Új privát üzeneted érkezett!

Gondolom, nem akarják, hogy vizes legyen a ruhájuk, vagy ilyesmi. De akkor is hülyeség.

Gyerekek gyógyulgatnak, azért még rendesen köhögnek, meg most már felszakadozik a cucc, és taknyosak egész nap.

Adri!

Szerintem az esti vizezésről kéne leszoktatni, és valószínűleg megoldódna a gond. Nem nagyon száraz nálatok a levegő? Van a radiátoron víz? Vagy párásítasz valamivel? Amiatt is sokat ihat. nálunk Balu vedel, amikor már kifogyóban a víz, vagy kifogyott, onnan veszem észre leghamarabb Kép
Szóval valahogy le kéne az esti adagot csökkenteni, először készíts csak kevesebbet oda neki, aztán fokozatosan mindig kevesebbet.

Boncsi
 
 


sziasztok!
hát már-már azt hittem Norci meggyógyult, errefel tegnap belázasodott reggel, és ugy el kezdett a cuccos felszakadozni hogy orrán száján a takonyt folyt (bocsi!) Kép és szinte semmivel nem tudtam levinni a lázát, a Nurofen sem használt, a hütöfürdő sem, szegény tök nyüg volt és annyira fáradt hogy délelőtt felvettem egy kicsit és 5 percen belül simán bealudt aztán délután is aludt/pihent még 2 órát. este, éjszaka ugyanaz a menet, láz amit nem tudtam csillapítani. hajnalban kúp meg vizes ruha csuklóra, azzal valamelyest csillapodott, de reggel lázasan ébredt Kép kapott Nurofent, na most ugy néz ki jól van, nincs láz...
nem tudom hogy megyünk így oviba hétfőn, mindegy, nem hajt a tatár.

yoan,
Norciék mehetnek az udvarra játszani, csak a fa kisházikó van lezárva, mert oda vannak betéve a kinti kisasztalok meg székek, amúgy hintáznak, rugósjátékoznak stb.hát az tényleg nem nagy kaland a gyerkőcöknek ha csak a betonplaccon lehetnek Kép
szerintem ez az év nálunk is még délelőtti program lesz, nagyon nem akaródzik neki ott maradni aludni, erőltetni meg nem igen akarom...majd ősztől, ha most nem megy.
egyem meg a gyerkőcöd kisszívét, teljesen előttem van ahogy zokog ott az öltözőnél Kép

boncsi,
párologtatunk rendesen, Norci szobájában is van víz edényben a fütötesten, a nappaliban is, és szökőkút is megy. tettem most bele eukaliptusz olajat, tök jól kitisztítja a légutakat Kép
igen, az esti ivását kellene korlátozni, de most hogy beteg nem nagyon akarom tőle megvonni, örülök hogy iszik..ma éjszakára viszont kapott pelust, nem akartam hogy még jobban megfázzon a pisis pizsitől ha becsurog, hát erre meg szólt a büdös kölke hogy pisilnie kell Kép ki érti ezt?

Jobbulást nektek is! majd csak kilábalnak a gyerköcök ebből a fránya náthából!
Balu mint párologatás jelző, naggyon jó Kép Kép Kép

ha van valami tuti lázlehúzó ötletetek, írjátok már meg!

csók:
Adri
 


Szia Adri!
Gyerekek néha érthetetlenekKép Egyébként néha Balu is annyit vedel, hogy este 11-kor még újra kell pelenkáznom álmában, és még így is néha pisis pizsivel ébred.
Sajnos egyéb lázcsillapító módról én sem tudok,látom, minden lehetőt megpróbáltatok. Talán még egy: nem tudom ugyan, milyen kúpot használtok, de van egy tuti, direkt magas lázakhoz, Suppositorium antipyreticum pro parvulo.
Mondjuk nem tudom, hogy recept nélkül kiadják-e, de meg lehet próbálni. Nekünk csak ez segített. Naponta max. 3x lehet adni.
Egyébként voltam az oviban, alig van gyerek, vagy 8 ovónéni hiányzik, és skarlátosak is sokan. Úgyhogy nem bánjuk, hogy még nem megy Tündi, apja azt mondta, jövő héten még ne menjen, amúgy is alig van gyerek, barátnői is biztos betegek, meg nem hiányzik, hogy pár nap múlva visszaessen. Még itthon vagyok, így nincs gond, hogy meddig van itthon. CSak az idegeim... nagyon táncol(nak) rajta, és egymást majmolva csinálják a hülyeségeket. Ezért kicsit hiányzik, hogy menjen az oviba, ott ki tudja tombolni magát. Teljesen meg van már hülyülve, főleg, hogy sétálni sem nagyon megyünk ebben a hidegben, nehogy visszaessenek még jobban a betegségbe.Kép

Jobbulást nektek is!

Ja, a szökőkutas ötlete elloptam, nekünk is van, de valamiért( talán mert Balu tetőtől talpig összevizezi magát vele Kép) nem használtuk. De vannak jó oldalai is, amint írtadKép Köszi az ötletet! ;)

Boncsi
 
 

 
 

Adri most nézem, hogy vény nélkül is kiváltható.
 
 


Adri most nézem, hogy vény nélkül is kiváltható.
 
 


Sziasztok!

Adri, lázcsillapításra én eddig Panadol szirupot adtam a gyereknek, de az nem a legerősebb cucc. Nincs más ötletem.
Ez tök jó, hogy Norci szólt, noha pelus volt rajta. Kép

Boncsi, nálatok mi újság? Balu eszik már rendesebben? Örülök, hogy gyógyulgatnak a gyerekek. Kép

Egyébként minket is elért az influenza. Kép A gyerek tegnap este már hapcizott párat, és mára meg úgy folyt az orra, meg könnyezett a szeme, mint egy elromlott csap. Szerencsére eddig nem volt túl magas a láza. Csak hát nagyon nyűgös szegény. Percenként jön, hogy fújjam ki az orrát. Orrszívóval is tettünk egy próbát, de ezt a vizes taknyot nem lehet kiszívni. Nem jött ki semmi.
Szóval hétfőn nem lesz ovi, az tuti. Pont mint a bölcsinél. Egy hét bölcsi, egy hét betegség. Kép Pedig a péntek egész jól sikerült. Érte mentem még a kertbe kimenetel előtt, épp akkor értem oda, amikor öltöztették őket. Igaz, már eléggé aggódott a kis drágám, hogy mikor jövök, de szerencsére befutottam időre. Kép
Yoan
 
 


sziasztok!
boncsi, köszi a kúp ötletet, elraktároztam a nevét Kép nekünk a hagyományos Germicid van itthon, mondjuk nem is szokott Norci lázas lenni, csak nagyon nagyon ritkán, de akkor kikapja szegény rendesen..
Múlt héten voltunk Lilit mérni a védőnőnél, mesélte hogy volt bent az oviban és a kiscsoportban 22 gyerek helyett 6 volt összesen.
Hogy van Tünci? Héten még otthon lesz? Balunak milyen az étvágya?

yoan,
mi Nurofent használunk, az állítólag elég erős, de látod szegény Norcinál az sem használt!
Jobbulást nektek! ez általában így van ovikezdéskor hogy 1-2 hét ovi, 1-2 hét otthon. csak ez így nagyon sz@r, be sem tud szokni rendesen a gyerkőc Kép

Hát csajok, ma elvittem Norcit az oviba, volt ordítás rendesen Kép
épp már megszokta volna a drágám az ovit, de ugye lebetegedett, most meg kezdődik minden előlről....
majd fél 11 körül kell telefonálnom, hgy mikor menjek érte.

Esti pelusozás folytatódik,második este egyáltalán nem pisilt be, tök szárazon ébredt. most 2 éjszaka bepisilt, de olyan hajnal 6 körül, akkor jött át levetkőzve, szóval észrevette a dolgot. Viszont azt veszem észre, hogy egyre több időt bír ki pisilés nélkül, van hogy reggel pisil, utána meg ebéd után.na mindegy, ezen már nem parázom, ugyis 4 éves korig még normális ha az éjszakai szobatisztaság nem zökkenőmentes.
Lilike elég nyügisen aludt éjszaka, tuti a foga lesz, most már nagyon csúnya az ínye, tiszta hepehupa és fehér. Most fogzásenyhítésre kérek tanácsokat, a dentinox igazán nem jött be, nappal egész jól elvan a lányka, éjszaka sírdogál fel!
tesztek fel képet a gyerekekről?
én is teszek, csak most látom hogy lemerült a gép aksija és a legfrissebb képek még nincsenek lemtöltve..

csók:
Adri
 


most beszéltem az ovival, megyek Norcáért 1/2 12re.
nem reggelizett semmit, párszor sírva fakadt stb.
hát most nagyon el vagyok kenődve, pedig már kezdett minden nagyon klassz lenni....
 


Sziasztok!

Adri!
Az ovi miatt ne aggódj, ez normális, nálunk is így volt sajnos, és most én is aggódom egy kicsit, mert már harmadik hete nem megy, félek mi lesz 3 hét kihagyás után Kép Csak a jövő héten megy majd, egyébként náluk is a 25-6 gyerekből 10 volt benn csütörtökön, amikor ott jártam.
De pár nap alatt újra belejönnek, ezért ne aggódj, tudom, hogy most kicsit ijesztő a helyzet, de egy-két nap, és visszaáll a rend.
Fogra: én a gyógyszertárit vettem(amit ők csinálnak), mert próbáltuk a homeopátiásat is, mondanom sem kell, semmit nem ért, bár igazán semmi nem csillapította rendesen, talán még a panadol volt a legjobb, éjszakára azt adtam n0eki, mert egyébként nem tudott szegény aludni a fájdalomtól (ez Balu volt, szegény nagyon sokat szenvedett, Tündinél szinte észre sem vettük a fogakat)
Képet majd én is rakok fel, csak nálunk is ugyanaz a helyzet, mint nálad, azzal a különbséggel, hogy nálunk újra kellett rakni a gépet egy vírus miatt, és még nincs fenn a fényképező szoftvere. De majd igyekszem apát rugdosni az ügy érdekében Kép

Yoan!
Túlzás, hogy Balu rendesen eszik, de valamivel többet csipeget, és ezt inkább a rendes kajára értem.Szóval most már néha éhes, és ez jó jel.
Eszti hogy van? Gyógyulgat már?

Nem tudom, hogy vagytok vele, de én már nagyon várom a 25 fokot odakinn. A telet nem tudom megszeretni, az egyetlen jó rész, amikor esik a hó, de csak az,amikor eláll, már megint utálom.
A nyár sokkal jobb. Bár most elég lenne az is, hogy nadrágban, pulcsiban mehessünk sétálni.

Puszi
Boncsi
 
 


Sziasztok,
én meg várom, hogy leszedhessem a pelust a kölökről. Most leszálltam a témáról, de nem tudom, miért nem megy, de egyáltalán. Talán én rontottam el valamit? Kép
A bugyik már nem érdeklik, csak mondja, hogy majd ha nem lesz pelus, akkor bugyit húz, meg ha megy oviba, akkor már csak bugyika lesz. Végül megegyeztünk, hogy tavaszig nem macerálom ezzel, de ha jön a meleg, akkor levesszük a pelust. Remélem, addigra felkészül lelkileg. Egyébként ahogy nézem, elég sűrűn pisil, pedig ő is az el kell kapni és megitatni kategória (csak evés közben akar inni, leginkább evés helyett akarna persze...). A bugyipelusnak van valami értelme szerintetek?

Yoan,
szegény Eszti! Jobbulást neki minél hamarabb, és zökkenőmentes ovis napokat Kép

Egyébként is mindenkinek jobbulást. Mi lekopogom kidáthálódtunk, csak Zezének kezdett most meg váladékozni az egyik szeme. Nem tudtok valami jó kis recept nélküli szemcseppet? Úgy nem vinném el a dokibához, órákig kell várni, és most frissen kigyógyultsn biztosan azonnal be is nyalna valamit...

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok kismamák,

én egy nagymama vagyok, akinek 19 hónapos unokája van.
Nem mintha különösebben érdekelne a szobatisztaság pillanatnyilag, de azért lenne pár aggályom. Unokám még mindig pelenkás, és szinte semmi jelét nem mutataja annak, hogy valaha is szobatisztává váljon - nem érdekes, belefér az időbe, nem is sürgetjük. Néha jelzi, hogy kellemetlen neki a csomag, de ez ritka, és általában olyankor van, ha már túl teli van pisilve apelenka és lehúzza elöl. Vagy a kakilást is úgy vesszük észre, hogy valahová leguggol mondjuk 30 mp-re... többre nincsen is szüksége, születése óta annyi ez a kakilás, hogy néha elfelhősödik a tekintete aztán már teli is a pelenka.
Van itthon nálam bili, wc fellépő. wc karima (örököltük) de még ott porosodik a mi vécénkben, a lányoméknál még nemigen kell használni.

Én imádom ezt a kis szaros unokámat, és éntőlem akármeddik belekakálhat a pelenkába nem is érdekel, de azért neki is jobb lenne, ha a kis feneke meg a fütyikéje nem lenne folyton felázva nem?
Nekem két lányom volt, és ők érdekes módon sokkal előbb voltak - legalábbis nappalra - szobatiszták (egy két balesettel) ebben az időben, mint ahol most a fiúunokám tart. Igaz ez vagy 30 éve volt, és akkor még igencsak a textilpelenka járta, ami ugye nem olyan száraz és boldog érzés mint mondjuk a Libero... van eközött összefüggés közöttetek?

Unokám gyakran van nálam (anyjával egyetemben, aki ilyenkor kissé kiszabadul, ami alatt velem alszik a kis partizán, pontosabban átmászik, de ez mellékszál), lényeg ami lényeg, érzem én, ahogyan hajnaltált nyugtalan lesz és kihűl a keze lába a sok pisi miatt a pelenkában, és ez őt is zavarja már...

Na mindegy 100 szónak is egy a vége: ti mit szoktatok csinálni manapság ilyen esetben? Hogyan vezetitek rá a fiú 19 hónapost, hogy létezik ám a bili is meg stb?

Én azt beszéltem meg a lányommal, hogy most nyáron egyszerűen levesszük róla a pelenkát, aztán minden akciónbál magyarázunk (feltéve, hogy addig el is kezd beszélni ugye...)- és előbb utóbb rájön a dolog lényegére anélkül hogy felfázna...

Szeptemberben bölcsibe megy szegényem. MUszáj neki.
 


Sziasztok!

Alice! Nem is tudom, most tegezhetlek-e, remélem, nem haragszol meg miatta. Szerintem teljesen feleslegesen aggódsz, én még egy mai gyerekről sem hallottam, aki 1,5 évesen már szobatiszta lett volna(gondolom nagyban a pelenka minősége miatt), sőt, a lányom 25 hónapos korában lett szobatiszta, aminek csodájára is jártak páran. És neki is nyáron sikerült, ugyanazzal a módszerrel, ahogy ti szeretnétek megpróbálni(csupasz popó).
Fiam 20 hónapos, még ugyanott tart, ahol az unokád, és nála is nyáron szeretném elkezdeni a szoktatást, amikor le tudom vetkőztetni. Igazából őt is már csak akkor zavarja, amikor már lóg rajta a pelus, annyira tele van.
Nem tudom, mennyire olvasgattál előre, de van itt 3 éves gyerkőc is, aki még nem biztonságosan szobatiszta. Nincs is igazából aggodalomra okod. És az oviig nem is sürgős, mert csak ha már megérett rá, akkor válik megbízhatóan szobatisztává, ha előbb "erőltetik" rá, akkor könnyen visszaeshet.
Szóval ne aggódj, normális, hogy még pelusos, majd nyáron lehet próbálkozni.

Kriszi!
Nem hiszem, hogy elrontottál volna valamit. Még nem érett meg rá és kész. Vagy csak lusta figyelni. De legalább már elhatározta, hogy nem marad pelusos. Ez is jó jel.Kép
Szemcseppet sajnos nem tudok, ami recept nélküli. Szerintem kérdezd meg a patikában,bár lehet, hogy mégiscsak el kéne vinni dokihoz, vagy gyerekszemészetre. Egyébként mi is most lábaltunk ki a kötőhártyagyulladásból.

Boncsi
 
 


sziasztok!
mit ne mondjak ma is ordítással kezdődött az ovi Kép
fél 12re mentem Norciért, kint voltak az udvaron. ovónéni elmondása szerint már jobb volt a mai nap mint a tegnapi, nem pityergett Norci, viszont még mindig nem reggelizett Kép ,mikor hazahoztam már farkaséhes volt szegénykém...
gyomrom már görcsben ha rágondolok a holnapi napra...

boncsi,
köszi a 'fogas' tippet, én is kérek majd gyógyszertárit. bemegyek a patikába és csak simán kérek egy fogzásra való gyógyszertári krémet?
amúgy nálunk fogzásügyben ugyanaz a helyzet mint nálatok. Norcinál szinte észre sem vettük, Lili viszont kínlódik vele...már nagyon régóta nagyon csúnya az ínye, egyre durvább és csak nem akar kibújni az a fránya fog...minnyá 10 hónapos és még nincs foga..Norcinak ilyenkor már 4 foga volt Kép

Tünci gyógyul? Balu nem kapta el?

kriszi,
a Zeze melyik névnek a rövidítése?
mindenképpen várjatok a jóidőig, akkor könnyebben megy a szoktatás Kép
hidd el, nem fog pelenkás maradni a lányod Kép
szemcseppet mindenképpen a dokival kellene íratnod, azt hiszem van kifejezetten csecsemőknek szemcsepp, de receptköteles. meg jó ha látja doki Zeze szemét ha nem javul!

alice,
19 hónaposan még ne akarjátok szerintem szobatisztává szoktatni az unokádat Kép!
MAjd nyáron lehet próbálkozni, lehet pelus nélkül szaladgálni és próbálgatni a bilibe/wcbe pisilést.
Akkor már annyi idős lesz hogy jobban fel is tudja fogni a dolgot.
A textilpelus-hamarabb szobatisztává válásban tényleg van ám valami. a mostani pelusok tök kényelmesek, nem áznak át, nem csípi a pisi a popsit, persze hogy a babának is jó, később is lesz szobatiszta. tuti hogy van összefüggés!

Éjszaka megint nem pisilt be Norca, szárazon vettem le a pelust Kép
Alice, látod mi is itt tartunk és 3 éves múlt a lányka..nincs min aggódnotok még!
(Norci is 2 éves kora körül lett nappalra szobatiszta)

csók:
Adri
 


Szia Adri!

Gyógyszertárban úgy kérd,hogy fogzásra szeretnél gyógyszertári ecsetelőt. És én azzal úgy csináltam, hogy egy fültisztító pálcikát benedvesítettem vele, és azzal ecseteltem le neki.
Az ovi pedig lassan helyre fog állni, ne aggódj, lehet, hogy ma már enni is fog.
Balu sajnos elkapta, most ő köhög, a kötőhártyát is elkapta, de azon már túl vagyunk szerencsére.
Egyébként az egész családnak torokgyulladása volt, apjukkal meg akartunk pusztulni hétvégén, el is vitettem gyerkőcöket anyuékhz, mert péntek éjjel sírva ültünk az asztalnál, mert még a levegővétel is fájt a torkunknak(ez szó szerint). Ma már csak alig érezhetően fáj, de még fáj.Kép


Mindenkinek jobbulást, aki érintett!

Boncsi
 
 


Sziasztok!

Szegény Norci! Nagyon együttérzek veletek. Kép Nálunk ma ugyanez volt. Merthogy hipp-hopp megúsztuk ezt a náthát, és ma már mentünk oviba. Zokogás egészen az öklendezésig, hogy nem akar bemenni. Nem szokása pedig. Általában szépen meg lehet beszélni vele mindent, és némi sírás, esetleg vitatkozás után azért be szokta látni a dolgokat. De ezen a héten a másik ovónéni a délelőttös, akivel már a múlt héten is volt némi összeütközése. Pedig egészen vidáman indultunk, nem tiltakozott az ovi ellen. Aztán amikor meglátta ezt az ovónénit, akkor kitört a zokogás. És ez az ovónéni, elég rosszul kezelte a kérdést. Először is be akarta húzni az ajtón, ami persze már rossz pont volt, aztán amikor végre -úgy negyedóra sírás után,- kicsit megnyugtattam, bement, és beszaladt a babaházba, akkor ahelyett, hogy békén hagyta volna, utána ment, és innentől jött a teljes összeomlás. Sikítva rohant ki hozzám, és fél órán keresztül sem tudtam megnyugtatni. Amikor eljöttem, akkor is sírt, de már muszáj volt, mégsem ülhettem ott vele egészen addig, amíg az hazajöveteli idő elérkezett volna. Hazafele jövet is azt hajtogatta, hogy fél ettől az ovónénitől. Amit őszintén szólva megértek. Alig mosolyog, és semmi együttérzést nem éreztem benne a síró gyerek iránt... De ne legyek előítéletes, végtére én sem találkoztam vele eddig túl sokszor, még lehet, hogy kiderül, teljesen nincs igazam.

Fogzásra úgy tudom kétféle Dentinox van, az egyik valami cseppentős, a másik meg, ha jól emlékszem, az olyan zselés állagú. A cseppentős, az nem ér semmit, de a másikról azt hallottam, hogy elég jó. Nekünk szerencsére nem kellett egyik se, szinte észre se vettük a fogakat.

Alice, én is csak azt tudom mondani, amit az előttem szólók, Kép Ivánka ráér még nyárig nyugodtan. Esztiről is csak 28 hónaposan került le a pelus, akkor viszont 1-2 hét alatt teljesen szobatiszta lett, éjszakára is. Nem érdemes túl korán elkezdeni, mert akkor sokkal több vele a macera. A lányom egyik unokatesója 3 hónappal fiatalabb nála. Õt már másfél éves korában elkezdték biliztetni, de úgy igazán, és rendesen szobatiszta ő is csak két és fél éves korában lett, sőt az éjszakai még mindig nem az igazi. Magyarán kínlódtak a bilizéssel, majd' egy évig, és végül ugyanolyan idős korára lett eredmény, mint nálunk. Mi ezt szépen megspóroltuk. Kép

Boncsi, veletek is nagyon együttérzek. Kép És gyors jobbulást nektek is!

Yoan
 
 


Sziasztok!
boncsi,
jobbulást! jól vagytok már?

yoan,
mind2 dentinoxot próbáltuk már, egyik sem segített Kép
Esztivel mi ujság az oviban? jobb a helyzet?
Az ovónéni eléggé nem jól kezelte a helyzetet szerintem sem...Nálunk ölbe vette Norcit és beszélgetett vele, próbálta vígasztalni.

A tegnapi nap már elég jól ment, ebéd után mentem érte, reggelizett is, ebédelt is. mondjuk ebédnél kicsit pityergett utánam..a mai nap is jól indult, ebéd után mentem érte. 12ig demmi baja nem volt, szépen játszott, reggelizett, viszotn terítésnél eltört a mécses, engem akart, nem is evett Kép
De ovónéni szerint jövőhéten majd belejön az ebédbe is. Az lehet a baj, hoyg tudja hogy ebéd után alvás van és azt nagyon nem szeretné...Azt kell belátnia hogy tényleg mindeig megyek érte ebéd után. az alvásos dolog azt hiszem még a jövő zenéje lesz...

2 éjszaka megint nem volt pisi, száraz maradt a pelus és nem is szólt éjszaka, végig bírta Kép

további szép napot nektek!

Adri
 


Hahó,

Yoan,
hát ettől tartok én is majd az ovival... az óvónéni teljesen lutri, pedig mennyi minden múlik rajta! Azt hiszem, nagyon toleánsan kezelted a dolgot, én lehet, hogy jól kiokítottam volna óvónénit a magam anyatigris stílusában Kép

Adri,
Zeze csupán hangutánzó ragadványnév Kép , a fiúcska neve Kende. A fogzás nálunk is nagyon eltérő a két gyereknél, csak abban hasonlítanak, hogy fognövesztés idején egyik sem kér szilárdat Kép

Adri, Boncsi,
Zeze kap már szemcseppet, dokibá írt fel, és már majdnem okés is a szeme. Viszont cserébe Cicón tegnap kitört a hasmenős láz, még szerencse a bajban, hogy akkor már második napja a nagyinál állomásozott, és lekopogom, úgy tűnik, Zezét ez elkerülte. Most viszont nem jöhet haza a leányzó, a nagyszülők meg pánikolnak, el vannak szokva a beteg gyerektől, régen volt már náluk ilyen Kép

Alíz,
talán tanulságos: Cicó lányom másfél éves kora óta ismerkedik a bilivel, ennek már másfél éve, és még sehol sincs a szobatisztaság... szóval lehet, hogy Iván cárevics Kép most a nyáron már szobatiszta lehet, de talán csak jövőre. A bölcsiben ez egyáltalán nem gond, sőt még segíthet is neki a bölcsi a dologban, ha olyan csoportot fog ki, ahol nagyobbak vannak, akik esetleg már nem pelusosak.

Üdv
Kriszi
 
 


sziasztok!
Az én kisfiam 20 hónapos, egy ideje mi is kísérletezünk a bilivel. Néha belepisil, de leginkább nem, kakilni egyáltalán nem hajlandó bele. Illetve nem is szól kaki előtt, hogy kellene neki. Nem is akarom erőltetni, csak mondjuk jó lett volna a második gyerkőc megszületése előtt, ha ezzel is kevesebbet kellene kínlódni.
Várom a nyarat, hisz mindenki azt írja, hogy majd akkor pucéran könnyebb lesz. De valójában mit értetek az alatt, hogy pucéran? Aki már végigcsinálta ezt sikeresen, az kérem magyarázza el. A szobában pelus és minden naci nélkül van a gyerek? Vagy esetleg a kertben? Nem is tudom, a kertben nem szívesen hagynám minden nadrág nélkül, nehogy összeszedjen valamit. A szobában meg egyszer csak észreveszem, hogy valahova odapisilt? Vagy ilyenkor nagyobb a hajlandóságuk a bilire ülni?
köszi
Cirmi
 


Szia Cirmi!

Nálunk úgy volt Tündivel, hogy mi is próbáltuk rávezetni a bilire, aztán, amikor jött a jó idő, úgy, ahogy írtad, levettük gatyót,pelust, és csupasz altesttel(kis polóval) volt a leányzó, bili látótérben. Egyszer-kétszer kipisilt, aztán magától ráült a bilire, és nagyon élvezte, hogy oda ment a pisi és aztán ő vihette kiönteni. Szóval akkor már nem tudom, hogy pontosan miért, de tudta, hogy oda kell ülnie(amúgy,amíg pelus volt rajta, nem szólt, hogy kell neki). Viszont sűrűn kell kérdezni, hogy kell-e neki pisilni, magyarul folyamatosan emlékeztetni rá, hogy már nincs pelus, ha kell, akkor futás a bilihez. Szerintem a kertben is lehet csupaszon, hacsak nem nagyon bogaras a hely(végülis a strandon is csupaszon szaladgálnak- legalábbis az enyémek-még ebben a korban).

Remélem, tudtam a kérdésedre válaszolni.
Puszi
Boncsi
 
 


Sziasztok!

Cirmi, mi is Boncsi módszerével csináltuk ezt tavaly nyáron, és nagyon gyorsan megvilágosodott a leányzó. Próbálkoztunk előtte azzal, hogy néééézd, itt a bili, itt a pisi, kaki helye, ráültetgettük, de az egyáltalán nem jött be. Pedig pontosan értette ám, hogy miről van szó, épp csak nem érdekelte a dolog. Néha volt egy-egy pisi a bilibe, de többnyire inkább nem. Aztán feltekertem pár napra az összes szőnyeget a lakásban, levettem róla a pelust, elölhagytuk a bilit (mondhatni a szoba közepén Kép ), és csupaszon hagytam a popsiját. Az első pisi, és az első kaki is kiment a földre, de utána minden ment, mint a karikacsapás. Kép Még annyit tennék hozzá Boncsi írásához, hogy mi az első pár napban, amíg meg nem szokta, hogy egész nap pelustalan, addig nem mentünk szinte sehova, hogy ne kelljen ráadnom se pelust, se bugyit, se nadrágot. Merthogy ha bugyit adtam rá, szinte azonnal tévedésbe esett, és bepisilt.
Ha most a kisfiad 20 hónapos, akkor mondjuk nyár közepére, 24-25 hónapos korára szerintem pont jó időpont lesz próbálkoznotok. Kép

Kriszi, hát én is szívesen rászóltam volna, de inkább csak a gyereket vigasztalgattam. A péntek egyébként már jobban sikerült, itthon volt vagy fél óra sírás-rívás, az oviban meg talán 5 perc. Kijött érte az öltözőbe az egyik kislány, és azzal -szinte- szó nélkül bement, és amikor érte mentem, az ovónéni mondta, hogy utána már egyáltalán nem sírt. Kép

Adri, úgy látszik, akkor Norcinál is alakul az ovi. Örülök neki. Kép Jól főznek nálatok az oviban?
Nálunk még az ebéd is egyelőre a jővő távoli zenéje. Első körben csak azt szeretném elérni, hogy magától, sírás nélkül bemenjen, ott maradjon. Aztán szép lassan majd a többi.

Yoan
 
 


sziasztok!

ovi még mindig katasztrófa, csajszi alig akar itthonról elindulni, odabent sírdogál, nem reggelizik, nem ebédel...nagyon gázos a helyzet. jól betett nekünk ez az 1 hét betegség Kép
annyira félek hogy összetörik lelkileg Kép

yoan,
hogy telnek nálatok a napok? Eszti szívesen jár már?
az ebédet mindig elolvasom, szerintem egész jó.
pénteken pl. volt gyümölcsleves, krumplipüré roston csirkemellel meg cékla.

boncsi,
meggyógyultatok? Tündi már jár oviba?

éjszakai pisi ügyben most ugy állunk hogy egy kicsi adag pisi van reggelre 2 napja, így hagyom még a dolgot.
Viszont oviban felkészítettek hogy tegyek be legalább 2-3 váltás fehérnémüt, mert pisiben lehet visszaesés, de szerncsére eddig még nem kellett használni Kép

csütörtökön lesz farsang az oviban, koszorúslány szeretne Norci lenni, van is olyan ruhája Kép

csók:
Adri
 


Sziasztok!

Jajjjj, szegeny Norcika! Kép És most hétvégére? Nem javult kicsit a helyzet? Esetleg nálatok is jobb az egyik ovónéni, mint a másik? Hátha a következő heti ovónénivel jobb lesz a helyzet. Vagy ha korábban mennél érte? Hogy sikerült a farsang?
Nálunk ez a hét eléggé tűrhetős volt, mert ezen a héten a kedves ovónéni volt, azzal jól kijön a gyerek. De minden nap megkérdezte, hogy melyik ovónéni lesz. A jövő héten meg majd a másik lesz, akitől fél, úgyhogy én is már előre félek, hogy mi lesz. Kép Beszéltem azóta még három anyukával, és ők is azt mondják, hogy a gyerekeiknek sokkal tovább tartott megszokni ezt az ovónénit.
Hogy lehet megmondani valakinek, hogy nem elég kedves, nem elég együttérző és gyöngéd a gyerekekkel? Egyáltalán, van értelme szólni? Fog változtatni? (A nő úgy 35-40 éves lehet) Valahogy úgy érzem, hogy nem lenne sok foganatja. Kép Kicsit olyan, mintha egy kemény, merev középiskolai tanár lenne.

Yoan
 
 


sziasztok!
kicsit eltüntem mert frankón összekaptam valami gyomorvírust Kép anyukám itt van segítségnek. most már jobban vagyok, el tudom látni a csajokat.

Nem akarom elkiabálni, de Norci már 2 napja nem sír reggel az oviban és tatatatam! ma már ebédelt is a többiekkel, nem sírdogált utánam Kép azt mondta az ovónéni hogy nagyon jó napja volt Kép
és általában naponta 1000szer elmondja hogy ő nem megy többet oviba, de ma még nem hallottam töle egyszer sem Kép
szóval én most nagyon happy vagyok Kép Kép

éjszaka hol van, hol nincs pisi a pelusban, de ezzel már nem is nagyon foglalkozom mert épp a minap olvastam egy ujságcikket, miszerint az éjszakai bepisilés eltarthat 4-5 éves korig is.
a lényeg hogy nappal 1000% szobatiszta Kép

yoan,
farsang jól sikerült, kicsit visszahúzódó volt norci, de sikerült felöltöztetni Kép
a végén már ő is feloldódott és táncolt meg játszott Kép

óvónéni ügyben nem tudok hozzászólni, nálunk mind2 nagyon aranyos, ugy veszem észre Norca szereti őket és a dadusokat is.
hát nem is tudom hogy mondanám meg neki a dolgokat...
mizujs Esztivel? hogy alakul az ovi?

többiek? hogy vagytok? hol vagytok?

csók:
Adrienn
 


Sziasztok!

Csak pár szóra beugrottam, nálunk megy/menne az ovi rendesen, ha nem lenne Eszti minden második héten beteg. 1 hét ovi, 1 hét betegség. Hol köhögés, hol fülgyulladás, hol takonykór, stb. lasan két hónapja. És érdekes módon mindig azon a héten beteg, amikor a nemszeretem ovónéni van. Pedig nem direkt csinálja, az tuti. Csak így persze aztán esélye sincs hozzászokni ehhez az ovónénihez. Kép
Mennyi idő alatt szokták a kölkök az ovis vírusokat megszokni? Engem eléggé nyomaszt már, hogy a gyerekem, aki azelőtt szinte sohasem volt beteg, most minden második héten az. Kép

Remélem csajok, nálatok minden rendben, az ovik és pelusprojektek alakulgatnak. Kép

Yoan
 
 


Sziasztok!

Kicsit le van állva a topic, nem?
Hogy vagytok?
Mi nagyon betegek voltunk mostanság, gyerekeknek mandulagyulladásuk volt, én tök náthás voltam, apa pedig lábon átvészelt egy tüdő és egy mellhártyagyulladást. Már a végén járt, amikor tüdőgondozóba került. Szerencsére már meggyógyultunk, remélem egy darabig nem is lesz ilyen téren semmi.

Tündi jár az oviba, betegség után mondjuk volt egy kis sírás, mert ugye másfél hét alatt elszokott a korán keléstől, ill. hogy nem nézhet reggel mesét. De ezen is túlvagyunk szerencsére, meg bevezettem, hogy egy kicsit hülyéskedünk indulás előtt, és akkor könnyebben tudunk indulni.

Balunál biliügyben annyit fejlődtünk, hogy egyik nap keresem a gyereket...bezárkózott a fürdőbe, levetkőzött és ráült a bilire, és bele is pisilt!!! ja, és aztán nem öntötte ki, mint előtte pár nappal a szőnyegre, hanem kijött és szólt nekem. Kép De azóta semmi Kép Mindegy,majd csak próbálkozik megint.

Nálatok mi újság? Pelus és oviügyben?

Yoan!
Szerintem pár hónap alatt hozzászokik a vírusokhoz, én mondjuk nem tudom, mert Tündi kb. 3-4x volt eddig beteg szeptember óta.

Na, izélget a leányom, mennem kell.

Boncsi
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, mindenki teljesen felszívódott.
Na mindegy.

Most azért írok, mert elkezdtük Balunál is a szoktatást, már eddig is próbálgattuk, általában a szőnyeg, kanapé szimpatikusabb volt, mint a bili, de most kényszerhelyzet van, mert a strandon összeszedett valami fertőzést és doktornéni kötelezően előírta a pelusmentességet.
Szóval ma volt az első igazi pelómentes napunk, leszámítva a vásárlást, de itthon egész nap csupaszon volt a fiam, és nagyon ügyes is volt.
Először belepisilt a bilibe magától, és látva az örömujjongást, azonnal vérszemet kapott és félpercenként pisilt három cseppet a bilibe és azt kellett kiönteni, és ez ment folyamatosan. Összesen két balesetünk volt, de ez még belefér, akkor épp nem volt biliközelben.
JA, és kakihoz fel kellett a pelust venni, mert nem volt hajlandó bilire-wc-re ülni, azt mondta, fáj. Úgyhogy kakit pelusba nyomtuk.

De összességében nagyon büszke vagyok az én kicsi fiamra! :)

Csak ennyit akartam leírni!

Boncsi
 
 


Szia Boncsi,
hogy alltok a bilivel? Remelem azota mar jol megy a dolog.
Nekem mar teljesen szobatiszta lett a fiam, mult honapban, ket nap kellett hozza:). Bili nalunk nem jott be, na de szivesen megosztom a reszleteket ha erdekel valakit. Nagyon orulok, hogy konnyen ment a vegen, mert mar egy eve probalkoztam hasztalanul (par havonta ket-harom napot). Estere es az utcara is szobatiszta!
E.
 


Szia Enikő!

már mi is szobatiszták vagyunk teljesen, leszámítva az éjszakát, mert akkor még általában bepisil, de az is előfordult már, hogy szárazon kelt, bár ez elég ritka, mert még elég gyakran ébred inni, mostanában már szerencsére önállóan, és csak hajnalban kell kimennem hozzá. VAn viszont, amikor kakaóért ordít az éjszaka közepén, és persze nem adok neki, max. reggel 6-kor legkorábban.
Szóval néha ettől is szenvedünk.

Hát nekünk ez a kényszer tett jót, és elég hamar rászokott a bilire, máshol meg wc-re, meg az utcán csak fához hajlandó pisilni, és mint a kutyusok, kiválasztja, hogy melyiket pisili le., Nem mindegy ám!!! :? :lol:

Szóval nálunk ez a helyzet. Lelkesen jár bölcsibe, imád ott lenni, Tündi is már letett a reggeli pityergésről és szerencsére mosolyogva búcsúzunk reggel az oviban.

Ja, és képzeld, Balunak van már szerelme is: Szonja. Kézenfogva járnak, puszizkodnak, együtt játszanak folyton... :D És mikor kérdezem, lesüti a szemét és úgy válaszol... Tök ari! :D

Én meg dolgozom, hál'Istennek, nagyon gyorsan sikerült elhelyezkednem.

Velünk ennyi történt mostanság, meg még egy csomó minden, de azt nehéz lenne most mindet leírni. Meg nem is olyan fontos... :roll:

Puszi, írj Te is magatokról, ha gondolod!

Boncsi
 
 


Elküldtem ide is, mert nem voltam biztos, hogy pü-ben elment-e :oops:
Tényleg, azt meg lehet nézni valahol?
 
 


Sziasztok!

Ha még erre jár valaki(és miért ne járna, hiszen örök téma ez), akkor lenne egy kis tanácsra szükségem.
Lányom Réka áprilisban múlt 2 éves. Addig jutottunk el, hogy párszor már a bilibe pisilt. Tudja mikor kell pisilnie, és vissza is tudja tartani, DE! Csak pelusba hajlandó pisilni. Ha meztelen hagyom elvan, amíg nem érzi, hogy kell. Akkor elkezd sírni, könyörögni a pelusért. Ha nem adok neki, hanem Wc-re/bilire ültetem, akkor tovább sír, és tovább tartja vissza, amíg bírja. Ha becsurran a WC-be, nagyon megdícsérem, de ő csak zokog, és követeli a pelust. Mit tegyek?
Vendég
 


Szia Gira!

Hasonló a mi esetünk is. Máté szintén 2 éves körüli volt, amikor elkezdett ismerkedni a bilivel, de bele pisilni vagy kakilni nem akart, csak a pelusba. A bölcsiben azt mondta a gondozónő, hogy nem kell kétségbe esni, eljön az idő, amikor már nem kell a pelus. Az, hogy visszatartja nagyon jó, de neki még a pelust ad igazán biztonságot. Szerintem add vissza rá, mert csak rossz érzést váltasz ki belőle.
Pont tegnap volt egy hónapja, hogy már nincs pelusunk. Egyik napról a másikra elmaradt. Nem erőltettem sem a bilit, sem a wc-t. Ő kérte, hogy vegyem le a pelust, mert már nem kell. Igaz már előtte egy héttel minden reggel száraz volt a pelus, és wc-be akart pisilni. Volt egy pár nap, amíg 5 percenként kérdeztem, hogy kell e menni wc-re :D , de aztán rájöttem, hogy teljesen felesleges, mert szól ha menni kell.
Kitartás!!

 


Sziasztok!

Kisebbik fiam októberben lesz 5 éves. Nappalra teljesen szobatiszta kb. 2,5 éves kora óta. A gond az éjszaka. Még mindgi pelenkát hord, mert nem ébred fel, hogy pisilnie kell, sőt, ami a nagyobb baj, arra sem, ha bepisilt... A nagyobbik is 4,5 évesen még éjszakára pelust hordott, sőt, reggelre ölni lehetett a pelenkájával, de nála egyik napról a másikra levettük, és ő felébredt arra is, hogy kellett, meg arra is, ha netán bepisilt. A kisebbiknél is próbáltuk már levenni, de egyszerűen olyan mélyen alszik, hogy nem ébred fel sem az ingerre, sem arra, hogy bement a pisi.
Nincs valami ötletetek esetleg? Köszi:) Rita
 
 


sziasztok!
most kerestem rá erre a fórumra, amint lesz időm olvasgatom.
Nlc-n most nyitottam egy topicot, ide is leírom a problémám, aztán reméljük kapok vmi hasznos ötletet valahol, mert most már nagyon kiborultam. :cry:
Nadin 3 éves, április eleji. már tavaly nyáron vártam a csodát, ismerkedtünk a bilivel, láttam, hogy totálisan reménytelen a helyzet, nem erőltettem.

egyre jobban látszott, hogy csodára ne várjak, így elkezdtem bevezetni a rendszerességet. vittem ébredés után, ebéd után, fürdés előtt hol sikerrel, hol nem.
eljött az idő amikor éjjelre rendszeresen száraz lett, levettük a pelust /és azóta sincs gond, sőt ha nagy ritkán kell, felébred- sír, robogok a bilivel/, nappal viszont semmi változás. illetve annyira haladtunk a rendszerességgel, hogy pont a szülinapja utáni héten levettük a pelust. és én figyelem minden rezdülését, rohanok vele, ha gyanúsnak látom, hol van eredmény, hol nincs. eleinte a kaki is ment így, de aztán az már csak a bugyiba. mostanra eljutottunk oda kaki ügyben, hogy amikor már kint van valamennyi szól és a többi a wc-be megy...
pisilés: mára vissza tudja tartani, ha nem vagyunk itthon szinte sosem pisil be, összességében is elég ritkán pisil, mondjuk 5x 1 nap. idegen helyen, természetben, koszos wc-n (bevásárlás) nem hajlandó, közli is: visszatartom.

a lényeg 3 hónapja nincs rajta pelenka, és én figyelem. ha nem figyelek, nem viszem időben, akkor simán bepisil. igaz az zavarja. de 1 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor szólt előre.

biztos vagyok benne, hogy érzi az ingert már, múltkor pár napig azt csinálta, hogy ahol épp volt levetkőzött és odapisilt. ez másként nem menne. mivel ezt nem értékeltem, ezért azóta nem vetkőzik le, csak szimplán bepisil.

sosem szidom le, nem bántom, csak elmondom ,hogy szomorú vagyok, örülnék, ha szólna előtte. nem ajándékozom, de a kakiláshoz vettem neki mintás wc- papírt, hogy ez annak jár, aki a wc-be kakil, hátha motiválja, de nem igazán, minden bekakilás után is közli, hogy ez neki jár. :lol:
nem tudom mi történt, de az elmúlt napokban sok volt a bepisilés, és én tegnap estére már sírva fakadtam, meg ma is, mert a reggelit kivéve mind a ruhába ment, ez már furcsa. :roll:
szeptemberben kezdődik az ovi. én már nem hiszek a csodákban. a rendszeresség talán elég az ovihoz, hiszen ott is mennek, de közben rettegek, hogy ezért fogják kitenni, mikor nagy nehezen bekerült és nagyon is szüksége lenne a társaságra.

várom a tanácsokat, véleményeket.
ami plusz infó, van kistesó/14 hós/, és időnként közli is, hogy ő kéri a pelusát...
 
 


Sziasztok,

Leírom röviden a történetünket és a problémánkat, hátha valaki volt hasonló helyzetben és tud ötletet adni.

Szóval március elején kezdtem bilire szoktatni az akkor 22 hónapos lányomat. Május végére várjuk a kistesót és gondoltam hátha összejön még a születése előtt.
Minden nagyon gyorsan ment. 1 hét után már a délutáni alvásnál nem adtam rá pellust, 2 hét után már éjszaka sem. Azóta se pisilt be alvás közben egyszer sem.
Utoljára két hete volt, hogy bekakilt bugyiba. Szól pisinél, kakinál is. 2 hete már egyáltalán nincs pellus rajta, már több órás programokat is csináltunk, kis wc szűkítőt viszek, és pisil akárhol.

A gond a kakival van. Ha szerencsém van, akkor kb fél óra alatt megvan. Érzi, hogy kell, ki is megyünk wc-re, fél perc után felpattan, hogy mégse. Ezt eljátsza velem 10x, mire tényleg sikerül.
Ma akartunk menni délelőtt kicsit kirándulni, egy órát vártunk, hogy most lesz kaki vagy nem. Ilyenkor teljes parában van, rohangál a lakásban, fogja a fenekét én meg kisérgetem. Ráül a wc-re, bilire, de semmi. Szerintem addig tartogatja, amíg csak tudja. Minden nap kakil, csak ez a tortúra szörnyű neki is, nekem is...
Mindig örülünk ha sikerül, kap szép wc papírt, akkor nyomhatja a nagy gombot. Tudja hogy ügyes, örül is magának. De másnap minden kezdődik elölről.

Volt valakinek hasonló? Mennyi ideig tartott ez az állapot? Mitől változott?
Köszi a segítséget előre is!
 


Mióta írtam megoldódott a helyzet magától :-)
 


Sziasztok!

Akit esetleg érdekel, tudtok nálam venni vízhatlan lepedőket, szobatisztaságra szoktatáshoz. Sokkal olcsóbban kínálom, mint a boltok.
A teteje frottír, alul pedig vékony PVC réteg van, így nem engedi át a nedvességet, de ugyanakkor enyhén nedvszívó is.
Mosható magas hőfokon és fehéríthető, fertőtleníthető is az anyag.

Négy féle méretben lehet kapni:

Bébi méret - 80x120 (60x120-as kiságyba): 1890 Ft
Bébi méret - 90x140 (70x140-es kiságyba):1990 Ft
Gyermek méret - 100x160 (80x160-as gyermekágyba):2290 Ft
Felnőtt méret - 110x200 (90x200-as felnőtt ágyba):2990 Ft

Mi magunk is használjuk, mert az én kislányom sem teljesen szobatiszta még éjszakára.

hanee
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: