Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Mindenki!

A téma nekem is nagyon aktuális, mert 2 hónapja 2 és fél evesen "lettunk" szobatisztak nappalra.
eloszor a felvetett kerdesekre reagalnek:
Zsoka! en a te helyedben hagynam az egeszet egy darabig a regibe, ugy tunik, hogy meg korai egy kicsit. elobb-utobb kenyszernek fogja erezni, hogy allandoan tema a bili.a nyaralasig kellene szunetet tartani es ott az uj helyen, uj korulmenyek kozott probalkozni. Nalunk az is bevalt, hogy "je, lehet a fube pisilni, .. es egyedul...". a cumisuveg elvetelet is ekkore kellene idoziteni, akar azzal a modszerrel, hogy otthon felejtettuk de kapjon helyette valami olyan szamara nagyon kedves, ahitott dolgot aminek nagyon orulne pl. a nagypapa kalapja, ostora, pohara valamit ami "nagy dolog" szamara.
Ihatna pledaul a nagyi feltett poharabol, amit most "megengedi, hogyí hasznalja, mert mar nagy fiu!" Nalunk cumi-leszoktatasi problema volt, ami ugy oldodott meg, hogy egyszer vendegsegben egy 6 honapos kisbabanak ugyanolyan cumija volt, mint nekunk es kitalatuk, hogy neki adta a cumijat, mert o olyan jo szivu es mar nagy kislany.
eleinte nem volt konnyu bar komoly hiszti nelkul sikerult.
Az utcai pisilest mi is a fuben, fa toveben parkolo autok kozott oldjuk meg, ha meg kakilni kell, akkor leteritek ket kinyitott papirzsebkendot a foldre es abba kakil, amit utana beledobok a szemetesbe. ( A legelejen uyan egyszer elofordult, hogy a Közert-ben eleresztett egy pisit, ami nagyon ciki volt, de hat elofordul az ilyesmi.)
Valahol azt hallottam szakemberektol, hogy az ejszakai szobatidztasag kb.5 eves kor alatt nem kotelezoen elvarando dolog.

Nekunk a pelda is sokat segitett, mert a hasonlo koru unoktestver buszken pisilt a fube (fiu) es ez a lanyomnak is megtetszett es kozolte, hogy o
is a fube akar pisilni. Kerdeztem, biztos?, erre o , igen. Azota nincs pelus, prsze az elso par heten azert becsuszott egy-ket malor de tobbnyire biliztunk, sot eleg amar attert a ksulese WC-re es most mar csak az kell neki.Nappali alvaskor meg van pelus, bar eppen holnaptol fogom elkezdeni
a bugyiban altatast ugy, hogy "alabelelem" az agyat.Kivancsi leszek!
Sziasztok,
Antonia
Antonia
 


Kedves Zsóka! Neked sajnos nehezebb a dolgod, mert nincs nagytesó! De ne csüggedj! Majd alakul a dolog! Ha úgy érzed, hogy jobb bepelenkázni, mert utaztok, vagy mert hideg van tedd! Ha már nem engedi, akkor nehezebb az ügy. Nyugi! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok lányok!
Azt hiszem, ahogy Antónia is tanácsolta, egy ideig "altatom" az ügyet, legalábbis míg a nagyiékhoz el nem utazunk (július közepe). Néha megkérdezem a biliről (naponta egyszer, úgyhogy azt hiszem, ez nem túl sok), de egyébként most megy a pelus (meg ugye kicsit hűvösebb is van, legalábbis nálnuk, egy régi bérházban lakunk).
Mindenkinek sok sikert, és köszi a tanácsokat!
Zsóka
Zsóka
 

 
 

Sziasztok!
Bocs, nem dicsekvésképpen írom, de Szaszi lányom július 1. óta éjszakai szobatiszta lett, pont 2,5 éves + 1 naposan. Viszlát pelenka!!!
Anett
Anett
 


Szia Anett!

Gratulálok! Hogy "csináltátok"?
Antonia
Antonia
 


szia Anett!
Dicsekedj csak nyugodtan, mi pedig irigykedünk! :)
Én ahogy írtam is, most altatom a dolgot (azaz pelusozunk), de ma pl. fürdés előtt bilibe pisilt a fiam, nem is akármennyit (ezelőtt egy fél kávéskanálnyi volt a termés, ma kb. három evőkanálnyi). Tudom, tudom, egy kicsit nevetségesnek tűnik a dolog, de azt hiszem, ez is haladás, mert azt hiszem talán jobban ki tudja már üríteni a hólyagját, vagyis jobban, tudatosabban pisil...
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!
Őszintén szólva fogalmam nincs,hogy a lányom hogy csinálja, a részemről annyi történt, hogy megbeszéltem vele fürdés után, hogy most nem adok rá pelust és ha pisilnie kell, szóljon. Hát szól amikor kell. Biztosan lesznek még balesetek, de odase neki. A lényeg, hogy nem kell pelusozni, mert nagyon érzékeny a bőre és klf. trükköket kellett állandóan bevetni, hogy ne üsse ki a bőrét. Egyébként szerintem játékosan kell vele megértetni, hogy ő már milyen nagy gyerek és a nagyok is a WC-be végzik el a dolgukat, stb. A lányom nem is nagyon bilizett, szinte rögtön a pótülőkére ült rá. Egyet biztosan tudok, nem szabad erőltetni. A szomszéd kislány egyidős a lányommal, múltkor a lányom odaát volt játszani és a kislány bepisilt. A lányom amikor hazajött elmesélte, hogy a gyerek jól kikapott a fenekére. Teljesen meg volt döbbenve, egész este ezt emlegette, mert nem értette, egy bepisilésért miért kap ki a barátnője. Előtte meg volt a dicsekvés, hogy a gyereket szeptembertől felvették az óvodába, pedig még nincs 3 éves. Ennyi, no comment!
Sziasztok! Anett
Anett
 


Szia Zsóka! Mondom, a nyár végére szobatiszta lesz! De ha elmész szülni, vissza esik! Most mi is bepisilős fázisban vagyunk! Tudod:-)csak nyugi!
Kedves Anett! A 3 év alatti gyerek nem vehető fel az óvodába! Az esetre tényleg no comment! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok!

Segítsetek nekem! A fiam a nyaralásunk alatt pisilés szempontjából abszolút szobatiszta lett, viszont rendszeresen bekakil. Pelust nem lehet rá adni, csak éjszakára, akkor is nehezen fogadja el. Viszont tudja, hogy nem szabad bekakilni, ezért visszatartja, és állandó székrekedése van. Szerintetek mit tegyek? Hogy tanítsam meg WC-be kakilni? Már előre félek, mi lesz vele, ha jövő hétfőtől újraindul a bölcsi. Mert ha a bölcsis gondozónők megszidják azért, mert bekakil, akkor az komoly trauma lehet neki, nem? Várom az S.O.S. tanácsaitokat!!!! Timi, rád külön is nagyon számítok!!!

Üdv: KRisztina
Krisztina
 


Kriszta!

Ne riassz el!!! Hogy érted azt, hogy a bekakiért megszidják a gondozónők????
Kötelző már bölcsiben be nem kakilni? És mekkorka a fiad?
Azért ámulok, mert ovi kiscsoportban sem volt fenyítve /nálam/ az a kisded, akinek bármi besikerült a bugyiba. És nagyobb korban sem. Igaz, ísmerem a dadusért sikítozó óvőnőfajtát, ahol a gyereket majdnem csak kétujjal fogja meg...hja, kérem! A gyerekekek nem felnőttpukkasztásért és főleg nem szándékosan tesznek ilyet. Hát nem elég nekik a baj? Ők sem büszkék magukra, miért kell még jól megszidni őket? Ilyenkor egy percre sem adnám be a gyereket sehova...pedig a munka miatt az ember rákényszerül.
És minél nagyobb a stressz, minél nagyobb feneket kerítenek ennek az "ürítés" témának, annál szorongásosabb lesz a gyerek és persze, jönnek a szorulások, rossz emésztés, ettől nyugtalan, ingerült gyermek és persze újra lehet szidni, büntetni a viselt dolgaiért. Nekem ez nagyon szomorú...

Evelyn
Pap Éva
 


Krisztina, nagyon hasonlo cipoben jarok, mint te, es en is ketsegbe vagyok esve!!!!
A fiam ugyan gyonyoruen szobatiszta lett, es ma WC-be kakilt, amikor volt ket napig olyan szekrekedese, hogy csak szappan hatasara tudott kakilni. Es ez olyan rettenetesen megviselte, hogy azota nem akar kakilni, akarattal visszatartja, aminek kovetkezteben szabalyosan belekemenyedik a kaki. Etetem gyumolccsel, hatha kisse meghajtja, de csak nagy-nagy sirasok aran es ugy ketnaponta hajlando kakilni, akkor is tobbnyire belemegy a gatyaba!
Tenyleg, mit lehet ilyenkor tenni, az en tudomanyom megallt!!!
Udv
Eva
Eva
 


Szia, Éva!

Ezekszerint sorstársak vagyunk! Az én fiam imádja a ketchupot, és a rostos narancslevet is, én ezekkel segítem elő a kakilást. Sajnos továbbra is nadrágba kakil, dehát mit lehet itt tenni?

Kedves Pap Éva!

Nem tudom, hogy megszidnák-e a bölcsiben, ha bekakil, csak tartok tőle, hátha esetleg... Egyébként már lassan egy hete tart a bölcsi, de ott még egyszer se kakilt be, mindig megvárja, amíg hazaérünk a bölcsiből, tehát lehet, hogy a bekakilás csak otthoni probléma lesz. Mindig mondom neki, amikor bekakil, hogy "semmi baj, de anya nagyon örülne, ha WC-be kakilnál, mint a nagyfiúk". Sajnos eddig semmi foganatja, sőt, úgy elkeseríti, ha bekakil, hogy sírva fakad, de mégis csak akkor szól, amikor már tele a nadrág. Ki érti ezt?

Ha valakinek van valami jó tanácsa, ötlete, azt továbbra is örömmel fogadom!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok Lányok!

Én pont ezen a témán vesztem ma össze anyósom anyukájával. A lányom másfél éves és ma a szememre vetette, hogy milyen dolog az hogy a gyerek még nem szobatiszta. Amikor közöltem vele, hogy miért kéne egy ennyi idős gyereknek szobatisztának lennie, mikor a mai tudományos írások azt állítják, hogy 2,5 éves korukra érnek meg rá, elkezdett velem ordítani, hogy ő már néhány gyereket felnevelt és ne jöjjek neki a modern felfogásommal. Márpedig én nem vagyok hajlandó a gyerekemet a bilire ráerőltetni. Ugye szerintetek se kell egy 1,5 éves gyereknek szobatisztának lenni?

Üdv
Ancsa
Ancsa2
 


Sziasztok!

Teljesen igazad van Ancsa, nem kell egy 1.5 éves gyereknek szobatisztának lenni. Régen ezt csinálták, ki tudja lényegében miként működött, de szerintem sem egy egészséges dolog. Én a nagoybbik fiamnál csak közel 3 évesen kezdtem foglalkozni a dologgal, akkor összesen 2 hétbe tellett. Lehet, hogy több volt a pelusköltségem, de kevesebbet stresszeltem a gyereket. (az ikreket már 2 évesen szoktattam bilire, na de nekik ott volt előttük a példa).
A kaki dolog zűrös, nálunk is az ment nehezen, a pelusba szerette a nagyobbik intézni. Én akkor még éjjelre adtam pelust, és reggelente elintézte bele a kakit, addig rajta maradt. Az a baj, nem emlékszem végül mitől változott meg a helyzet. De a mai napig otthon szereti intézni (ez a többire is igaz), a kisebbik fiammal volt olyan, hogy azért kakilt be az oviban, mert én fél órával később mentem ,mint szoktam, ő meg megszokta, hogy amikor hazaér, akkor intézte. Viszont az oviban nem mert szólni, így mire eljött az ideje, még ott volt, és bement. De azuta ezen is túl vagyunk.
Szerintem ne hagyjátok szó nélkül, ha a bölcsiben, oviban ebből problémát csinálnak. Előbbiben végképp ne! Inkább legyen egy kellemetlen beszélgetésem a gondozóval, mintsem a kicsinek hosszútávon a kakival.

sziasztok:
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Krisztina! Sajnos csak most fedeztem fel, hogy megszólítottál! Ugyan nem tudok semmi okosat mondani, de csak nyugodtan! Ha sír is, akkor inkább vigasztald meg és ne vesd a szemére, hogy megint besikerült! Szerintem, ha sikerül(ne) megnyugtatnod, akkor elmúlna a szorulása is! Még nagyon fiatal! Türelem! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Kedves Krisztina! és Sorstársaink!

Téma: székrekedés.
A legfontosabb, a laza széklet elérése -lehetőleg mindennap-, az erőlködés és a fájdalom enyhitése, megelőzése miatt. Ideális esetben rostdús táplálkozással, elegendő folyadék fogyasztásával.
Amikor a gyerekünk viszont nem hajlandó e téren partnerként viselkedni (nem eszik, nem iszik, hiába teszi ki a lelkét a mamája)ajánlom a DUPHALAC szirupot (Rp. nélkül is kapható, 500 ml 780,- Ft). Adagolása 1-6 éves gyerekeknek 5-10 ml, reggeli közben vizzel vagy más folyadékkal higitva. Nem szokik hozzá az ember s a gyermek, ellentétben a glicerin kúppal. (Kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét...)
Aranyérrel megáldottak! Jó tudni, hogy terhesség és szoptatás alatt is alkalmazható készitmény.
Amint rendeződik a széklet állaga és a gyerek állapota -pszichés visszatartás-, törekedni kell az étkezéssel kordában tartani az ügyet.
Még néhány tipp: ha a gyerek nem eszi a főzelékeket, sem a gyümölcsöket, bezzeg a palacsinta, tészta, süti... jöhet, keverj a tésztájába szezámmagot és/vagy étkezési korpát, használj Graham lisztet! Kinálj fehér kenyér helyett rozskenyeret, akár baracklekvárral! Kevésbé kellemes, de hasznos dolog 1 kk. (felnőtteknek 1 ek.) étkezési parafinolaj 1-2 csepp citrommal, lehetőleg reggel. Nem hashajtó!, hanem beolajozza a beleket, igy a már beszáradó, több napja rostokoló széklet simábban jut el a kijárathoz. A fentieket teszteltük, 25 hónapos fiam és magam nevében pelenkamentes napokat és sok sikert kivánok!
Üdv: Ányocska
Ányocska
 


Sziasztok, lányok!

Köszönöm a tanácsokat! Képzeljétek, tegnap sikerült a fiamnak a WC-be pottyantania! Természetesen nagyon megdícsértük érte. Igaz, amikor ráültettem a WC-re már félig megindult a "dolog", szóval a kisgatyó nem maradt tiszta, de legalább megvolt az az élménye, hogy a WC-be pottyanthatott. Remélem, most már könnyebben fog menni minden! Egyébként már éjszakára se kapott pelust, és tiszta maradt a pizsi.

Nem is gondoltam, hogy egy ilyen "természetes" dolog ekkora örömöt okozhat az embernek! Azért valahol az anyaság a legszebb dolog a világon!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Anyocska!
Koszi az otleteket, ki lesznek probalva!
A fiam ket napja nem "produkalt" semmit, pedig neha latvanyosan kell neki kakilni, csak visszafogja. Tomom bele a gyumolcsot, de semmi!!!!
Hol lehet etkezesi parafinolajat kapni?? ne tarts
eszetlenkenek, de eddig meg nem is hallottam rola..
Koszi, udv
Eva
Eva
 


Sziasztok!

Ez a parafinolaj ugyanaz, mint a ricinusolaj? Mert ha igen, nekem attól egyszer iszonyú hascsikarásom lett, igaz, hogy valószínűleg túl is adagoltam akkor...

Üdv:Krisztina
Krisztina
 


Egy kis viccelődés...volt valaki műtve közületek? No, a műtétek után a kórterem együtt izgul a frissen műtött éppen beinduló bélműködéséért...ott napi téma, sőt főtéma a székletürítés és társai...meg hogy tipegve-totyogva éppen kiérünk-e a mellékhelyiségbe???

És nem szid össze ezeken a napokon senki...csak mosolygó, aggódó szobatársak vannak. És megértő, segítő nővérkék. Szerintem gyerekekké válunk akárhány évesen is egy műtét után...

Bocs. Ez csak úgy eszembe jutott...

Tetszik viszont, hogy végre itt olvasom a SRESSZMENTES kifejezést!!! Ez az én vesszőparipám is!!! Ne az érdekeljen senkit, ki mit szól a neveléseitekhez, szoktatásaitokhoz!!! CSAK a gyereket figyeljétek!!! Ő ad választ a dolgokra!!! Nincs 2 egyforma gyerek, nincs általános recept...és nem mi tesszük szobatisztává a gyereket. Ez nem a mi dicsőségünk, akinek gyorsabban sikerül, ne magát dícsérje, hanem örüljön a kismano együttműködésének!!! Legyenek már lazák a napjaitok!!! Ez nem mérce, akkor is a legjobb anyja vagy a gyerekednek, ha a legkésőbb lesz szobatiszta az ismerős gyerekek közül...

Lényeg a folyton működő szeretet! Sok gyerek képes abba hibába esni, hogy szeretet mércének éli meg ezt a dolgot: akkor szeret az anyu, ha...
(bilibe, WC-be...stb potty.)

Élvezzétek a gyerekek minden kis fejlődését!!! Vigyázat!!!
Nagyon hamar felnőnek!!!
/tapasztalatból írom :-)))/

Evelyn
Pap Éva
 


Kedves Ancsa!

Nem tudom vigasztal-e, de az én lányom 26 hónapos, és együtt nyaralunk az anyósomékkal.Ők borzasztóan büszkék a kicsire aki egy éves kora óta beszél érthetően és ma már komplett történeteket mesél az őt foglalkoztató témákról. Igen ám!De "hogy lehet az, hogy ilyen értelmes és a gatyájába kakál?"
Napi harcot vívok a gyerek védelmében, ami sokszor nem könnyű, hiszen a Nagyi - és jótékony pletykálkodásának eredményeként - az egész szomszédság is várja a nagy eseményt, nevezetesen a szobatisztává válást.
szegény már tiszta ideg, hogy minden néni és bácsi a Szia! után megkérdezi: Na? Bilibe megy már a kaki és a pisi?
Néha ráadom a sima bugyit de nem sok sikerrel, ami persze elkedvetleníti, engem meg fúr a lelkiismeret, hogy miért engedek a nyomásnak.
Már azt is a fejemhez kaptam, hogy ez az én hibám!!!
Babsy
 


Sziasztok! Most jövök az abortuszról, és ennek kapcsán még bennem rekedt, hogy az anyáink méricskélős, bacilus-mentes korszakának már vége, de mennyire tartja magát ez a poroszos szobatisztaságra szoktatás! Pedig mennyit lehet ártani vele! Sokkal többet, mint a sterilizált csecsemőtartással! Nehéz ellenállni, de nagyon fontos! Ne engedd beleszólni a nagyszülőket Babsy! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Kedves Éva és Kedves Krisztina!
Parafinolajat a gyógyszertárban lehet kapni, és tudomásom szerint nem ugyanaz mint a ricinus olaj.
Sok Sikert!
Ányocska!
Ányocska
 


Helló Lányok!
Kösz Timi a lelki támogatást, pedig ahogy látom Rád is rádférne egy kevés.
Jól emlékszem a másik rovatból, hogy ez már az ötödik lett volna?
Apropó Ányocska! Eszedbe ne jusson, hogy a két olaj ugyan az!!
Babsy
Babsy
 


Kedves Babsy! Már a többségnek a könyökén jön ki: Öt fiam van!:)))) És sok erőt és kitartást! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Gratulálok!
Úgy látom ti sem moziba jártatok hideg téli estéken...:))))) (Bocs, nem akartalak megbántani, de ezt nem hagyhattam ki.)
Őrület!Egy barátom azt mondaná erre: Nem tudtok rontani.
De félretéve a viccet: Mit éreztél amikor megtudtad, hogy az ötödik is fiú???!!!

Szia Babsy
Babsy
 


Szia, Babsy!

Ez a szobatisztaság-dolog az én anyósom vesszőparipája is! A múltkor odáig fajult a dolog, hogy anyósom durcásan kijelentette, hogy ez a szülők hibája, ha a gyerek nem tudja visszatartani a kakit, és az bemegy a gatyába. Azóta nem hagytuk ott nála a fiamat (néha egy-egy hétvégét náluk szokott tölteni), nehogy frusztrálja. Nem szabad hagyni, hogy traumát ébresszenek a gyerekben! Szerintem ebből nem szabad engedni!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok !

Babys !

Timit félreértetted ! - Most jövök az abortuszról - Szerintem úgy értette, hogy arról az oldalról jött át ide.

Timi !

Bocsi, hogy én reagáltam helyetted !

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy zavart keltettem sorimmal, felejtsük el.

Krisztina! Vigasztalásul egy jó kis taktika:két-három napja nem számolok be az anyósnak a bugyi-bili-kaki-pisi témáról.Azóta ő sem firtatja a gyerek előtt, mert "szomorúan beltörődött ebbe a borzalomba". Viszont én titkos megállapodást kötöttem a lányommal, hogy nem kell naponta 100x a nagyinak "produkálni" magát, de azért sima bugyit adok rá és csak nekem szóljon ha kell valami.
Csodák csodája: elmúlt a stressz, és a gyerek szinte teljesen szobasztiszta lett ennyi idő alatt.

Sziasztok

Babsy
Babsy
 


Sziasztok! Úgy látszik az idős generációnak a mániája ez a szobatisztaság. Nekem a nagymamaám állandóan azzal piszkál, hogy én és a húgom, már 1 évesen szobatiszták voltunk (és lehet, hogy az orvosi disszertációnkat is megírtuk... Ha-ha . ) Imádom a nagyimat, de kikészít ezel a témával. Titusz már lassan 2 és fél éves és nem szobatiszta. Az a nagy helyzet, hogy egész egyszerűen ebből nem vagyok hajlandó központi témát csinálni. Már tavaly nyáron próbálkoztam a bilizéssel, nem működött, úgy hogy idén nyárig nem is foglalkoztam a dologgal. Nyár elején elővettem a bilit, betetem a szobájába és csak úgy megemlítettem, ha pisilnie kell, ha gondolja üljön rá, aztán magára hagytam bugyi nélkül. Egyszer csak kiabál, hogy mama pisiltem. Én meg mentem fel hozzá ( megvoltam győződve róla, hogy a szőnyegre), de hát tévedtem. Sikerült a bilibe. Most már nem hajlandó bilire ülni, csak a WC-re.
Szól, ha kell pisilnie, de a kakilást nem hajlandó Wc-be intézni, mindig szólok, ha kell szóljon. Eddig még nem szólt. Nem tudom, hogy szerintetek jól teszem-e, hogy mindig adok rá pelenkát? Lehet, hogy nem kellene, ha a pisi miatt már szól? De úgy vagyok vele, hogy előbb-utóbb úgyis megoldódik. Nem szeretném ezzel tetézni az amúgy is zűrös kis dackorszakot.
Várom a hozzászólásotokat, véleményeteket.
Déri Timea
 


Szia, Tímea!

És a te fiad hagyja, hogy ráadd a pelust? Az enyém nem. Mi kaki terén már félsikert könyvelhetünk el: amikor látom, hogy kakilnia kell gyorsan ráültetem a WC-re. Ilyenkor néha belekakil, néha viszont lepattan a WC-ről, hogy ő aztán nem akar kakilni. Azt figyeltem meg, hogy csak akkor szól, ha már megindult a kaki, viszont már ez is haladás. Így ha gyorsan WC-re teszem, akkor még megy valami a WC-be is. Egyébként mi nem adunk rá bugyit, bár néha bekakil. Érdekes, hogy a kakival miért nehezebb, mint a pisivel?

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia, Babsy!

Én is találtam egy hatékony megoldást: egyáltalán nem beszélek az anyósommal... (néha sajnos nem lehet másképp...) Remélem azért nálad sose lesz ilyen súlyos a helyzet!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Tímea!
Egy barátnőm úgy szoktatta le a pelusról a lányát, hogy mindig bepelenkázta, de mondta neki, hogy szóljon, ha pisilni kell. És a kislány így is szobatiszta lett. A taktikák különbözőek,l az eredmény a fontos!!
Egyébként én is visszatértem a pelenkázásra, mert nem mindig működött a bugyi (alsónadrág)ba öltöztetéas (szerintem úgy érezte, hogy pelus van rajta, és teljes nyugalommal oda intézte a dolgát). Aztán amikor jó idő volt, nem adtam rá alulra semmit, de a padlószőnyreg bánta (itt ugye főleg a kaki a baj). Most egy hétig a szüleimnél voltunk vidéken, ahol alsónadrágban vagy napozóban szaladgált egész nap, és többször is letolta a gatyót, és úgy pisilt. De még többször a gatyóba. Nem lehet, nem szabad erőszakkal szobatisztaságra szoktatni a gyereket, az biztos. Most a fiam pelusban van, amit ma kétszer is letolt, és vonult a bilire. nagyon megdicsértük (mi az hogy nagyon, vagy tíz percig dicshimnuszokat zengtünk neki). szóval pelussal is lehet bilire szoktatni, csak erre akartam ezzel a hosszú tirádával kilyukadni.
üdv
Zsóka

ui: A fiam, ha kakis a pelus, mindig szól. Utólag. de hogy kakilnia kell, azt még sose mondta.
Zsóka
 


Szia Krisztina!
Az én fiam engedi, hogy ráadjam a pelenkát. Most már, ha pelenkában van, ha bugyiban szól, hogy pisilnie kell. A kakit nem hajlandó a WC-be intézni. Amikor már látom, hogy vackolódik, keres egy zugot, szólok neki, hogy üljön a WC-re kakilni, de ő határozottan elutasít. Úgyhogy eddig még nem tettem WC-re a kakinál. Gondoltam én is rá, hogy ilyenkor nem kérdezek semmit csak gyorsan ráteszem a WC-re, csak nem tudom, hogy jól tenném-e. Igen, az érdekes, hogy sok gyereknél a kakival van a baj. Sokan úgy magyarázzák, hogy félnek, hogy lehúzzák a Wc-n és eltűnik a kaki velük eggyütt, meg még van egy pár teória, biztos te is hallottál róluk. Egy ideje még le is tagadja, hogy kakilt. Pedig már 3-4 hónapja szólt, ha bekakilt, most meg azt se. Lehet, hogy széggyeli, hogy a pelusba kakilt? Akkor talán azt már jó jelnek tekinthetem. Nem?
Tímea
 


Kedves Zsóka!
Örömmel hallom, hogy pelussal is lehet szobatisztaságra nevelni. A dicshimnuszok nálunk is mennek. Én úgy veszem észre, hogy nagyon fontos nekik a dh. Te mennyi ideig nem használtál pelenkát? Amikor nem használtál, akkor éjszakára sem használtál?
Ezt most mindenkitől kérdezem. Amikor elmentek otthonról, akkor mi van a pelenkával? Mert a Titusz, itthon egész nap szól a pisi miatt, de alighogy kitesszük itthonról a lábunkat, már eszébe sem jut szólni.
Timea
 


Sziasztok,
egy szó a kakilásról: egy barátnőm mesélte (gyógypedagógus, tehát némi pszichológia tanulmányok is vannak a háta mögött), hogy a gyerekek mintegy a saját testük részének érzik a kakit, és szinte nem akarnak megválni tőle (és ez ugye látványosabban érződik a bilibe, wc-be való pottyantásnál, mint a pelus esetében). Ő megtapasztalta ugyanezt a szülésénél, volt egy pillanat (perc, óra, nem tudom), amikor szerette volna magában tartani a kcisit, megóvni magát-mindkettejüket az elszakadástól, szeretett volna még "együttlenni" ele.
Azt hiszem, nagy igazság van benne.

Szia Tímea!
Az az igazság, hogy amikor azok a rekkenő melegek voltak, akkor nem adtam rá pelust, kb. egy hét-tíz napig. Ez kevés a leszokáshoz, ráadásul én sem voltam-vagyok elég következetes. Az éjszakai szobatisztaság sokkal később következik be, mint a nappali, úgyhogy én mindig adtam rá pelust, a nappali alvásnál is (hisz az ugyanaz, mintha éjszaka aludna), egyetlen eset (az eélső nap) kivételével. Én amikor elmentünk otthonról, mindig adtam-adfok rá pelust (míg a szüleimnél voltunk falun, nem adtam, mert ott max. a két percre lévő boltba mentünk el). Olvasd végig a topicot, én is kérdezgettem erről másokat, és hasznos tanácsok hangzottak el!
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Szia, Tímea!

Én már egyáltalán nem adok pelust a fiamra. Kezdetben éjszakára még adtam (kb. 3 hétig), aztán már annyira tiltakozott ellene, hogy nem adok rá éjszakára se, de gumis lepedőt teszek a feneke alá az ágyba. Talán 3 alkalommal, ha kakisan ébredt reggel így az azóta eltelt 3 hét alatt, de pisisen soha. Képzeld, az én fiam mostanában dühös lesz, ha játék közben érzi, hogy kakilnia kell, ilyenkor kiabálja, hogy "nem, nem akarok!", és szétdobál mindent. Persze egy szót se szól, hogy kakilni kell, csak mikor már benn van a kaki a gatyóban. Pedig már többször sikerült WC-be is, persze csak a mi unszolásunkra, vagy ha már félig "megindult" neki, és akkor szólt.

Én abban bíztam, hogy ha egyszer sikerül a WC-be kakilnia, akkor rájön, milyen könnyű is ez, nem lesznek gátlásai, és nem fog többet bekakilni, de sajnos nem így lett. Továbbra se szól. Ki érti ezt?

Lehet, hogy minden gyereket másként kell a szobatisztaság irányába terelgetni?

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Krisztina!
Mi a helyzet a kakival a bölcsiben? Zazó szerencsére bilibe is "szivesen" kakilt, de azt kimondottan nagyfiús dolognak érzi, hogy WC-re mehet, mint a nagyobbak a bölcsiben. Neki az adott példát, mert ott a tisztálkodóhelyiségben nem zárt ajtók mögött vannak a kis WC-k, mint otthon, és ott láthatta, hogyan csinálják a nagyok. Nálatok nem válik be ez a taktika? Én éjszakára még adok rá pelust, de éjjel sosem kakil.
Sok sikert!
Szia: Judó
Judó
 


Szia, Judó!

Olivér a bölcsiben sose kakil, ha pedig pisilnie kell, mindig szól. A gondozónők el vannak ájulva tőle, hogy milyen ügyes, rendes, stb. A kakit és a hisztiket is csak otthonra tartogatja. Nálunk a fiam otthon is látja, hogy kell csinálni ezeket a dolgokat, sőt néha még segédkezik is benne pl. ő tekeri és tépi le a WC papírt nekem. Szóval nagyonis jól tudja ő, mi a módja a WC-zésnek. Többek között ezért is vagyok tanácstalan, miért nem szeret kakilni a WC-be, amikor pedig pl. pisilni örömmel megy, és élvezi.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Krisztina!
Egy kérdés (lehet, hogy írtad már csak én nem figyeltem oda): a bilivel ugyanez a helyzet? Tehát a bilibe sem akar, vagy csak a WC-bew nem?
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Szia, Zsóka!

Sajnos a bilivel is ez a helyzet, sőt, még rosszabb, mert bilibe még életében nem kakilt, viszont WC-be már néhányszor igen. Csak sajnos sose magától sikerült, hanem láttuk rajta, hogy kakilnia kell, és gyorsan ráültettük a WC-re. Szóval volt már "sikerélménye", meg is dícsértük nagyon, mégsem törekszik arra, hogy ezt újra "elérje". És ez az, amit nem értek, hogy tudja már, hogy kell, sikerült is neki párszor, kapott dícséretet, és mégis inkább elsunnyogja a kakilást. Miért van ez?

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Krisztina! Öt gyerek magasságából nézve a dolog teljesen természetes, nálunk is ugyanez történt. Az én meglátásom szerint: a kakilás lényegesen ritkábban felmerülő probléma, mint a pisilés és nehezebben is megy, mert egy párcsepp pisit könnyebb kisajtolni, ami a tanulási folyamatot elősegíti, amíg a kakilásnál ilyesmi nincs! Az eltelt idő pedig szerintem túl hosszú egy picikének és nehezebben vésődik be nála! De meg fogja tanulni, ha kitartó vagy vele és nem sietteted a dolgot! Türelem! Tudod:-))) Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Mi az a kor amikor elkezdtétek a bilire szoktatást ???
Zork 16 hónapos, de még nem kezdtük el, emiatt sokan furcsállnak a környezetünkben. Persze ilyenkor jönnek az én gyerekem már ekkor meg akkor meg amakkor.
Szóval még nem próbáltuk, mert szerintem még Zork kicsi hozzá. Nem is nagyon beszél értelmesen saját halandzsaszótára van, tehát egyenlőre még elég nehézkes a kommunikáció vele, én meg úgy gondolom amíg a baba nem is érti meg nem fogja fel mi ez a pisi-kaki dolog addig nem is nagyon lehet elvárni tőle hogy teljesítse a dolgát.
Szóval hogy kezdődik ez az egész???
Nem vagyunk elkésve??
Sok ismerősöm kudarcba is fulladt az erőltetéstől, aztán hagyák a gyereket, és pár hónappal az erőltetés után egyszer csak a gyerek "megérett" a dologra, és akár 1 hét leforgása alatt is, de szobatiszta lett.

Zorkanya
Zorkanya
 


Szia, Zorkanya!

Dehogy vagytok elkésve! Állítólag a gyerekek 2 és 3 éves kor körül érnek meg a szobatisztaságra. Mi Olivérrel 2,5 éves kor után kezdtük a szoktatást. Ne hagyd magad befolyásolni, és ne erőltesd Zorkot! Akit túl korán szobatisztaságra "kényszerítenek", az többször fog véletlenül bepisilni/kakilni, ami állítólag még traumát is okozhat a gyereknél.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Zorkanya!
Bőven ráértek még Zorkkal!
Ha jól számolom, március-április táján született.Szerintem az idén nyáron még szaladgálhatna néhányszor pelus nélkül, hogy "átérezze" a dolgot, meg is mutathatod neki a bilit, de jövő tavasszal, nyáron már érdemes lesz "élesben" is próbálkozni. De addig ráértek!
Abban viszont még nincs tapasztalatom, hogy a kistesó születése milyen visszaesést okozhat. Írtad, hogy 21 hónap lesz a korkülönbség közöttük. Ez egyáltalán nem ritka, nekem is van 2 barátnőm, akik hasonló cipőben járnak. Nehéz nekik, de boldogulnak. Viszont mind a ketten úgy döntöttek, hogy a nagyobb, amint lehet, menjen oviba, hogy jusson idő a kicsikkel is "behatóbban" foglalkozni. Mondom, nekem nincs ilyen tapasztalatom (mielőtt az ovi miatt megszólnának), majd Te is meglátod, neked hogy fog menni.
Mi volt az ultrahangon?
Szia:
Judó
Judó
 


Kedves Zorkanya! A szakemberek szerint( forrás: Vendég a háznál)18 hónapos kor előtt nem is szabad vele foglalkozni, mert a gyerek szellemileg nem érett rá!
Nemcsak állítólag neurotizál! Gondolj bele, valami olyasmit kérnek tőled, amiről halvány fogalmad sincs (gondolni sem merek rá: Büntetnek miatta) nem lennél-e bizonytalan a világ dolgaival szemben? És pont azok, akiktől a biztonságot kellene kapnod? Egy gyerek könnyen felejt(= megbocsát), de a lelkében ez a bizonytalanság ott marad és az első problémáknál fokozottan jelentkezik! Csak óvatosan a bilivel! Majd idővel! Add oda játszani neki, mesélj róla,mondd el neki, hogy mire való, de ne siettesd! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok!!!

Egyszer írtam egy cikket erről, itt kevés rá a hely. Röviden: minden gyerek más és más, nincs recept!!! Nekem ugyan 3 van, arra viszon éppen jó, hogy a túl korai biliztetést is kipróbáltam és azt eredményezte, hogy 2 éves kor felé lett szobatiszta a lány. No, meg az, hogy lány, valóban egy kicsit rásegített. Fiam kettő van, de azt látom, valóban a lányok sokmindent hamarabb csinálnak. Nos, harmadik 11-én lesz másfél éves és látja a bilit, néha csücsülünk is rajta, úgy, hogy ő hozza ki a WC-ből!!! Produkció nem lényeges. Én már azért is dícsérem, amit eddig tesz. No, és látja, mi is odajárunk, várja, hogy lehúzzuk a WC-t, sőt már előre megy a mosdóhoz, mert látja, hogy utána az következik. Tehát már végig asszisztál.
És ő? Leguggol (pelusban) ha kakil, les minket, látjuk-e és mosolyog!!! Fogdossa a lába közt a pelust, ha belekakil, vagy belepisil...hát, mi ez, ha nem haladás??? Jövő nyáron már biztos többet fogunk felnőttes dolgot mívelni...és akkor is csak 2 és fél éveske lesz...
Ez az én véleményem. Sose csináljon senki belőle stresszt, se a babájának, se magának. NE legyen ez központi téma!!! És dícsérni, dícsérni!!! Elmarasztalni soha!!! Sok sikert mindenkinek, főleg a kisemberkéknek!! :-)))


Evelyn
Pap Éva
 


Sziasztok!

Örömhírem van: a fiam végre szobatiszta lett (éjjelre is)!! Végre rájött, hogy hogyan kell WC-be kakilni még azelőtt, hogy megindulna a kaki. Péntek este történt, hogy nagyon sokat evett egész nap a gyerek, és nagyon örültem volna, ha kakil egyet lefekvés előtt. Kértem, hogy próbálja meg, persze nem akarta. Ekkor trükkhöz folyamodtam (még szégyenkeztem is miatta egy kicsit, pedig hatásos volt!): eljátszottam, hogy nagyon szomorú vagyok, hogy nem mutatja meg nekem Olivér, hogy hogy kell kakilni. Erre csodák-csodája a fiam odajött, megsimogatott, és mondta, hogy menjek, megmutatja, hogy kell. Ráült a WC-re, nagyokat erőlködött, és sikerült kakilnia. Volt nagy öröm! Iszonyú büszke volt magára, és én is rá. Másnap és harmadnap pedig amikor kakilnia kellett már csak annyit mondott: "Gyere, anya, megmutatom!". Úgy látszik itt sem árt néha egy kis anyai fondorlat...

Üdv:Krisztina
Krisztina
 


Szia Krisztina!
Látod, csak egy kis idő kell, és megoldódnak a dolgok! Ügyes fiad van! Kellett neki ennyi idő, hogy átgondolja a problémát.
Üdv:Judó
Judó
 


Sziasztok!

Helga vagyok, és most találtam rá erre az oldara. Nagyon tetszik! Még minden hozzászólást nem tudtam elolvasni, de igyekszem.
Kisfiam 27 hónapos, kislányom 3 hónapos. Kisfiam tiszta "dührohamot" kap, ha a bilire terelődik a szó. Most, hogy kánikula van, alig van rajta pelus nappal, de sose szól. Néha előfordul, hogy kimegy az udvarra, és ott intézi el a dolgát, de szigorúan bugyiba. Érdemes foglakoznom a témával, vagy hagyjam?

Köszi, ha írtok:

Helga
Steinerné Czihlár Helga
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: