Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Köszönjük szépen a sok kedves jókívánságot, amit ma kaphattunk Tőletek!
Zituska már alszik - egy ma délutáni szülinapos mosollyal kívánunk Nektek is jó éjszakát:

Kép

KépKép
 
 


Zituska Isten éltessen! nagyon sok szeretettel: Dorka, Lora,koko

Kép
Kép
 
 


Drága kicsi Zita!

Tegnap nagyon sokat gondoltam rád, csak géphez nem jutottam. Tudod itt ebben a nagy családban, két nagy gyerkőccel sorba kell állnom, hogy ide jussak, este meg már eldőltem a fáradságtól!
Ígyhát most kívánok neked nagyon boldog születésnapot.

Miklóska!
Téged is isten éltessen sokáig, bár tudom, hogy anyuci, most nem tud olvasni, de azért mi gondolunk rád!
 

 
 

Beleolvastam a gólyahíres fórumba, remegek az idegtől... :twisted:

Siminéni: aszondod, használjak ki most minden percet a netezésre, meg azt, hogy még én választhatom meg, mit nézek a tévében??? (mondjuk leginkább semmit...) :lol: :lol:
 
 


Drága Kata!
Nyugi, én tegnap robbantam majdnem fel miatta. Nem akarom a pasit minősíteni, mert csak csúnya szavakat tudnék használni.

Koko! Köszi már jobban vagyok, valóban, akkor amikor írtad, én már aludtam. És elmúlt a fejfájásom.

Amneris, ez a kép... csodaszép!
 


Nem tudom, melyikőnk írta az utolsó hozzászólást :), de nekem is megfordult tegnap a fejemben, hogy pénzről lehet szó, annyira hangsúlyos volt, hogy "minek álltok sorba, lehet másképp is..." .
Ajj, nagyon felkavart, pedig már hozzászokhattam volna, hogy a neten minden (és mindenki) előfordul...
 
 


Mi van a gólyahíresen????
Mindig reggel netezek, így a napi eseményekből kimaradok. :cry: Vagy nem bánjam?
Alvásidőben megnézem mi a helyzet...


Drága Zituska!
Nagyon boldog szülinapot Neked nagylány!
Kép

Amneris , teszel fel olyan képet milyen volt, amikor születetett és milyen most?

Kép
Kép
 
 


Engem, ha lehet Anett hozzászólása /állása jobban felidegesített... :-(

KépKép
KépKép
 


Sziasztok Lányok!

Ggabszi!

Az ötlet remek, csak most valahogy képtelen vagyok két képben letudni... :oops:
Jöhet helyette több is? Olyan klasszul látszik rajtuk, mit fejlődött a nőcim egy év alatt.

A lélegeztetőgépes időszakot inkább átugranám, de íme az egy hetes Ztuska:

Kép

És innen tovább:

Kép

Kép

Kép

És a Szülinapos Nagylány:

Kép

KépKép
 
 


Boldog szülinapot a kis szülinaposoknak :)


Sziasztok!

Zituka és Miklóska nagyon sok boldog születésnapot kívánunk!
Kép

Amneris öröm nézni a képeket a lánykádról :)

Kép
 
 


Marcianyu, engem is felhúzott Anett, ezért kérdeztem, van -e gyereke, de kiderült, van önkritikája, mert csendesebbre vette egy fokkal. Nem is tudom, irt -e azóta , de jól tette, ha nem.
Aki pedig Péteréktől "vesz" gyereket, az megérdemli. Igaza van a férjednek. (ő volt az, aki irt, ugye?) :lol:

Kép
Kép
 
 


Zitusnak és Miklóskának nagyon-nagyon sok boldogságot kívánunk!

KépKép
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen írtam, talán van aki emlékszik ránk.

Zituskának és Miklóskának boldog születésnapot kívánunk!!!

Hogy vagytok???

Milyen szépen megnőttek a gyerkőcök......hihetetlen, hogy szalad az idő.

Puszi mindenkinek!!!

Vicki
 
 


Koko:
Nem az én párom volt. :-( Sajnos vagy nem sajnos, de nem az a fórumozós fajta, csak tőlem kapja az infokat. Ezt a történetet persze elmeséltem neki, annyira felháborodtam!
Az azért nagyon érdekelne, hogy ki kereste meg Őket priviben és vállalná be azt a kockázatot, hogy örökbefogadja a babájukat??!! :-(


Vicki:

Nagyon szűkszavú vagy! VELETEK mizujs? Picúr? Semmit nem írsz??!!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!


Marci_anyu köszönöm a kérdéseid!!! :)
Jól vagyunk, Fruzsi hasfájássával küzdünk már több mint 3 hónapja. Szerencsére nem kapta meg a toxoplazma fertőzést amitől nagyon tartottunk.
Növögetünk már 5,75 kg a születési súlya 2,84kg volt.
Kis örökmozgó gyerkőc.

Marci, Lili hogy van?? Gondolom milyen sokat nőt Marci tavalyi tali óta.

Lányok nálatok mi vált be a hasfájásra??? Volt akinek nagyon hasfájós volt a babája??

Megpróbálok valamelyik nap körmailben képeket küldeni.

Puszi mindenkinek!!!

Vicki
 
 


Vicki!
Nekünk az idő vált be, mint gyógyszer :lol: 3hónapos korára kinőtte.
De a legjobb az Infacol volt és az Angol-víz, nem ugrik be a pontos neve, de vannak itt nálam kisebb babás anyukák, biztosan tudják!

Kép
 
 


Vicki
Gripe-water a neve, mi azon kívül hogy pukitunk tőle ezerrel mást nem használt :):):)
Nálunk az idő oldotta meg a dolgot 3 hónapot betöltöttük és elmúlt.

Naninga
 
 


bocsi
szóval pukiztunk:)
 
 


Sziasztok!

Kajla, Naninga köszönöm szépen a válaszokat!!! :D

Sajnos nekünk egyik szer sem vált be már mindegyiket kipróbáltuk.
Tényleg az idő lesz ami segít, már elmúltunk 3 hónaposak de egyenlőre még tart a fránya hasfájás.

Küldtem köremailben fényképeket Fruzsiról. A táblában bennevan az emailcímem ha nem kapta volna meg valaki jelezze és elküldöm újra. :)

Zalánnak kicsit megésve mi is boldog névnapot kívánunk!!! :P

Vicki
 
 


Egy picit visszaolvastam..........
Gyönyörűek a gyerekek!!!!! :P
Ahogy korábban már írtam én hiszek benne, hogy nem véletlenül kerülnek a gyerekek abba a családba ahová érkeznek.
Számtalan hasonlóságot vélek felfedezni ahogy a képeket nézem.

Ide is megírom ha nem baj.

Nagyon hiányoztatok fórumozók !!! Bevallom egy kicsit féltem írni mert nem tudtam mit szóltok hozzá, hogy újra jelentkezem.
Szeretnék továbbra is ennek a kedves csapatnak a tagja lenni de csak akkor ha nincs ellene senkinek kifogása.

Puszi mindenkinek!!!

Vicki
 
 


Mikloska Isten eltesen!
Zitus nana hogy teged is!Bocsi lanyok ellore!(na es mindig megkesve irom de igaz szivbol)!!!!!!!!!!!!!
Golyahires balhet nem is mondom a paromnak,o nem igazan birja szerintem meg mindig fél, hogy ez a szép idili csaladi kép ossze döl.Annyi de annyi gondunk van eés mégis most valahogy olyan boldog vagyok most 2 napja a fold felet jarok, tavasz van vagy mi????????Pedig még anyos pajtasnal is voltunk a hetvegen.
Ritkan jovunk és ilyenkor gondolom jollefárasztalak titeket.Bocsi mindenkitol.
Puszi mindenkinek .Várom a talit!

Kép
 


Vicki en is felek ilyenkor irni de ahogy a Taj Chi mesterem mondana Móni te az örök ujjra kezdo vagy es mi igy szeretunk.Ti is?

Kép
 


Moncsi és Vicki!
Jó újra olvasni rólatok! :lol: :lol:
Írjatok még........és gyakrabban, én tutira nagyon örülök nektek+Csabinak és Fruzsinak is!
:wink:

Kép
Kép
 
 


Vicki: Csengénél 4 hónapig tartott a hasfájós időszak (neki a Gripe Water segített kicsit), és szó szerint egyik napról a másikra szűnt meg, mintha elvágták volna. Vincus is inkább volt már 4 hós szerintem (neki meg az Infacol :) ), mintsem 3... úgyhogy kitartás!! Minden nappal közelebb vagytok a végéhez!! :)
 
 


RKata

Most olvasom, hogy a 14-ei talira mentek:

A Gólyahíres fórumon már puhatolóztam Gabikánál, de talán nem volt ideje reagálni, így megkérdeznélek Téged is.
(Hasonló cipőben járunk, remélem, nem baj, hogy kikérem a véleményed... :oops: )

Amikor a találkozó idén is szóba került idehaza, azonnal a "szokásos" iskolára, a várakozók talijára gondoltam. Be is rendeztem a fejemben, hogy 28-án találkozó...
Viszont mi már bemutattuk Zizit, másik babára nem várunk, így - gondolom - eztán a Gólyahíres Családok talija vonatkozna ránk.

Ugye jól gondolom, hogy inkább a 14-ét vegyem komolyan? Mert mindkettőre sajnos nincs módunk menni...

Előre is köszi a segítséget! Puszi! - Amneris -

KépKép
 
 


Amneris: nekem Gabika mondta, hogy inkább a 14-i találkozóra (közgyűlés) menjünk (10 óráig lehetőleg érjünk oda), mert a 28-in nagyon sokan lesznek, bemutatkozni már nem fogunk ugye :), csak nyomorognánk a gyerekekkel. Ez nekem meg sem fordult a fejemben (nekem is 28-a volt az "alap"), de teljesen igaza van, az a várakozók és a friss babások napja és előbb-utóbb úgyis találkozunk velük a közgyűlésen és / vagy a nagycsaládos talin a Rómain, mint Gólyahíres családok. :lol:
A fórumon nem akartam hozzászólni, mert egyrészt ugye nem engem kérdeztek, másrészt ott már a csapból is én folyok... :oops: :oops: :roll:

Puszi!

De ha már itt vagyok, hoztam megint két képet:

Nomen est omen :) :

Kép

És egy bambulós Csenge :) :

Kép
 
 


Sziasztok!

Ggabszi ti hogy vagytok??? :D
Köszönjük megpróbálunk minnél többet jelentkezni. :)

Rkata micsoda édes hajacskája van Csengének!!! Vincus milyen nagy fiúcska már!!! Nagyon helyesek a gyerkőcök. Csenge sokat nőtt tavalyi Sződi tali óta. :P
Köszi az infót, akkor már csak várununk kell egy pár hetet és letudtuk a hasfájást. Legalábbis remélem........ :roll:

Vicki
 
 


Lányok, én a héten szidolozok ( nagytakarítás), gyerekezek ezerrel ( szünet a suliban ), tojást festek ( a nyúl is én vagyok magam ), úgyhogy a jelenlétem sajna korlátozott a topicon.
Ünnep után újra veletek!
Vicki, ha nem bánod, majd akkor írok választ... :oops:

Addig is egy kis hangulat:
Kép

Puszi Mindenkinek!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mindenkit ezúton is szeretettel köszöntök, elég keveset neteztem, hisz olyan szép idő van.
Kép

Amneris: Zitus gyönyörűséges picilány! :lol: És milyen huncut a mosolya.

Rkata: Őrület, hogy mekkora legény már Vincus! Csenge meg tündéri, nem tudok betelni ezzel a hajszínnel, szerintem olyan különleges. :lol:

Gabszi: Jó takarítást kívánok!
Kép
 
 


Sziasztok na akkor nem vagyok egyedul a takaritasal!Álom mank vanak ,takarito??????????????
Fius anyukak nem igazan megy vissza a kukinkon a bor pedig kulon oda figyelunk rá, valami drasztikus mod kivetelevel nincs ötletetek?
Csenge annyira nöcis vagy!
Gabszi nagyon jol estek szavaid.
Puszi mindenkinek!

Kép
 


Drága RKata!

Köszi a választ találkozó ügyben! Találkozunk 14-én! :D

Puszi! - Amneris -

KépKép
 
 


PSZICHOLÓGIAI VIZSGÁLAT!

Sziasztok!

Szeretném mégegyszer felhívni a figyelmeteket az alábbi vizsgálatra. Szerencsére nagyon sokat jelentkeztek / jelentkeztetek. Lassan az adatgyűjtés végére érünk, így már csak 1-2 hónapig tudunk bevenni új családokat a kutatásba. Ha valakit még érdekel, hívjon nyugodtan.

Kedves Szülők!

A Magyar Tudományos Akadémia Pszichológiai Intézetének és a Semmelweis Egyetem Klinikai Pszichológia Doktori Iskolájának közreműködésével összehasonlító kutatási programot indítunk fejlődéslélektan témában. A kutatási program központi kérdése, hogy milyen hatást gyakorol az örökbefogadás a gyermekek érzelmi, szociális és kognitív fejlődésére.

Ehhez a programhoz keresünk olyan érdeklődő családokat, akik 6 hónapos kora után fogadták örökbe most 4-6 éves gyereküket. A vizsgálat a gyerekek számára élvezetes és érdekes, játékos foglalkozásból áll, amely körülbelül egy órát vesz igénybe. A vizsgálatot végző pszichológus a családokat időpont-egyeztetés után otthonukban keresi fel, mivel tapasztalataink szerint a gyerekek könnyebben oldódnak fel és szívesebben játszanak a számukra megszokott környezetben.

Emellett a szülőket arra fogjuk még kérni, hogy töltsenek ki pár rövid kérdőívet a gyermek érzelmi fejlődésével és viselkedésével kapcsolatban.

A vizsgálatban részt vevő személyek adatait a kutatók bizalmasan kezelik, és azokat kizárólag név nélkül a szülők engedélyével használják fel.

A vizsgálat lezárultával, az eredmények kiértékelése után a szülők részletes visszajelzést kapnak.

Amennyiben további információkat szeretnének megtudni a vizsgálatról, vagy úgy érzik, szívesen részt vennének a kutatásban, kérem az alábbi számon jelentkezzenek:

06 30 4395834

Köszi,
Anna
 
 


Jó reggelt!

Nálunk ma kettős oltással kezdődött a nap, Csenge megkapta az első kullancs ellenit, meg a pneumobigyó ellenit, nagyon kis hős volt! Az elsőt egy pisszenés nélkül tűrte, a másodiknál elpityeregte magát, bár a doki szerint ez pszichés, nem pedig a fájdalomtól van. De seccperc alatt megnyugodott, és onnantól csak fecsegett a dokinak.
Tegnap vagy fél órát ültem nála, jól átbeszéltük a gyerekek oltási rendjét, hogy hogyan a leghatékonyabb és leginkább pénztárcakímélő :oops: :) .

Szép napot mindenkinek!
Kata
 
 


Szia RKata!

Mesélnél nekem a kullancs elleni védőoltásról? :)
Szeretném én is beadatni Zizinek! Hogy kell ezt csinálni? Megveszi az ember a paikában, és elviszi a gyerekorvoshoz? Vagy van a dokinak, csak szólni kell, hogy kérjük...?
Mennyibe kerül? Jól veszem ki a soraidból, hogy meg kell ismételni?

Elre is köszi az okítást! :P Puszi! - Amneris -

KépKép
 
 


Amneris: három szuriból áll, az elsőt 1-3 hónappal követi a második (attól számított 14. napon alakul ki a védettség), és 9-12 hónap múlva a harmadik. Majd 5 évente kell "emlékeztető" oltást adni. Tudni kell, hogy Lyme-kór ellen sajnos nem véd, csak a kullancs okozta fertőző agyhártyagyulladás ellen. Ja, és az ellen sem véd, hogy a kullancsok belemásszanak az emberbe (volt, aki így hitte!), úgyhogy az oltás mellett nagyon fontos a megelőzés (megfelelő ruházat) és az átvizsgálás + kullancs szakszerű eltávolítása (egyébként be is lehet vizsgáltatni a lefülelt jószágot).
Igen, a gyerekorvos írja fel kérésre, Te kiváltod, ő meg beadja (nem lehet nagy összeg, mert a horrorárú - 17 ezer Ft körüli - Prevenarral együtt fizettem 17.780 Ft-ot).
Alapvetően a mi dokink is csak a "kritikus" családoknál ajánlotta (mi azok vagyunk, mert elég sokat kirándulunk), de ez az enyhe tél nagyon kedvezett nekik, átteleltek és már támadnak is sajnos. :( Így meg sem próbált lebeszélni róla.

Az oltásos linkben amúgy ez is szerepel, én el is mentettem magamnak, mert nagyon hasznosnak találtam, még ha nem is értettem mindent. :)

Itt van mégegyszer:

http://www.pharmindex.hu/index.php?objID=14&hir_id=2915

Puszi
Kata
 
 


Találtam egy ilyet is, érdemes elolvasni! Az 1.500 Ft sztem a felnőtt vakcina, ennek a fele lehet a gyermek:

http://www.csaladinet.hu/hirek/mindenki ... zseg/7766/
 
 


Még egy ehhez a témához, aztán eldugulok :) : rákérdeztem a "gyorsított" verzióra, azt mondta, hogy nem alakul ki olyan erős védettség, mint a "hagyományos" oltási rendben, célszerű inkább kivárni a másfél hónapos szünettel beadott 2. oltás utáni 14 napot nagyobb kirándulásokkal.
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szép húsvéti ünnepeket kívánok!


Kép
Vendég
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánunk!!!

Lili, Marci, Andi és Péter

KépKép
KépKép
 


A nap híre:


Lili ma egyedül felült!!! :-)

KépKép
KépKép
 


Nagyon ügyes vagy kicsi Lili!

Én is mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!
 


Kép

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok mindenkinek!
 
 


Marci anyu!
Ügyes a pici lányod! :D

Mindenkinek Kellemes Húsvétolást!
Kép

 
 


Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!


Kép
 
 


Sziasztok :D
Itt is szeretném elújságolni, hogy a mi nyuszink Eszterkét hozott nekünk. :D
Nagyon, nagyon boldogok vagyunk!

Mindenkinek boldog húsvéti ünnepeket kívánunk!
 


Petyaanya! Mikor ezt a képet megláttam rögtön rád gondoltam!!! Még egyszer gratula!!!

Kép
 
 


Petyaanya! Gratulálunk ehhez a fantasztikus ajándékhoz! Ez a húsvét biztos felejthetetlen lesz!

Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánunk!


Kép

KépKép
 
 


KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK!

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, szeretnék venni a kertbe olyan műanyag homokozót, aminek van fedele. Láttam már katicabogár formájút, kagyló alakút, stb. Jó lenne egyet használtan venni valakitől, de ha újonnan tudom megvenni, az sem baj. Csak éppen fogalmam sincs, hogy hova menjek keresni.

Köszi előre is!

Gilice, gyönyörűek a csajok és már milyen nagyok...

Amneris, Zita baba még mindig a szerelmem, bocsi lányok mindenkitől...
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: