Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Szia Móncsi3

Már otthon nézegeti Csabika a markolót :lol: :?: Hihetetlen, már ő is nemsokára 3 éves lesz.

Hát már elég rég jelentkeztem. Az utóbbi fél év egy kicsit sűrű volt. Költözés, iskolába járok, folyamatosan vizsgázok, építkezésbe kezdtünk. Remélem pár hónap múlva már beköltözhetünk.
Egyébként jól vagyunk. Petinek épp a héten volt a beiratkozás az iskolába, Ivett három hete volt 3 éves. Szalad az idő.
Jó lenne újra beszélgetni veletek, sokat gondolok rátok, érdekelne kivel mi történt. Nem igérem, hogy minden nap tudok írni, de igyekszem újra bekapcsolódni a topic életébe, remélem újraéled.

Hahó lányok merre vagytok??????????????

Kép
Kép
 
 


Boldog Szülinapot !!!!!!!!!!!!!!IVETT!!!!!!!!!!!!!!
Istenem most születek es mar mekkorák!!
Nagyon boldog vagyok hogy írtál!!!!!!!!!!!
Na te se unatkozol.Mi leszel ha nagy leszel ?Már mint milyen suliba jársz?Építkezés na igen 5 évig építkeztünk.(na és most meg kiköltöztünk Svájcba 3 évre)Pont mire élvezhetnénk.
Gyakrabban fogok erre nézni én is várom hogy a régi nagy csapat ujjra be nézzen.
Puszi jo éjt.
Peti akkor idén már sulis lesz?
Na tényleg pusza.

Kép
 


Sziasztok (vagyis szia móncsi3 :D )

Köszönöm Ivett nevében is a szülinapi köszöntést.

Úgy látszik csak kettecskén vagyunk a lányok nem hallották, hogy keressük őket. :lol:
Szóval mérlegképes könyvelő leszek (remélem hamarosan).
Igen Peti már ősszel iskolába megy.
Hűha az 5 év nem semmi, remélem mi még a suli előtt beköltözünk.
Azért Svájc sem rossz hely. :D
Csabika fog ott oviba járni, vagy otthon maradsz vele?

Megpróbálok még hangosabban kiáltani. Lányok :?: :?:
Merre jártok :?: :?: :?:

Kép
Kép
 
 

 
 

Sziasztok!
Atan!
Mivel senki nem jár erre én is ritkán nézek be ide.
Nagyon megy az idő! Peti már iskolába megy?
Néztem az iwiven a képeket, Ivett is mekkora már! :D

Moncsi!
Hogy szoktál be az idegen közösségbe? Hogy őszinte legyek én is nagyon gondolkodom, hogy egy kicsit külföldön kéne élni.
A gyerekeknek nagy sansz lenne a nyelvtanulásban.
 


Sziasztok!


Rég jártam már én is erre, kicsi fiam már óvodába jár. Sőt a múltkor azzal állt elő, hogy "Zolikának fáj a lába. Nagyon öreg. Alig bír járni."

Kis segítséget szeretnék kérni. Nem tudjátok, hol lehet megvenni a Nekem két születésnapom van c. könyvet?

Köszönöm
Vendég
 


Sziasztok!

Valójában eddig a másik topikba irogattam, de ott is régen voltam, Mi is szeretnénk örökbefogadni és most már túl vagyunk a tanfolyamon.
Kérdezni szeretnék, sajnos nem minden világos számunkra!

Most, hogy megvannak a papírok, mi a teendő? Azt tudom, hogy most küldik el a papírokat a kerületi gyámhivatalhoz, de hogyan tovább? ők is jönnek családlátogatásra? Kb. ez mennyi idő?

A másik kérdésem, hogy most már kereshetünk alapítványokat. Az alapítványoknak fizetni kell? Ha igen, mennyit és ki határozza meg az összeget?

Hallottam olyat is, hogy van olyan alpítványt amelik kiköti, hogy csak nála lehet jelentkezni? Ez tényleg lehetséges?
Köszi a válaszokat!
Nefke

Nefke
 
 


Sziasztok!!!!!
Szia Nefke!
Kérdéseidre az az egyre kettőre a válaszom sajna minden gyám. más es más.
Azt tudom csak hogy a Gólyánál nem kell fűzetni de hívd fel őket es elmondanak mindent.Gabika na és persze a többi munkatárs türelmesek és nem kell felni bármit kérdezhetsz mert számukra buta kérdés nincs !
Különbem udv közöttünk.
Deva nekem volt olyan szerencsém hogy kedves topiktársunk gyermekei nekünk ajándékoztak ,itt jegyzem meg mostanában sokat lapozgatjuk.igaz minket az érdekel hogy mar a pociban is lehetett autózni vagy mekkorák voltunk akkor.Imádom amikor kérdez és látni hogy nagyon gondolkodik!
Simineni!
Jaj de jo hogy itt vagy!!!!!!!!!!!!!!!!
De ez szol mindenkinek!!!!!!!!!!!!
Na a megszokás Csabikánk hamar apa nagyon szép szobát varázsolt mire kijöttünk.!Megvolt a hatás!
Nekem mar nehezebb volt attól féltem unatkozni fogok!:)))))
Na lassan több Magyart ismerek itt mint otthon!és ez komoly!
Pont ma kaptunk papírt hogy mehetünk majd oviba igaz itt egészen más rendszer van pl.3 evéskortól csak heti 2 nap es akkor is csak alkalmakét 2 ora.5 éves kórtól van ovi es akkor se egész nap.Fura hogy most emeletes házban lakunk otthon kertes ház van,ezt is szokni kell de megmondom őszintén nem rossz igy is állandóan megyünk es legalább nincs annyi munka a kertben.
De itt a játszóterek azok katasztrófák!!!!!!!ha nem tartozik a házhoz játszótér akkor az drámai pl kút gyűrűk beton lépcsők es meg itt a csóvázás mászókák vannak.Ok vannak nagyon szépek is de a többség!!!De nem panaszkodom mert viszont itt telik a privát dolgokra ami viszont kifogástalan minőségű.
Voltunk cirkuszba rolam tudni kell nem szeretem az állat kinzás miatt,de kicsi fiunk nagyon élvezte! Nem mondom hogy voltak Magyar dolgozok a cirkuszban ,artista hölgy aki földi és természetesen beégtem még jo hogy pont dicsértem mert a büfé részen dolgozik a mamája es értette a megjegyzésemet.Ki tudja miért a bohóc mindezek után a Csabikat hívta ki segíteni.Na a mi kicsike gyermekünk nem félt nem volt probléma hogy nem ért németül ment es segített a bohóc bácsinak!
Na ébredezünk megyek de jövök még gyertek ti is szép napot !!!!!!!!!!!puszi és azért nagyon mennék haza!
Udv Móni

Kép
 


Deva
Próbáld meg itt a könyvet: www.mora.hu
Nekem tőlük van.

Kép
 


Szia Földim!!!!!!!!Petyaanya!
Ne már! olyan nagy mar Eszter4Mikor utoljára láttam meg babás volt mos meg kész hölgy!!!!!!!!!
KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET MINDENKINEK !Lányoknak sok locsolót fiuknak sok sok piros tojást(Csabika közölte neki csak kéket kívánjak!)
Simineni !
Nézegetem a képeid a iwiwn olyan mint ha ezer eve ismernelek.
Sziasztok jó pihizést es utána beszámolót az ünnepről!
Csabika kérdései :mi az a dob szerda?
anya miért ég a motorban a benzin?(na ezt magyarázd el egy 3 evésnek!)ja és mindezt kérdezte mikor gyurmáztunk természetesen autókat kellet csinálni!Tuti apa beszélt valakivel az autónkról ő meg elraktározta.

Kép
 


Én is mindenkinek kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok!
 


Sziasztok!

Megint eltelt egy jó pár nap mióta jelentkeztem.

Azért annak nagyon örülök, hogy a lányok meghallották a kiabálásomat. :lol:
Remélem újra összeáll egy csapat, hisz nagyon jókat tudunk beszélgetni, nekem már nagyon hiányzott.

Siminéni, igen ősszel kezdődik a suli, Ivettet pedig remélem felveszik oviba. Ő is nagylány már, sőt az IWIW kép elkészülte után két hónappal úgy döntött a rövid haj tetszik neki ezért megszerezte az ollót és jól belevágott a hajába és el kellett vinnem fodrászhoz.
Hogy vannak a gyerkőceid? Milyen suliba járnak és hányadikba? Úgy megy az idő, hogy már nem tudom követni.
A régi csapatból tartod valakivel a kapcsolatot? Olyan jó lenne tudni róluk, mi történt velük, hogy cseperednek a gyerkőcök.

Deva, huncut egy fiacskád van. Ez azt jelenti, hogy fel kell őt venni?
Zolika, kérdezősködik már az örökbefogadással kapcsolatban?

Az én Petimet nem érdekli a téma, számára természetes, hogy nem az én pocakomban volt. Szerintem úgy gondolja, hogy kétféleképp lehet valakinek gyereke, vagy pocakból vagy örökre a szívünkbe fogadjuk. Nem kérdez ezzel kapcsolatban, néha szokta mondani, hogy apa és anya engem választott.

Petyaanya, Eszter is már két éves, hihetetlen.

Nefke, ahogy Móncsi is írta minden gyámhivatal más és más. Nálunk például nem jöttek ki környezni. Az ügyintézés ha jól emlékszem max. 30 nap lehet. Alapítványhoz szerintem már lehet jelentkezni, (ugyan én nem alapítvány útján fogadtam örökbe)ha jól tudom, szerintem is a legjobb ötlet ha felhívod őket.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép
 
 


Kedves ATAN ha lehet kérnem meg hangosabban kiabálj!
Most nézem milyen mosolygós képek vannak a vonalzódon nem semmik!Ivett gyömöszölni való!
Jár majd oviba de csak heti 1x 2 ora es heti1x1 ora németre mert itt csak 5 evés kortól van igazi ovi ja de akkor is csak heti 3x 2 ora .
De mi járunk magyar oviba heti1x2 ora igaz 40 perc tolunk autóval de megéri ja es olyankor anyukák elmegyünk kávézni semmi pletyi:))Nem baj de meglepö mennyi magyar van itt es nagyon jo a tapasztalatom mindenkivel!!!!!!!!!!!!!!
Ne is írjátok hogy megy az idő!!!!!!!!!!
Ti hogy vagytok vele en mindig annyi mindent szeretnek neki megmutatni vagy vele csinálni de 1 nap bizony csak 24 órából áll.
Jaj a legújabb ahogy a barátaival beszélget imádom hallgatni!!!!!!
Ja és a nyelvi akadály nem létezik ennyi idős korban ez is olyan fura.
De azért nagyon sok Magyar barát van körölutunk.
Sétáltunk a városban szökőkút Csabika oda megy beledugja a kezét és keresztet vett mindenki mosolygót körülötte.(szokót templomba járni)ja és jo hangosan mondta közben .
Nefke hogy álltok a papírokkal?
Deva nekem most jutott eszembe hogy a tesz-vesszen is meglehetne nézni a könyvet hátha.vagy már sikerrel jártál?
Zolikának mi a jele az oviban?Gondolom van még pár jó szövege.
Simineni ha van módod ra ne hagyattok ki a külföldi utat neked is jo es a gyerekeknek meg főleg!!!!!!!!!!!komolyan csak az ovi lesz nekünk de mar az is jo es az alap nyelv ismeret meg az ő korukban .na majd jövök csak ébredezik .
Puszi mindenkinek .

Kép
 


Sziasztok!!!!!!!

Szia Móncsi :!:
Látod hiába kiabálok, nem akarnak velünk beszélgetni, de azért még próbálkozom.
Örülök, hogy jól érzitek magatokat. Csabika gondolom könnyedén meg fog tanulni németül míg ott vagytok. Apropó, mi is ott a hivatalos nyelv? Én úgy hallottam ismerősöktől, hogy attól függ melyik részen vagytok. Van ahol inkább franciául beszélnek többnyire.
Szóval ismét kiabálok: HAHÓ LÁNYOK MERRE VAGYTOK :?: :?:
Légyszi beszélgessetek velünk :!: :!:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az ötleteket, de sajnos a könyv hiánycikk. :(
Moncsi! Meddig maradtok Svájcban? Csabikádnak azt hiszem nem lesznek nyelvi akadályai.
Atan! Igen, ilyenkor szeretne ölbe jönni. Ha azt mondom erre, hogy de hát olyan nehéz vagy, rögtön rágvágja, hogy "Édes teher nem nehéz, csak súlya van". Ennek persze senki nem tud ellenálni.
Az óvodába már megvannak a barátai, jobban mondva bárátnői. Két kislánnyal szokott játszani, nagyon aranyosak együtt.
Nem kérdezősködik, de beszéltünk már az örökbefogadásról. Tudja, hogy örökbefogadtuk, és azt is, hogy ez azt jelenti, hogy örökké szeretni fogjuk. Pár napra rá megkérdezte, hogy az örökké azt jelenti, hogy akkor is, ha hisztizik és ha rosszalkodik? Megnyugtattam, hogy akkor is. Azt felelte, hogy akkor jó. Egyébként nagyon bújós, segítőkész, rengeteg mondókát tud már, és nagyon ügyesen focizik. Imádom!
Nefke! Hogy álltok?
Vendég
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok! régen írt már ide bárki is! van itt valaki? tudnánk beszélgetni? köszi!
halacska87
Várpalota
 
 


@halacska87:


Hát sajna ez a fórum már nem nagyon aktív... Néha én is szoktam erre járni, hátha.
Örülnék, ha lenne egy kis mozgás 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: