Új privát üzeneted érkezett!

ZA!

Olvasom, hogy országos körözést adtál ki ellenem. Kép Inkább ide jöttem, nem baj?

Nos, meg kell, hogy nyugtassalak, Vili sem pisil állva. Pedig kedvenc nagypapája is mutatta neki, amikor lenn volt vidéken, apa is, de valahogy nem nyerte el a tetszését. Arról, hogy ki mennyiszer pisil, szintén azt kell, hogy mondjam, hogy Vili egy ritkán pisilő egyén. Kép (Ez nem feltétlenül jó! Próbálom a folyadékmennyiséget növelni, de sokszor azt sem kívánja.) Volt idehaza is, hogy egy délelőtt egyszer ment wc-re. Az oviban pedig most (mint szomorúan hallom) "programozott wc-re-járás" van, vagyis nem igény szerinti. (Remélem, hogy csak most, azt elején, amíg nem mindenki szól.) Na, ebből következik, hogy ritkán pisil ott is. Neked még mindig van 4 hónap előnyöd velünk szemben, hisz Vili épp ma 3 éves, és szerintem már a célegyenesben vagytok!

(Kicsit olyan "vak vezet világtalant" érzésem van, mert két hónappal azelőtt itt izgultam, hogy hogyan lesz ebből szobatisztaság, de hála a lelkes anyukámnak is, már éjszakára sincs pelus 2 hónapja.)

Írj még, ha van kérdésed!
Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Lányok!


Segítsetek nekem jótanácsaitokkal ha tudtok!
3 éves Hanna lányom nem kakil sehova csak pelenkába.Kikönyörgi mndenáron, ha nem adom rá ordít és rázza a hideg úgy tartja vissza. Egyébként nincs baj a székletével nem székrekedéses típus.
Kisdolgokban megbízhatóan szobatiszta, de aludni sem hajlandó csak pellusban én meg engedem mert azt gondolom így legalább elintézi a nagydolgát itthon.
Mit gondoltok mivel próbálkozzak?
F. Dia
fd
 
 


Sziasztok!
Tudom meg nem vagyunk elkesve, de nem tudom hogyan alljak neki a szobatisztasagra szoktatasnak. Fiamrol 2 evesen levettem a pelust, es egyszerre szobatiszta lett. lanyommal mar nyar eleje ota probalkozok, de semmi siker. De. bolcsiben van, van hogy nem pisil be tobb napig, de az is van hogy tobbszor. Alvaskor meg nem merem levenni a pelust, es akkor sem, ha megyunk valahova(hideg van, nehogy megfazzon). Egyszeruen nem tudom mit csinaljak. Apukam mondta, hogy en mar masfel evesen szobatiszta voltam, miert kell meg mindig pelus. Egyszeruen bizinyos idokozonkent raultettek bilire, es utana mar szoltam. De Vikinel ez sem valt be, egyszeruen nem hajlando raulni ha en szeretnem, vagyha raul akkor csak uldogel, eredmeny nelkul. Ennek nem latom az ertelmet. Es igy msot teljesen tanacstalan vagyok. tegnap levettem itthon rola a pelust, eredmeny 4 pisis bugyi, naci... Varom az otleteiteket.
Moni

 
 

 
 

Szia Moni!Kép
Fentebb irta Pele, hogy ennél a témanal a kulcsszo türelem... Nem tudom... Azt irta, nappalra 4 év, éjszakara 5... Szerintem ez kicsit sok. A Kisfiaddal hogyan csinaltad??? Hogyan adta a tudtodra, ha KELLETT Neki??? Be se pisilt éjszaka??? A Nagymamam, meg az Anyukam nekem is mondjak, hogy én mar 1 éves koromban szobatiszta voltam, de ebben kételkedem 1 kicsit...Nem tartjak a kapcsolatot, mivel a szüleim elvaltak, igy nem is beszélhettek össze...A Kisfiam 14 honapos, szol, ha kakilnia kell, mondja, hogy kakakaka, de aztan jön is a termés...(Mar bocs)...Nincs idöm bilit tenni ala... En is kivancsi lennék arra, masok hogyan csinaljak!? Hogyan kezdik el??? Kép Pld Te a Fiaddal???KépViki mennyi idös amugy???
Sokat olvastam erröl a témarol, azt irjak mindenütt, 24 honapos kora elött 1 baba nem érett a szobatisztasagra...Azt is irjak, hogy régebben, mivel mosni kellett a pelusokat, hamarabb szoktattak a mamak a kicsiket a bilire... Meg lehet érteni!Kép
Diana! A Kislanyod nagy, 3 éves. Megbeszélni nem lehet Vele a dolgot??? De mint irtam, fentebb vki azt irta, az éjszakai pelus 5 éves korig OK... ???
Pusza!
Vendég
 


Szia Moni!
Kukacznak igaza van, hogy a türelem a legfontosabb. A szobatisztaságban az idegrendszer fejlettsége is fontos szerepet játszik. Lehet, hogy a lányod fejlődése kicsit lasúbb. Ráértek még!
Titati
 
 


Titati! Nalatok mi a helyzet ezügyben???Kép
Moni, hova lettél???Kép
Vendég
 


Kukacz,
a lányom 2,5 évesen lett nappalra teljesen, éjszakára 7 éjből 4-ben szobatiszta. 3 évesen rendeződött maximálisan a dolog. Azóta csak akkor van gond az éjszakával - havonta 1-2 alkalommal - ha nagyon fáradt, és sokat ivott este, mert akkor nem ébred fel rá.
Most ott tartunk, hogy éjjel 1x tuti felkel, és ha hajnalban kell még neki, akkor az ágy amellett ott a bili, és egyedül elintézi magát. A wc-re sajnos csak rajtunk keresztül tudna kimenni, így marad neki a bilis megoldás éjszakára. Napközben egyedül megy, és intéz mindent önállóan. Igaz februárban már 4 éves lesz. Kép
Szerintem a pelus nélküliségre való szoktatással érdemes megvárni a nyarat, amikor nem gond, ha becsurog nekik. Mi így kezdtük. Nyár közepén már nem volt gond nappalra.
5 éves korig éjszakai pelus? Szerintem csak akkor lehet normális, ha valami lelki probléma húzódik a háttérben.

Titati
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok! Nme tudtam jonni... Koszi a valaszokat! Fiamnal ugy volt, hogy levettem rola a pelust, kerdezgettem tole, hogy kell-e pisilni. Aztan kesobb (par nap alatt) szolt mar... Vikinel ez nem valt be. Pontosabban egy ideig szobatiszta volt, de visszaesett. Ugyanis nem mert kakilni, mert megijedt a kakitol. Latszott nagyon rajat, hogy kakilnia kell, ra is ult abilire, WC-re, de nem merte kinyomni. Mi meg eroltettuk. Ez juni vegen volt. Azota sokat probalkoztam, de semmi. Most feladtam ra a pelust, nem kerdezgetem, ha szol raultetem. A nyarat nem angyon szeretnem megvarni, mert akkor mar 3 lesz, es nem szeretnem ha nem mehetne oviba (bolcsiben nem maradhat... Kép ) Ott tartok most, hogy megprobalok nem foglalkozni vele. Majd januarban ujbol elkezdem. Bar a bolcsiben de. eddig szolt, nem tudom mi lesz most, mert 2 hetig itthon volt betegen, majd hetfon viszem.
Moni

 
 


Sziasztok!

Móni: Nálunk teljesen ugyanez volt a helyzet a kislányomnál. Ő is két és fél éves lesz. Szobatiszta lett de visszaesett a kaki miatt.. Állandóan visszatartotta és nagyon sírt ha kellett neki. Sokszor laevolac szirupot kellett adni neki mert volt, hogy 5 napig nem kakilt.
Nem néztem ezt tovább visszaadtam rá a pelust, de nem oldódott meg oda sem akart kakilni.
Aztán egyszercsak átmentünk az uncsitesóihoz, és látta, hogy ők is a wc-ba intézik a dolgukat. Mondta, hogy ő is oda szeretne pisilni. Levettem a pelust és teljesen száraz maradt utána. Ha pisilni kellett szólt.
Rá 2 hétre egyik napról a másikra egyszercsak belekakilt bilibe... hát nagyon örültem Kép)
Azóta nincs gond vele, és ha kakilnia kell kakil a bilib vagy a wc-be.
Remélem nálatok is hamarosan rendbejön.

Ja és amikor már nem tettem szóvá neki és nem kértem őt, hogy kakiljon akkor jött rendbe. Előtte sokszor beszéltünk róla és próbáltam meggyőzni már mindent kitaláltam de az sem jött be.
Úgy látszik nála az jött be, hogy egyáltalán nem volt téma!

Üdv mindenkinek: Niki
 
 


Titati!
Mar nagyon faradt lehetek...Ezt irtad:" amellett ott a bili", en meg amulettet olvastam. Most meg röhögök. Jol elszorakozgatok igy, esténként... Amugy nagyon irigyellek a szexxxmaniadért, nekem is volt, amint megszületett a fiam, elmult...Kép De ez OFF.
Moni, sok sikert... En tegnap probalkoztam reggel, nem sikerült a bilizés...Kép A Fiam mondta, hogy kakika, vittem a bilit, raültettem, autozni kezdett rajta, csuszott vele mindenfelé...Kép Mondta, hogy brrrrrrrrrrr. Aztan meg felforditotta, leült a földre mellé. Egyenlöre itt tartunk...Kép
Niki! Gratulalok, hogy bejött!!! En 1 kicsikét izgulok, hogy fogom ezt a bilire-klotyora szoktatast véghezvinni (mint mar irtam, a Fiam 14honapos)...
Mindenkinek pusza!!! Sok sikert!!!

Kép

Ugye nem vagytok tul érzékeny lelküek???Kép Ha igen, BOCS!!!Kép
Vendég
 


Kukacz!
Valóban jó fáradt lehettél már Kép
Ne izgulj! Még csak 14 hónapos a fiad. Lehet, hogy szinte egyedül fog rászokni. Ha görcsölsz, annál nehezebben fog menni.

Titati
 
 


Titati! Nem igazan görcsölök, tulajdonképpen nem ez a jo szo... Csak 1xüen
"még nem tudom, hogy fogjak hozza,
még nem tudom, hogy kezdjem eeel"...Kép
Télleg.
Amugy Te is elirtal fent vmit...Kép
Pusza.KépKépKépKépKép
Vendég
 


Moni,
kb ugyanez van nálunk is. Márciusban lesz 3 éves a lányom és ha olyan kedve van, hajlandó (és tud is) mindent a WC-be intézni, de legtöbbször, főleg mostanában -ősz óta-, nemigen hajlandó. Követeli a pelust, néha, ha jó napja van, szól és pisilünk a WC-be, de ebből valahogy nem bír rendszer lenni, mert mondjuk másnap már nem szól akkor se, ha bepisilt, mert mondjuk levettem róla a pelust, mivel látjuk, hogy tud szólni-ha akar. Biztosan tudom, hogy érzi a dolgokat, tudja mi mire való (már 2 évesen simán pisilt bilibe, ha kellett valamiért, pl vizeletmintának, bár akkor még magától nem szólt). Nyáron olyan is volt, hogy hozta magának a bilit, levette a ruháját és elintézte tök egyedül!! Most meg mintha visszafelé haladnánk. Alig engedi magát tisztába tenni, ha meg nincs pelus, úgy körbepisili a lakást, mint egy kiskutya. Már én is az ovi miatt aggódom... Nem tudom mivel motiváljam, mert ez tisztán akarati dolog, ígértünk már ajándékot, ovit, csináltunk úgy, mintha mindegy lenne. stb.. Teljesen kiegyensúlyozott, vidám gyerek, kifejezetten kevés görcs van benne (nem félős, oldott, nagy dumás stb), szóval nem nagyon tudom mire vélni én se. Próbálta már anyukám is, hátha csak nekem szól a dolog, de az eredmény ugyanez. Mintha sajnálná abbahagyni a játékot emiatt. Ja és ha kicsit keményebben a sarkamra állok, nálunk is jön a többnapos visszatartás, ami nem jó.
Moncaberta
 


Sziasztok, lányok! Kép

A szobatisztaságra, legjobb tudomásom szerint, nem kell, nem szabad szoktatni a gyerekeket. Amikor idegredszerileg-biológiailag-lelkileg érettek rá, akkor maguktól, általában pár nap alatt szobatiszták lesznek nappalra. Az első babánkat az apám nyomására gyakran ültettük bilire, ennek hatására 6 éves koráig ha valami baja volt, azt a bekakilásból-bepisilésből tudtuk meg. A harmadiknál már sokkal többet tudtunk erről, ezért egyszerűen nem volt téma a bili-WC, sem a pisi-kaki. Ő szólt, hogy nem kell pelus, és lőn. AZtán éjszakára is szólt, és általában akkor sem ment be pisi. A negyedikkel is így fogjuk csinálni, mert szuper, hogy nincs gond!

Moncaberta,
úgy néz ki, hogy a kislányod játszmázik. Ami azt jelenti, hogy rájött, hogy NEKED fontos a pisi-kaki, így meg tud téged büntetni azzal, ha bepisil, bekakil. Érdemes lenne egyszerűen nem foglalkozni ezzel a témával. Csak nyugodtan pelusozd be! Kép Egy szó nélkül. Rosszallás nélkül, kedvesen, mintha a világ legtermészetesebb dolgát csinálnád - mert azt csinálod. Kép Ezzel fogod elérni, hogy neki váljon fontossá a dolog. (Mint ahogy Lani is írta Kép) Megvesztegetni pedig nem túl jó ötlet. Kép

Kukacz,
14 hónaposan még nagyon kicsi!!! KépKépKép Felejtsd el a bilit, jó? Majd ha ő szól, várhatóan 1-2 év múlva akkor elő lehet venni, addig viszont káros. Kép

Moni,
az ovi-szobatisztaság problémáról volt szó a védőnős topicban, idemásolom, amit oda írt Pele:

"Ez a kakigond nagyon gyakori az érzékenyebb, szorongóbb babáknál. Számukra egyrészt ijesztő lehet, hogy valami kipottyan belőlük, ami az ő részük, másrészt meg tudattalanul így próbálnak elérni valamit a környezetüknél.

Amit tenni tudsz: hagyod a fenébe az egészet. Azaz, szó nélkül cseréled a naciját, NEM ajánlgatod a bilit, vécét. esetleg a pelust föl lehet ajánlani, hogy ha szeretne abba, akkor szóljon, ha kakilnia kell, és akkor kap.
Az ovitémát is hagynám szavakban, főleg azt, hogy mi lesz/nem lesz, mit szabad/nem szabad majd. Lehet, hogy neki hosszabb, lassabb beszoktatásra lesz szüksége.:

"

Pele írta uott:
" ha a gyerkőc tudja, hogy mire való a bili, a WC, mert elmondtátok neki, és azt is, hogy ha akar, akkor leveheti a pelust és ráülhet belepisilni/-kakilni (ezt természetesen nem minden nap kell elmondani, csak egyszer, hogy tudja, mire való, esetleg fölajánlhatod, ha előre(!) szól, de ha nagy ellenállásba ütközöl, akkor hagyni kell), akkor az egészséges lurkók MAGUKTÓL(!), egyik napról a másikra szoktak szobatiszták lenni. Ez teljesen hihetetlennek hangzik annak, aki még nem élte át, de tényleg így van! Tényleg jó lenne már sokszor, ha nem kéne pelenkázni, de hát ez megint olyasmi, ami rajtuk múlik, és nem rajtunk"

És bár elég sok átfedéssel, de nem akrok húzogatni, amit én írtam egy anyukának, aki az ovi miatt aggódott:

"Két lehetséges utat látok:

1. hagyod a kicsit békén, és akkor lesz szobatiszta, amikor érett rá. Vagyis egyszer csak azt mondja: "Anya, nem kell pelus." És többé nem pisil-kakil be, vagy csak nagyon ritkán. Kép

2. Szobatisztaságra neveled, nagy eséllyel elkezdődik egy huzavona a bili körül, gyakran frusztrált lesz a kicsi, mert nem sikerült, ettől méginkább pepisil-kakil, elkezdhet játszmázni, megbüntethet téged a legkülönbözőbb dolgokért azzal, hogy odakakil valami lehetetlen helyre. (Abigélem a konyhaasztal melletti padra csinálta, meg a mosogatóba pisilt... KépKépKép Mindezt természetesen tudat alatt csinálják, de neked a fizikai valóság szintjén kell eltakarítanod. Kép) És végül jóval később, mint ha békénhagytad volna, végre elérkezett az áldott szobatisztaság, hurrá, ámde a kicsi egy csomó dologban sérült valószínűleg addigra, amik jóval később bukkanhatnak felszínre, és a te idegeid is megtépázottak. Kell ez neked? Kép

Szerinted megéri? Hidd el, nem kell beleizzadni a szobatiszta gyerek "megcsinálásába." Kép Engedd meg magadnak a tudatot, hogy nincs ezzel dolgod, magától kialakul. Lehet, hogy nem szeptemberig. Lehet, hogy a pénz hajt. Teljesen megértelek. Én voltam olyan helyzetben, hogy a pénz miatt kárt szenvedett a gyerekem. Muszáj volt a pénz, már kaja szinten volt a dolog, a Túrórudi luxus volt. Csak az erőltetéssel meghosszabítjuk a folyamatot.

Remélem, semmi nem volt bántó abban, amit írtam, azért is raktam tele szmájlikkal Kép, hogy éreztessem, hogy nem ítélkezem, csak segíteni szeretnék. Sok sikert! Kép"

Virág
Virág
 


Sziasztok! Virag! Bili elrakva!!!Kép De ö honnan fogja tudni, hogy masképp is lehet, mint pelusba, ha nem ültetgetem??? Lehet, hogy hülye kérdés, de komolyan kérdezem!!! Amugy annyian mondjak, hogy 1 éves kortol kell kezdeni a biliztetést (Anyam, anyosom, Nagymamam, stb...). Olvasni meg mindenhol azt olvastam, hogy 18 honapos korban kell elkezdeni...
Pusza.
Vendég
 


Kukacz,
egyszer, úgy 2 éves kora után, elmondod neki. Ennyi. Akkor fogja tudni, mira való a bili, meg a vécé. Egyébként te gyerek nélkül jársz vécére? Kép Mert nálunk ez soha nem megy, mindig jön utánam-velem az éppen aktuálisan kicsi. Kép Így aztán Ráhel a maga 20 hónapjával, mikor anyósom vigyázott rá, és elment pisilni (Ráhel vele persze), azt mondta: "Anya pisil. Apa pisil." És nevetett. Olykor, ha pár percre pucér, megkér, hogy tegyem fel a vécére. Pár másodpercig tetszik neki, aztán leveteti magát. Kép Nem hülyék, tudják, mi mire való. Kép És látja a testvéreit is, hogy elmennek vécére, ugye? Kép (Spock doktor idevonatkozó részei (is) enyhénszólva elavultak, és nem veszik figyelembe a csecsemők, kisdedek valódi képességeit.Nem kell elmondani a kicsinek, hogy "Látod, a nagyok is..." CSak békén kell hagyni.) Az anyák, nagymamák, stb ilyenirányú nézetei is legalább annyira felelnek meg a modern pszihológiai kutatási eredményeknek, mint a szoptatásról. KépKépKép Tisztelet a kivételnek. Kép Szóval pelusra fel! Kép

Virág
Virág
 


Képzeld Virág, és többiek! Az én bekakilósommal most odáig sikerült jutni, hogy inkább pelenkát kér (a pisiléshez levesziKép), viszont szól, ha bement egy kis kaki, és hagyja letusztítani magát. Sőt egyik este kifejezetten küzdött magával, hogy ne menjen be a kádba a kaki, hanem elérjen a biliig. Ezt én már haladásnak értékelem.
Az oviból viszont kivettem, mert csak fel van billenve a törp.
Mostanában sehova sem enged el, múlt héten vele voltam tanítani, és még egy szalagavatóra is jött velem (és fel a színpadra, mert én tűztem a szalagotKép)hiheteltlenül ragaszkodik most hozzám.
Zsuzsa
 
 


Nahát Zsuzsa! Ez igazán nagy szó! Kép
Kíváncsi
 


Sziasztok!
Virag dehogy sertodtem meg! Igazabol nem a penz miatt gond az ovi, hanem a munkahelyem miatt, mert oda muszaj lesz mennem, kulonben kirugnak. Mert oke lesz meg szabadsag miutan betolti a 3-at, de mi van, ha nem mehet oviba? De most nem toprengek ezen, en mar nem kerdezem, nem is emlitem, a csaladot is megprobalom leallitani (ez a nehezebb... Kép Kép), es teljesen termeszetesnek veszem, hogy pelusozom. Sot meg "adom ala a lovat", Pampers pelost vettem, es azon olyan aranyos allatfigurak vannak. Szoval teljesen felretettem a dolgot, ha szol raultetem, es ennyi. Majd jovo nyaron leveszem a pelust nappalra, ha addig nem tortenik meg, es akkor mar nem kell aggodnom a megfazas miatt, es bizom a sikerben. Egyebkent teljesen egyetertek azzal amit irtal!!!!
Moni

 
 


Virág,
köszi a biztatást, egyáltalán nem volt bántó, sőt!

Tudom, hogy játszmázik (visszafelé egy egészséges gyerek nem fejlődhet..) és nem kellene vele foglalkoznom, talán többre mennénk.. Kicsit már engem is az ovi aggaszt, szeretném ha menne, mert nagyon társasági gyerek. Ha lett volna lehetőségem visszamenni félállásba dolgozni, már bölcsis lenne, mert annyira odavan a gyerekekért. Hát majd meglátjuk.
Egyébként nekem már nem természetes a pelus. Amikor tavaly februárban , minden különösebb biztatás nélkül rájött a roham, hogy ő WC-be akar (és tette is, rendszertelenül, de többször, mint most!), akkor még furcsa volt. Kicsinek tűnt hozzá. Szóval tényleg nem erőltettük. De aztán csökkent a lelkesedés, nyáron már ment a játék (akkor már persze picit téma volt, mert hát olyan praktikus lett volna..) De most már szinte furcsa őt pelenkázni, elég érett gyerek, elvesztette már minden babás bumfordiságát, magas, elég önálló, folyékonyan beszél, kb fél éve állandóan óvodásnak nézik. Már nekem furcsa, hogy a fenekén meg ott billeg a pelus. Valahogy most meg már túl nagy hozzá....
Mindegy, leveszem a témát a napirendről. Egy próbát az is megér.
moncaberta
 


Örülök, hogy sikerült jól elírnom, amit gondolok. Kép És higgyétek el, hogy ez a legjobb, amit csinálhattok. Kép

Moncaberta,
esetleg az bejöhet, ha hasonló korú gyerekek közé viszed, ahol látja, hogy ők már bilibe, vécébe pisilnek,kakilnak. Akkor lehet, hogy büszkeségből elhagyja a pelust. Kép Csak ne szólj egy szót sem, hogy látod, a többiek. KépKépKépPuszi nektek,

Virág Kép
Virág
 


Sziasztok! Virag, köszi!!!Kép Nem nagyon jarok én se nélküle klotyooora, téllleg nem hagyja...Amugy sokszor mielött kakilna, mondja nekem, hogy kakakaka, vagy kakika,stb, de azt hiszem, fentebb mar irtam. Ha pisilek, és ott ül a Fiam az ajto elött, ö is röhög, és közli,pipipipipi, vagy pipike. Ettöl függetlenül ha ö pipil, akar az ölembe, észre se veszi.Kép Ok, a bilit majd 1 év mulva elöszedem.Kép
Dr Spock engem is kiboritott néhanyszor a süketelésével. Jo, amikor irogatott, még azt tartottak jonak... Amit furcsanak tartok,az az, hogy még most is ajanlottak a könyvei!!!Es uez a véleményem L. Pernoud-rol is...Kép
Zsuzsa! Gratula a Kiskölöknek!!! KépKépKép
Vendég
 


Kukacz!
Múltkor kérdezted, hogy nálunk mi a helyzet. Most éjjel Kali nem szólt. Viszont reggel kiderült, hogy egyedül pisilt, és meg is törölte a popsiját. Úgy örültem, hogy már éjszaka is... Kép

Titati
 
 


Titati!!! Ez igen!!! Kezd önallosodni a Picurka!!!KépKépKép
Vendég
 


Sziasztok!
Jelzem teljesen újdonsült látogató vagyok. Van egy problémám, amihez hasonlót egyetlenegyet találtam ezen a fórumon, bizonyos Melissáét. (Bár már nem tudom melyik topikban olvastam, hiszen órák óta itt barangolok.)
Szobatisztaság visszaesésről van.
Az előzmények: 3 éves kisfiam tavaly nyár óta szobatiszta. A dolog aránylag simán ment, megjegyzem nem erőltettem semmit. Segítségemre volt a nagyobbik fiam, akitől "leleshette" a kicsi, hogyan is kell ezt csinálni. Másrészt pedig a nyár kitűnő évszak arra, hogy a szobatisztaság kérdése előtérbe kerüljön. De a legbiztosabb jelnek mégis az tűnt, hogy a délutáni alváshoz használt pelus egymás után többször is tiszta maradt. Kisfiam 2 éves kora óta bölcsis. A gondozónők is pozítivan álltak a kérdéshez, hiszen utána az ő dolguk is könnyebb. A nappali szobatisztaság után egy hét sem telt el és az éjszakai pelus is tiszta maradt. Le vele! Megjegyzem eszméletlen melegek voltak, úgyhogy a csemetém is roppant mód örült, hogy nem abba kell aludnia. Boldogan ajándékoztam el a megmaradt pelusokat. Örömteli és büszke hónapok következtek egy-két "balesetet" leszámítva. Eltelt fél év.
És egyszercsak, mint derült égből a villámcsapás a kisfiam újból elkezdett bepisilni, de csak nappal. Éjszaka száraz marad. Ez az állapot kb. 1 hónapja tart. A bölcsiben és otthon egyaránt bepisil. Néha elmegy a WC-re, néha becsurgat a nadrágba (kb. 3-4-szer). De legalább egyszer mindennap bepisil. Nos, szépen lassan kezdek megőrülni, és türelmet veszteni. És egyáltalán nem értem, miért estünk vissza. Már ott tartok, hogy félóránkét küldözgetem a fiam a WC-re, szegény már lassan utál pisilni. A gyermek egyébként teljesen értelmes és egészséges.
Ha valaki járt már hasonló cipőben, tudna tanácsot vagy magyarázatot adni? Mi lehet ennek az oka? Szegény kismanóm mindennap megígéri, hogy nem pisil be, aztán mégis...
Melissa - ha olvasod - nálatok azóta mi a helyzet?
Gabriella
 


Enuresis Nocturna - Szuggesztív Terápia

Dr. Horváth W. István
Központi Rendelő
H-6630, Mindszent
Csokonai utca 2.
Tel/fax: 0036/62-225-120

BEPISILT KIRÁLYFI
http://www.extra.hu/ihorvath/kiralyfi.html
BCsK
 


Gabriella,
mi történt akkor, amikor elkezdett újra bepisilni? Volt valami, bármi, ami érzékenyen érinthette? Szerintem nem kéne soha megígértetni vele, hogy nem fog bepisilni, hiszen teljesen önkéntelen folyamatról van szó, ő maga szeretne a legjobban szobatiszta lenni. Valamit jelez a bepisiléssel. Ha ez a kérdés napirenden marad, akkor ez állandósulhat. A legnagyobb természetességgel akárhányszor kicserélném a ruháját, mosolyogva, és egyáltalán nem várnék el tőle semmit. Csak türelmesen, kedvesen a rendelkezésére állnék. Kép Amikor a kifiam még 5-6 évesen is bekakilt, a pszinénink segítségével eldöntöttem, hogy megbeszélem vele, hogy ilyen előfordul, nem baj, és rám is tartozik. Elértem, hogy nem szégyenkezett előttem. A szövetségesévé váltam. Nagy tapintatra volt szükség. Hónapok kellettek (meg terápia), de mára ez nem fordul elő. Kép

Virág
Virág
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron