Új privát üzeneted érkezett!

Szia Alma!
A gyönyörűm 2 éves és 4 hónapos.
Éva
 


Sziasztok!
Hát nálunk nem nagyon javul a helyzet, ha egyik nap lefárasztom a gyereket (séta, foci bent a lakásban stb.) az biztros, hogy a következő két nap iszonyú hisztizéssel telik. A tanácsokra visszatérve próbáltaunk mi már mindent, volt arcmosás, próbáltunk nem reagálni a sikításra, de ő bírta tovább. Sőt olyan is vplt már, hogy én átmentem a másik szobába sikítani, hátha az segít, de nem. Lefogni meg egyszerüen nem lehet mert annál jobban behergelte magát, egy egész napig nem jött oda hozzám csak a páromhoz aki megvigasztalta őt. Na nem baj majd ezzel is megbírkózunk valahogy, csak aza baj ezzel, hogy mire az úr ezt kinövi benne lesz a tesó a korban, hogy elkezdje. Talán ezért mondták sokan akis korkülömbség nem mindig jó!
Azért köszönöm a tanácsokat és ígérem ha valami beválik az én elvetemült rosszcsontomnál megírom nektek! Sziasztok!
 
 


Sziasztok kismamákok, megint belekukkantottam.

Sajnos Bikkes problémájára még én se tudnék semmiféle praktikát, reméljük, előbb utóbb elmúlik, és olyan 4 éves kora körül már csak rossz emlékként fog szerepelni ez a viselkedés.)
Viszont az elmúlt hétvégén megint nálam volt a kisunokám, és direkt tudatosan figeltem arra, hogy mikor "hisztizik" (az ő esetében ez annyit jelent, hogy keservesen sírni kezd, de gondolom ez egyénfüggő, más gyerek akár hsitis is lehet).

Naszóval azt hiszem arra jöttem rá, hogy szegénykém már tudja mit akar, meg is próbálja az ember tudomására hozni, de mivekl még nem tud beszélni, mi meg ostoba felnőttek csak a szavakból értünk, ő hiába próbálja volapük nyelven elmagyarázni mit is akar, mi az ami nem tetszik neki stb - mi hülye felnőttek, akik őtet ellátjuk, testi jólétjétől gondoskodunk, értetlenül nézzük őt ilynkor, mert nem tudjuk megréteni, hogy egy jellegzetes hangfekvéssel bíró "kégyttm" vagy hasonló kifejezés mi a fenét akar jelenteni... éspersze emiatt előbb utróbb ő keservesen sírni kezd, aminek nagyjából az az értelme, hogy "én a lelkemet kiteszem, hogy megmondjam mit akarok, tik meg csak vigyorogtok és nem teszitek meg". Meggyőződésem, hogy ha a másfél éves tityik már el tudják mondani szavakkal (ill. legalábbis egyértelműen) mit is akarnak, akkor ez a fajta hiszti meg is fog szünni.

Aztán jön majd csak igazándiból az a fajta hiszti, ami arról szól, hogy a gyerek felgefezi a saját akaratát meg a saját személyét és ezt kívánja illuszrálni ezzel...

(Lehet nem jól látom, de nekem ez az érzésem.)
 

 
 

Sziasztok, külön szia Alice-nak, megmentőim egyikének!

Továbbra is tartja magát a Zsuzska-projekt, szépen működik is. Én is figyelgetem őt gyakran és pl. az egyik amit észrevettem, hogy sokszor voltam tapintatlan vele. Mondjuk kitaláltam, hogy megyünk ki sétálni, akkor az ölembe kaptam, hogy öltöztessem. Persze ő benne volt a játékban és durcás lett, hogy félbeszakítottam. Most már mondom neki, hogy fejezze be amit csinál és szóljon, akkor megyünk ahova én mondom. És ez azért is jó mert tudja, hogy mire számíthat.
A másik rossz az volt amikor megkérdeztem, hgoy megyünk-e pelenkát cserélni...persze, hgoy nem oktondi anyuka!!! és végeláthatatlan kergetőzés indult. kb. 1 óra múlva talán tiszta lett.

A legújabb öröm az volt, amikor megint hisztizni próbált,akkor mondtam, hogy nem ezt beszéltük meg és különben is őneki már semmiség szót fogadni, akkor ölelést kezdeményezett, mondta is hogy bújjunk össze. De jó volt!!!! gondolhatjátok, hogy nagyon megdícsértem. Hiszti helyett ölelés. Igazán jó csere Kép Kép Kép

Mindenkinek sok sikert kívánok!

Zsuzsi

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
 
 


Sziasztok!
Az örökbefogadó szülők nevében szeretném felhívni a figyelmeteketegy szuper koncertre!

„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

Kép
 
 


sziasztok!
BIkkessel nagyon hasonlo a Problémánk az én fiam 2és fél éves lesz májusban de a hszti már elkezdödött 2éves kor elött ő rá se lehet hatni semmivel én is probálok nyugodt maradni és ráhagyni talán ez a legjobb.Azután mindig megbeszéljük persze ez másnap folytatodik tovább.A fenekére nem csapok rá mert az se használ és ő is ütögetné a játékait ha mérges!talán ami egy kicsit bejött hogy pl.ha a virágot bántja nem azt mondom nem szabad hanem hogy simizze meg!a virágot már nem bántja!Nálunk is utban a teso márc.végére már nem emelgethetem őt és pl.a pelenkázora is szivesebben felmászik mag mint amikor én raktam fel és csak hiszti volt minden tisztábatevés!azt vettük észre hogy ha megkérjük őt valamire hogyazt ő maga csinálja sokkal jobban megy mintha utasitanám erre is van példám az orrszivás akkora cirkusz volt mig a férjem mondta neki hogy ő maga csinálj a elöször apának azután magának egyedül .azota bekapcsolja a porszivot és kiszivja az orrát!persze rengeteg más dologba nem lehet őt meggyőzni és én is már egyre nehezebben birom!szerintem az is ugy van hogy minden gyerekre mással és másképp lehet hatni egyik ilyen másik olyan!
Nórci

Sok sikert és türelmet kivánok mindenkinek!
 
 


Nórci,

korábban én is írtam már ide, mert nagyon el voltam kenödve a kislányunk miatt. Azóta sokat változott a helyzet. Kevesebb a hiszti, de akkor sokkal hevesebb, tovább tart, de vhogy jobban lehet vele beszélni. Az én lányom 32 hónapos, és 18 hós kora óta vannak hisztik. Teljesen hullámzó, van hogy napokig semmi, aztán napokig elviselhetetlen. Most mióta jobb az idö, jobban elfogy az enerhiája, sok érdekesség, program van, így könnyebb. Én sem verem, néha kiabálok, de ez sme túl hatásos. Ami most már használ, ha megkérdezem mit szeretne, mérges-e, vagy szomorú, szal a gyökérét a problémának megtalálni. Persze hülyeségek miatt nem megeyk bele vitába, hisztibe, otthagyom, csinálja. Nem szabad idegesnek lenni, ezt baromi nehéz, de úgy látom bejött. Vannak jó írások itt:
www.egyszervolt.hu, ezen belül is a családi körben, nekem sokat segített!

Üdv, Tündér

UI: Alice a kisunokád hogy van?
 


Bocs az elírásokért, siettemKép

Tündér
 


Szia Tündér,

kisunokám jól van, most 21 hónapos, és hát ő is vernyog állandóan ha valami nem tetszik, vagy nem sikerül neki. De alapjában véve ő is egy "gyógygyerek" azt hiszem, mert még olyan szitu nem volt, hogy tanácstalanul álltunk volna. Azt hiszem szerencsések vagyunk, mert (bár nem vagyok vallásos) Isten őt ilyennek adta nekünk (tán amiatt, mert lehet nem is lesz több... Kép) .

Ilyen szerencsés természetűnek, aki imád fürodni a szeretetben, és nem dacol. Aki nem fél a különböző számú ujabb és újabb gyerekszagban fürdeni kívánó rokonoktól , hanem örül nekik. És ontja a puszikat, és mindenkihez odabújik, és egyáltalán: szereti, ha szeretik.
És a játszótéren sem más: mindenkire rámosolyog, minden szembejövő gyerek kezét megfogja (ha a gyerek anyja hagyja), érdekes mód minden játszótéri látogatáskor akad egy két ovodás nagyfiú vagy nagykislány, aki pártfogásába veszi, és oylankor eolvad a gyönyortől.
Egyáltalán - ha szabad ilyesmit már most mondani - imádja a nőket. Hálistennek.

Amúgy meg egy egészen hétköznapi fiúcska- hálistennek - még nem beszél, még nem szobatiszta, nincsen rajta semmi oylan amiből arra következtethetnénk, hoyg egy jövendő zsenivel állunk szemben - de ez jó is így. Maradjon meg ilyennek aszondom.

Ami a különféle hisztirohamait illeti - ha ez hiszti - mi a következőt alkalmazzuk: ha valami miatt, akár okttalanul is sírni kezd, felemeljük, és vigasztaljuk, avagy megpróbáljuk elvonni a figyelmét. Ha meg oylasmihez nyúl amihez NEMSZABAD, akkor mindenki határozottan rászól, hoyg nemszabad! Tudod , hogy nem szabad! Mindenki, egységesen. Az anyja, az apja, én a nagyapja, a néha nálunk tanyázó nagynénje.

A NEM fogalmával már tisztában van - gykran megesik, hiyg oylat tesz, amit nem szabad, közben meg hangosan mondgoatja, hogy "nem, nem, nem" (de aszért csináljaKép olyankor valaki egyszerűen elemeli onnan, jön a sírás, vigasztalás, figyelemelterelés stb)

Meg ilyenek vannak, hogy - sajnos nálunk sok a lépcső és elég veszélyesek, emiatt mindig ha aaffelé közelített, azt mondtuk. Állj!!! Namostmár ő is modnja, hogy "ájj" És egyszer egy kétlépcsős szintkülönbsgen, szépen megállt, azt mondta amgának, hogy "ájj", aztán szépen lassan óvatosan ahogy tanítottam lement a két lépcsőn.

(Csak az a baj, hogy van még többször 14 lépcsőfok mind a házban mind a kertben, és az sokkal veszélyesebb..)

DE majd megtanulja... csak nekünk fárasztó addig.
 


Sziasztok!
Tündi vagyok Százhalombattáról. Az én kislányom, Timike most 16 hónapos és nála mostanában kezdődött el a hiszti korszak. Ha nem úgy van valami, ahogy azt ő elképzelte, akkor keserves sírásban tör ki. Van úgy, hogy semmi sem jó, amit ajánlok neki. Ilyenkor csak nézem és várom, hogy majd csak abba hagyja. Nagyon nehéz és fárasztó. De ugyanakkor imádni való.
 
 


Sziasztok! Hozzánk is beköszöntött a tavasz, de sajnos a hisztirohamok nem ritkulnak. Az én nagyobbik kicsi fiam Gergő aki most 21 hónapos eljutott arra a szintre hogy harap. Ha nincs a keze ügyébe az adott dolog amire haragszik akkor saját magába harap bele, ez nem túl szívderítő látvány. De azért szerencsém is van, mert az öccsét imádja aki most 2 hónapos, és aki szintén nem egy egyszerű eset, mert imád enni, és imád kézben lenni, ja és ha nem tetszik neki valami akkor jön a vernyogás. De az a legjobb, hogy mind a kettö egészséges és gyönyörű gyerek. Kitartás mindenkinek, elöbb vagy utobb Õk is felnőnek!
 
 


Sziasztok!

A dachoz kapcsolódó a kérdésem: párjaitok mennyire bírnak megértőek lenni a hisztirohamok alatt? Mert én tudok türelmes lenni, tudok egy csomó trükköt és előre látok potenciális veszélyeket ami hisztihez vezet, de nyilván a párom aki nincs otthon egész nap és a feje is tele van munkával este még, kevéssé képes mindig jól reagálni. Szóval én megértem, hogy a pasim egy idő után mikor már próbálkozott ezzel azzal, csak azt kérdezgeti a bömbölő gyerektől: Mi bajod van? Hagyd már abba! De mindenhol így van ez?

Vagy van olyan módszer amivel az apu is könnyebben elfogadja (azon túl, hogy rendszeresen persze elmondom, menet közben besegítek, szakirodalmat nyomok a kezébe stb.) az üvöltést?

Van valami ötletetek???

Ha megosztjátok velem tapasztalataitokat előre is köszönöm!
Lepke (gyerkőcök: 2,5 éves és 2 hónapos)
 


Sajna én is ilyen probl.-val küzdök. Az a z ézésem, hogy az én párom mindíg tekintélyt akar magának a gyerek előtt, ezért soha nem kér inkább utasít.Ha pedig megtörténik a hiszti már nincs elég türelme az egészhez. Ilyeneket mond a gyereknek: "erre nem kiváncsi senki..."
Sajnos rám nem hallgat, hogy mit hogyan kéne változtatni, szakirodalmat nem olvas, tanácsadásra nem jön el, mondván," neki egy idegen ne mondja meg..."
Sajnos a gyerek érzi amikor nem egyezünk, ilyenkor még nyűgösebb.
sokszor előfordul, hogy minden oké egész nap a gyerekekkel de mikor apa hazajön kezdődik a hiszti...Pedig úgy várjuk mindíg haza! Nehéz helyzetek is vannak napközben bőven, csak egyedül valahogy könnyebben megoldom ezeket, mint ha apa is ott van. Sajnos......
 
 


elfelejtettem írni, hogy én egy 2,5 és egy 1 éves kisfiú anyukája vagyok.
Lepke!
neked hány éves a gyerkőcöd?
Az én párom vélemény az, hogy agyerek jó dolgában már nem tud mit kitalálni és ezért hisztizik. Szerintem meg megviselte a kistesó érkezése,meg amúgy is nehéz időszakába lépett a fejlődésnek mikor kistesója született.( akkor lett 1,5 éves és úgy tudom az egy nagyon nehé időszak nekik, mert akkor szembesülnek a saját korlátaikkal, hogy nem tudnak megtenni még dolgokat amiket pedig nagyon szeretnének)Ráadásul ézékeny alkatú a gyerek alapjáraton is.
Nálunk az segített néhe ,de csak ideiglenesen, ha elmondtam a páromnak, hogy próbálja magát a gyerek helytetébe képzelni.
 
 


Szai Betti!

Együttérzésem, ez a konfliktus - sose gondoltam volna, hogy min is lehet gyereknevelés ügyben veszekedni korábbanKép - tényleg elég kellemetlen, mert egyszerre ketten üvöltenek ilyenkor, legalábbis nálunk. De, ahogy hallom, másoknál is sok helyen van ugyanez, csak még nekem sem jutott eddig eszembe megkérdezni ismerősöktől. Bután hangzik, mégis - megnyugtató. Mert azt jelenti, igen a pasiknak ez is nehezebb számtalan ok miatt (fáradtság, beállítódás, másra hangoltság, nincs vele egész nap, stb.). Úgyhogy szegény ők, mert azért ez nekik is kudarcélmény lehet, hogy hazajönnek és ahelyett, hogy boldog családi estéket töltenénk együtt jön az üvöltözés. Csak menet közben is bírnám ezt ilyen nyugodtan átérezni és ne szakadna meg a szivem a gyerekekért főleg.

Szóval marad az, amit a sokgyerekes topikban is mondtak, ahol a tapasztaltakat megkérdeztem, hogy nyugis pillanatokban elbeszélgetni az emberrel és megpróbálni rávenni, hogy valamilyen formában ő is megismerkedjen a hiszti okaival. Ha jobban megismeri az okokat, talán megértőbb ő is. És megegy tanulság nekem: választani is tudni kell pasitKép mert akkor ez a probléma fel sem merül, ha egy békésebb természetűt fogtam volna ki.Kép

Így vígasztalódhatunk azzal, hogy lehet már csak pár hónap és csendesedik a dac a nagyobbnál, bár nálad látom a kicsi fog nemsokára beleérni e remek korszakba. Kitartást!!

Üdv,

Lepke (gyerkőcök 2,5 éves és egy 2 hónapos)
 


Szia Lepke!
Nekem mindíg a nagyim mondata jut eszembe ezekről a helyzetekről: "a férfiak nem erre lettek kitalálva (teremtve)" Szerintem ez annyira igaz!
Mégsem vígasztal, pontosan azért amit te is írsz, hogy lehetett volna estleg békésebb apajelöltet találni! Ugyanakor azt is tudjuk mindketten (te+én),hogy nincsen rózsa tövis nélkül... A másiknak más hibája van! De a gyerekek annyira a szívünk csücske nekünk anyáknak! Attól félek mindíg lesz valami amit másként ítélünk majd meg a párommal a gyerekneveléssel kapcsolatban, úgyhogy nagyon sürgősen meg kellene tanulnunk kezelni ezeket a konfliktusokat, mert nekünk legalábbis nagyon mély nyomot hagy a kapcsolatunkon!
Egyébként a kicsi nálunk már elkezdte a hisztizést, ha valamit tiltunk rögvest esztelen ordításba kezd, és néha még a földre haslva is folytatja hosszú percekig......de én már immunis vagyok a sírásra, meg tudom állni, hogy ilyenkor különösebb figyelmet szenteljek neki (nálunk ez bevált, ezért is mondom a páromnak mindíg, hogy ne akadjon ki ezekben a helyzetekben). Csak olyankor nehéz nyugodtnak maradni, mikor a párkapcsolatunk sincs rendben... Magyarán ez egy ördögi kör!
Neked is sok kitartást és türelmet!
Üdv: Betti
 
 


sziasztok!
annyira vicces ez a földre hasalás és üvöltés. Az én 2 éves fiam is ezt csinálja, ha rájön a hiszti. De hogy lehetnek ennyire egyformák a gyerekek? Tuti, hogy nem más hisztistől látta, hanem ösztönösen csinálja.
Kitartás mindenkinek!
Márti
 


Hello, megint bekukkantottam.
A "párunk nem viseli el úgy a hiszti gyűrődést mint mi" témakörhöz annyit szólnék, hogy nem kell ebből sem különösebb problémát csinálni. A gyerek meg fogja jegyezni, hogy ami megy anyánál, az nem megy apánál, és ez jól is van így. Az életben is ez lesz, van amit megengedhet magának valahol és van amit nem.
 


Sziasztok!
Nekem nagy szerencsém van a párommal, talán azért mert a gyerköcöt apásnak neveltem /persze nem tudatosan, csak így jött ki/ jobban kezeli a hisztit , sőt hamarabb lecsillapítja a gyereket mint én, de viszont a gyerköc tőlem fogadja el jobban a tíltást. Nem tudom ez így érthető-e? /Ha én mondom , hogy ne nyulj a konektorba azt jobban betartja a gyerek mintha az apja mondja, mert apuval mindent lehet./ Páromnak ez kicsit nehéz is, nem érti neki miért nem fogad szót a gyerek. Viszont azokat írigylem akik csak a párjukkal nem értenek egyet a gyereknevelésben. Nálunk szeret beleszólni az egész család, mindenkinek van egy elképzelése a nevelésről és az biztos, hogy sokmindenben nem eggyezik a mi elképzelésünkel. Nekem az a halálom ha rászólok a gyerekre a nagyi megpróbál "jobban" rászóln. Na ennyi elég is a panaszkodásból, bár nálunk még mindig az van az ajtóra kiírva: Vigyázat a gyerek harap! :)
Gyerekek:Gergő 20 hónapos, Ádám 3 hónapos
 
 


Sziasztok!

Benéztem ide egy kicsit. Zsuzskával azóta is jól elvagyunk, de azóta nagyon sok hasznos tippet kaptam hisztiügyben egy tv. műsorból, amiktől még kellemesebben tudunk együtt élni:

Club Írisz-en megy ált. hétk. 16-17-kor és h.végén ismétlések. A címe: Vásott kölykök

Aki tudja nézzen bele.
Na ott aztán tényleg van hiszti, nem is akármilyen.

Én pár részt felvettem videóra.
Egy pszichológus segít a házba beköltöző családoknak. Nagyon tanulságos mindegyik történet. Remélem még műsoron van, mert mostanában nem volt időm nézni. Olyan családsegítő valóságshow féleség.... csodák nincsenek, de általában kiderül, hogy az adott családnál mi csúszott félre. A gyerekek mindig könnyebb esetnek tűnnek mint a felnőttek.

Zs.
 
 


Sziasztok!Nem is tudom hol kezdjem van egy 3 éves fiam és egy 5 hónapos kislányom.A gondok nálunk a pici születése után kezdődtek.
Volt minden.Elég szomorú látni amikor sír amikor hisztizik mert általában ez van.Mindenre azt mondja nem nem akarom nem szeretlek,s nagyon elutasító másokkal.Megvolt a féltékenység de azt hiszem ez valami más.Kb egy hónapja nagyon anyás lett vagyis inkább mégjobban,még a wc-re is velem jön.Ha a nagyi el akarja vinni akkor sír mert nem akar engem itthagyni meg azt mondja hogy én sírok ha ő elmegy...fogalmam sincs honnan vesz ilyeneket....már tanácstalan vagyok.Sokat megyünk a játszótérre erre arra de elutasító mindennel szemben.Engem meg a papáját tűr meg és imád és szeret de mindenki mást nem még az apját sem.Pedig senki sem bántja sőt,most hogy a pici megszületett sokkal többet figyelünk rá nehogy úgy érezze ,hogy ő már nem számít.
Nem tudom kinővi ezt majd?
 


Sziasztok!
Az én kisfiam 33 hónapos, gyönyörű, szeretnivaló gyermek. Nálunk is volt földrefekvés, de mivel nem jött be 1-2 hónap alatt abbahagyta. De nálunk is van probléma, méghozzá az, hogy az én drága tündéri gyermekem kiabál, és ilyenkor szörnyen érzem magam, mert -valószínűleg- engem utánoz. Én hülye, miért is kiabáltam, akár egyszer is a gyerekkel, vagy előtte, mondom én ilyenkor magamban. És nagyon rossz, szégyenérzésem van. De majd elmúlik, mert már változtattam és azt hiszem, hogy érzékelhető is ez rajta is. De azért nem megy minden egy-kettőre, szépen, fokozatosan. :) Nagyon érdekes ez a "rettenetes kétévesek" korszak, mert a kisfiam olyan igazi mintagyerek volt, alvásban és mindenben igazándiból, viszont ha valamit rosszul csináltam, azonnal észre lehetett venni rajta. Változtattam és azonnal abbamaradt a helytelen viselkedés, meg úgy egyébként is. Alvásban, és minden egyéb dologban is ugyanigy.
Most viszont lehet, hogy több dolgot elrontottam, mert ugyan kevesebbet kiabálunk (bár ő tán hangosabb, mint mikor ritkán én), de a délutáni alvást is ki akarta hagyni. Pedig előtte -egész életében- mások szerint is, rengeteget aludt. Bár ez csak pár nap, és nem tudom, miért vagyok úgy oda, de azért őt is féltem, úgyhogy különböző praktikákat találtam ki, amik mindig beváltak, pl. lefárasztás, mégtöbb szaladgálás együtt, hinta, séta, ének, mondókázás. És minden nap fél órával korábbi lefektetés du., no, ez be is jött, és már egy hete megint rendesen alszik. :))
Sőt, kitaláltam egy új módszert a gyermekem nevelésére, ez pedig a saját mese. Minden fektetéskor mondok neki egy mesét- Róla szólót, persze neki azt mondom, hogy egy kismajomfiúról és a majomanyukájáról szól. Igy is kezdődik a hol volt, hol nem volt. :) S ebben elmondom a legutolsó ébredése óta történteket kivonatosan, egy-egy párbeszédrészlettel spékelve. De a rossz dolgokat nem mondom, hanem kijavitom, mintha jól tette volna, és úgy mesélem. Nagy ritkán mesélek benne rosszat, azt meg is magyarázom jócskán, hogy az miért rossz. És úgy vettem észre, hogy ez jólesik a kis lelkivilágának, nagy szemekkel néz a szemembe és az arcomra miközben mesélem, és nagyon tetszik neki. Minden fektetéskor kéri a meséjét. :)
S miközben irom, már ki is beszéltem magamból, és ekkor jövök rá, hogy nincs is ővele semmi probléma. És a kiabálás is majd elmúlik. :))) Csak nagyon jól esett leirni. :)

A férfiak úgy látom, mind ezt mondják a gyereknek, hogy ez szerinted érdekel valakit?:) És mosolyognak hozzá. :) Egyébként igazuk van, de én is sajnáltam a gyereket, amikor ezt mondta neki, pedig tudtam, hogy tulajdonképpen igaza van, mert ezzel csak azt akarják a férfiak kifejezni, hogy nem fájdalom, vagy szomorúság miatt sirsz gyerekem, hanem értelmetlenségért...:) De én azt mondtam a kedvesemnek, hogy hagyd rá, ha szólsz rosszabb lesz. És hallgatott rám, és neki is bevált.
Amúgy az is igaz, amit Alice irt, hogy a gyerek nagyon jól megtanulja, hogy hol-kivel-hogyan viselkedhet. S ez tényleg igy lesz az életben is..

A rokonok és családtagok mindig jobban tudják mi jó a gyereknek, de amikor látják, hogy milyen jólnevelt a gyerekünk majdcsak magukba szállnak.:))) Ezt hisztikorszakban nagyon nehéz bemutatni a rokonoknak, de maradjunk szerintem állhatatosak, mert általában pont olyan mondja, akinek neveletlen volt ilyen korában a gyereke. Pedig hát mi sem szóltunk bele kéretlenül a nevelésbe. :))
KEDVES ROKON, VÉSD AZ ÉSZBE, NE SZÓLJ BELE A NEVELÉSBE! :)

Azt hiszem csak el kellett mondanom, és már jobban vagyok! :)
Kitartás mindenkinek! :)

T.Susie

Kép
 
 


Sziasztok mindenkinek :D
Én egy olyan problémával fordulnék a tisztelt közönséghez, hogy a lányom most 10hónapos, de amennyire nem akartam elkényeztetni annyira sikerült :D , és most nem tudok vele mit csinálni. Men tudok tőle fözni, takarítani stb. Esetleg lenne valami ötletetek, hogy mit csináljak? Sajnos az esti elalvásnál is elrontottam, mert a mi ágyunkon altattam eddig és úgy vittem be a szobájába, megpróbáltam azt, hogy a kiságyban adtam neki az ennivalót hátha elalszik, de nem mindig sikerült. Egyszer annyira felhergelte magát a sírással, hogy kihányta a tápszert :cry: .
Segítségeteket előre is köszönöm. Egy kezdő anyuka.
 


Sziasztok!

Nekem dec.ben töltötte a fiam a 2 évet, és már kezdi a dackorszakot, így nekem is aktuális a téma.

Winicica, neked azt tudnám mondani, van egy könyv abban olvastam, é sokaknak bevált. A lényege, hogy mindketten- a gyerek apukájával- megacélozva magatokat, kitűztök egy napot amikortől elkezditek úgy altatni a gyereket, ehogy ti szeretnétek. Ha azt szeretnétek hogy a saját ágyában egymaga is el tudjon aludni, akkor azon a biz. estén, le kell fektetni, minden segédeszköz nélkül -mármint cumi, vagy cumisüveg, baba, vagy plüss lehet-a saját ágyába. Ha sír- ez 10000 %- akkor 5 perc után bemegy valamelyikőtök hozzá, beszél hozzá, simogatja, nyugtatja, de nem szabad felvenni. Kb 3-4 percig kell bent lenni, majd elköszönni tőle, és kijönni. Ha tovább sír akkor 7 prc után újra bemenni, és ugyanazt megcsinálni mint korábban, csak akkor már kicsit kevesebb ideig szabad bent lenni. És így tovább.

A legtöbbüknél beválik, de van akinek 1-2 este kell hozzá, vagy akinek 1-2 hét, de mondom nagyon sokak szerint hatásos.
Kicsit első hallásra brutál lehet, de a későbbiekben neki is és nektek is jobb lesz.
Vendég
 


Az előbb egy mondat lehet hogy félreérthető volt, szóval cumi és cumisüveget nem szabad adni neki a fektetéshez, de baba, vagy plüss, vagy amit szeret szorongatni azt lehet!

Amúgy nekünk a hisztire csak az vált be, ha határozottan mondom hogy nem, és elviszem onnan, és elterelem a figyelmét. Ha nem veszek róla tudomást, akkor akármeddig tudja csinálni, a rekord 40 perc volt, de én jobban kész voltam mint ő, és akkor is én engedtem, nem tudom meddig bírta volna tovább.
A figyelemelterelés munkásabb, de talán a gyyerek lelkét nézve finomabb megoldás mintha észre sem veszem, nem?

Üdv. mindenkinek!
Vendég
 


szia kacika uj vagyok köztetek a véleményem az hogy teljes mértékben igazad van nekem három fiam van 6. éves 3.éves és egy 7. honapos mindegyikük egy külön jellem de meg tudtam oldani a problémát

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Sziasztok!

Kár, hogy senki nem irt semmit az előző hozzászólásomra, lehet, hogy erősebbnek tűnt, mint a valóság, az azért nem volt olyan, mint visszaolvasva. :)
Kár, hogy már kevesen járnak ebbe a topicba, látom régen sokan jártak ide. De nekik már azóta elmúlt a hisztikorszak. :) Pedig okosakat irtatok régiek. :)
Véleményem szerint a figyelemelterelés nagyon jó, de azért nem mindig és nem minden korszakban jön be szerintem, mert van, hogy annyira ragaszkodik a gyerek valamihez, hogy terelgetheted te a kedvenc dolgaival is. :) Én ilyen esetben azt csináltam, hogy miután megpróbáltam lebeszélni, vagy elvinni és elterelni a figyelmét, -és nem jött be, bár ez tényleg ritka, de előfordulhat-, akkor tettem úgy, mintha nem történt volna semmi. (Bevallom nem egyszerű) Nálunk ez bevált. Lehet, hogy kicsit összezavarodott, de mivel látta rajtam, hogy no probléma, igy már neki sem volt baja. :)
:wink:

T.Susie

Kép
 
 


Szia t susie ! Nekem panaszkodhadsz még a 3-dik gyerköc csak 7 honapos még van egy nekifutás ha meg nincs hozzászólás beszéljünk másról igy ebben a topikban megtaláljuk egymást. hali :lol:

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Szia Évi!
Örülök, hogy válaszoltál és felajánlottad, hogy beszélgessünk, igazán jól esett. :)
3 gyerkőcöd van?! Gratulálok!!!!!! És irigyellek is! :) Én is szeretnék még min. 1-et, de még nem lehet különböző okokból kifolyólag...:) Azért még kibirom. :) De ha eszembe jut -mint most is- már látom is magam előtt az idilli képet...:)) Ugye ismerős? Gondolom te is -és gondolom mindenki- igy voltál ezzel. :)
Az én kisfiam most alszik. Rengeteget alszik. :) Ez egy nagy erénye, persze azért a gének és a nevelésem is szerepet játszott ebben. :) Azért nagyobb korában elrontottam pár dolgot, és azt hiszem ennek iszom most a levét. Meg néha azt érzem, hogy most sem csinálok mindent jól. :) Jó persze, ő az első meg minden, csak az a fránya maximalizmus ne lenne...:) Csak az anyák ilyenek?:)
Na, jó kusza voltam most..:) De sebaj, majd legközelebb összehozok vmi értelmeset is. :)
Szia! :)

T.Susie

Kép
 
 


Szia susie!

A nagy fiammal Danival mi is igy voltunk minde re

sok sok idő jutott rá nagyon fogékony okos srác . Már már tulzottan is meg akar felelni, nagyon várja már a sulit.Pedig még az messze van addig annyi minden történhet, az ovónők is beleszólnak mennyire érett és fogékony . Februárban kezdődnek a nyilt napok ez már iskola felkészitő program , olyan lázasan :oops: várja azt hogy megmutassa mit tud. Csak attol félek nem fogják egyhangulag ajálani a suliba , de abba bele se merek gondolni , szegénykém beleroppan ha nem mehet.

Bálint már más egy igazi kis link, örökmozgó.Semmi sem köti le csak a helytelen dolgok. Mindig azt lesi mivel hozhat ki a sodrombol. Aztán persze elszabadul a pokol :twisted:

Na ennyit egyenlőre Szia Évi :lol:

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Szia Évi!

Olvasva a fiaidról a soraidat, úgy gondoltam, hogy tulajdonképpen teljesen kiegyenlitik egymást. :) Persze, gondolom a mindennapokban ezt te nem igy éled meg... :roll: Hány évesek a fiúk? A harmadik is fiúcska? :) Majd ha tudsz és lesz időd rá, tehetnél fel képeket. Kiváncsi vagyok rájuk. :)
A kis Dani -az én kis keresztfiam is Dani:)- biztosan jól fog teljesíteni, bár nem biztos, hogy e szerint ítélik meg, hogy mehet -e. Sajnos sokszor a létszám és a korhatár fontosabb. Bár erről olyan sokat nem tudok, csak hallottam ezt azt ismerősöktől. Ahogy írsz róla, biztos, hogy a koránál érettebb és okosabb. :)
Bálint nem lehet, hogy csak ilyen korszakban van?:) Vagy mindig ilyen kis örökmozgó fiúcska volt?:) Vidd el egyszer erdei sétára, ha ott sem fáradt ki, akkor tényleg örökmozgó :))))
Az én kisfiam... Mit is mondhatnék róla... Mert amint eszembe jut ódákat tudnék zengeni róla, hogy ő a legédesebb, a legokosabb stb. :) Ez persze csak az anyai szívem, mert biztos, hogy van nála sokkal okosabb is, és nem is beszél olyan tisztán, de komoly haladáson ment át kb. az elmúl 2-4 hónapban és egyre jobban beszél. Kicsit lustább volt, bár azt mondják a fiúk ált. lustábbak a beszédben. :) De nagyon okos, annyi verset és éneket tud -persze nem tökéletes kiejtéssel minden szót :D - de hosszúakat is. Pl. a Pásztorok, pásztorokat is tudja, mind a három versszakát, amit ált. a felnőttek sem tudnak mind. :) Szeret énekelni, mondókázni, mesét mondatni :), főzni, sütni, krumplit mosni :), mászókázni, szinezni és mindent, amit ált. a gyerekek ilyen korban. Nagyon jó indulatú, és szeretetreméltó, bár amikor fáradt vagy dacos inkább akaratosnak nevezném. :lol: Persze neki is joga van nyűgösnek lenni, csak miért mindig akkor amikor én is az vagyok?:) :lol:
Na, most talán összeszedettebb voltam.
Ja, még egy kérdés, és te hány éves vagy? :)
Na, most ennyire futotta, ez sem lett "túl" rövid. :)

Szia! Susie

T.Susie

Kép
 
 


Kép
Itt vannak a fiuk szia évi

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Susie! MAjd irok bőven magunkról, de most nem megy. Hiba van a rendszetbe,már készer kezdtem el,olyan sokat irtam mire el akartam küldeni egyszerüen eltünt a képernyőről évi

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Hali itt vagyok!

Vegre most jo valami miatt nem lehetett irni.
Most magunkról Dani 6-éves Bálint 3- éves Máté 7 hónapos :D
Én májusban leszek 31éves, Még3 -napja hogy bekapcsolódtam a baba netre és nagyon tetszik jó hogy lehet igy beszélgetni.Érdekes hogy ha szemtől szembe kerülnek egyes emberek már nem olyan szimpik vagy hogy is mondjam máshogy itéljük meg egymást. Te nem igy gondolod ?Miért van ez igy ha ugy vesszük idegenek vagyunk egymáenak még is elmondunk "bármit" talán azért mert nem kell egymás szemébe nézni,könnyebben megnyilunk.Nincs amugy ebben semmi rossz, sok tapasztalatot lehet itt gyüjteni egymáe dolgaiból. Na meg sok örömöt is megosztunk ,a gyerekek csak örömöt tudnak szerezni.

Te szeretsz itt csevegni?
Most egy kicsit csendes az oldal nem :?:

most megyek hali évi

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Szia Évi!

Mindenek előtt, nagyon tündériek a gyerkőcök!!! :) A két nagyobb igazi "nagy" fiúcska már, a pici pedig nagyon szép kisbaba. Gratulálok hozzájuk! :)
Kár, hogy elszállt az előző írásod, ilyenkor az embernek nem nagyon van kedve újra írni.
Elég csendes itt minden, más nem nagyon jön. De biztos nem azért, mert nincsenek már hisztikorszakos gyerkőcök :)
Hát igen, az ilyen szemtől szembe dolog szerintem azért van, mert az embereket élőben globálisan ítéljük meg, nem pedig úgy, hogy ebben vagy abban szimpi lehet-e, ezt külsőre nem nagyon lehet megítélni, míg az interneten egy-egy témában is lehet valaki nagyon szimpatikus. Bár én azt tapasztaltam, hogy ha valaki ineten nagyon szimpi, és sokáig tart az ismeretség, az ha élőben találkozol vele, azt mondod magadban, első látásra is szimpatikus. :) Legalábbis én ezt tapasztaltam.
Képzeld, a kisfiam már ugyan réges-rég elhagyta a "földre fekvéses támadást"-bár ő 99%-ban ezt csendben csinálta, nem üvöltve:)- valamelyik nap lefeküdt a földre, én hülye meg, szokásommal ellentétben odamentem hozzá és megkérdeztem mi a baj, stb. Aztán megint megtörtént egy másik napon. Úgyhogy résen kell lennem, mert vizsgáztatnak, hogy újra vissza lehet-e térni az efféle butáskodáshoz.:)))))
Bocs, hogy csak most írtam, de úgy elszaladt a vasárnap..:)) Végre együtt a család, stb. :) Nálatok is jól telt?
Amúgy milyen alvó a pici?:)
Ja, és én 23 éves vagyok, a Dávidka pedig 3 lesz jövő hónapban.
Most készülünk a védőnénihez, felhívtam és képzeld, azt mondta, hogy mellette az orvosi rendelőben annyi a kis beteg, hogy jobb, ha később megyünk, mert elkaphatunk valamit. Képzelheted mennyi beteg lehet, ha 12-ig van rendelés és még most is sok a beteg.... Valami járvány van talán?:(
Na, most ennyi!
Eszünk egy kis nokedlit..:)))
Susie

T.Susie

Kép
 
 


Szia susie!


Örülök hogy végre itt voltál :D
Sajnos Mátékám brteg lett ,nagyon köhög folyik az orra és lázas.Járvány van ,tudtad :?: Hasmenés hányá, és a köhögés +láz.Dani és Bálint átesett a hasmenéses dolgon ,már reggel oviba menet nagyon köhögtek, mi jöhet még? :cry:
Nagyon nem szeretem ezt az időszakot, már az ujság az influenzával foglalkozik :x remélem minket kihagy.
A szimpátiára visszatérve més fórumba is benéztem hozzá is tudtam valamelyest szólni, mignem bekapcsolódott egy régi tag egy anyuka. És képzeld kioktatott hogy tanuljak meg helyesen irni.Téged nem hozott volna ki a sodrodból :twisted: ? Elismerem vétek hibát ,de könyörgöm ki nem?
Most egy kicsit magam alatt vagyok, rosszul esett,hogy mindenki szeme láttára igy zavarba hozott,ezért találták ki a privát üzit neeeeem :?: :?
De félre a búval.

Mond? Neked éjszaka nem pisilik be a fiucska? Bálintkam most sorozatba minden reggelre,és olyan hideg szegénykém a pisitől ,nem tudom mit csináljak

Mátéka jó alvó néha vannak kissebb bukkanók,most egy kicsit beleszólt a fogacskája a nyugalomba,de átvészeljük.Szerinted mindenfoga ilyen frászos lessz?


Hétvégén: Szombaton apa elvitte a nagy fiukat a mekibe jót ettek ittak ,játékot kaptak szóval élvezték. Mi itthol maradtunk Mátéval nyügös is volt, meg az a hely még nem neki való szerintem. Igaz a Tescoba már volt velünk ,de csak hármasban voltunk mig a nagyok a oviban.Nagy felelősség három gyermekkel elindulni, abból csak a káosz van és nem bevásárlás.
Vasárnap pedig a nővéremék mentünk,ő Bálintkám keresztanyja, elvoltunk, ideje volt hogy elmenjünk, ők voltak az ünnepek alatt de mi nem, és most bepótoltuk. Megbeszéltük hogy a nyáron elmegyünk Poroszlóra neki nincs babája sajnos, és azt mondta szivesen segit majd a fiukat pesztrálni,akkorra már talán Mátékám is totyogós lessz.
Régóta tervezzük már a kirándulást, de tavaj épitkeztünk meg pici volt Máté azért maradt el, talán az idén ha nem is hosszú időre de végre kiruccanunk.

És ti terveztek ijesmit? A fiucskád várja már az ovit?


most szia évi irj :!:

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Szia Évi!

Örülök, hogy te is belelendültél és hosszabban írtál, már azt hittem én vagyok csak ilyen hosszúbeszédű. :)

Az ilyen beszólósokkal meg szerintem ne foglalkozz, a legkevésbé se dühítsen! Mert -már nem tudom mi volt pontosan a helyzet, bár ez majdnem teljesen lényegtelen- az ilyeneknek ez csak szórakozás, biztosan nem azért írja, mert tényleg annyira zavarná őt. Ha meg úgy zavarja, akkor furcsa egy embertípus, hogy egy egy elírás vagy akár berögzött,helytelenül megtanult szó zavarna valakit ennyire. Ez hülyeség, kedve volt valakit leosztani... Te meg ne foglalkozz vele. :)
Örülök, hogy jól telt a hétvégétek, jól hangzik a program. :) Mi is el szoktunk menni általában csak úgy félévente egyszer, de ott is egészségeset eszünk, szóval azért ott is meg lehet találni az embernek az ehető kajákat. :)

Lenne egy kérdésem hozzád, te hogyan csinálod a szófogadásra nevelést? Mert én már nem tudom, lehet, hogy én várok sokat, de valahogy nem feltétlenül fogad szót a kisfiam. Bár bizonyos szituációban biztosan, de úgy általában a hétköznapokban, pl. boltban, itthon stb nem biztos. Szerintem olyankor csak dühiteni akar. :) Mert amúgy olyan jó gyerek, de tényleg. Meg hát nem tudja tisztán, hogy ő itt a kisgyerek, én meg a felnőtt, vagy csak álcázza? :)
Te hogy csinálod, ha nem fogad szót? Egyre határozottabban mondod, vagy pedig esetleg egyre halkabban. Vagy észre se veszed, ha nem teljesíti a kérésed vagy mit teszel? Mert én már nem tudom, hogy hosszú távon mi a kifizetődő... :roll:
És mit teszel, ha boltban vagy rokonoknál nem fogad szót? Ráhagyod, vagy ott is következetesen betartatod vele a szavad, tehát eléred, hogy szót fogadjon? :)

A szobatisztaság nálunk még tul.képpen most van kialakulóban, mert mint kiderült nem telik meg teljesen a hólyagja, és ezért nehéz ez neki, mert gyakrabban kell üritenie, mint másoknak, ezért a nappali szobatisztaságig is csak most jutottunk el, pedig azt mondták, várjunk tavaszig. Most csak véletlenül sikerült. :) De alváshoz még kell, és persze ez sem a biztos pont mert még csak egy hete nappali szobatiszta. Emiatt a hólyag dolog miatt sokat kinlódtunk, mert azt hittem én csinálok vmit már rosszul, hónapokig próbálkoztunk kisebb-nagyobb szünetekkel. Meg hát az érdeklődő rokonok, ismerősök, boltos nénik... Szóval nem volt könnyű. Végre legalább tudom, mi a helyzet, és nem magam ostorozom, hogy rossz anya vagyok, hogy még ennyire sem vagyok képes (tényleg mindent bevetettem-de nem úgy, mint az egyszeri fogyókúrázó :)).
Én azt hallottam, hogy ilyen helyzetekben, mint a fogzás visszajöhet a bepisilés. Én nem vagyok szakember, de olvastam ilyet és azt irták, hogy ilyenkor nem kell megijedni rendeződik magától a dolog. Szerintem még pelenkát is adhatsz rá éjszakára, hogy ne ázzon át, mert abból tényleg komoly betegség lehet. Bár szerintem utánaolvashatsz, vagy védőnénitől is megkérdezheted, mert az én tanácsom csak hallomás, bár pszichológus irta. :)
Amúgy ő mióta szobatiszta?


Na, megint olyan rövidet írtam, hogy csuda...:) :wink:

Légy jó és mindenkinek jobbulást!!!!!!!

Szia!

T.Susie

Kép
 
 


Ja, és tervezünk mi is mindenféle kirándulást, még télire is, majd ha leesik a hó. (kaptunk szánkót karácsonyra pl.:)) Szeretünk kirándulni, bár ez az esős idő a legrosszabb, ettől csak depit lehet kapni...:(

Oviba még nem megy majd csak kicsit később fog menni, úgyhogy még nem várja. :)

Szia!

T.Susie

Kép
 
 


Szia t susie!

Ti hol laktok meg kérdezhetem? Mi debrecen melett egy kiskösségben monostorpályi elég eldugott hely de a város kocsival 20-perc.A férjem is ott dolgozik.
Szófogadásról annyit nekem is van bajom vele, főleg bálint olyan de ő se lenne csak szerintem igy akarjafelhivni magára a figyelmet.
Dani jó fiú, mig egyedül volt sok idő jutott rá, Máté pici igy most ő van a középpontban ,igy hát Bálinton csattan az ostor,pedig olyan kis szeretni való mostanában olyan kis bújós ,még arra is megkér vegyem ölbe,sosem volt pedig ölbe cipelve de eggyik se. :(
A bepisiléskor adtam rá pelenkát csak félek visszaszokik pedig elé hamar még 2-éves sem volt már bilizett és éjszakára sem kellett pelus.Vagy ez is összefügg a figyelemfelkeltéssel? :roll:
El ne hidd hogy mi olyan gyakran járunk mű kajákat enni csak a nagy fiam találta ki, mert az egyik kis csoporttársa valami búgócsigát vagy mit kapott a kajához és neki is megtetszett és kikönyörögte apától.

most megyek fáj a fejem lehet hogy ez a viharos szél az oka



jó éjt sziasztok :D

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Farsang 2007 február 24-én szombaton!
Farsang, jelmezvásár, jelmezbemutató jelmezbál!

http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html

Helyszín:

Szülők Háza Családi Központ és Játszóház
Budapest XI. Gazdagrét, Eleven Center
1118 Bp., Rétköz utca 7. I. emelet (P2 szint)

Program:

10:00 - 11:00 Kreatív játékok, kalandfal, alkotó
foglalkozás (kézműves)
11:00 - 12:00 Varázserdő: zenés drámajáték a
gyerekek részvételével
12:00 - 13:00 Jelmezvásár, könyvvásár,
arcfestés, farsangi köröm az anyukáknak
- szünet -
16:00 - 17:00 Kreatív játékok, kézművesség,
kalandfal
17:00 - 18:00 Bábelőadások
Hol lakik az idő?
Manómese
18:00 - Zenés jelmezbemutató: mutasd meg
magad, és ha kedved van, mondj verset, énekelj,
táncolj az otthon készített, vagy a délelőtt itt
vásárolt jelmezedben; ajándékok a résztvevőknek.

Árak:

Gyerek jegy:
1.500,- Ft / gyerek (1-14 év)
Kísérő jegy:
500,- Ft (14 év fölött)
Családi jegy:
3.000,- Ft / család
 


Szia!
A szófogadatlanság nálunk olyan probléma, ami nem alapvető, csak ha rájön az a bizonyos 5 perc. :)) Amúgy szófogadó, jó gyerek. De pont emiatt is nem vagyok hozzászokva, és olyankor mindig meglepődöm és egy pillanatra tehetetlennek érzem magam -s ez persze gondolom érződik a hangomon is-, mert olyan érzés, mint derült égből a villámcsapás. Nem gázos ám, csak hát azért olyankorra jó lenne néhány jó tipp. :) Számoljak 10ig?:)) Olvastam már sok jó könyvet, próbálkoztam is, de nem vagyok az a tipus, mint azok a könyvek irják. De persze sok-sok jó tipp van azokban is. Kiváncsi lennék, hogy te milyen tippeket tudsz nekem adni. :)

Szia!

Susie

T.Susie

Kép
 
 


Egy kicsit azért hagyd kibontakozni ,valamikor ki kell ,hogy jöjjön a feszültség.Nálunk most Bálint rágja a körmét azt mondják szorong olvastam a neten WWW.háziorvos.hu.veboldalon ez az ovitól is van elszakadás anyától meg ilyenek remélem kinövi.
Ha már csordultig van a bili akkor még sirni is szoktam akkor meglátják és megölelnek ,látszik hogy meg vannak illetődve .Erre az ovónő egyszer azt mondta ne nagyon lássák a gyerekek mert nekik sem teszek jót.A legjobb tanács ha nem adok tanácsot ez mind egyedi probléma majd rájössz de türjél ameddig csak lehet persze nem minden esetben.Amugy néha benéztél hogy kik fórumoznak :?:

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Szia Évi!

Köszi azért, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat. Hát igen, a türelem szerintem is a legfontosabb a gyereknevelésben, mert ha feszülten állnak a gyerekhez az senkinek sem jó.
Nekem a türelemmel annyira nincs problémám, csak néha nem jön 1 pillanaton belül a helyes reagálás. :) Persze ez most túlzásnak tűnik is irva, mert egyébként csak ritkán fordul ilyen elő. :) Na, mindegy, biztosan mindenkivel előfordul ez, csak én rágom túl. :) :)

Mit főzöl ma?:) Én rántott tofut zöldkörettel és petrezselymes burgonyával. Ettél már ilyet? Ha nem próbáld ki, nagyon fincsi! :) Szerintünk. :)
Tényleg, azt mondtam már, hogy én vegetariánus vagyok?:)

A kisfiamnak mindjárt szülinapja lesz. Thomast kap. :) Ismeritek a gőzmozdonyt?:)

Szia!
Susie

T.Susie

Kép
 
 


Szia t.susie!

Végre irtál miért vagy ilyen ritkán nincs időd :?:
Igen ismerem a tofut már ettem is ,de még nem találtam rá ,hogy hol lehet beszerezni.Mirelit vagy frissen vásárolod :?: Szeretném kipróbálni te hol szoktan vásárolni,nm bánnám ha még a héten megirnád hogy be tudjam szerezni vasárnap elkésziteném.
Amugy a fiúk is imádják Thomast megvan dvd-n egy egész évad Bálint sűrűn megnézi.Tényleg neki meg a névnaoja lesz hú még nem tudom mit vegyek de, játékot most nem akarik abból van elég .
Ma rakott krumpli a fiúknak nekem frankfurti leves szeretnék fogyni egy kicsit ugy 6-kg-ot te hány kiló vagy gondolom a vegetáriánusoknak nem kell elhízástól tartani :?: Nehogy megsértődj ,amugy nem vagyok ellene az efféle életmódnak.
Irj minél hamarabb jó .

Szia

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok,van egy kis gondom a dackorszakkal a Mátémnál.Tesói születtek ez is közrejátszik meg az is hogy én sem vagyok egy következetes anyuka.Sajnos.Ezt megérzi a gyerek és hiába próbálok "szigorúbb"lenni tudja hogy ugysem komoly.Nem is tudok egyenlőre változtatni ezen mert sokáig voltam távol tőle(ikerterhesség miatt 3 hónap kórház)és valahogy igyekszem bepótoni ezt az időt.AMi elég nehéz az ikrek mellett.Igy marad az esti 11 órai elalvás mert nem hajlandó hamarabb,egyedül meg pláne nem.
Mindenre az a válasza hogy nem és mostanában már nyújtogatja a nyelvét visszabeszél stb.
Meddig tart még a dackorszak? :roll: Vga yteljes mértékben a szülő teszi dacossá a gyerekét? :roll:

Köszi mindenkinek

Zita

Kép
Kép
 


Üdv itt Zita csatlakozz nyugodtan.A saját gyermekét mindenki ugy neveli ahogy akarja nem is igen lehet ilyenkor tanácsot adni.Nálunk pedig van gyerkőc lehet gyakorolni de ez a dackorszak nálunk bálintnál érződik a legjobban ő a középső és annak lenni rossz ezt azért mondom mert mig dani kicsi volt sok idő jutott rá aztán jött bálint csak addig tudtam rászánni több időt ha dani oviban volt azután jött máté és szegénykém most ujra háttérbe szorult pedig most az ovi miatt sok időt kellene rá szakitani de nem megy.Ezért, hogy felhivja magára a figyelmet rosszalkodik dacoskodik.Szerintem nélatok is ez volt a kiinduló pont nem voltál ott vele amikor kellett volna most pedig az ikrek vannak középpontban ezért ő a rosszasággal fogja felhivni a figyelmet magára.A körmét még nem rágja mert bálint igen és szorong ezt váltja ki belőle a hiány és a állandó feszültség.Próbáld meg ameddig csak birod nem figyelni a dacra vedd ugy mintha nem hallanád .Vond el a figyelmét vagy mondjad neki segitsen az ikreknél had érezze magát fontosnak.Ez tényleg jó nem viccelek ha elkezdi a hisztit tégy ugy mintha nem érdekelne hagy ott had csinélja majd megunja és ha megnyugszik beszélgess vele, valahogy derisd ki miért csinálja.

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Anyuci!

Köszi hogy válaszoltál.Igen ezt tudtam amikor kórházba kerültem hogy valami hasonló lesz a dologból.Azért egy két és fél éves gyereket egyik napról a másikra otthagyni ..... :cry:
,Sajna a kórházban pedig nem lehetett látogatni gyereknek.Igy ha jól voltam akkor lementem Mátémhoz ,de sokat ülni akkor sem birtam igy elég rövidek voltak ezek a látogatások.
Próbálok sok időt tölteni vele,festegetni meg rajzolgatni és nagyon szereti a mondókás cd-ket is.
Viszont ő is rágja a körmét nem is akárhogy.Te hogy oldod meg ezt a dolgot?Rászólsz?Vagy hagyod?A figyelemelterelés ennél a dolognál annyira nem vált be.Egy darabig nem csinálja de aztán újra.
Elég nehéz igy,mert az ikrek is nagyon rám vannak kattanva és amikor a férjem dolgozik délután akkor nem tudok csak a Mátéval játszani.A kicsik másznak utánnam mindenhová.
És Bálint nem bántja a kicsit?Mert a Máté a NOrbival nagyon nincs kibékülve.Mindig csinál valami rosszat....(csipés rugás stb.) :cry:

Kép
Kép
 


A körömrágást én is nagyon idegesitőnek tartom jeleztem az óvónőnek is azt mondta nagyon sok gyerek rágja a körmér ez bizony anya hiány .Eleinte rászóltam de mostmár ugy vagyok vele mint a daccal nem szólok annál rosszabb.Amultkor kitaláltam .hogy segitsen a házimunkában kipakolta a mosógépet kivitte a szemetet ugy élvezte láttam rajta és ha hiszed ha nem aznap mintha kicserélték volna nagyon ügyi volt.Azt is észrevettem ,hogy bújós lett sokat kell szeretgetni meg simogatni néha kéri vegyem fel de már az sok majd 20kg a drágám .
Nálatok a legjobb ha az ovodát még jó messzire elkerüli nem tudom ott mi a szokás de ebben a helyzetben nagyon is ráér még ugyis csak a nagycsoport kötelező.
A tesót kimondottan imádja mindkét nagyfiam elejétől kezdve ugy szoktunk , hogy máté kicsi hát vigyázni és óvni kell.Semmi gond nincs.

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Sziasztok!

Egy 2 éves kislány anyukája vagyok és lassan kezdek depresszióba esni a hisztis korszak miatt... verekszik velem, játszótársaival, ha valamit nem szabad neki (pl. késes fiókot nyitogatni) akkor perceken át őrjöng... örülök, hogy találtam ezt a topicot, bár még nem nagyon igazodom ki a babanet fórumján (most regisztráltam), de remélem találok sorstársakat és kapok jó tanácsokat. Elsősorban szeretettel akarom jó útra terelni, nagyon sokat olvasok a gyerekkori agresszióról és sokan tanácsolták, hogy fizikailag büntessem ilyenkor, de erre képtelen vagyok... Viszont már az összes körmöm tövig van rágva a tehetetlenségtől.

*henrietta
 


üdv köztünk heni!
Most elsősorban azt akarom neked tanácsolni, hogy néha pedig kell a szigor nem azt mondom , hogy ütni vágni kell de szigorú következetesség muszály én tapasztalatból irom a véleményem.Bálint példáún ha rájön a dili még öltözni sem akar a cipőhúzás meg egyenesen kiábránditó.Volt nem egyszer, hogy hazajöttünk valahonnan és nem akart levetkőzni mármint kabát dipő én meg azt mondtam neki jó akkor nem jössz be és itt alszol az előszobába egy fél óráig is elpiszmogott hisztizett me vergődött de a végén belátta felesleges.Aztán megunta,hogy nem érdekel senkit a mutatvány és leöltözve bejött dicsekedve mesélte anya le tudtam venni a cipőt.Na ez az mondtam akkor mi szükség a hisztire.Minden nap azzal dicsekszik , hogy az oviban milyen ügyes gondoltam engem sem nézel hülyének de nem is tud itthol is meg kell csinálni a rendet.
Ha lehet ne rágd tövig a körmöd mert ráragasztod a kislányra látja, hogy ideges vagy és ezzel zsivány módon visszaél.Amugy a fizikai bünti nem mindig oldja meg a problémát, nálunk a sarokban állás nagyobb fenyitést jelent azt valahogy nem csipi olyankor meghúzza magát a kis kópé.

Kép

Kép
Kép


évi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: