Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Anyuci!

Köszönöm a jó tanácsokat, igen az öltözéssel nálunk is vannak problémák, valahányszor elmegyünk valahová és jönni kéne el (barátnőkhöz, munkahelyemre, stb...) nem jön, nem akar öltözni... olyankor az hat, hogy úgy teszek, mintha elköszönnék tőle és mennék el egyedül, olyankor robog utánam, de ezt túl sokszor ellőttem már, egyre hatástalanabb :)

Már nagyon a fejemre nőtt, nem voltam - szerintem - elég következetes, ha rosszat tett és az apja szólt rá, egyből mentem megvigasztalni, holott nekem is "ellene kellet volna fordulnom" olyankor... a férjem figyelmeztetett is, de nem lehetett parancsolni az anyai szeretetnek :roll: A nagyszüleinek meg szót fogad minden helyzetben...

Amíg a lányom ilyen, nem merek kistestvért sem bevállalni, pedig lassan esedékes lenne a kérdés, már régóta tervezgejük...

*henrietta
 


A férjednek igaza van ha rászól és dorgálja ne vigasztald azonnal annyit ki kell birnod akkor szeretgesd és vigasztald hamár eltelt egy kis idő.Ne azonnal ez az amit már a kis gézengúz kihasznál tudja nálad bármit lehet ne cselekedj a párod ellen mert igy nem fogja érteni mit is akartok , gondolom ilyenkor a párod mérges , hogy ne vigasztald ha ő fenyit mert nem ér vele semmit ismerős téma.Szerintem a kistestvér nyugodtan készülődhet addig rengeteget változhat a dolog lehet ő is másképp viszonyúl a dolgokhoz.

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Anyuci, látom Neked 3 babád is van, testvér-bántás vagy testvér-féltékenység is előfordult Nálatok? Egy évet még szeretnék várni, hogy legalább a lányom wc-zni és beszélni tudjon, 2 éves lesz márc. 2án és még nem nagyon beszél... mond dolgokat, jár a szája folyamatosan, de értelmes mondatok még nem nagyon fordulnak elő...
 

 
 

Nem bántják egymást ok nélkül a z meg természetes ha vitatkoznak valamin hiszen egyneműek és szoktak birkózni, ez igy jó. Dúrva dolgok nincsenek.Féltékenység volt egy időben mindig ovoda kezdéskor jön ki az elszakadás nehéz anyától hiszen itthol a legjobb,ők ezt igy látják.Mostanra belerázódtunk majd az őszi kezdés lesz még nehéz akkorra dani már suliba megy nehéz lesz bálintnak egyedűl lelkileg nehéz feldolgozni.De remélem átsiklunk rajta könnyen.
A beszédről csak annyit lényeg, hogy te megérsd amugy is azt szokták mondani minél többen vannak annál könnyebben sajátitanak el dolgokat és ez tényleg igy van.Ezek szerint még pelenkás a kiscsaj vagy csak éjszaka, na még ez egy ördögi feladat :twisted:

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Még abszolut pelenkás, éjjel és nappal is, ha nincs rajta pelus, akkor a bokáját pisili le, még wc-re menési szándék abszolut nincs benne :) De nem is erőltetem, majd nyáron, ha nem kell így beöltöznie és könyebb lesz letolni a bugyit, majd ráülni a wc-re.
 


Végre idejutottam apa netezett.
Pisi próbáld meg a bilit hátha az jobban tetszene neki,jó persze nem kell erőltetni de ismerkedni kell vele mert a pelus drága.Mi már a tescost használjuk a lila csomagosat és szerintem jó.Nem mindegy ugyis kaki megy bele nem kell ahhoz liberó azt egy kicsit drágának tartom három gyerkőc mellett.Nekünk is nyáron szoktak le a pelusról akkor tudott könnyen egyedül is pisilni igaz kaki is előfordult de ez a dolgunk hogy mossuk benne nem maradhat :wink:

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Sziasztok!

Na ideértem én is nehezen.
Anyuci!

Mátém jár oviba de úgy veszem észre hogy nagyon szereti.Rengeteget énekelget magában meg megtanult egy csomó mondókát is.Ezen kivül jobban eszik és sokkal önállóbb lett szóval az ovi jót tett vele.Nem volt olyan vészesen nehéz a beszoktatás ,nem mondom hogy nem sirt de sokkal rosszabbra számitottam.
Ha esetleg itthon marad betegség miatt akkor jobban észre lehet rajta venni hogy nyügi az első ovis napokon.
Most nálunk az a menő hogy ő emeli fel a kicsiket és "hozza"nekem őket.Ragyog a szeme és annyira boldog hogy viheti a tesókat.Eddig azért még nem mertem neki megengedni.Ezektől függetlenül a Norbika még mindig nem a kedvence. :cry:



Henrietta.!
Máté a 3. szülinapja előtt 2 hónappal lett szoba és ágytiszta.Sőt két és fél évesen kezdett el beszélni.Az igazi kiugrás akkor volt érezhető amikor elkezdte az ovit.Nagyon látszott rajta hogy hónapokig nem voltam mellette. :cry: Mostmár be nem álla szája folyamatosan kérdez.
Ma például az kérdezte mi a gondolat meg hogy mi az a feladat .... :lol:

A hisztivel kapcsolatban tényleg nem árt néha a "kőkemény határozott fellépés.(mondom én közben én sem igazán tudok jó és következetes anyuka lenni)


Más téma.
Hamarosan 1 évesek lesznek az ikrek.NEm tudtok jó tej és tojásmentes tortareceptet?Sajna mindekét gyerkőc érzékeny ezekre :cry:

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Üdv Anyuci, végre megérkeztem!
Idáig Anyucival társalogtam fitymaszűkület ügyben, de sajnos úgy tűnik én is csatlakozhatom a dackorszaktól szenvedőkhöz.
Fütyi ügyben sajnos semmi valtozás, úgyhogy már nem is kínzom, mert annyira tiltakozik. Egyszer szoktam neki hátra húzni, hogy ne tapadjon le még jobban, már ha ez lehetséges egyálltalán.
Lelkiekben készítem magam a műtétre, és nagyon-nagyon sajnálom Petykát.

Andi
Kép
Kép


Jó reggelt friss vagyok kihevertem amit lehetett andi te tudod mit nem részletezném.Fütyi hallottam olyan műszerről olyan mint a fogászaton az a hegyes valami amivel megszurkálják a fogat fáj-e de ennek egy pici gömb van a végén ezt a ből alá nyomják és szépen körbe húzzák .De erről most ennyit hiszen itt nem ez a téma.Andi nálatok is beindúlt a dackorszak :?:
Zitacicu sajna nemigen tudok receptet egyet találtam amihez nem kell tojás de egy pici tej igen.Leirom és rajtad áll mit kezdel vele igaz van benne dió de már egy évesek lesznek meg amúgy is minimális amit ők még elfogyasztanak.
20dkg lisztben morzsolj el 10dkg vajat , tégy hozzá 10dkg vaniliásporcukrot és minimális darált diót de ezt ki is hagyhatod mert a krénbe pótolod a diót.Gyúrd össze ha nem állna össze egy kis citromlével gyurd tovább.Süss belőle 4 lapot kerek formára, ha kisült kenj be minden lapot barackizzel és a következő krémmel:25dkg őrölt diót forrázz le3-4 evőkanál tejjel és keverd habosra 25dkg vaniliásporcukorral összeállitás után bármivel bevonhatod próbáld meg a bolti tortabevonóval abba nemigen van veszélyes dolog majd meglátod mit kezdessz a recepttel de amugy jó étvágyat.

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Zitacicu: még az én lányom sem beszél, igaz csak két hét múlva lesz 2 éves... néhány szót és mondatfélét mond még csak és igaz, érti amit mondunk, de ismételni nem hajlandó... majd a maga idejében :)
Igen, gondoltam, hogy fürdés előtt bilit kéne használnom...
A másik meg a cumisüvegről leszoktatás, ami most központi téma... de mivel egy hónap múlva költözünk, nem akarom akkor elvenni tőle az üveget, nehogy a cumimegvonás rossz élményét a költözéssel párosítsa és ne akarjon az új helyen élni...


Én is találtam egy diósat :)

Egyszerű diós sütemény /Tej-és tojásmentes!/

Hozzávalók:

15 dkg margarin
20 dkg darált dió
10 dkg cukor vagy 5 dkg fructoz
10 dkg Coelipan liszt
reszelt citromhéj
1 csomag sütőpor

A margarint a cukorral kikeverjük, apránként hozzáadjuk a a sütőporral elkevert lisztet, a citromhéjat, s végül a darált diót. Kivajazott őzgerinc formába tesszük és előmelegített sütőben közepesen mérsékelt lángon / 180 C / tűpróbáig sütjük. Tetejét leönthetjük csokimázzal, vagy a kihűlt süteményt felszeleteljük és a szeletek egyik felét vaníliás pudinggal megkenve, ismét összeillesztjük a szeleteket.


Itt pedig receptek vannak:
http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?id ... umid=45413
 


Anyuci!
Nem tudod véletlenül hol alkalmazzák ezt az eljárást?
Nem találom azt a másik fütyis topikot.
Igen, nálunk is beindult a dackorszák, bár szerencsére még nem olyan dúrva. Főleg abban nyilvánul meg, hogy délután nem akar aludni. Szerencsére az egyéb hisztiket elég hamar abbahagyja, ha sikerül elterelni a figyelmét.
Most inkább az a gond, hogy nekem nincs elég energiám, a terhesség miatt, remélem az a gyengeség most már hamarosan elmúlik.
Tényleg, áruld el nekem, hogy jut időd mindenre három gyerek és a háztartás mellett. Nagyon kíváncsi vagyok a receptre, mert én mindíg el vagyok úszva!

Andi
Kép
Kép


Sajna nem volt jó a gépünk azért nem rudtam jönni tegnap bocsi.
Azt nem tudom ,hogy hol alkalmazzák ezt a módszert ezt nekem mondta egy anyuka ,hogy a fiának ezzel a módszerrel csinálták meg .De szerintem amig nev nagyon vészes a dolog mindenhol igy csinálják mert az szerintem nagyon dúrva ha egyből felrántják attól szakadhat minden.
A másik fütyis topik itt van ebben a fórumban az a neve fütyigondok ott még olvashatsz a témáról hátha más még tud valamit.
Amúgy gyermek nevelés ügyben jól elvagyok semmi gáz a fiúk is szoktak rosszak lenni de annyi meg természetes.A háztartást pedig akkor szoktam beütemezni ha a nyagyok oviba vannak mátétól lehet mindent csinálni.De én sem vagyok tökéletes vannak rossz napjaim is.Leginkább ha beteg vagyok akkor a legvacakabb a hozzáállásom olyankor előfordúl, hogy szalad a ház.Most is mikor voltam a problémámmal a kórházba két napot tudod miről beszélek na akkor is volt káosz rossz volt szétnézni itthol szóval volt házimunka bőven.Nem is olyan egyszerű de már belerázódtam.Amugy jól vagy nincs semmi gond a fáradság már biztos el fog múlni ez jellemző az első hónapokra.

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Köszönöm, most már kezdek jobban lenni. A délutánok még elég vacakok, addigra a gyomrom akkora lesz mint egy lufi, de ez a Petykánál is így volt. Azért remélem a későbbiekben ugyan olyan jó lesz mint nála. Néha, kicsit fáj a hasam, de nem vészes. Jövő hét szerdán megyek UH-ra, remélem minden rendben lesz.
Remélem te jól vagy!

Andi
Kép
Kép


Sziasztok!

El vagyok havazva nagyon.! :cry: Járunk gyógytornára a kicsikkel ma is ilyen napunk volt.Teljesen egyedül viszem őket hordozóstól le a másodikról be a kocsiba Mátét közbe kirakom az oviba ,de a kicsiket nem merem a kocsiban hagyni addig sem úgyhogy ki aztán be...... :roll: Utánna gyógytorna megintcsak ki be :lol: ja és na volt nyelésvizsgálat a Norbinak úgyhogy torna után még oda is becipeltem őket.Szerencsére nagyon jól elvoltak,NIki végig aludt és a NOrbi is elszenderedett igy a kontrasztanyag is lecsúszott a torkán(félálomban itta :lol: )minden oké vele szerencsére.Azért kellett elvinni mert olyan stridorosan köhög(nem hurutos de nem is száraz)de nincs semmi baj.
Mátémmal járunk korcsolyázni de nem igazán ugrál örömében.Szeretném ha valami lekötné hogy a benne lévő feszültséget minél jobban kiadja ezért gondoltam a mozgásra (és a kori eddig tetszett neki)és akkor legalább ketten vagyunk tudok rá figyelni de tegnap már azt mondta hogy inkább apával menne pedig olyan jókat nevettünk... :cry: :cry:

Szerintetek korai még ilyen "kötött"dolgokra rávenni?Annyira tanácstalan vagyok vele szemben szeretném ha megoldódna a probléma de nagyon "tüskés " a drága. :cry:
Egyébként olyan édes tegnap amikor este bent voltam a szobájában és vége volt a mesének azt mondta nekem:te vagy az én legjobb anyukám..
Azt hittem a szivem szakad bele olyan átéléssel mondta.
Ne eldugulok mára. :)

Kép
Kép
 


Szia zitacicu!


Ne keseredj el nem könnyű én tudom,amikor elidulunk az kész káosz pedig ketten felügyelünk rájuk.Most meg már kialakul a nagyfiús énjük visszabeszélnek ide oda rohangálnak szóval nem egyszerű eset.
Szerintem nem korai valamivel lefoglalni csak ő is akarja az a lényeg,nálunk pl beindúlt a néptánc tanulás tetszik daninak de nem annyira, hogy művelje is megkérdeztem tőle többször is szeretnél járni azt mondta nem igy nem is említem többet majd szól ha ugy godolja.
Ne szomorkodj ha nem veled akar menni biztos apa engedékenyebb vagy szeretné neki is bemutatni mit tud , majd megunja és ujra téged hiv ez igy szokott lenni fel a fejjel.Tudom , hogy a lelkednek ez nagyon fáj az elutasitás de próbáld az ikrekre irányitani akkor a gondolataid mert sajna lesznek még ennél rosszabb helyzetek is.
Nálunk volt farsang azt hittem jó buli lesz hiszen bálintnak ez volt az első készült is nagy hévvel a végén meg alig akarta magára venni a jelmezt elég vacak érzés volt.Igaz nem olyan szitu mint a tiéd de csa kinlódtam vele de őt is meg lehet érteni kicsi még és türelmetlen.

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Anyuci!

Köszi hogy vigasztalsz nagyon jól esik ,mert most megint olyan vacakul érzem magam és a türelmem is kevesebb.Az ikrek egyre többet akarnak,megy a hiszti már náluk is főleg a Nikinél.Nem tehetem le úgy a kezemből hogy ne kezdjen el sirni,igazi csaj.
A Mátéval igyekszem a legtöbbet foglalkozni amikor hazajön az oviból de minden próbálkozásom kudarcba fullad ,nem köti le igazán semmi.Ez egész mini kora óta igy van.
Tudom ha megtalálnánk a közös programot akkor abban ki tudná élni magát de eddig sikertelen minden próbálkozásom.Nem tudom miért van ez,
Azt hittem hogy csak a Máté beszél vissza és csak ő nem tud rendesen sétálva menni de látom ez máshol is "probléma"
Szóval az ömbizalmam a béka feneke alatt van úgy érzem piszok rossz anya lehetek ha nem tudok megoldást találni a problémaára.
Ja a szerepjáték sem köti le és ha megkérem hogy segitsen a tesők körül vagy rávágja hogy nem vagy egyszerűen nem is reagál arra amit mondok.

Kép
Kép
 


Szia Zita!
Fel a fejjel, vannak ilyen hullámvölgyek, meglátod nem sokára jobb lesz. Mátét ti tanítottátok korizni vagy oktató segített?
Egyébként minden elismerésem ikrekkel amúgy sem lehet egyszerű, így meg hogy van egy nagyobb mellettük, aki igen nehéz korban van az már igazi megpróbáltatás.
Az indulás nálunk is katasztrófa, már tiszta ideg vagyok mire végre beszállunk a kocsiba, nem tudom mi lesz, ha kettő lesz.
Ma egyébként én is tiszta zizi vagyok, fáj a fejem és holnap megyek UH-ra. Már nagyon szeretnék túl lenni rajta és megnyugodni, hogy minden rendben van.

Andi
Kép
Kép


Andi!

Emlékszem minden UH-m előtt tiszta ideg voltam.Az ikreknél meg pláne.Elég gyakran volt ultrahang ugyhogy nem volt valami nyugodt a terhesség.
Nagyon remélem hogy alakulnak a dolgok Mátéval nagyon nehéz.Egyre jobban félek attól hogy mi lesz ha a kicsik is ebbe a korba érnek..... :roll: :shock: :shock:

Kép
Kép
 


Szia Andi látom te sem vagy a legjobb formádban ne idegeskedj az árt mindkettőtöknek.Kiváncsi vagyok milyen eredményekkel térsz haza biztok jók lesznek ne aggódj.Petyka amúgy mit szólt a tesóhoz jól reagált :?: Akkor lesz majd nehezebb ha már megszületik az mindig akkor derül ki féltékeny lesz-e vagy sem.Mi ügyik voltun már a kezdetektől szokatni kell a gondolathoz és bevonni mindenbe.
Zita ne aggódj lehet, hogy jobb lesz majd ha nagyobbak lesznek lehet közös elfoglaltságuk egy kis vita meg belefér ez normális.Hagyni kell őket kibontakozni amit lehet oldják meg eggyütt, biztos,hogy Máté lesz a főnök ez nálunk is így van Dani irányít de Bálintnak is megvan a magához való esze nem hagy magából bolondot csinálni.

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Sziasztok lányok!
Minden rendben volt az uh-on. Jókaz eredmények. Nagy kő esett le a szívemről.
Petykának ma este fogjuk elmondani, kiváncsi vagyok mit szól hozzá, vagy hogy megérti-e egyáltalán.
Köszi a támogatást mindenkinek, nagyon jól esett.
Évi!
Igazán irígyellek, nem találkoztam, még ilyen kiegyensúlyozott anyukával mint te.

Andi
Kép
Kép


Jó reggelt lányok igazán szép nap virradt ránk süt a nap még a kedvem is jobb remélem zita te is igy vagy a mai nap merthogy elvoltál nagyon keseredve.
Andi örülök , hogy jók az eredmények és köszi a dicséretet :oops: majd el pirultam .Igazán kedves , hogy jó anyukának tartassz de hidd el ti sem vagytok rossz anyukák csak nam vagyunk egyformák nyugodjatok meg mert a ti csemetéiteknek ti vagytok az ideális és szerető anya.
Tegnak tökfőzit főztem Bálint volt a kukta felült a szekrény szélére és onnan nézte mit csinálok közben szövegelt egyszer csak megszólal azt mondja anyukám imádlak és nagyon szeretlek még apa is nagyot nézett olyan kis ennivaló volt ritka , hogy maguktól igy mondjanak valamit sok bátorság kell ahhoz , hogy egy gyermek igy beszéljen.De mondanom sem kell nagyon jólesett.
De miért van az , hogy apának nem tárják igy ki a kis szivüket ez rejtély nem lehet mindent arra fogni mert én vagyok az anya azért apának is jólesne ilyen spontán jött szeretet.
Tegnap le kellett rakni a kiságyat mert a mini krampusz felállt és félő volt , hogy kiesik nagyon meg volt lepve amikor este ágyba dugtam milyen lentről kell figyenie de nem volt gubanc azt hittem pedig, hogy megijed és nem alszik el de oké volt minden.
Most elhalgatok majd benézek jók legyetek.

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Anyuci!

Elég jól vagyok bár a kétségek....Na mindegy
Ma egész nap a gép előtt fetrengtem ,megmozdulni sem volt kedvem.Persze amikor a kicsik hagytak békén. :lol:
Kép

Kép
Kép
 


és mégegy.
Kép

Kép
Kép
 


És a kis szöszim sem hagyom ki csak egyszerre nem tudom felrakni
Kép

Kép
Kép
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1172826727.92.jpg[/img]

Rakok fel képet én is egyébként nagyon szépek a gyermekeid zita és csöppet sem hasonlít a két babóca szerintem.De nehogy megsértődj nem annak szántam.[/img]

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Anyuci!

Persze hogy nem ahsonlitanak,de a világért sem sértődnék nem ezen.... :lol:

Kép
Kép
 


Kép

Szia zita

Megnyugodtam,hogy nem haragszol de a szemük azért oké mindháromnak.Amúgy nálunk is mondták már , hogy Máté egy kakukktojás a kis szőke fejével.[/img]

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Szép napot mindenkinek!

Hol vagytok Andi remélem nincs baj azért nem vagy :?:
Zita nálatok is nagy a csend tessék irni , hogy legyen téma mert meghal a topic. Jó jó tudom nem mindig van idő de egy mondat mindig belefér.Egyébként itt jó az idő ki is használom megyünk sétálunk egy nagyot tegyétek ezt ti is.Gyertek minél előbb.

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Kép
Egy kis kedvcsináló tavaszváró.

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Szia Anyuci!
Nem vesztünk el, csak nem volt se időm, se energiám a géphez ülni.
Jól vagyunk mindannyian, én továbbra is elég fáradt vagyok, de a rosszullétek, már elmúltak. Petykát egyenlőre nem nagyon érdekli, hogy kistesója lesz, talán ha nagyobb lesz a pocakom.
Üdv mindenkinek!
Szépek a fiacskáitok.

Andi
Kép
Kép


sziasztok:)

Olvasgattalak benneteket, szimpik vagytok! És mi is dacoskodunk. Mármint Hanna lányom, aki 21 hónapos, és alig mond értelmest, de a halandzsa nagyon megy:)

Még nem bilizik, de tudja miről van szó. Ma a fejére tette :)
Nagyon eleven, és korán elkezdett járni, 10 hónaposan már segítség nélkül járt. Most is mindenre felmászik, bukfencel a földön, és rohangászik. Egyfolytában.
Alvás csak séta közben a babakocsiban. Nagy ritkán itthon az ágyban.
És bír hisztizni ő is, bár még elég jól tudjuk kezelni.
csak értetlen a manó, nem lehet a fejével beszélni...a párom szerint már túl késő, túl liberális szülők vagyunk, szerintem most lehet majd igazán beszélni vele, ha már tud rendesen kommunikálni.
szerintetek?

szép estét!

fény

KépKép
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Üdvözlünk Fény örülök, hogy bővül a csapat. :D
Hát neked sincs könnyű dolgod hiperaktivitás kizárva :?: merthogy nagyon eleven azt irod vagy csak igy hívja fel magára a figyelmet jó kérdés ezt csak ti látjátok.Szerintem tudja a kis krampusz mit akarsz csak neki úgy jó ha még tesz rá egy lapáttal Máté pl pelenkázás közben arra szokott rá , hogy egyfolytában rúg vág mire én határozott hanggal rászólok és abbahadja szóvat tudják ők mi a dörgés csak huncutak.
Andi látom megvagytok pihenj nyugodtan ha te igy érzed jónak csak el ne gyengülj de gondolom petyka azért gondoskodik arról , hogy el ne gémberedj :roll:
Zita te merre vagy minden oké :?:

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Sziasztok Én most csatlakoztam.Nekem is elég hisztis a kisebbik fiam{2éves}. 1éves volt mikor kezdte azzal,hogy elájult mikor nem velem volt.Nagyon anyás és még mindig szopik.Mostanábban ha nem az van amit Ő akar eldobja magat a földön és csapkolodik.Elégé kibirhatatlan már. Nem tudom leszoktatni róla viszont engedni se akarok neki mert ez a célja vele.Elég fura ez mert a nagy fiammal{7éves} nem volt ilyen gondunk.Esetleg ha van valakinek tanácsa szivesen veszem és köszönöm.

néri :roll:
 
 


Anyuci!
Azt hiszem félre értettél. Sajnos csak akkor tudok a géphez ülni, ha alszik a Petyka vagy az apjával van, de mostanság annyi dolgom volt, hogy inkább másra használtam ezt a kis szabadidőt, és estére már olyan fáradt vagyok, hogy inkább lefekszem a gyerekkel együtt.
Reméltem, hogy ez az esti fáradtság mostanra elmúlik, de sajnos tévedtem. Azért szerencsére a délelőttök már jók, így akkorra próbálok mindent bezsúfolni.
Egyébként most nagy intenzitással szervezem, hogy májusban elmehessünk nyaralni, elvégre akkor leszek 30 éves és ez az utolsó év amikor hármasban mehetünk. :wink:
Üdv köztünk Fény és Néri!
Néri!
A szopiról csak annyit tudok neked mondani, hogy Petyka 25 hónapos koráig szopizott és akkor is csak azért választottam el mert terhes lettem és már nagyon kellemetlen volt. Én is rettegtem tőle, mert ő is nagyon anyás és imádja a cicit, de meglepően könnyedén 5 nap alatt sikerült elválasztani. Azóta is sokszor hozzá bújik vagy megsimogatja. Én úgy választottam el, hogy elmagyaráztam neki, hogy ez már nekem nagyon fáj és megértette. Nekem az a tapsztalatom, hogy ált. mi nézünk ki kevesebbet a gyerekből, pedíg sokkal okosabbak, mint mi gondolnánk. Amit a hisztiról meséltél, rá ismertem a bárátnőm kisfiára benne, ő is katasztófa. Azt szokta csinálni, hogy nem vesz tudomást a hisztiről, állítólag ez az egyetlen ami használ. Nekem szerencsére ilyen durva hisztiben nincs részem, de hátha a többiek többet tudnak mondeni.

Andi
Kép
Kép


Köszi a tanácsot beke andrea. Mi is úgy teszünk mintha nem csinálná,de sokáig nem birjuk halgatni. A cici az már nekem is sok,de én már próbálkoztam,hogy bekentem citrommal de anyira kellett már neki,hogy addig fújozot rajta megnyalógatta,hogy lejött róla.Nem is tudom már hányszor kéri egy nap ,mert szinte mindig nyuz.Nagyon szeretném ha mennie kell az óvodába leszokna mert nem fog majd elengedni a munkába.Szenvedhetnek vele az óvonők eleget. :)
 
 


Sziasztok üdv itt néri!

Andi oké értem mi a helyzet nálatok látom azért jól vagy mert a nyaralási terved is ad egy kis plussz erőt .Biztos jól fogjátok majd érezni magatokat akkorára már jó kis pocid lesz.

Néri én nem igazán tudok szopi ügyben tanácsot adni csak 4-.hóig szopott mert nem volt sajna elég tejcsi attértünk az üvegre tápi miatt .Lehet, hogy most nagy hülyeséget mondok de ha lefejed de ő is lássa egy párszor bizti onnan jön vajon nem fogadná el aztán meg be kell egy kicsit csapni és tehén tejet rakni az üvegbe biztos, hogy rájön de próbálni szabad nehogy az oviba bajok legyenek.Meg azt hiszem már neked is jól jönne a pihi meg a mellednek se jó de ezt bizti te is érzed.

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Hát köszönöm szépen a tippet anyuci3 meg fogom próbálni azt a fejés dolgot.Nekünk a cumis üveg dolog nem megy mert már egész picinek se fogadta el meg akart fuladni töle,pohárból ittatta anyu is ha néha vigyázotrá mert más ,hogy nem birta azóta is úgy iszik. Szokott Márk enni is de csak ha olyat látt ami tetszik neki.Ha boltba is megyünk csak olyan szalámit meg túrórudit veszek amit szeret ,hogy legalább azt egyen.Az ebédet is hiába teszem elé nem mindig eszik,ha eszik is több megy mellé mert játszik vele.Nagyon rossz már ez az egész.Anyósom tippje,hogy el kell mennem egy hétre valahova aztán utánna leszokna.De azt nem mondja,hogy addig ki fog vele szenvedni Ő biztos nem. Na azt hiszem megint sokat írtam be is fejezem,bocsi a hibákért.

:D :D
 
 


Halihó!
Hová tünt mindenki!
Persze megéretem én ebben a szép időben kinek van kedve a gép előtt kuksolni.

Andi
Kép
Kép


sziasztok:)

Érdekes dolgokat írtok...a lányom 8 hónapig szopizott, az utolsó egy hónapban fokozatosan apadt a tejem, és fagyasztóból pótoltam neki, amíg volt. Ő meg egyre ritkábban kérte a cicit, majd egyszer csak a jobb cicimet elutasította (mindig is az volt a gyengébben tejelő :) ), majd néhány nap múlva a baltól is elfordította a fejét. Így közös megegyezéssel hagytuk abba a szopizást :)

Dacosság...nálunk is az válik be, ha hagyjuk, hadd bömböljön egy ideig, de utána felveszem és azonnal csend lesz, csak kicsit még hüppög a rend kedvéért. De ezek nem olyan vészes hisztik. Még. Remélem, nem is lesz rosszabb a helyzet, bár most megyünk bele.

Néri...
lehet, hogy nem olyan hülyeség ám, amit az anyós mondd...drasztikus kicsit, de lehet, hogy beválna. Ők még könnyen felejtenek, és hamar vigasztalódnak.

Anyuci:)

Nem hiperaktív, hanem vág az agya, és ahogy mondod, huncut. Nekünk a pelenkázás közbeni kalimpálásra a Gólya gólya hosszúlábú góóóólya című örökzöld vált be az utóbbi napokban. Általában szereti, ha énekelek, és ez most nagyon tetszik neki. A délutáni alvás itthon nem nagyon akar összejönni..pedig amikor elindulunk a babakocsival lefelé, már a liftben képes elaludni, annyira álmos.
Csak így meg nem haladok. És tök jó lenne, ha délután idebenn szunyálna, mert tudnék egy kicsit dolgozni, nem kéne éccaka vernem a billentyűt.
Van ötlet a délutáni alvásra? Pedig októberig ezzel nem volt gond...

fény

KépKép
 
 


Sziasztok!

Jól el volt mindenki biztos a jóidő az oka.Nálunk volt sajna egy kis baleset Bálint megégette a kezét őt ápoltam szóval volt hová tenni magam egész héten rohangáltam kötözés meg ilyenek.
Fény nem igazán tudok tippet adni az altatásra olyan sokszor változik az igényük nálunk is van ilyen most egy kicsit nyügös Máté is jön a foga ,kötőhártyagyulladása van aludni sem akar szóval most ki vagyok meg ők is.
Egyébként mióta jóidő van Máté is csak kinn akar aludni ráadásul jövőhétre vacak időt jósolnak nem tudom hogy vészeljük át remélem nem tart sokáig. :oops:

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Sziasztok! :)

Újra itt vagyok. :) Bár a többiek nem nagyon ismerhetnek. :)

Évi, nagyon jól csinálod, komolyan. :) Elmehetnél ilyen internetes szülősegítőnek!! Tetszett, amiket írtál, és én is tanultam belőle. :)
Bár én eddig is tudtam, hogy nagyon jó anyuka vagy, hiszen azért ismerlek -sajna csak ilyen inetes szinten, de barátnők vagyunk (talán):)-, de tényleg, süt rólad, hogy három gyermeked van. S még egyet hozzátennék. Ismerek pár 3, vagy akár több gyerekes anyukát, mindegyiken látszik az önbizalom, és a gyakorlat, a tapasztalat, de te tényleg alapból kiegyensúlyozottabb és jobb anyuka vagy, mint a legtöbb ismerősöm. :)
Én is ilyen kiegyensúlyozott voltam, meg a Dávid is (talán a magzatkori és azutáni fantasztikus szimbiózis miatt), de amióta 1,5-2 éves lett, már nem olyan álombéli minden. Talán köze van ehhez a halálesetnek is, ami engem szörnyen -lelkileg- tönkretett, mindig magamat hibáztatom... Azán persze könnyen lehet, hogy csak a dackorszak... De hát azért nem olyan egyszerű a gyereknek sem egy gyászoló anyukával... Mára már könnyebb, mondhatnám sokkal. De azért a kapcsolatunk nem áll úgy ukmukfukk helyre... Persze, mit panaszkodok, nagyon-nagyon jól kijövünk. Biztosan sokan irigyelnek. De persze nem olyan szimbiózisban, mint régen. Ez nagyon hiányzik nekem. Persze lehet, hogy ez önzőség, de ő is olyan önfeledten boldog volt akkor. Most meg néha olyan kis dacos... á, mindegy. Ez az a korszak. :)
Igaz, amit azt hiszem Andrea irt- ha nem akkor bocsi-, hogy általában az igaz, hogy kevesebbet hiszünk a gyermekünkről, mint amit tudnak. Persze néha igaz az ellenkezője is...:D
Évi, várom a mailt.:)
Legyetek jók, aztán írjatok, mert nem hiszem el, hogy csak ennyi dackorszakos anyuka van!! :) De nagyon jó, hogy itt vagytok!!!!! Örülök nektek! Ezért irtam annak idején, hátha feléled a topic, és sikerült, persze nem nekem, hanem Évinek köszönhető, de egy pici szerepem van benne :) És erre büszke vagyok! :) :D :wink:
Legyetek jók, és amennyire telik türelmesek! :wink: :wink:
Szép időt is kivánok, mert most nagyon elsötétedett az elmúlt napokban....:(
Susie

T.Susie

Kép
 
 


Jaj, még valami. A kicsi fiam azt mondta kb. 2 hete egyik nap, hogy Anyucika. Eddig Anyának, Anyunak, vagy Anyucinak hivott. Aztán a kis kópé rájött, hogy az anyucit jobban csipem, úgy hivott legtöbbször. Aztán egyszer csak valahogy összeállt a kis buksijában a kép a becéző képzőkből, s azt mondta Anyucika, majd elájultam, úgy meghatódtam, még könny is szökött a szemembe... :roll: :)
Aztán rá egy-két napra azt mondja nekem, hogy...Anyácska... hát itt már ki is csordult egy könnycsepp...S mindeféle csodálatos zsibogás ment végig rajtam... Anyucika, és anyácska... Hát kell ennél több egy anyának?????
Szóval ezek a legszebb pillanatok...Ezt szerettem volna megosztani veletek. :)
sziasztok, szép álmokat! :)

T.Susie

Kép
 
 


Évi, kicsit későn ugyan, de válaszolok. :)
A tofut (natúr, vagy füstölt változatban létezik) bioboltban, vagy Tescó, esetleg Spar hipermarketben tudsz beszerezni biztosan. A natúrt szoktam rántani, de salátába is jó, vagy pörköltbe ugyanúgy megpiritva mint a gombát, zöldséget, vagy húst. A füstölt fincsi natúran is, magában. De lehet belőle túrót is készíteni, sőt sütikrémbe is jó.
Bioboltban találsz több cégtől valót is, én amit próbáltam, mind jó volt. A hipermarketekben, ami kapható általában egy márkájú, papirdobozos, belül nylonban. Márkanevet nem tudok. :)
Tudom, már idejétmúlt a válasz, de talán még érdekel, és hátha mást is. :) :)

T.Susie

Kép
 
 


sziasztok!
olvasgattam a topikot és örülök, hogy rátaláltam
a kislányom 19 hónapos és azt hiszem, hogy rátört a dackorszak...
ami témákat eddig találtam ott azt írják, hogy 2-2,5 éves kor körül van ez a probléma, de ahogy itt olvastam, nem ritka, hogy már hamarabb is eljön ez az időszak
kb. 2 hete kezdte, de már teljesen kikészít az én kis drágaságom :?
semmi nem jó neki, ha nem hagyom, hogy azt csinálja, amit akar, az a baj, sétálni már mi sem tudunk egyedül, pedig eddig olyan szépen eljött velem
most már 10 métert megteszünk és nem jön velem, hanem lefekszik a földre...
a boltban sem tologatja az eddig imádott kiskocsit...
na de nem panaszkodom
megpróbálom végigolvasni a topikot, aztán majd kiokosodva "rendre utasítom" a boszit
:lol: :lol:

KépKép
 
 


Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban,hogy milyen módon tudnék én is a gyernekem koráról ilyen szép "szalagot" mércét csinálni ? A segítséget előre is köszönöm.

Briga


Xsenasie, Jázmin, Csengének boldog születésnapot kívánok! :)
Azóta mi újság a babával? :roll: Mert ilyentájt erősödni szokott a hiszti, bár minden gyerek más és más. :) Nálunk már egész jó a helyzet, nem mondom, hogy nincs hiszti, és nem mondom, hogy régen olyan vészes volt, de mára már csak nevelési célzattal neki mondom hisztinek, ha akartoskodik. Magamnak és másoknak nem, mert ez már nem az a fajta hiszti, ami régebben volt!! ;) Ennek nagyon örülök! :)
Az akaratosság és a visszaszólás van mostanság előtérben... Amit néha az ember jobban felvesz, mint kellene... Mert ugye tudja is ő még mit is beszél?!!! Nem! :lol:

T.Susie

Kép
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

Pszichológus, családkonzulens édesanya vagyok. Négy éves ikergyermekeim egyike súlyos fejlődési rendellenességgel született, az ő fokozott ápolása, gondozása miatt munkámat itthonról végzem. Így elmondhatom, hogy elméleti tudásomat ugyan az egyetemen szereztem, de ikergyerekeim és a betegséggel járó teendők sok mindenre megtanítottak a gyakorlatban.

Gyerekneveléssel, családi gondokkal, párkapcsolati nehézségekkel, személyes jellegű problémákkal küzdő személyek bizalommal keressenek fel egy e-mailben, segítek megtalálni a jó megoldást és kivitelezni azt. Akinek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de a távolság miatt, vagy bármi más okból kifolyólag nem tud személyesen keresni fel egy szakembert, annak ideális megoldás lehet az e-mail-en át történő konzultáció (pszichotanacs@freemail.hu). Lásd még: www.pszichologia.mlap.hu

A www.pszichologia.multiply.com oldalon ingyen letölthető anyagok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt: babazenék, gyerekzene, kifestők, rajzfilmek (angol, magyar), oktatóprogramok, könyvek, zene minden kornak... A feltöltés folyamatos, érdemes többször benézni.

üdvözlettel, Nisreen
 
 


:( :( Sziasztok!

A kislányom 26 hónapos,már 1 éves korában vissza kellett mennem dolgozni,és azóta hol az apukája,hol a mamája vigyáz rá.Soha senki nem ütötte meg , de most ,hogy beköszöntött a dackorszak ő mégis teljes erejével eltorzult arccal képes ütni engem.Értelmetlenül állok a dolog előtt,és nem tudom mit kellene csinálnom.

Kérlek ,ha valaki tud okosat,vagy magyarázatot a fentiekre írjon.

Köszi!
 
 


Kedves Édesnyák!

A napokban sok-sok karácsonyi zenével gazdagszik a www.pszichologia.multiply.com oldal. Lesz hangszerrel játszott zene, lesz magyar nyelvű és angol nyelven is – kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A feltöltött zenék listáját itt is megtaláljátok az „Érdekességek” menüpont alatt: www.pszichologia.mlap.hu Mindenkinek kellemes időtöltést kívánok. Természetesen a tanácsadás lehetősége a továbbiakban is fennáll.

Barátsággal, Nisreen
 
 


Sziasztok!
Most érintett meg a probléma, 17 hós kisfiam(aki amúgy áldott jó gyerek:12 órát alszzik éjjel, nappal 2-t, zabál, segit, bújik, olvasgat, egyedül eljátszik) olyan hisztit levágott itthon, hogy csak néztem! Dafke olyat csinál, amit nem szabad-néz rám és csinálja. Ahogy olvastam, leguggoltam vele szemben megfogtam a kezét, a szemébe néztem: Nem szabad!
Próbálkozom figyelemeltereléssel is, más játékot adok pl, a szelepmentes kulacs helyett, amiből épp a táskámba akarja önteni a vizet-tántorithatatlan. Tripla oroszlán(nap jegy, asszcendens, hold)
Sirógörcseim közepette kölcsönkértem a suttogó 2. részét!
Megdöbbenéssel olvastam a teszteredményt: Beni taplraesett kisgyerek(mintababa volt)-és fogadjam el igy, és leirta pont azokat amiket a fiam csinál, ahogyan viselkedik!!!!Hihetetlen volt!!!!
Kicsit megnyugodtam, hogy nem ő az egyetelen, most bújom a könyvet és megpróbálok erőt meriteni belőle!!!!
Ma pl. a könyvet olvasgatva rájöttem, hogy hiába alszik már csak 1x napközben(17 hós) ma fáradt volt azért hisztizett,mert nem értettem meg hogy az ágyba akar menni(nem beszél még csak mutogat én meg azt hittem a szobájába akar menni játszani, de csak hisztizett tovább. Igy végül beraktam a kiságyba és láss csodát másodjára is aludt 1 órát!!!!
Azt szeretném tőletek kérdezni, ez a hiszti akkor sem változik, ha beszélni kezd? Vagy ha 2-3 évesen meg tudom neki magyarázni, hogy ezt vagy azt azért ne csinálja, mert pl. megég a keze? Elromlik a mosogatgép ha ugrál a lenyitott ajtaján?
Mit tapasztaltok?

benianya

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron