Új privát üzeneted érkezett!

Üdvözlök Mindenkit!
Kislányom,öt éves nagycsoportos,elég sok gondunk volt az oviba a beilleszkedéssel.Most mire lassan megszoktuk itt a suli,mivel jövõre még csak hat éves lesz úgy gondoltuk marad még egy évet.Ha vannak, tapasztalataitok örömmel fogadnám.Inditsuk be ezt a topit.
Üdv:Jázmin
Névtelen
 


Hahó Jázmin!
Végre valaki indít ilyen témát Kép.
Nálunk is voltak, vannak problémák a beilleszkedéssel,bár az én lányom most kezdte csak az ovit. Most már kicsit jobb a helyzet, de az elején nagyon magam alatt voltam a szitu miatt. Ha esetleg van óvónéni, aki olvassa ezt a topicot, és tudna tanácsot adni néhány dologban az nagyon jó lenne.
Addig is szia mindenkinek,
Hétpettyes


Sziasztok Lányok!

Van egy olyan Web site, hogy

[url=http://www.gyermeksziget.hu/" TARGET="_top]http://www.gyermeksziget.hu/[/url]

Ez egy vírtuális óvoda, ahol óvónõk és szülök cserélnek eszmét. Szerintem itt is érdemes körülnézni.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Bigacsiga,
Köszi, bekukkantottam, nagyon jónak tûnik.
Te mindig olyan jó ötleteket adsz Kép.
Hétpettyes


Sziasztok Mamócák!
Bigacsiga,nagyon jó oldalak vannak benne,érdekes.
Nálunk Orsi lányom az oviba, elõször enni nem akart
még vizet sem fogadott el,aztán mikor ez megoldódott
az alvás volt napirenden.Végülis mindkét problémánál
bentmaradtam az oviba(evés,alvás)és így nehezen de megszoktuk.Szerencsére az ovónénik is segítõkészek voltak.
Most nagycsoportos, de igazán most sincs nagyon oda az oviért.Remélem az iskolába jobb lesz a helyzet.
Üdv:Kata(Jázmin)
Névtelen
 


Sziasztok! Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy milyen ajándékot szoktatok adni Karácsony tájt óvónéniknek, doktornéniknek. Van valakinek eredeti és nem drága ajándékötlete? Én azért szoktam finom csokikat adni, mert magam annak örülnék, de lehet, hogy ez hülyeség. Szerintetek? (Bocs, ha nem ebbe a topikba illik, de nem akartam újat nyitni.)
Klára
 
 


Szia! Mi kozmetikumot adunk. Tavaly vázát, gyertyát.

Mimi
Mimi
 


Szia Klára!

Nálunk van egy kezdeményező anyuka, aki "szavaztatott", hogy ki mennyit szán az óvónők karácsonyi ajándékára. 500 forint lett a végeredmény, így a két óvónőnek, és a dadusnak is külön vesz valami ajándékcsomagot. És nálunk minden szülő benne volt a közös ajándékozásban. 500-ból egy szülő se úszta volna meg, és így az óvónők is nagyob ajándékot kaphatnak.
Mind a 3-an kapnak egy-egy bögrét, ez már biztos,(mindig bögre hiányuk volt eddig Kép) a többit még enm tudni.

Ennyivel tudtam hozzászólni.

Titati
 
 


Titati, Mimi, köszi! Kozmetikummal nekem az a gondom, hogy nem tudom, milyen márkát szeretnek. A közös ajándékozás lenne a tökéletes, a bölcsiben mi is úgy csináltuk, de most senki nem szervez ilyet. Talán nekem kéne? Kép Puszi, K.
 
 


Sziasztok, 2 kérdésem lenne.

Az egyik, valami zsák félét kellene varrnom a lányomnak, amiben tároljuk a cuccait (benti ruha meg ilyenek). Van valakinek ötlete, hogy milyen legyen, mekkora, hány "füles", zsebes, .. stb. Minek is kell feltétlen elférni benne. Biztosan tudjátok mire gondolok Kép

A másik:
Hamarosan szülinapja lesz a lányomnak. Ünneplik bent dallal, verssel, és persze sütit lehet bevinni.

Milyen sütit süssek? Mit szeretnek a kicsik? Nálunk a pogácsa a menő, de annak nem sok szülinapos jellege van.

Mit tanácsoltok?

G.
 


Szia Georgina!

Az én fiam is most megy óvodába. Nekünk azt mondták egy 30x30-as zsák kell, aminek a szájába egy zsinórt kell fűzni, amivel össze lehet húzni és felakasztani. Lehet rajta zseb is, nem feltétlenül, de jó ha van, mert oda tudják tenni a mütyürkéiket.
Máshol viszont a vállfás zsákot kérik (nálunk azért nem, mert kicsi a hely), ezen is van zseb, cipzár és benne a vállfa.
Szerintem kérdezd meg, hogy a ti óvodátokban mi a szokás.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Egyébként pedig talán mindkettőt lehet készen is kapni, legalábbis vállfásat tuti láttam, ha jól emlékszem akkor pl a hipermarketekben, talán én konkrétan az auchanban láttam.
Ildi

Ildi
 
 


és süti ügyben Kép ??? mit tanácsoltok? Kép Kép

Körbenézek tesco/auchanban, vagy az anyósom megvarrja Kép
 


Én anno valami nem túl drága és nem túl krémes egytepsi sütiket csináltam (pl diós rácsos), és azt egyben vittem be, hogy megfelelő darabszámra aprithassa óvónéni. Nálam szempont volt, ne legyen könnyen romló fajta, magam is jobban örültem, ha olyat vitt be más. Aztán nálunk egy időben ÁNTSZ mindennemű otthonról vitt sütit betiltottKép.
Ildi

Ildi
 
 


Kedves Mindenki!
nálunk egyelőre elég kialakulatlan a helyzet és nem is tudom még pontosan hogyan lesz. kislányommal kifogtunk tavaly másfél hónapra egy kiabálós óvónőt (ezt ő mondja, hogy sokat kiabált). ez azt jelenti, hogy állandóan rászólt a gyerekekre, fegyelmezett, a közelében kedvetlenek voltak a gyerekek, mintha nem is óvoda lett volna és nem is óvónő. ráadásul a dadával egymásra találtak, mert az kizárólag úgy beszélt a (három éves!) kisgyerekekkel, mint egy markotányosnő. akkor azt éreztem, hogy ezeket fel kellene jelenteni! azóta kirugták már az ún. óvónőt.
kislányom azóta nem marad ott ovodában, csak ha én is ott vagyok. most négy éves, szeptembertől már nagyon kellene, hiszen ő is imád gyerekek között lenni. szegény, elvették a bizalmát azt hiszem az óvónőktől.
az elején semmi ilyen gond nem volt, ő bizalommal állt a dolgok elé, bízott bennem. előző nyáron járt pár hétig egy maszek oviba, egy hét alatt gond nélkül vidáman beszokott, jól érezte magát. persze ott is csak addig, míg az egyik óvónőből (nem is volt igazából az, csak a másik) elő nem jött a banya oldala is és haragudni kezdett rá, mikor nem aludt el. mert elkezdtük megpróbálni az ottalvást. azt mondta a nő, "nekem nem fogja felrikácsolni a többi gyereket". istenem... még sírok is. a másik óvónővel szokott be ott egyébként, ő kedves is volt. utána aztán már nem szivesen ment oda, nem is maradt meg és már én sem akartam, nem is maradtunk. rögtön levette, naná, hogy nem szeretettel, megértéssel fordulnak hozzá és szerencsére elutasította. csak akkor még 2 és fél éves volt és korai ez még ilyenkor. az első években azt hiszem csak a szeretetre van szükségük, hogy megerősödjenek.
aztán jött a két banya három és negyed éves korában, azóta meg két helyen próbálkoztunk tavaly ősszel, sikertelenül.
keresem a legjobbat, a megfelelőt, egy szeretetteljes, elfogadó, invitáló óvónőt. most már óvodaalapításban vagyok benne néhányakkal, waldorf vagy esetleg egyéb alternatív. de a szeretet, megértés ott is az első.
azóta meg, mint előtte is, nagyon sokat vagyunk együtt, gyerekekkel a játszótéren vagy egy-egy más alkalommal, illetve a tornán. többet kéne neki gyerekekkel, ráadásul a házban sincsenek gyerekek, bár hamarosan költözni szeretnénk. de hát egy ilyen kisgyereknek két-három hónap is nagy idő, ami alatt jó dolgok történhetnek, vagy éppen kevesebb, ha csak kevesebbre van lehetőség és én már nagyon szeretném, hogy érezze, gyerekek között, sőt lehetőleg, hogy (jó) közösségben van.
remélem kialakul, csak most még minden bizonytalan, nem mondom, hogy könnyű. azelőtt is igényes voltam, de most nagyítóval nézem az óvodákat, óvónőket és a környéken nincs is olyan, amit még kis kompromisszummal is el tudnék fogadni. általában érdemben bent sem lehet lenni, hogy tényleg lásson valamit az ember, ne csak egy-két blikket, az óvónő személye meg csak az utolsó pillanatban derül ki, még a legjobb helyen is. akkor mégis hogyan válasszon az ember.
Volt valaki hasonló helyzetben? egyébkén a II.-ben lakunk jelenleg.
köszi, sziasztok, Ancsa

ha tudtok kérlek írjatok saját tapasztalatot, vagy tanácsot, azt hiszem, most minden segítés, bátorítás jól jönne, mivel úgy érzem szinte egyedül vagyok a feladat megoldásában. köszi előre is
 


Sziasztok!
Idítsuk be a topikot kérek mindenkit!!!

Problémám a topiknyitóéval megegyezik. 5 éves lesz a Gabim most októberben. Most kezdte az első nagycsoportos évét, meg majd mégegyet fog járni, mert évvesztes.

Gondom nekem is az, hogy egyszerűen utál oviban lenni. Tavaly még úgy ahogy szeretett. Sok dolog történt vele, az már egyszer biztos, hiszen 3,5 év alatt született két kistesója és elköltöztünk a nagyiéktól, ami nekünk jó, hiszen nem egy 9 négyzetméteres szobában kuporgunk, hanem a saját családi házunkban élünk. Ez persze Gabi érzékeny lelkének nem sok vigasz.

Az óvoda meg katasztrófa. Kiscsoportot két óvónővel és egy dadussal kezdték 19-en! Szuperül haladtunk a beszokással. Lassan de haladtunk, megszerette. Andrea néni nagy kedvenc lett. Margit néni a másik óvónő évközben elment, átrakták egy másik csoportba, majd kaptak egy fiatal óvónőt, aki 1 hónapra rá terhes lett és már nagyon korán a 10. héttől betegállományba ment. Majd jött egy helyettesítő óvónő a Lívia néni, majd helyette jött a Niki néni... Ez így két év alatt.
Aztán tavaly a kispesti önkormányzat kitalálta, hogy bezárják az ovinkat. Idén már nem is vettek fel új kiscsoportot és a maradékot is összevonták. Így most 19 helyett 24-en vannak és bereaktak hozzájuk kicsiket, így vegyes csoport lett. Most látszik, hogy mennyivel kisebbek a csak 1 évvel fiatalabb gyerekek! Némelyik a válláig ér a fiamnak. :shock: És hát az egyetlen állandó pontot ami még megmaradt az Andrea nénit nyugdíjba küldték. Most ismét új óvónénije van a legutolsó új óvónéni után a Nikinéni után. Így már csak a dadusuk ugyanaz, aki egy pokróc. Jófej, meg miegymás, de nem kifejezetten olyan mint amilyen egy dadus, mármint amire a szó hangzásából következtetni lehet.

Szóval fiam nehezen marad ott, nehezen enged el és egyáltalán nem szeret ott lenni.
TI, hasonló helyzetben átvinnétek egy másik intézménybe?! Költözésünk után egyébként is jobb lett volna áthozni, de nem szerettem volna kiszakítani a közösségből, amibe éppenhogy beilleszkedett, meg úgy láttam, hogy Andrea néni mindent megtesz, hogy neki könnyebb legyen. De a közösséget szétzilálták, Andrea nénit elküldték...

Kép
 
 


Sziasztok !

A Pitypang vagy a Szemlőhegyi oviról nincs információtok? jó kezekbe szeretném adni a kislányomat
Vendég
 


Sziasztok
A kisfiam idén megy oviba 4 éves múlt és nem tudom hova irassuk be magánovi vagy állami ovi ,nem tudom hol foglalkoznának vele többet tudnátok tanácsot adni .
köszi szépen :roll:
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Surányi Veronika, az ELTE Óvodapedagógus szakán vagyok végzős hallgató és a szakdogámhoz kérném a segítségeteket. A szakdogám témája az egészségfejlesztés, azon belül a gyermekmasszázs. Tudom, hogy ez a topik nem erről szól, de nem tudtam már mit kitalálni arra, hogy hogyan jutassam el minél több szülőhöz a kérdőíveimet.

Szeretnélek megkérni Titeket, hogy aki végez gyermekmasszázst a gyerekén, az töltse ki a kérdőívet. A kérdőív anoním.

Problémával, betegséggel kűzdő gyerekek szüleinek:
https://spreadsheets.google.com/viewfor ... R2huYWc6MQ

Egészséges gyermekek szüleinek:
https://spreadsheets.google.com/viewfor ... eFVCQnc6MQ


Akinek kérdése van, vagy esetleg tud segíteni nekem még valahogy, az ezen az e-mail címen kereshet fel: verasuranyi@caesar.elte.hu

Köszönöm szépen Mindenkinek!
ashleyo
Budapest
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: