Új privát üzeneted érkezett!

Hat es fél hónapos kisálányom egyre nehezebben eszi meg a tápszert. Az utóbbi idõben leginkább már csak reggel, még félálomban hajlandó elfogadni. Probáltam hozzákeverni mézet, kakaót vagy kekszet, de sehogysem szereti. Lehet, hogy megutálta?

Márti
Névtelen
 


Márti!

Nézz be ide is:
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/2330.html?1035650076" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/2330.html?1035650076[/url]

Melyiket adod neki?
Probáltál már másfajtát, más ízût is?
És a tejpép azt nem szereti?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Márti,
a fenti topicban valóban sok ötlet van, de azért hadd írjak vmit:
az ilyen pici babáknak nem szabad mézet adni!
A tápszert elkeverheted gyümölcsben is, vagy banán turmixot csinálhatsz belõle. Azt általában megeszik. Vagy válts tápszert. Nagyon sok fajta van, lehet, hogy egy másik íz beválna. A fent említett topic alrchívumában van egy tápszer táblázat, szemezgethetsz belõle.
Szia:
Ágci

Kép
 
 

 
 

Szia Marti!

Ismeros a szitu, ezt a kisfiam is csinalta, de olyan szinten, hogy egy kortyot sem kert belole!
Csatlakozom Agcihoz: mezet NE! Szivem szerint en meg kekszet sem adnek feleves babanak. De a gyumivel probalkoznek, egyebkent is valtozatosabba teheti az etrendjet. Nalunk a gyumi sem jott be. Tudom, hogy a kakao is nagyon allergizalhat, en egy ici-picit tettem bele, ugy elfogadta egy ido utan. Aztan pedig "elfeljtettem" a kakaot. Most szivesen issza a Humana baby fit-et, az surubb allagu bananos tapszer.
De ami bevalt nalunk: nem eroltettem. Tejpepet kapott, de egy ido utan megis hianyzott neki a tapszer. Minel jobban gorcsoltem, annal inkabb nem ette. Kinald meg, de probald lazan venni. Ha cumisuvegbol kapja, akkor esetleg poharbol?

Sok sikert: Barbi
 
 


Köszönöm az ötleteket. Már váltottam tápszert de eddig azok sem jötekk be igazán. A tejpépeket sem nagyon eszi, a fõzelék azért megy. Pohárból sem nagyon akarja inni a tápszert. Általában este jön elõ leginkább a probléma. Kipróbáltam azt is, hogy délután kevesebbet adtam neki, de este akkor sem akart enni.

Köszi a tippeket!

Marti
Névtelen
 


Márti(Marti)!

Kép

Próbáld ki a tejpépet, úgy, hogy nem sûrûre kanállal adhatóra, hanem folyósra ihatóra, hátha ez segít.

Az enyimek sose ették kanálla, de vidáman megitták/isszák cumiból, pohárból.

Nálunk a Hipp Gyümölcsös tejpép megy a legeslegjobban, a joghurtost viszont nem szerették soha. Az egy kicsit savanykás ízû.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Üdv Mindenki!

Idõközben rájöttem, mi volt a gond. Túl sokszor etettem napközben. Most uzsonnára csak egy kis gyümölcsöt kap (pl. almát), így este vígan megeszi a tápszert. Erre akkor jöttem rá, mikor egyik este dobott egy rókát, ahogy a szájába dugtam a kanalat. Kibukta az egész uzsit. Akkor még tejpépet kapott uzsonnára. Azóta megbeszéltem ezt a doktornõnkkel, és szerinte is ez volt a gond.
Szóval, érdemes figyelni, hogy mikor mennyi papira van szüksége. Nem lehet ráállni egy megszokott ritmusra, mert gyakran változik az étkezési szokása.

Marti
Névtelen
 


sziazstok!
a következõ dologban szeretném a segítségeteket kérni. kislányaim beba 2+-t kaptak, de túlságosan drága (2600 ft 900 gramm)- 3 nap alatt elfogy majdnem mind a 900 gramm-, így kipróbáltam a mildibé 3-at (1700 ft körülvan az 1050 gramm), amivel nem vagyok túlságosan megelégedve, ugyanis szerintem nem oldódik annyira jól, és nagyon habos lesz, így az üvegben sok hab marad.
egyébként az adagolása mind a kettõnek majdnem ugyanaz, 210 ml vízhez kell kb 40 gramm por.
a kérdésem, hogy le tudnátok-e írni tapasztalataitokat (ár, kiadósság, oldódás stb.) az általatok használt tápszerekrõl.
elõre is köszönöm a válaszaitokat.
a kislányaim egyébként 9 hónaposak.
anita
 
 


Sziasztok! Tudja valaki hol lehet kapni Humana 3-at?

Nálunk a legnagyobb patikában azt sem tudták hogy létezik, így rendeltetni sem tudtam, pedig a H.2 dobozában mindig ott a reklámja.
Mivel a Humana 2 HA-t már nem írják föl a kora miatt, kénytelen voltam most egy Milumil 3-at megvenni, de az olyan sûrû, hogy mindig eldugul a cumi. Meg gyümölcsízû is, és édes, szóval nem szimpi.
Vagy ajánlanátok valami mást? 21 hónapos, HA cuccokon nõttünk fel, persze most már MINDENT eszik, csak tehéntejet nem. (Õ meginná, csak én nem akarom.) Imádja a cumisüvegét és 2x kap 130 ml tápit naponta.

mikoo
 
 


Mikoo,
nincs rajta a Humana 2-n egy ingyenes telefonszám, ott meg lehetne érdeklõdni.
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Az én gyerekem igény szerint szopik még mindig, azonban egyre kevesebbet. Nem érdekli a szopás. Viszont szerintem így kevés a folyadékbevitele, és a fehérjebevitele is. Kakija kemény. Gyümölcslevet nem hajlandó inni, vizet épp csak annyit, hogy ne legyen száraz a szája. Napközben cicit csak 1x-2x fogad el.
A kérdésem az, hogy ki tudja, melyik tápszer olyan, amit szoptatott babák is szívesen isznak. (Egy postán küldött mintát már megkóstoltunk Kép, neki nem ízlett, én meg teljesen megértem Kép. De hátha van olyan, amit inna. Segítsetek!

Mikoo! Kép Én nem vagyok most terhes, csak kövér Kép

Méri
 
 


Nalunk a Beba es a Beba HA teljesen jol mukodott. Az utobbit azt hiszem receptre irja fel az orvos, 50% teritesmentes 1 eves korig. (egyebkent eleg draga)

Lefejve iszik anyatejet?? Az en lanyom detto ilyen volt, es amint megismerte a cumisuveg elonyeit azonnal elkezdett hihetetlen sokat enni es gyarapodni. Eleinte anyatejet fejtem neki utanna tapszer lett belole. Bar nem biztatlak semmikeppen a cumisuvegre az anyatej a cicibol a legjobb.
norcsa
Himesháza
 
 


Ágci! Sajna kidobtam a dobozát. De ma megpróbáltam egy másik patikában is, ott sem tudtak róla, de legalább utánanéznek holnapra.

Méri! Bocsi, nem is tudom miért, valahogy azt hittem.
Nálunk a csipkebogyó tea jött be, ha már végképp nem akart semmit inni.

mikoo
 
 


Ja, Méri, tápi-ügyben:
a fiam az Aptamil HA Prev-et itta, nagyon ízlett neki, és szerintem sem rossz ízû. Azért írták fel neki ezt, mert egyrészt kezdettõl kevés volt a tejcim, másrészt mert vannak a családomban tej-allergiások, ez meg egy olyan "megelõzõ", hogy nehogy kialakuljon. Viszont a dokinéni aszonta, szerinte igazándiból MINDEN babának csak ezt lenne szabad adni...
Asszem 1 éves korig írhatják föl egyáltalán.
mikoo
 
 


MIkoo, miért kell Humana 3? mekkora a babád? Mi nagyon sokáig a beba 2-t használtuk. Mondták hogy lehet adni már beba 2+ is de majdnem egy ezressel drágább. MOndtam ezek után hogy a vitaminokat majd máshonnan kapja. És úgy tönt anno, elég laktató volt az is neki.


Lági
LÁgi
 


Lági!
21 hónapos! Szóval nagyfiú, és ez a tápi-dolog már csak amolyan kellemes reggeli-esti szertartás neki, nem létszükséglet. Egész nap jól eszik, és azt eszi amit mi. Viszont nem szívesen vonnám meg tõle, annyira szereti. A tehéntejtõl meg én idegenkedem, rám sincs túl jó hatással, anyukám meg egyenesen allergiás rá, egyszóval bármi mást szívesebben adnék a fiamnak. Egyébként a dokinéni javasolta a H3-at, mivel elõtte a H2HA-t kapta.

Te milyen vitaminokat adsz a picinek?

mikoo
 
 


Sziasztok!
Mikroo!

A Humana Baby Fit 2-t még nem próbátad?
Az én kislányom ezt issza,igaz, õ kilenc hónapos, de ezt a kisgyermekkor végéig lehet adni. Fini banános íze van.Telefonszám tényleg nincs rajta, szerintem ezt nem gyártják Mo-n, csak forgalmazzák, a tápanyagtáplázatot is úgy ragasztják rá a csomagolásra. A 3-as tászer még nem jelent meg Mo-n, gondolom.
Most éppen fogyóban van, adtam neki helyette Milumil 2-t, hát, nem jött be. És nagyon nehezen oldódik fel.
Ti hallottatok már attól, hogy ezeket a 2-es tápszereket már a nagyobb bevásárlóközpontokban is lehet kapni? Szerintem ez jó ötlet, legalább meg lehet nézni, melyik mit tartalmaz.

Ildikó
 
 


Szia Ildikó! Elfelejtettem írni, hogy a Humana2 azért is volt olyan jó, mert tökéletesen oldódott, a tejes cumin szuperül átment, ebbõl gondolom, hogy a H3 is jól oldódna.
Ez a vacak Milumil 3 is olyan darabos, hogy percekig rázzuk, mint õrültekKép (a fiam meg csak néz, hogy mi baja lett a mamának meg a papának), és még így is tök sokszor elakad cumisüvegben.

Ha nem találok mást kipróbálom azt a Baby Fit2-t, bár jó lenne valami gyümiíz-mentes. A "kettes" tápik ráadásul kevesebb vitamint meg ásványianyagot tartalmaznak, ezért lenne jobb nekünk valami 3-as.
Jó ötlet viszont a bev.közp., majd megnézegetem a kínálatot.

köszi
mikoo
 
 


Sziasztok,

Sajna a szoptatás topikból át kell térnem hozzátok, mert cicijeim kiürültek. Bármit tettem, nem ment tovább. Mi most 4,5 hónaposak vagyunk. A tápszerek egész garmadáját láttam a dm-üzletekben. Többet, mint bármely bevásárlóközpontban. Ami az én kérdésem lenne, hogy azt tapasztalom, gyerkõcöm jobban szereti a tejpépet (Milupa vaníliás), mint a tápszert (Aptamil HA prev.). Megjegyzem, kóstolás után teljesen megértem. De képes egész nap alig kajcsizni vmit, majd délben 300g-nyi tejpépet bekebelezni, ezután végre kiterül, és alszik az egész napos sírás után. Tegnap vacsira is adtam neki, mert csak sírt, ha a tápit akartam beletukmálni. Ekkor újra evett egy hatalmasat. Szóval nem egészségtelen még egy ekkora gyerkõcnek ez a sok tejpép? Vagy keressek vmi. ízletesebb tápit? Ti mit tettetek ilyenkor??

Köszi,
Zsuzsa
 


Sziasztok!

Én is láttam, hogy a CORA-ban megjelentek a 2-es tápszerek, de 3-ast nem láttam semmilyet. Kép Az én kisfiam elmúlt 15 hónapos, és már csak ímmel-ámmal szopizik reggel és este. Be akarom vezetni mostmár, hogy reggelente egy-egy kis tápszert is kapjon, mert az a néhány slukk tejecske már semmi az õ étvágyához képest. Nagyon jó ez a topik, mostmár tuti, hogy nem veszek Milumil-t. Kép A Beba (az van a CORA-ban) jól oldódik? Arról ezt nem írtátok.

Zsuzsa! Én megpróbálnék másmilyen tápszert adni neki, mert a tejpép szerintem még túl sûrû ahhoz, hogy szinte csak azt egyen. De én nagyon kezdõ vagyok a tápszer témában. Kép

BMárti

BMárti
 
 


Zsuzsa,
bar en sem vagyok nagy tapszerszakerto, de a HA tapik azok valahogy mas izuek, a "normalok" talan edesebbek, esetleg megprobalkozhatnal azokkal, hatha valamelyik bejon nektek. 4 es fel honaposan en meg egyaltalan nem adnek tejpepet /vagy ha nagyon kell, akkor mondjuk este, de mertekkel azert.

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

Fentebb problémáztam, most ott tartunk, hogy a dokinéni felírt neki HUMANA HA-t mert "azt nagyon szeretik a gyerekek". Kitti beleszívott aztán olyan arcot vágott, mint aki citriomba harapott, és fél napig ki lehetett volna üldözni a világból a poharával. Szóval ez a típus ejtve, meg 1500 froncsi ki ahz ablakon Kép
 
 


Sziasztok!

Martin fiam pontosan 10 hónaposan elválasztotta magát, azóta próbálgatjuk a tápszereket. Jelenleg 13 hónapos múlt. Mindegyiket utálja! Már volt MildiBé 3, Milumil 3, Beba 2+, Nutrilon 3.

Meginni egyiket sem hajlandó, egy kortyot sem. Én úgy adom neki, hogy egy kis Gyermekgrízt teszek hozzá, és vagy kakaót, vagy gyümit, esetleg joghurtot, mert így kanálról megeszi. Na nem mondom, hogy nagyon lelkes, de így hajlandó elfogadni. Tejet még nem merek adni neki, úgyhogy ideig ez a módszer marad.

Lina
 
 


Az en lanyom 8 honaposan valasztotta el magat, mi is probaltuk a Beba HA-t, a Milumilt, nekunk vegul a Similac jon be, akar a +vas, akar a +gain tipus.
Meri, nem tudsz mintakat szerezni? Olyan reklamadagokat?

-Afonya
Névtelen
 


ja, azt elfelejtettem irni, hogy a dobozon levo atlagtol elteroen 150-nel tobbet ebbol sem eszik meg egy alkalomkor, de messze ez a legjobb mennyiseg, amit elfogyaszt, es ez jol is oldodik, tehat nekem is tetszikKép.

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok,

Igazatok volt, a HA-íze kissé kesernyés, baromi messze az anyatej ízétõl.Amíg szoptaníttal, anyatejjel együtt ette, hajlandó volt keverve elfogadni. De most így töményen nem jön be. Mi most kaptunk postával az összes babaétel készítõ cégtõl (igen jó fogás), bár ha még anyatejeznénk, ki lennék rájuk bukva. Na, nem ez a lényeg, nálunk a Nutrilon 2 jött be, szóval vettem egy dobozzal, s majd elválik. Megkostólva, tényleg finomabb, mint az Aptamil, nálunk mondjuk 3 doboz Aptamil, szóval 4500 Ft bánja a dolgot. Lehet, hogy majd esetleg fõzelékekbe a késõbbiek folyamán elmegy. Bár nálunk van két nagyobb lány (9-10 évesek), elõszeretettel fogyasztják a babakaját, hogy az milyen finom, a Hipp ajándék babadesszert is ilyen módon fogyott el. Lehet, hogy õk megisszák (így nem féltékenykednek, hogy Zsombi mennyivel finomabbakat eszik).

Puszi,
Zsuzsa
 


Zsuzsa,
en a tejpephez hasznaltam el azokat a tapszereket, amik magukban nem jottek be. Ha nem bontottad fel oket, akkor jo lesz majd ahhoz.

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy melyik tapszerek lettek dragabbak?

Koszi

Reka
Névtelen
 


Sziasztok!

Kezdõ vagyok, Csenge babám (3 hónapos) nemrégóta kap egy kis pótlást,BEBA HA-t. Olyan pepecselés az egész, csenge pedig néha végig ordítja, biztos van valami technikai trükk. Azt szoktam csinálni, hogy amikor azt hiszem, hogy tápszert fog enni (mert mindig a szopival próbálkozunk elõtte) elõtte felforralok vizet. Néha csak akkor. Hûtött,forralt víz mindig van. Kimérem a vizet, ha forró öntögetem másik üvegbe. Tápszert a cumisüvegbe kimérem, vizet rá, összerázni, de az alján néha keringenek kicsi szemcsék. Akkor felkeverem, vagy szûrõt teszek rá. Mindezt állatira kapkodva. Tényleg nem lehet elõre elkészíteni, vagyis nem áll el? Kicsit tényleg büdi már félóra múlva is.
Másik kérdés, a zacskóból ki lehet önteni egy jól zárható üvegbe? Harmadik: ugye a tápszeradagoló kanalat nem kell mindig sterilizálni? Ne nézzetek hülyének, de Ti biztos profik vagytok ebben a témában. Hogyan lehetne kicsit egyszerûbbé tenni, vagy jól csináltam?
Köszi a válaszotok elõre is.

Miamanó és Csenge
 


Kedves Miamano es Csenge...

Olvastam leveledet es gondoltam irok egy nehany sort neked..
Igaz hogy a BEBA HA-t nem igen ismerem mivel nem magyarorszagi vagyok de hiszem hogy majdem minden tej potlekot hasonloan kell elkesziteni...
Igaz a lanyom most 6 honapos ..es csak 4.5 honapig sikerult szoptatnom...
Igy hat a tej potlekra kerult sor...
Nekem mindig van felforralt viz elkeszitve de nem szoktam lehuteni..
kimerem a viz mennyiseget es megmelegitem a microhullam sutoben kb 40 masodprcig es utanna teszem bele a tejpor mennyiseget....majd osszerazom
Ha ugy erzed hogy meg a tej nagyon meleg,a cumisuvegre csak engegy ra hideg vizet vagy pedig egy edenyt tolts meg hideg vizzel es tedd bele a cumisuveget hogy lehuljon ...
Pillanatok allat keszen van...
Sterilizalni pedig nem kell mindig...hiszen amit a babanak hasznalsz..kanal tanyer cumisuveg stb..az mind csak is a babae..
 
 


Méri!

Pedig a Humana Ha1-t tényleg szeretik a babák általában, az enyém is azt ette, most 6 hónapos korára unta meg, most Humana HA2-t kap, azt nagyon szereti. Most próbáltam neki NAN2-t is adni a bifidusz miatt, hát az nem ízlik neki annyira.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Sziasztok!

Miamanó!
Én még sosem sterilizáltam a tápszeres adagolókanalat. Szerintem nincs szükség rá. A cumisüveget és a cumit fõztem csak ki, de már nem nagyon csinálom. Mondjuk az én lányom már majdnem tíz hónapos.
Nálam mindig van egy kis lábasban forralt víz, ezt használom egész nap, és nem forralok mindig friss vizet. Csak megmikrózom.
Régebben éjszakára mindig elkészítettem a tápszert cumisüvegbe, betettem a hûtõbe, és ha kellett mikróban megmelegítettem. A hûtõben 12 óráig eláll. De ált. ráírják a dobozára is.


Lina!
Az én lányom is utálja a tápszereket, mi már a tizediknél tartunk.Jelenleg a Nutrilon 3 van soron. Most csak úgy hajlandó meginni, ha egy kis kanál kakaót teszek bele. Igy cumisüvegbõl megissza, nagylyukú cumival./ Ezzel gyorsabb, utána mehet játszani.../

BMarti!
A Beba2 Pluszt már kipróbáltam, jól oldódik, vaniliás ízû, és kicsit sûrû.

Ildikó
 
 


Szia Miamanó!
Ikerlányaim Beba HA-t ittak. Elõre elkészítettem a napi mennyiséget és az éhség arányában a hûtõbõl adagoltam. Éjszakára frisset csináltam. Rá van írva a dobozára, hogy meddig lehet tárolni az elkészített tápszert.
6 hónaposan áttértünk a Beba2-re. Ezt már mindig frissen kellett megcsinálni. Kicsit macerásabb volt. Én úgy rövidítettem le az idõt, hogy kiadagoltam a forralt vizet elõre, persze kell hozzá 4-5 cumisüveg. Amikor éhesek voltak egy gyors mikrózás belekanalazni a tápot, nagyon jól oldódott. Most 11 hónaposan Beba2+-t isznak, de csak reggel és este. Nagyon ízlik nekik, finom tejszínes-vaníliás ízû, tejbegrízes álagú. Elég drága, de már nem sokáig kell.
Névtelen
 


Sziasztok!
kedves elõttem szóló Névtelen! A Beba Ha dobozára az van ráírva, hogy rögtön fel kell használni, utána meg az, hogy szükség esetén 12 óráig lehet tárolni. Viszont azért egy félóra múlva már egy kicsit büdösödik, úgíhogy én inkább mindig frissen csinálom, legfeljebb ha nem eszi meg mindet, akkor még kb. félóráig kínálgatom vele, de utána már kiöntöm. Én termoszba tartok forró vizet, és külön egy félliteres üvegbe lehült forralt vizet és ezt öntögetem össze a megfelelõ hõfokig, így elég gyorsan elkészül.

Kérdés, fontos!
Az anyatejnél nincs szükség kiegészítõ folyadékra, de a tápszernél nem tudom, nem kéne itatni rendszeres a tápszer után-elõtt a babát? Mindig csinálok teát (ánizs-édeskömény keverék) de van, hogy egész nap nem kér/kap. Most bizonytalanodtam el,hogy a tápszer mellé talán kéne! Hogy van ez nálatok?

Köszi a választ elõre is.

Miamanó+Csenge
 


Sziasztok!
Én a Schöpf-Méreis topic lakója vagyok, csak azért nyergeltem át ide, hogy megkérdezzem:
Érdekelne-e valamelyikőtöket szép, permetszer-mentes sárgabélű őszibarack?
A szüleim termelik, elsősorban eladásra, tavaly nyáron én azt fagyasztottam le az akkor még pocaklakó gyermekemnek irdatlan mennyiségben és nagyon bevált (sajnos még így sem lett elég).
Ezért jutott eszembe, hogy ajánlom kisgyermekes anyukáknak is.

Az ára még bizonytalan, mert majd csak 1-2 hét múlva kezdődik a szüret és nyilván az akkori piaci ár fogja meghatározni. Mindenesetre lényegesen kedvezőbb áron szokták adni, mint a zöldségesek vagy akár a piacosok.

Pátyon van a barackos, de ha valakinek gondot okoz oda elmenni, úgy is megoldható a dolog, hogy hozzánk (Budafokra) elhozzák és innen viszitek el.

Ha érdekel valakit, írjon mailt (medvike@freemail.hu), mert mostanában nem nagyon érek rá olvasni a topicokat. Gyerkőc nagyon igényes

Üdv
Mackoo
 
 


Akkor nyergelj tovább, mert ezzel az erőszakos nyomulós stílussal, már más is próbálkozott és hidd el itt a babaneten ez nem jön be.

Kép

KépKép
 


Alice
ez is tápszeres topik
 
 


Sziasztok!
Kislanyom most 9 hetes es mar a masodik hettol attertunk tapszerre mivel nem volt eleg tejem. Azota kiprobaltunk tobb felet az egyiktol tobbet gorcsolt, masik nem oldodott fel rendesen. Aztan probaltuk a Nan a simat az bevalt viszont aval is neha gorcsolt de ritkabban aztan az arcan lettek kis kiutesek mintha kisebb pattanasok lennenek, az orvos azt mondta hogy nincs gond kenjem Bepanthen kenoccsel de meg mindig nem mult el es kozben attertunk a Nan H.A.ra viszont ez mintha nem oldodna fel rendesen es tobbet gorcsol. Megkelle meg szokja vagy inkabb probaljak ki mast? Ja meg kiutesek mostmar a homlokan is lettek meg a nyakan ott is kenem viszont nem igazan mulik el. Van valamilyen otletetek mit tehetek. Koszi a valaszt elore is
Annamari


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron