Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Alma!

A helyzetem egy kicsit hasonló, bár tudom nem teljesen, de azért leírom.
Én is az ELTE-re járok, viszont estin. Ez heti 2x5 órát jelent. Mikor terhes lettem én is halasztottam egy évet, de utána úgy éreztem muszáj folytatnom. Annyi energiám fekszik benne, a jövőm szempontjából nagyon hasznos, és igazából jól esik felnött emberek közé járni. Szóval mikor én iskolába megyek Ubikára a nagypapája vigyáz. Ő is dolgozik, de mivel tanít délutánra már ide tud jönni. (Az órák du.16-21-ig vannak). Mikor visszamentem a suliba Ubi még nem volt hat hónapos. Már nem szopizott, és mivel elég ifjú volt nem nagyon vette fel, hogy elmegyek. Bezzeg én. Eleinte nagyon nehéz volt, de aztán megszoktuk. Nagypapinál nagyon jó kezekben van, neki is jót tesz az unokázás.
Nem tudom hány napra kell kéthavonta elutaznod (lehet, hogy csak figyelmetlen vagyok), de én mindenféleképpen bátorítanálak.

Üdv: Garam
Garam
 


Hát irigylésre méltóak vagytok. Én 98-ban államvizsgáztam az Eltén, úgy hogy két szakot fejeztem be egyszerre, de csak egyikből volt energiám diplomázni. 99 márciusban megszületett Zozó, és én azóta húzom halasztom a másdik diplomát, pedig csak egy navalyás szakdolgozatot kellene megírnom hozzá, mégis képtelen vagyok rá. Én senkire sem tudom hagyni Zozót, és képtelen vagyok a könyvtározást megoldani, bár most már talán lehetne vele is menni, (vagy sem, mert állandóan figyelni kell rá), de most meg már megint terhes vagyok és ebből sem lesz semmi, csak tolódik. Pedig hülyeség lenne veszni hagyni 5 év munkája van benne.
Zorkanya
 


Kedves Alma!
Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, amit írni fogok, de szerintem a legjobb megoldás az lenne (a lehetséges), hogy a férjed az iskolás napjaidra szabit venne ki, és Veletek együtt hazajönne. Ti is együtt maradhatnátok, és a szüleivel is lehetne egy kicsit. Ha nem is mindig, de időnként biztosan megoldható!
Én is az iskola folytatása mellett voksolok! Nem szabad mindig magunkat hagyni utoljára a fontossági sorrendben, mert a mi lelkivilágunk az egész család összetartó-rugója is!!! Legalábbis szerintem.
Én az első gyermekemmel akkor lettem terhes, amikor a mérlegképes könyvelői tanfolyamra jártam, és már Vele együtt tettem le a vizsgáimat. Sőt a második gyermekünket a számviteli főiskolára járva vállaltuk, és szültük meg. Én nem halasztottam, és nem bántam meg. Nehéz volt, de valahol mégis élveztem a kihívást, és az iskolai napok is kifejezetten felüdítettek (az osztálytársak). Szóval szerintem mindenképpen folytasd!
Üdv: Bobo
Bobo
 

 
 

Alma!

Miért ragaszkodsz az Eltéhez, az itthoni diplomához?? Szerintem a legegyszerúbb az lenne hogy kint szerzed meg. Könnyebb is lenne, nincs annyi macera vele (honosítás stb).
Zorkanya
 


SZia Alma,

én is felvetem a kérdést, mint Zorkanya tette.
MIért az ELTE?

Itt is lenne esélyed a diploma megszerzéséhez.
Meglehetösen biztos vagyok benne...

érdeklödtél mar az itteni egyetemen?
Mert itt ugye Matura szükséges az egyetem latogatasahoz, de mivel te mar eleve rendelkezel diplomaval, ez nem jelenthet problémat.

Raadasul két legyet ütsz egy csapasra, mert a nyelvet is kivaloan tanulod mellette.

Nekem van egy-két kollegam, aki munka mellett az "UNI"-ra jŕr, tölük megérdeklödhetem a dolgot.

Majd beszéljünk, OK?

üdv. Judit
judit
 


Sziasztok!

Latjatok, ez eszembe se jutott! Igy hirtelen az jutott ezsembe, hogy az itteni egyetemek nagyon dragak. Meg akkor is dragabbak, ha hozzaadom a hazaut repulokoltseget az otthoni egyetem tandijahoz. Persze ezeket a dolgokat at kell gondolni.

Judit, hetfon hivlak!

Alma.
Alma
 


Kedves mindenki!

Magán vagy alapítványi bölcsődét keresek a II.,XI. vagy XII. kerületben. Kérek mindenkit aki konkrét címmel és tapasztalattal segíteni tud, írja meg!

Köszönettel:Erzsébet
Erzsébet
 


Kedves Mindenki!


2003.szeptembertõl kezdõdõen - akkor két éves lányunk részére - keresünk a XIII. kerületben egésznapos bölcsödét.
Fõ szemponjaink: - kevés gyerek, szuper gyerekbarát gondozónõk, akik sokat tudnak foglalkozni a picivel.
Alapítványi, magán és önkormányzati is érdekel.

- Aki tud kérem segítsen Nekünk, minél több ötletet várunk és szeretnénk idõben elkezdeni a keresést.
Szilveszter lévén B.U.É.K.

Manó
Manó
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: