Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!!!

Itt a szaros banda!!!
Azóta volt ám új kaka-manó!! He-he. Igaz Zozi másnap is kunyerált a pellus után (nosztalgiázott), de estére csak kibújt az az átkozott megint!
Azóta jelentõsen megurott a telszámlánk, minden egyes rokont fel kell hivni minden kaki után, sõt Zozival már ciki lemenni sétálni, mert boldog boldogtalant leállit a "sikerült" sztorival.
Szóval ez van!
Még azért nem olyan sima az ügy, ma nem volt kaki, csak többszöri vaklárma, rohanunk a bilire olyankor.
Dehát mi ez, a boldogsághoz képest!! :-))

Pusszantás mindenkinek...
s(ZA)rosék..:-)
ZA
 


ZA!
Gratula! Kép
És mért nem voltál a nagytalin? Sajnálhatod.....

Edó
Edóka
 


Száraz éjszakák derûs nappalok alapítvány
[url=http://www.enuresis.hu/" TARGET="_top]http://www.enuresis.hu/[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Lányom 4,5 éves és megpróbáltuk éjjel elhagyni a pelenkát.
Nem sikerül. Bepisil minden áldott éjjel, hiába a kevés folyadék este, hiába egy esti 10 körüli pisilés (kb 8 felé alszik el) - itt feladtam s jöttem a babanetre. Olvasom Pele, júliusi soraidat. Az antidiuretikus hormonnal kapcsolatos mondatod megvigasztalt. Talán tényleg nem érett a gyerek szervezete fizikailag szárazon maradásra.
Igyekszem idõt szakitani s elolvasni mind a fentieket.
Addig is, örülnék, ha hallanék másokról, akiknek kb ilyen korú a gyerekük s még mindig pelusos éjszakára.
Én azért vagyok oda, mert úgy gondoltam eddig, h. ennyi idõs korra le kéne szoknia a pelusról, s max. ha idõnként bepisil, az még tolerálható. Ha jól értem, az állandó pelusviselés normális.
CSUPÁN, annyit szeretnék hallani, h. nem vagyok egyedül, és tényleg normális ez az állapot! Megnyugtatna. Egyébként mindig is rettentõ mélyen aludt a lányom, s mindig nagy volt az alvásigénye. Talán (?) ezzel is összefüggésben van a dolog, h. nem tudja visszatartani?
Megköszönném, ha hasonló cipõben járók pár sorral erõt öntenének belém. A többit meg majd tényleg megpróbálom átolvasni, csak most nem megy azonnal, mert olyan sokat irtatok már.
Kérlek segitsetek, nyugtassatok meg!!!!!!!!!!!
Van-e valaki, akinek a gyereke 5 éves kora után is bepisilt éjjel rendszeresen, s tényleg urulógushoz kellett fordulni vele?
Nagyon köszönöm!
Katalin
 
 


Sziasztok!
ZORKANYA mi a helyzet azóta???
Sziasztok!
Az én problémám a következõ:
Kisfiam 3évesen lett szobatiszta (idén tavasszal).Ment is minden szépen,míg egyszer nyáron a nõvérem kislánya (1,5 éves)be nem kakilt,és a fiam szem látára folyta rajta a kaki stb.
AZÓTA CSAK pelenkába hajlandó kakilni...ha nem adok rá visszatartja.Most Mikulás-Karácsony miatt próbálkozott...és sikerült is egyszer 4nap után a wcbe kakilnia.(Utána zokogva követelte újra a pelust)
Próbáltam már mindent(most, hogy végig olvastam a topikot,lehet hogy mégse mindent...mától kisérletezünk a pelenka tartalma a wcbe akcióval),de azt hogy bélcsavarodást kapjon nem akarom,és mivel iszonyú akaratos addig tartja vissza, hogy ez lenne a vége.
Ja szeptember óta oviba jár...eddig csak 1* kakilt ott,persze a wcbe...
Amúgy nagyon értelmes,okos és kicsit kajánkodik is ezzel a pelus dologgal.
Van más is akinek ilyen gondja van??? (olyan jó volt olvasni, hogy VAN)
Segítsetek, ha tudtok.
Köszi szépen:
Bernadett

Kedves PELE!
Én képes lennék fapofával csinálni a pelenka dolgot,de meddig???Úgy értem hány éves koráig?(Tavasszal lesz 4!!!)
Volt egy idõszaka (nyáron)amikor TELJESEN szobatiszta volt.(kb.2hétig)
Bernadett
 


Bernadett!

A Mikkamakka játszóházban van egy ugynevezett homokozó asztal. Oda elkellene vinned egy pár alkalommal, van szakember aki segít ebben és próbálja meg kihomokozni magából a problémát.

Az a baj, hogy nem tudok róla többet mondani, mert nekem is a barátnõm mesélte, hogy el szeretné vinni ide a fiát, mert ujabban idõnként bepisil.

Hátha sikerül próbáld meg felhívni õket.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Kata!Köszi majd érdeklõdöm.

Kipróbáltuk a wcbe dobjuk dolgot, a kaki bállal...HÁT...félsiker...ugyanis ragaszkodik, hogy az övé is a bálba menjen,DE a pelusból...
Köszi:
Bernadett
Bernadett
 


ZORKANYA nem vagy már a Babaneten?
Teljes csõd...pelenka.Egyre tagoltabban mondja, egyre kajánabul...Vigyem orvoshoz?!
Köszi:
Bernadett
Bernadett
 


Üdv mindenkinek.
Bernadett!Teccett a kakibálos félsikeretek. Velünk már nincs semmi gond, ahogy irtam is: mi is végigmentünk mindenen, és hát a végsõ (de bevált) dolog a nemadokrádpellusttemárnagylány vagy, minek eredményeképp 3 napi kemény kakivisszatartás volt- én adtam neki ekkor hashajtót, mert szörnyen rettegtem hogy bekeményedik, összegyûlik a kaki és még negativabb lesz a tapasztalat, akkor meg már nem tudta visszatartani és az elsõ wc-be kaksizás után már nem volt gond- párszor még kunyerált pellus (nem adtam), de aztán feladta. Ez volt ovi elõtt a nyáron, azóta semmi gond. Mondjuk nekünk csak a kakival volt gond, mert õ 2001 novemberétõl már nem hordott pellust, a pisi ment a wc.be simán, és nem volt gondunk éjszaka sem.
Egyébként az egyik csoportársa most az oviban szintén problémás, mert õ is bepisil még éjszaka (4 éves lesz)(fiú-állitólag náluk nehezebb a szobatisztaság elérése), és pellusba kakil, de napközben nincs gond vele. Bár ha a nagyinál van 2 napig akkor inkább nem kakil, mert a nagyi nem ad rá pellust. Igazából nem tudom melyik az az idõpont amikor már érdemes orvoshoz fordulni. Mindenesetre szerintem célszerû a gyerekorvossal beszélni, õ biztosan tudja majd "értékelni" a helyzet kritikusságát.
ZA
ZA
 


Sziasztok!

Én viszonyalag korán, 12 hónaposan elkezdtem a bilizést, vagyis akkor, amikor a gyerek már biztosan tudott ülni. Nem erõltettem, elõször csak ismerkedett, majd rácsücsült és pár nap múlva belekakilt. Azóta minden reggel és délben a bilibe kakil és ha minden rendben van (tehát pl. nincs hasmenése) nincs kakis pelus. Nagyon ügyes, most már pár perc (max. 5, amit a bilin tölt, utánna, kiabál, vagy egyszerûen lemászik. (Bár errõl próbálom leszoktatni) Most 14 hónapos. Beszélni még nem tud, ezért nem tud szólni, hogy mikor kell kakilni, vagy pisilni. Jö a nyár, szeretném a pelusról leszoktatni, de nem tudom mi a következõ lépés. A kakit még csak-csak ki tudtam számolni, hogy mikor jön, de pisit hogyan csináljam? Tudtok segíteni? Elõre is nagyon köszi, Dóri
 
 


Szia Dóri!

Mivel engem is kezdenek cseszegetni ezzel, utanaolvastam, s mivel Rekamnal, aki egy eves lesz nemsokara, nyoma sincs a rendszeres, idoponthoz kotheto kakalasnak, igy az en problemam konnyen megoldodottKép Szerintem Ti is boven raertek meg. De beirom neked es a tobbi utanunk jovoknek, mit talaltam:

"Az elsõ életév vége felé a legtöbb baba megtanul egyedül ülni és vannak olyankok is, akiknek viszonylag rendszeresen van székletük. Némely szülõ elhatározza, hogy mivel elõre lehet tudni, mikor kakil a gyerek, ráültetik a bilire. Ezt 'szobatisztaságra való szoktatásnak' nevezik., de fontos tudni, hogy a dolognak nincs szoktatás jellege,. Csupán arról van szó, hogy a kmegfelelõ idõben a megfelelõ helyre tesszük a gyereket, azaz 'elkapjuk' a székletét, ahelyett, hogy az a pelenkába ürülne. A baba az egészbõl semmit sem ért, ennélfogva nem is tud együttmûködni velünk.
Az igazi szobatisztaságra szoktatás annyit tesz, hogy segítünk a gyereknek felismerni saját szükségleteit, megérezni, hogy mikor van tele a végbele vagy a hólyagja, és megtanítjuk, hogy ekkor csinálnia kell valamit - szólni az anyjának, vagy menni és emgkeresni a bilijét. Amíg nem képes felismerni annak jeleit, hogy "ki kell mennie", a szobatisztaságra való szoktatás sem kezdõdhet meg. A legtöbb gyerek észre sem veszi, hogy bepisilt vagy bekakilt, amíg el nem éri legalább az egyéves kort és csak kevés gyerek tudja elõre tudatosítani magában, hogy mindjárt szüksége lesz a bilire, míg benne nem jár a második életévében.
Ha rendszeresen "elkapjuk" a baba székletét a bilivel, azzal még meg is nehezítjük a dolgunkat"
...Hét hónaposan nem fog tiltakozni, de két hónappal késõbb már utálni fogja a bilit. Mert már megtanult mászni, sehol nem akar egy perccel tovább maradni , mint ameddig a türelme tart. A bilin való ücsörgés azonban teljesen értelmetlennek tûnik a számára. Ha a székébe ültetjük, enni kap, ha a babakocsijába, akkor sétálni megy, de ha bilire ültetjük, abból neki semmi haszna nem származik...
A kutatásokból kiderült, hogy teljesen mindegy, mikor kezdjük el a gyerek et bilire szoktatni, a legtöbb gyerek csak két és fél éves kora körül válik megbízhatóan szobatisztává."
Itt egy számolás köv., aminek végeredménye, hogy ha korán kezdjük, 4380 alkalommal kell ráültetnünk a gyereke, míg teljesen szobatiszta nem lesz. Minden alkalommal le kell vetkõztetni, le kell mosni, majd felöltöztetni és még így sincs kizárva, hogy nem sikerül elkapni a székletet. Viszont ha késõbb kezdjük mondjuk 20 hónappal, akkor 2000 alkalommal kell csak ugyanezt végigcsinálni,és az eredmény ugyanez. Tisztábatevés pedig gyorsabb, mint a biliztetés."

"úgy 15 hónapos koráig a gyerek teljesen ömkéntelenül üríti a székletét és a vizeletét....Figyeljük meg, hogy ha épp akkor pisil, mikor épp meztelen, rá sem hederít az alatta keletkezett pocsolyára, mert nem tudja még, hogy annak bármi küöze is lenne hozzá...
Ezt a fontos összefüggést valamikor a második év közepe táján fedezi fel. Most már ránéz a pocsolyára és meg is fogja a fütyülõjét: összekapcsolja a pisilés és a székelés érzését az eredményével. Most már tudja, hogy _benne van_ a pelenkájában, de még mindig nem tudja elõre, _mikor_ megy bele. Ilyenkor még nem elég nagy a gyerek ahhoz, hogy használja a bilit, de hogy ismerkedjen vele, ahhoz már igen."
Itt egy leírás arról köv., hogy milyen bilit válasszunk, ezt nem írom le.
"Hogyan vezessük be a bilit? Mutassuk meg neki a bilit, és mondjuk el, hogy abba kell belepisilni és kakilni, ha már elég nagy ahhoz, hogy ne viseljen pelenkát. Aztán tegyük be a megszokott játszószobájának egy sarkába. Ne biztassuk rá, hogy addig használja kalapnakKép, de hagyjuk, hadd barátkozzon össze vele. Ha már elég nagy hozzá, lehet, hogy ráülteti a mackóját. Ha rá akar ülni, ne ragaszkodjunk hozzá, hogy mindenképpen húzza le a nadrágját. Õ most csak arra kiváncsi, milyen ülés esik azon a bilin. Ahhoz még nem elég érett, hogy használatba is vegye.
Akkor jött el a megfelelõ pillanat, amikor a gyerek már tudatában van annak, hogy _mindjárt_ pisilnie vagy kakilnia kell és nemcsak a kész tényt tudatosítja magábnan. Ez a tudatosság azzal kezdõdik, hogy látjuk rajta figyelmeztetõ jeleket. LEhet, ho gy a gyerek hirtelen megáll, és úgy marad, megfogja magát, vörös lesz az arca. Lehet, hogy ránk néz és hanggal jelzi a dolgot. Most már, ha úgy tartja kedve, belekakilhat a bilibe a pelenkája helyett."

Uhh, meg rengeteg van, úgyhogy inkabb elkuldom annak, akit erdekel, ide nem irom tovabb.
Fobb fejezetcimek:
Nagydolog
Kisdolog
Mikor tanulja meg tartani a vizeletet?
Hogyan segitsunk a gyereknek bilibe pisilni?
Szohasznalat

-Afonya
 
 


Áfonya!
Engem érdekel!
harmatcsepp@freemail.hu
Köszi!
Ildianyu
 


Áfonya!

Engem is, engem is!!!!!!!!
gmagdi@freemail.hu

Magdi
35+1


Áfonya!
Én is kérnék egyet, köszi!

hetpottyos@yahoo.com

Katicabogár

Kati


Áfonya!
Én is, én is légyszí'! detholos@freemail.hu
Nálam már 2,5 éves Sára, de nem tudom ráültetni a bilire. Erõltetni pedig nem akarom.
Köszi
Solya
 
 


Áfonya!

Ha lehet én is kérnék!
tkriszta@enternet.hu
Köszi

Tina
 


Nagyon köszi Áfonya!

Nagyon érdekelne a további részlet is, ha elkülödöd e-mailen megköszönöm. Amúgy ez milyen könyvbõl való? Megtennéd, hogy leírod a címet és a szerzõt? Elõre is köszi. Halihó, Dóri
 
 


Nagyon köszi Áfonya!

Ha megtennéd, hogy elküldöd e-mailben, nagyon érdekelne a többi részlet is: szedori@netelek.hu. Amúgy ez milyen könyvbõl való? Írd meg légyszi a címet és a szerzõt is. Még egyszer köszi, Dóri
 
 


Sziasztok!

Elvileg mindenkinek elkuldtem a reszleteket. Mivel csak Solya irta, hogy nagyobbacska a gyerkoce, igy mindenki a ket es fel eves korig szolo reszt kapta, Solya meg egy kis raadastKép Ha valakihez nem erkezik meg, morogjon ram nyugodtanKép

Pocok,
igen, ugyanaz a konyvKép

Penelope Leach:
Picik és kicsik
(A gyermekneveles kezikonyve a szuletestol az iskolaskorig alcimmel)
Nekem azert tetszik, mert a kisgyerek szemszogebol irodott, az o eszevel nezi a dolgokat. Pl. hogy miert nem erti a gyerek, hogy ha a levest kiboritja foldre, az rossz, amikor az, hogy mi felmosunk es ahhoz boritunk vizet a foldre, az jo. Honnan tudna egy evesen, mi a kulonbseg. Ilyenek. Sokkal konnyebb turelmesnek lenni igyKép

-Afonya
 
 


Szia Áfonya!

Lehet még jelentkezni a címekre? Kép Nálunk 27 hónapos a nagylány és lassan ideje lenne a szobatisztaságnak!

Elõre is köszi:
Vica (cím a profilomban Kép )
 
 


Szia Áfonya!

Az én fiam is 27 hónapos és egyáltalán nem szól.

Köszi ha még van idõd elküldeni nekem is.

Andrea

cinnor@freemail.hu
Andrea
 


Áfonya, megkaptam, köszi!
A könyv címét nem akarod közzétenni? Vagy valahol volt már róla szó?

Katicabogár

Kati


Afonya,
En is kerem szeeeepen! deakzsu@hotmail.com

Ha mar itt tartunk Gyuri mar 30 honapos, es cseppnyi jelet nem mutatja, hogy erdekelne a dolog. Ha csak kisgatyat adok ra, ugyanugy bepisil, bekakil, legfeljebb utolag mondja, hogy pisilni kell!
A nagyfiam viszont ket evesen ejszakara is szobatiszta volt mar...ki erti ezt?! Kép

Zsuzsi
 


Katica,
leirtam az elozo hozzaszolasombanKép

Penelope Leach:
Picik és kicsik
(A gyermekneveles kezikonyve a szuletestol az iskolaskorig alcimmel

Az ujabb jelentkezoknek is kuldom, de azert nem varazsiget tartalmaz, nagy csodat ne varjatokKép

-Afonya
 
 


Sziasztiok,
Afonya,
kérem szépen én is.
Köszi:
Ágci

Kép
 
 


Bocs Kép

Kati


Köszi Áfonya!

Látom nem egyedül vagyunk ezzel a témával. A fejleményeket is írjátok meg, egymástól is biztosan sokat tanulhatunk.
Halihó, Dóri
 
 


Köszi Áfonya!Kép

Üdv: Vica
 
 


Köszi Áfonya, ha valami fejlemény van, szólok.

Fentebb olvastam a kakijátszóról. Megpróbáltam, Sára úgy döntött inkább mégis pelusba kakil, majd késõbb kétségbeesve odajött hozzám, hogy akkor a kaki majd inkább holnap menjen játszóra! Kép

Solya
 
 


Sziasztok!

Afonya!
Ha megvan még a gépeden, akkor légyszi nekem is!Kép

Köszi! Kata

KépKép


KépKép
 
 


Lányok, feladat:
Fiam három és fél éves. Tavaly nyáron nappalra megbízhatóan szobatiszta lett, idén január elsején nem kérte az esti pelust, viszont rendszeresen felkelt pisilni éjszaka. Aztán rá néhány hónapra összeszedett egy influenza-szerû hosszan tartó, és magas lázzal járó betegséget, és emiatt már nem ébredt fel, mert roppant mélyen aludt. Hét hétig volt beteg, ezalatt ismét pelenkázni kezdtük éjszakára, mert szinte egész éjjel pisilt.
Már meggyógyult. A "mélykómás" alvása viszont megmaradt, gondolom jobban elfárad a szabadban való hancúrozás miatt. Ma is bepisil éjszaka, többször is. Viszont közölte, hogy neki bizony nem kell pelenka éjszakára. Megpisiltetni nem lehet, mert képtelenség felébreszteni egyszerûen olyan, mint a rongy, összeesik.

--Felhívtam a nephrológiát, ott azt mondták, hogy teljesen normális, ha egy ekkora gyerek pelusos éjszakára, jelentkezzek, ha öt évesen is ez lesz.
--Betegsége alatt vér-vizelet vizsgálatot végeztek, mindent rendben találtak.
--Gyerekdoki azt mondta, hogy elõ szokott fordulni "visszaesés", de ki lehetne próbálni az orrsprayt, vagy egy olyan gyógyszert, ami kissé felületesebbé teszi az alvását, de õ is azt mondta, hogy NEM kell még vele foglalkozni.

Igen ám, de az én fiam NEM akarja éjszakára a pelust, legalábbis nem szívesen.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek, ha nem adom rá, hanem éjszakánként kétszer átöltöztetem, az segít???
Ha viszont ráadom, akkor nem hátráltatom emiatt a szobatisztaság kialakulását?

Mivel olyan még nem volt, hogy reggelig visszatatsa a vizeletét, így gondolom, még nem termelõdik neki az a bizonyos hormon...
De ha még "normális", akkor miért kéne elkezdenem az orrsprayt?
Lelki problémája nincsen.

Brrrr. Mi a véleményetek-tapasztalatotok?

Köszi
Csi
 
 


Csajok,
valakitol jott egy level, de virusos volt, igy nem engedte at a gepem. Ha valaki nem kapott valaszt, egyreszt jelezze, masreszt nezzen korul a gepen.

-Afonya
 
 


Afonya,

Megtenned, hogy megnezed a konyv belso oldalan, hogy mi az eredeti angol cime? Nagyon tetszett amit feljebb irtal a konyvrol, es ha lehet, szeretnem itt az USA-ban beszerezni.

Elore is KOSZONOM!

Judit
Judit
 


Csi,
es ha nem adsz ra pelust es bepisil, azt hogy reagalja le? Hogy ejjel fel kell kelnie, atoltozni, agyat huzni, stb.?

Judit,
Az eredeti kiadas cime: The new baby & Child,
Dorling Kindersley Limited, London, 1988

nem mai darabKép sot, ugy nezem, volt egy 77-es elodje is. Ha nagyon nem talalsz, megprobalhatok venni egyet es elkuldeni.

Megneztem neten, ha jol ertettem, feletek egy ujabb kiadas van, Your baby & child neven, ugyanugy szuletestol 5 eves korig szol, mint ez a konyv, ami nekem van meg.

-Afonya
 
 


Áfonya!
nem reagálja le sehogy, mert nem ébred fel. Sem az átöltöztetésnél, sem az ágyhúzásnál. Többnyire.
De ha elkezd sírdogálni, akkor is az azt mondogatja, hogy hagyjam aludni.Reggel meg tagad mindent.Kép
Csi
 
 


csi!
Szerintem rá kell adni a pelenkát annak ellenére, hogy tiltakozik esetleg ellene. (Talán majd zavarni fogja annyira, hogy ne kómázzon be, talán akkor majd felébred, ha ingert érez.)Mindenképpen humánusabb megoldásnak tartom, mint a keltegetést, vagy esetleg a rendszeres átöltöztetést, ágyhúzást.
Aztán majd ez is egyik napról a másikra lekerül róla.
Az én fiamnál ez 4 éves korban következett be.(Mi bugyis pelenkát-up&go-adtunk rá, mert azt elfogadta)
A környezetemben több ilyennel találkoztam, kisfiúkkal és kislányokkal is, de 4-5 éves korukra tényleg maguktól elhagyták az esti pelust.
ss
Névtelen
 


SS!
Na, ez az én nagy gondom. Attól félek, hogy ha ráeröltetem, akkor AZ fog neki lelki ondot okozni, mert egyébként a téma eddig nem zaklatta fel nagyon, szerintem pont azért, mert alszik, és az éjszakai macerából semmit sem érzékel.
ÁÁÁÁ. Nehéz ez.
Köszi
Csi
Névtelen
 


Csi!
Én ezzel a ráerõltetésselúgy vagyok, hogy nagyjából ugyanaz a kategória,mint ha télen nem akrná felvenni a sálat meg a sapkát: akkor is fel kell vennie, mégsem lesz lelkisérült. De mondom, nálunk sokat segített az up&go-bugyinak fogta fel...
Az, hogy éjjel nem tér teljesen magához , még nem jelenti azt, hogy az agyában nem rögzül...
Télleg nehéz, de azt hiszem nem érdemes nagyobb felhajtást csinálni az ügybõl, mint amekkorát érdemel.
Télleg nehéz ez, de azért kitartást!
ss
Névtelen
 


Szia CSi!

Kicsit meghökkentem, azon amit a gyerekorvosotok javasolt, hogy orrsprayt használjatok, "csupán" az éjszakai bepisilés miatt. Én nem vagyok híve, semmilyen erõltetésnek, a gyógyszereknek pedig ilyen esetben pláne nem. Fõleg akkor, amikor a gyerek nyugalmát hivatott megzavarni.(adj neki gyógyszert, hogy ne aludjon olyan jól.) A helyedben én biztosan visszadnám rá a pelust, az Up&Go talán azért jobb, mert nem tudja olyan könnyen levenni és elmagyaráznám, hogy ha bepisil megfázhat stb, ezért átmenetileg szükség van rá. Ez tényleg olyan, mint a sapka, meg a száz ruha télen. Amúgy szerintem nem kell aggódnod, hiszen szerintem nem változott meg annyira az alvási módja pár hónap alatt, és vissza fog állni az esti pisilésre. Lehet, hogy most egyszerûen lusti és ez tûnik a legkényelmesebbnek. (Mármint neki.)Dóri
 
 


Afonya,

Koszonom az infot. Holnap talan eljutok a konyvesboltba...

Judit
Judit
 


DóriKép
Pont emiatt írtam le ezt az egészet, mert nekem is furcsa.
Az igazsághoz tartozik, hogy a gyerekdoki csak azt mondta el, hogy VAN ilyen lehetõség, de õ SEM javasolta, csak elmondta. A veseosztályon is u.ezt mondták, hogy nem kell még vele foglalkozni, de EGYÉBKÉNT van ez a lehetõség...
A pelus azért sem megoldás már neki, mert az Uo&Go-t régen kinõtte... Kissé husi a lelkem. Ráadásul nem csak szeszély nála a pelenka utálata, hanem az is gond, hogy a bõre nem bírja, és csecsmõ kora óta ronda kiütések lesznek rajta, még "szárazon" is és az utóbbi idõben ott, ahol a gumi van, véraláfutásos lesz a bõre. Azt hiszem, a környéken nincs olyan pelus, amit ki ne próbáltunk volna, még aktív pelusos korában.
Ezt akartam mondani SS-nek is. Amikor rá akarom adni, akkor sírni kezd, hogy "sebes lesz a fenekem"...Biztos van benne manipuláció is a részérõl, de sajnos igaz.
Amikor megszületett, akkor annyira felmaródott a bõre, hogy alig akartak hazaengedni minket. Ez az érzékenység máig megmaradt.
Köszönöm, hogy elmondtátok a véleményeteketKép
Csi
 
 


Solya!

Hogy álltok már a lányoddal? (A fiam júnban volt 2,5 és sehogysem állunk.) A sors furcsa fintora: 1 évvel ezelőtt a lányommal jöttem ide keseregni, most meg a fiammal vagyok itt...Szerencse hogy nincs több gyerekem :-)))
ZA
ZA
 


Szia Zorkanya!

De jo, hogy lalak itt, nemreg gondoltam rad, ugyanis a Bencevel (oktoberben lesz 3) nalunk is kakis gondok vannak. A pisivel szepen szol, de a kakit csak a pelenkaba (vagy az alsogatyaba, ha eppen az van rajta) hajlando csinalni. Hallani sem akar a bilirol vagy a wc-rol. Arra lennek kivancsi, hogy Zorkaval hogy oldodott meg az egesz kakilos ugy?
Puszi,

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


SZiasztok LÁnyok!
Már az összes idevágó tipikot végigböngésztem, de itt vagytok a legtöbben akiknél kakigond van, ezért ide is írok!
Szóval a fiam lassan 3,5 éves, június óta a pisiléssel nincsenek gondjaink, azóta éjszaka is csak ha háromszor pisilt be. De a kaki! Nem szól, vagy szól akkor már bent van, egy időben itthon még eljutott a wc-re, de ma már itthon potyog belőle, ahol éri. Napi 3 kakis bugyi, összakakilt csúszda, strandon potyogó kaki-szóval izgi dolgok voltak. Most visszaadtam rá a pelenkát...
Hát ennyi...
Sziasztok: Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

sorstársakat keresek!
Az én fiacskám lassan 2,5 éves, szóval még van ideje, és én nem is erőltetem ezt a szobatisztaság-dolgot, de nem tudom, abból a helyeztből, ami most van, hogy jutunk tovább. Szóval lényegében szobatiszta, hisz egész nap bugyiban vagy meztelenül van, ha pisilni, kakilni kell, szól is, de nem a bilit kéri vagy wc-re ül, hanem pelust. ezeket a dolgokat csak és kizárólag pelusba hajlandó elvégezni. Ha nem kap ( egyszer épp fürdés előtt szólt), inkább visszatartja. Talán érdekes a történet szempontjából, hogy van egy 5 hónapos tesója.

Mással is volt ilyen? Mit csinált?
Én azt gondolom, az a legjobb, ha nem foglalkozom a dologgal, mármint nem idegeskedek rajta. Minden ilyen alkalommal újra és újra megkérdezem, nincs-e kedve inkább wc-be, bilibe, fűbe végezni a dolgot, és ha nemleges a válasz, kapja a pelust, aztán egyszer csak megunja. De a család az már nagyon izgul...

Adjatok tanácsot!

Köszi, Timi
efamily
 


SZia Timi!
Én azt hallottam, hogy ez a szobatisztaság egy változata. SZobatiszta, hiszen szól, visszatartja, amíg a "megfelelő" helyre nem ér. SZóval "csak" a helyszínt választja egyelőre meg rosszul, állítólag lassan átszoknak a megfelelő helyre az ilyen gyerekek,
Ami meg a családot illeti, tőlem is kérdezték már a 1,5 éves fiamról, hogy áll a bilivel. (Szívesen hurcolássza a lakásbanKép)
Mutasd meg nekik ezt a topikot, hátha megnyugszanak. Különösen ajánlom nekik az előző hozzászólásban leírt 3,5 éves fiamat.
Szerintem nagyon jól haladtok, ügyes az a gyerkőc...meg te is!
Szia
Zsuzsa
 
 


Köszi, Zsuzsa, a biztatást. A könyvekben egyébként nem nagyon írnak ilyen esetről, azt, hgoy egy gyerek hajlandó ráülni a bilire, evidenciának tekinti mindegyik. Egyébként van ám haladás: már kétszer hajlandó volt egyáltalán ráülni, igaz, nem rakott bele semmit, de ez is valami.
A TE fiad most, hogy visszaadtad a pelust, hogy "működik"? Hova pisil most?

Timi
efamily
 


Szia Timi!
A fiam a pelenka ellenére is a bilibe pisilt, bár pár napja nem mindig, úgyhogy most gyorsan újra levettem a pelust róla. A kakival változatlanus gond van, az eleje bemegy a bugyiba, vagy a földre, ha pucér, viszont ha utána ráültetem a bilire, akkor a folytatás már oda. Volt hogy a fürdővízbe kakilt Kép, szóval még nem az igazi,bár mintha alakulna valami. Hétfőn kezdjük az ovit, kíváncsi leszek ...
Ti hogy álltok?
Zsuzsa
 
 


Sziasztok,

Ági a régebbi irásokban megtalálod, ha nem akkor leirom.
Nos, az én problémám a következő. Nemrég ugye még sehogysem álltunk a fiammal (32 hónapos). Túlvagyunk egy 2 hetes balatoni nyaraláson ahol végre belepisilt a bilibe. Volt is nagy ováció, azóta is megy a pisi rendesen a bilibe, kaki is sikerült igaz csak 2x. A gond csak az, hogy NEM SZÓL. Egyszerűen ki kell tenni a bilit, és ha úgy gondolja akkor önkiszolgáló rendszerben működteti, majd UTÁNA hozza a bilit hogy pisi meg bilike. Ez ugye a nagy meleg miatt csont meztelenül itthon járható volt. Most azonban bugyi van rajta, meg ha lemegyünk de/du akkor már bugyiban viszem, és azt vettem észre, hogy nem pisil odalenn. 1x sem. Próbálom tanitani, hogy állva, meg locsolni a fát, de nem érti mit akarok, pedig már a jáccin az összes gyerek hön hozzánk ha pisilni megy a fához hogy nézzük őket. Az a gyanúm hogy visszatartja, és inkább nem pisil. Kérdés: Hányszor pisil egy gyerek egy nap? Normális-e hogy mondjuk pisis az éjszakai pellus, reggel lekerül , és helyette bugyi, majd kb délben jön a köv. pisi?
Hogyan lehet egy gyereket rávenni arra, hogy előre szóljon a pisiről, ill. arra hogy pisiljen állva is?
Tapsztalatok?
ZA
ZA
 


Sziasztok!

Lanyom 15 honapos lesz a heten, most ott tartunk, hogy szol, ha kakilt es huz a pelenkazohoz, hogy csereljunk. Magatol jutott el eddig /en csak -ha lattam, hogy nyom- megkerdeztem, hogy mit csinalsz, kakilsz? Es mikor vegzett: gyere, csereljuk ki a pelust/. A gondom az, hogy most szol akkor is mar, amikor "csak" pisilt, de ugye ekkor nem szoktunk pelust cserelni. Viszont valahogyan le kene reagalnom a dolgot, a szavakon kivul is, nem? Ti mit csinaltatok ebben a stadiumban?

-Afonya
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: