Új privát üzeneted érkezett!

Az ötletet egy másik topicbeli beszélgetés adta arra,hogy így derítsük ki közösen,meddig és mennyire,és legfőképpen mivel lehet hatni a 12-18 éves fiatalokra.Esetleg huszonévesekre..Hogyan fegyelmezzük őket .Van-e péla arra,hogy egy ominózus beszélgetés fordulatot hozott,volt-e jó hatása ama bizonyos makarenkóinak.
Saját gyermekkori tapasztalatotok,gyermekeiteké,esetleg ismerőseiteké,tanítványotoké is nagyon érdekel.Írhat az is aki belelát nevelőintézetek,kollégiumok,fiatalkorúak börtönének életébe.Jogi oldalról is megközelíthetjük a büntethetőség témát.
Beszélgessünk!KépE.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia!

Én beleesek az említett kategóriába (17 leszek).Kép
Kicsit érettebbnek tartom magamat, nem is nagyon foglalkoztatnak az olyan dolgok már, ami a legtöbb tizenévest, ha büntető jogilag közelítjük meg a témát, azon is túl vagyok már egy 6-7éve (de akkor sem csináltam olyan nagy és súlyos dolgokat).
A nővérem (22) viszont nagyon rossz tinédzser volt, volt is neki 2 év felfüggesztettje bombariadóért, a gimnázium 4 évét 3 különböző suliban járta ki. Hatni nem igazán lehetett rá, úgy 19-20 éves korára magától megjött az esze, kinőtte. Nem tudom, mennyit számít a neveltetés, elvileg ugyanúgy nevelnek minket, és mégis ennyire különbözünk...bár én azt érzem, minket (az ikertesóm, és engem) tanulva a nevelési "hibákból" már szigorúbban fognak.

Ilyesmiről akar szólni a téma?

Zsuzsi
 
 


Zsuzsi!
Pontosan ilyenről!Kép
A szüleitek tudtak-e veletek időt tölteni,beszélgetni.Volt-e kisgyermekkorotokban vmi olyan élmény ami emlékezetes,jó-v. rossz.Vert-e meg vha is apukád-v anyukád bármelyikőtöket igazságosan,v.igazságtalanul?Egyszóval ,milyen volt a gyerekkorotok?
Abból amit írtál,úgy tűnik nekem,a nővéred talán rájött,hogy ha lenne bármi,akkor a büntetés életbe lép,főként,ha már nagykorú.Javíts ki,ha tévedek.
Nem lepődnék meg,ha a szüleitek tanulva az ő esetéből rátok jobban vigyáztak volna.Kép
Érdekelne,hogy mostanában mivel foglalkoztok,mik a céljaitok,külön laktok-e a szülőktől,stb.?Hogy alakul az életetek?Kép

Megkérdezhetem mik azok a 'nem súlyos dolgok',és mi lett a következményük?(büntetés)
Ha nem akarsz,ne válaszolj rá.Kép
Zsuzsi!
Köszi,hogy írtál!Sok sikert az életben!KépKép
Üdv.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 

 
 

Szia!

Szerintem nagyon jó gyerekkorunk voltKép (nem vertek soha). A szüleink
elváltak 14 éves korunkban, de utána is jó (volt), jártunk/járunk együtt
nyaralni. Igaz, idén nem jött velünk apukánk, de csak azért, mert
valakinek az állatokra is vigyáznia kell(ett). Ezek a nyaralások nagyon
emlékezetesek.
Játszani nem játszottak velünk sokat kisebb korunkban, arra ott
voltunk egymásnak 4-en (bátyám is van), de igyekeztek/-nek mindent
megadni.

A nővérem (meg a bátyám is, de róla nem esett szó) egészen normális
felnőtt lett, szerintem egyszerűen csak megkomolyodott, és nem utolsó
sorban kikerült abból a társoságból. (Ja, azt nem írtam, hogy a
bátyámnak is volt bírósági ügye, de ő teljesen ártatlanul keveredett
bele.) Visszatérve a nővéremre most idegenforgalmi főiskolára jár, és
dolgozik is mellette, és még itthon lakik, de van saját lakása, csak ki
van adva bérbe. A bátyám már elköltözött, Szigetszentmiklóson lakik,
van felesége, és egy 5 és egy 8 éves gyereke.
Én, és az ikertestvérem egy két tanítási nyelvű gimnáziumba járunk, most
leszünk 11.-esek. Még nem tudom sajnos, hogy mi akarok lenni, ha
nagy leszek, pszichológia, etológia, humángenetika érdekel, esetleg
valami nyelvekkel kapcsolatos dolog. 4,75 volt az átlagom, talán van
esélyem. A testvéremet is hasonló dolgok érdeklik.


A "nem súlyos dolgok" alatt tényleg nem súlyos dolgokat értek, graffiti
meg ilyenek. Bűntetés nem volt, mert soha nem derült ki.Kép

Zsuzsi
 
 


Szia Zsuzsi!
Megnéztem a honlapotokat.Hát mit modjak,biztos nem unatkoztok.Nyüzsis család,ahol zajlik az élet."I love sport",na és az állatok,igaz?Ráadásul ilyen szép tanulmányi átlag!
Sokra vihetitek még az életben.KépRemélem megtaláljátok a célt,amiért érdemes tanulni.

Érdekelne,hogy a szüleitek,hogyan fegyelmeztek benneteket,hogy rendeztétek el a konfliktusokat..
Most dúl a nyár igaz?Hogy telik a vakációóóóóóóóóó?
Üdv.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


És mi a teendő akkor, ha fatális ellentéte vki a korabeli hülyeségekhez?
 
 


Szia Nailka!
Jó,hogy jössz.Már azt hittem végleg kihalt a topic.Kép
Nem teljesen értem a kérdést.KépHa kifejtenéd bővebben.KépKép?
Nem biztos,hogy erre gondolsz,de megpróbálok válaszolni.
Ha az embernek " van vaj a füle mögött",dolgok amiket bán és szégyenl,akkor le kell zárni a múltat.
Ha kárt okozott másoknak,v. megbántott vkit,akkor oda kell menni,és azt mondani:Ne haragudj,megbántam.Esetleg helyrehozni a kárt.
Nem biztos,hogy az illető megbocsájt,de akkor is legalább megtettük az első lépést.Istennel is rendezni kell a dolgokat.
Ha már annyira régen történtek az események,akkor is jó, ha felkeresi az ember azt akit sérelem ért.
Ha már nem él az a vki akkor Istennel mindenképp rendezni kell a számlát.Fontos hogy mi is megbocsássunk másoknak,és magunknak.
Mikor az ember új ismeretséget köt,és közel érez magához vkit. azért a fontos dolgokról beszélni kell.
Ha minden rendezve van emelt fővel mehet tovább az ember.KépKépÚj életet kezdhet.KépKép
Ilyesmire gondoltál?
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron