Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, nem találtam ivásos topikot, így nyitottam egyet. Ha valaki talált ilyet, csak én nem vettem észre a sasszememmel, legyen szíves, homályosítson fel Kép
A gondom az, hogy a csajom a nemszopi, nemalvás és nemevés után most 16 hónaposan kitalálta a nemivás verziót. Egyszerűen nem akar inni, illetve csak egy-egy kortyot, azt is elvétve. Bele nem önthetem, viszont már kezd egyre kevesebbet pisilni. Összevissza variálok, hogy mit és miből, hidegen-melegen, stb. Ma éppen semmi nem jön be. Reggel ivott egy kis kakaót, illetve evett pár kanál joghurtot, azóta kb. talán fél decit ihatott. Már kezdek nem kilátni a témából, úgyhogy úgy nézem, segítségre van szükségem, mielőtt begolyózok... Ha valakinek van valami tippje, vagy hasonlóan megátalkodott kölke Kép, jelentkezzen. Az enyim még szopizik, de már nem sokszor és nem sokat, szóval ivásra az már tutkóra nem elég neki.
Milyen szép idők voltak, amikor még szopizott, amikor szomjas volt, illetve ha olyanja volt, akkor kluttyolt egy kis forralt meleg (!) vizet...aztán termelte az önvédelmi pelusokat...
Na jó, nem nyavalygok tovább, majd későbbre tartogatom Kép
Üdv
Kriszi
 
 


Kriszi,
nemeves mellett nalunk is befigyel a nemivas. A lanyom 2 eves, nem szopik. Reggel 1 deci kakaoval megijesztett tej, napkozben nagy joindulattal osszesen 2 deci viz,de nem biztos, hogy megvan annyi. /Nemeves miatt en nem adok edeset neki. Kiprobalni kiprobaltam ugyan a gyumolcslevet, teat, semmivel sem ivott tobbet/. Este, kozvetlenul lefekves elott meg 2,5 deci tapszer, ami az ejszakai pelus sulyabol itelve mind ki is urul ejjelKép
En epp a mult heten kerdeztem ra a gyerekorvosnal, hogy ez normalis-e. Azt mondta, hogy ez annak a jele, hogy:
1. jol van taplalva a gyerek, nem kap tul sos es fuszeres kajat, nem kap nassot/ragcsalos kajat, amire inni kell. Viszont fozeleket/gyumolcsot rendesen /hahh, fozelek az tenyleg csuszik, de a gyumolcs... nagyjabol 1 alma/het./
2. lelkileg is rendben van a gyerek, mert sok gyerek potcselekveskent iszik/cumisuvegezik, mintegy nyugtatokent.

Hat, remelem, hogy igaza van, mert en is aggodom miatta. De ahogy megtomni nem tudom, ugy leitatni sem.

-Afonya
 
 


Afonya,
a csajaink egyre jobban hasonlítanak Kép Mindenesetre ebben (is) sorstársak vagyunk...
És a pisis pelusok hogy mennek nálatok? Nálunk az, amiben szerinted benne van a 2.5 dl tápi, a "tripla" pelus, annál súlyosabb nem látezik. És akkor arányosan van "dupla" meg "szimpla". Ebből összesen olyan 7-8 szimpla adag jön össze egy átlagos nap. Pl. egy tripla meg egy szimpla, meg két dupla. Elég golyós vagyok már? Kép
Nálunk ha kb. átlag nap van, akkor reggel megy kb. olyan másfél deci kakaó (csak melegen, és kizárólag szívószállal), aztán délelőtt gyakorlatilag semmi, egész nap olyan két-három deci (a három, az már nagyon jó). Plusz háromszor szopi, gőzömsincs, mennyi. Édespia ügyben mázlink van, mert csak egyetlen féle szívószálas löttyöt hajlandó meginni, azt se mindennap, illetve nagy ritkán a gyümiteát, ha elég citromos Kép Egyébként sznob csapvízrajongó Kép
Főzi, gyümi csúszik nekünk is, igaz, főzi nem túl sokféle, de szereti pl. hígan is őket (levest persze nem eszik, a nemevés miatt nem nagyon csinálok, nehogy azzal töltse föl magát, merthogy a jóféle húslevest azért megkóstolja Kép ). Gyümiből megyeget, ami van, jó napon pl. egy alma, egy banán, vagy egyik helyett egy üveges gyári gyümi.
Fűszerek, hajaj, Cicó az a fajta kölkec, aki kolbásszal a kezében futkosna, ha hagynám Kép Szóval pontosan olyan fűszerezést eszik, mint mi, gulyást és trásait, bár én nem főzök nagyon fűszeresen, csak ha néha véletlenl megborul a sótartó... Nass idejében le lett állítva, néha tízórai vagy uzsi péksütivel váltódik ki, de nem gyakran, inkább legyen leves gyümi, éppen a nemivás miatt.
Lelke, hát ha ez a mérce, akkor tökéletesen rendben van Kép
Most hogy így leírtam, kezdek megnyugodni, bár ma meghajtotta a spenót, úgyhogy megint önteném belé a piát, ha hagyná...
Üdv
Kriszi
 
 

 
 

Kriszi!

Van nekem egy hasznos kis könyvem, hogy: "Tápanyagtáblázatok". Ebben meg van adva az összes főbb élelmiszer víztartalma, leírok egypár jellemzőbbet:
gyümölcsök, züldségek: 75-90%
sonkák, virslik, kolbászok: 50-70%
péksütik: 5-30%
kefír, joghurt, tejfel: 70-90%
sajtok: 40-50%
tojás: 70%
még a zsírok, vajak, szalonnák is: 10-20%

Vagy pl. a rizs: háromszoros mennyiségű vízben kell megfőzni, vagyis a víztartalma legalább 75%.
Gondolj ezekre, amikor a csaj kolbásszal a kezében rohangál!Kép

Bóbita
 
 


Sziasztok!

Kriszi, iszik már a kiscsaj?
Nekem csak annyi jutott eszembe, hogy van-e széklete rendesen? Mert ha van, akkor valószínűleg eleget iszik, ugyanis ha kevés a folyadék, akkor nemcsak a belekből, hanem a vastagbélből is szív vissza vizet a szervezet, amitől aztán beáll a kaki. Szóval ha kaki van rendesen, akkor tutira elég a folyadék neki. :-)

Yoan
 
 


Hahó,
mondtok valamit (Bóbita, bocs, csak most láttam, hogy időközben te is írtál)... Kép

Szóval kaki van több mint rendesen, több adag is naponta, de nem hasmenős, hanem teljesen normális állagú, csak sok (éppen tegnap fakadtam ki, hogy ez a gyerek pisi helyett is kakil Kép).

Ivás változatlan, mostanában direkte rossz napjai voltak e téren: a reggeli kakaója (másfél-két deci) mellett egész nap két decit volt hajlandó inni, de azt is csak szívószálas vegyes Hohes C-t (nem könnyű eset). Ja meg a három, egyenként kb. öt perces szopija.
A kajája viszont e tekintetben elég jó, a főzeléket szereti, sőt viszonylag hígan szereti (kivéve persze a krumplipürét), a gyümölcsök is elég jól mennek (a múltkor csak pislogtam, a hatalmas epreket úgy ette, marokra fogva, mint én az almát), szívesen eszik kanalas gyümit is. Kenyér, péksüti jóformán nulla (kivéve, ha sajtos vagy fokhagymás), a kekszféléket szereti, de azt nemigen kap. Tojás, sajt megy minden formában, joghurt is nagy duzzogva, tejet nemigen kap a reggeli kakaóján kívül, de ha én iszom, akkor mindig meg kell kóstolni Kép És érdekes, most hogy mondod, a virslivel mostanában teljesen leállt.
Szóval nem olyan rossz a helyzet, ha jobban megnézem. Köszönöm a megnyugtatást Kép
Bóbita, hozzá lehet még jutni az okos könyvedhez valahol?
Üdv
Kriszi
 
 


Szia!

Na látod, a péksütiben van még a legkevesebb folyadék, és azt nem eszi. Biztos tudja, mit csinál.Kép

Könyv:
Tápanyagtáblázat
szerk.: Dr. Bíró - Dr. Lindner
Medicina, 1994

Szerintem még lehet, hogy kapható, én 3-4 éve vettem a Krisztina körúton levő Vince kiadó könyvesboltjában. Egy csomó jó dolog van benne a víztartalmon kívül is (pl. vitaminok, kalóriák minden ételre), szerintem megéri megvenni.

Bóbita
 
 


Sziasztok itt is!

Ez az ivásdolog engem is erősen foglalkoztat.
Pildi, neked szerencséd volt, mert gyakorlatilag mind a négyszer úgy jött ki, hogy első nyáron még csak anyatejesek voltak, nyilván igény szerint, másodikon meg egyértelmű volt, hogy már inniuk kell mást is.
De mit csináljak én? 9 hónapos a fiam, naponta háromszor eszik szilárdat. Sokszor kínálom folyadékkal, de nemigen iszik bele, legalább is nem mérhető mennyiséget. Nem lehet eldönteni, hogy csak nem tud inni, vagy nem szomjas? Cicivel is kínálom sokszor, de napközben egyre kevesebbet szopizik, nincs türelme kivárni amig kibukkan a tej elülső vége. Próbáltam cumisüvegből is vizet, stb., hogy megnézzem, hogy ha egyszerűbben a szájába jut az anyag, akkor kéri-e, de kiderült, hogy cumizavaros, mert már nem tud cumisüvegből inniKép (kéthetesen még tudott).
Ráadásul ez a srác az evéssel is úgy van, hogy ha van, akkor eszik, méghozzá jó étvággyal, ha meg nincs olyan sok, úgy is jó neki. Lehet, hogy eléggé szomjasnak kell lennie ahhoz is, hogy rákéredzkedjen az innivalóra. Én is elég keveset iszom (most a szoptatás miatt nem, de egyébként igen), és tudom, hogy egészségtelen, meg hogy többet kéne innom, de mivel nem vagyok szomjas, eszembe sem jut sokszor az ivás, holott jó lenne.
Egyébként relatíve rendes mennyiséget pisil, és nem is sötétsárga az anyag, de odáig nem is szeretnék eljutni.

Szerintem nem vagyok egyedül ezzel a dilemmával, de aztán persze lehet, hogy igen.Kép

Bóbita
 
 


Bóbita!
Nyugi! Szerintem teljesen jól csinálod: kínálgatod ihatóval, és az eredmény igazol: a pisivel minden OK. Egyszerűen ennyi a folyadékigénye.
Esetleg próbálkozhatsz szelepes és szelepmentes csőrős pohárral. Ha tud szelepes (varázsKép) itatóból inni, azt a kézügyében tarthatod folyamatosan, hogy bármikor kiszolgálhassa magát.

Tudod a jelszót, ugyi?
KépKépKépKépKép

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa!

Köszi-köszi a megnyugtatást!Kép

Végül is arra akartam kilyukadni, hogy ugye-ugye-ugye nincs olyan, hogy inna, de nem tud megtanulni? Az az igazság, hogy nekem ez az első gyerkőc, fogalmam nincs, hogy könnyű megtanulni inni, vagy csak kemény munka árán.Kép
És egyáltalán, hogy kell megtanítani, azon kívül, hogy kínálgatom minden lehetséges eszközből, mint egy izgága pincér?Kép

Bóbita
 
 


Hahó,
Bóbita,
nálunk hasonló volt tavaly a helyzet, Cicó a nagy nyári hőségben, legalábbis a vége felé már csak egy kicsit volt fiatalabb, és hát kétszer evett szilárdat, elég rendes mennyiséget most visszatekintve, de inni csak szórakozásból ivott néha egy-egy kortyot. Én annak idején nem idegesítettem magam, jobban zavart a miért nem szopizik többet kérdés (pedig sokszor is szopizott, csak egyszerre keveset...istenem, de hüle voltam Kép ). Hát amint látod, Cicó azóta se lett egy ivóbajnok (nagyanyja ilyen, ha nem szólok rá, még ma is alig iszik valamit egész nap, sőt kávézik is), de azért megvan. Egyébként az elmúlt időszakban nekiállt vedelni, termelte is sorban az önvédelmi pelusokat, de ma megint megállni látszik a lőtyölési tendencia.
Egyébként mióta több idénygyümölcs van, és Cicó rendesen ki is veszi a részét belőlük (barackot is idén szerette meg), azóta kevésbé aggódom, mert ha mást nem, egy adag gyümit azért mindig elfogad, úgyhogy ki csak nem szárad...
Nálunk egyébként a sportzáras üveg megy, meg a szívószál, ezekkel iszik leginkább.

A könyvet köszi, itt Pécsett van Medicina könyvesbolt, először ott nézem meg.

Üdv
Kriszi

Ja, Cicó amúgy leginkább bőrön át szeret magához folyadékot venni Kép
 
 


Sziasztok!

A helyzet nalunk hatarozottan javult, az eddigihez kepest akar 1 decivel is tobbet megiszik egy nap a 2 eves lanyom. Biztos a meleg tesziKép
Na de komolyan: a keves ivas mellett is elofordul, hogy o maga ker, tehat tudja, mi a szomjusag es szol is. Azt is megfigyeltem, ha normalisan eszik egy nap /ami nalunk ugye ritkaKép/, akkor valamelyest tobbet is iszik.
Es ami nalunk ugy-ahogy mukodik: a "kotelezo" ivas. Tehat felkeleskor, a pelenkazasi folyamat resze; aztan minden eves utan inni kell; ha elmegyunk itthonrol, akkor is kell, indulas elott. Es ezt elfogadja, neha ugyan csak belenyal a poharba, de ha szomjas lenne, csak inna, nem?
Valamint az a szoveg is bejott, hogy konnyebben kakil, ha sokat iszik. /Ugyanis gyakran van szekrekedese, amit o is tud, nehezen termeli ki es mondja is, hogy bogyos. Es hogy kevesett ivottKép/.
Igaz, o mar "nagy", de a szokasokat szerintem korabban is ki lehet alakitani, ill. egy evesen mar mindent ertenek szinte, tehat lehet magyarazni nekik, a sajat szintjukon. Sot, Ti még hasznalhatjatok a csőrös poharat, amit elol lehet hagyni a keze ugyeben balesetveszely nelkul, de jok pl. ezek a sportpalackok is, nalunk az is meno utazas kozbenKép

-Afonya
 
 


Sziasztok!

Köszi, hogy megosztottátok velem tapasztalataitokat, ez az ami nekem leginkább hiányzik, hogy tudjam, hogyan csinálják mások, hogyan "szokás" csinálni... De most már kezd összeállni a kép.

Kép Kriszi, ott egye a fene, most az egyszer nem kell feljönnöd Bpestre a könyvért! Nem tudtam, hogy pécsi vagy. Édesapám is pécsi volt, nyaraltam is ott a nagyszülőknél, nagyon szerettem Pécset... De ez most nem lényeges.

Bóbita
 
 


Sziasztok!
Bóbita!
Egy kicsit ide is beleolvastam, ivással kapcsolatban nekünk a következő a tapasztalatunk:
mivel mi a férjemmel mindketten nagyon sokat iszunk, mióta Boti eszik szilárdat, kb. 4 hónapja, próbáljuk itatni is. Kb. 2 héttel ezelőttig teljesen hiába. Én pl. már egy pár üveg HIPP gyümilevet megittam, annyit próbálkoztunk, hogy hátha ez, vagy az ízleni fog. Aztán egyik napról a másikra, minden átmenet nélkül elkezdett inni. Először kizárólag babavizet, de most már iszik fele-fele víz-gyümilé keveréket is (ez a plusz kalóriák miatt volt nekem fontos, a sztorit ismered Kép). Egy nap szerintem megiszik akár 1,5-2 dl-t is, a napi 6-7 szopi mellett. Sokszor kéri is, odamászik a poharához (csőrös pohár), és próbál hasonfekve inni belőle (meg kell zabálni, olyan édes). Na, csak azt akartam ezzel mondani, hogy szerintem ha szomjas, és kínálod, tehát a lehetősége megvan, előbb-utóbb inni fog.
Zsófi
 
 


Zsófi!

Köszi a bíztatást! Az itt olvasottakból okulva mi is elkezdtünk csőröspoharazni, és egy picit mintha jobb lenne, mint a többi ivóeszköz. Remélem tényleg egyszer csak ráveti magát az innivalóra.Kép
És tök jó, hogy Boti már eszik rendesen!

Bóbita
 
 


SZiasztok lanyok!

Latom en sem vagyok egyedul.Az en fiam most 1eves,naponta 3-4 szopi van (kb 3 percesek)szoval nem sok,de alig akar folyadekot elfogadni.Magatol kb napi 1,5 dl vizet inna.Uditot nem issza,de az utobbi honapokban mivel paraztam hogy kiszarad ezert megprobaltam mar mindent es most ki fogtok nevetni de a fiam kanallal megissza a vizzel higitott uditot.Kép
Igy minden reggel kiteszek 1.5 dl uditot es ugyan ennyi vizet ontok hozza es napi 4 reszletben oda adom neki kanallal,a vize meg a csoros poharaban van a foldon es neha magatol is iszik.Meg az jott be hogy amikor en iszom mondom neki hogy anya vizet iszik igyal te is vizet es oda adom a kezebe a poharat,mostmar eljutottunk odaig ha mondom neki hogy anya iszik akkor o is megkeresi a poharat es iszik.Nem konnyu a helyzet,en is azert paraztam mert napi 4 pelusnal szinte soha nem volt tobb,abbol is 1-2 nagyon pisis a tobbi meg kicsit.Amiota napi 3dl uditos vizet nyomatom neki mar megvan a 4-6 pelusa is ami mellett megvan a napi 2-4 kaki is.
Az az igazsag hogy baby sitteltem egy kisfiut (14 honapos)es szo szerint kepes volt reggel 7-tol delutan 5 ig napi 1 dl-t sem elfogyasztani.EZ komoly,mar teljesen kivoltam tole.Pisis pelus szinte semmi.vele is megprobaltam ezt a modszert mint a fiammal es ugy legalabb kicsit ivott.Azt mondjak ra kell bizni a gyerekre annyit igyon amennyit akar,de en nem ertek egyet vele.AZ en fiam sem inna szinte semmit,ez a kisfiu meg szazszor rosszabb ilyen teren a fiamnal.Akkor szerintetek mi az igazsag?


Hát ilyenkor nem tudom. A leányom pont ez az alkat (hehe, én nyitottam a topikot), most éppen rá van kattanva a szívószálas babaüdítőkre, meg persze a reggeli kakaója. Vizet jóformán nem akar inni egy-két hete. Azaz most megiszik reggel három deci (!) kakaót, délután ill. ebédnél kibontunk egy szívószálast, és emellett csak vizet kap, de kb. egy decit, ha megiszik belőle egész nap. Ez három plusz kettő plusz egy, hat deci naponta, ezzel kiegyeztem, mert nem tehetek mást. Pelus pontosan négy van már régóta, ez se mindig nagyon pisis, de bele nem tölthetem. Szerencsére szereti a joghurtot, gyakran azt reggelizik, meg az üveges gyümit uzsonnára, illetve a lédús gyümölcsöket, ezzel együtt gondolom elég plusz folyadékhoz jut.
Az anyaiszik témán mi már túlvagyunk, gondolja, ha anya iszik, hát igyon, mit érdekel engem Kép Most a babáit itatja, hajtogatja hozzá, hogy "biztos szomjas". A poharas ivás nálunk nagyon nem megy, most éppen előhalászott egy régi cumisüveget a szekrényből (születése előtt vettük, sosem használtuk), azzal stafétázik fel-le, és vigyorogva öntözi belőle a vizet Kép Ja meg ebből itatja a babákat.
Hát bele nem önthetem Kép
Amúgy nála vannak olyan fázisok, amikor vedel, és olyanok, amikor én is már a kiszáradástól féltem...hullámzik. Gondolom, a legtöbben így vannak.
Üdv
Kriszi
 
 


Nálunk 2-3 pelus van 24 óra alatt, mondjuk én döganya vagyok, nem rohanok levenni róla, sokszor csak ha már a kaki is benne van... Ezzel együtt valahogy abszolút nem érzem úgy, hogy kevés amit iszik. Jó, könnyő, mert szophat kedvére. Én tuti nem itatnám semmilyen édes löttyel a nehogy kiszáradjon mottóra -amúgy egészséges gyerkőcöt, most nem beszélek a betegségek időszakáról. Hiszem, hogy ha következetesen vizet kinálok -a szopikon kivül- inni neki, akkor előbb utóbb, amikor tényleg kell neki, akkor meg fogja inni. Lányom eleinte egy-egy kortyot ivott, most már ő kéri, ha szomjas (pohár van és egyedül még nem) ("isz"). Veszélyes, mert át lehet esni a ló túloldalára : nem eszik a gyerek, aztán ha kiszámoljuk, napi fél liter, 6 deci nem üres folyadékot iszik és ezen felül jön a nem eszik mennyiségű evés.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Lehet, hogy hülyének néztek, de nekem most az a gondom, hogy sokat iszik a kislányom. Naponta 1,5-2,5l között iszik gyümölcsteát. Csak nagyon pici mézet és citromlevet teszek bele. Igazából nem az a baj, hogy sokat iszik, hanem az, hogy nem lehet-e valami baja, ami ezt a nagy ivászatot kiváltja. Nyugtassatok meg, hogy ez normális. Egyébként enni is eszik rendesen, nem megy az ivászat rovására. Ja és 1,5 éves.
Köszi!
Andi
 


Szia Andianyu!

Gondolom sokat is pisil. A kérdés, azért pisil sokat mert sokat iszik, vagy fordítva. Mást is iszik, vagy csak a gyümölcsteát? Akkor ez a gyümölcstea nem túl édes, ugye? Ha nem adod neki a gyümölcsteát mást is megiszik? Szoptatsz még? Mennyi levest eszik? Naponta összesen mennyi folyadékot? Nem stagnál a súlynövekedése az utóbbi időben? Esetleg fogyott? Tényleg, mennyi a súlya? Nem acetonos a lehelete?
Nem akarlak megijeszteni. Tudnál válaszolni?

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Szia Betti!
Hát elég sokat pisil. Két óránként kell cserélni, különben ruhacsere is van a peluscserével. Mást most nem iszik, csak teát. Régebben a gyümölcsleveket is megitta, de most inkább teázik. Egy hónapja nem szoptatok, sajnos kénytelen voltam abbahagyni. (Eü. dolog.) Levest nem eszik, bár már próbálgatjuk, de nem számottevő. A folyadékot, mint írtam napi 1,5-2,5l között fogyaszt. A tea nem édes, igazából csak annyi méz és citromlé van benne, hogy ne legyen ízetlen. A súlya 10720g és 85,5cm. Hízott fél kilót 1,5 hónap alatt. Nem érzem acetonosnak a leheletét.
Csak nem arra gondolsz, hogy esetleg cukros?
Köszi a választ előre is.
Andi
 


Szia Andianyu!

Bevallom, eszembe jutott. Ez a leggyakoribb a sokat pisil, ezért sokat iszik kategóriában. Ebben az esetben stagnálna a súlynövekedése is, majd később az acetonos lehelet stb.
Más oka is lehet annak, hogy sokat pisil, ezek ritkábbak.

Én valószínűbbnek tartom, hogy Nálatok inkább a sokat iszik, ezért sokat pisil helyzet van. A kislányodnak ilyen súly mellett a folyadékigénye kb. 1,2-1,3l, de 1,5l-nél nem több. Ebben benne van a leves, szopi stb. Ezért kérdeztem, hogy a tea mellett mennyi folyadékot fogyaszt, ezek szerint elhanyagolható mennyiséget teán kívül.
Miért iszik sokat? Na, erre több ötletem is van.
1. Túl édes ital(ok). Ez Nálatok kizárható, az a kicsi méz nem számít.
2. Kánikula. Szintén kizárható.
3. Száraz levegő. Ez már könnyebben lehetséges, viszont akkor éjszaka is gyakran ébredne, hogy igyon és egyszerre csak keveset inna.
4. Túl sós étkezés. Elég becsapós. A fiamnál csak sokadik alkalommal jöttünk rá, hogy ha virslit evett vacsorára, azért ébredezik éjszaka, mert nagyon szomjas.
5. Milyen gyümölcsteát isztok? Szárított gyümölcsdarabok? Filteres? Ha teafüvet is tartalmaz, akkor annak van egy kis (ilyen mennyiségnék már jelentős) vízhajtó hatása. Ettől szomjasabb lesz még többet iszik.

Most ennyi jutott eszembe. Milyen fajta a tea?

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Megnéztem a profilodat! Nagyon szép kislányod van, gratulálok hozzáKép

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Szia Betti!
Hát konvektorral fűtünk és elég száraz a levegő, de van párologtató, és éjszaka nem kel fel inni. Virslit ő is eszik, de reggelire, viszont egész nap egyenletesen iszik, nem vettem észre, hogy reggeli után inna többet. Még mindig nem sózom az ételét (szerintem ezért is nem eszi olyan szívesen, mint a bébiételeket), így az nem lehet sós. Szárított gyümölcsdarados teát iszik. Hol filterest, hol darabost. Nincs benne teafű. Egyébként, ha lefoglalja a játék, vagy nem itthon vagyunk, akkor megáll 1-1,5l teában a fogyasztása. De ha csak kettecskén itthon punnyadunk, akkor sokkal többet iszik. Lehet, hogy unalmában iszik?
Szia!
Andi
ui. Köszi a dícséretet. Szerintem is! A tieid is aranyosak!
 


Szia Andi!

Köszönöm. Lassan kicserélhetném a képet, fél éves, a kicsi már nagyon sokat változott azóta.

Hát akkor nem is iszik olyan sokat mindig.
Akkor amiket írtam, mind kizárható. Tényleg az unalom. Az a gyümölcstea ráadásul nagyon finom lehet. Miből issza? Mióta iszik sokat?

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Szia Betti!
Csőrös pohárból iszik, és kb. azóta iszik többet, mióta nincs olyan nagy meleg. Csak azért, hogy rácáfoljon arra, hogy csak nagy melegben lehet sokat inni. Kép
Szia!
Andi
Ui.: Az én képem meg már lassan 1 éve készült.Kép
 


Szia Betti!
Tettem fel új képet, ha érdekel.
Szia!
Andi
 


Szia Andi!

Hát igen, Ő már igazi nagylányKép

Azért kérdeztem, hogy miből iszik, mert nem lehet, hogy játszik a poharával? Ez biztos furán hangzik, de a csőrős poharat lehet ide-oda hurcolni, néha rágcsálni egy kicsit... Én el tudom képzelni, hogy megszokásból időnként iszik egyet. Nem függ össze az egész a szopi abbahagyásával? Arra gondolok, hogy valami nyugtató pótlékféle?

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Szia Betti!
Hát lehet, hogy összefügg a szopi befejezésével, mert este ha nyűgösebb, felkapaszkodik az ölembe és húzogatja a pólómat, cuppogat, hogy szopizna. De mivel nem kap cicit, kiissza egy húzásra a 3dl teát. Persze közben ringatnom kell.Kép Kiköveteli.Kép Hát így állunk.
A dícséretet bezsebeltem.Kép Köszi!
Szia!
Andi
 


Szia Andi!
Akkor tényleg lehetKép.
Neked nagyobb gyerkőcöd van? Terveztek kistesót?

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Szia Betti!
Első és ahogy kinéz egyetlen az én kislányom.
Szia!
Andi
 


Sziasztok!
Úgy tűnik nekem, hogy ivásgondja csak az én manómnak van. Most pl. az, hogy végre iszik pohárból, s ezen felbuzdulva száműztem a sportkupakos varázsitatót. Sajnos a pohárból kb. 6-7dl-t, max. 1l-t iszik meg. Pedig előtte 4-5l folyadék volt a napi teafogyasztása. Szerintetek mit csináljak? Visszaadjam az itatót, vagy elkezd előbb-utóbb pohárból is többet inni? Attól félek, hogy károsan hat a szervezetére, hogy ilyen keveset iszik. Ja, és 28 hónapos a kislányom. Jó lenne, ha gyorsan válaszolna valaki, még mielőtt "elszárad" a gyermek.
Sziasztok!
Andi
 


4-5 liter???? A felnőtt emberek normális folyadékszükséglete 2-3 liter körül van. Egy két év körüli gyerek nem hiszem, hogy többet kéne, hogy igyon napi másfél liternél! Ha ilyen sokat iszik, én kivizsgáltatnám, hogy nincs-e cukorbetegsége pld? De ha nagyon aggódsz, miért nem adod vissza neki a sportkupakot?
 
 


Szia Márti!
Nem értem miért írsz ilyen támadóan, hisz én csak azoknak az anyukáknak a véleményére voltan kíváncsi, akik jártak már hasonló cipőben. Én is tudom, hogy sok ez a folyadékmennyiség, ha fentebb elolvasol néhány hozzászólásomat, láthatod, hogy már tavaly is ez volt a problémánk, és azóta kellően körbejártam a témát (védőnő, háziorvos) nem cukros. Ha nem lett volna egyértelmű, nem az a gondom, hogy nem iszik meg 4 litert, hanem az, hogy ez a hirtelen nagy mennyiségű folyadékbevitel visszaesés nem jelent-e plussz veszélyt pl. a veséjére (nem ürül a méreganyag, stb.). Ha erre a kérdésemre tudja valaki a választ, azt megköszönném.
Sziasztok!
Andi
 


Andi! Egyáltalán nem szándékoztam támadó lenni, bocs Kép - viszont szörnyen meglepődtem a 4-5 literen, mert még sosem találkoztam ilyesmivel! Ez még felnőttek számára is alig elképzelhető számomra (én kb napi 3 litert iszom és emiatt is sokan szörnyülködnek, hogy hogy bírom) Olyannyira nem olvastam vissza, hogy azt hittem, ez egy új topik és a tiéd az első hozzászólás, csak most láttam, hogy voltak előzmények. Viszont most, elolvasva is azt gondolom, hogy a napi 1-1,5 liter körüli folyadék kell egy ekkora gyerek szervezetének a normális működéséhez és biztosan a te kislányod sem fogyaszt több méreganyagot az átlagosnál, úgyhogy szerintem veszélyt nem jelenthet a csökkenés. De kíváncsian fogom nézni, hogy történt-e már mással is ehhez hasonló! És a kivizsgáláskor a doki mivel magyarázta a kislányodnak ezt a rendkívüli folyadékigényét?

Márti
 
 


Szia Márti!
Nem indokolta az orvos. Szerinte szórakoztatja magát ezzel. Ugyanis a csőrös pohárral elfeküdt az ágyon és egyszerre lehúzta a 3,5dl(!) teát. Azt mondta, hogy örüljek neki, legalább jól átmossa a veséjét. Ugyanezt mondta a védőnő. És egyébként bárki, akivel szóba kerül mennyit iszik a gyermek először hitetlenkedik, aztán azt mondja amit az orvos, hogy örüljek neki.
Szia!
Andi
 


Sziasztok!
Hát elég régen járt erre valaki :)

Jelentem, nálunk Nyugaton a helyzet változatlan, azzal a variációval, hogy a fiacskám is belépett a nemivók táborába. Ő most múlt egyéves, és kb. 6-7 alkalommal szopizik még, emellett 3x eszik szilárdat. Inni meg, ha jó napja van, 1 dl-t iszik meg ezen felül :roll:

Hozzá kell tennem, hogy második gyerek lévén a drága (és az első majdnem két évig szopizott, már pocakban volt a második, amikor abbahagytuk), kimondottan ömlik belőlem a tej, az első pillanattól több volt, mint amennyire szükség volt, és ez mind a mai napig így van. És az ifiúr nem hajlandó semmi darabosat megenni, sőt h egy parányi darabka van a főzijében, máris öklendezik. Sőt, nemhogy ne legyen darabos, de legyen jó trutyis az a kaja, véletlenül se sűrű :) Szóval gondolom, ebből meg a szopiból szerzi be a folyadékszükségletet. A leányom a három és fél évével összesen 6-8 dl-t iszik naponta, kivéve ha kap narancslét, de az meg meghajtja. Igaz majdnem minden nap eszik levest is, de ennyi. Ehhez képest nem is pisil keveset. Ez van, csak nekem fura, mert én vedelek, mint a gödény (3 l a minimum), és a párom is.

Üdv
Kriszi
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron