Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Köszi csajok. Már dobta is ezeket a szakmákat, tegnap a városligetben a Kovács Lázárral főzött, majd feltöltöm a képet róla, így most szakács akar lenni. :lol:

Nettke :)
Az utolsó képen a Győrfy Pál mentőszóvivővel van, aki egyébként egy baromi jó fej pali.

Detti :)
Válasszon olyan szakmát amilyet akar. Ha nem lehet vele pénzt keresni, akkor is, csak szeresse, hivatásból csinálja. Én ebben nem akarom majd befolyásolni. Legfeljebb fizetjük majd a rezsijét.... :lol: :lol:

Ma a Hupikékre megyünk moziba, Zoli tanfolyamon van.

Cat
Kép
 
 


Sziasztok,

Merre jártok? Most nézem, hogy vasárnap volt az utolsó bejelentkezés :roll:

A fiúk tegnap voltak először oviban másfél hónap után. Eléggé elszoktak a 7 órai keléstől, általában 9 óra körül keltek ki az ágyból a nyáron.

A hétvégén egyedül leszek a skacokkal, mert Á. megy hegymászásra Ausztriába (igen, ugyanoda, ahonnan a hétvégén mentőhelikopterrel szedték le a hegymászókat :twisted: ). Asszem, még nem volt olyan, hogy 2 éjszakát egyedül legyek a gyerekekkel. Úgyhogy most programok után kutatok. Ha valakinek van ötlete, ne tartsa magában!
Moziba tuti, hogy elmegyünk, meg barátnőzök is egy kicsit.

Cat,

Vártam a képeket... Megvannak még a bakancsok? Erősen gondolkodom rajtuk...



Detti

KépKép
 
 


Detti :)
Nem érek rá fotózni, beiskolázok két gyereket. :D Tegnap este 10-ig könyvet cimkéztem, ma szülői van, holnap elutazom. A bakik megvannak, mert ruházni sem érek rá. :D Majd jövő héten ha egyenesbe jövök fotózom.

Nem voltál még 2 napot egyedül a kölkökkel? :shock: Nem sajnállak, ha megbocsátasz. :wink:

Nagyon sok fesztivál lesz a hétvégén, nézzetek ki valamelyikre. Mozi, cirkusz, kirándulás, fürdőzés?

Cat
Kép
 
 

 
 

Cat,
no, milyen volt az első nap? Oli hogy viselte, hogy szétváltak? nem volt sírás?
Sárika is volt, neki tetszett :lol:

Detti,
kitartás, jó lesz.
Bár előtte az ember fél.. de 1 szülővel - legalábbis nálunk - sokkal jobbak a gyerekek, jobban szót fogadnak, mint mikor 2en vagyunk rájuk.

Tényleg Cat, milyen volt a Hupikék?? Nagyon szidta a kritika... de attól a gyerekek még szerethetik.
 
 


Nettke :)

Tetszett a fiúknak a suli, bár Oli azt mondta ma reggel, hogy ő még ma megy aztán ennyi elég is volt. :lol: Pedig tegnap tele voltak élményekkel szinkronban nyomták, hogy kivel mi történt, csak kapkodtam a fejem.

Nem sírtak a különváláskor, ezt ők nagyon elrendezték magukban, hogy külön osztályba járnak majd.

A Hupikék a fiúknak tetszett, ők nem olvasnak kritikát. 8) Az tetszett nekik, hogy nem teljesen rajzfilm, hanem élő szereplők is vannak benne, meg élő macsek. Jobban bejött nekik mint a Verdás film. Az én véleményemet ne kérdezd, én szenvedek minden ilyen gyerekeknek szánt amerikás nem gyerekfilmen, de én nem vagyok mérvadó.

Cat
Kép
 
 


Hja, már nem olyan egyszerű az élet... Remélem azért Oli szerez majd hamar barátokat, és lesz kedve még menni :wink:

Hupikék :lol: :lol: Én is szenvedni szoktam. A Verdákat úgy néztük, hogy Nati és Beni Apával azt nézte, én meg Sárival a Micimackót 8) Nem mondom, hogy jobb volt, de az legalább kedvesen uncsi. És rövidebb volt, szóval Sárkóval még shoppingoltunk is egyet utána. :)

Detti,
hogy bírod? Mit csináltok végül is?

Nálunk vendégjárás, barátok mindkét nap. Szóval jól telik az idő :D Állítólag ez az utolsó nyári hétvége. Hát elég forró.. már talán nem is lesz baj, ha enyhül egy kicsit!

Kép
 
 


Sziasztok,

Nettke,

Sárinak hogy tetszik a suli? Fura a többieknek, hogy nincsenek együtt?

Cat,

A külön osztály biztosan nem fog ártani a fiúknak, szerintem inkább használ. Legalábbis az én tapasztalatom ez, már 3 éve külön van Ambrus és Bernát, és ez így természetes nekik. Idén már lesznek olyan külön órák, amikor szintén nem egy csoportban lesznek, sőt, még olyan foglalkozások is, amire csak az egyik, vagy a másik jár.

A hétvégénk viszonylag jól telt. Szombaton strandon voltunk, az egy kicsit melós volt, mert az óriás csúszdán nehezen tudtam őket egyedül menedzselni, de megoldottam. Másnap mozi + shopping. Vasárnap volt némi konfliktusom Bernáttal (az mondjuk eltartott vagy 3 órát, mert nagyon haragtartó egy kölök - rám ütött...).
Októberben megy Árpi Frankfurtba 2 éjszakára, na, akkor tuti, hogy nem leszek egyedül velük :roll:


A mozit én is végigszenvedtem, de még jó, hogy már lehet telefonon is internetezni :wink: A kunfu Pandát néztük, mert nyáron elég sok filmről lemaradtak a kölkök, úgyhogy most, hogy jön a rossz idő, sorra bepótoljuk őket.

Brigi,

A lányok is mentek suliba?


Többiek merre?

Detti

KépKép
 
 


Sziasztok,

Hát lányok ez a suli szívás az egész családnak. Egy folyamatos rabszolgaság. Mindig ellenőrizni kell mindent, együtt bepakolni, aláírni, láttamozni, ellenőrizni a dolgokat stb. Olyan mintha mi is végig járnánk velük újra, csak még felelünk is a dolgokért.

Minden nap meg kell nézni a tolltartókat, kihegyezni a ceruzákat, ha kell, keresgélni amit éppen elhagytak, üzenőt ellenőrizni stb. Mindezt ugye ikrenél duplán. És még tanulni nem is kell....

Tegnap Samu már délután Oli osztályában volt a napköziben, mert áthívták, mert Oli kitalálta, hogy fél. Otthon kérdeztem tőle, hogy hogy fél. Mire mondta, hogy csak unatkozott, mert az iskolában csak rajzolni lehet. :roll: :shock:

Egyetlen pozitívum van, hogy este hulla fáradtak, Oli 1/2 9-kor már aludt, Samu meg 1/2 10-kor. 8) Egyébként van már több csillagjuk, mosolygó fejük, matricájuk, szóval azért dícsérik őket, és ennek nagyon örülnek.

Cat
Kép
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, végre ma mentek először oviba a fiúk........, tegnap még fül-orr-gégén voltunk, mert Vendelnek orrmandula gyulladása volt. De csak két napot mennek, mert csüt. megyünk Sárvárra 4 napra, ill. 3 éjszakára. Vettem a mindenkupon.hu-n egy kupont, 1 éjszaka 6000,- Ft négyünknek. Na ezt nem hagyjuk ki.

Cat!

Ne ijesztgess, én már most para vagyok a sulitól....., hogy fogják, fogjuk bírni, mert ugye akkor már nekem is dolgoznom kell. Oli jófej!!!!! Trükkös!!!! :D :D Állítólag az első pár évben nagyon hamar elfáradnak, de aztán megszokják. Tanulni sosem kell, mert megcsinálják a napköziben? Csak hétvégén? Tudom, ez még az eleje, de majd mindig írd mit csinálnak....stb.
Nagyon jók a fenti képek, már akartam írni, hol csináltátok???

Detti!

Melyik strandon voltatok? A fiúk is imádják a strandot, ott annyira jól elvannak...., mondjuk feküdni nem sokat tudok, ill. idén már sikerült azt is.
Ki milyen foglalkozásra megy?

Mi hétfőtől úszni fogunk, szintén kupont vettem... 8) 15000,- ről le volt árazva 8100,- Ft-ra 4 hetes úszás oktatás ( heti 3 alkalom, 60 perc ). Móricz Zs. krt. -hez közel, szóval elérhető távolságra és nincs tanmedence, hanem csak mély víz. Hát kíváncsi leszek, majd beszámolok.

Nettke!

Sárinak milyen a suli? Beni hogy van? Nati most egyedül jár oviba?

Meme!

A kezdeti lelkesedés még tart? Gondolom Zsófinál biztosan!!! :-))

Nálunk bornapok voltak Budafokon, sok borospince van itt. Szóval tömegnyomor, hatalmas vásár, fiúk nagyon élvezték.


Judyt!

Ákos hogy van, tud oviba menni vagy még otthon?

Edit, Brigi ?????????

Kata

Kép
 
 


Lilla! :D

Mi van veletek, rég nem írtál, suli hogy megy a gyerkőcöknek?

Kata

Kép
 
 


Cat,

Hááát, nem irigyellek! Én nagyon nem akarom, hogy suliba menjenek a fiúk, mert az egy dolog, hogy nekik is keményebbé válik az életük, de az enyém is elég melós lesz.

Napközisek a fiúk? Haza kell vinni mindennap a könyveket?

Én pont ma hívtam fel azt a sulit, ahova szeretném beíratni a kölköket, hogy mekkora a túljelentkezés (német nemzetiségi), és egy kicsit megnyugodtam, mert elég jókat mondott az igazgatóhelyettes.
Tőletek messze van a suli? Autóval jártok?

Kata,

Van már valami munka ügyben?

A római trandon voltunk, elég jó, mert a belépő árában benne van a csúszda ára is.

Mi most elég sok mindenre járunk. Kedden úszás, szerdán angol, csütörtökön Bernatnak foci, pénteken Ambrusnak tánc. Plusz még a szülők is beiratkoznak egy német nyelvtanfolyamra... Buli!

Detti

KépKép
 
 


Sziasztok,

Kata :)
Jó pihenést Sárváron! Mi is megyünk hamarosan Alsópáhokra, már alig várom. 8) A képek az OTP családi napon készültek. 8)

Detti :)
Napközisek a fiúk, elsőben kötelező a napközi. Nem hozzák haza csak a tolltartót és az üzenőfüzetet nap mint nap, Oli még az olvasókönyvet is.

Egyenlőre én nem látom előnyét a külön osztálynak, Samu mindig Oli osztályában van, sőt megy velük osztály kirándulásra is. Ugyanis olyan iskolába irattuk őket, ahol nincs egyetlen ovis társuk sem, és Samunak szocializálódási gondjai vannak. Ők ugye sokan vannak egy osztályban, nehezen találja meg a barátokat, sok a fura gyerek. Oliék 13-an vannak, nagyon helyes tanítónénikkel akik rajonganak Oliért na és Samuért is. :roll: Ma reggel már Samu betegséget szimulált nem akart suliba menni. Jól indul....

Húú jó sok külön óra van! Nem Ambrus akart focizni? Végül Bernát ment?

Az enyémek karatét és kosárlabdát választhattak volna, de egyik sem tetszett nekik. Focira várnak, ez nem tudom lesz-e itt.

Többiek?

Cat
Kép
 
 


Itt vagyok, olvasgattam, csak hát a sok munka... nincs energiám/időm írni..
Szerdán volt T Benivel orvosnál, sürgősen ki kell venni a tűződrótot, holnap megyünk be, műtét. Remélem hazajöhetünk, ambuláns lesz elvileg... de sose lehet tudni az altatás után :roll:

Cat,
kitartás!! Biztos jobb lesz, csak pár hét...
Samunak meg kéne küzdeni a helyzettel, hiszen olyan talpraesett, ügyes! Nagyon csodálkozom rajta!! Lehet, hogy a pedagógusnak nem kéne engedni őt Oliékhoz. Így sose szokja meg, mindig máshová fog vágyódni..
Mit csinál egy nála szorongósabb kisgyerek?? A 30-as osztálylétszám borzasztó.. de azt hiszem, ez a "normál" manapság. Lehet, hogy Samu hatalmas magabiztossága és önbizalma igazából Olin alapult?

Kata,
jó üdülést Nektek!!!

No, drukkoljatok holnap, ha eszetekbe jutunk. 8)

Kép
 
 


Nettke,

Mi volt Benivel?

Detti

KépKép
 
 


Köszi a drukkokat :lol:
Hát a műtét sikerült, de elég rosszul ébredt, nagyon fájt neki.. Sokat vájkáltak a lábában, nehezen szedték ki a fémet, teljesen el volt csúszva. 1 és háromnegyed órán át küzdött vele a sebész.. ami a gyerek lábának méretét tekintve azért durva!
Szóval aztán jobban, lett, de utána meg elkezdett hányni.. szóval bent kellett maradni éjszakára :cry:
De most reggel hazahozta T., itthon játszik a csajokkal. Eszik, iszik. Nem panaszkodik fájdalomra, inkább viszket neki. Hétfőn drain cső kivétel, aztán szerintem már békén hagynak minket 8)
 
 


Nettke :)

További gyors regenerálódást Beninek! Oviba mikor mehet majd? Gyógytorna is kell majd a sebgyógyulást követően? Nati hogy viseli az egyedüli oviba járást? Anyukád van Benivel?

Cat
Kép
 
 


Cat,
köszi :lol: Jólesett az érdeklődés 8)
Nem tudom a hogyan tovább-ot még... valószínűleg kell gyógytorna, de az első cél most ennek a sebnek a gyógyulása (kb 2 hét) aztán meglátjuk a többit. A csőkivétel után valszeg ráállhat már, de ugye nem terhelheti meg azt a területet, a vágás gyógyulásáig. Majd meglátjuk.
Közben házassági évfordulónk volt, így ma megyünk Náncsi nénizni :lol: :lol: Ezer éve nem voltam..!

Kép
 
 


Nettke :)

Sok boldog együtt töltött évet még! Náncsi néni? Hmm. Szeretjük mi is. 8)

Cat
Kép
 
 


Nettke,

Remélem, hogy most már gyorsan gyógyul majd Beni! Továbbra is szorítunk neki.

Sok boldogságot még Nektek! A Náncsi néni nagyon jó választás, az időjárás is tökéletes hozzá!

Apropó, mi megyünk valamikor vacsizni? :roll:

Képzeljétek, a hétvégén kirándulás közben leestem egy szakadékba :roll: Annyit mondogattam a fiúknak, hogy figyeljenek oda, hogy hova lépnek, nehogy elessenek, hogy végül nekem ment ki a bokám és ezzel gurultam le a szakadékba. Könyéktől a csuklómig végighorzsoltam magam, elsőfokú égési sérülést szereztem. Annyira fáj :twisted: Tök béna vagyok...

Detti

KépKép
 
 


Húú Detti ez durva! Orvos látta? Hol voltatok? Bokád megúszta? Gyors regenerálódást neked is! Azért dolgozol?

Vacsiban én benne vagyok. Mikor?

Cat
Kép
 
 


Detti,
jaj!!! Nagyon fáj még?

Én bevallom, kicsit úszom, fura így az élet a 8 órás melóval, alig vagyok itthon.. gyerekeket sitter szedi össze, én meg rohanok, hogy vacsira ideérjek.. Szóval egyelőre nem egyek sehová.. fáradt is vagyok!!

Kép
 
 


Nettke :)
Majd beleszoksz. :D Hidd el. Aztán jó lesz kiszállni a taposómalomból egy vacsival. :wink: Színházba mikor mentek?

Cat
Kép
 
 


Nettke,

Te mióta dolgozol 8 órában? Ez valami új? Mer' nekem igen...

A kezem már jobb egy fokkal, de elég durván néz ki. Ha víz vagy vmilyen folyadék éri, ordítok. Kezd varasodni, de még mindig fáj. Úgy látszik, mostanában a bőrbetegségeket nem úszom meg... Egyik kezemen még a bárányhimlő maradványa, a másik meg úgy néz ki, mintha összevertek volna :roll:

Többiek merre?

Meme,

Nektek hogy megy a suli?

Detti

KépKép
 
 


Sziasztok!

Detti, remélem hamar helyrejössz!!! Tudom milyen rossz, nekem másodfokú volt a hasamon, amikor leforráztam magam, majd belehaltam, rohadtul tud fájni, szóval kitartás!!! Napról napra jobb lesz. Gyerekek mit szóltak hozzád? Amikor leestél?
Mázlid van a német nemzetiségi sulival. Én is ilyenbe akartam vinni a fiúkat, de sajnos csak egy osztály indul. Komolyan már fontolgatom.., de annyira külön akartam vinni őket. Még körülnézek mi van....

Nettke!

Hát nem lehet egyszerű így....., én sem tudtam, hogy 8 órás lettél.
Szegény Beni, tényleg hosszú műtét volt ahhoz a pici lábhoz...., de örülök, hogy most már jobb!!!!
És boldog házassági évfordulót!!!!!!!!!! :D :D :D

Cat!

Érdekes Samu, azt hittem, hogy ő simán fogja venni az akadályokat. Annyira gáz, hogy megint 30 fős osztályok vannak. Ugyanez van nálunk is.

Rólunk: Sárvár iszonyatosan szuper volt, nagyon nagyon jól éreztük magunkat, két nap kirándultunk, két nap strandoltunk. Visszavágyunk.
Tegnap elkezdtük az úszást. a mély vizest. Most 4 hétig heti 3 x megyünk, aztán sztem visszaállunk a heti kettőre. Elég macerás, tömeg közlekedünk is, mert nagyon sok lenne a parkolás, így elég sok időnk elmegy erre. Ezt a 4 hetet azért rászántam. Két nap meg fejlesztésre fogunk járni, szerencsére az még nem kezdődött el. Gergőnek grafomotoros fejlesztésre kell járnia. Vendel részképesség fejlesztés + mindkettő TSMT. Ezt az évet még így megcsináljuk. A fiúk focizni szeretnének nagyon, de sajnos nem fér bele az időnkbe. Tényleg Cat, a fiúk nem tudnak oda járni focizni, ahova tavaly jártak? vagy az az oviban volt?

Kata

Kép
 
 


Kata :)

Sajnos nem tudnak odajárni már, mert az az oviban volt. Zuglóban indult a Mészöly fociakadémia, de valamiért egyik napról a másikra kivonultak, és visszahúzódtak Ürömre. pedig az nagyon jó lett volna nekik. A suliban van ingyenes foci, hetente egyszer, de reggel 7-kor kezdődik, na ez ellenetek merénylet lenne, de még ellenem is az. :lol:

Majd még jövök, csak munka van.

Cat
Kép
 
 


Cat!

A 7 óra mindenkinek nagyon durva!!!!!!!!!!! Kár h nem délután van.
Én inkább fizetnék, csak du. legyen...:-) Oktatóval nem lehet ezt megbeszélni? Hátha..., biztos több gyerek is menne akkor.

Ne is mondd....., az oviban mi vagyunk az utolsók, eddig nem mi voltunk, mert volt egy apuka, aki 1/4 10-re esett be a gyerekkel. Amikor beértek 9-re az óvónő megdicsérte az apukát. na de ők elköltöztek, így mi vagyunk az utolsók. Ráadásul még csak most rázódunk bele, a reggelünk botrány, úgy kapkodunk.... Minden nap eszembe jut az iskola és a munka, hogy akkor muszáj lesz!!!!!! Gyomrom görcsben..., egyénként én évekig kb. 6 évig minden nap 7-re jártam dolgozni, utána 3 évig meg kb. heti 3-szor jártam 7-re. De megszokni sosem tudtam.

Kata

Kép
 
 


Cat,
csak gyorsan, mi szombaton 15 órára megyünk, ha jól emlékszem. Ti? :lol:

Detti, Kata
új állást kerestem, találtam a nyáron, már nem egészségügy. Visszatértem a kommunikáció világába, 8 órában bizony 8) Muszáj volt egy kicsit végiggondolnom, hogy merre -hogyan, mert ha most nem lépek, pár év múlva, ennyi kihagyással, nem kellenék sehova. Most egyébként jó, szeretem ezt a munkát, a hely is tetszik, a főnök nagyon emberséges, de hát persze itt is dolgozni kell, mint a güzü, van stressz elég! De egyáltalán nem panaszkodnék, jól vagyok :D

Kata, durva azért a különórák mennyisége.. Bírni fogod?

Kép
 
 


Kata,

Nektem nem kell legkésőbb 8-ra beérni az oviba? Nekünk azt mondták, hogy nagycsoportban már jó lenne, ha nem fél9-re meg 9-re érnének be a gyerekekkel, mert lassan szokni kellene a suli kezdési időponthoz.
Szerintem valahogy próbáld összeszedni magad meg az erődet, és igyekezzetek beérni időben, mert jövőre tényleg gáz lesz már, ha késtek.

De azért látom magam előtt, ahogy reggel indultok az oviba :lol:

Eddig nem mély vízben úsztak a gyerekek? A heti 3 elég sok, viszont tuti, hogy hatásos!

Nettke,

Tök ügyi vagy, hogy ilyen hamar találtál másik munkát! Ismerősön keresztül vagy simán hirdetésből? Mondjuk a 8 óra tényleg elég kemény. Merre van a munkahelyed? Legalább közel Vereshez?
Örülök, hogy jól érzed magad! Én meg visszatérek a háztártásbeliek világába... :D

Cat,

Én beadtam a derekam, és Bernát is eljár focizni. Mondjuk én csak hetente egyszer engedélyezem, nem is férne mondjuk több bele, de annyira élvezi, hogy el sem hiszem. Tegnap rúgott egy gólt, és olyan büszke volt magára! Meg ahhoz képest, hogy eddig nem oktatták, nagyon ügyes, az edző is megdícsérte. Én meg életemben nem láttam ennyi focit, mint tegnap meg egy héttel ezelőtt :roll: De persze rajongó azért nem leszek...

Azért a reggel 7 órai kezdés elég durván hangzik... Van, aki odaér?

Mi a helyzet a sulival? Belerázódtak már a fiúk?

Detti

KépKép
 
 


Nettke :)
Szombat 15 óra. Ha kávéznátok velünk meg Meméékkel, gyertek 14.30-ra, beülünk valahova. :wink:

Ügyes vagy a munkával, ugye milyen jó a stressz ellenére is?

Detti :)
Otthagyod a munkahelyed? Keresel, vagy inkább otthon maradsz?

A fiúk belejöttek a suliba, mindkettő tök ügyes, döntik haza a sok csillagot, piros pontot. Mondjuk unatkoznak az órákon, még Olira is azt mondta a tanárnénije, hogy gyorsabb tempóban tudna ő haladni, de a gyengébbekhez kell igazítani a tempót. 8) Samunak mondjuk van néhány érdekes osztálytársa, de egy általános iskola ugye heterogén, vegyes a felhozatal. Mindig rimánkodunk neki, hogy bele ne keveredjen valamibe, főleg, hogy unatkozik is, hajlamosabb rá. Plussz szorgalmi feladatokat szoktak kapni, hogy elkerüljék azt, hogy rendetlenkedjenek unalmukban.

A pedagógusokkal nagyon elégedett vagyok, tényleg elhivatottak, nagy szeretettel fordulnak a gyerekek felé.

Cat
Kép
 
 


Én is megvagyok, de csak olvasó üzemmódban, az viszont folyamatosan.

Elég húzós időszakot élünk: a teljes alsó szint festés, kandalló egyéb UTÁN!!! benyaltunk egy csúnya csőtörést. 1,5 hónap volt a javítás átfutása! Még mindig küzdünk a biztosítóval...Most gépészetet cseréltünk és utána visszatérünk az eredeti tervhez: a 'festés és új bútorok' témában. Idegileg jól bírjuk, de fizikailag KO...

Amúgy jól vagyunk. A nyár végi nyaralás nagyon szerencsésen alakult, a társaság és az időjárás király volt! Majd teszek fel fotókat, ha eljutok odáig... :oops:

Most minden kezd visszaállni a régi kerékvágásba: Lurkók nyomják az utolsó ovis évet, mi meg melózunk. Mondjuk szerencsére abban legalább nyugodtabb időszak van (jó, azért van NAV ellenőrzésünk! :shock: )

Nálunk nincs sok különóra, nem is szeretnénk. Szerdán belekóstolnak egy kicsit az angol nyelv világába (nagyon játékos formában, de szupi tanárral), szombat délutánonként meg síelnek Apával. Ez bőven elég. Én még nagyon szeretném, ha végre megtanulnának úszni, de az most nem fér bele sehogy sem.

Detti! Mi ez a háztartásbeliség? Meg tudsz majd ülni otthon? :roll: Kényszer vagy saját döntésed?

Nettke! Bevált a szittyó? Elégedett vagy?

Annamari! Mi lett társas ügyben?

És csajok, már megint mit néztek meg a színházban? :roll: Mi jövő kedden Miss Saigonozunk!

Vacsi ügyben benne vagyok, de hozzám ne igazodjunk a dátummal! Káosz van nálunk ebben! Bocsi...

Viki

KépKép
 
 


Sziasztok,


mi is megvagyunk, többször jöttem, olvastam, aztán irni már nem írtam.... :oops:
Minden rendben, csak bele kell rázódni, hogy mások a napok mint eddig.Ráadásul Laci egész héten külföldön volt, s persze az összes szülőértekezlet most volt.....
A sulit imádják, ugranak ki reggel az ágyból, semmi gond, ügyesek, remélem ez jó sokáig így is marad. Ami meglepett, s nem vártam, de nagy örömmel tölt el, hogy pozitívan hat rájuk az egész. Zsófi még kötelesség tudóbb, magabiztosabb lett, Zsombi pedig feltűnően szófogadó.
Amivel meg kell küzdenem a külön foglalkozások. 4 félére iratkoztak be ill. járnak. Ha komolyabbra fordul a tanulási mennyiség sok lesz.
Kristófnál pedig a pályaválasztás előtt állunk, bár gyakorlatilag meg van, meg tudjuk, az eredményei is jók, azértcsak bennem van, hogy biztos jó lesz-e neki....

Nettke,

huhh, mennyi minden történt nálatok az elmúlt hónapokban. Örülök, hogy Beni túl van a nehezén. Lelkileg nem viselte meg? Sárinak a suli?
Gyertek kávézni, legalább pár szót tudnánk váltani.

Cat,


26,5 óra a kezdésig.... Kész vagyok, annyira várom már... Röhejes , de így van. Ügyesek a fiúk!!!!

Detti,

valahogy nem lepett meg, hogy a mh-et változtatod, de a háztartásbeliség az igen. Nem lesz fura otthon? Bár, az is relatív tud lenni ezt ki hogyan éli...hogyan csinálja.

Kata,

olyan jókat derülök a story-kon. Hidd el mi is imádunk aludni ( mind az 5-en kivétel nélkül :wink: ), de mindig beérünk a suliba. Igaz, nem sokan érkeznek utánunk sem.... :lol: :lol:

Vikó,

jesszus, ezt még olvasni is elég. Biztosítót pedig ne hagyjátok. Nincs DAS jogvédelmetek?


Edit? Lilla?

Meme
 
 


Vikó,

Miss Saigon szintén.

Meme
 
 


Meme!
Mi az a DAS jogvédelem? Lécci írj egy privit róla. A többieket nem szeretném untatni ezzel! Köszke!

Viki

KépKép
 
 


Sziasztok!

Mi se tüntünk el a süllyesztőben,csak épp energiám nem volt írni.Jártam a nyáron többször erre,olvastalak is benneteket meg drukkoltunk is (főleg Beninek!!!)
Iszonyat jó nyarunk volt így,hogy a Tamás itthon van. Rengeteget csavarogtunk, a fiúknak minden nap (szó szerint) volt programjuk. Oli is végre megtanult bicózni (hála a TSMT-nek) és hihetetlen mennyiségeket tekertünk le (30km simán megy,Oli végig is beszéli :lol: ) Sok buli,grillezés,strand,barátok... Nagyon-nagyon jó volt!!!Imádtuk mindannyian!!!
Azt hiszem ,kellett is,mert megint őrület a küszöbön!!!Ovónénik (fejlesztő ped)/logopédia/fül-orr-gégész egymásnak passzolja a labdát, a gyerekek (konkrétan a Beni és a Marci)beszéde meg nem javult semmit. A helyzet a Marcinál lényegesen rosszabb. Így most az asztalra csaptam és szerdán újra hallásvizsgálatra megyünk. Majd felteszem a dokinak a nagy kérdést,hajlandó-e tovább küldeni bennünket olyan helyre,ahol meg tudják mondani,mi a gond.A logopédussal hétfőn fogok összeveszni,mert miután bevallotta nekem,hogy nem tud,mit kezdeni a fiúkkal és egyébként fegyelmezni se tudja őket,ezek után mégarra nem tett javaslatot,hogy akkor hova vigyem őket. Kérésem ellenére nem tette át őket külön foglalkozásra és a számunkra lehető legszarabb időpontra osztotta be őket (így magánúton kell logopédust keresnem).
Oviban el voltak hűlve,hogy Oli milyen sokat fejlődött a nyáron.Miután befejeztük a TSMT-t, graphomotoros fejlesztést kapott.Nagyon sokat ügyesedett,majdnem teljesen utolérte a többieket. Így vele nem lesz gond!!!
Mi hittanra és úszásra fogunk járni.Na meg logopédiára (ha egyszer találok hozzá értő szakembert).Olinak még erősíteni kell a hátát,hogy bírja majd az egész napos ülést a suliban. (így neki orvosilag is előírt a sok bicózás).Ezért neki heti 2szeri úszás lesz. (aztán 1év múlva tiszta deltás csávó lesz!) :lol: :wink:

Kép

Kép
 
 


Vikó!
Én már a falra másztam volna hasonló szituációban. Igazán stramm csaj vagy,hogy így bírod!!!

Detti! :shock:
Mi a helyzet??? Nagyon lemaradtam valamiről!!Te háztartásbeli????????????

Kata!
Mi a 7órai kezdést simán bevállalnánk. 2éve minden reggel 7előtt 5perccel teszük le a Dávidot a buszpu.-n és még sose késtünk el!!! :) :oops:
Viszont nyári szünetben is nótoriusan keltünk 6óra körül- ha kellett,ha nem! pedig du-n nem aludtak és 9előtt szinte sose aludtak el.

Nettke!
Mesélj kicsit az új állásról!
Milyen Sári sulija?

Cat!
Ügyesek vagytok a sulival!!Először a fiúk rázódnak bele,aztán meg te!!! 1év múlva meg már olyan természetes lesz a ceruza faragás,olvasás,vecsai,fürcsi esti menetrend,hogy már nem is érted,mi volt rajta olyan különleges.

Meme!
És mik a Kristóf tervei továbbtanulásra?
Azért nekem még most is olyan furi,hogy Dávid már kilencedisek, nálam magasabb és mindenről "véleménye" van.

Edit

Kép

Kép
 
 


Edit :)
De jó, hogy jelentkeztél! Te végigdolgoztad a nyarat? Jó, hogy Tamással így megoldódott a nyári gyerekfelügyelet.

Szörnyű ez a fejlesztési kálvária, és hogy senki nem tudja megmondani, hogy mi a gond a fiúk beszédével. Most leépítik a nevtanokat is, hátha találsz magánúton onnan melléjük fejlesztőt, és logopédust.

Ezek az Olivérek már ilyenek. Hirtelen kiugró a fejlődésük. 8) Az enyém is ilyen, úgy írja a betűket, számokat, hogy lesek, ha nem kérem. Ha kérem teteti a hülyét. :lol: Nálatok is emlékszem Olival volt kiskorában a legtöbb probléma, most úgy néz ki vele nem lesz. 8)

Ti csináltátok vele otthon a TSMT-t? Minden nap? Hogy bírta?

Cat
Kép
 
 


Cat!
Igen,Olink pont olyan,mint a tied!!!
Igen,mi küzdöttük végig vele itthon a TSMT-t. Konkrétan az első fél évet én,majd áprilistól a Tamás. Minden nap. Oli nagyon jól bírta.Irtóra szerette a fejlesztő pedagógust,meg azt,hogy olyankor csak ő van/volt a figyelem középpontjában. Olit ezzel nagyon lehet motiválni.Imád központban lenni. Oviban kiáll a gyerekek elé és úgy mesél nekik fejből tv-ben látott mesét (a héten pl Mátyás királyról),hogy mind a 26 gyerek (+2óvónéni) tátott szájjal lesi. :lol:
Itthon voltam a nyáron 2hetet. Akkor voltunk Miskolctapolcán meg Egerszalókon. Utóbbi nagyon bejött mindannyiunknak, így jövőre is megyünk.

Itt is megszüntették a nev. tan-t. De szerencsére kaptunk helyette utazó gyógyped-t,aki minden szerdán jön az oviba és problémás nagycsoportosokkal foglalkozik.

Logopédia: jó lett volna helyben és állami keretek közt megoldani.De ha nem lehetséges (szakmailag és pedagógiailag nulla emberrel),akkor marad a magán út. Találtunk egy logopédust Bicskén (ide 40km),akit szakmailag nagyon ajánlanak.Ő bevállalta látatlanban a fiúkat.Így csak időpontot kell vele egyeztetnem,aztán meglátjuk.

Edit

Kép

Kép
 
 


Edit :)
Azért a két fiú magánúti logopédiája nem semmi költség lehet, ugye utiköltséggel! Gondolom heti 2 alkalom kell. Nekünk az alapozó volt brutál tavaly Olinak, a heti 2 alkalom, de nagyon kellett, és hasznos volt.

Vikó :)
Jelentem a Miss Saigon jóóóóó. Nem fogsz csalódni. Bár nálam Rebecca viszi a prímet, de nem utoljára láttam a Saigont sem. 8) Nekem a Saigon már anniyra látvány hatásvadász, hogy helyenként a giccsbe fordul. Ahogy hallom nem MÁZS lesz a professzor a kiírttal ellentétben, ennek nagyon örülhetsz. Szabó P. megint zseniális, rá van írva a szerep. 8)

Detti :)
Gyere, mesélj már a fránya munkahelyről! Mi ez a háztartásbeliség? :shock:

Tegnap ezt csináltuk egész nap:

Kép

Az abonyi állatkertbe indultunk, ott is van geoláda, de az odavazető úton levadásztunk még 3-at, így délután 3 fele értünk az állatkertbe. A kép Gerje patak geoládánál készült, Oli találta meg. Samu duzzogott, hogy nem ő, azért nem állt oda. 8)

Cat
Kép
 
 


Cat!
Na, majd kiderül...elvileg Dolhai-s és két Vágó-s szereposztásunk van. Nekem nincs bajom MÁZS-zsal, de azért SZPSZ-nek jobban örülnék...Tybalt-nak is imádom. :lol:

Ja, és minő meglepi, Bencusnak olyan dinós pólója van, mint Oli pulóvere... :roll:

Edit, köszi a dicséretet. Jól esett...

Dógozom tovább, csak bekukkantottam...

Amúgy Lillával mi zú?

Viki

KépKép
 
 


Cat!
Nagyon jó volt a Miss Saigon, de nekem a Rebecca meg a R&J jobban tetszik minden szempontból (élmény, hanganyag stb). SzPSz zseniális volt (ahogy mondtad, mintha rá lenne írva a szerep!), a 2 Vágó lány is hozta magát. Dolhai helyett kis Kero volt, aki nekem jobban bejön a Szép nyári napban. Nekem túl sok ez a Miss Saigon, hatásvadász egy kicsit...tűzijáték, Cadilac, helikopter, óriási szobor, kendők, Amerika jelmezek...

Más...Képzeljétek megint haladunk: gépészek kész, biztosító fizet, takarítás halad...ma már pakolhatok megint :roll:

Viki

KépKép
 
 


Sziasztok!
Megvagyunk mi is, csak felpörögtek körülöttünk a hétköznapi dolgok.
Ákos már szeptember 1-től jár óvodába!!! :D Nagyon élvezi, nagy-nagy szeretettel várták a gyerekek és az óvónők is.
Szépen fejlődik, igaz már türelmetlen, mert már futni szeretne, de még "csak a gyors gyaloglás" szintjén tart.
Én 12.-től dolgozok!!!! Engem is nagyon vártak!!! :lol:
Heti 2x járunk még gyógytornára, most keresek még nekik úszást, mert az is jó lenne legalább heti 2x.
Mivel Ati járt velünk gyógytornára, így szakértő szemek elé kerülve felmérték, és most TSMT-t kell vele csinálnunk. Eddig még nagyon élvezi, tetszik neki!!!
Ja és vasárnap mind a ketten megtanultak 2 kerekünk bicajozni!!!! Olyan büszkék voltak magukra!!!!

Nettke!
Örülök, hogy javul Beni állapota!!!! Nagyon sokat gondoltam rátok!!!!


Cat!
Ügyesek a fiúk a suliban!!!! Én is már előre parázok a jövő szeptembertől!!! :shock:

Vikó!
Sajnálom a csőtöréses drámátokat!!! :(
De legalább már valami jó hír is, hogy már haladhattok tovább!!!!

Edit!
Nagyon jó volt olvasni rólatok. :)
Sajnálom, hogy nem lehetséges az állami logopédiát megoldanotok. :(

Kata!
Köszi a hiányolást.
Jó kis mormota család vagytok :), mondjuk nekekm se menne a 7 órai kezdés.

Detti!
Gyors gyógyulást kívánok neked!!!!

Meme!
Remélem az Én kis fickóimra is jó hatással lesz majd a suli. :)

Judyt
KépKép
 
 


Vikó :)
Na akkor egy a véleményünk a Miss Saigonról. 8) Nálam is a Rebecca, Elizabeth, Mozart és a Rómeo is beelőzi. De kétségtelen, hogy SZPSZ-nek jól fog mutatni az önéletrajzában. :lol:

Hajrá a pakolással! Szülinapra mik a tervek?

Meme, Detti, Kata :)
Szülinapos tervek? Gyerekzsúr? Ajándékok?

Judyt :)
Mi újság veletek?

Cat
Kép
 
 


Judyt,
de jó hallani Rólatok! Nagyon sokszor eszembe jutottatok! Örülök, hogy lassan helyreáll az életetek teljesen. Micsoda időkön vagytok túl.. Elképesztő próbák elé állít néha az élet. Jó dolgozni, ugye? :wink:

Vikó, Cat
Szerintem a saigonban pont ez a túlzás a jó! Keró ezt egy percig sem gondolta komolyan.. a sok marylin monroe, a Szab-szobor, a Cadillac, ez mind csak görbe tükör. Engem határozottan szórakoztatott az irónia 8) Nem olyan kataktikus, mint más operettes darabok, de szórakoztat, 3 órára teljesen kikapcsol!

Edit,
de jó, hogy írtál!! Azért amit Ti csináltok, az sem semmi! Diéta? Az is megy közben még? Örülök, hogy legalább jól telt a nyár! Én most az ex-cégednél dolgozom, hát mondhatom, őrület van!!! De itt legalább jó a hangulat.

Kata, hihetetlenek vagytok :lol: De jó sok ez az edzés, amit bevállaltál!

Detti,
híreket akarunk!!!! Mi történt? te untad meg, vagy elért a közszféra megkurtítása?

Jelentem, minálunk a helyzet lassacskán rendeződik. Beni már edzőcipőt hord :lol: Ha minden jól megy tovább is, 2 hét múlva kezdheti az ovit! Nagyon optimista vagyok!

Kép
 
 


Sziasztok 8)

Judyt :) ,Nettke :)
De jó ilyen jó hírekre jönni! Ákos és Beni is egy kis hős. Nagyon ügyesek, hihetetlen küzdeni vágyással.

Judyt :)
Atikánál gondoltam, hogy a TSMT segíteni fog, és időben kiderült, hogy szüksége is van rá. Iskola előtt pont időben vagytok ezzel! Csoportban tornázik vagy az egyéni terápiát csináljátok otthon? Oli hasonlít Atikára valamennyire, és neki is nagy biztonságot adott a TSMT, csak ugye ő a mononitását bírta nehezen.

Edit :)
Már nem ott dolgozol ahol korábban? Nettke ex-munkahely dolgából gondolom.

Mi holnap Páhokra távozunk hétvégére Meméékkel, aki meggondolta magát még jöhet! 8) :wink: Szüreti mulatság is lesz, így nem lesz mulatásból hiány felnőtteknek sem. 8)

Cat
Kép
 
 


Cat!
Az egyénit csináljuk otthon + a kórházban hetente 1x gyógypedagógus foglalkozik vele célirányosan.
Jó pihenést nektek Alsópáhokon!!!!!!!!!!!

Nettke!
Nyogodtan légy optimista!!!!
2 hét múlva kezditek az ovit Benivel!!! :D :lol:

Judyt
KépKép
 
 


Sziasztok!

Judyt!
Nagyon ügyesek vagytok!!!Hajrá bicajozás!!!
Neked meg további sok-sokenergiát küldünk,mert 2gyerek fejlesztése azért nem semmi meló lesz!!!TSMT-t mi imádtuk!! Személy szerint én is. És minél több sikert ért el Oli,annál nagyobb kedvvel csináltuk (néha még Beni is és Marci is beszállt)

Nettke!
És mit csinálsz ott? (ha nem titok) Tamás által találtad?
A hangulat meglep,de annak örülök,hogy te élvezed. Túlóra nincs?
Gratula Beninek!!!Tényleg egy kis hős!!Már pocakban is nagy küzdő volt és ez a tulajdonság - úgy látom- most itt jól jött neki.
Diéta van!Ez már egy életre szól.Azért nem olyan drasztikus,mint eddig (pl. bolti pékárut meg kevés laktózmentes tejterméket megehetnek). De már totál megszokták és sose nyafognak miatta.

Cat!
Nettek dolgozik ott,ahol én a fiúk születése előtt.
Logopédia: a bicskei hölgy tatai.Csak Bicskén dolgozik,de itt lakik.Vállalta,hogy az otthonában fejleszti a fiúkat.Így legalább az utazási ktg-től mentesültünk. (így is horror összeget kért).Egyenlőre heti 1alkalom,alkalmanként 1,5óra és együtt lesz a 2gyerek.Aztán attól függően,hogy haladnak,mennyire tud velük együtt dolgozni,majd variálunk. Itthonra napi 20-25perc/gyerek házi feladatot kapunk.Kerek perec megmondta,hogy nagyon kemény lesz,mert a 12 hangzóhiba irtó sok 1évvel a suli előtt.
Marci nem tudja kimondani: k,g,s,sz,zs,cs,ty,ny,gy,h,r,és néhol az "l" hangokat.Beni a " k" és a "g" hangokat tudja,a többit nem.
Ma már nem vagyok annyira elkeseredett,bár tudom,hogy vért fogunk izzadni velük.De legalább reményünk van.

Jó utat és jó pihenést Páhokra!!!
Edit

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Húú de nagy nihil van itt. Nem túl nagy az aktivitás! Bezzeg a facebookon megy az írogatás. :lol: :wink:

Edit :)
Akkor kemény munka van előttetek! Nekünk Olinál 2 évvel a suli előtt volt 13 hang tévesztése, és úgy kezdtük a sulit, hogy még mindig van 3 hang tévesztés, mondjuk köztük az r is. :roll: A házi feladatnak is sok 20-25 perc naponta, mi heti kétszer gyakoroltunk kb 10 percet, mert Oli ennyit bírt.

Én azt hittem még mindig abban a bankban dolgozol fiókban.

Kolping: Hát remélem Meme is megerősíti, de szuper volt. A fiúk sírtak, hogy haza kellett jönni. Aki küld gmail címet, annak adok hozzáférést az albumhoz, a képeket megnézni.

Cat
Kép
 
 


Sziasztok,


én / mi is csak erősíteni tudunk, FANTASZTIKUS volt a hétvége. Alig bírjuk kipihenni.... :lol: :wink: Mi múlt évben nem voltunk, így tényleg csak ismételni tudom, hogy nagyon sok újítás van, ami még jobbá teszi azt , ami eddig is a kiváló minősítést kaptott nálam.
A képeket mi is hozzá töltjük, majd. ( remélem ma..) Volt egy-két meglepi is....


Cat,

ZS & ZS annyit mesélt fiaidról a tanítónéninek, hogy azt a kérdést kapták : " Ugye már régebb óta ismeritek egymást??? " :) A disznóvágás - persze erős időjőrős függő - . de szerintem célozzuk be.

Edit,

nagyon sok fog múlni a logopédus és a fiúk kapcsolatán Kitartás, de ahogy téged ismerlek " erővel " nem lesz hiány!!!!!

Judyt,

fantasztikus! leírtad valahova a történeteteket? Példa értékű!!!!

Nettke,

Saigont osztom, nálam is úgy csengett mint nálad!!!!! Húúú, nálatok is felgyorsult Beni körül az élet, múltkor még gumicsizma, most edző cipő... De jóóóóóó!

Meme
 
 


Sziasztok,

Vagyok én is, de inkább csak olvasok, mint írok, mert zajlik körülöttünk is az élet, és nem mindig van időm leírni :roll:

Cat, Meme,

Biztosan nagyon jó volt a Kolping, számomra nem is volt kérdés, hogy király lesz, csak inkább a horvátországi kempingezést választottuk a Kolping helyett, mert valahogy az jobban megérte. A fiúk szokták kérdezni, hogy mikor megyünk, és akkor az a válasz, hogy a kempingezés volt a Bobó szálloda. Megértik, nem is vitatkoznak.

Judyt,

Nagyon jó, hogy ennyire jól fejlődik a legény! Drukkoltunk neki nagyon!

Nettke,

Beni is tök ügyes!

Edit,

Kitartást a logopédiához! Bár amennyi dokihoz jártatok már az elmúlt években, ez már simán fog menni :)

Rólunk: a fiúkat felmérték az oviban, szerencsére nincs szükség se fejlesztő pedagógusra (sőt, Bernátnál megkérdezték, hogy miért van még ez a gyerek oviban), se logopédusra. Viszont Bernát hetente kétszer óvodai kereten belül jár gyógytornára, mert nagyon befelé állnak a bokái.
Hétfő kivételével járunk minden nap valamilyen foglalkozásra, kihasználjuk az utolsó évet, mert suli mellett ezt már nem szeretném.

Holnap műtik Bernátot, úgyhogy egy kicsit most fosok. A hétvégén elutaznánk vidékre, messzebbre, remélem, addig annyira összeszedi magát, hogy legalább sétálni tudjon.
Azt a teljesítmény túrát, amit a múlt hétvégén csináltunk (6 órás, 700 m-es emelkedővel), nem fogom elvárni tőle most :lol:

Detti

KépKép
 
 


Detti :)
Mivel műtik Bernátot? :shock: A sérve? Ugye neki volt?

Gratula a fiúk felméréséhez! Szerintem mindenkire annyit nyom a jó isten amit az elbír. Nálatok ez csak egy kis boka befelé dőlés. 8) Na jó, azt is komolyan kell venni, és arra a torna a legjobb.

Hol jártatok a hétvégén?

Már nem dolgozol ugye? Legalább békében váltatok el a cégeddel? Nem is keresel más melót?

Képzeljétek a Kolpingban felújítás volt az Ulrich házban, és nem lehetett fedett részen átmenni az uszodába. Mondjuk nem is tekeregtünk volna ott, mert 28 fok volt, kint lehetett napozni. De a kellemetlenségekért katunk 10.000 Ft-os bónt. 8) Nagyon korrektek.

Meme :)
Tegnap Samu nem csinálta meg a leckéjét a napköziben, és mikor mentem haza ott görnyedt felette. Ilyen még sosem volt, hogy ne legyen kész a leckéje. Kérdeztem a fiatalurat, hogy ugyan mit csinált a napköziben leckeírás helyett, az volt a válasz, hogy Hawaion járt Zsófival és Zsombival, arról álmodozott. :shock:

Cat
Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: