Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szeretnék én is hozzászólni a témához.

Nekem van egy 7 éves lányom,aki a mai napig rossz alvó.Még most is igényli,hogy simogassam.Nem kell addig amig elalszik, elég egy pár perc a számára.

Az ikreim 13 hónaposak. Ez idõ alatt 6 éjszaka volt amit mindketten,így én is végig aludtak. Olya gyakran elõfordul,hogy egyikük átalussza az éjszakát,de akkor a másik kel fel 1/2 illetve 1 óránként. Mig picik voltak,a bébi hordozóban etettem õket és ott is aludtak el. Éjjel is és nappal is. Kb.1 hónapja igencsak kinõtték a hordozót. Akkor úgy döntöttem,hogy ideje õket az ágyban elalvásra szoktatni.Mivel két 8 kg-os törpét egyszerre nem lehet ringatni,(nem is akartam)ezért úgy helyeztük el az ágyukat, hogy a kettõ közé be tudok ülni.Nekik elég az,hogy látnak engem.Ha már annyira fáradtak,hogy azért nem bírnak elaludni,akkor szoktam õket egy kicsit simogatni.Szerencsére azért nappal legtöbbször kétszer alszanak,így pihenni is tudok és az otthoni teendõimet is el tudom végezni.Egyenlõre nem aggódok az éjszaka miatt,hisz tudom,hogy nagyon hasfájósak és a fogukkal is nagyon kínlódnak.Azért remélem,hogy egyszer eljön az az idõ is,mikor mindkettõ végig fogja aludni az éjszakákat.

Köszönöm,hogy beleszólhattam,Sziasztok.

Dorcsi.
 
 


Sziasztok,

Nekem 8 honapos a kisfiam és nem mondhatom, hogy mindig rossz alvo, de idöszakonként elég rosszul alszik. En 4 hetes koratol kezdtem arra szoktatni, hogy este egyedul elaludjon. Két honapos koratol ez müködik is az esetek 80 %-aban. Este fürdés, szopas, éneklés és alvas (hozzateszem, még mindig a mi szobankban alszik, de a sajat agyaban). Az éjjeleket is két honapos koratol kezdte ataludni, 10-12 orat egyhuzamban, és nagyon büszke voltam. Aztan jöttek a félig-meddig érthetetlen dolgok. Megszünt az éjjeli ritmus, volt, hogy egy hétig ataludt minden éjjelt, utana két hétig minden éjjel felébredt, néha többször is. Egy idöben elég volt, hogy az agyambol beszéltem hozza, volt olyan idöszak, hogy szoptattam minden éjjel ujbol, szoval nagyon valtozo. 7 honapos koratol eldöntöttem, hogy csak vizet adok neki, ha felébred, mert egyszerüen nem lehet éhes, vagy, ha éhes is meg kell neki tanulni, hogy éjjel nem eszünk. Ez müködött is egy darabig és most megint felkel minden éjjel 2x, 3x, 4x, iszik egy kis vizet és vissza alszik. Amennyire örültem, hogy mar két honaposan ataludta az éjszakat, annyira aggaszt most, hogy ezek a nematalvos idöszakok egyre durvabbak lesznek. Nem tudok rajönni, mi zavarja. Jo, néha jön a foga, de ez nem lehet szerintem az igazi ok minden esetben.

A nappali altatas nekem is sokaig csak babakocsiban müködött. Aztan nappalra is kitalaltam egy ritualét. Adok neki egy kis vizet, aztan elköszönünk minden jatékatol, aztan odaadom neki az alvos macit, adok Maténak egy puszit meg a macinak is majd Maténak még egy raadas puszit és beteszem az agyaba. Akar hanyszor sir, mindig visszamegyek hozza, sokszor csak egy büfi a gond. Szoval kb. masfél honapja nappal is el tud aludni magatol. Probaljatok ki, hatha bejön nektek is.

Az összes "nagyokos" azt mondja, azért sir éjjel a gyerek mert nem tud magatol visszaaludni. az én kisfiam el tud aludni magatol, és mégsem alussza at az éjszakakat stabilan. Teljesen nyugodt környezetben van, én nem dolgozom, harmonikus csaladi körben élünk és mégsem alszik. Remélem nem lesz belöle kronikus rossz alvo.

mindenkinek sok sok türelmet és kitartast kivanok! Orsi
Névtelen
 


Sziasztok! Köszönöm, hogy leírtátok tapasztalataitokat. tulajdonképpen még mindig bizakodom, hogy egyszer rájön pici fiam, hogyan is kell elaludni anélkül, hogy ringatózna. Nagyon élénk, mozgékony fiúcska, s azt hiszem, ha rá tudnám venni, hogy nyugodtan maradjon néhány percig akkor el tudna talán aludni, de ezt egyelõre nem tudom elérni. Talán ha nagyobbacska lesz majd javul a helyzet. Mégegyszer köszi! Monó
 
 

 
 

Köszi mindenkinek a segítséget!
Az "Aludj jól gyermekem" könyv módszerével az éjszakai 10-15 szoptatás után mostmár 6. napja TELJESEN átalusszuk az éjszakákat, este fél9-reggel7-ig!!! Alig hiszem el!!

Puszi és aki még nem alszik, vegye meg a könyvet!

Mummy
 
 


Mummy
Én nagyon irigyedem. Ua a helyzet, mint nálatok volt, nem részletezem. Igaz, Hanna még csak 6 hós múlt. De nincs elég elszántságom végigcsinálni a módszert. Az este elalvások teljesen ok-k, magától alszik el.
Nektek mennyi idõ alatt váltbe a könyv? És hogy bírtad?
bringa
 
 


Móni!

Nem ijesztgetni szeretnélek, nem ismerem a fiadat, de nem merült még föl nála a hyperaktivitás? Az a pár dolog, amit írtál róla, engem arra emlékeztet, amiket errõl a témáról hallottam. Ugyanis, ha esetleg ez van vele, akkor máshogy kell kezelni a dolgait, mint ha tényleg csak mozgékony.
judit
 


Móni,
szerintem ez még rettenetesen messze van a hyperaktivitástól! Írj Pelének: Pele ímélcíme Másold be szerintem, amit ide írtál, és küldd el neki. Puszi,

Virág
Virág (fiore)
 


Szia Bringa!!

AZ elõbb leírtam hosszan a levelet és eltünt. Fura, hogy én adok tanácsokat, amikor nemrég még elkeseredésemben én kértem segítséget!
Mindenképpen érdemes kibírni és ha Hanna már el tud egyedül aludni, akkor nem lesz nehéz, nálunk Iván egyszer sem sírta végig a „2órát”-
Kb. 1 hét alatt vált be a módszer, de napról napra nagyon sokat javul a helyzet. AZ elsõ nap kb. 1 órákat sírt, aztán csak felet stb.. Én már régen gondoltam erre magamtól is, de valahogy túl brutálisnak találtam, hogy HIRTELEN egész éjjel ne kapjon cicit és ne velünk aludjon, ahogy azt megszokta több, mint 10 hónapon át. Nekem csak a megerõsítés kellett, hogy ezzel nem KINZOM szegénykémet, hanem mindannyiunk érdekében csinálom végig.
Én kiválasztottam az eddigi maci mellé még egy kis állatkát és azokkal együtt mondok neki pár szót lefekvés elõtt. Aztán szoptatok és ha elalszik a cicin, akkor is felkeltem, mielõtt beteszem a kiságyba. Ez azért jó, mert ha esetleg sírni kezd, akkor is könnyebb kibírni mindezt este 9-kor, mint hajnali 3-kor.
A lényeg, hogy tedd magadévá a könyv módszerét, mert ez szerintem csak akkor nem jön be, ha a babánál lelki vagy fizikai gondok vannak (ez ugye kizárva nálatok is) vagy ha a szülö nem azonosul teljesen az egész elgondolással. Nem az a lényeg, hogy elaludjon minél hamarabb, hanem hogy EGYEDÜL aludjon vissza, amikor úgyis felébred-. Ezért kell, hogy ne asszociáljon semmit, ami Veled kapcsolatos (cici, anyaíz, simizés, éneklés) az alváshoz, mert akkor ezeket fogja keresni.
Én csak néha simogattam meg picikét, de már nem énekeltem és csak akkor segítettem „rá”, hogy lefeküdjön, ha már láttam, hogy nagyon fáradt. Akkor is be kell menni a megadott idõben, ha teljesen elhalkult a sírás, de akkor sem elõbb, -hogy érezze, hogy a sírás erõsségének semmi köze ahhoz, hogy mikor mész be. Lesz olyan a 3-4. napon, hogy csendben fog ácsorogni pár percig (valószínûleg), AKKOR IS menj be, ha letelt az idõ (10ms-re), még akkor is, ha tudod, hogy ezzel újra felizgatod és megint sírni fog.
Ha kiveszed hajnalban, kezdheted az egészet majdnem elõlrõl. Lesz olyan, hogy fogzás, vagy utazás miatt újra felsír, vagy késõbb nagy ritkán átkerül már reggel elõtt hozzátok, de ettõl függetlenül minden éjszaka úgy fekhetsz majd le, hogy tudod, hogy aludhatsz és nem kell készenléti állapotban lenned-
Mi az 1 hétre kiköltöztünk Apucival a másik szobába és 2 átaludt éjszaka után mentünk vissza (egy szobában alszunk). Mostmár fel sem áll és nem is mindig nyitja ki a szemét, ha felébred. Reggel 7-ig alszunk és mindhármunknak sokkal de sokkal jobb.
Ne add fel közben, hanem csináld végig, nem olyan vészes, mert egyrészt nem hetekig kell kibírni, másrészt sûrûn bemehetsz és nem kell sokáig a konyhában tépned a falat, hallgatva a keserves sírását. Pár nap alatt már egyre kevesebbet és kevsebbszer sír majd – utána meg alszotok mint a bunda!!!

Kitartás és hidd el, hogy megéri. A babcinak és senkinek sem jó egy fáradt Anyuci. Egész más az élet, ha az ember aludhat pár órát és a kislányodnak NAPPAL van Rád szüksége, éjjel pedig NEM SZOMJAS és nem fáj a hasa és kutya baja!! Kiegyensúlyozottabb lesz õ is, ha nem csak 2 órákat alszik egyben, de ezt gondolom tudod.
Sok siker hozzá, csak az elsõ nap az igazán kemény!!
Majd ird meg, hogy hány nap alatt sikerült!!

Pusza

Mummy
 
 


Orsi!

Leirnad legyszi, hogy hogyan szoktattad ra az elejen, hogy egyedul aludjon?

Mi sokat zombizunk a 2 honapos lanyommal,
koszi
Kakukkfu
 


Mummy
Köszi nagyon! A könyvet már elolvastam kb. háromszor. Hát pont az abaj, h még nem érzem teléjesen magaménak a dolgot, de már erõsen tendálunk arrafelé, s minden egyes éjszaka mostanában csak afelé visz! Viszont Hanna még csak 6 hónapos múlt, és alig szik mást tejcin kívül. Egy icipicit várok még, mire már jobban eszik mást, s tuti belevágok, mert úgy látom, arra hiába várok, h magától megoldódjon a dolog.
Köszi még egyszer, h leírtad, mert tényleg nagyon hasonló a szitu. Még egy dolog: amikor Hanna sír, mindig taknyos, ki kell szívni a nóziját. Nálatok nem volt ilyen?
bringa
 
 


Szia Kakukkfü,

4 hetes koraban kezdtük az egyedül alvasra szoktatast, de csak este. Minden nap percre pontosan fél nyolckor fürdettük, amit késöbb elörehoztunk hét orara, mert annyira faradt volt. Ha délutan öt utan elaludt volna, akkor legkésöbb fél hatkor felkeltettem, hogy ne aludja magat ki teljesen lefekvés elött. Szoval este fürdés, utana szoptatas, büfi, éneklés (mindig ugyanazt az altatodalt) utana be az agyba. Hozzateszem, nekünk nem volt bölcsönk, igy én az elsö két honapban a babakocsiban altattam, mert allitolag a kisagyban a sok hely megijeszti öket. Ha nem lehet a babakocsiban altatni, akkor a kisagyat egy kicsit "le kell kicsinyiteni". Aztan rendszerint kis idö mulva hozzakezdett sirni. Visszamentem rögtön, de soha nem vettem ki, néha 10 percig is sirt, orditott, én meg csendesen, nyugodtan énekeltem neki, mint egy gép. Nem panaszkodva, hogy jaj szegénykém, igy sirsz, meg ugy sirsz. Néha 3-4* is eljatszottuk ezt, aztan 3 hét mulva, egyszercsak egyedül elaludt, és utana majdnem mindig. Késöbb par honaposan, ha este nem aludt el rögtön, még egyszer kivettem a kisagybol, vagy néha többször is, igy tudott még egyszer büfizni és egyaltalan nem sirt. Ennek az lett az eredménye, hogy most 8-9 honaposan, ujra kezdi az esti cirkuszt, de mar nem büfizni kell neki, hanem egyszerüen csak ki akar jönni az agybol és nevetgél, beszélget, stb. Nem tudom mi volt a jobb: amikor szegényt sirni, hagytam pedig csak lehet, hogy büfi volt, vagy amikor kivettem és ezzel ujra raszoktattam arra, amirölmar két honaposan leszokott. En most rendeltem meg az Aludj jol gyermekem könyvet és ki fogom probalni, mert egyre rosszabbodik az éjjeli alvassal a helyzet.

kitartas, és ha valamit valtozott a helyzet, ird meg, Orsi
Névtelen
 


Szia Kakukkfü,

4 hetes koraban kezdtük az egyedül alvasra szoktatast, de csak este. Minden nap percre pontosan fél nyolckor fürdettük, amit késöbb elörehoztunk hét orara, mert annyira faradt volt. Ha délutan öt utan elaludt volna, akkor legkésöbb fél hatkor felkeltettem, hogy ne aludja magat ki teljesen lefekvés elött. Szoval este fürdés, utana szoptatas, büfi, éneklés (mindig ugyanazt az altatodalt) utana be az agyba. Hozzateszem, nekünk nem volt bölcsönk, igy én az elsö két honapban a babakocsiban altattam, mert allitolag a kisagyban a sok hely megijeszti öket. Ha nem lehet a babakocsiban altatni, akkor a kisagyat egy kicsit "le kell kicsinyiteni". Aztan rendszerint kis idö mulva hozzakezdett sirni. Visszamentem rögtön, de soha nem vettem ki, néha 10 percig is sirt, orditott, én meg csendesen, nyugodtan énekeltem neki, mint egy gép. Nem panaszkodva, hogy jaj szegénykém, igy sirsz, meg ugy sirsz. Néha 3-4* is eljatszottuk ezt, aztan 3 hét mulva, egyszercsak egyedül elaludt, és utana majdnem mindig. Késöbb par honaposan, ha este nem aludt el rögtön, még egyszer kivettem a kisagybol, vagy néha többször is, igy tudott még egyszer büfizni és egyaltalan nem sirt. Ennek az lett az eredménye, hogy most 8-9 honaposan, ujra kezdi az esti cirkuszt, de mar nem büfizni kell neki, hanem egyszerüen csak ki akar jönni az agybol és nevetgél, beszélget, stb. Nem tudom mi volt a jobb: amikor szegényt sirni, hagytam pedig csak lehet, hogy büfi volt, vagy amikor kivettem és ezzel ujra raszoktattam arra, amirölmar két honaposan leszokott. En most rendeltem meg az Aludj jol gyermekem könyvet és ki fogom probalni, mert egyre rosszabbodik az éjjeli alvassal a helyzet.

kitartas, és ha valamit valtozott a helyzet, ird meg, Orsi
Névtelen
 


"Azt gondolom, hogy a szóban forgó könyv, az Aludj jól, gyermekem problémának állít be egy olyan jelenséget, ami teljesen normális viselkedés a csecsemõk részérõl. A könyv szerint az éjszakai fölkelés 3 hónapos kor után alvászavarnak címkézendõ. Ezáltal a szülõk szemében kórosnak, megszüntetendõnek minõsít egy magatartásformát, és meg sem kíséreli megérteni a baba részérõl fennálló okokat.

Milyen élet- és lélektani érvek szólnak ezzel szemben az éjszakai felkelések és szopizások mellett? A baba fizikai születése pár óra alatt lezajlik, viszont a pszichés megszületéshez több idõ kell. A csecsemõnek természetes szükséglete a minél több testkontaktus, az éjjel-nappali szoros együttlét. Nem várhatjuk, hogy a kezdetektõl képes legyen külön, a kiságyban aludni.
A cicin elalvás teljesen természetes jelenség. Egyrészt az anyatejben megtalálhatók bizonyos anyagok, amelyek ellazítanak, elálmosítanak, elaltatnak, másrészt a babában (és a mamában!) is szabadulnak föl ilyen anyagok magának a szopizásnak a hatására. Vagyis ez evolúciósan alakult így, hogy a babák belealudjanak a szopiba, épp ezért meglepõ, hogy néha szülõk milyen elképesztõ erõfeszítéseket tesznek ennek ellenében, amit a természet rendezett így. Amikor a babában megérik ez az önszabályozó kör, akkor magától is képes lesz az önálló elalvásra. Viszont helytelen és káros is egy még nem tökéletesen kialakult rendszert önálló mûködésre késztetni.
Az éjszakai szopizások tápláló szerepe sem elhanyagolható. A kisebb babák a gyakori, kisebb evéseket tudják a leginkább hasznosítani, a nagyobbak pedig nyugodtabban szopiznak az éjszaka sötétjében, amikor nem vonja el a szopizásról a figyelmüket a nappali ingerdús környezet. A mama tejtermelésének fönntartásában is óriási szerepe van az éjszakai stimulációnak.
No és persze a szopizás nemcsak étel-ital, hanem mamaíz, mamaillat, biztonság is. A lelki támasznyújtó funkció semmivel sem alábbvaló, mint a táplálkozási. Nem említve a szopizás nyugtató, fájdalomcsillapító hatását pl. betegség, fogzás vagy zaklatottabb idõk esetén.

A könyv leír egy bizonyos menetrendet az alvás megtanítására. Eszerint a babát magára hagyjuk az ágyában, majd meghatározott idõközönként bemegyünk hozzá, hogy érezze, nincs magára hagyva. Csakhogy a szerzõ következtetése hibás. A baba nem azért sír, hogy minket manipuláljon, hanem azért, mert nem jól érzi magát az adott helyzetben, és segítséget vár azoktól, akikben a legjobban megbízik: a szüleitõl. Hiába nézünk be hozzá, ha nem segítünk rajta, igenis magára hagyva fogja érezni magát. Nem aludni tanítjuk meg, hanem arra, hogy ne kommunikálja a bánatát. Ez nagyon súlyos, esetenként helyrehozhatatlan bizalmi válságot és kötõdési problémákat eredményezhet. Végül azért fog elaludni, mert reménytelenségében kivonul a világból, pszichésen visszahúzódik.
Arra a fajta megértésre, amit a babától a könyv szerzõje elvárna, a baba még nem képes, mert azok az agyi struktúrák, amik ebben szerepet játszanak, a legkésõbben érõk közé tartoznak.
Az ún. „többemberes” babáknál a módszer abszolút csõdöt mondhat, az ilyen gyerekek sokszor többnapi „tréning” után sem hajlandók elaludni. De az amúgy trenírozott babákat is könnyen kibillenti a legkisebb változás.

Véleményem szerint az ilyen és ehhez hasonló módszerek helyett inkább abban kéne segíteni a mamákat, hogy hogyan értelmezzék és fogadják el jogosnak babájuk jelzéseit, illetve hogyan integrálják a család életébe az éjszakai fölébredéseket (pl. együttalvással). A szobatisztaság, az önálló evés, az elválasztódás esetéhez hasonlóan az éjszakai fölébredések kezelésénél sincs szükségünk másra, mint türelemre és megfelelõ szervezésre.

Schneiderné Diószegi Eszter, pszichológus"
Névtelen
 


Koszi Orsi, probalkozunk.

Nevtelen,

En is olvastam a cikket, es teljesen egyetertek vele. Egyaltalan nincs bajom az ejszakai szopikkal, ha tobb van, akkor sem. Tudom, hogy neki ez a jo.
De ha fel orankent kell pattogni az azert kikeszit!
Udv
Kakukkfu
 


Kakukkfû,
ha már kipróbáltad, és nem jött be, bocsi, de ha mégse: próbáltál már együttaludni a babóddal?

Virág
Virág (fiore)
 


Persze!

De nem igazan valt be. Sem o, sem en nem aludtunk rendesen. Viszont hajnaltol minden nap velunk alszik.
En sajnos mar akkor nem tudok aludni (szoptatas poz), es ha kicsit arrebb megyek mar felebred.
Kakukk
 


Ja, azt nem mondtam, hogy azert van ez az egesz, mert nagyon ritkan alszik bele a szopiba.
Annak nagyon orulnek, sokkam egyszerubb lenne az elet, mert igy a karomban altatom, es kezd nehez lenni.
Kép
 


Kakukkfû
Nekem szinte mindig bealszik a szopiba, de most már ott tartunk, hogy óránként riszt. S semmi más nem nyugtatja, meg, azaz néha a dentinox igen, mert épp jönnek az elsõ fogai. De az is csak akkor, ha az elsõ nyekkenés után bekenem neki. Ált. nem kapom ki rögtön, hátha visszaalszik, de persze nem. Most megint írom, h mikor kel, hátha rájövök az okokra. Már azt is kipróbáltuk, hogy kiköltöztünk a szobájábó, hátha miattunk kel. Azt is, h megy a párologtató alapzajon éjszaka is, hátha a monoton zaj jót tesz. Át is rendeztem már a szobát, hûtöttem, fûtöttem, most épp levendulaolajjal próbálkozom, de nem hat...
na meg még egy csomó minden, de semmi nem segít.
bringa
 
 


Bringa,

Sajnalom, hogy te sem alszol. Hogy birod?
Nappal tudsz pihenni?
Szerintem nalunk a pozicion van a gond.
Ha oldalt leteszem, legkesobb egy ora mulva felkel, pedig nagyon almosan teszem le.
Akkor a hasara forditom, igy ugy-ahogy tud aludni, de aztan felkuszik az agy sarkaba, es mivel ott mar a fejet nem tudja oldalra forditani, felebreszti magat.
Tettem pedig oda parnakat...
Nem tudom mit kene csinalni,

Kakukkfu
 


Sziasztok!

Bringa,
allitolag a fogzasra is jo a Vburcol kup-homeopathias.Rebi, amikor adtam neki nagyokat aludt.Bar nem fogzasi okokbol.Probaltad mar?

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Kakukkfû,

szvsz egy 2 hónapos baba még nagyon kicsi a szoktatáshoz, mindemellett teljesen együttérzek veled (minden éjjel KépKépKép). Mi azt csináltuk ilyenkor, hogy Recsit, mikor elaludt éjjel a cicin, áttoltuk apa "térfelére", így én is tudtam kényelmesen aludni. Mit gondolsz?

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Az én Zsófimat már az elsõ pár hétben úgy próbáltam szoktatni, hogy a saját ágyában egyedül el tudjon aludni. Színes figurás fejvédõ, és ugyanilyen baldachin, amit már 3-4 hetesen érdeklõdve nézegetett, majd elaludt. Mostanság se ringatom, bár természetesen elõfordult hogy így altattam el, de ezt nem találtam jó megoldásnak.

Leírom nálunk hogy alszik el:
1. szopiba bealvás ( ált. este lefekvés elõtt, de természetesen nappal is elõfordul )szellõztetés, szoba melegítés, pancsi, torna, szopi, és mostmár átaludja az éjszakát, de eleinte is max. 2x kellett hozzá felkelnem. Éjszaka mikor felébred felveszem büfizni, máramikor jön büfi lerakom az ágyába kicsit még rúgkapál, kezét beveszi a szájába, és alszik is. Azt el kell mondanom, hogy nem ég kislámpa éjjel, és nem beszélek hozzá, max. suttogok.

2. Babakocsiba alvás.
3. Kiságyba nappal önálló alvás: persze nem mindig sikerül azért. A kiságyhoz van 3maciból álló csörgõ kihúzva amivel most hogy 3 hónapos szépen eljátszik, kb.10 perc és utána már alszik is. Most így aludt el. Ekkor direkt kimegyek a szobából, mert ha érzi, hogy ott vagyok engem figyel. vagy zenélõ puha kisegér amit átölel megnyalogat, ráadásul a textilpelussal simizi az arcát.

Csak néhány tippet szerettem volna adni,és tapasztalataimat leírni akinek nem tud aludni a babája. Remélem nálunk is így maradnak a dolgok, v. javulnak.

üdvi

Brokkoli és a 3,5 hónapos Zsófi
 


Kakukkfû
Köszi az együttérzést Kép Már eléggé kivagyok, de nappal próbálok pótolni.

Kryss
Sajna már azon is túl vagyunk. Elsõ este csak kétszer kelt, azóta viszont nem mûködik. De azért még próbálom, mert rá is van írva, hogy elõször felerõsítheti a tüneteket, majd aztán hat. Meglátjuk. Köszi azért, lehet, h pont tõled ismerem, amásik topicból Kép
bringa
 
 


SZiasztok!

Majd írjatok már, hogy sikerült-e vkinek du-án is úgy altatni a picurt, mint este, hogy egyszerûen lefekteted. Mert én egyenlõre a babakocsiban altatom napközben, de nemsokára kinövi

Puszika

Mummy
Mummy
 


Közben elolvastam a pszichológusnõ írását -

Kedves Eszter!
Igazad van azokban, amiket írsz és igenis ott kell lenni a babával és anyának kell lenni és nem "baj"-ként kezelni ezeket a természetes jelenségeket. Valószínûleg én sem csináltam volna végig a könyv módszerét ha nem hallok megerõsítéseket másoktól vagy ha csak párszor kellett volna felkelnem. (én kiskoromban 6 éves koromig sírtam fel rendszeresen, ez persze visszavezethetõ egyes dolgokra, de a mai napig nehezen alszom el - a könyv erre is utal ami a jó-alvókat illeti).
Viszont igenis legszivesebben saját magam terjeszteném a könyv módszerét és felháborítónak találom, hogy egyik védõnõ sem hallott ilyenrõl és nem tanácsolta ezt a módszert. Nálam nagyon brutális volt a helyzet, mert több, mint 10 hónapon át EGÉSZ ÉJJEL szoptattam. Kitekeredve, kis helyen fekve, hulla fáradtan..és ahogy megmoccantam felébredt és kezdõdött a sírás. Ennek az eredménye az volt, hogy a kisfiam is nyügös volt napközben, én pedig a sok szoptatástól, a lefogyástól, a nem-alvástól szó szerint alig álltam a lábamon és egész nap szédelegtem- Folyton csak összeszedtem magam, próbáltam élvezni azt, amit valóban a legjobban élvezek a világon, hogy itt ez a kis csoda és közben haragudtam mindenre, mert éreztem, hogy csak pár óra alvás kellene nekem és mindez mennyivel klasszabb lenne.
Napközben nincs segítségem, hogy pihenhessek, de este volt egy türelmes Apuci mellettem.
10 hónapig nem tudtunk még este sem kicsit kikapcsolódni vagy beszélgetni rendesen és mindig úgy feküdtem le, hogy mindjárt kelnem kell. Ráadásul MINDEN alkalommal épp elaludtam, amikor kezdõdött minden elõlrõl, nagyon nagyon nehéz volt így.
Most (ahogy írtam is) pár napos akció után, ami nem volt vészes – ALSZUNK!! És fél9-kor kijövök és szó nélkül elalszik és boldogan ébred 7-kor. Én újjászülettem és mindhárman sokkal nyugodtabbak vagyunk egész nap. Végre igazán át tudom élni ezt a csodálatos anyaságot.
Mindezzel azt akartam érzékeltetni és üzenni a Te hozzászólásoddal együtt a többi anyukának, hogy van középút és egy odafigyelõ és értelmezni tudo szülõ – ha azonosul a módszerrel, de közben nem ijed meg attól, hogy mit kell tennie és igenis akár megszeretgeti, ha úgy érzi vagy tovább bent marad, megsimogatja stb. – igenis sikeresen alkalmazhatja mindezt a saját ösztöneinek bevetésével együtt. Számomra ez irányadó volt és nem kényszer. És bevált. Nem is akárhogyan.
Nagyon jónak találom magát a módszert (egy kis finomítással). Ami mindebbõl a picurka manipulálását taglalja, azzal én sem értettem egyet.

Mummy
 
 


Sziasztok,

Most voltam Magyarorszagon és végre én is olvastam a könyvet és teljesen egyetértek Mummyval. Bar mire meglett a konyv, addigra a kisfiam megint a jo alvos fazisaba kerult igy eddig semmit nem probaltam ki. Egyrol viszont teljesen meg vagyok gyozodve: abban igaza van a konyv irojanak, hogy a gyerek rogton megérzi, ha nem vagy biztos a dolgodban. Ha ugy teszed le a gyereket, hogy leteszem, de ugysem fog elaludni, akkor nem fog elaludni. Mostanaban este megint egy szo nelkul lefeszik, sot napkozben IS. Ejjel felébred egyszer-kétszer, de ha odamegyek hozza és egy kicsit megigazitom, visszateszem az agy kozepere, betakarom (kb. 10 masodperc), az esetek 99 %aban vissza alszik. Hozzateszem 9 honapos mult. abban egyet értek a pszihologussal, hogy turelemmel ki kell varni, amig a gyerek eléri a megfelelo érettséget az egyedul alvashoz. Nalunk ez 2 honaposan be is kovetkezett. De akkor is segiteni kell neki, mert lehet, hogy egyedul soha nem talalja meg a megoldast. Mate nalunk, mnt irtam az ido teltevel egyre hosszabb periodusokon megy at, ahol egyre rosszabbul alszik. Nem szeretetelvonasrol van szo, ha a konyv modszerét alkalmazzuk, amelyet kb 6 honapos kortol ajanlanak, hanem segitsegrol. Ha a baba tudna beszelni, biztosan megmondana miert sir, de nem tud.

Kakukkfu,
én tovabbra is amondo vagyok, hogy probald MOST az agyaba szoktatni, de szoptasd nyugodtan éjjel, de max 3-4 oranként, tehat akkor, ha feltételezheto, hogy éhes. Latod Brokkolinak is sikerult raszoktatni az egyedul elalvasra.
Még egy tanacs: akkor fog a leggyorsabban sikerulni, ha valamilyen modon uj lapot nyitsz sajat magadban.:
1 nem baj, ha a gyerek felébred, még csak két honapos! tehat Te se Problemakent kezeld!
2 kb 5-6-7 honapos koraig, nyugodtan szophat egyszer max kétszer éjjel, utana viszont csak vizet adjal neki
3 ne vezess be kulonbozo "rossz" szokasokat csak azért mert most bagyon faradtnak érzed magad, mert ezekrol is le kell szoktatni a gyerkocot utana valahogy
4 MINDIG, akar mi van, MINDIG rogton fekudj le, NAPKOZBEN IS, ha alszik a kicsi. Olvass, nezz tevet, aludj, mindegy! Ne gondolj arra, hogy ki fog vasalni, takaritani, fozni, stb. A munka megvar, ugysem csinalja meg senki helyetted!
5 legy nagyon nagyon turelmes, soha ne szidd le a kicsit, mert rosszul alszik.
6 légy nagyon magabiztos

remélem sikerul.
Orsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Teljesen fuggetlenul a modszertol /en nem birnam megcsinalni, de belatom, embere valogatja, ki mit nem birKép/, tegnap este a lanyom 3 percnyi hiszti utan hanyni kezdett. Egyebkent mintaszeruen alszik el este, tegnap valami gondja lehetett. En azt hittem, elaludt s elmentem furodni, s mire kikeveredtem hozza, mar rosszul lettKép, pedig tenyleg max 3 perc lehetett. Csak a jovo miatt kerdem, erre javasol valamit a konyv? Vagy valakinek van valami otlete, hogy kezelheto ez a hanyos hiszti?

-Afonya
 
 


Áfonya!
Mail ment!
Csi
 
 


Sziasztok Lányok!
Elmondom, engem miért gyõzött meg a könyv módszere:
Fiam, mikor kicsi volt, akkor szopi közben aludt el esténként. De abban a pillanatban, amikor leraktam, felsírt. Visszavettem, és szopiztunk tovább, majd megint ordítás. Ez este nyolc órától kb. tizenegy, fél tizenkettõig ment. Sem neki, sem nekem nem volt ez igazán jó. Minden este egyre idegesebb lettem, amitõl õ is egyre feszültebb lett. Aztán arra gondoltam, hogy kipróbálom az "altatós könyv" módszerét, hiszen így is-úgy is sír, tehát nem veszíthetek. Az elsõ nap kb 40 perc volt a sírás, de még így is kevesebb, mint a szoptatás közbeni elalvások után. Kb egy hét alatt rászokott a magától elalvásra, két éves koráig naponta kétszer aludt, és minden éjszaka nyugodt volt, eltekintve a fogfájós napokat.

Én tényleg azt gondolom, hogy ha a baba sír esténként, és mint nálunk, nem is keveset, akkor lehet, hogy jobban járunk, ha kipróbáljuk a módszert.
Bár néha valóban érzéketlennek, szívtelennek tûnik a könyv, ezt nem vitatom.

Csi
 
 


Csi,
koszi a valaszt.
 
 


Afonya,

a konyv szerint a gyerekek akarattal is tudnak hanyni. Igy azt ajanljak, hogy at kell oltoztetni + tiszta agyat huzni és ujra lefektetni. Ebbol elobb utobb megérti, hogy hiaba hany azzal még nem valtozik a helyzet.
De azért eloszor bizonyosodj meg rola, hogy nem beteg-e!

Orsi
Névtelen
 


Azt hittem, sûrûn látogatom majd ezt a topikot mindenféle kérdésekkel, mert nagy fába készültünk vágni a fejszénket. Terveztük, hogy a gyereket "megtanítjuk aludni". Mellettünk alszik (saját ágyban), éjjel egész eddig evett egyszer, a cumit pedig sosem tudta magának visszatenni. Az elalvás pedig úgy ment, hogy beültem mellé, és megvártam, míg elaludt - a saját ágyában (egész pici kora óta). A jó éjszaka az volt, ha csak egyszer kelt föl, enni. Mivel a szopás nálunk sajnos csak öthónapos korig tartott, attól kezdve éjjel tápszert kapott.
Most kb 10 hónapos (holnap lesz annyi), megtanulta a cumit betenni, és megunta a tápszert. Már több mint egy hete egyszerûen rá se bír nézni. Helyette viszont sok vizet iszik, szerencsére. Egyszer csak arra lettünk figyelmesek, hogy éjjel se issza már meg a tápszert, ellenben a víz pillanatok alatt megnyugtatja, visszafekszik, és elalszik. Aztán néhány este pedig az a meglepetés ért minket, hogy mikor kimentünk a szobából valami miatt - szokás szerint azzal, hogy "ha bõg két-három percet, és csak azután megyünk vissza altatni, akkor könnyebben elalszik" - mire visszaértünk volna, abbahagyta a sírást. Magától. És szép csöndben elaludt egyedül. Éjszaka sem kel már fel olyan gyakran, és ha mégis, akkor nem követeli olyan kitartóan, hogy játsszon vele valaki. Egyik éjjel ugyan bõgni hagytuk vagy egy órát (kis megszakításokkal), de azóta nem volt ilyen.
Nem tudom, meddig tart az idilli állapot, remélem, sokáig. Ha igen, az számomra azt az elképzelésemet támasztja majd alá, hogy egyszer csak a gyerek megérik ezekre a dolgokra. Pl. hogy nem kell erõszakkal megvonni tõle az éjszakai evést, mert egyszer csak megunja magától (ez már pl biztosan végleges eredmény, tuti, hogy nem fog visszaszokni a tápszerre). És most így azt sem bánom, hogy nem kezdtük idejekorán az "alvástanítást".
Persze lehet, hogy valami miatt ez csak átmeneti állapot, akkor visszaszívom fentieket. De ne így legyen! Kép Még nem merek felhõtlenül örülni, de már a remény - hogy ezt a bõgetéses módszert megúszhatjuk - néha egész kitartóan bennem él. Kép Pl az olyan estéken, mint a mai, mikor szintén segítség nélkül aludt el. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Jelentem, elmult /kopp-koppKép/. Visszakapta a halozsakjat /vagy ugye a fogaKép/. Minden egyutterzesem azoknak, akiknek rendszeresen ilyenek az ejszakaik.

A lanyom sose volt bukos baba, tan 1 honaposan fordult elo egyszer, akkor is torokfajaskor, szoval kizartnak tartom, hogy most akarattal hanyt volna. Nem epithetett a reakciomra, hisz nem is ismeri.
Azt nem vitatom /sot ismerek peldat is ra, igaz, iskolaskoru lassan/, hogy gyerekek kepesek akarattal hanyni, de szerintem kategorikusan nem lehet kijelenteni, mert kortol, gyakorisagtol fuggo lehet.
Fizikailag nem elkepzelheto, hogy a sirastol hany valaki? Mert ha sokat kohogok, nekem is hanyingerem lesz a sok gyomorrazkodastol.

-Afonya
 
 


kicsit off: Erdekes ez az ejszakai felkeles dolog. Az en lanyom eleg sovany /szerintemKép/, en pl. kimondottan orulok, hogy ejjel felkel enni, mert akkor "van ideje" rendesen jollakni, talan akkor eszi a legnagyobb mennyiseget az egesz nap viszonylataban. Sot, amikor ketszer kelt, az volt az igazi, de csak par napig tartottKépKép
-Afonya
Névtelen
 


Orsi!

Koszi a javaslatokat! Ma ejjel tok jo volt! 8 tol aludt fel 1 ig, evett, utana visszatettem, es kb 30 perc simizes utan elaludt majdnem 6 ig.
Nagyon orultem! Persze lehet, hogy csak veletlen volt. Kép
Tudom, hogy csak turelem kerdese, probalom ugy kezelni a dolgokat.
Az ejjeli szopik nem zavarnak, csak az nem jo, ha orakig fent van.
Kakukkfu
 


Olvastátok a fõoldalt?
Ez a téma van terítéken!
Névtelen
 


Sziasztok!

A legkisebb gyerekem most 22 hónapos, és szinte minden éjszaka felébred egyszer-kétszer. Iszik egy kis vizet, és alszik tovább, legalábbis többnyire. De voltak nagyon durva idõszakok, egyéves kora után nem sokkal volt, hogy 3-4 órát bõgött egyfolytában, bármit csináltunk vele, itattuk, ringattuk, felvettük, leraktuk, orvosságot kapott, bekapcsoltam a Duna tévén az éjszakai akváriumot, tökmindegy volt. Aztán egyszer csak abbahagyta és öt másodperc alatt elaludt. Heteken át.Sose jöttem rá, miért volt a cirkusz. Aztán lassanként leszokott róla. Kiskorában nagyon jó alvó volt, 6 hetes korában már 9 órákat aludt éjjel, egészen úgy féléves koráig, amikor újra rászokott az éjjeli szopira és hónapokon át egyszer-kétszer etetni kellett éjjelente. Viszont elaludni mindig is egyedül aludt el, az elsõ naptól kezdve a saját ágyában és külön szobában (együtt a testvéreivel, a mi szobánk mellett, nyitott ajtóval, pici éjjeli fénnyel), legfeljebb egy kicsit simogatni kellett néha.
Amit Áfonya írt, hogy hány a sírástól, az néha nálunk is elõfordult, nemcsak nagy sírástól, hanem erõs köhögési rohamtól is hányt a lányom egyszer-egyszer, én nem tulajdonítottam neki különösebb jelentõséget, gyorsan átöltöztettem + tiszta ágynemû, ez még tetszett is neki (végre történik valami késõ este is), és utána hamar elaludt.

Ági
Ági
 


Sziasztok,

ugy latszik mindenki nyaral, telel vagy talan mindenkinek vigan alszik napi 12 orat a gyereke, mert mar régen senki nem irt.

a kisfiam most 9 és fél honapos, hébé-hoba atalussza az éjjeleket, most egy honapja éppen nem. De csak annyira ébred fel, hogy felül és akkor altalaban ülve vagy aakar allva szopja az ujjat, simogatja a masik kezével a fejét és majdnem elalszik, de arra még nem gondolt, hogy egyedül is visszafekhetne. Soha nem veszem ki az agybol, nem adok inni, semmit nem csinalok vele, csak egy idö utan visszafektetem, betakarom és igy alszik tovabb. Illetve elöfordul, hogy ülve visszaalszik és akkor a takaro masik felére esik, igy kitakarozik. mar kiprobaltam az Aludj el gyermekemet, szuperül megy a lefekvés, egy mukk nélkül este is, meg napközben is, egyedül alszik el, de mégis felébred éjjel.
szerintetek van-e annak értelme, hogy most halozsakba tegyem, mikor eddig soha nem aludt halozsakban? akkor nem tudna kitakarozni, de eleinte valoszinüleg felallni sem, ami miatt lehet, hogy nagyon ideges lenne. remélem hamar megirjatok, ki mit gondol, mert venni akarok egy jo halozsakot, de elég draga. Kivanxsi vagyok van-e valakinek hasonlo tapasztalata?

köszi, Orsi
Névtelen
 


Orsi,
igaz, az en lanyom szuletesetol kezdve halozsakozik, de siman felall, sot, lepeget benneKép Gyerkocod is megprobalkozna a felallassal, aztan vagy elesne es akkor azert sirna es venned fel, vagy sikerulne neki felallni, akkor meg ugyanott vgay.
Rekam 10 honapos, mig szopott, ataludta az ejszakat, aztan ugy 8-9 honaposan atallt az ejjel egyszeri kelesre, de most, hogy jon a foga, 3-4 orankent ebredKép Mivel pottomke, en adok neki enni, igy ejjel megeszik 300 g koruli kajat is osszesen, utana egybol visszaalszik, igy nem igazan akarom leszoktatni az ejszakai kelesrol. Vagy szerintetek kene?

-Afonya
 
 


a "gay"-ert bocsiKép

-Afonya
 
 


szia Afonya,

szerintem le kellene szoktatnod az éjjeli evésröl, mert 10 honaposan mar egyszerüen nincs szüksége egy éjjeli étkezésre. A nappali evések alkalmaval elég energiahoz kellene jutnia, hogy kibirja éjjeli kaja nélkül. Ha ez nem igy van, akkor szerintem azért, mert a szervezete hozzaszokott, hogy nem baj, ha nappal nem eszem eleget, ugyis jön még a potvacsora. szerintem ha fogfajasra gyanakszol, inkabb hasznalj valamit ez ellen, de ne etesd éjjel. En 7 honapos koraig szoptattam éjjel egyszer, aztan egy par napig csak vizet kapott és mostmar azt sem. Különben még mindig szoptatok, naponta kétszer.
Egyébként csodallak! Te nem vagy faradt amiatt, hogy nem tudsz ezek szerint egy éjszakat sem ataludni + még az ételt is el kell készitened?

Orsi
Névtelen
 


Szio,
az egyszeri ejjeli keles abszolut nem zavart, kaja hutoben, csak mikrozni kellett, 5 perc mulva mar aludtunk mindketten. A heten van ez a fogmizeria, gyakori keles, ez kicsit rosszul esikKép De az igazsaghoz tartozik, hogy ejfel utan fekszem /varrogatok, olvasok, netezek, stb./ es 1/2 8-kor kelekKép
Elgondolkodtam az irasodon, ha kijon a foga, lehet, hogy teszek egy ovatos probat.

-Afonya
 
 


Sziasztok!
Csak kíváncsi vagyok, milyen volt a ma éjszakátok (vagy péntek hajnal). Nálunk egyhuzamban forgolódás-ébredés volt. Ugye csak front, nem ez lesz ezután a mûsor?
Mókusnyúl
 


Nem akarlak elkeseriteni, de nekunk kivetelesen fogzas mellett is egyszeri ebredesunk volt csak. Bar masik topicban panaszkodtak az Anyukak, szal remenykedjKép
-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok,

Remélem, van valakinek jó tanácsa arra, hogy hogyan lehet megfordítani egy 16 hetes babánál az éjszaka-nappal ciklust. Az a gondom, hogy a csemetém délután 15-17 órakor kel fel addig csak eszik meg alszik (evés után magában eljátszadozik a kiságyban), viszont délutántól hajnali 2-ig (teganp 1/4 4-ig) ébren van folyamatosan, és igényli, hogy foglalkozzunk vele.

Mit tudok tenni?

elõre is köszi,

gömb
 


Gömb,
Próbáld meg tudatosítani benne a különbséget egyértelmû sötéttel és világossal. Nappal hangoskodj, éjjel suttogj. Fontos, hogy hozzá is így viszonyulj. Magyarázd meg neki a különbséget. De ha sokáig tart az alvászavar, fordulj orvoshoz.
Solya
 
 


Gomb!

Ne hagyd, hogy aludjon. Pl nálunk 7-kor kezdõdik a nap. Pizsibõl átöltözéssel, pelenkázással. Utána elõpakolom a játékokat... stb. Eddig 9-11-ig aludt délelõtt és 2-5-ig délután, de ez felborulni látszik , mert ma már 11-ig ébren volt délelõtt. Hát már csak fél éves múlt, többet van ébren. Az este meg rutinszerü mesztelenkédéssel, kis babamasszázsal kezdõdik. Utána pancsi, pizsibe öltözés és utna már nincs játék! Csak a kisvillany vilátít, meg a tv, de azt is annyira lehalkítjuk, hogy tök csendben lehet, csak hallnai és beszélgetni is suttogva, vagy mutogatva kommunikálunk a párommal.
Nappal meg nem sötétinük és nem is öltözik pizsibe. Próbáld meg reggel 7-kor pl (vagy 8-kor, amikor felébred enni), hogy szopi közben elkezdesz beszélni, csörögsz neki, hogy ébredjen fel. Lehet, hogy pár napig nyügös lesz, mert nem alussza ki magát, de elõbb utóbb rájön, hogy éjjel nem fogja b*szogatni senki és nyugotan alhat. Ha éjjel játszani akar akar akkor homályos szobában fektesd, vagy ringasd azöledben, de ne hagyd játszani. Tudom nehéz, mert van, hogy Gábor sem akar elaludni emberi idõben, és olyankor inkább az ölembe fektetem és ringatom, hogy ne üvöltsön, de muszály, ha nem akarom, hogy rászokjon az esti játékra.

sok sikert puszi
sasha és Gabi

Kép
 
 


Ja Gömb.

Ettõl függetlenül Gábor sem alussza át az éjszakát, vagyis csak szopizni kel fel, de csukott szemmel.

s.
s.
 


Kedves Gömb!

CSatlakoznék az elõttem szólokhoz: ha egész nap csak pár órát alszik, akkor meglátod, hogy hamarosan aludni fog. Az én kisebbik fiam elég keveset alszik napközben van, hogy kétszer egyórát délelõtt, és kb. 2-3 órát délután, de mostmár este 8-tól reggel 4-ig tud aludni. Ja, és 11 hetes. A nagyobbik fiam (õ már 3 éves)szintén átaludta az éjszakát két hónapos korától, és õ is napközben elég keveset aludt. Viszont ismerek olyan anyukákat, akik a nagyobb gyerekeket délután 2-3 óra között fektetik le, alszanak 5-6-ig, és akkor csodálkoznak, hogy este 8 órakor miért nem alszanak a gyerekek. A mi nagyfiunk kb. fél éve már nem alszik egyáltalán napközben, csak ha nagyon fáradt, de ezt õ alakította így (bár az igaz, hogy mindig csendes pihenõ van délben).Este viszont 8-kor bedõl az ágyba, és reggel 7-kor fel is kel.Az alvásról annyit, hogy nálunk a mi matracunk mellet van a gyerekek matraca és azon alszanak. Sok mindent kipróbáltunk, a könyvet is olvastuk, de azt nem tudtuk megcsinálni. Így viszont mindenkinek jó és tegyük hozzá, nincs annál csodálatosabb, mint amikor este vagy reggel látjuk magunk mellett a két kis szuszogót. Az viszont biztos, hogy ha megvan a kellõ elhatározottságod, akkor rá lehet sokmindenre szoktatni a gyereket. Csak bízz mindig magadban, a megérzéseidben és akkor õk is tudni fogják, hogy anya jót akar nekik.
 
 


Eddig idõnként ovasgattalak benneteket, de most írok is. Eddig a türelemre voksoltam, gondoltam, majd csak kilábalunk belõle. (A szakirodalmat alaposan végigtanulmányoztam.) A kislányom az elsõ pillanattól kezdve nagyon rövid szakaszokat alszik egyben. Most öt hónapos, szépen magától elalszik este is és napközben is, ha fáradt, de milliószor fölébredt. Éjjel még 2x eszik (legalább), de mindig, amikor elhatározom, hogy ennyit nem szoptatok, kiderül, hogy már megint nagyon keveset hízott. Még csak 5380g. Természetesen, nem csak enni ébred föl éjjel. Ki tudja miért. A cici áltlában megnyugtatja éjjel. Egyébként napközben se és este se alszik bele a szopiba.
Öt hónapja nem aludtam 3-4 óránál többet egyben soha, egyetlen egyszer sem és most már kezdem unni. Ami az elalváshoz szoktatást illeti, elég hamar elkezdtük és mûködik is. Egy szobában alszunk, hajnaltól általában egy ágyban is.
A gyerkõc egyelõre csak szopik.
Kinek van erre ötlete?
Köszi.
Zsuzsó
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron