Új privát üzeneted érkezett!

Szia Evey,
az én fiam akkor akivétel, mert már 3 éves, végig textilpelenjkáztam, és úgy néz ki csak most lett szobatiszta. Nagyon jól haladunk, már csak akkor pisil be ha elfeledkezik róla a játék hevében. Ma is 2x a wc-be kakilt Kép. Mindig emlegeti, hogy 3 éves kisfiúnak nem lehet pelusdt kapni Kép.
Szóval haladunk, hamarosan szobatiszta lesz (már majdnem az).
köszi az érdeklõdést
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Képzeljétek el! A minap a "Dédi" azt mondta, hogy az ő gyermekei mind már 1 éves korukban szobatiszták voltak. Nem tudom, hogy csak nem emlékszik már pontosan vagy tényleg régebben a textilpelus és más okok miatt ezt könnyebben tanulták meg a gyerekek. Ay én lányom 14 hónapos, a pisi nem zavarja, de a kakinál szól és már többször elötte szólt, azt hiszem veszek egy bilit és kipróbáljuk, hátha legalább a kaki sikerül. Persze eröltetni nem akarom a dolgot.
Üdv.:Sissy
BO-SZI
 


Kedves Sissy!

Régebben a föntebb már említett módszerrel biz időközönként bilire ültették a babákat, és ezt nevezték "szobatisztaságnak". Aki nem ezzel a módszerrel élt a kor nyomása ellenére, annak régebben sem lett hamarabb szobatiszta a gyereke, mivel az idegrendszer érése akkor sem következett be hamarabb. A fönti módszernek a személyiségfejlődésre gyakorolt káros hatásairól meg nem tudtak....
Üdv: Pele
Pele
 

 
 

Sziasztok !
Az én kisfiam elég későn jött rá , hogy egyáltalán mit is kell a bilin csinálni . Orákig el tudott rajta ülni , de nem tudta mit csináljon . 2 és fél éves volt mikor közölte , hogy nem kell pelus . Onnantol kezdve 4 hét alatt elértük , hogy nappalra szobatiszta lett . Most már a délutáni alváshoz sem kéri , de az éjszaka még hosszu neki . Ismerek olyan szülöket , akik még azt sem várták meg , hogy a baba az 1 éves kort betöltse , söt olyan anyuka is van aki az alig 2 éves kislányát éjszaka is 2 oránként felkelti és büszke rá , hogy szobatiszta a csemetéje . Hát szégyen nem szégyen én megvártam amig megérett rá . Pedig az utobbi idöben ugy éreztem , hogy visitani fogok ha még egy kedves ismerös megkérdezi , hogy szobatiszta - e már . Lassan ezen is tul vagyunk , és senki nem fog rá emlékezni hogy most 24 vagy 30 honapos volt -e . Bár sajnos kakilni még nem hajlando a bilibe , elsö alkalommal ugyanis nagyon megijedt . Azota hiába probálom rávenni , nem sikerül . Mégse leszek ingerült , bár az is elöfordult hogy a játszotéren a kisgatyába kakilt . Remélem hamarosan ez is megoldodik .
erika (erika)
 


Sziasztok,
Gondoltam, elújsaágolom nektek a hírt:
Ábel ugyan már nappalra rég szobatiszta (illetve néha bekakil, de ezt Pelével lerendeztük Kép), éjjelre még mindig pelus kell neki. Tegnap eluntam, és fürdés utáén megbeszéltük, hogy már nagyfiú, nem adok rá pelust éjszakára. Rögtön beleegyezett. Én meg felkészültem rá lelkileg, hogy 3x húzom át az ágyat éjjel.
11 körül felébredt, szúlt, hogy pisilni kell, aztűán aludt is reggeleig, az ágy pedig szárazon maradt Kép. Remélem, ma is így lesz. Meg holnap. Meg holnapután...
üdv
mindenkinek
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Zsóka, nagyon örülök a jó hírnek és gratulálok! Szerintem, mindenképpen jó jel, hogy Ábel magától szólt, lehet, hogy nálatok is eljött az utolsó pelenka ünnepe. Arra vigyázz, hogy ne fázzon éjjel, mert akkor a már szobatiszta gyerekek is be szoktak néha pisilni.

Szia
Iboly
Iboly (iboly)
 


Zsóka!

Gratulálok Ábelnek!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok,
korai még az öröm... A második éjel elázott az ágy.. Tegnap pedig elvittem megpisiltetni. De ma konzultáltam egy jól ismert pszichológussal Kép, és oda lyukadtam ki, hogy nem biztos, hogy jó (a végeredmény szempintájból), ha én pisiltetem meg. Ma is csak gatyó van rajta, pelus nincs, meglátjuk, mi lesz. Meddig bírom (és meddig lesz még itthon tiszta, száraz, áthúzható ágynemű... Kép
üdv mindenkinek
Zsóka

ui: Lehet, hogy fázott tegnapelőtt? Végül is lehet...
Zsóka (zsóka)
 


Szisztok !
Ma nagyon boldog vagyok,ugyanis Sophieka (Feb.28.-an lesz 2 eves) ma reggel magatol rault a bilire (pelus csereles alatt ) es BELE PISILT !!!!
Fentebb irtatok,hogy nem kell eroltetni a gyereket stb. hat teljesen egyett ertek !!!
Apropo ! Velunk "egykoruak" EVA, BEA, TRIXI STB..
TI hogy alltok ??????

Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Csilla gratula!KépKépKép

AZ én kislányomnál a napközbeni szobatisztaság már oké (hónap végén lesz 3 éves), magától megy, pisil, kakil a WC-be (szûkítõt felrakja, rámászik), ha csak pisi van meg is törli magát, lehúzza a WC-t és kezet is mos. Ezt is tök egyedül. Úgyhogy nagyon ügyes, de az alvásoknál következetesen bepisil és van hogy be is kakil. Ki érti ezt? A kisbaba miatt lenne így? Nem tudom.

Szép napot nektek: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Csilla:
Ha jól emlékszem, a mi lányaink majdnem egy napon születtek (most nézem, hogy csak 1 nap köztük a különbség), de én sajna nem tudok ilyen csodálatos hírekkel szolgálni...a lányom sikítva rohan a bili elöl, ha megkérdezem, hogy akar-e pelus nélkül ráülni, egyböl rávágja, hogy NEM! Viszont remekül tud benne állniKép))

Szóval nagy gratula nektek, jól haladtok!!!

Helló: cscs
cscs
 


Sziasztok !
Koszi Norcsi,hat majd meglatjuk hogy folytatodik a dologKép
Szerintem az tok jo hamar csak alvashoz kell pelus es meg nincs 3 eves Kép Ugyhogy Nektek is gratula Kép
Milyen "kisbabara" gondolsz ami miatt lenne igy ?
A testverere gondolsz?
Cscs! Tenyleg Ti is a listahoz tartoztok Kép Tavaly annyian voltunk 1.evesek Kép Kép
Nemsokara "szulinapi -party" Kép Ugye nalatok is lesz?!
Apropo! Sophieka is elrohant meg par hete a bili elol Kép
Szerintem is ezert mondjak hogy nem kell eroltetni.
Tegnap ota meg csak mondogatja :-ancora bili! (magyarul:mèg)bili-t viszont csak magyarul tudja Kép
Ha van kedved irhatunk a "gyermekinkrol" topicba is akkor nem leszunk off-ok !
Sziasztok,
puszi Nektek,
Csilla
LCsilla
 


Szia Csilla!

Nagyon ügyesen vagytok továbbra is! Köszi a gratulát!KépKépKép
Igen, szerintem nagyon visszaveti Julcsit az hogy a kisöccse (3 hónapos) is pelusos, a picivel azért többet kell mostanában foglalkozni. Ez máshol is volt már így,a kistestvér kicsit hátráltatja a szobatisztaságot. Mindenesetre azért az viszont talán elõreviszi, hogy arról is beszélgetünk, hogy oviba csak akkor mehet majd ha már igazán olyan nagylány akinek már az alváshoz sincs szüksége a pelusra. Remélem ez a csel beválik majd. Egyébként ez tulajdonképpen igaz is, bár az is igaz, hogy csak szeptembertõl lesz ovis.

Kitartást minden szobatisztaságra-szoktató mamának!
Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok Lányok!

off topic
LCsilla meg vagyok sértõdve! Engem kihagytál a sorból! Kép Kép Kép

Jól elhagytuk a topicunkat is, már egyõnk se ír bele. Pedig milyen jó volt. Hogy készültünk, a gyerekek egyéves szülinapjára, most meg már kettõk lesznek.

on topic
Dominik január közepén volt két éves. Már kétszer elõfordult nálunk is, hogy odahozta a bilit lehámozta a ruhát magáról, le kellett venni a pelenkáját, majd ráült és belepisilt. Rettenetes boldog volt és úgy ahogy a testvérétõl látta õ is vitte kiönteni a tartalmát. Aztán többet nem probálkozott. Pedig elöl van hagyva szem elött.

Most egyelõre fel van függesztve a dolog, mert zsinorba beteg az egész család, de ha meggyógyultunk, szerintem már óvatosan lehet próbálkozni, bár nekem akinek 4 évesen lett szobatiszta az elsõ fia nem olyan égetõen sürgös. Majd meglátjuk.

sziasztok

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok leányok! Én még újszülött vagyok nálatok, mert nemrég járt le a gyes-em, s csak mostanában fedeztem fel ezt a szuper oldalt. A fiam 2 évet töltött január végén, s már õsztõl csak bilibe pisikál. Természetesen éjjelre adok rá pelust, de napközben nem. A kakilás már régóta bilibe történik, mert reggel mindig ráültettem a bilire, s így kialakult egy reflex. Az egész nagyon egyszerûen történt nálunk, mert egyik napról a másikra nem adtam rá pelust. Egy-két jó hétig minden pisis volt, nem szidtam össze, csak mondtam neki hogy legközelebb szóljon -- aztán szépen lassan megtanulta, elõször csak akkor szólt, ha már megtörtént, majd lassan elötte is. Nagyon csodálkoztam és is, de nálunk ilyen egyszerûen ment.
Ildikoka
 


Sziaztok,

En uj vagyok de nagyon erdekelne, milyen tanacsokat tudnatok adni, az ejjeli szobatisztasagra.
Sajnos mar regota nem jart erre senki, de remelem azert valaki csak erre teved.
Szoval az en kisfiam aki 3 eves lesz juliusban mar kb. egy eve szobatiszta nappal, nem kell ra pelenka a delutani alvashoz sem. Kb ket honapja, nem akarta a pelust este sem.
Nem eroszakoskodtam, sot orultem, mert ugy ereztem talan ezzel, hogy o NEM akarja, konnyebben fog menni.
Az elso este leszallt az agyrol es a linoleumra pisilt,
orultem, mert nem volt veszes, persze azutan szolt.
Masodik este, betetem a bilit a szobajaba, rault, de elfelejtette letolni a nadragjat. OK, nem gond. Harmadik es negyedik este nem pisilt nagyon nagyon orultem, nem hiven, hogy ennyire konnyu lesz, DE...
Ettol kezdve EGY TELJES HETIG minden este bepisilt. Utana felkelt es szolt nekem, hogy mar megint befolyt.
Sajnos nem birtam cernaval. Visszaadtam ra a pelust.
Most ujra a fejembe vettem, hogy probalkozni kell, mert nyaron nincs csak a kistakaro mosni es persze a lepedo, az agyvedo, neha a parna is.........;szoval, miota visszaadtam ra a pelust minden reggel van pisi a pelusban. Hogyan csinaljam, varjak meg? Vagy mossak ??
Udv
Aniko
Aniko
 


Szia Anikó!

Nálunk nagyon hasonló a helyzet mint nálatok, a kisebbik lányom február végén múlt 3 éves. Nálunk is egy éve szobatiszta napközben, de olyan szintem, hogy önmaga megy, ül a wc-re, elintézi a dolgát, megtörli magát, lehúzza, kezet mos és általában csak ezután szól hogy pisilt vagy kakilt. DE. A délutáni alváshoz eddig kellett pelus,az éjszakaihoz meg méginkább, mivel a kistestvér érkezése (most 7 hónapos) nagyon megviselte. Azelõtt már csak pisi ment a pelusba alvás alatt, most ha rögtön nem kaptuk le róla mikor felébredt, bele is kakilt, és meg is mondta hogy direkt. Na szóval most egy hete, hogy beköszöntött a jóidõ vettem le róla a pelust délutánra és éjjelre is, és volt hogy sikerült bepisilés nélkül megúszni, volt hogy nem. Ha éjszaka a nõvére felébred és pisilni megy, akkor rendszerint a kicsit is keltjük, vagy kel magától is, és akkor õ is pisil. De volt olyan is, hogy nem ébredt fel egész éjjel és mégsem pisilt be. Most az anyósomnál van a nõvérével pár napig, de ott is szigorúan betartatom hogy nincs pelus, és a gumilepedõt is vittük, hogy használják. Szóval én most biztos nem fogom feladni, mert igazából nagyon megzavarhatja az is, hogy nem tudja hogy mikor van rajta pelus mikor nincs, eleinte még mindig megkérdezte hogy bugyi van-e rajta, és ha nem az volt, akkor merte elengedni. Szóval szerintem ne add fel, és ha szerinted már érett (bár valószínûleg az, ha maga nem kérte a pelust már)akkor próbálkozzatok tovább és mossál. Én is ezt teszem, és olyan jó hogy ilyen melegek vannak, mert estére már száraz is. Egyébként egyik éjjelre megint adtunk rá pelust (nagyon fáradt volt, biztos voltam benne hogy be fog pisilni), tiltakozott, másnap reggel bele is kakilt, és közölte hogy ez azért volt mert ráerõltettem a pelust. Na azóta nem adok rá, és hát ha bepisil akkor mosunk. Számolj majd be hogy hogy haladtok, jó? Én is jövök majd az új tapasztalatokkal!

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Száraz éjszakák derûs nappalok alapítvány
[url=http://www.enuresis.hu/" TARGET="_top]http://www.enuresis.hu/[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kedves Mindenki!
Akinek van tapasztalata ikrek szobatisztaságra nevelésével kapcsolatban, az ossza meg velem, plíz!
Lányaim 27 hónaposak, kényelmesen elvannak a pelenkában, tudják, mi az a pisi, stb., hogyan kell, stb. Csak ne kelljen a bilibe. Illetve ráülnek (inkább ruhában :o)), és idétlenkednek, de nem veszik komolyan, hogy ott kellene valamit csinálni. A bugyi elõször vonzotta õket, de hamar rájöttek, hogy abba bepisilni kellemetlen érzés, azóta nem kérik, köszönik szépen.
Névtelen
 


Szia!

Türelem!!! Az ikreknek ugyanúgy meg kell érniük erre, mint másnak. Elsõ gyerekek pedig nem nagyon látnak maguk elõtt példát, ezért szerintem hajalmosabbak késõbb kezdeni. Legalábbis nálunk a nagyfiam 3 éves volt, mire szobatiszta lett, az ikrek meg kétévesen. De õk rendre látták a bátyjukat, utánozni is próbálták. Szierintem várj a jó idõig türelemmel, aztán lehet csupaszkodni, akkor könnyebb lesz.

Ildi

Ildi
 
 


PIldi!
Köszönöm a biztatást, tanács megfogadva :o) (Nem is értem, minek stresszelem magam! Talán a kedves nagymamák miatt :o))
Névtelen
 


Pocok!
Csak óvatosan!
Fiam bilijét úgy tisztítottam, hogy a kék spriccelős flaskás /tudod, az a két komponensű/ Domestossal befújtam használat után, majd egy kis idő után alaposan leöblítettem. Hiába volt alapos az öblítés, a kölyök feneke és a combja, ott, ahol érintkezett a bilivel nagyon csúnyán pöttyös lett. Olyan volt, mint a pelenkakiütés. Elég sok idő eltelt, mire rájöttünk, hogy mi okozta. Azt is próbáltuk, hogy a domestos után tusfürdővel öblítettük, az sem lett jó. Mi most simán folyékony szappannal mossuk, és alkalmanként domestosozzuk, aztán beáztatjuk. Azóta nincsen pötty, de mondjuk a fiam igen érzékeny bőrű, lehet, hogy másnál ez nem okoz problémát.
Csi
 
 


Lehet, hogy most hanyag nőszemélynek gondoltok, de én egyszerűen csak elöblítem a bilit. Életemben nem fertőtlenítettem ki. Még élünk! Kép
 


Kíváncsi,
akkor én is hanyag nőszemély vagyok? Kép Azért kaki után domestosos szivaccsal áttörlöm. Kép
Solya
 
 


Sziasztok!
Én is csak azt tudom mondani, hogy vigyázzatok a fertőtlenítéssel. Egyébként én is csak kiöblítettem a fiaimnál, a kislányomnál még nem, mert nincs szükség rá, még nem szokott bilizni, de próbálkozik.Kép

Szóval egy rémtörténet a fertőtlenítéssel kapcsolatban.
A Miki fiamnak volt egy kis csoporttársa kiscsoportban, akinek az anyukája merő féltésből állandóan, mindent Domestossal fertőtlenített. (Mellesleg 3. gyerek volt a családban, volt 2 bátyja) Ezzel azt érte el, hogy a kislánynak minden apró kosztól súlyos betegsége lett. Magas lázzal, és minden nyavaját elkapott.Kép Addig fajultak a dolgok, hogy már szinte nem is járt oviba, ki is kellett venni a közösségből, mert ott összeszedett egy olyan bél nyavaját, hogy hónapokig kezelték. Félreértés ne essék, az oviban nem volt piszok, a többi gyereknek semmi baja nem volt, csak ennek a kislánynak, annyira le volt gyengítve a védekező rendszere, hogy nem tudott védekezni a különböző kisebb baktériumok ellen.

Aztán amikor ez kiderült, anyuka észhez tért, és most már suliba jár a kislány is, és tudtommal nem annyira beteges.

Nem azt mondom, hogy koszban-piszokban kell élni, csak azt, hogy a túlzott fertőtlenítés ilyen galibát okozhat.Kép

Sziasztok! Zsuzsa

 
 


Ez utóbbival abszolút egyetértek. Én folyó víz alatt kis szoktam öblíteni, meg amikor eszembe jut, akkor kifertőtlenítem, de szerintem ez havi egy alkalom...
Az a baj, hopgy valóban ebben az agyonfertőtlenített világban aztán a bacik is annyira ellenállóvá válnak, hogy (isten ne adja) egy súlyos betegségnél egymás után lehet kipróbálni az antibiotikumokat, és nem használ egyik sem. Sajnos nem egy ilyen esetről hallottam.
Persze ez níyilván nem jelenti azt, hogy ne takarítson az embe rlánya - de csak módjával. A Zöld topikban ezt már többször megvitattuk Kép.
Zsóka

Zsóka
 
 


Pocok!
Gratulálok a 3. teli bilihez!!!Kép
Ez nagyon jó érzés, tudom! Mi most tartunk az 5. pelus nélküli, és ezidáig bepisilés nélküli éjszakánál! Kép Úgyhogy még a mi bilink sem túl használt! Kép
Solya
 
 


En is hanyag nöszemely vagyokKép, soha nem mostam ki a bilit mososzerrel.Csak a kakimaradekot kitöröltem WC papirral es persze a tiszta vizes öblites. Elvegre a WC is csak sima vizzel öblit es ott is eleg.
Szagat nem ereztem, hogy lenne - bar nem is szagolgattamKép!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Talassay pont erről beszélt a Mindentudás Egyetemén, hogy mennyire káros az állandó pucolás. Szemléltetni pedig egy olyan képpel szemléltette, amin egy kislány üldögél egy bari mellett a hodályban. Nálunk van bari is, hodály is, sőt még a kölyök is szokott ott üldögélni... Valóban érdekes, hogy a "natúr" környezettől semmi baja nem lett még eddig, bezzegh, ha bevittem az oviba..

Már csak a lánykámat kéne leszoktatni arról, hogy a tesó bilije mégsem kalap...

Egy tipp: kevesebbet kell törölgetni, ha az "esemény" előtt egy kicsi vizet tesztek beleKép.

Csi
 
 


Pocok,
Gratula a bilizeshez!

Solya,
Szuper! Mar ejszaka is? Irigykedem!

Azert en sem panaszkodom. Gyuri egy hete "megemberelte" magat, es hirtelen szobatiszta lett! Magatol megy wc-re, akkor is elintezi egyedul, ha eppen nem tudok vele menni, mert szoptatok. Na jo, lehet, hogy nem tul higienikusan, de megy neki a felmaszas, lemaszas, oblites, stb.
Nagyon praktikus wc-felleponk van, majd lehet, hogy teszek fel rola kepet! Bilizni nem is nagyon volt hajlando, de ez a felnottes wc-zes tetszik neki!

Zsuzsi
 


Zsuzsi, korlátosat vettetek? Gondolkodtam rajta, de mikor voltunk vásárolni, nem volt. Tudod, ez kisváros... Kép
Azért az már nagyon szép, hogy egyedül jár wc-re! Sára még "csak" bilizik!
off: tök jó a kép a profilodban! Kép
Solya
 
 


Jeee, Pocok, te REGI FELHASZNALO vagy!!! Kép

Solya, bolhan vettem kemeny 1,5 euroert egy gyerek wc deszkat, amihez fellepo es kapaszkodo is van. Nagyon praktikus, es Gyuri is jobban szereti, mint a bilit! Teljesen egyedul hasznalja!
Es kepzeljetek, este 10-kor, amikor Dani wc-re ment, kozolte, hogy o sem ker mar pelenkat ejszakara, es reggel szarazon ebredt! Jo, hozza kell tenni, hogy eleg keveset iszik, de egyre inkabb ugy latom, hogy magabiztosan szobatiszta!!! Ugy orulok neki, pedig meg szinte felfoghatatlan, mert egyik pillanatrol a masikra tortent! Remelem mar nem lesz visszaeses!

Zsuzsi
 


Zsuzsi és Solya, ezek aztán a jó hírek! Az én okos Kép fiaim úgy négy éves koruk után tudtak megszabadulni a pelenkától, de még hónapokig mostam az ágyneműt és az ágybetétet is... (Azért az első nem váratott ilyen sokáig, hiába, látszik, hogy rá még több időm jutott)
 


SZiasztok lányok!
Ti már tapasztaltak vagytok ahogy látom, adjatok tanácsot!
A naygobbik fiam 3 éves már elmúlt, e csak egy hónapja van bilitéma. Otthon pisi, kaki egyaránt a bilibe megy, hozzáteszem itthon egy szál semmiben van egész nap, hazajövünk és rögtön vetkőzik. A játszótéren, ha észre veszem , hogy markolássza a fütyijét, elmegyünk és pisil, ritkán szól, de nagyon sokszor bepisil. H akint vagyunk, még gyakran be is kakil a bugyijába. Van valami ötletetek, hogy mit csináljak? Otthon megy a dolog, kint miért nem?
A másik. Éjjel nem akar pelenkát venni, de egy héten többször is bepisil, nem ébred fel előtte. Ez még nem gond, legfeljebb a mosógépnek Kép , de ő annyira kétségbeesik ilyenkor, hogy alig lehet megnyugtatni. Ezért én igyekszem ráadni a pelust este, de van aki azt mondja,hogy így csak visszaszokik. Mit ajánlotok?
Zsuzsa (ennyi Zsuzsa mindenhol Kép)
 
 


Sziasztok! Szia Zsuzsa!
Hát itt is találkozunk? Most találtam ide én is.
Szerintem türelem a kulcsa a dolognak. A fiad már nagyon szeretne szobatiszta lenni, ezért nem fogadja el a pelust éjszakára sem, de még nem elég érett, hogy felébredjen a pisire. Talán először győzd meg, hogy nem olyan nagy tragédia a bepisilés, és bár a többiek régen ezt nem tartották jó ötletnek, kicsit korlátozd a lefekvés előtti ivászatot. És próbáld meg pisiltetni lefekvés előtt. Vagy ezekkel már próbálkoztál?
De talán a többiek okosabbat mondanak.
Szia!
Márti
 


Megint én vagyok, sziasztok!
Az én lányom 2 éves és 3 hónapos. Tavasszal kezdte el használgatni a bilit (magától!), úgy hogy még pelus volt rajta, az a bugyiszerűen letolható, amit könnyű visszahúzni. Mikor megjött a jóidő egy napot kint töltött bugyi és pelus nélkül. Látta hogyan jön a pisi, a kaki, és tapasztalta, milyen jó is a pelus nélkül. Másnap kísérleteztünk a bugyival, de mindegyik pisi belement Kép (kaki nem, azt bilibe sikerült tenni!) Másnap már csak egyszer pisilt be, igaz, én elég gyakran megkínáltam a bilivel, de haramadik napon már SZÓLT!, hogy pisilni kell.
Nappalra azóta nincs pelus.
Alváshoz akkor hagytam el, mikor már 2 hete száraz pelenkával ébredt délután is és reggel is. A délutánnal nem volt gond, de az első este bepisilt. Ettől szegény annyira kétségbeesett, hogy azóta mindig felébred és szól, ha pisilnie kell. Ma ki is vettem alóla a gumilepedőt! Kép
Nappal a kaki is bilibe vagy WC-be megy atól függ, melyikhez van kedve. Ja, és imád a szabadba kakilni. Ki is engedem az udvarra, ha az idő megengedi. (De mi lesz velünk ősszel?)
A pisinek még ritkán becsorog az eleje. Ezzel nem tudok mit kezdeni.
És tegnap egyszer, ma meg kétszer teljesen bepisilt. Kép Ez most visszaesés? Ilyen már 2 hónapja nem volt!
Igaz, még csak alig múlt 2 éves, de örülnék ha őszre, mire megjön a hűvös idő, sok lesz a ruha, stabil szobatiszta lenne, és szépen szólna.
A bugyit még nem tolja le, és nem húzza fel, de egydül kiönti a kakit, a pisit a WC-be.
Tulajdonképpen elégedett vagyok, és büszke, hogy ilyen ügyes a kislányom, de azért örülnék, ha reagálnátok az aggodalmaimra!
Köszi!
Sziasztok!
Márti
 


Szia Pocok!
Bár az én lányom 2 évesen lett szobatiszta (kivéve fenti gondok), én nem borzadok el, ha valakinek a gyereke még 3 éves korában is pelust hord hébe-hóba. A gyerek tudja, mikor minek van itt az ideje. Ezért nem szabad erőltetni semmit, mert az mély nyomokat hagyhat.
Tényleg anyósod erőltethette csúnyán a gyereket, mert ok nélkül nem csinálnak ilyet a pöttömök. Van, hogy az én lányom sem fogadja el a bilit, de csak azért, mert helyette a WC-t, vagy az anyatermészetet választja.
Nem tudom, mennyi idős az anyósod, de az én anyósomról is megvan a véleményem a szobatisztaságra nevelést illetően. Szerencsére nem az én gyerekemmel művelte ezt.
Íme a rémtörténet: A férjem és az öccse között 16 hónap van. Akkor még mosni kellett a pelenkát keményen. Így aztán az anyósom 7(!) hónaposan elkezdte a férjemet biliztetni (gondolom, ahogy megtudta, hogy megint terhes). Még ülni sem tudott, úgy fogta, vagy párnákkal támasztotta ki. Képzelem, jó gyakran rátehette, mert egy akkora gyerek még nem szól, nem tudatos a szobatisztaság, csak előbb-utóbb némi reflex kialakul. Feltételezem így 1 éves kora körül elhagyhatta a pelenkát - bár erre nem kérdeztem rá.
Ez a sztori engem már akkor is dühített, de most egyenesen tajtékzom!!!
Kiderült ugyanis, hogy a férjem kezdődő gerincsérve valami csecsemőkori megerőltetéstől, vagy gyors növéstől lehet. Gyorsan nem nőtt, marad a megerőltetés. Kép

Beszélj erről feltétlenül anyósoddal, ne erőltesse a gyereket (bár nála már ilyen károsodást szerencsére nem okozhat, csak lelkit). Más világot élünk, és ha neked van pénzed pelenkára, akkor ne ő döntse el, meddig használja azt a gyerek. Ha 3 éves koráig, akkor addig. És ha még azután is szüksége van néha rá, akkor még utána is. Ha nincs kóros oka, hagyni kell. Iskolára majdcsak kialakul...KépNo, persze tudom, oviba csak szobatisztán veszik be a gyereket, de az éjszakai szobatisztaság senkit sem érdekel.

Lehet, hogy bölcs dolog lenne egyszerűen eltenni a bilit, ne is lássa a gyerek, és pár hét múlva újra próbálkozni. Elvégre még ráértek. Ha akkor is visít, vegyetek együtt egy újat, és próbálkozz azzal. De anyósodat ne engedd beleszólni!
Márti
 


Szia Pocok!
Lehet hogy igazad van az "eröltetéssel" de...
Te is tudod, hogy a gyerkőcök nagyon huncutok. Nagyon!!! Kép
Abban a pillanatban, hogy megérzik, hogy valamivel
a kezükben tartanak, remekül szórakoznak.
Tudják–érzik, hogy Téged foglalkoztat a dolog és e-szerint cselekszenek.
Hamar ráunnak arra, hogy megtapsoljuk ha a bilibe produkál. Vagy pl az én kislányom addig volt anno szobatiszta amíg rá nem unt a WC lehúzásra. Utána ő is sikítva szaladt a bili elől. (És nem kellett hozzá gonosz anyós. :P )
Amikor elhagytuk a pelust akkor azzal szórakozott, hogy az utcán 3 percenként szólt és minden fa tövét megöntöztük. Azután már ez sem érdekelte és egyszerűen bepisilt ha úgy hozta kedve. De nem sikerült neki feldühíteni ezzel, úgyhogy szépen abbahagyta. Éjszakára még kapott pelust azután a sokadik (valóban sokadik) száraz pelus után, mostmár éjszaka sincs pelus. Voltak pillanatok, amikor úgy éreztem, hogy számomra teljesen érthetetlen játékszabályok szerint játszunk... de kitartottam!

Tedd félre a lelkedben dúló bili-háborút és lehet, hogy megoldódik a probléma. Kép

Na, elég pszichológusos voltam? Kép
De talán érted amit mondanék.

A cici-mászós képetek mindig megmosolyogtat.
(Gyakorta belefutok az LLL-es képek között.)
Olyan "igazira" sikerült.

Üdv.
Malacka
 
 


Kicsit off, e most ugrott be: nővérem gyermekei akkor voltak kicsik, amikor még nem volt mindennapos az eldobható pelenka,gyszerűen azért, mert nem lehetett kapni még mindenhol. Akkor az volt a divat, hogy a bölcsődébe/oviba járó gyerekeknél, akik még esetleg pelenkások voltak, nem engedték a nevelők az eldobhetó pelenkák használatát. Végülis logikus, mert ha belegondolunk, akkor jóval komfortosabb érzés a babáknak az eldobható pelus, mint a régi, hagyományos textil, így érthető. ha későbbre tolódott a szobatisztaság korhatára.
Természetesen ezt nem a könyves-párnás kitámasztásokra értem ám!!!
Csak érdekes...SzerintemKép

Sziasztok!
Csi
 
 


Bíztatásul mindenkinek, elmesélem a mi történetünket. Legnagyobb gyerekem, Dani, 3 éves és két hónapos. Egészen a tegnapi napig pelenkát hordott éjjel-nappal. Képes volt ugyan tartani a pisit-kakit, de sehová nem volt hajlandó kiengedni, csakis és kizárólag a pelenkába. Ha nem adtam rá pelenkát, addig visszatartotta, amíg már sírni kezdett, hogy fáj a hasa. Akár egész nap nem végezte el a dolgát. Úgyhogy nem erőltettem. Eleinte mindent megpróbáltam, az összes tanácsot, tippet kipróbáltam, nem segített semmi. Aztán föladtam, bepelenkáztam és kész.
Erre ma reggel úgy ébredtünk, hogy elment a vécére, és szó nélkül, egyedül belepisilt, belekakilt. És ez így ment egész nap, pelenka egyáltalán nem volt rajta, és nem volt egyetlen véletlen baleset sem. Szépen elment mindig a vécére.
Egyszercsak magától úgy döntött, hogy most már szobatiszta lesz, csak ki kellett várni. Én türelemre intek mindenkit. Valószínűleg a babák 90 százalékának ez sokkal hamarabb sikerül, de egy háromévest pelenkázni se a világ vége. Én már csak tudom, a tegnapi napig három pelenkás gyerekem volt, ma már csak egyet pelenkázok( a sikeren felbuzdulva a másfélévesről is levettem a pelenkát)

Anyakati
 


Sziasztok!

Csi: akkor az én fiam várhatóan nagyon későn lesz szobatiszta. Az öcsém is és én is 2,5 évesen lettünk szobatiszták a textilpelusból.
Szerintem nem azon múlik,h ogy zavarja-e őket, vagy sem. Balu a kakin is képes lenne órákig ücsörögni, pedig annak az eldobhatóban is zavarnia kéne.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Szerintem is egyedi eresi folyamat a szobatisztasag. Anno Martin ket evesen lett egyik naprol a masikra szoba es agytiszta is. Viki 23 honaposan masfel hetig szobatiszta volt, aztan megijedt a kakijatol, es utana felt kakilni, en eroltettem(most mar tudom nagy hiba volt), es visszaesett. Most ott tartunk neha szol, neha nem, de ugy dontottem hagyom a fenebe. Visszaadtam a pelust ra, es ugy dontottem nem erdekel a dolog. Megprobalok turelmes lenni, es varni.

Moni

 
 


Textilpelus--lehet, hogy nem ezen múlik. Viszont unokaöcsém azt mondta, hogy "Anyu, ne a textilpelustKép" Ő sem szerette, nála ez arra volt jó, hogy a "huncutságot" elkerüljék vele.
Mondjuk, az más kérdés, hogy a fiam előbb lett szobatiszta, mint ahogy megtanult beszélni. És ez nem azt jelenti, hogy korán lett szobatiszta, hanem azt, hogy későn kezdett beszélniKép.
Mellesleg nekem eszembe sem jutott nála, vagy most a kicsinél "textilezni" emiatt...

Mikor a régi szokásokról beszéltünk, az is "érdekes" volt nekem, hogy konkrétan óvodáról volt szó nővéreméknél,és ugyebár a mai szokás az, hogy az a gyermek mehet oviba, aki szobatiszta.
Ezt nem tartom jó ötletnek.
Valóban egyéni ritmus szerint lesz egy gyerek szobatiszta, nálunk is eljött az a nap, amikor a kölyök egyszer csak már nem kérte a pelust. De ha ez később jött volna el, mint a három éves kora, akkor emiatt nem mehetett volna ovódába.
Furcsa, nem?
Csi
 
 


Sziasztok lányok!
Már megint együtt? KépKépKép De jó!
Hihetetlenül jól összeillünk, úgy látszik!
Az én kis imádott autista zsenimet most próbálom bilire vagy WC-re szoktatni. Nekem ez újdonság, mert korábban egészen más életvitelem volt, és a gyerekek már egyéves koruk előtt, vagy nem sokkal utána bölcsisek voltak, így a biliztetésből kimaradtam. Kép Benedek azonban itthon nevelődik, és gondoltam, időszerű lenne már megmutatni neki a bilit. Előzmény, hogy egész nyáron leletőleg pelenka nélkül volt, így tudta, mi folyik "ott". Kép Amikor "haza"jöttünk, egyszer(!) bele is pisilt a bilibe, ezt meg is írtam a napi örömök közé. Azóta viszont, dacolva minden akkori örömködéssel, nem hajlandó a bilire rá se nézni! Most már egy hete legalább délelőtt, a napi séta előtt nem adok rá pelenkát. Szépen szól is, hogy kaka, bólogat, hogy üljünk rá a WC-re, de nem megy bele semmi. Aztán már csak akkor mondja, kaka, ha becsurgott. Napi 2-3 gatya, semmi szidás, csak megjegyzés: nagyfiúk a bilibe csinálják, - semmi eredmény. Pedig tudja, miről van szó. Kakilni meg gyakorlatilag csak pelenkába hajlandó.
Nos, szerintetek?
Kíváncsi
 


Sziasztok!

Kíváncsi!
Miki is egész nyáron pelusba tartogatta a kakit, pisi néha ment a wc-be is. Ekkor mondta anyósom, hogy a kisebbik fia úgy lett szobatiszta, hogy megirigyelte apa gatyóját. Én is mondtam Mikinek, hogy akkor kap olyan szép "bugyit", mint apa, ha bilibe pisil-kakil, mert az csak a nagyoknak jár. Ezt hajtogattam kb. 2 hétig és már több mint egy hete szobatiszták vagyunk. Az első 2 bilibe pisilés után vettünk együtt 2 bugyit. Csak éjszakára és hosszabb utakra adok rá pelust, mert még nem tudja sokáig visszatartani és pl. az autóból nehéz lenne gyorsan kiugrani út közben. A másik, januárban lesz 3 éves és már nagyon szeretne oviba menni. Azt is mondtam neki, hogy csak az mehet oviba, aki nem hord pelust. Azóta minden bilizés után ez a szöveg: kapok bugyit és mehetek oviba. Kép
Remélem, tudtam segíteni.

Magdi(a friss babákból)


Mi egyszerűen azért szoktunk le a pelusról,mert mindegyik szorította a pocakját meg a combjait.Egyik nap közölte ő többet ilyet fel nem vesz.Igaz két és fél éves volt,de soha nem kellett szoktatni a bilizésre.Sőt,két hét után már inkább a wc-re ült "mint a nagyok".
A kicsi most 20 hónapos és már néha utánozza a nővérét.Persze még pelussal ül a bilire,de én nem sürgetem.Nyáron ő is meztelen popóval bugyiban járkált.Majd leszokik a pelenkáról magától.
 
 


kÍváncsi! Attila már elmúlt 3, mikor a nyár elején leszokott a pelusról. Addig nem izgatta a bili, bár tudta mire jó. A kakilás meg scak most látszik rendeződni (aug.-ban írtam róla ebben a topikban).
Linato! Az én 20 hónaposom ugyanezt csinálja, és mindig megnézi a bili vagy a wc tartalmát is!
ZSusza
 
 


Magdi,
hát ezt elszúrtam! Kép Ugyanis ha nincs pelenka, mindig adok rá bugyit, hogy érezze a felelősséget. Nem érzi Kép Sőt, ma azt játszotta, hogy elvonult kakilni - rájöttem, hogy miért nem fecseg folyton -, utána mentem, hogy bilire ültessem, de elzavart! Hogy még kakkintani se hagyom nyugodtan Kép
linato,
hát őt nem zavarja! Inkább a pelenkátlanság zavarja, úgy látom.
Zsuzsa,
akkor ne is erőlködjek? Azért mégis szeretném, ha már nem kéne pelenkázni! És végülis már van kialakult fogalomköre, csak még nincs kész a gondolat a fejében, hogy is kell ülve, pelenka nélkül csinálni. Néhányszor próbálkoztunk, sikertelenül, de ezt már írtam.
Kíváncsi
 


Sára hasonlóan lett szobatiszta. Egyszer ráült, aztán nem. Végül valahogy kibökte: "Sára fél a bilitől." Ekkor elmentünk venni neki wc ülőkét. Ő választott, szép kacsásat, csak azért kapta meg, mert megígérte, ebbe belemegy a kaki. Nem. Viszont, megkérdeztem, és azt mondta, inkább a bili! Azóta szobatiszta. Kép Persze mellette ment a szöveg az oviról, meg a nagylányságról és mi is elmentünk bugyit venni.
És sokat segített Zorkanya Kakijátszós meséje is. Kép Mert az én drágám félt elengedni a kakiját. Kép
De most vmi gáz van. Rövid időn belül 2 reggeli, 1 éjjeli bepisilés. Kép Vizelet rendben találtatott. Biztos lelki. Nemtom melyiknek örülnék jobban.
 
 


Kíváncsi! Szerintem elkezdheted, ha már ennyire zavar a pelenka. Én azért nem kezdtem korábban, mert tavasszal költöztünk, és nem akartam összezavarni, előtte meg tél volt, nem alaklmas a csupaszkodásra.
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: