Új privát üzeneted érkezett!

Nos úgy gondolom, hogy megérdemel pár szót a napló írója, ha már veszi a fáradtságot, bátorságot és velünk is megosztja örömét és bánatát a gyermekei nevelésével kapcsolatban.
Én nagyon sokat derülök az írásain. Irigylem, hogy ilyen humorral tudja kezelni a mindennapi problémáit.
Nekem sokkal jobban tetszik, mint a média által felkapott "Állítsátok meg terézanyut" címû mû.
Nem gondoltál még arra, hogy könyv formájában kiadasd? Szerintem nagy sikere lenne.

Üdv. Dandy
Dandy
 


Dandy!

Szerintem ez egy könyv. Gondolom nem ingyen van ott fenn a fejlécben, ott a reklámok szoktak lenni. (legalábbis a férjem szerint)

Nekem is nagyon tetszik, bár néha eszembe jut a röhögés közben, hogy biztosan akarok még egy gyereket?

LadányiKata
LadányiKata (ladán
 


Szia LadányiKata!

Szerintem pedig nem könyv. Én úgy tudom, ezek napjainkban történnek. Kristófnak ugyanis van egy honlapja, ahonnan már korábban is lehetett információkat megtudni róla.

Dandy
Dandy
 

 
 

Akkor bárki hirdethet ott fenn?
Manó
 


Sziasztok!

Kata: ez nem konyv! Ezek most történnek. A lány Dorka néven jár a chat-re. Nézd meg.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ez nem könyv, valóban az ide irogató Dorka nevû kétgyermekes anyuka írogatja.
Bárki? Ezt hogy érted? Ebben az esetben a Babanet egy saját rovatára hívja fel a figyelmet. Ez afféle promóció.

Puszi:

Dia
Dia
 


Bizonyhogy nem könyv, mi a napokban összefutottunk Dorkával, Kristóffal és Bálinttal a játszótéren, az életben is pont olyan bályosak mindhárman, mint ahogy Dorka ír. Innen is egy nagy gratula Neked, Dorka!

d.
másikdori
 


huh, ezerbocs, természetesen bájosak...

d.
másikdori
 


Köszönöm, hogy megerõsítettetek!
Dandy
Dandy
 


Szia Dandy!
Örülök, hogy tetszik a napló!
Dorka télleg ilyen, ezért is beszéltük meg vele a napló közlését...Kép
Könyv meg, ha így folytatja, elkerülhetetlenül lesz...
apa
apa
 


Sziasztok!

Jól van, akkor igazam van. Mondtam én a páromnak, hogy nem könyv!!!!!!!Kép Pedig tényleg nagyon jó, és sikeresebb lenne mint a mostanába futó Bridget Jones (biztos rosszul írtam) félék.
Nagyon nagyon jókat szórakozom, amikor olvasomKép
Hol lehet Kristófot megnézni? Kiváncsi lennék ráKép Na meg persze Bálintra isKép

Remélem, nem értettétek félre, én tudom, hogy Dorka írta, eszemben sem volt rossz szándékúan írniKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Itt Köbüki bejelentkezik... krk-krk... Kép

Sziasztok!
Nagyon jól esik, amit írtatok Kép
Remélem, továbbra is tudok nektek derűs perceket szerezni, de néha alig bírok időt találni az írásra, mert az a két büdös kölök nagyon is valódian bír magának helyet követelni életünk minden percében.
Pusssz, Dorka
 
 


Próbálok képet is felrakni róluk Kép

Kép

Kép
 
 


Akkor megint megpróbálom!

Kép
Zsófi és Kristóf a játszótéren tízóraiznak

Kép
Bálint mindeközben jót alszik

Puszi, Dorka
 
 


Szijja Dorka!!!!!!

Tudod, hogy irásaid õszinte híve vagyok:-)))
Falom a soraidat, de sajnos a lila tehénnel együtt! De legalább a te irásaid nem hízlalnak:-))

Várjuk az élõ szappanopera folytatását, még akkor is, ha nem alszol:-))

puszi
mazsi
 
 


Mazsi, nos a lila tehénnel nekem is szoros a barátságom, bár jó drágán adja magát Kép
Képzeld, Lõrincnek a szülinapjára az osztályába járó minden nebuló hozott egy szelet csokit. Annyira aranyosak! Este egy nagy doboz finomabbnál finomabb csokival tért haza. Ez volt nov. 13-án, még van egy-két darab Kép
Az írást meg igyekszem szaporázni, mert jó lenne utólérnem magam végre.
Köszi a biztatást!
Puszi, Dorka
 
 


Szia Dorka!

Tudod, pont most egyeztetünk a párommal a Luca (vagy Bence) project ügyében. Buzdítom, olvassa el az írásaidat, hátha kedvet kapKép A legnagyobb sikert eddig nála a "Miért"-ekrõl szóló írásod aratta. Kép

Ne haragudj, hogy azt hittem, könyv (nyugodtan lehetne, nem gondolkozol rajta?) csak a párom annyira erõsködött, hogy az internetes oldalakon ott fenn a reklámok szoktak lenni).
Én meg sajnos nem ismerlek a chatrõl, mert az én kisfiam mellett nem igazán lehet netezniKép
Nagyon irigyellek a derûdért, és azért, hogy ilyen humorral kezeled a dolgokat.

Minden jót nektek, és szerintem tényleg elgondolkozhatnál a könyvönKép

Szia: Ladányi Kata
LadányiKata (ladán
 


Kedves Kata!
Igazán aranyos vagy! Miért is haragudnék meg? Nekem inkább megtisztelõ, hogy egy magamfajta kétbalkezes tollforgatóról feltételezik, hogy könyvet ír. Kép Kép Amúgy meg semmi sem lehetetlen, majd meglátjuk. Apa egyre csak biztat, én meg igyekszem írni sokat.

A Luca név nálunk is évekig forgalomban volt, de minthogy egyik gyerekünk sem akart lánynak születni (amúgy Bence is a kedvesek közé tartozik, de az már van a szûkebb családban), így a harmadik próbálkozásra áttérünk a Gréta Lili variációra. Reméljük, hogy lány lesz, mert több fiúnevet már végképp nehezen tudnánk kitalálni Kép
A "Miért"-es írás érzésem szerint is a férjeknek lesz kedves. A nõk általában a "Szoptatva futás"-t részesítették elõnyben. Kép

Sok sikert a babatervhez! Tényleg, mit szólnál, ha a második is fiú lenne? Nem rossz ám, bár egy kislány is jó lehet. Mennyi lesz a különbség a két testvér között, ha terv szerint haladnak a dolgok? Kép

Puszi, Dorka
 
 


Szia Dorka!

Örülök, hogy nem értettél félre, és nem haragszolKép
Igen, a "Szoptatva futás" nagyon jó, ezt fõleg mi nõk tudjuk értékelni. Nálam ez csak abban nyilvánult meg, hogy a postás, védõnõ, szomszéd mindig akkor jött, amikor Peti szopott (ez nem volt nehéz, mert 4 hónapos koráig szinte folyamatosan szopottKép ) és akkor a cicimen lógó deddel nyitottam ajtótKép De volt olyan is, hogy (fekve szopiztunk egy idõ után, mivel Peti eleinte 30-40 dkg-okat hízott hetente), és csöngettek. Óvatosan felkelek, kibotorkálok, a postás. Morcosan közli, miután átvettem a levelet, tessék csak visszamenni aludni. Gondolom, cseszte a csõrét, hogy õ reggel 6 óta gürizik, én meg délután kettõkor nem elég, hogy itthon vagyok, még alszom is...Hát, nem homályosítottam felKép
Amúgy nagy százaléknyi esélyt adok a fiúgyermeknek. Tudom, butaság, de volt egy álmom, amikor még Petivel voltam várandós, és még azt se tudtuk, fiú vagy lány. Azt álmodtam, hogy kirándulunk valahová, egy kicsivel és egy picivel. Szállunk le valami távolsági buszról, és Csabinak mondom, Petit tedd a babakocsiba, mert elrohangál különben. Akkor álmomban tudtam, hogy a másik is fiú, emlékszem, még álmomban is rácsodálkoztam, hogy nahát, a Péter név eszembe se jutott (akkor még Dávid vagy Dóri volt sláger). Na meg kicsit füstölögtem is álmomban, hogy na ennyit a rózsaszín fodros kislány álomról, meg arról, hogy majd valaki fõzõcskézik velemKép így jártam, még egy fiúKép
Amúgy érdekes, ahogy visszagondolok, tényleg ilyen izgága lett Peti mint álmomban, és még kinézetre is olyan. (akkor csodálkoztam álmomban, ugyan, mitõl lenne nekem szõke kék szemû babám..(fõleg a hajszín miatt, a szemszín stimmelt). A Cabi kettõnél mindenképpen meg akar állni sajnos. De szerintem rá fogom beszélni ha a kettõ már önálló lesz, és elmászkál otthonról, allig látjuk õket, akkor újra egy piciKép
A terv a következõ: Januártól nem szedem a tablettát, nyár végén szeretnék állapotos lenni, hogy kb május körül szülessen a pici. Peti októbertõl megy majd oviba, és mégis van majdnem fél évük, hogy összeszokjanak, és ne érezze úgy, hogy a tesó miatt kell oviba menni. Amikor ovis lesz, végig a 3 év alatt el tudom hozni délben, ez neki is jó lesz szerintem. Szóval kb 2,5 évet tervezünk lurkók közé. De ha a tesó is olyan nagyon jönni akar mint Peti, akkor lehet, hogy csak 2 év lesz köztük. Petinél is januártól nem védekeztünk, és rögtön állapotos lettem, noha õt is nyár végén megfogantnak terveztükKép

Hûû de sokat írtam, pedig ez a Te topicod, biztos a többiek mérgesek lesznek, mert itt Rád kiváncsiak, nem rám.

Puszi a kölköknek is!!

Ladányi Kata
LadányiKata (ladán
 


Kedves Kata!
Ez nem az én topicom!!!
Örülök, hogy írtál magatokról. Ja, és én is megálmodtam a második fiút Kép
Szia, Dorka
 
 


Hali Dorka!

Könnyes szemmel kaptam röhögõgörcsötKépKépKép az álommanós írásod viszont meglátattja, hogy nem csak rohangálásból áll a dolog, ezért még reménykedemKép, hátha nem lesz akkora teher a kicsi mellé a piciKép

Önzõ módon kérlek, hogy folytasd, jóKépKép

Pusszantalak!
Zsófi (aki egy 17 hónapos vadóc mellé várja március végére a másodikatKép)
Csucsuka
 


Szia Dorka!

Sajnálom, hogy hozzánk csak bejelentkeztél, de azóta nem nagyon írtál.Kép Persze tudom, hogy így is nehéz ennyit a gép elõtt ülni.
Mindamellett gyûjtögetem a tapasztalataidat, hiszen hasonló cipõben járunk. Bár a Kedvesem állítja, hogy a másodiknak lánynak kell lennie. A Prücsök azonban annyira meglepetésbaba, hogy azt is kéthónapos pocak korában számoltuk vissza, hogy egyáltalán mikor törte át a mechanikus védekezési próbálkozásainkat. Úgyhogy visszaemlékezni, hogy melyik alkalom is lehetett az teljesen reménytelen volt. Akkor (Zsombi esetében) apjuk eddig jól tippelt, hogy mit csinált. De szerintem most is fiú lesz. Szóval gyûjtögetek, készülök a szopira a játszón...
Érzõ keblû párom van, így azon a sztorin is jót szórakozott. Kép
Így tovább! Sajna nincs mindennap új sztori...

Snoopy
snoopy
 


Szia Dorka!

Még mindig könnyesre röhögöm magam a történeteiden. Csak azt nem tudom, hogy a viszonlag "hétköznapi" történeteiden miért is lábad könnybe a szemem....Most vagy nosztalgiázom a fiam pici baba korára visszaemlékezvén, vagy esetleg valahol mélyen vágyom már én is arra, hogy hozzád hasonló cipõben járjak????? Nem tudom, de utoljára akkor érzékenyültem el ennyire mindenen (a csúcs a merci - csokis reklám volt, amikor nagyapó biciklit készít a szöszke unokának,) amikor Peti a pocimban volt. Pedig sajnos most biztosan nem vagyok várandós....talán csak a lelkem készülõdik?????

Puszi: Kata

Hûû de csöpögõs lettem....Kép
LadányiKata (ladán
 


Dorka!

Elõször is fogadd õszinte elismerésemet és hatalmas GRATULA!Kép
Én azt hittem, hogy aki irja annak vannak gyerkei, de már felnõttek és csak úgy irogat kitalált történeteket, mint egy szappanoperát. De hogy ez a mindennapos ténylegesen megtörtént dolgokról iródik!

Mennem kell ... párom megjöttKép
sasha

Kép
 
 


Folyt köv.:
...dolgokról íródik azt nem hittem volnaKép Sok kitartást és továbbra is ilyen szuper humort kivánok. És most én is önzök egy kicsit!Kép Folytasd az irásaidat, mert midnig alig várom, a történeteket. Minden nap megnézem, hátha van valami új és csak úgy falom a sorokat!Kép
Amúgy nekem nincs "kedvenc" történetem, mindegyiket imádtam!Kép

puszi
sasha

Kép
 
 


Jajajajajaj! és Ajajaajaj! Kép Kép Kép
Mindenkinek nagyon köszönöm, és egyben borzasztóan szégyellem magam, amiért mostanában ki-kimarad egy naplórészlet. Nagyon sok dolgom van a csemetéken kívül is. Sajnos ezért nem mindig van erõm a gép elé ülni. Sõt, még ülni csakcsak, de az ihlet nem mindig jön. Azért próbálkozom, most is írnom kéne, de ehelyett inkább ide jövök olvasgatni a topicokat. Most láttam meg, hogy mennyien írtatok kedves dolgokat nekem, és én még el sem tudtam olvasni, nemhogy válaszolni.
Szóval nagyon köszönöm a bátorítást, nektek is sok jókedvet kívánok a nehéz helyzetek átvészeléséhez. Ajánlom az utcai hangos éneklést, nekem ez bevált Kép
Puszi, Dorka
 
 


Dorka!!

Ismerjük a dolgot, hidd el ! nekem az egy mellett sem nagyon van idõm semmire, de majd helyrerázódunk.....ma is végigkente dióstésztával a konyhát, csokival a hûtõt....úgy nézett ki a konyha, mint ahová becsapott a bombaKép
Az utcai hangos éneklést én kihagynám, mert hangom egy szál seKép Bezzeg a Petinek (már a doki is észrevette) feltünõen jó a hallása. Bármijen zenét hall, rögtön táncolni kezdKép A gyanút tovább növeli, hogy a párom is botfülü, és a felmenõkig mindenkiKép A tökfõzeléket is imádja, mindenki más utálja, és vörösödik a hajaKépKépKép na, magyarázkodhatnék, ha nem lenne olyan gyönyörû kék szeme, mint az apjánakKép

Puszi: Kata

már megint eltértem a témátólKép
LadányiKata (ladán
 


Kedves Dorka!

Remélem nem csináltam nagy gondot neked azzal, hogy megnyitottam ezt a topicot.
De nem tudtam megállni, hogy ne alkossak egy helyet, ahol a Naplód néminemû dícséretet összegyûjthet.
Remélem, hogy az ide írók száma szaporodni fog ezután is, hisz a Naplód továbbra is nagyon-nagyon JÓ! Köszönjük, hogy megtisztelsz vele minket.

Dandy
Dandy
 


Kedves Dandy!
Igazán aranyos vagy, hogy gondoltál rám Kép
Köszönöm, hogy biztatsz, és nagyon jól esik, hogy a többiek is azt mesélik, szeretik olvasni kis családom zûrös történeteit.
Nekem megtiszteltetés, hogy ennyien olvassátok!
Puszi, Dorka
 
 


Dorka!


Irigykedve olvastam a mai sztoridatKép

Komolyan el kéne gondolkodnod a kiadatásánKép Esetleg összefoghatnánk mi babanetesek!

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Mindenkinek békés, boldog karácsonyi ünnepeket és sikerekben gazdag újévet kívánunk!

Ui.: bocsánat, hogy mostanában nem jelentek meg új részek, ez az én hibám... kijavításán dolgozom Kép

Kép

Szeredás család
Dorka
 
 


BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDEN OLVASÓNAK!

Dorka!
Köszönjük az eddigieket is! Ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Nagyon klassz a kép! Ügyik vagytok!

Dandy
Dandy
 


Dorka!

Semmi baj nem történt, hogy nem jelentek meg az újabb kedves történetek, bár napjában többször is megnézemKépKépKép

Nagyon helyesek a fiúkKép
puszi
sasha és a 3 hónapos Gábor

Kép
 
 


Dorka!
Küldök neked sok Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép+Kép a vizsgáidhoz! Ess át rajtuk hipp-hopp sikeresen, mert olvasnék tovább! Kép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Hali Dorka!
Remélem jól sikerültek a vizsgáid! DrukkolotamKép
sasha

Kép
 
 


Dorka: Boldog névnapot! Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


KépBoldog névnapot!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Hûûûû Kép Kép Kép
Nagyon köszönöm a mindenféle jókívánságokat!!! Kép
a vizsgáim is jól sikerültek (3 5 5) így most már csak a szorgalmamon múlik minden. Remélem, a hétvégén tényleg tudok írni. Van mit Kép (Most fogtam le az utolsó pillanatban Kristóf kezét, majdnem begyömöszölt egy ötforintost a számítógép kislemezének helyére. A múltkor sikerrel is járt Kép
Na de majd jól megírom Kép)
Puszi, Dorka
 
 


Szia Dorka!

Nagyon tetszenek a szösszeneteid, mindig az az elsõ, ha megnyitom a Babanetet, hogy megnézem, írtál-e valamit, sõt a férjemnek is fölolvasok belõle.Kép Gratulálok a vizsgáidhoz, a gyermekeidhez, és kíváncsian várom a további részeket. (Egyébként nekem a lányom Dorottya Elanor).

Csak így tovább:

Bodorka
 
 


Dorka!

Gratula a vizsgáidhoz! Nagyon ügyes vagy! Két kis rosszcsont mellett ilyen szépen teljesíteni!Kép

sasha

Kép
 
 


Dorka!
De hol vagy Te és hol a Napló?
Solya
 
 


Hát én is ezt kérdezem. Se Dorka, se napló.
Lesz folytatás? Csá, Gabó.
Gabó
 


Hali! Dorka! Bárki aki tudja mi van Dorkával!

Mi újság Dorkával! Amikor valaki ennyi ideig nem jelentkezik az csak rosszat jelenthet! Remélem ebben az esetben a rossz, "csak" az, hogy nincs net elérés, vagy idõ és nem valami komolyabb! Kezdek aggódni. A naplót is szeretem, de az most másodlagos kérdés...

üdv
sasha

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is pont ezért jöttem, mint Sasha!

Hová tûnt Dorka? Na de a Naplót is levették?????? Miért????

Csak nincs valami baj??????


Kata
LadányiKata (ladán
 


Kedves ismeretlen ismerőseim! Kép
Nagyon jól esik, hogy aggódtok, de nagyon el is szomorodtam. Senkit sem akartam rémisztgetni. Annyi történt, hogy választanom kellett, mit hagyok abba, mert már semmire sem volt időm. Így a naplót hagytam abba, amit rendkívül sajnálok. Sokáig tépelődtem, most is jegyzetelgetek egy naptárba, hátha egyszer még megírom, ha valaki még kíváncsi lesz rá.
Andrejnek megigértem, hogy írok egy lezáró részt, amit majd ő feltesz a netre, de most sajnos olyan dolgok történtek, amelyek miatt ismét nincs erőm írni, pláne ilyen vidám stílusban.
(mielőtt ismét megijednétek elmesélem, hogy miért nincs most lelkierőm ezt a lezáró részt megírni. Azért is mesélem el ilyen nagy nyilvánosság előtt, hogy barátaim halála mindenkinek, minden anyának és apának, minden embernek tanulságul szolgáljon. Milyen banális apróságokon múlhat az élet...
Május 8-án útnak indult egy 6 fiatalból álló vidám társaság, hogy estére Pécsre érjenek, ahol jó hangulatú koncertet akartak adni. (A zenekart Vodku v glotkunak hívják). Egy bérelt mikrobusszal indultak, és hogy biztonságosabb legyen, nem a 6-os úton, hanem az M7-esen mentek. Akik elöl ültek, bekötötték a biztonsági övet, de végül a vezető mégis kikötötte magát, mert szorította az öv. A hátsó sorban ülők - bár lett volna rá lehetőség - nem kötötték be magukat. Bevallom, talán én sem használtam volna az övet hátul.
Egészen a 68-as kilométerkőig jutottak, amikor az igen rossz állapotban lévő téli (!) jobb hátsó gumiabroncs a hőségtől és a surlódástól szétdurrant. Nem mentek gyorsabban, mint lehetett volna. Nem szabálytalankodtak, nem csináltak semmi rosszat, csak mentek, mentek a végzetük felé. A durrdefekt következtében a kisbusz eleje(minthogy a súlypontja a hangszerek és az erősítés miatt hátul volt) elemelkedett a földtől, kormányozhatatlanná vált, nekisodródott a szalagkorlátnak, áttért a szembejövő oldalra és pörögni kezdett. A hátul ülők mind kizuhantak az első fordulat közben. Dávid (30 éves volt) azonnal, Luca (22 éves gyönyörű lány volt, Dávid barátnője) a kórházba szállítás közben életét vesztette. A harmadik, aki kiesett (őt személyesen nem ismerem) Róbert a mai napig kómában fekszik, csakúgy, mint Gergő, aki a kisbuszt vezette. Ketten, akik be voltak kötve, szinte kisebb horzsolásokkal és egy ujjtöréssel megúszták.
Valahol mélyen, legbelül szorít valami, ha Lucára és Dávidra gondolok...
Úgy hiszem, haláluk értelmetlenségének mégis úgy lehet bármiféle értelmet szerezni (borzasztó ezt így leírni, de nem találok rá más szót), hogy mindenkinek elmondom, elmondjuk, ne üljetek úgy be az autóba, hogy nem vagytok bekötve!!! Még ha csak a közértbe mentek is. Egyszerűen ezt nem lehet visszacsinálni, akkor, abban a pillanatban kell jól dönteni. A gyerekeinket pedig még jobban kell óvnunk! Most készülök biztonsági ülést venni Kristófnak - a régit kinőtte - biztosan olyat fogok választani, ami megvédi. Még ha emiatt nem megyünk nyaralni akkor is.

Nem tudom megszokni a gondolatot, hogy ők, akik annyira jók, szelídek, kedvesek, okosak és valóban szépek voltak minden értelemben, már nincsenek...

"Ami becses nem marad
Tavasz első hajtása,
Illó színek zsongása,
Már bomlik a virág,
Egy pillanat a vilg.
Aztán levél levélre hull...
Ahogy éden elvadul,
Úgy jő hajnalra nap,
Ami becses, nem marad."

/Robert Frost/
 
 


Dorka, örülök, hogy megvagy és fogadd részvétem.
Solya
 
 


Remelem, nem teszek rosszat vele, ha bemasolom olvashato formaban is, amig a szerkeszto rendet nem rak:

"Kedves ismeretlen ismerõseim!
Nagyon jól esik, hogy aggódtok, de nagyon el is szomorodtam. Senkit sem akartam rémisztgetni. Annyi történt, hogy választanom kellett, mit hagyok abba, mert már semmire sem volt idõm. így a naplót hagytam abba, amit rendkívül sajnálok. Sokáig tépelõdtem, most is jegyzetelgetek egy naptárba, hátha egyszer még megírom, ha valaki még kíváncsi lesz rá.
Andrejnek megigértem, hogy írok egy lezáró részt, amit majd õ feltesz a netre, de most sajnos olyan dolgok történtek, amelyek miatt ismét nincs erõm írni, pláne ilyen vidám stílusban.
(mielõtt ismét megijednétek elmesélem, hogy miért nincs most lelkierõm ezt a lezáró részt megírni. Azért is mesélem el ilyen nagy nyilvánosság elõtt, hogy barátaim halála mindenkinek, minden anyának és apának, minden embernek tanulságul szolgáljon. Milyen banális apróságokon múlhat az élet...
Május 8-án útnak indult egy 6 fiatalból álló vidám társaság, hogy estére Pécsre érjenek, ahol jó hangulatú koncertet akartak adni. (A zenekart Vodku v glotkunak hívják). Egy bérelt mikrobusszal indultak, és hogy biztonságosabb legyen, nem a 6-os úton, hanem az M7-esen mentek. Akik elöl ültek, bekötötték a biztonsági övet, de végül a vezetõ mégis kikötötte magát, mert szorította az öv. A hátsó sorban ülõk - bár lett volna rá lehetõség - nem kötötték be magukat. Bevallom, talán én sem használtam volna az övet hátul.
Egészen a 68-as kilométerkõig jutottak, amikor az igen rossz állapotban lévõ téli (!) jobb hátsó gumiabroncs a hõségtõl és a surlódástól szétdurrant. Nem mentek gyorsabban, mint lehetett volna. Nem szabálytalankodtak, nem csináltak semmi rosszat, csak mentek, mentek a végzetük felé. A durrdefekt következtében a kisbusz eleje(minthogy a súlypontja a hangszerek és az erõsítés miatt hátul volt) elemelkedett a földtõl, kormányozhatatlanná vált, nekisodródott a szalagkorlátnak, áttért a szembejövõ oldalra és pörögni kezdett. A hátul ülõk mind kizuhantak az elsõ fordulat közben. Dávid (30 éves volt) azonnal, Luca (22 éves gyönyörű lány volt, Dávid barátnõje) a kórházba szállítás közben életét vesztette. A harmadik, aki kiesett (õt személyesen nem ismerem) Róbert a mai napig kómában fekszik, csakúgy, mint Gergõ, aki a kisbuszt vezette. Ketten, akik be voltak kötve, szinte kisebb horzsolásokkal és egy ujjtöréssel megúszták.
Valahol mélyen, legbelül szorít valami, ha Lucára és Dávidra gondolok...
úgy hiszem, haláluk értelmetlenségének mégis úgy lehet bármiféle értelmet szerezni (borzasztó ezt így leírni, de nem találok rá más szót), hogy mindenkinek elmondom, elmondjuk, ne üljetek úgy be az autóba, hogy nem vagytok bekötve!!! Még ha csak a közértbe mentek is. Egyszerűen ezt nem lehet visszacsinálni, akkor, abban a pillanatban kell jól dönteni. A gyerekeinket pedig még jobban kell óvnunk! Most készülök biztonsági ülést venni Kristófnak - a régit kinõtte - biztosan olyat fogok választani, ami megvédi. Még ha emiatt nem megyünk nyaralni akkor is.

Nem tudom megszokni a gondolatot, hogy õk, akik annyira jók, szelídek, kedvesek, okosak és valóban szépek voltak minden értelemben, már nincsenek...

"Ami becses nem marad
Tavasz elsõ hajtása,
Illó színek zsongása,
Már bomlik a virág,
Egy pillanat a vilg.
Aztán levél levélre hull...
Ahogy éden elvadul,
úgy jõ hajnalra nap,
Ami becses, nem marad."

/Robert Frost/ "
 
 


Dorka!

Õszinte részvétem. Nagyon nagyon sajnálom.


Ladányi Kata
LadányiKata (ladán
 


Kedves Áfonya!
Nagyon köszönöm! Fogalmam sincs, hogy mi nincs jól beállítva a gépemen, de pont arra kértem Gabit, hogy tegye be olvashatóan is. Hogy tudtad átkonvertálni olvashatóvá? Nagyon ügyes vagy, és még egyszer nagyon köszönöm!!!
Köszönöm a részvétnyilvánításokat is. Remélem, valóban jobban oda fogunk ezután mindannyian figyelni, hogy gyerekeink és mi magunk is biztonságosabban utazzunk és ne legyintsünk a biztonsági elõírásokra, az óvatosságra.
Köszönöm Nektek, hogy olvastátok a naplómat, az elismerõ szavakat. Kudarcként élem meg, hogy abbahagytam, de nem tudtam okosabban beosztani az idõmet.
Sziasztok, remélem, még találkozunk más topicokban, nomeg a nyári babanetes találkozón Kép
Puszi, Dorka
 
 


Szia Dorka!
Sajnálom ami a barátaiddal történt!!!

Sajna azt tapasztaltam , hogy aki eddíg vigyázott az még jobban fog , de aki eddíg nem azt nem hatja meg egy ilyen eset! Õ vigyáz , figyel és jól tud vezetni! Azt nem veszi figyelembe , hogy nenm csak õ van és lehet defekt vagy egyszerûen egy másik autó!
Én nem merem menet közben megszoptatni sem a kicsit , apa félre áll és ha végeztünk megyünk.De több ismerõsöm is van aki nem így tesz!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron