Új privát üzeneted érkezett!

Ancsa, ha jön a jóidõ, hagyd bugyi nélkül, az se baj, ha eleinte elpancsol az eredménnyel. Közben persze el lehet mondani neki, hogy na oda kéne. Alapvetõen türelem, jó esetben ez a nyár már a tiétek lesz, de az se katasztrófa ha nem!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Képzeljétek el, nekünk milyen szerencsénk volt!
Egyik napról a másikra sikerült "rászoknunk" a bilire. Egyszercsak a drága fiacskám a nagy játék közepette megállt s megszólalt: Apa szojííít a pejus (ford. szorít a pelus)!!! Abban a minutumban lekaptuk róla és megtámadtuk a bilit. Olyan csodás volt látni, ahogy mosolyogva és büszkén megtöltötte a bilijét. Utána ha már akartunk volna, akkor sem adhattunk rá pelust (az elején még éjszakára hagyta-azt hiszem, hogy a Pamperst, de azt sem sokáig).
A mai napig szállóige maradt a családban az "apa szojííít"!
Ilyen nagy szerencsével szoktunk le a cumiról is, de az már nem idetartozik.

Sziasztok Atiapuka
Névtelen
 


Szia Ancsa,
Szerintem nem olvastad el elég alaposan a topicot Kép. A faim dettó ugyanezt csinálta/csinálja. Ha ráülztetem a bilire/wc-re, mindig pisil (kakilni csakis pelusba hajlandó), de magától nem szólna... Ha becsurrant, akkor viszont abban a minutumban jön, hogy anyuuuuuuu, pisis vagyok! Õ most lesz a hónap végén 3 éves. Tavaly nyáron, amikor jött a jó idõ, megpróbálkoztam én is, de eredmény nélkül, úgyhogy annyiban maradtam, nem idegesítem magagm, majd eljön az ideje.
Úgy néz ki, lassan eljön, mert egyre gyakrabban szól, hogy pisilnie kell (ne gondolj valami nagy gyakoriságra, úgy hetente 2x max., de már ez is haladás az elõbbiekhez képest.) Szóval én reménykedem, hogy a nyáron...
Ildinek igaza van (megint egyetértünk Ildi Kép), itt anyár. Adj rá bugyit, aztán majd meglátjátok hogy lesz. (Nálunk a tavalyi nyár hetenkénti padlószõnyegtisztítással telt...).Ha kertes házatok van, az ilyenkor aranyat ér Kép.
üdv
Zsóka

a másik topikban írta vki, hogy ez nem is a szobatisztatásgra szoktatás idõszaka, hanem a magad türelemre szoktatásának idõszaka. Abszolút találó.
zsóka (zsók
 

 
 

Zsóka, utolsó mondatodról nekem meg az jutott eszembe, hogy az alvászavaros gyerek (stb) topicocnál, nem a gyerekkel van a gond, nem õ nem tud aludni, hanem a szülõnek mások az igényei, elvárásai. Azaz nem a gyereknek kell megtanulni aludni, hanem a szülõnek alkalmazkodni a gyerekhez.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Zsóka!
Igazad lehet, valószínüleg tényleg nem voltam elég figyelmes, de mentségemre legyen mondva, elég sok hozzászólást kellett végigolvasnom. Kép
Szerencsére kertes házban lakunk, és ez tényleg nagyon jó ilyen szempontból, de vannak hátulütöi is, mivel nincs mindig szem elött a csemete. A sztori tegnap történt, elöször nem tudtam hogy sírjak-e vagy nevessek.
Kislányom kint játszott egy szál bugyiban én meg a kisfiamat probáltam elaltatni. Egyszer csak a Timi megjelent az arca tiszta maszat, elöször azt hittem, hogy pisilt és az abból keletkezett sárral kente össze magát, de amikor közelebb jött kiderült, hogy kaki. Az egész arca, a két keze és combjai mind össze voltak kenve. Elémállt és azt mondta: Anya, Timi szép!
Olyan aranyos volt, hogy nem tudtam rá haragudni.
Természetesen elmagyaráztam neki, hogy ilyeneket nem csinálunk, meg azért van a bili, hogy abba kell kakilni. Aztán persze a csutakolás már annyira nem tetszett neki.
Szóval ilyenek vannak Kép, de remélem a nyár végére már rájön mennyivel kényelmesebb a bili.

Sziasztok

Ancsa
Anyanyanya
 


Szia Ancsa,
Nálunk is volt ilyen, ill. hasonló. A fiam jött oda hozzám kb. másfél hónapja, hogy "anyu, sárgával festettem a falra". Na hát kb. 20x10 centis felületrõl (a falról) mostam le a kakit... Máég jó hogy lemosható, vizes alapú a falfesték Kép. Tavaly mostam le már széket is, kárpitozott huzatút. Valakirõl olvastam , hogy õk emiatt festettéjk át a gyerekszobát.
Akkor azt hittem, a guta megüt, de utólag már csak mosolygok rajta.

A gyerekeknek nagyon szokott tetszeni, hogy "patakot csinálnak", meg hogy "meglocsolják a virágokat". (sajna ezt bérházban nem lehet mwegcsinálni...).
Sikeres nyarat kívánok!
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!
Az én kisfiam (márciusban volt három), úgy szokott le a pelusról, hogy azt mondtam neki a szülinapján, hogy sajnos csak három éves korig gyártanak pelust, ha elhasználjuk ezt a csomagot, akkor bugyit kell felvenni. Másnaptól egyszerüen szobatiszta lett, egy hét múlva pedig ágytiszta. (Soha, de soha nem volt addig hajlandó megválni a pelustól, pedig szerintem már rég érett volt rá, csak kényelmeskedett)
Nem mondom, van, hogy reggel bepisil, de szerintem az azért van, mert nem mindig sikerül este pisilni lefekvés elött és sokat iszik a vacsihoz. Arról nem beszélve, hogy ö este 9.00-töl alszik reggel 8.30-ig és ez azért hosszú idö.
Arra nincs valami tanácsotok, hogy hogyan szoktassam rá az állva pisilésre? Most WC ülökét használunk, de ez sajnos mindig pisis lesz, ahogy ülve intézi a dolgát.
Sziasztok,
Evey
Evey
 


Szia Evey,
ez a pelusról leszoktatás ötlet nagyon jóó!!!! Meg fogom próbálni, Ábel máj. 31-én lesz 3 éves! Kép
Õ akkor pisili le magát, ha állva pisil... Ülve nagyon jól tud pisilni, eléggé hátra ül a wx-ülõkén, és a praclijával "lenyomja" a kukiját, és így nem pisili le magát.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szia Evey!

Ülve nálunk is mindig pisis lett a ruha, a föld. Nekünk bevált, hogy az apjával együtt mentek pisilni, mint "a nagyok". Meg az oviban látta a többi gyereket. Addig Áron is csak ülve akart.
Üdv: Pele
Pele
 


Állva az klassz, ha van valami kert-bokor-fa, ahova tudtok járni. Akkor lehet azt locsolni. Imádják!

WC ülõkébõl (és bilibõl is) van olyan típus, ami elõl direkt emelt, az valamennyire véd, de fel kell hívni rá a figyelmüket, hogy tartsák a kezükkel irányba.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Ildi és Pele!
Köszi lányok a jó tanácsokat, gondolom az állva pisilés is eljön egyszer. Egyébként a kertben van fa, de ha elmegyünk valahová, akkor inkább visszatartja, amíg WC-re tud ülni, minthogy lepisiljen egy fát. Talán majd az oviban látja a többi kisfiút, bár ott meg minden WC el van választva paravánnal egymástól. Az apja sem igen
motiválja.

Zsóka!
Sok sikert, hátha nálatok is bejön!

Puszi, Evey
Evey
 


Szia Evey,
Már elkezdtem a beharangozását a dolognak. Elõször a szülinapét, (szülinap, ajándlékot kap, torta stb), meg hogy 3 éves kortól már nem kapni pelenkát a boltban... Szorítsatok! (MA ennek hallatára pisilni akart!! KépKép)
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Zsóka! Meglesz az! AZ én elsõ fiam is 3 volt, tán kereken, amikor lényegében egyik napról a másikra hagytuk el a pelust. Õ jutalmat kapott a biliért, pontosabban úgy volt, hogy látta, hogy colát iszunk, õ is szeretett volna. MOndtam neki, hogy ezt csak a nagyoknak lehet, olyan nagyoknak, akik már nem pelusosak. És lõn. Hiába no, ma is a pocakjával lehet õt megfogni. (amúgy én vettem egy csomag up&go-t, ami a 3 gyereknek összesen nem fogyott el, ennyit a hirtelenségrõl)
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Zsóka!
Szorítok!!!
Én meg most nem tudom, hogy mitévö legyek, mostanában minden reggel pisisen kel. Lehet, hogy a közeledö tesó miatt? Mit csináljak? Adjak rá újra pelenkát éjszakára? Vagy várjak és inkább reggelenként tisztogassam. Az az érdekes, hogy csak az alvója pisis, se a lepedö, se a párna? Ti értitek ezt? Lehet, hogy csak egy kicsi csúszik be, bár elég vastag az alvója.
Most megyek be a kórházba, szegény anyósomat pedig itt hagyom ezzel a gonddal.
Van valami jó ötletetek?
Evey
Evey
 


Szia Evey!

Nekünk akkor volt olyan, hogy csak a pizsi lett pisis (bár az vékony pizsi volt), mikor a fiam éjszaka álomittasan úgy ült rá egyedül a bilire, hogy nem vette le a pizsit Kép
Azt gondolom, hogy a tesóérkezés lehet oka a bepisilésnek. Semmiképpen ne adj rá újra pelust. Ez egy kicsit munkás lesz, lehet, hogy akár mindennap ágyat kell húznod, de ne is szidd meg, legfeljebb elmondhatod, hogy ha érzi, hogy pisilnie kell, ébredjen fel és szóljon nyugodtan.
Ha hazajöttök majd, lehet, hogy még nappal is be fog pisilni-kakilni, de ez normális, gond csak akkor van, ha még hónapok múlva is fönnáll. Egyébként meg elmúlik magától.
Üdv: Pele
Pele
 


Kösz Pele a jó tanácsokat, azt hiszem, tényleg a tesó miatt lehet, nem szoktam megszidni. Majd csak elmúlik, nekem meg nem olyan nagy fáradtság lecserélni, csak bedobom a gépbe és kész.
Felkészülök a napközbeni "akciókra" is. Még szerencse, hogy nyár van...
Most nem leszek egy darabig, szorítsatok hétfön!
Mindenkinek minden jót addig is!
Sziasztok, Evey
Evey
 


Sziasztok,
Köszönöm a drukkolást. Két napja nem adok rá pelust napközben, és nem pisilt be !!! Kép Kép Kép
Még a végén beválik a módszer...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Csak egy általános történet a mienk, de hátha segít valakinél.
Fiam 22 hónaposan 3 nap alatt lett éjjelre-nappalra szobatiszta.
Hiába volt 2 külön jópofa bilink, fütyült rá. Még a fejére is tette, csak ne "bele" kelljen intézni a dolgokat.
Aztán egyszer jártunk a Brendonban... Egyszer csak a fiam kiszúrta a Greco típusú átlátszó, matricás, WC ülőkét. Azonnal kiválasztotta magának a zöld színüt - ez a kedvenc színe-, és attól a naptól kezdve, csak WC-be intézte a dolgait.
Éjszaka azért még egy hétig tettem alá gumilepedőt, de nem volt balaset.
Amennyire féltem ettöl a témától, olyan egyszerüen megoldódott.
Próbálkozzatok Ti is, hátha a törpnek tetszik, hogy Ő választhat...
Kriszta
TKriszta
 


Sziasztok!

Zsóka, hajrá, menni fog ez nektek!

Lányok, lehet az én kislányom fordított gyerek? Három napja a bilibe kakil, valamelyik nap 3-szor is, de a pisilésről mintha elfelejtkezne. Ha eszébe jut szalad és pisil is, de sokszor besikeredik. A bugyik állandó készenlétben állnak Kép Persze nem várom, hogy egyik napról a másikra szobatiszta legyen, bár akad itt olyan példa is, de úgy tudtam, hogy a kakival szoktak gondok lenni. Van valami ötletetek?

Ancsa
Anyanyanya
 


Sziasztok Lányok!

Az én nagyobbik fiam négy éves.
Nálunk a kakilással volt a gond. Nem volt hajlandó se bilibe se wc-be kakilni csak abba a pelenkába amit éjszakára ráadtam. Soha nem szólt, hogy neki kakilni kell mindig kivárta az estét és akkor. Ha nem adtam rá pelenkát képes volt napokig visszatartani. Nekünk a pisilés is sokkal nehezebben jött össze mint általában másoknak ezért pelenkáztam még éjszakára. Inkább a kivárásos módszert választottam mint, hogy visszatartsa és attól legyen baja.

Hétfön következett be a fordulópont ami így zajlott:
Kérte, hogy hagyjam magára és mennyjek ki a szobájából. Kérdeztem, hogy kakilni kell. Mondta, hogy igen. Fogtam lehúztam a pizsamáját és bár viaskodva, de levettem róla a pelenkát. Nagyon sírt és kiabált, hogy nem szabad ilyet csinálni csak pelenkába szabad kakilni és bilibe nem. Volt olyan pillanat amikor nagyon megszántam és majdnem visszaadtam rá azt a vacak pelenkát, de helyette azt mondtam sajnos elfogyott amit meg levettem róla az elszakadt és nem tudom visszaadni rá. Amíg ezeket mondtam végig arra gondoltam csak ki ne nyissa azt a szekrényt ahol a pelenkát tartom, mert akkor lebukok. Nem jutott eszébe az sem, hogy a testvérének van, de kérte a szakadta ragasszam meg. Persze ez a cirkusz után nem tudott kakilni sem. Éjjel 11 óráig meséltem neki énekeltem babusgattam és így aludt el. Reggel lett a nagy csoda magától ráült a bilire és telepakolta. Rettenetesen boldog volt hordozta körbe a lakásba a nagy csodát. Már régebben félre tettem neki egy mintás wc papir most az az o különbejáratu wc papirja azt csak o használhatja. Ma már péntek van és a csoda minden este és reggel megismétlodik.
Oszintén örülök én is. Tovább léptünk egy lépést sokáig tartott, de megérte!

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok Lányok!

találtam egy linket:
[url=http://www.babapont.hu/egesz/nevel/szobtisz.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/egesz/nevel/szobtisz.html[/url]

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

A pelusba kakilással kapcsolatban azt kell mondanom, hogy ez egy nap egyszercsak ugyanúgy elmúlik magától(!), mint z egész pelusozás, Némely gyerekeket szorongással tölt el, hogy belőlük egy darab csak úgy kipottyan, elvész. Bigacsiga, szerencsétek volt, de végződhetett volna krónikus székrekedéssel is az eset!!!! Az én fiam is hónapokig ezt csinálta, aztán egy nap közölte, hogy ha elfogy a csomag pelus, akkor fog kakilni a bilibe (tisztára mint a dohányos, aki még ezt a csomagot elszívjaKép). Az ominózus napon valóban nem vettem több pelust, és reszketve vártam, kell-e rohanni a boltba. De a fiam minden további nélkül belekakilt a bilibe!!

Üdv: Pele
Pele
 


Kedves Pele!

Lehet, hogy szerencsénk volt, de ha úgy láttam volna, hogy nem muködik valami más megoldást kerestem volna, mert azért már mégiscsak négyéves.
Innentol viszont úgy látszik már megérett a dologra, mert most így már egyhét távlatából még mindig megvan a lelkesedés és a napi egy két nagydolog minden figyelmeztetés, erölködés nélkül.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!
Még egy megjegyzés mindenki megnyugtatására: a pelusba kakiló babák is szobatiszták!!!! Ti. a szobatisztaságnak NEM az a fő kritériuma, hogy hová csinálja a gyerek (a ruháján kívülKép)!!! Hanem: felismeri az ingert, szól, képes késleltetni, amíg megfelelőek lesznek a feltételek, szól, ha készen van, nem pisil-kakil a ruhájába! És ennek ezek a babák megfelenek, a pelusozás pedig ugyanúgy elmúlik, mint ahogy egy idő után a bilit is elhagyják, és a WC-re járnak. Viszont ezért nem tekinthetők szobatisztának azok a gyerekek, akik ugyan nem hordanak pelust, de csak mert a szüleik biz. időközönként a bilire ültetik őket, ill. tudják, hogy mikor szokott a gyerekük pisilni-kakilni, és jó időzítéssel elkapják az eseményt!!!
Üdv: Pele
Pele
 


Sziasztok,
helyzetjelentés:
Ábelen egy hete nincs pelus (bár asszem ezt írtam már), néha ugyan baleset történik, de ritkán (tán háromnaponta). tegnap a játszótéren egyszercsak (a játszótér közepén Kép) letolta a gatyót, és pisilt.Ugyan lepisilte a nadrágját, de a jószándék megvolt Kép. És tegnap pelus nélkül aludt du., és nem pisilt be. (Ma is úgy aludt, de bepisilt, mert elõtte megivott vagy fél liter kakaót). Szóval haladunk! bebebebebe!!!!
Kép Kép Kép
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Pele!

Szivembol szóltál (írtál), mert ezt én is így gondoltam!

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Zsóka!

Biztos Te is már elolvastál szobatisztaság ügyben nagyon sok mindent és van sok tapasztalatod. Én is hasonló cipoben jártam egy évvel ezelot min ti.

Nekem az orvos azt a tanácsot adta, hogy szoktassam rá a rendszeres idoközönkénti pisilésre. Ne tole kérdezzem meg, hogy kell-e pisilni, mert úgy is azt mondja, hogy nem, hanem kérjem meg, hogy üljön rá a bilire vagy menjen a wc-re és pisiljen. Az nem baj ha nem pisil sokat az a fontos, hogy edzodjön és hozzászokjon a dologhoz. Különben olyan sokáig húzzák a dolgot (eljátszák az idot) amíg túl tele lesz a hólyagjuk és amikor pisilni kell menni nem tudnak odaérni. Így meg oda is ér és tartani is tudja.

Nekünk az elso félév így ment el az oviba, hogy az óvónénivel megbeszéltem, hogy soron kivül is küldje ki pisilni, mert magától nem ment. ( A h...e védono meg pszichologushoz akarta küldeni a beszoktatás alatt levo kiscsoportost) A második félévben már csak nagyon ritkán pisilt be sot ott is aludt akkor meg egyszer sem pisilt be. (Az elso félévben itton aludt)

A másik dolog meg: ne korlátozd a folyadékfogyasztását. Annyit igyon amennyit szokott vagy akar. A szomjas gyerek méginkább bepisil mint az aki ihat rendesen. És ha ihat rendesen akkor tud a veséje is müködni akkor van is mit pisilnie.

Nem izélgetni akarlak ezek csak az én tapasztalataim akinek szintén három évesen tanult meg a fia pisilni és négyévesen kakilni.

szia

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Kata,
nem vettem izélgetésnek. Kép
Csak többen azt mondták itt a topikban (még tavaly nyáron, akkor is megpróbáltam a pelus-elhagyást Ábelle,), hogy ne erõltessem, mert ha állandóan megpisiltetem, akkor nem fog kialakulni nála az az inger, amikor a megtelt hólyag miatti értzettõl megy pisilni. Próbálkoztam én ezzel az idõközönkénti pisiltetéssel is, de felhagytam vele, mert rendszeresen úgy jûártunk, hogy megpisiltettem, aztán 10-15 perc múlva bepisilt. Kép
De úgy néz ki, hogy õ most ért meg erre a dologra, mert ahogy írtam is, magátólmegy pisilni. (Kaki még a gatyóba megy). (Egy ideig õ is mindig azt mondta, hogy nem kell pisilnie, aztán bepisilt. Ma is azt mondja, hogy nem kell, de megy pisilni nem sokkal késõbb.) Kép

Kedves Mindenki!
Ugyan többször volt róla szó, de (talán, reménykedem) mi már úton vagyunk a pisilés-szobatisztaság felé, de HOGYAN KELL A KAKILÁS-szobatisztaságot elérni? Hogys zóljon a lurkó? Ne a nadrágba kakiljon be. Mert a kakival nem megy ez (szerintem) hogy bizonyos idõközönként ültessem a bilire. Vagy mégis?
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!
Pont föntebb írtam, miért nem jó a biz. időközönkénti megpisiltetés. Nem belülről, hanem kívülről vezérelt lesz a "szobatisztasága", méginkább valami tőle független dologként fogja megélni.

Zsóka!
Gratulálok a pisi-szobatisztasághoz! És a kakival mi a helyzet? Nem is szól? Nem veszi észre? Vagy lehet, hogy csak Neked nem szól, mert nem akarja, hogy bilire ültesd?

Üdv: Pele
Pele
 


Sziasztok

Gergonek pelenkakiütése van, úgyhogy néhány napja csak éjszakára kap pelust. Csudára tetszik neki a bilibe pisilés, hatszázszor szól naponta, déli alvásnál sem pisil be, sot, reggel is szól (de éjjel azért bemegy egy kicsi, foleg mert százszor szopik). Viszont nem hajlandó a bilire ülve kakilni, eddig itt-ott landolt a kaki (egyszer meg is ijedt tole, majdnem belelépett). Most viszont már második napja nem kakilt és a pelenkát hiába kínálgatom neki, nem fogadja el. Este is trükkökkel tereljük el a figyelmét, amig becsomagolom a popsiját.
Ilyenkor vajon mi a teendo? Várom a tanácsaitokat.

Köszi
Iboly
Iboly
 


Szia Iboly!

Amikor még kakilt, akkor hol tudott? Alsógatyába sem kakil?
Üdv: Pele
Pele
 


Szia Pele!

Pár napja még vígan kakilt pelusba, aztán hol alsógatyába, hol a lépcsőre, ahol éppen sikerült. Még a belelépős ijedtség után is volt kaki. Tegnap semmi, ma pedig többször is szólt, hogy kéne, ráült a bilire, de csak pisilt. Bár, ahogy így jobban végiggondolom a két napot, túl sokat nem is evett, hőemelkedése van napok óta, biztos azért nincs étvágya. Nem tudom, hogy ez az ok vagy bili-pelus fóbia. Vagy gondolod, hogy még korai aggódni?

Iboly
Iboly
 


Szia!
Hát ha nem evett túl sokat, de szólt is, és próbálkozott, akkor lehet, hogy csak a kevés kaja miatt enyhe székrekedése van, Szerintem próbálj meg neki valami hashajtó hatású kaját adni, pl. baracklevet, vagy nem tudom, mi szokott nálatok beválni. Amikor alsóba, ide-oda kakilt, próbáltad bilire ültetni?
Üdv: Pele
Pele
 


Sziasztok Lányok!

Igazad van, de a Zsóka fia már három éves és nem egy vagy másfél. Amit írtál az ültetésro igazából az azoknak az anyukájukra és babaájukra igaz.
Amit én leírtam azt az urológus mondta nekem is, mert én balga annyira megijedtem, hogy bepisil képes voltam oda is elvinni.

Nekem a könyvem is azt írja, hogy úgy kell kezdeni, hogy elsonap többször megkérni, hogy pisiljen és mindennap egyre nagyobb idoközöket hagyva, de rendszeresen és abból fog kialakulni, hogy megérezze idobe mikor kell menni.

Nekem nem lett megszokása szépen elértük egy év alatt, hogy szól pisilni kell megy kivár és pisil.

Míg régen csak akkor szólt amikor már az elejét beleengedte a bugyijába a többi ment a bilibe, wc-re, fához stb.

Ma már nem kell szólni megy és intézi maga.

Fenntebb meg írtam, hogy a kakilás teljesen jó lett csak ki kellett várni. Na arra most sem szól hanem ráül a bilire és jön mosolyogva amikor végzett, hogy anya tatiltam, megszadolod büdös van. És akkor adom a szép mintás wc papirt meg megdicsérem, hogy milyen ügyes.

Zsóka Te is figyelj és várj! Megoldódik.
Olvasd el amit fenntebb írtam.

A nadrág pisilésre: Mutasd meg neki ha egy kicsit hátra huzza a bort és úgy pisil messzebbre céloz és nem a nadrágjára.
Amikor én ezt mondtam a férjemnek akkor azt mondta na és hát úgy kell pisilni különben vizes nyolcas. Na de én lány vagyok ezt nekem honnan kéne tudni!!! Talán a fiúkat az apjuknak kéne megtanitani. Kép

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Pele!

Köszi, holnap adok neki baracklét meg joghurtot. Bár lehet, hogy akkor meg átesünk a ló túloldalára? Kép Kép

Próbáltam biliztetni, de állva jobban tetszett neki a dolog. Bár egyszer én szúrtam el, szerintem, mert 10 perccel kakilás után nem hittem el, hogy megint kell és állva próbáltam pisiltetni. Így mellément...

Iboly
Iboly
 


SZiasztok!

Normális oviban úgy megy a napirend, hogy eleve van mosdózás benne vagy 6-szor, reggel 8 és du 4 között. Ha mi otthon vagyunk, kevesebbszer mennek pisilni a gyerekek, nem is tudtam eleinte, hogy fognak õk ennyiszer pisilni. Szóval végül is, egy ilyesmi rendszer nem rossz. Nem óránként szólni, csak tudomisén összekötni, hogy megyünk pisilni reggeli után, tízórai elõtt,séta elõtt, ebéd elõtt, alvás elõtt stb stb. és hozzákötjük a meglevõ kézmosáshoz, és ezáltal elérjük, hogy azért menjen rendszeresen a gyermek. Vagy azt mondjátok, ez is kondicionálás? Hát lehet. MOndjuk nekem mindegyiknek volt egy év itthon szobatisztán, és csak utána ovi. MIndenesetre ha rég volt, biztos érdemes direktben elküldeni. Eleinte. Aztán úgyis ügyesedik. Kétségbeesni meg nem szabad a bepisilésektõl, mint valahol említettem, én is úgy kezdtem az ovit, pedig az még más világ volt. Amúgy a nyáron 6 éves lányommal is megesett kb. egy hónapja az oviban, hogy bepisilt, pedig tényleg nem szokása. Istenem, ivólé volt, sokat ivott, és nem bírta ki az alvást... túl lehet élni.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziazstok,
Ma bepisilt, (elõtte kb. két órával elvonult egyedül pisilni, lehúzta stb), vittem átöltöztetni, nmondom biztos ami biztos, gyerünk csak a wc-re. Ráül, nagy puki, pisi, ahogy leszuállt a wc-rõl, látom, hogy a puki kaki volt. Nagyon megdicsértem, sõt be lett neki igérve egy saját tekercs mintás wc-papír is, ha ezentúl a wc-be kakil. (copyright bigacsiga Kata Kép )
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok Lányok,

Lehet, hogy most nagyon nagy butaságot fogok kérdezni, de most felmerült bennem a kérdés: Miért próbálkoztok ráültetni a gyerekeket a bilire? Ezt kell tennem nekem is? Komolyan kérdezem, nem kötözködni szeretnék! De mindenki azt mondja, nem kell eröltetni, megérnek erre a gyerekek. Nekem az teher ( eröltetés? ), hogy állandóan a szobatisztaság kérdése kösse le a napjaim nagy részét, azon gondolkozzam hogyan csináljam, ezzel gyötörjem a szegény gyereket, aki már kivülröl tudja, hogy szólnia kellene mikor jön a pisi, kaki - de nem szól, csak utólag.
Jó, én sem szeretem a kakit lemosni róla, nem szeretek állandóan pelenkázni, meg azt sem szeretem, hogy mindenki kérdezi - Nem szobatiszta ? Én úgy gondolom, teljesen mindegy, hogy a bilibe kakilás után törölgetem a fenekét vagy a pelusba kakilás után. Kizárólag anyagi kérdés, bár nem mellékes, tudom.
Szóval: Mit jelent az, hogy nem kell eröltetni!? Majd egyszercsak szól? Apjával együtt pisil, szóval példát lát, tudja is, mert ha nem adok rá pelust nézi a pisijét, kakiját, söt szól is. DE elöre nem és engem ez a dolog nem köt le annyira, ha a gyerekek tényleg megérnek erre. Ráadásul nem hajlandó ráülni sem a bilire, sem a WC-re. Minden irásban arról olvasok, milyen trükköket alkalmaztok. Egyébként tök jók, én is átveszek párat, ha ezt kell tennem. De ezt kell tennem? Tényleg fogalmam sincs erröl, mert elsö gyerek és még csak augusztus végén lesz 3 éves.

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Bigacsiga!
Nem is rátok értettem, hanem arra, hogy Zsóka Ábelje miért pisilt még be tavaly 10 perccel a megpisiltetés után.

Bóbita!
Nekem az a tapasztalatom, hogy nem kell trükközni, és főleg nem szabad, hogy ez központi kérdés legyen!!!!! Ha tud róla, hogy létezik a WC, a bili, és az mire jó, ha tudja, hogy ha akar(!), akkor szólhat, és használhatja, ill. ha megteszi, akkor megdicséred (nem agyon!!!!), ha szaladgálhat időnként pelus nélkül, és ilyenkor felhívod a figyelmét, hogy ha érzi, hogy kell, akkor ülhet a bilire is, akkor egyszercsak minden átmenet nélkül szólni fog.

Üdv: Pele
Pele
 


Pele,
nem csak tavaly... Még egy hónappal ezelõtt is... Aztán fewladtam, és azt mondtam, majd pisil ha akar. És pelenkáéztam továbbra is. Aztán olvastam itt ezt a trükköt a három éves kortól nem kapható pelenkával, és bár nem szeretném elkiabálni, úgy tûnik, beválik.

Bóbita,
Sokaknak bevált, hogy bizonyos idõközönként ráültették a gyereket, megpisiltették. Így is kialakult a gyerekben, ha érezte, pisilni kell, ment. Hát nálunk nem jött be... Emesénél nem hiszem hogy így csinálom. Látod, Ábel is magától (na jó, kis csalással, de olyan édes, amikor elhiszi, hogy 3 évesekere már nem lehet pelust kapni, viszont megy a wc-re, magától, soha nem kell neki azóta szólni) lesz szobatiszta. Szóval ki kell várni. Elõttetek a nyár, lehet virágot locsolni meg patakot csinálniKép. A többit meg meglátod...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok Lányok!

Igen Ildi kiscsoportban sokszor mennek a mosdóba, de ez az én fiamnak nem volt elég azért maradtunk abba az ovonénivel, hogy kiküldi többször is. Meg a beszoktatáskor nekünk az is baj volt, hogy nem mert szólni. Amikor az ovonéni kérdezte, hogy kell-e automatikusan azt mondta, hogy nem. Amikortól nem kérdezte csak kikisérte onnantól kezdve kezdett megváltozni. Ma már nem kell se kisérni se szólni megy magától.

Köszi Pele most már teljesen értem.

Más: Akinek a gyereke közösségbe jár nem vette észre, hogy a gyereke nagyon keveset iszik az házonkivül? Amikor meg hazamegy kiissza a dunát. Ami nem is lenne olyan nagy baj engem jobban zavar, hogy idonként acetonos a lehelete. Ebbol tudom, hogy ma keveset ivott. Pedig van viz meg pohár is, nem tiltják meg, hogy igyon és mégis. Azért aggaszt a dolog, mert nem lesz így baj a veséjével? Nem mintha lett volna és itthon ihat amennyit akar. (viz, gyümölcslé, tea)
Most azt csinálom amikor megyek érte viszek kis dobozos üditot és megitatom vel. Biztos, hogy szomjas, mert egy perc alatt elfogy.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok,

Pele, Zsóka köszi a válaszokat, egyenlöre én is igy gondolom.
Egyébként tényleg jó ötleteket szedtem össze: Zsóka ez a virágöntözés nagyon jó ötlet, ugyis csináltam neki az erkélyen egy kis kertet, ami az övé és ö gondozza.Kép
Nagyon tetszik a saját WC papir ötlete is bigacsiga Kata. Nem tudom tudod-e, de az acetonszagú lehellet a cukorbetegség egyik jele a nagyfokú szomjusággal együtt. Nem megijeszteni akarlak, ne haragudj, csak rögtön ez jutott eszembe, mikor olvastalak. Remélem nektek semmi ilyesmi nincs a háttérben.

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Szia Bigacsiga Kata!

Érdekes, én is megfigyeltem ezt a "nem ivás dolgot". De szerintem csak eljátsszák az idot, a kicsik maguktól nem is gondolnak rá, hogy inni kéne. Nálunk néha még hoemelkedése is volt a gyerkocunknek délutánra, a doktor néni pedig azt mondta, vigyázni kell, mert a gyerekek hamar kiszáradnak. De hiába beszéltük meg, hogy néha igyon napközben, eszébe sem jut. Én reggel igyekszem alaposan megitatni, aztán egész délután döntöm bele a folyadékot.
Lehet, hogy az óvónéniknek be kéne iktatni egy "tízórai ivást".

Üdv
Iboly
I
 


Szia Pele!

Siker!
Némi rostoslé-kúra után ma délután Gergo megpakolta a bilit! Kétszer is! A második adagot megfogta egy darabka wc-papírral, jól megnézegette, majd ünnepélyesen kihelyezte a WC-be. Lehet, hogy ez az elso lépés a szobatisztaság felé?

Iboly
Iboly
 


Iboly, de jóóó! Szuper ügyes kisfiad van! Biztos, hogy a jó úton haladtok, hogy ilyen ügyesen sikerült a bilibe kakilnia!

Üdv: Pele
Pele
 


Köszönöm a bíztatást! Kép
Iboly
 


Bóbita!

Én is gondoltam erre lévén az anyosom cukorbeteg volt és örökölhette elvileg, de nem.
Kifejezetten csak az ovodás napokon van, de akkor sem minden nap. Mondjuk egy héten egyszer, kétszer.
Most voltunk vizelet vizsgálaton, mert hosszú szünet után feltünoen sokszor bepisilt és megnézettem nincs-e felfázva. Ha cukorbeteg lenne akkor az kimutatta volna.
Meg annak más jelei is vannak a szomjuságon és acetonos leheleten kívül, ha jól tudom:
ész nélkül iszik
vakarodzik, mert kiszárad a bore és viszket
vészesen fogy és nem hízik növekszik leáll a fejlodés
hajhullás stb.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Bigacsiga Kata,

Igen vannak más tünetei is, csak hirtelen ez jutott az eszembe. Egyébként a vizeletvizsgálat tényleg kimutatta volna. És örülök, hogy nem ez a baj!!Kép

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Sziasztok!

Nálunk az oviban a kinti játékkor is visznek ki a dadusok vizet, kipoharazva, és minden gyereknek meg kell jelennie, hogy igyon. Persze, ha nem nagyon kér, legfeljebb kiönti, de kvázi figyelmeztetve van rá, eszébe van juttatva (hú a magyartanárnõm szídna)
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!
Zsóka! Gondoltam elnézek erre felétek, bár már nekem most már nem aktuális a téma hála istennek, csak kíváncsi vagyok, hogy boldogultok!
Örülök, hogy bevált a trükköm nálatok is! Emlékszem már azt hittem, hogy mindig pelusozni fogok. Kíváncsi vagyok, hogy Adriánnal mi lesz, állítólag, akik mosható nadrágpelust használnak, azok elöbb járnak bilire, WC-re. Majd meglátjuk.
Mindenkinek sok sikert!
Sziasztok!
Evey
Evey
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: