Új privát üzeneted érkezett!

Mindig csodaltam a fiukban, hogy olyan lenyegretoroen es erthetoen tudjak megfogalmazni azt, amit mi csajok csak igen korulmenyesen, pedig erezzuk a lenyeget. Most azert sem dicserem kepernyobe a Totyat Kép, de asszem leginkabb az o megfogalmazasa el rank mindannyiunkra: most mi vagyunk, akik a szuleink voltak. Es lassan kiderul, hogy sok minden, amit olyan termeszetesseggel utasitottunk el magunktol, mint unalmast es feleslegest, az szukseges rossz, de csinalni kell es most nekunk kell szivnunk vele. Akkor meg sajat erdekunkben fogjuk fel humorosan, nem?. Uff.
Gabi, tok jo fej vagy, ne izgulj, en pl. egy cseppet sem sertodtem meg. Ertelmi kepessegekrol meg nem szoltam, a lenyeg az volt, hogy ezzel a topiccal csak meg arnyaltabb lesz egyik-masik Babanetes csajszi/ficko virtualis kepe elottem, mivel a sok eltero karakteru temahoz abszolut kompetencival allnak hozza (ujujuj, ezt meg en magam sem ertem, Totya, segits!!!!!!)
Ma abszolut tokeletlen voltam. Itt vezekelek.
Adrien
Adrien
 


Csak úgy elmesélem nektek:
Múlt héten - mikor ragyogóan sütött a nap- pénteken mondták a kolleganõim: Ablakot pucolnak, olyan szépensüt a nap, ilyen kor látszik, hogy nincs megpucolva.
Én meg mondtam nekik, hogy én rossz idõben is tudok ablakot pucolni. Kép(Nem sértõdtek meg) Így, mikor a hétvégén a nagyobbik gyerek vizilabda meccsén élvezkedtem a napsütésben a Margit-szigeten, csak kis gonoszsággal "láttam" õket ablakok pucoválása közepette.
Állítólag a mostani hétvégén nel lesz jó idõ.
Apa is végig dolgozza a három napot. (PÉnzkereseti fusi)Így enyém a lakás valamennyi tennivalója! Kép
Ennyit az én tökéletlenségemrõl.
Pusszzz. Chris
Chris
 


Sziasztok sorstársak!
Ugye senki nem akar 3 napot takarítani?! Én inkább ma elõre kitrutyiztam a lakást két szoptatás, tertegetés stb. között. Egyébként hogy álltok a kazetták, könyvek között maradandó helyet elfoglaló porral. Én már hozzá sem nyúlok, elég a többi bútor! Ja elárulom, hogy most egy kicsit csalok, mert van segítségem, aki vasal helyettem! :-) Addig legalább netelek kicsit.
Jó hétvégét!
mukilány
mukilány (mukil&aa
 

 
 

Hogyan ne...? vagy !
Gyerekorvosi rendelõ váróterme, zsúfolásig tele beteg, ergó különbözõ mértékben ugyan, de nyûgös gyerekekkel. Kulturált külsejû nagymama ül kedvesarcú hatéves unokájával, a kissé visszahúzódó, de nyílt tekintetû kisfiúval. Mellettük hasonlókorú kislány ikerpár, fiatal szülõkkel. Mindkét lány nyugtalan, ide-oda rohangál, veszekedik egymással, vitatkozik szülõkkel, egyikük mérgében a földhöz vág valamit. Nagymama hangosan megszólal: -Látod, kisfiam, te is ilyen elviselhetetlen vagy, amikor rosszalkodsz. Látod, milyen rossz ez a gyerek, pedig kislány? Amikor legközelebb rossz leszel, jusson eszedbe ez a lány, mennyire csúnya, hogy ilyen. - Kisfiú kissé kényszeredetten, de bólint egyet. Szülõk arca rezzenetlen, de apuka késõbb egy kissé elmosolyodik. Ebben a pillanatban eleven kislány valami keményet mond oda anyjának, aki csak annyit válaszol: te vagy olyan. Nem próbálja fegyelmezni a gyereket, mintha demonstrálni akatná: engem ugyam nem befolyásol a környezetem reakciója.
Vélemény? Adrien
Adrien
 


Nekem van egy "ugyisentudokmindent jobbanhiabaisdumalsz" tipusu szomszedasszonyom. Ket kislannyal van otthon, ugy korban kozel allnak az en gyerekeimhez, na o szokott ilyen elmes mondatokat mondani a nagyobbik lanyanak az en fiamrol-csak ugy elrettenteskeppen. Idezek:kislanyom, latod a Dani milyen buta? Mindig odamegy a kutyakhoz, de te ugye okos vagy, es nem csinalod!!! Azt hiszem, ezt a tipust az idegesiti a legjobban, ha nem veszed eszre, hogy milyen hulyeseget csinal. Egy darabig eszmeletlenul felhuztam magam rajta, de mostmar csakazert sem. Pedig varja a reakciomat, tulajdonkeppen nem is a sajat lanyat akarja nevelni, hanem engem akar raebreszteni a hibaimra. En azonban azt mondom, hogy nem hiszem, hogy nevelesre szorulnek. Tudom, hogy nem vagyok tokeletes, azert is irok ebbe a topicba. De nem hiszem, hogy a gyerekeim miatt szegyenkeznem kellene, jopofa, veszedelmesen eleven, de egeszseges lurkok, akik nyitottak avilag dolgaira. Azt hiszem, az ikerpar szulei jol tettek, hogy nem reagaltak, en is azt tettem volna.
Viszont ha mar masnak okoz a gyerekem kellemetlenseget, akkor raszolok. Erre nekem is van egy sztorim. Buszon ulo anyuka negyevesforma kislannyal. A kislany a veluk szemben levo ulesen ulo bacsinak egyfolytaban rugdossa a labat. A bacsi egy ideig turi, meg mosolyog is hozza, a sokadik alkalom utan, meg miutan lathato, hogy a kislany direkt csinalja, megkerdezi a mama, hogy miert nem szol a gyerekere. A mama valasza: En nem akarom a gyeremekemet korlatozni semmiben, hadd legyen egeszseges szellemu! Hallva ezt a parbeszedet egy tizeneves nagykamasz odasodrodik az anyukahoz, es egy mozdulattal a ragogumijat az anyuka homlokara ragasztja. A no felhaborodva kezd kiabalni, mire a nagykamasz: nezze, asszonyom, engem is ugy neveltek a szuleim, hogy szabad legyen az akaratom, nem korlatoztak semmiben. Kép
Eva
 


Eva, ez egy szuper sztori! Tényleg megtörtént?
Edóka
Edóka
 


Sziasztok!
A rágógumis story nagyon jó! Szegény bácsi, õt vajon hohy nevelték anno?
Valóban nem szabad beleszólni más gyereknevelésébe, de elég rossz azt is nézni amikor egy zsúfolt bevásárlóközpontban megy a szülõ a szerencsétlen érdeklõdõ 2-3 éves gyerekével,aki persze ártatlanul kérdez és ahelyett, hogy válaszolnának neki vagy lefoglalnák valamivel, inkább húzzák idegesen a kezénél fogva, vagy üvöltenek vele, esetleg verik. Ezt azért nehéz szó nélkül megállni!
Mukilány
mukilány (mukil&aa
 


Sziasztok!

Ez egy annyira érdekes téma, hogy lehet, nyitok már rá egy topikot. Hogy különbözõ dolgokban ki hogy neveli gyermekét, és mit tart helyesnek. Gondolok itt olyanokra, mint környezetvédelem (szemetelés elkerülése, pl. amikor maga az anya szemetel a gyerek elõtt, olyan helyen, ahol 10 méterenként vannak szemetesek), közlekedés és udvariasság (ülök a gyerekkel a buszon, két ülésen, avagy egyen, vagy adott esetben felállok, másik, amikor anya a gyerekkel, ülnek a buszon, gyerek eszik, majd elfogyván az uzsija, a csomagolást kihajítja az ablakon! És nem szól rá az anyja!) És hogy mikor szólnátok bele avagy nem. Rászólni az ilyen gyerekre -ha már az anyja nem képes rá- vagy hagyni?
A rágógumis sztori csúcs, nagyon tetszett!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Ildi, Sziasztok!

Elöször Neked egy mondat: elvesztettem az e-mail címedet (Éva ikrekkel Tamásiból), kérlek írj, az enyem nem változott.

A rágógumis story-t ha jól emlékszem Nõk Lapjában olvastam és akkor is nagyon tetszett.

A különbözõ nevelési módszerek engem is érdekelnének, különösen a környezetvédelmi nevelés.

Van köztetek olyan, akinek a gyereke Waldorf oviba jár? Mi a vélemény, tapasztalat?
Mi még ovi választás elõtt állunk és kis városban lakunk, így túl nagy válogatási lehetõség nincs.
Czellerné Éva
Névtelen
 


Maradjon ez a topic csipkelõdõs meg szórakozós meg önkicsúfolós, plíz... Meg sztorizós, naná, de úgy lazára véve, lécci, lécci, lécci...
Netuddki
FüligJim
 


Tegnap tökéletlenebb voltam, mint valaha.
Itt volt a sógornõm, aki egyedülálló, tehát se férj, se gyerek, se kutya, se macska... Szóval csakis saját magát kell ellátnia. Ráadásul reggeltõl estig benn van a munkahelyén, ott is eszik, így alkalma sincs arra, hogy kupit csináljon a lakásában, így mikor meglátta a konyhámat, ami egy paradicsomszószos ebéd edény-maradványait tartalmazta, láttam, kicsit megrándult a szája széle. És amikor megkértem, ugyan vigyázzon már egy órácskára kicsi porontyunkra, amíg mi a férjemmel elmegyünk KETTESBEN sétálni, szerintem kész volt benne a rólam alkotott diagnózis: EZ EGY TÖKÉLETLEN ANYA!!! Mi lett volna, ha arra kérem, egy egész délután maradjon kettesben a Bebével, és közben ha lehet, végezze el a házimunkát is?! És miután hazajöttem, én húznám a számat?!
Ki nem állhatom, ha olyan valaki akar ítélkezni felettem, aki nem jár velem egy cipõben!
Nekem tiszta terápia volt este elolvasni ezt a topicot Kép! Azt hiszem, ki kellene mindnyájunknak nyomtatni az eddigi hozzászólásokat, és véletlenül ,,ottfelejteni" tökéletes anyósunk, férjünk, sógornõnk, szomszédasszonyunk stb. orra elõtt. Mert ,,magamat kigúnyolom, hogyha kell, de másnak nem engedem".
Na, kidühöngtem magam Kép.
Jamina
Jamina
 


Drága Jamina!
Vidámka lettem tõled! Kép
Légy jó és tökéletlen továbbra is.
És mi történt az egy óra alatt a te sógornõddel?
Ha jól sejtem, akkor õ tökéletes? Vagy legalábbis annak tartja magát.
Gonoszság tõlem: Nem lehet fárasztó dolog tökéletesnek lenni? Mennyi energia lehet mindenben, mindenhol 100%-osnak lenni? Egyáltalán lehetséges ez? Kép
Pussz. Chris ( A NEM tökéletes)
Chris
 


Sziasztok!
Minden tökéletlennek ajánlom: Libby Purves: Hogyan NE neveljünk tökéletes gyereket. c. könyvét.
Ugyan nekem most e könyv elsõ részét kéne olvasnom, mint kismamának, de ez is tetszik.

Tegnap esti tökéletlenségem:
Babgulyáshoz való szárazbab beáztatásánál alulméreteztem a mennyiséget.
És így lettem tökéletes: Nem csak babgulyás készült, hanem palócgulyás is. (VOlt otthon a mélyhûtõben zöldbab is.)
Pusszz. Chris
Chris
 


Sziasztok Lanyok!

Szerintem en sem vagyok tokeletes, igy gondoltam en is irhatok ide.
Egyszeruen nem tudom egyszerre elvegezni a hazimunkat. Minden napra marad valami, hiaba tervezem el, hogy na most megcsinalok mindent, es holnap nem kell. Egyszeruen mar a mosastol is a hajam all az egnek, mert mire megszaradnak a ruhak (vagy meg se) a szariton, akkor megint mosni kell, tehat az egyik adag ruhat leszedem, elrakom, a masikat pakolom ki. Es ez igy megy mar egy ideje. Regebben azert nagyjabol beosztottam, hogy csak 2 napot mosok egy heten, de akkor annyi ruha osszegyult, hogy utaltam nagyon. Igy most a szennyestartoban tobbnyire csak nehany ruha van, ellenben a szaritokotelen meg egy halom es allandoan. Van valami otletetek, hogy mit kellene csinaljak?
Es azt hiszem a tobbi hazimunkaval is ugy erzem, hogy mindennel el vagyok mindig maradva, pedig en igyekszem. Es nekem mar kicsit nagyobb a fiam, 4 eves,szoval tudnek tole csinalni dolgokat, de azt hiszem, hogy mivel Vele foglalkozom, igy nem jut masra eleg ido, ami azt hiszem nem is nagy baj. Csak egy ido utan rosszul erzem magam, hogy nincs rendben ugy a lakas, ahogy szeretnem, igy neha ingerult is vagyok.
Amugy delutanra jarok dolgozni, de delelott el kell vinnem a kisfiam a suliba, es kb. masfel-ketto oram van addig, amig o nincs itthon, tehat azalatt tudnek valamit mukodni itthon, de sokszor nezni nincs erom, mert ejjel egykor erek haza mindennap, es reggel kivagyok. De ha meg nem csinalok reggel semmit, akkor el vagyok maradva egesz nap, es amikor a fiamat hazahozom, akkor egy oracskat megcsinalom a legszuksegesebbeket es kesz. Szoval nem tudom mit csinalok rosszul. Nem tudom mi lesz, ha lesz meg egy bebi.
Legyszi segitsetek! El vagyok kicsit keseredve ezmiatt.

Koszike

Noemi

Norcsi, ha van kedved irjal emailt, de ha akarod itt is dumcsizhatunk!
Mikorra is vagy kiirva? Valahol olvastam, hogy a napokban varjatok a picurit. Hogy vannak a torpjeid? Mar biztosan varjak a legkisebb torpot!
Noemi
 


Hogyan ne legyünk tökéletes páciensei a szülésorvosunknak...Kép
Vagy inkább hogyan ne legyünk ketteske? (MEGLEPÕ, de az orvosok is beleolvasnak a Babanetbe... Bár az enyém valószínûleg ide nem jönKép
Sztori: szerintem korrekt leírását adtam a szülésemnek az egyik vonatkozó topicban, megemlítettem az orvosom nevét is, visszafogottan pozitív (értsd: nem vittem a mennybe, de dicsértem) véleményt adva róla. Eltérõen a mostani hozzászólásomtól, névvel vállaltam az írást. Mit tesz a véletlen, az egyik nap belefutottam a dokiba, aki elõvezette, hogy ezt az egész Internetes fórumot cenzúzázni kellene, mert ez nem más, mint károgó tyúkok (és kakasok, teszem hozzá kuncogva) pletykázása, mert egyrészt mi ez a "tarifa" letyefetye (ezzel mondjuk kb. egyetértek...), de ami egyenesen felháborító, az az , hogy XY fõorvos urat ezek a károgó baromfiak csak úgy per X-nek címezik, minimális tiszteletet sem adva neki. És hogy én is (Fülig) miért írtam azt, amit, mert az nem elég, ha olyat írok, hogy mondjuk nem volt semmi bajom a szülésorvosommal, mert ennél több kell ésatöbbi. Én, miután kikeveredtem sûrû csuklásomból, elétártam, hogy az Internetnek fésületlensége adja az egyik erejét, másrészt pedig asszem a doktor urak sem szólítják egymás között Gorcsev Ivánné született Pepita Ofélia adminisztrációs helyettes osztályvezetõ asszonynak ketteskét. (Na ezt neki kevésbé szabatosan mondtam el....), harmadrészt pedig nem érzem, hogy bármelyik képernyõre vetett betûmet szégyellnem kellene. Javasoltam, hogy talán írjon a Babanetre õ is, jelszóval, mert mindenki úgy tesz, és ha valami nagyon bántja, annak adjon hangot. Sõt, élõben is szívesen beszélgethetünk az információs társadalom tudatátalakító és felszabadító vagy elkultúrálatlanító hatásairól. De megmondom nektek az õszintét: engem megdöbbentett, hogy ekkora a szakadék az orvostársadalom és a társadalom többi része között ezekben a hierarchikus kérdésekben.
FüligJim
 


Nohat, azert ez egy kicsit durva!!!!!!!
Ilyenkor megertem, hogy nehanyan nincsenek jo velemennyel az orvosokrol...
Eva
Eva
 


Sziasztok!
Hát én nagyon jót kacarásztam. HOgy ezek az orvosok miket nem képzelnek.....?
De tényleg jellemzõ rájuk a hierarchia "betartása,- tartatása"
Legyen meg ez az örömük. Nagyon-nagyon jó, hogy nem mindegyik ilyen.
Az emberben az termeli újra a bennük bízást, hogy néha, és sajnos nagyon-nagyon ritkán találkozik egy-egy hivatástudatos példánnyal.
Szeretném ha még többen jönnének közülök a net-re.
Mert én úgy látom, hogy ez a való világ.Kép

Pusszz. Mindenkinek.
Chris
Chris
 


Kedves FüligJim!

Csak nem a Kútvölgyiben szültél?

Csupa Szív
Csupa Szív
 


Sziasztok !
Hadd szaporítsam én is a tökéletlenek sorát!o)
Olyan jó volt látni, hogy nem csak tökéletes ANYÁK vannak a világon! Nálunk a családban és a környéken mindenki az.o((( Még a saját anyukám is rögtön rendszabályozni kezdi a gyerekeket (a legnagyobb 4 éves), ha eljönnek látogatóba és a gyerekszobában(!!!!) szét vannak szórva a játékok.
Kérdés: Ti hogy vagytok a váratlan vendégekkel?
Én hiába teremtek hetente többször is tökéletes (?) rendet a lakásban, mindig akkor toppan be valaki, amikor kupi van o)))
Szia Noemi!
Ne légy elkeseredve!o))))))))!!!
Amíg 1 gyerekem volt én is azt hittem,hogy én vagyok a világ legelfoglaltabb anyukája o). De aztán megszületett a 2. baba és én rájöttem, hogy mindig lehetek még elfoglaltabb o)) Most, a 3. baba mellett még internetezni is "ráérek" néha. Persze éjfélkor o) , és ha van itthon számítógép. (Mert én mindig itthon vagyok, gép meg sajna ritkán.o(( )
Mara
 


Szia Mara!

Koszi a biztatast, es szerintem tokeletesen igazad lehet. Mellesleg mar gondolkodtam rajta, hogy akinek tobb gyereke van, az legalabb tud hivatkozni a gyerekekre (nem sertes!), de en, akinek csak egy gyereke van, mire hivatkozzak?
Szoval azt hiszem hamarosan neki kell "esnunk" a kovetkezonek. Elvileg harmat szeretnenk, de anyosom mikor multkor meghallotta ezt az "orult" otletet, teljesen le volt merevedve. Mivel o is ket gyereket nevelt, eleg nagy korkulonbseggel, es hogy nagyon nagy lekotottseg. De viszont en ugy latom, hogyha vegre raszanom magam a masodikra, akkor utana nem sokkal szeretnek meg egyet, hogy legalabb a ket kicsi legyen kozelebb korban egymashoz. Mivel a kisfiam is 4 eves, mint a Tietek. Szoval legkevesebb 5 ev lenne a kisfiam es az elso bebi kozott.
Kicsit elkanyarodtam. Bocsi
Amugy visszaterve a kupira, hozzank is mindig akkor jon valaki, amikor az van. Ez szerintem Murphy torvenye.
Amugy fiaid , vagy lanyaid vannak? Mennyi idos a kisebbik?
Mikorra varod a legkisebbet?

Na most bucsuzom

Sziasztok


Noemi
Noemi
 


Csupa Szív,
asszem a történet bárhol elõfordulhatott volna, mert mindenütt van egy-egy túlburjánzó egészségügyi dolgozó (orvos vagy egy Fõnéni), de persze mindennek az ellenkezõje is igaz - ugyanígy ott vannak az abszolút jó fejek is. Engem az én egyébként nõgyógyász/szülészorvosként kiváló dokimban az döbbentett meg, hogy mennyire nehezen viseli azt, hogy az õ 'hatáskörén' kivül esõ dolgokra nem terjesztheti ki a számára evidenciának tûnõ, alárendeltségi alapon mûködõ orvos-páciens viszony vezérelveit. Mert számomra egyenesen röhejes, hogy pl. azon van felháborodva, hogy egy fõorvost nem fõorvos úrként emleget egy internetes fórum virtuális közössége. Egy szervilis magatatást kér számon független emberek önszervezõdõ alapon létrejött virtuális kommunikációján. Mondjuk egyenesen belemondta az arcomba nekem is, szóval nem kertelt, nem udvariaskodott. Ettõl még tisztelném is, ha nem zavarna annyira ez az iszonyú szervilizmus. Na pá kis tyúkocskáim és kiskakasaim Kép Fülig
FüligJim
 


Kedves Noemi!
Az "Ismerjük meg egymást.Üzenõfüzet" topicba válaszolok Neked, hogy ne legyek offtopic o))
Szia! mara
Mara
 


Sziasztok!
Nálunk négy gyerek van, most várjuk az ötödiket. Mindig akad valami, amit el kellene tenni, mosni, vasalni.
Mara, a legtöbbször tényleg akkor jön valaki, ha nem teljes a rend, de ha alátogaót ez zavarja, kérd meg, hogy segítsen, mosogasson, teregessen, szedje össze a játékokat. (Ha kell elõmosó spray, tudok szerezni)
Van egy jó mondás: ha kisgyerek van a háznál, olyan a takarítás, mint hóesésben a hólapátolás.
Noémi, egy gyerek is tud akkora rendetlenséget csinálni, mint négy. Az egyik ismerõsünkhöz jött valaki, a gyerek bent játszott, csak a hangját lehetett hallani, mire megkérdezi a látogató: hány gyerek van odabent?
Sziasztok
Klári
Rumol
 


Eddig még erre az "oldalra" nem látogattam el , de mivel nem tudok aludni,most sok mindent átolvasgatok. Nagyon tetszik... csatlakozom a rend-kontra-kupi szindrómához ! Én is mániákusan pakolom a szétszórt játékokat,szinescerkát,tazókat... stb. Csakhogy ezt az én gyerkocom mind a nappali parkettján adja elo... hiába van kulon szobája, képtelenség elérnem nála hogy ott játsszon du.-ként, vagy hétvégén ! Van valami jó tippetek ??? udv.: dora
Névtelen
 


Sziasztok!

Jó régen jártam már erre...
Felajánlom népgazdasági hasznosításra dec. 8-án sütött, (azóta is) kõ mézesemet. Kép

Hát nem puhult meg sehogysem. Amit a szüleimnek vittem karácsonykor, az két nap alatt megpuhult ott, elõtte két hétig idehaza nem. Végül arra a következtetésre jutottunk, hogy mivel az Õ házuk alapvetõen vályog, talán nagyobb a nedvesség.

Egyébként semmi baja a mézesnek, a férjem és Vili néha rászorulnak egyéb édesség hiányában. Kép

Mikor sütök én tökéletes mézest? Vagy cseréljünk lakást?

Üdv:
Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Szia Juca !
Nekem is bent van kõkeményen a karácsonyi mézes , talán jövõ karácsonyra bepuhul . Sajnáltam kidobni , olyan lelkesen sütöttem. Pedig tavaly se puhult be ! Na de majd az idén talán sikerül . Nem adom fel.!!!
erika (erika)
 


Juca!
Reszeld fel és készíts belõle felfújtat!
Vagy itt, vagy a Praktika újságban olvastam ezt a "receptet". Gyorsan el fog fogyni, tutiKép
Nekem idén nagyon jól sikerült, van egy mézeskalácsból készült tálam (Praktika recept), az tényleg kõkemény már, de így pont jó, még sokáig tudjuk használni, ha elunjuk, én is felreszelem majdKép

Edóka
Edóka
 


Sziasztok!

Errõl nõvérem linzere jut eszembe, ami náluk kemény, és megunják, nálunk viszont 2 nap alatt megpuhul a spejzban, és imádjuk. Nálunk minden megpuhul a spejzban. Mondjuk most a télen a hidegben minuszok voltak ott, és a sarkában csillogott a jég (õsszel meszeltünk, penész eddig nem volt a falakon, elõtte sem). Esetleg tedd ki valahova kintre a mézest, szellõzõs csomagolásban!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Juca! Nekem is ez a kintre rakás jutott még eszembe. Mondjuk nem verõfényben, hanem párásabb idõben tutibb a siker.
Edóka
Edóka
 


Köszönöm az ötleteket, már ki is tettem az erkélyre.
Itt most tuti nincs verõfényes idõ... Kép Köd és köd és köd.
Majd meglátjuk hová alakul az állaga. Addig is: utána nézek ennek felfújtnak. Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok,
talán nem off (azt hiszem, nem), muszáj ide bemásolnom: (indexrõl)


Párommal a Corába mentünk bevásárolni.A vásárlás végeztével odatekertünk a pénztárhoz. Nagy sebbel-lobbal pakoltam ki a cuccokat a bevásárló kocsiból, amikor a pénztárnál lévõ biztonsági kapu elkezdett szirénázni. Én meglepve néztem fel, mivel tudtommal nem loptam, és semmi olyat nem vettünk, amin lopásgátló lett volna, csak élelmiszert. Azonnal odajött egy biztonsági õr, aztán konstatálta, hogy biztos a táskám kényszerítte a kaput riasztásra(belógott a hatósugarába), nyugodtan fejezzük be a pakolást, és ha végeztünk, akkor majd kézi keresõvel átvizsgálnak.
Folytattam ugyan a pakolást, gondolataim azon jártak, hogy mi lehet a táskában, ami riaszt. És akkor eszembe jutott, hogy óriási rendetlenség van benne, éppen aznap reggel határoztam el, hogy este kitakarítom. Ezek után írtózatosan elkezdtem vörösödni, már láttam magam, ahogy rámolom ki a koszt a táskából. Az õr meg csak bámult rám, a piros arc láttán és az egyre növekvõ idegességem alapján joggal hihette azt, hogy van valami lopott szajrém.
Miután fizettem, odalépett hozzám egy másik õr, egy nõ, és nagyon kedvesen beinvitált egy helyiségbe,amely ugyan elsõsegélynyújtó-helynek volt álcázva, de nem az volt.
A keresõvel megnézett, én nem, de a táska megint vinnyogott.
Jó, akkor legyek szives pakoljak ki mindent.
És elkezdtem:


Elõször a külsõ kisebb zsebekkel kezdtem, mert tudtam, hogy azok rendezettek.
1.zseb
-telefon, kocsikulcs, kocsi pótkulcsai, lakáskulcs, édesanyám lakásának kulcsai,irodai kulcsok
2.zseb
toll, ceruza(hegy nélkül)10,20,50,100 forintos érmék a bevásárló kocsikhoz.
3.zseb
iratok tartóban-személyi, jogsi, forgalmi, adó-és Tb kártya saját és gyerekeké, belépõk, kilépõk,névjegykártyák, sebtében felírt címek, nevek cetlistõl
4.zseb
2 db szájfény, az egyik már üres, szemceruza, kontúrceruza, szempillaspirál, 2 db szemhéjpúder, 2 db tik-takkos doboz, az egyik itt is üres


Idáig szépen lassan pakoltam, húztam az idõt, hogy minél késõbb kelljen a kupit megmutatnom.Azt hittem egyébként, hogy vagy a telefon, vagy pedig a kocsikulcs lesz, de nem, a rohadt táskám még mindig kitartóan 'kiabált'.
Szépen kihúztam a cipzárt, és akkor már nem bírtam a feszültséget, mondtam a nõnek, hogy készüljön fel, szégyellem nagyon, de írtózatos kosz van benne. Õ csak mosolygot, és felkért a további pakolásra.
Azt még azonban el kell,hogy mondjam van nekem két gyerekem, akik bennem nem az anyukát látják, hanem a két lábon járó szemetes kukát.Pl:csoki kibont, nem a szemetesbe teszik, vagy eldobják a papírját, nekem adják. Otthon ez oké, de mivel a kocsiban sem tûröm a szemetelést, minden a táskámban végzi.
Szóval:
-esernyõ szétszakadva, ez még semmi, mivel véletlenül volt a táskában egy komplett zacskó zseléscukor, mind a kb.25 szem szétszóródva, na ebbõl 3 szem beletörve, mi több beleszáradva az esernyõbe, de úgy, hgy otthon áztatni kellett.
- félig rágott csokidarabok, természetesen beleolvadva a bélésbe.
-egy csomag kiszóródott hörcsög eledel
-millió üres csokis és rágós papír
-egy kõvé száradt fél kifli
-fiam egyik röpdolgozata(alá kellett volna írnom)
-lányom kb.1000 db királylányos rajza az óvodából
-szintén óvodai, kézmûves foglalkozáson készített karácsonyi mmeglepik
-üres Panadolos doboz, 2 db tampon, sebtapasz hegyek-sima és Miki egeres-
-fél pár kesztyû(sáros)-a gyereké + egy pár teljes-az enyém
-egy darab Rózsahercegnõ Barbi-ruha
-parfüm+spray
-a legjobb rúzsom, régóta kerestem már, méregdrága volt, természetesen kupak nélkül eltörve, fele cucc bordóra szinezve tõle
-mozijegyek,pillanatragasztó, gyufa+gyertya(nov.1-rõl maradt)
-a postaládánkból kivett UPC mûsorújság
-papízsepi, bontott és bontatlan, és használt is
-lányom hajgumijai, fésû, olló, reszelõ.
- Ja, és pánztárca pénzzel, bankártyákkal, automata bizonylatokkal, nyugtákkal, befizetett és befizetetlen csekekkel.
Képzeljátek el, miután kipakoltam, a táska még MINDIG SIPOLT!!!
Teljesen üres volt pedig.Végül azt mondta az õr, hogy õ az elejétõl fogva tudta, hogy a táska lesz, mivel már többször elõfordult ilyen.Hagyta, hogy pakoljak és égessem magam:-))
A lényeg az, hogy a külsõ borítás és a bélésanyag közzé gyárilag tesznek lopásgátlót, és ezt a boltban, ahol vettem hatástalanítani kellett volna.
Csak azt nem értem, hogy ez a táska 1 éves. Milliószor jártam már a Corában és máshol,amikor megvettem, ott is volt biztonsági kapu, soha nem sípolt még. Ezt különben az õr sem értette, azt hitte új a táskám.
Miután így megnyugodtam, a párom, aki idáig hallgatott és szélesen vigyorgott csak ennyit mondott:
-Anyukám, a lényeget pakold vissza,aztán menjünk.
Az õrnek pedig:-Asszonyom, kaphatnánk egy szemeteskukát?
Megkaptuk a szemetest, én visszapakoltam, és ennyi.
Azóta pedantéria van táska téren is, mert az ember soha nem tudhatja.
Most már tudom, mielõtt az ember elindul, nem csak szakadásmentes alsónemût kell magunkra venni(hátha valamilyen baleset történik az emberrel), hanem tiszta, kimosott, kiporszívózott táskával kell az utcára lépni.


Jó takarítást mindenkinek!


Asszem, fel kellene vennünk tiszteletbeli tökéletlen anyának. Nem gondoljátok?
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka!

Ez hulla jó!
Még jó, hogy nem hordok ilyen feneketlen méretü táskát, csak hátizsákot! Kép Na de azért abból is kiesne idõnként egy bababolt Kép

bigacsiga Kata

Ui: Egyébkén sose értettem mi nõk mi a fészkes fenénen veszünk évrõl évre nagyobb táskákat magunknak? Talán ez a rejtély kulcsa?

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Zsóka!
Ez szenzációs volt!
Én a Trabantozás miatt mindig cipelem az irataimat, legújabban az övtáskát találtam ki, hogy mk. kezem szabad maradjon. Nyilván meg is maradok ennélKép))))
Edóka
Edóka
 


Sziasztok kedves nem tökéletes sorstársaim!
Jókat derültem a soraitokon, a legtöbb dolgot akár én is írhattam volna. (állandó rendrakás, idõhiány, "tökéletes" emberek megjegyzései, maszatos ablakok, stb)
Szerintem is fontosabb az, hogy a gyerekeinknek egy mosolygós és kevésbé tökéletes anyukájuk legyen, mint az, hogy a lakásban múzeumi rend honoljon. A minimumot persze rendszeresen meg kell csinálni, de ez nem olyan nagy tragédia.
Nekem a vasalás a gyengém, amit nem feltétlenül szükséges, azt nem vasalom (hú, mit kapok most a zonkitiskötelezõvasalni típusoktól!), a többit általában este, tv nézés közben. Az én nagyobbik lányom is imádta a vasalózsinórt, meg mindent ami lógott és végre el tudta érni. Azóta van feltünõen kevés föld a virágokon, mióta megtanult mászni. Szerencsére a kicsi még nem mobil, de már nem sokáig (5 hónapos).
A táskás történet nagyon jó!
Üdv
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!
En nem tudom masok,hogy csinaljak (foleg akinek tobb gyereke van!) de nekem mostmar mindennap fel kell mosnom otthon! Hol a kakaot onti ki a foldre hol mast !
Ez csak nalam van igy????
Van valakinek otlete ennek megakadalyozasara???
(A fo gond,hogy nalunk nincs szonyeg hanem ko van es az is feher-szurke szinu tehat az elso folt meglatszik rajta)

Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Jajjj, de jo!!! Eddig abban a hitben eltem, hogy csak az en taskamban van ilyen zsibvasar. A multkor az etkezesi utalvanyaink valahova elkeverdtek, ki kellett a penztaros orra elott pakolnom a taskamat. Egtem, mint a rongy, mivel meg hasznalt pisis pelenka is volt benne( persze "zacskozva"), fiam kb husz autoja, leanykam feligcsocsalt nyalokaja, plusz az aznapi posta kibontva, de elegge rendezetlenul. De a peztarosnak valoszinuleg ismeros volt a dolog, mivel nagyon kedvesen es turelmesen mosolygott, es megkerdezte, hogy kisgyerekes anyuka vagyok-e...Draga anyukam szerint az en taskamban csak gyenge gyereksz@r nincs, de ami kesik, nem mulik. Kép
Udv
Eva
eva
 
 


Sziasztok!

A táskás sztori akár rám is igaz lehet..Kép Persze egy kicsit másképp: én, pont a hasonló helyzetek miatt sosem hordtam nagy, böhöm tasit. De a baba pelenkázós táskája AZ MÁS. Nyár óta készülök benne rendet rakni, de vhogy se kedvem, se energiám nem volt rá. Na, ma kiborítottam a földre a tartalmát: Jancsi nyári rugdalózói, Kari fél pár kesztyüje, spagetti baba testek, mindenféle -hihetetlenül fontos- papírok, alig használt rágó, kinött (méretileg) pelus (Jó lesz vmelyik játék babának), horoszkópos könyv- még tavalyról, de nem is az enyém, mert én Oroszlán vagyok ez pedig RÁk..Kié lehet, nem tudjátok?Kép
Ja és egy popsikrém, rosszul feltekert kupakkal..

Egyébként nagyon tetszik a topik, jókat derültem a többi sztorin is.

Mézeskalács: mi úgy csináltuk, hogy a dög kemény, kicsit megszenesedett kalácsokat lefújtuk arany neoluxszal, így szupi karácsonyfa díszek lettek..Kép

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Ez a táskás sztori nagyon jó.
A férjem kedvenc vicce jut róla eszembe.(persze õ is csak nevet rajta).
Miért járnak a nõk két bõrönddel?!
Az egyikben vannak a papírok, hogy õk nem tyúkok, a másikban pedig a kukorica....
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Ez a táskás sztori egyszer velem is majdnem ugyanígy megtörtént, csak a Skálában, és ugyan gyerekem nem volt még, de férfi alsónadrág volt a táskámban és a Skála közepén pakoltattak ki. Aztán a biztonsági õr elmondta, hogy azért nem csipog mindig ilyenkor a bentmaradt lopásgátló, mert már kezd fáradni.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Nagyon jó ez a topic!A táskás történet meg szuper!
A rendrakásról van nekem is sztorim!
Én sem vagyok az a kiköpött élrehajtogatós tipus,bár a baba még a pocimban van,de nem tör ki a frász ha a vasalnivalók várnak pár napot a szárítón,vagy ha foltos a tûzhely....
A férjem bátyja egyszer feljött hozzánk(megjegyzem különösen kukacos és rendmániás pasi)
Felháborodva jegyezte meg hogy hogyan tudunk ilyen mocsokban élni(ami azért erõs túlzás volt)és hogy a párom miért nem nevel meg! Bezzeg az õ felesége rendet tart a gyerek mellett is!Mert õ meg van rendszabájozva!!!+stb...
Na a vége az lett hogy a párom kitessékelte a lakásból,én meg egész este bõgtem(akkor kellett volna rátok találnom)
De a történet vége a legérdekesebb,ugyanis a jólnevelt sógornõm tavaly december elején elvált a sógoromtól,és a hároméves kisfiú még csak most ismerkedik a bilivel,és a szavakkal....
Azóta a sógorom már bocsánatot kért,és belátta hogy nem egészen a tökéletes rend a legfontosabb az életben...:o)

Ja! A páratlan zoknikról meg csak annyit:
Nálunk a zoknipárosítás mindig a férjem dolga(én ugyanis ezt utálom csinálni a legjobban)
Egyszer oda bújik hozzám és azt mondja:
Nyuszikám Te tudsz a legvarázslatosabban mosni az egész világon!Nincs olyan mosás ahol nem tüntetsz el legalább 3db zoknit aminek aztán sohasem lesz meg a párja...

Nem hiszem hogy bóknak szánta....:o)

Remélem bevesztek a tökéletlenek közé!
Sziasztok!
blano
blano
 
 


Sziasztok!!

Én is kell ide írjak, fõleg ma.

Én TÖKÉLETES vagyok. És a lakásunk is az: mindenhol TÖKÉLETES rendetlenség uralkodik. és én, ahelyett, hogy csinálnám a dolgom, csak olvasok, és folynak a könnyeim.
REggel még azon gondolkodtam, haza jöjjek-e ovi után, vagy TÁSKÁT venni (nagyobbat, mint a mostani). Haza jöttem. Dolgom volt a gépen (20 perces), és azóta is itt ülök, mint a kakas a szemétdombon.

Amúgy nálam az a módi járja, hogy ha belekezdek valamibe, tuti félbe kell szakítani, mert jön valami sürgõsebb. Pl mosogatni kezdek, erre jön Anna, hogy wc-n volt, ki kéne súrolni (õ nem nyúlhat vegyszerhez). Elkezdem. Anna: kaki után fürdés!! Igenis. lerakon a wc-kefét, irány a fürdõ. Vízcsinálás, szennyes-levétel. ha már levette, megrakom a mosógépet. be is indítom. Elmegy az idõ a fürdéssel, vacsoraidõ. megvolt, a szobában, mert a konyha rumlis, így a szoba is morzsás lett, REbeka állva-sétálva eszik, bár egyedül. Fektetés. Mesehegyek. Utána nekiállnék a konyhának és a wc-nek, ha nem telefonálnának rám a szüleim (akik a munkatársaim is) hogy ugye kész a munka, át tudom küldeni. Gép bekapcs, munka átküld. ha már itt vagyok, levélírás, babanet, röhögés, chat... wc kész, konyha marad, a ruha néha elfelejti kiteríteni magát...

ez már nem is mókuskerék, hanem fogaskerékhálózat!

Na, megyek mosogatni, teregetni, és porszívózni, ha még belefér oviba menésig (hátha rámcsörög valaki...)
Eszter
RebekAnna
 


Sziasztok!
Irtó jó a téma, én is rendetlenek közé tartozom, remélem bevesztekKép
Most hirtelen az a történet jut eszembe, ami a minap esett meg velem. Rákényszerítettem magam arra, hogy rendet rakjak (legalább nagyjából) az iratok között. Pakolom a bizijeimet, ált. isk.-megvan, köz. isk.-megvan, két másik iskolai index-megan, de hol a fészkesben van az érettségim és a többi iskolai bizonyítvány?! Tegyük hozzá, dec. elején jöttem el a régi mh.-rõl, gondoltam biztos ott felejtettem...Hív a párom, mondom neki, hogy mi van(nincs meg a bizi). Erre közli, hogy a hugomékhoz vittük el vagy 3 hónapjaKép Kép Kép
A táskás sztoriról egyébként a Nõk Lapján is van egy topicKép

Üdv:
Jovika

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


Rá se ránts Eszter! Én ma vasalás helyett versenyt szunyókáltam a macskával!(Persze Õ nyert!)
De a "Halacskák" megnyugtatására:
Holnap becsszó megcsinálom!!!!!!:o)
Puszkó!
blano
blano
 
 


Kedves LCsilla!

A kiontott italfoltok es egyeb apro ragacsok eltavolitasara szenzacios otletem tamadt nem is olyan regen: vettem egy szivacsot, es csak ott torlok fel vele, ahol ragacsos, de azt gyorsan. Ez a szivacs kizarolag foldre hasznalatos, bar ezt a gyerekeim nem nagyon akarjak megerteni, es az asztalt torolgetik vele boszen, ha nem figyelek oda. Igy egesz tiszta marad a konyha, akar 3-4 napig is!
Marta
 


Lányok!

Ma zuhogott az esõ, és én egész nap a 9 hónapos édes gyönyörû és okos kisfiammal játszottam bent a szobában! különféle játékkockákból, üres vajasdobozokból tornyot építek neki, és õ nagy élvezettel és huncut mosollyal ledönti az egészet! Kép) Meg kell zabálni! A konyha közben romokban hevert egész nap.. mikor délután elaludt, akkor nekiálltam egyszerre százféle dolgot csinálni, de mikor mindegyiknek a kellõs közepén tartottam, felébredt.. a rumli még most is ugyanúgy áll, félbehagyva, de bánom is én! Úgy döntöttem kikapcsolódom egy kicsit, benézek hozzátok, bár látom régen jártatok erre ti is. Kép

Pici fiam mellett egyre nehezebb rendet tartani, de ezért egyszerûen nem lehet rá haragudni! Kirámolja a szekrényeket, a szemeteskukát, a virágok már mind a szekrények tetején sorakoznak, mert a virágföldben imád áskálni, megkóstolgatni... a konyhában a sparhelt (azzal fûtünk) fiókját kihúzza, és markolássza a hamut, egyszer mire észrevettem már betömte a szájába is Kép Minden kajálás után úgy néz ki az etetõszéke mintha egy hónapja nem lett volna letakarítva, és nem csak a szék, de a környéke is!
A ruhája tiszta maszat, az arca, a haja ragad ha csak egy babapiskótát a kezébe adok, pár perc múlva úgy néz ki mint egy kismalac! Kép Aztán odamászik hozzám, felkapaszkodik a lábamon, és az én ruhám is tiszta maszat. Az aznap felvett fekete nadrágomon délutánra mindig gyanus fehéres megkeményedett foltok virítanak! Kép
A porszívót már ki sem viszem a szobából a helyére, mert minden nap szükség van rá.
Jön utána a kis huncut mindenhová a lakásban, az elõszobában rágcsálná a sáros cipõket, a kutyakaja is nagyon érdekli, a felmosóvödörrel nagyon kell vigyáznom, mert az is csak akkor érdekli ha történetesen tele van vízzel, jó koszossal Kép
Amíg mosogatok, egy darabig elfoglalatoskodik a konyhaszekrény kirámolásával, a sütõajtó nyitogatásával, aztán mikor megunja, a lábamba kapaszkodva nyafog.
Hát így telnek napjaink!

Most még olvasgatom egy kicsit a Babanetet, aztán megyek befejezem a konyha rendbetételét.

Puszi minden tökéletlen anyukának!

Katus
Katus
 


Szia Katus!
A Zsomi detto ezt mûveli, plusz ha kinyitom az ajtót átmászik(ebben verhetetlen)a szomszéd ajtajához, feláll, és a tenyerével üti az jatót, mig be nem engedik.
Én is most fejeztem be mára a romtalanítást, de ez reggel öt perc alatt visszaváltozik. A nagyoon látom, milyen hamar elmúlnak ezek az idõk, így cseppet sem bánom, hogy áll a bál.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Amikor a holmik elöntik a lakást

Amikor a holmik elöntik a lakást

Amúgy a barátnõm aki rendmániás tanácsa:
amit elõveszel és már nemkell rakd vissza a helyére.

Egyébként érdemes kipróbálni (magunknál nem a kisgyereknél) és nem is olyan könnyû dolog mint amilyennek látszik, viszont észrevehetõ a különbség!!!

Lévai N.
Lévai N.
 


Sziasztok!
Nektek nincs elegetek abból, hogy vadidegenek akik meglátnak egy terhes vagy kisgyerekes nõt az utcán, már feljogosítva érzik magukat, hogy kéretlen tanácsokat adjanak, vagy megjegyzéseket tegyenek?

Ha egy anyuka kényelmes cuccot vesz fel, akkor lompos tehén. Ha egy kicsit kifesti magát és csinos ruhát vesz fel, akkor flancos k..a. Ha nincs gyereke, vagy csak egy van, akkor önzõ, akinek csak a karrierje számít. Ha több gyereke van, akkor lusta dolgozni menni. Ha a gyerekkel foglalkozik, akkor nem törõdik a hártartással, ha éppen fõz, akkor miért nem a gyerekkel foglalkozik. Ha bébiételt vesz akkor lusta fõzni, ha fõz, akkor mit pepecsel, a piaci répa nitrátos, csak veszélyezteti a gyereket. Ha a gyerek hisztizik és az anyuka rászól, akkor miért nem hagyja békén, ha nem szól rá, akkor miért nem neveli meg? Ha autóval viszi a gyereket, akkor elkényezteti õket, ha BKV-vel, akkor zavar.
Na még sorolhatnám, a lényeg az, hogy ROSSZ ANYA VAGY.
GE
Névtelen
 


Nem kell velük foglalkozni. Kit érdekel, mit fecseg össze egy csomó ráérõs, önmagában nyilván bizonytalan, ezért önigazolást keresõ nyanya? Engem nem. Már nem. Az ember csak akkor hallja meg ezt a sok - általában egymásnak ellentmondó - kritikát, jótanácsot, mikor épp rossz passzban van, épp õ is bizonytalan magában.

Érdemes kifejleszteni egy páncélt, sõt nyugodtan be is lehet szólni, ha megjegyzéseket tesznek. Én nyugodt lelkiismerettel visszaszólok, mert tudom, hogy az ilyen emberek kedvét igenis el kell venni a kritizálástól, mert szerintem szemétség kritizálni a másik embert. Változzanak meg õk: szokjanak le a kritizálásról. Õk az agresszorok az ilyen szituációban, te az áldozat vagy. Szóval igenis nekik kell megváltozniuk. Semmi közük a dolgaidhoz, modortalanság, amit tesznek. Én a múltkor például egyszerre két nõvel voltam õszinte. Meg akarták védeni tõlem a saját gyerekemet (hagytam õt játszani valamivel, amivel õk nem hagyták volna), és közöltem velük, hogy nem szeretem, ha beleszólnak, mit hogyan csinálok. Sértõdötten távoztak, én meg nem éreztem magam rosszul utána. Érezzék rosszul magukat õk. Nem azért, mert ilyen önzõ vagyok, hanem azért, mert ezügyben nekem van igazam.
Szné
 


Sziasztok!

Azt hiszem én is beleillek a tökéletlen típusba.
GE soraival egyetértek (nagyon is). A kisfiam 20 hónapos, a testvérkéje a 25. magzati hétben van.
Mi azt találtuk ki, hogy ha vki fel akar hozzánk jönni, fél órával előbb köteles(!) telefonálni.
Így van esély arra, hogy a frissen elpakolt holmik nem kerülnek elő 10 percen belül.

Az én "hálátlan" kötelességem a vasalás. Amíg Péterem a pocakban volt imádtam vasalni (de tényleg!). Tv-zésnek álcázott házimunka volt. De mikor a manócska elkezdte rángatni a zsinórt, először csak akkor vasaltam, ha aludt. Később rájöttem, hogy ilyenkor én is aludhatokKép. Mostanra odáig fajult a helyzet, hogy ha a párom itthon van, lemennek sétálni, v. ha a nagyszülők lenyúlják, akkor orrba-szájba vasalás van.
Ez most még könnyű, de nemsoká itt az újszülőtt, és naponta vasalni kell. Talán addigra "felnő" a fiam, és nem akarja magára rántani a vasalótKép.

Amúgy a takarítást én sem viszem túlzásba, hetenként 1x "nagytakarítok", és hétköznap csak a látszókat tüntetem el. (Na jó mindennap felporszízom a lakást, de "csak" kétnaponként mosok fel.)

Amúgy a gép nekem is az időrablóm Kép. Már kb.1 órája lejárt a mosógép, én meg csak itt "múlatom az időt, ahelyett, hogy vmi hasznosat tennék".

Azt hiszem tényleg kiteregetek...

Üdv. mindenkinek
Kriszta
Kriszta 77
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: