a gyerek :lol:

Jók a képek!

Várom a fotókat a ruhákról.

Mi ma strandra mentünk. Kb. 1000 éve nem voltunk ilyen helyen, a hétvégén kettőn is. Pénteken elmentünk a kollégáimmal a Dagályra, ma meg a gyerekkel egy másik, vidéki csúszdás strandra. Rájöttem, hogy miért nem jártam eddig ilyen helyekre túl sűrűn...

A kölkök viszont élvezték, most a kamikáze csúszda a
kedvencük :roll:

Kedden kezdődik nekik is az ovi, jó nehéz lesz visszarázódni.

Detti

KépKép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron