Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsa,
zavarni éppen nem zavar, csak mivel a többiek, akikre ráhagytam a dolgot, csak négyévesen érték el a pelenkátlanságot, gondoltam, ha kicsit figyelek Bencére, most, hogy megtehetem, mert itthon vagyok vele, talán hamarabb célt érunk.
Solya,
szerintem csak érzi, hogy valamiért nagyon labilis lettél, s ezzel reagál. Nagyon zavarja őket, ha a mamára nem lehet támaszkodni! Úgyhogy békalenyel, te vagy az oszlop! Kép
Kíváncsi
(örülök, hogy megint Solya vagy! Kép)
 


La bilis?! Kép

Nem, ez bizti nem, mert csak pár napja vagyok hülye, ő meg régebben csurgatott be először. Lehet, hogy ez ezzel (is) jár. Túlaludta a reggeli bilizés idejét.
A helyedben én nem foglalkoznék a pelus kontra bili perrel, majd másodfokon eldől, mint nálunk. Ha 4 évet kell rá várni, istenem! Túlterheltek a bíróságok. Kép
 
 


OFF
Ha lenyelem a békát, hogy lesz belőle királyfi?!
ión vagy dór?
ON
 
 

 
 

Kép
 


Kiváncsi, Solya!

Lükék!Kép

Snoopy
snoopy
 


Pocok!
Van egy ismerős család, ahol a kislány 2 éves. Van neki egy állatos, fedős bilije, valami extra. A kislány egyszer ráült, és utánna már látni se akarta. Mindig azt mondta, hogy szúr. (egy ötezer forintos bili Kép )Nem vettek neki másikat, és megpróbálták, hogy nem adnak rá pelust. Aztán a kislány kicselezte a szüleit, mert egész nap visszatartotta. A szülők persze réáadtak egy pelust délután, mert sejtették, hoyg visszatartja, és érdekes, azonnal pisilt, kakilt. Tehát tudta szabályozni. Később csak próbálták rávenni, hogy akkor ugyan üljön már rá arra a (szúrós!) bilire. Persze nem akart. De ekkor már délután se adtak rá pelust. A kislány ekkor (is) feltalálta magát. Nagyon-nagyon kellett neki, és szó szerint felforgatta a lakást, magára húzott 2, azaz kettő darab pelenkát, és akkor végezte el a dolgát. Anyósa fűzte folyamatosan, hogy vegyenek másik bilit, vagy egy wc szűkítőt. De nem! A kislány 3 hónapig szenvedett, mire végre vettek szűkítőt. Attól a naptól kezdve önállóan ment wc-re.
Talán nálatok is megoldás lehet a szűkítő.

titati
 
 


A kakijatszoteres mese nalunk is sokat segitett! Gyurinak a kaki elengedeseben, nekunk meg abban, hogy kicsit lazabban, rohogve kezeltuk a temat. Szottuk tovabb a meset, gyerek komolyan figyelt, gondolkodott, mi is probaltunk nagyon komolyak maradni! Kép Kép Kép
2 bilink maradt hasznalatlanul, vegul a wc nyert, azt le lehet huzni, es ugye alatta van a kakijatszoter. Lepcsos gyerekfelulot kapott, ezt egyedul is tudja hasznalni, napkozben mindig rajta hagyom a wc-n, mert igy nem sertem az onallosagat, nem is kell szolnia, megy egyedul.
Pisilni allva szokott, az Ikeas kissamlirol- a nadragjat, alsogyatyat leveszi, viszont a polojat altalaban lepisili, mert lelog a futyiig. Kép De lattam mar olyat is, hogy Gyurka szepen pucerra vetkozott egy pisiles miatt. Utana meg kergethettem, hogy engedje mar meg, hogy feloltoztessem!
Az ovodaba-menes-szoveg is kozrejatszott a tortenetben nalunk!

Zsuzsi
 


ZSuzsi! Olyan jót nevettem, az én Attilám is csupaszra vetkőzik a legtöbb pisilés miatt!
Mi pedig a Dunába küldjük a kakikat a halacskákhoz. Amúgy megszemléli a produktumot, és a "szép kanyargós kaki" tetszik a legjobban neki.
Zsuzsa
 
 


Solya!
Az én lányom pont egyidős Sárával, és nemrég ő is elkezdett éjszaka bepisilni. Gondoltam, őt is zavarja, és megkérdeztem, akar-e újra pelust. Akart. Egy hét múlva megkérdeztem (pár száraz pelus után), ne hagyjuk-e el. Azt mondta, de. Azóta minden oké. Igaz, a bili az ágyánál van, és minden reggel pisiléssel kezd, csak aztán jön ki hozzánk. Egyik éjszaka meg felébredt, hogy pisilnie kell, és időben szólt!!!
 
 


Mvica,
dec 11? Kép
Nálunk biztos nem jönne be, mert az össz pisilésből egyet vett észre. A többit átaludta. és az azt az egyet is figyelmen kívül hagytuk. Kép A kislelkének nem tenne jót, ha nagylányból pelusossá válna, mint az öccse. Kép A múltkor nézték a házi videot és a drága megkérdezte, hogy miért van Sárán pelus? Kép

Nézem ám, szűz voltál eddig? Kép Üdv!
 
 


Sziasztok!

Látom régen nem járt itt senki, de talán olvassa még valaki.
Régen olvaslak benneteket, de még nem írtam, most szeretnék először tanácsot kérni.
A fiam lassan két éves lesz, és ideje elkezdeni a szobatisztaságra szoktatást. Annyira eltérő véleményeket hallottam, van aki azt mondja, hogy rendszeresen ültessem a bilire, ha van eredmény, ha nincs, maradjak ott vele egy kicsit és üljön. Más azt mondja, hogy várjam meg amíg ő szól, és csak akkor bilizzünk. Szóval szoktatás, vagy érés? Nem tudok kiigazodni.
Amúgy érdekli már, néha már bele is pisilt.
Hogy kezdjem el? Vegyem le róla a pelenkát és elő a felmosóronggyal? Meddig tart? Vagy pelenkázzam tovább és ültessem rá rendszeresen? Az apró részletek érdekelnek, mit csináljak, hogyan stb. A kakilás vagy a pisilés szokott először sikerülni? Tanácstalan vagyok!
Várom üzeneteiteket!
Sziasztok

Ilda
Ilda
 


hát ez jó kérdés...sergíteni én sem tudok, most futottam bele sokadszor ebbe a kérdésbe. A nagyobbik fiam ügyében voltam pszi-nél, aki azt mondta, hoyg tkp. nem szoktattam rá a bilire, egyebekre. Máshol mindenki azt mondja, hoyg magától megérik erre.
Szóval én is érdeklődve vároma nálamnál tapsztaltabb anyatársak válaszát.
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Én sajnos csak pisira tudok tanácsot adni, a kakivfal gondunk van. Az én fiaim nem voltak egész három évesek mikor megértek a bilire. Van aki jóval korábban érik, de az enyéim nem. Én 2 napig ültettem őket a bilin mikor úgy gondoltam, hogy már kelleni fog, hogy érezzék, mit kell érezni. Utána pisire szobatiszták lettek. Jó balaset előfordul. Én a kakinál vagyok gondba. Az enyéim inkább visszatartják minthogy beletermeljenek a bilibe vagy wc-be. Nem értem miért mikor sem a wc-től sem a bilitől nem félnek. Valakinek volt már hasonló?
Vikics

KépKép
 
 


Szia Vikics!
A nagyobbik fiamnál vannak kakigondok, nyár végén-ősszel már sokat írtam itt-ott erről. A helyuet azóta sem javult, bekakil, visszatartja. Most pszichológushoz kezdek járni vele, mert már lassan 4 éves lesz.
Zsuzsa
 
 


Enuresis Nocturna - Szuggesztív Terápia

Dr. Horváth W. István
Központi Rendelő
H-6630, Mindszent
Csokonai utca 2.
Tel/fax: 0036/62-225-120

BEPISILT KIRÁLYFI
http://www.extra.hu/ihorvath/kiralyfi.html
BCsK
 


Sziasztok!
A kisfiam 3 éves lesz áprilisban, kb. 5 hónapja teljesen szobatiszta, éjjel is. Mi egyáltalán nem erőltettük a bilizést. Vettünk neki egy bilit, szem előtt volt. Kezdett ráülni ruhástól, aztán meztelen popsival. Néha sikerült a produkció és mi úgy örültünk neki, mint majom a farkának. Aztán saját magától kezdett rászokni, persze részünkről tapsvihar, stb. Viszont a kaka nem akart a bilibe menni, a WC-be se. Csecsemőkorában voltak széklet gondjai, 3 naponta kúpoztuk, csak úgy kakált. Bilizéskor visszajött ez a probléma. Eleinte pelusba még kakált, aztán oda se, vmi miatt visszatartotta. Kezdtük a kúpozást. Persze nem tetszett Neki, kb 1,5 hónap után, amikor bilin ült és könyörögtünk, hogy kakiljon, már kikészítettem a kúpot, mire megerőltette magát és produkált. Szintén tapsvihar, stb. Azóta minden nap kakál, és mondja, hogy már nagy fiú, tud bogyót nyomni (szó szerinti idézetKép), nem kell a kúp. Szerintem minden gyerek megérik erre lelkileg, csak ki kell várni.
Bocs a hosszúságért.
Beatrix
 


Sziasztok!
Második fiam 3 éves és még nem szobatiszta. Azért tartom lényegesnek, hogy második, mert egy fiammal már sikerült. Most miért nem? Nem hajlandó megpróbálni sem a bilit vagy a wc-t. Egyszerűen közli, hogy "jó, majd később, most nem kell". Mit tegyek? Nem akarom erőltetni, mert félek, hogy rosszabbat teszek, mintha várom, hogy megérjen. Na de szeptemberben oviba megy. Addig meg kell ennek oldódnia.
Kriszta


Az én fiam szeretne ugyanúgy csinálni mindent, ahogy mi. Vagyis a wc-t is szeretné használni. De egyrészt nem is tudja még, mert kicsi, bár van gyerekülőkénk, de azért nem ül rajta biztosan (bili nem jó neki, mert mi se azt használunk), másrészt még abszolút nem érett biológiailag a szobatisztaságra. Közben minden korai szobatisztaság hívő azt mondogatja, hogy használjam ki az alkalmat, hogy ennyire akarja. De hát hiába ültetjük néha tényleg rá a vécére, ha nagyon kéri (a férjem szokta, én inkább elterelem a figyelmét, mert nem nagyon bírom már el). Szóval ha ráültetjük, szomorkodik, hogy "nem bírok". Ennek meg nem látom értelmét. Én azt terveztem, hogy nyáron (akkor lesz két éves) majd ha pelus nélkül szaladgál a kertben, rászoktatom a bilire. Ha nem megy, nem erőltetem, hisz még ráér.
Szerintetek ártok most vele, ha nem "használom ki" azt, hogy nagyon akarna minket utánozni?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

Adrienn,
lehet olyan wc-ülékét kapni amit az egész család tud használni. A picinek is biztonságos. A fedőn van egy kisajtó az alatt van a picinek való ülőke. Az alatt pedig a felnőttnek való van. Remélem érthetően írtam le.Kép
Nem mozog, biztonsággal tud rajta ülni a gyerek. Nem is kell fogni. Igaz az én lányom már 3 éves lesz. Amikor még csak a sima gyerekülőkét használtuk én se bírtam sokáig tartani mert egyedül félt rajta.
Még mi is küzdünk a pelenkával. A pisi már megy, de a nagydolog még nem.Kép Ritkán ér ki a wc-re.
 


Sziasztok!

Ákos 2 és fél éves lesz, egyre inkább foglalkoztat a szobatisztaságra szoktatás kérdése. Bár ahogy látom, még semmiről sem vagyunk lekésve, de azért nyáron meg kellene próbálnunk elválasztani a pelenkától a gyereket. Nagyon jól tudja, mire való a WC (van ülőkéje is), illetve a bili, de mégsem hajlandó ráülni, vagy csak 1-2 másodpercre, viszont irtózatos cirkuszt csap minden egyes pelenkacserénél. Szerintetek mit kellene tennem? Próbáljam erőltetni, vagy hagynom kellene, míg magától is kedvet kap?
Várom a véleményeket!
Köszi
Zsu
 


Szia, Zsu,

szerintem várj. Az erőltetés mindig rosszat szül. Rengeteg későbbi gond okozója lehet. (Ha erőlteted, a te kedvedért csinál valamit, amivel sok gyerkőc visszaél. Ha viszont úgy tekinted, hogy ez az ő dolga, akkor a saját örömére lesz szobatiszta. Nagyon nem mindegy. Kép) Úgyis jön a nyár, amikor pucér popsival is szaladgálhatnak a gyerkőcök. Kép Az enyéim mind nyáron váltak meg a pelustól. A legkisebbel mi most keztünk bilizni. Ő kérte, és csak akkor van pelus nélkül, ha ő is akarja. A kezdeti lelkesedése csökkent. Kép De azért amikor meleg van, és amikor nincs rajta pelus, mindig elmegy a bilire. Kép

Virág
 


Sziasztok!

Nekem a 4 gyerekemből a 2 lány másfél évesen lett szobatiszta, bölcsis és otthoni biliztetéssel. A nagyobbik fiam (aki most 14 éves Kép) 2 évesen lett nappalra, 3 évesen éjszakára is szobatiszta. A kicsi (2,5 éves) rá se néz a bilire,igaz a bölcsiben sem erőltetik, és mi otthon sem. Csak a nyárban reménykedem... Kép
Szóval senki se adja fel és nem érdemes erőltetni. Legkésőbb az esküvőjükig szobatiszták lesznek Kép
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
 


sziasztok!

Kérdést szeretnék feltenni, mert teljesen tanácstalan vagyok.
Kislányom 2 és fél éves, ügyesen kakil-pisil a bilibe, magától szól, de nem rendszeresen. A kakival úgy néz ki nem lesznek gondok, mert 2 naponta kakil és előtte szól, szépen van eredmény is a biliben. A pisivel több a gond, ha bilire ültetem, akkor pisil, különben napközben nem nagyon szól. 2 napja az a mániája a lányomnak, hogy lefekvés után, mese után, mikor éppen altatom el, elkezdi a "pisilni-kakilni kell" - sírást és ilyenkor le is vetkőztetem és megyünk bilizni. Eddig mindig volt az első alkalomnál pisi, mikor másodszorra is szólt éppen az elalvásnál, türelmesen megint levetkőztettem, majd megint produkált, bár sokkal kevesebbet. Ezekután meg jött a "kakilni kell"- szöveggel. Ma megembereltem magam és megint mentünk a bilire, persze nem volt eredmény, csak nagy elégedett csibészes mosoly.... Meddig hallgassak rá, hogy pisilnie kell és mennyire legyek szigorú ilyen esetben????? Nagyon idegesítő, hogy emiatt a színjáték miatt legalább 1-másfél órát késünk az elalvással!!!!

Mit tanácsoltok? Mindig menjünk bilire, amikor csak szól, vagy bizonyos határok között???

Köszi: Zsuzsi
 
 


Szia Zsuzsi, aktuális még a problémád? Jó rég nem járt erre senki! A lányom most csinálja ugyanazt, amit a tiéd, általában (a józan ész határain belül) engedek neki. Persze a fél órán belüli harmadik alkalom már nem látszik valószínűnek Kép. Egyébként ő februárban volt 2 éves (tehát most 29 hónapos, utánaszámoltam Kép), és a kakival van inkább gond. Tegnap pl. kétszer kakilt napközben, egyszer a bugyiba, egyszer a nappali szőnyegére (a 9 éves fiam meg belelépett, és összehányta a szőnyeget, az apja pedig két öklendezés közben szólt nekem, hogy azonnal menjek oda, és legyek úrrá a helyzeten Kép). Mindkét alkalommal hiába próbálta meg a bilin vagy a vécén folytatni, semmi eredmény. Este aztán, amikor ráadtam éjszakára a pelust, 10 perc múlva benne volt az egész napi gyümölcsmennyiség! Egyébként a fiam is elég későn tanulta meg elengedni a kakit.
Tünde

Tünde
 


Nem tudom írtatok-e már erről, de nálunk az esti szobatisztaság a gond. A nappal már rendben van, bár szorulásos a lányom és még vissza is tartja a kakit így mindig este adtam rá pelust, nappal bugyi.

Hogy lesz éjszaka is szobatiszta? Várjak hogy majd magától? Mert így viszont este bepisil, és ha már alszunk (ő is alszik, tehát nem szól) akkor reggelig "vizesben" alszik. Nem szeretném ha megfázna.
 


Georgina!

Az éjszakai szobatisztaságra nem lehet, és nem is szabad szoktatni a gyerekeket. Az, hogy egy gyerek reggelig nem pisil be, az egy hormon elégséges mennyiségű jelenlétének a függvénye. Ha elég ilyen hormont fog termelni, magától abbamarad az éjszakai bepisilés.

Szorulás: bizony ez is gond. Az én fiam is visszatartotta a kakit, és ez mindig pszichés eredetű. Elvittük szakemberhez, aki pár hónap alatt segített megoldani ezt a problémát. (Kérlek, vegyed komolyan, ez egy jelzés részéről.)

Mennyi idős a lányod?

Virág
 


Georgina, az éjszakára szerintem is meg fog érni magától, megfázni meg nem fog a pelenkában, végülis babakorában sem fázott meg!
A szorulással kapcsolatban írnék neked. Fentebb már írtam, hoyg a nagyobbik fiammal nekünk is volt gondunk e térewn. Jártunk pszichológushoz is. Viszont az igaz i megoldás nálunk a Laevolac szirup volt, ami laktulóz hatóanyagú, kicsiknek is adható székletlágyító. ugyanis arra jutottama fiamnál, hoy a sok visszatartástól elhalt a székelési inger, nem ismerte már fel, ezért minden kakilásnála bugyijába ment az eleje. Amióta szedia Laevolacolt, azóta eza probléma megszűnt, és nem istartja vissza. Valószínűleg egyértelműbb ingert hoz létre ez a szer, és már nem tartja vissza. Esetleg próbáljátok ki, hátha segít a lányodnak.

zsuzsa
 
 


Köszönöm a válaszokat. Azt hogy miért tartja vissza azt végül is tudom, tényleg pszichés eredetű, de nem tudom hogy tudnék javítani rajta.
Amúgy 3 éves.
Laevolacot használtunk már, de fájt tőle a hasa. Meg azt sem lehet sokáig használni, mert hozzászokik nem?

G.
 


Georgina,
ne szégyelj szakemberhez fordulni. Hidd el, mindkettőtöknek jobb lesz. Kép Kérlek, képzeld el, hogy te szorongsz, és hetek/hónapok óta visszatartod emiatt a székletedet. Ugye elég vacak érzés? Kérlek, engedd, hogy egy pszichológus segítsen megoldani ezt a neki nagyon kellemetlen problémát. Nekünk, szülőknek is szükségünk van segítségre, nem vagyunk rossz szülők azért, mert nem tudunk mindent elsőre tökéletesen csinálni. Kép Én magam is kaptam nagyon jó tanácsokat a pszinéninktől, ami segített a fiammal megoldani ezt a problémát. Nélküle valószínűleg még mindig tartana...

Virág
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 11:51-kor.
Vendég
 


Az éjszakai szobatisztaságra biológiailag meg kell érni. Gyenge vagyok a szakszerű leirásban, de lényeg, hogy érett állapotban ez úgy van szabályozva, hogy kevesebb vizelet termelődik alvás közben. És ilyenkor már kibirja a gyerek pisilés nélkül. AMig eza biológiai folyamat nem következett be, addig igazi ágytisztaságot nem lehet elvárni ill arról bezsélni.
Magam véleményem szerint a felkeltés egy kondicionálás, mint régen, mikor nagyanyáink bilire tették a 7 hónapos gyereket adott időben és kimondták, hogy szobatiszta.
Én tuti nem keltegetném, inkább várnék, de hozzá kell tegyem, hogy 17 hónapja nem volt egy végigaludt éjjelemKép.

Ildi

Ildi
 
 


23 hónapos a lányom, és otthon leginkább pelus nélkül, meztelen fenékkel szeret szaladgálni. Most már sikerül balesetek nélkül Kép, szól, és szalad is a bilihez.

Arra vagyok kiváncsi, hogy hogyan fog ez felöltözve is müködni? Amikor legutóljára bugyit adtam rá, pelus nélkül, mindig bepisilt (Forró nyár volt). Nálunk már elég hideg van, és esik. Tehát nem tudom, nem akarom addig csinálni, hogy egyszer majd csak megtanulja.

Nálatok ez hogy ment?

Kati
 
 


Kati,
nálunk pár hete volt ez a dilemma. Kép Recsi állandóan bepisilt, ha bugyit adtam rá. Pele azt mondta (nem tudom, ismered-e innen a babanetről), hogy csak párszor fog valószínűleg belepisilni a bugyiba-naciba, aztán meg tudja majd különbözteti, hogy pelus vagy bugyi van rajta. És lőn. Kép Persze apróbb becsurgások még vannak, nagy ritkán elfelejtkezik magáról, de semmi baj, szó nélkül át kell ilyenkor öltöztetni őket. (Ha nagyon a lelkükre veszik, akkor érdemes megnyugtatni őket, hogy nincs semmi baj, előfordul az ilyen. Kép)

Virág
 


Virág,

És ezt otthon csináltátok, vagy utcára is kivitted így. Szoktad emlékeztetni néha (pl leülteted a bilire, mielött ö kérné)?

Igaz, hogy én már másfél hónapja próbáltam "rászoktatni" a bilire, és nem ment. Közben meg magától is eljutott odáig. Gondolom a többit sem kell eröltetni. De hát annyi kérdése van ilyenkor az embernek Kép

Kati
 
 


Kati,
leginkább otthon, mert mostmár odakint hideg lehet. De ha nincs hideg, akkor csupán a hátizsák/szatyor nagysága jelenthet gondot. Kép

És igen, megkérdezem olykor, kell-e pisilnie, és nagyon érdemes figyelni a választ, mert csibészek. Kép Van, hogy azt mondják, hogy nem kell, de a fejükkel igent intenek, vagy éppencsakhogy nem áll összhangban a testbeszédük azzal, amit mondanak. Kép

És tényleg nem szabad szoktatni a bilire. Kép Ez is az a terület, amit rá kell bízni a kicsire, mert az ő saját éréséről van szó, amit a siettetés éppenhogy hátráltat.

Virág
 


Bocs, 2* ment el.
 


Kiváncsi leszek Kép Azt hiszem most már megvárom a fütésszezont, mielött próbálkozom.

Egyébként a bilire "szoktatás" abból állt, hogy ö már tudott menni bilire, és én el akartam tenni a pelust mindörökre Kép Kép Kép Csak szegénynek még nem jutott eszébe játszás közben, csak a néhány cseppesek. Majd hatalmas szemekkel nézte, ahogy zúdul a többdeci pisi a szönyegre Kép

Kati
 
 


Sziasztok!

Ez ügyben én is döcögök. Azaz, hogy én és kisfiam. Novemberben lesz 2 és fél éves. A nyáron imádta a csupaszkodást, pisiltünk is ha akrat a fához, borokhoz szépen, azonban volt néha a küszöbön a kaki. Most, hogy hűvösebb az idő idebent reggelente ráül a bilire mesenézés közben. Szerintem nem tudason pisil bele, de van mikor örömmel mutogatja. A wc is tetszik neki, amíg nem kell ráülni. Kisgatyát is szívesebben vesz fel pelus helyett, de mikor kérdezgetem, vagy ültetném bilire v. wc-re, tiltakozik. Ezért aztán bemegy a nadrágban. Ha meg bent van, akkor nem mindig érdekli, elvan pisisen is. Egyszóval elég vegyesen áll a dolgokhoz. Van amit akar de van amit nem. Én sem tudom meddig menjek el nála. Mert ha állandóan kérdezgetem, vagy ültetgetem, amikor sikerül, félek, hogy csak az ellenkezőjét váltom ki belőle.
Tudtok tanácsot adni?

Nati
nat
 
 


Sziasztok,

Két és fél éves kislányom már rendszeresen használja a WC-t, a probléma azonban az, hogy borzasztó nehéz leszedni róla. Egyre csak hajtogatja, hogy pisilnie/kakilnia kell. Sokszor nehéz eldönteni, hogy igazat mond-e, vagy csak az időt szeretné húzni lefekvés előtt. Nem szeretnénk idő előtt leszedni róla, mert félő, hogy ilyenkor az ágyban fogja elintézni a dolgot, de azt sem jó, hogy néha 3/4 órát tölt a WC-n.

Ha van valakinek tapasztalata hasonló ügyben, kérem, ossza meg velem.
 
 


Sziasztok,

tanacsot szeretnek kerni BILI ugyben. Milyet erdemes venni? (Kenyelem stb szempontok erdekelnek. Tok mindegy??) Most kezdenenk a szobatisztasagra szoktatast. Fiurol van szo, aki 2 eves.

Elore is koszi
 
 


Sziasztok!

Bár 2 hónapja nem volt itt senki, hátha...
2 gyerkőcöm van, a fiam 3,5 éves, a lányom pedig 1,5.
Tképpen én nem nagon forszírozom a manónak a wc-t ("bilibe csak autózni lehet"), eddig néhányszor ráült a szűkítőre, akkor ő húzhatta le, de semmi komoly változás. Néhány napig bugyikáztunk, de amikor naponta a negyedik bugyit adtam rá, arra gondoltam, hogy ennek így semmi értelme. Először még szólt, hogy pisilni kell, később csak akkor, amikor baleset volt, a végén már nem is szólt. Volt, hogy a kakit is úgy vettem észre, hogy kidudorodott a bugyi, őt nem zavarta. Egyébként "a kakinak a pelusban a helye". Régi gyermekorvosunk szerint lelkileg megviselhette, hogy szinte a 2. szülinapjára kapta a hugicát (23 hónap van köztük), és ne aggódjak, nem késtünk le semmiről. Csakhogy szeptemberben ovit kezdünk, és meg sem említettem, hogy még pelus van, ők meg nem kérdeztek rá (vszeg evidensnek veszik, hogy egy 3,5 éves gyerek már szobatiszta). Lehet, hogy tényleg a hugi a "ludas", mert néha emlékeztet a fiam arra, hogy még ő is kicsi (bezzeg, amikor a késsel akarja felvágni a husikát, akkor ő már nagyfiú Kép). Egyébként mondtam neki, hogy akkor lesz nagyfiú, ha a wc-be megy a pisi meg a kaki, és ezt ő is szokta mondani Kép. A megoldást talán a hugi szolgáltatja, mert ő már tépkedi le magáról a pelust, és a bilin is szívesen ücsörög (saját kútfőből, eszembe sem jutott volna ráültetni).

Remélem tudtok tippeket adni, előre is köszi.

Kriszta


Kriszta,

Szerintem sem vagytok még elkésve! Azért én folytatnám a "bugyizást" - ha mindig csak pelusban van, akkor nem tud gyakorolni. Mi háromszor vagy négyszer próbálkoztunk. Aztán amikor a gyermekmegörzöben is kezdték ráültetni a bilire, akkor történt meg a változás. Tehát az ovoda még segíthet is nektek, látni fogja majd hogy mások sem pelusba pisilnek.

Egy a lényeg, ne idegeskedj! Ha baleset van, minden kommentár nélkül átöltözteted, vagy feltörlöd. Meg fogja tanulni elöbb-utóbb Kép

Kati
 
 


Kati,

Köszi, hogy válaszoltál, a válasz tartalmának pedig különösen örülök. Megvárom, hogy jó meleg legyen (könnyen száradjanak a bugyik Kép), és ismét nekiugrunk.

Kriszta


Szia Kriszta!
Két évesen lett szobatiszta a lányom(most három),egyik napról a másikra.Persze ültetgettük a bilire mi is, de inkább a bugyiba ment be.Aztán júniusban nem adtam rá bugyit sem. Kétszer-háromszor a parkettára,szőnyegre pisilt,aztán úgy döntött inkább bili. Magától ült rá, nem is szólt előtte, hogy pisilni kell. A kaki nehezebb volt, mert egy rossz tapasztalat után nem mert kakilni és több napig visszatartotta, aztán csak még nehezebb lett és stb.Ezt megoldottuk egy természetes "hashajtóval",Naturcare Orange a neve és korpából áll(ha érdekel valakit ez a rész).
Szóval nagyon gyorsan lett szobatiszta és balesetek is igen ritkán fordultak elő.
éjszakára sem kellett volna már pelus, de még nem mertem levenni, csak fél év múlva(bár már száraz volt majd' minden éjjel a pelus)
Tehát nálunk a csupasz fenék vált be.
Jövőre a fiamnál(most 1 éves)is ezt a "technikát" fogjuk alkalmazni, remélem nála is bejön. Kép

Sok sikert!
 
 


Szia Boncsi!

Köszi az ötletet, de lehet, hogy megoldódott a "problémánk" Kép.

Tegnap megtudtam, hogy az ovinkban egyáltalán nem gond, ha egy gyerkőc még nem megbízhatóan szobatiszta. Teljesen megnyugodtam. És láss csodát, elsőszülöttem reggel bugyit kért, és a bilibe ment a pisi, sőt a kaki is Kép. Ja és a lényeg, egyszer sem szólt, hogy pisilni/kakilni kell, hanem ráült a bilire és tette a dolgát Kép. Persze ő önthette ki a wc-be, és ő húzhatta le a dolgokat Kép.

Köszi a bíztatást!

Kriszta


Szia Kriszta!
Örülök a jó híreknek.Kép
Azóta is hordja a bugyit és bilizik?
Nálunk is úgy volt, hogy Tündi fogta a bilijét és vitte a WC-be kiönteni(néha olyan gyors volt, hogy már csak arra értem be, hogy a pisi a Wc-szőnyegen díszelgettKép )A lehúzást pedig külön élvezte, akkor is lehúzta a WC-t és illatosított, ha semmit nem produkált.Aztán fél év után átszoktunk a nagylányos Wc-be pisire-kakira(a bilibe abszolút nem akart kakálni, mert egyszer nagyon fájdalmasan,csak másfél óra szenvedés után sikerült neki),és el is rakhattuk a bilit.
Remélem,tartós lesz a fiad lelkesedése és tovább folytatja a bilizést.
Hajrá,csak így tovább!
 
 


Szia Boncsi!

No hát a helyzet egy kicsit változott, a kaki csak "véletlenül" mehetett be a bilibe, mert azóta kakihoz pelus kell, de a pisi csak bilibe/wc-be (persze szűkítővel) megy Kép.
Leányom érdeklődik nagyon a bili (tartalma) iránt, ha nem vagyok elég gyors, már odasprintel és könyékig benne is van (ilyenkor jó, hogy csak pisi Kép). Ma este a drágám bugyit kért, majd lámpaoltás előtt meggondolta magát.

De én ennek a nappalinak is nagyon örülök Kép. (A családi költségvetés is Kép)

Kriszta


Szia Kriszta!
Már írtam ide,de eltűnt,nem először fordul elő sajnosKép.
Szóval nagyon örülök a sikereknek, és remélem,azóta is folytatja a bilizést-sikerrel.Kép
A lehúzást Tünde is nagyon élvezte,néha jól melléöntötte,azt is lehúzta és még illatosított is,de annyit, hogy egész délután szellőztettem utána.Kép
Jó tudni, hogy van ilyen ovi...Merrefelé laktok?

További jó bilizést és sok sikert hozzá!
Boncsi
 
 


Szia Kriszta!
Nem tudom mi van a fórummal,de már harmadszor válaszolok neked, remélem,most már nem tűnik el.

Örülök, hogy jól alakulnak a dolgok, remélem, azóta is szorgosan "gyakorol" a fiad.Kép
Csak így tovább!
Boncsi
 
 


Most írtam, és láss csodát, megtaláltam az összes irományomat, ráadásként a válaszodat is.

Semmi gond, ha pelusba kakil,valószínüleg szégyelli, a látvány és a szag miatt, a pelusba kakit pedig már megszokta. Majd ez is megváltozik. Az éjszakaival meg pláne ráér.

Hát igen, a családi kassza egy kicsit fellélegezhet,sokat lehet így már spórolni. Mi is nagyon örültünk, mondjuk szerencsére csak 1 hónapig kellett mindkettőt pelenkázni, utána Tündi szobatiszta lett és már csak az öccsére veszünk pelust.Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: