Új privát üzeneted érkezett!

Szia, Kriszta! Lehet, hogy ez nagyon rossz fényt vet rám, de én évente kb 2* vasalok, amikor férj öltönybe vágja magát és kell a szép ing, egyébként soha. Ezen a gyerek sem változtatott. A pelenkáit (arctörlésre használandó) 100 fokon mostam Flóraszeptben, hogy valamennyire fertőtlenítődjenek.
A ruháinkat (többnyire pamut-cuccok, pólók, pulóverek) szárítón szárítom, előtte jó alaposan kirázom, hogy ne legyen gyűrött. Nem értem, miért kellene nekik vasalás, ránézésre alig van különbség, a felvétel utáni 2 percben pedig a mikro-gyűrődések is kisimulnak. A babaruhákat végképp nem értem, miért kéne vasalni.
Ha a sterilitás a cél, megjegyzem, a baba 1 éves koráig nem volt beteg, szájpenésze, gombája se volt soha. Szerintem addig volt ez a módszer a sterilitás eszköze, míg kézzel vagy táércsás mosógléppel mostak az asszonyok, ami közel sem olyan hatékony, mint az automata.
Tudom, hogy nem ez volt az írásod lényege, bocs, hoy fennakadtam rajta Kép
méri
 
 


Kriszta77,
Tul sok az elvarasod magaddal szemben, nem kell olyan maximalistanak lenni! Azert orulnek, ha en pl. feleannyi takaritasra es felmosasra, na meg vasalasra ra tudnam magam venni, mint te!
Ahogy Meri is irta, szerintem is tok felesleges dolog a babaruhakat vasalni! En 60 fokon mosom a babaruhakat, duplan oblitem oket. Ha sut a nap, az nagyon jo, fincsi illata lesz a ruhaknak, es fertotlenito is! Vasalni legfeljebb a ferjem ingeit, es a nagyfiam rosszabb minosegu, gyurodos poloit szoktam, vagy ha valami ramatyul nez ki!
Ne hajszold tul magad, az agyonvasalt ing is ugyanugy osszegyurodik!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Kedves Méri és Zsuzsi!

Köszönöm, nagyon megnyugtattatokKép. A takarítási "kedvem" azért működik, mert 2 szobás lakásban élünk, és max. 2 óra alatt kész vagyok. A felmosás muszáj!, mert a manó szinte az egész lakásban autózik, csak a szobájában nem. A vasalással kapcsolatban jó anyám még a fiam születése előtt a fejembe verte, hogy a babaruhákat mindennap vasalni kell "mert ezt így kell fertőtleníteni". De bevallom a ti módszeretek jobban tetszikKép, és így nem kell majd naponta azon rágódnom, hogy a gyerkőc mikor akar besegíteni a vasalásba.

Még 1x nagyon szépen köszönöm, aranyosak vagytokKép.

Üdv. Kriszta
Kriszta 77
 

 
 

Végre valahol nem gond, ha valaki nem tökéletes. Három gyerek melllett a be nem fejezett dolgok szakértőjeként és örökös békebíróként neveznék hozzátok. A táskás sztori különösen tetszik. Vasalnom nekem is anyám miatt muszáj. Szerinte addig nincs befejezve az ebéd, míg nem ragyog a konyha, és nincs felmosva az egész lakás. Nem látom rajta, hogy a csillogó kő hihetetlen boldoggá tesz. De mikor két hete eltört a felmosóm, és a férjem csak ma bírta pótolni (eddig nem talált viledát sehol sem) (ő vásárol törött láb és három hónapos okán), szóval ma este kilenctől felmostam, és a domestos illata 8brrr kivételesen mélységes elégedettséggel tölt el. Ma talán jobban fogok aludni. sofka
sofka
 


Zsófi, babanetes legyen a talpán, aki követni tudja a pillanatnyi hangulatnickjeidet! Kép Még szerencse, hogy csak te írsz így, rád ismerek!!! Kép
Nemrég én is átéltem hasonló örömöket, amikor a WC-be már szégyelltem bemenni - azért megkockáztattam Kép -, olyan pályaudvari szag volt. Egyszerűen nem volt időm rá!!! Aztán nem bírtam tovább, és komolyan mondom, kéjes érzés volt bemenni a tiszta, jó illatú WC-be! Csak sajnos, már megint tenni kéne valamit ezért a kéjért...KépKép
Az én anyukám viszont egész más típus. Annyi páratlan zoknit, mint amennyit én találtam hosszas párosítgatás után gyerekkoromban, ti mind, velem együtt, összesen nem tudtok produkálni! Kép Bár lehet, hogy többnek is megvolt a párja, csak nem lehetett felismerni, mert az egyik zöld volt, a másik piros a mosás után...Kép
kíváncsi
 
 


Katus írásával nagyon egyetértek. Nekem most van egy 9 hónaposom, de pontosan ugyanúgy csinál mindent ahogy pár hónapja az Ő kisfia...
Én gyűlölöm a zsúfoltságot. Nálunk 2 szoba áll rendelkezésre. Az egyik 2x3 méteres szoba a gyereké... alapterülete miatt nem nehéz takarítani. Na de a mi "nagyszobánk" . Azt gyűlölöm. Bele van zsúfolva a háló, nappali, dolgozó és egy sarok a gyereknek játszani. A szoba közepét egy nagy francia ágy foglalja el és így a szoba felét... Ha rend van sem látszik a zsúfoltság miatt. Legszivesebben (ha lenne még vagy két szoba de jó lenne) ebbe a szobába nem raknék semmit csak egy ülőgarnitúrát, egy dohányzóasztalkát a szekrénysor és kész. Rájöttem, mikor anyóséknál laktunk, hogy sokkal-sokkal egyszerübb egy ilyen zsúfolatlan szobát rendbetenni.
Vasalni én sem szoktam... egy időben próbálkoztam a vasalással, de akkor a többi munkától vettem el az időt és így sokszor éjfélkor még mosogattam... Kell a fenének a rend, csak kosz ne legyenKép

Kíváncsi!
Páratlan zokni? Hát az akad nálunk is két csomó. És minden újabb mosásnál találok párt abban amit elraktam páratlannak, de valahogy ha 1-et meglelek akkor 2 lép a helyébeKép Már lassan vagy 25 páratlan zokninál tartok, a gyerek még kicsi, nincs annyi zoknia, de gondolom nála sem lesz más a helyzet későbbKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Most, hogy megint ilyen meleg van, az anyuval egésznapos programokat szervezünk a gyerkőcnek (21 hónapos). A lényeg, hogy reggel felébred a királyfi, tejcsi + teljes dísz és már itthon sem vagyunk. A reggeli is a mamánál v. útközben ér minket, a nap eltelik, és mi kb. este 7-8 körül hazaérünk. Péntek reggel még kitakarítottam, hátha feljönnek a férjem haverjai, kihasználva a szabad estét, tehát rendben hagytam itt a lakást.
Na, tegnap du. hazajöttünk. Buli nem volt, viszont az én drága párom, annyi piszkot "alkotott" az egész lakásban mindenhol, hogy csak na. A szemetesben már púposan állt a kidobnivaló és várta türelmesen sorsát (tőle várhatta). Amikor ezt még finoman! szóvátettem, közölte, hogy kb. másfél óra múlva itthon lesz, meghogy nem várt ilyen hamar?, és hogy természetesen megcsinálja. Ő. (Ha-ha). Persze csak azért ajánlja fel, mert ismer. Na mindegy. Kitakarítottam.

Mai napi folytatás. A gyerek úgy döntött, hogy tízóraira a gyümölcsnél a ropi sokkal jobb, úgyhogy kibontatta velem a zacsit, majd szanaszét szórta. Nem tudom, hogy sikerült neki, de az egész lakásban ropidarabok voltak. Közben lejárt a mosás, irány teregetni az erkélyre. Kicsi szívem nagyon segítőkész, hát hagytam érvényesülni. Mikor a második adagot vittem ki, látom, hogy nagyon elmélyülten, ülve! játszik (nem szokása, még az étkezések alatt is 5x körberohanja a lakást). Nézem, hogy mi a manó kötötte így le, és látom, hogy a gyerek, és a ruhája tiszta hamu, a kezében pedig ott virít v. 5 db. csikk. Az én "cseles" párom, egy bádogdobozban gyűjtötte a "kincseket", nehogy má' sokx kelljen üríteni a hamutartót. Rendben. Vizes ruha le, gyerek fel, irány a kád. Az esti hajmosás emlékére végigüvölti, ahogy lemosom a lábait és a karjait.
Utána teregetés, babavisszaterelés, és mikor az utolsó ruci is a szárítón van, a gardrobból kivadászom a porszívót. A gardrob nálunk a "mindent bele, és senki se lássa" funkciót tölti be, gyermeknek, ahogy meglátja, felragyog az arca, és rémülten veszem észre, hogy a festékes ecset már a kezében is van. Nem baj, amíg én kivarázsolom a "minden" alól a porszívót, gyermek addig a fél készletet kipakoljaKép. Már nem is vagyok ideges, csak magamban szídom a párom, hogy pont ma dolgozik. (Pont most érkeztek meg a koncertjegyeim, juhéééKép) Szóval. Porszívó. Az erkélyen lévő min. 30 db. csikket "beszippantom", majd jövök a szobába, és 3 mp. múlva olyan kocsmaszag van. Leszedem a porszí nyelét, a csikkek a földön találkoznak a ropikkal. A dugulást okozó cd-borító zacsit (mi mást, utoljára életem értelme "segített") kioperálom, és eltűnnek a csikkek, a ropik, kicsit később a kocsmaaroma is. A gyerkőcöt közben a járókába száműzöm, remélve, hogy így könnyebb mindkettőnknek. Nekem könnyebb is. Még jó, hogy az ebéden túl vagyunk, mert egy peluscsere után egy kis limonádé elringatja az én csillagvirágom.

Gyerek alszik, ruhák száradnak, rend van, kész az ebéd, koncertjegyek megérkeztek, anya vérnyomija is az egészséges tartományba kúszik vissza.Kép.

A történetből nem derül ki, hogy a gyerek után kell többet pakolni, v. a férjem után takarítaniKép.

Mindenkinek minden jótKép

Üdv,
Kriszta (akinek ma már nem kell kávézniaKép, és aki soha nem lesz tökéletesKép)
kriszti_77
 
 


Jó estét Mindenkinek!
Kíváncsi, ez a Nick dolog nem megy még tökéletesen. Kezdetben volt az emil címem, gondoltam az lesz az azonosító. De már haladok, és a Sofka mégiscsak barátságosabb a zsofisarknál.
Szóval a mai nap fénypntja 25 kg enyhén szottyos sárgabarack. Kell az a kis kikapcsolódás estére, mert barackot forrázni csak akkor merek, ha alszanak a kölkök. Nem fogjátok elhinni, de az ajándék Anyósomtól származik, aki külön konyhát tart fenn a lekvárfőzésféle munkáknak a pincében. Nekem nincs ilyesmi, úgyhogy most minden tele van a hülő (vagy hűlő) trutymóval. Holnap a negyven fokban isteni lesz lekváros üvegekbe tölteni a cuccot. Nem is lenne gond, ha nem érezném, hogy ez az ajándék is csak egy apró figyelmeztetés: rendes háziasszony kamrája már kitakarítva, benne sorakoznak a befőttek, napról napra egyre többen. Nálunk van még három üveg tavalyi eperlekvár. Na de majd a dunszt után jöhettek hozzánk kamrát nézni. És végre két napig én is mennybe megyek a saját szememben. Három gyerek mellett!
Tudja valaki, hogy word filet hogyan lehetne ide másolni? zs
sofka
 


Kifelejtettem a tavalyi lekvárfőzés csúcspontját: Valaki elárulta, hogy ha a csavaros tetejű üvegeket fejreállítva dunsztolod nem kell hozzá tartosítószert rakni. Éljen a vegyszermentes befőzés. Kár hogy éjféltájban, félálomban egy műanyag (bár kétségkívül csavaros) kupak is a kezem ügyébe került. A többit a fantáziátokra bízom. A kulimásszal, a lekváros takarókkal nehezen boldogult barátnőm a mosógép.
sofka
 


Hello Lanyok.
Sofka, én is kiprobaltam ezt a fejjel lefele bulit. Eredmény: 6 üveg buggyant lé... Még jo, hogy nem minden üveget forditottam le...Kép
Neked RENDES lekvarod lett??? Nem ilyen trutyo???
Vendég
 


Én azt hallottam, hogy ha dupla celofánt teszünk és közé tesszük a szalicilt, az is működik, és akkor a lekvárban-befőttben nincs tartósitószer. Aki mondta, annak láttam a kamrájában az üvegeket! Ugyanakkor anyám kamrájában minden felforr, a lekvárt kivéve, nagyanyám anno meg simán tette el a kompótokat, szóval szerintem bonyolultabb a dolog.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Az én lekvárom tökéletes! Legalábbis a családom imádja. Persze nem fogy el soha annyi, mint amennyinek nekiállok. Az ősi szokás, hogy mázsányit kell csinálni. Meg az önszivatás. Mindig csinálok egy csomót kis üvegbe (bébiétel) és a kíváncsiskodók kapnak ajándékba. Eddig bevált. A szalicil meg nem árt, az infarktust állítólag még meg is előzheti, aki rendszeresen szedi aszpirinként. Szerintem lekvárban sem árthat. Valószínűleg sok cukor, és kellőképpen hosszú főzési idő a titok nyitja. NEm túl rövid, mert akkor maradnak a bacik, és lesz minden szép zöld és szőrör, nem túl hosszú, mert... Bár a domestos töményen a félórán át leégetett rizst is kihozta a lábasból.
sofka
 


Nahát, akkor legalább a lekvárod az! KépKépKép

Különben szerintem a lekvár titka a csillagok állása ...KépxKép
Meg a tisztaság. Legyen minden teljesen csírátlanítva, használjunk lehetőleg új csavaros tetőket, ne sajnáljuk a cukrot, végül: figyeljük a csillagokat!!!
kíváncsi
 
 


Figyelem Mindenkinek!
Minden üveg sterilizálva, minden tető rácsavargatva (nem volt mind új, de hátha), az egész fejreállítva hempereg a dunyha alatt, én meg megyek, ránézek a páromra is, mert azt hiszem hátrányban érzi magát az utóbbi napokban a barackokkal szemben. És ma nincs is jogom ide írni, mert szinte tökéletes vagyok. Csak azt nem értem, miért áll a pincében a mosnivaló, a teraszon meg az, ami vasalásra vár.
sofka
 


Visszaveszek a glóriám csillogásából. Ma amikor nekiálltam ebédet főzni először kellemes szag szállt fel a tűzhelyből. Aztán egyre kellemetlenebbé vált. Végül nem égett a gáz. FEltáró hadműveletbe kezdtem, és nicsak? A cukros barack szépen ráégett az egyik rózsára. A tűzhelyem ragyog, holnap hűtőtakarítás. Éljen a gyereknélküli szabadság.
sofka
 


Én nem vagyok tökéletes. Apám meglepte az anyut 40 kg s.barackkal. Ő megfőzte a lekvárt, mosott, főzött, takarított, árut szállított vidékre, és este hozott nekünk 2 üveg lekvárt. Na ő tökéletes, én meg tökéletes gyerek vagyok, mert úgy szeretem a lekvárját mint senki más, és egy kis üveg nálam max. 4 napig tart. És úgy tudom dicsérni, de úgy...
kriszti_77
 
 


Sziasztok!
Beveszteka tökéletlenek közé? Ma arra gondoltam, hogy veszek egy nagy szeneslapátot, játéklapátolásra. Két napig rakosgattam , válogattam típus szerint a játékokat, azért ennyi ideig, mert előtte egy hónapig (jó, 10 napig nyaraltunk) egyáltalán nem pakoltam össze. Más kérdés, hogy ma már a szoba közepén áll egy nagy kupac vonatsín, plüssállat, kisautó némi legóval vegyítve. Na ennek az összelapátolására kellene a szeneslapát...
Amúgy ma találtam egy kétnapos hangyajárta túrórudi darabot is a játékok között.
A többi helyiség állapotáról inkább nem értekeznék...egyelőre a közelmúltbeli költözés jó alibinak tűnik...
SZóval nagyon megörültem ennek a topiknak, úgy látszik nem csak én vagyok trehány, és nem csak én netelek amikor teszem azt fürdőszobát kéne takarítanim!
Üdv minden tökéletlennek
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Ágyat húztam a négyéve Orsinál. Hogyí mi ebben a különös? Az a palacsinta volt, a kispárna alatt. Szerencsére túró nélkül.
sofka
Anyósom eljött segíteni. Vasalt. Aztán kifejtette, hogy azért nem boldogulok, mret túl sok a ruhánk. Szerinte nem azért került a mosásba, mert használva vagyon? Na ja, az ő 77 éve sférje nyilván nem cserél ruhát már fél nyolckor kakaózás okán. És hol van még az este?
sofka
 
 


Az mennyire tökéletlen dolog,ha a gyerek kajáját a Babanet miatt rendszeresen leégétem?KépÉs magamat is...Kép
Néha már lelkiismeretfurdalásom van.Meg vagy 3 lábas,amiből nem jön ki az odaégett kaja...

Anyapoc
Névtelen
 


Anyapoc!
Leégett lábasra domestos töményen.
Nálunk mna apa háborgott, hogy nincs egy pólóm, egy bugyim... Pedig csak a vasalásra szánt idő egy része ment a netre...
sofka
sofka
 
 


Sofka

De ismerős a nincs egygöncömamitfelvegyek...Kép
Domestos nem műkszik,mert ha azzal főzöm ki,Apa roszul van(finnyaKép).És akkor is megérzni,ha nem akkor csinálom,amikor itthon vanKép!Így súrolom még egy darabig,már megszoktamKép

anyapoc

anyapoc
 
 


SZiasztok!
A vasalásról rég leszoktam, azaz rá sem szoktamKép, de az alsógatya és a zokni nálunk is hiánycikk, hiába mondom, hogy ott van a ruháskosárban, ami arra vár egy hete, hogy elpakoljam.
Most megyek, mert kakaszag terjeng, azt meg muszáj most megcsinálni Kép
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Jé, a ruhák nálatok sem mennek még önként a szekrénybe? Bár jó uram soxor ott sem találja őket. Csak a szeme zavarhatja a látásban.
Anyapoc: Nem kell főzni, csak bele töményen. Két nap állás (pl. teraszon), utána sikálás, könnyedén, és semmi szag.sofka
sofka
 
 


Pedig már elkészültek elméletben az önkiteregető és maguktól a szekrénybe menő ruhák tervei, de a kivitelezés még nem jött össze...
A múlt héten igen érdekes leletre bukkantam a sütőben. A pizzasütéshez kerestem a tepsit, csak az volt a baj, hogy még a nyaralás előtt betette mosatlanul, némi ráégett ételmaradékkal együtt. Feltehetően el akartam súrolni, de bokros teendőim közepette elfelejtettem...Na most meglett, vastag szürkés barna bolyhos penészréteggel borítva. Tiszta penicillinKépKép SÚrolhattam, de még a sütőt is!
Amúgy nálunk azóta van rend (nem a sütőbenKép)a konyhában amióta van egy vén mosogatógépem. Régebben sose pakoltam el a szárítóról az edényeket, onnan vettem elő mindent. Most viszont mint a kisangyal minden a helyén, ugyanis csak üres mosogatógépbe lehet bepakolni a szennyes edényeket! Megyek pakolok is egyet, hogy hallhassam kedvenc gépem andalító zümmögését, mielőtt sütök egy csokitortát. (egyszerű torta semmi fakszni, ha valakit érdekel leírom)
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Hajnali hat óra. Ded békés gőgicsélésébe anyóshangok vegyülnek. Másik oldalra fordulás, ez csak rossz álom. Folytatódik: rémálom. Kiugrott kicsit virágot locsolni, gyereklet hergelni. Na meg föl is söpört. Csak hogy lássam, nem vagyok tökéletes.
sofka
sofka
 
 


Én sem vagyok ám tökéletes:-)
Ma reggel úgy döntöttem, hogy véget vetek a konyhai csatatérnek. Hiába van a mosogatógép, azért mindig akad ezt azt elmosni. A serpenyő, amiben a husikat sütöm... brrrrr. SIkáltam egy laza húsz percet. Viszont most minden csili-vili.
A válásom előtt dupla ennyi edényem volt, de most rájöttem, hogy felesleges, sőt, még ez is sok. Csak nem tudom ti hogy vagytok vele, de én imádom halmozni a semmire se jó, de praktikusnak tünő konyhai izéket:-))))
thira
 
 


Én is netezek, kaja kész és van még 3 tiszta tányér, úgyhogy a mosogatás még várhat Kép. Nemsoká hasznát veszem a vasalástalanítási tanácsaitoknak, kb. 2-3 hét múlva előveszem a gardrobból a babaruhákat. Mármint, ha megtalálom őket Kép. SOKK: tegnap nagyszülők megkérdezték, hogy szentestét idén én tartom-e. Hát persze, válaszoltam, mert nem akartam tökéletlennek tűnni Kép, ha vmi nem lesz tökéletes, ráfoghatom a kétéves és a kéthónapos bébire Kép.

Kriszta
kriszti_77
 
 


Kriszta nem vagy semmi. Ilyet bevállalni! Hányan lesztek szenteste?

Elismerően hümmögő Zsunya Kép

zsunya
 
 


Jajjajajaj

Nemsokára kezdődik a szülinapi zsúr.

gyerektorta kész,felnőtt nasi félig,de a rend...Képgyerekebéd készül,nekünk ebéd nuku...Mi lesz ebből???Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc? chipset mindnkinek. Vagy amit a hűtőben találsz. Teli hassal szebbnek látod majd a világot!!!!
sofka
 
 


anyapoc, na végül mi etettetek?Kép
thira
 
 


Anyapoc jó volt a buli? Szerintem előre be kell engedni a alakásba két gyereket, és rájuk fogni a rendetlenséget. "Én megcsináltam, de ezek a gyerekek..."
MA pillanatnyi ötlettől vezérelve állatkertben voltunk, az ebéd a hazafelé beszerzett hamburger volt. Na jó, kóla az nem volt hozzá. A gyerekek élvezték - az állatkertet isKépKép
A kicsi megijedt a babirusszától. "GYengébbek" kedvéért az olyan vizimalacféle hosszú orral.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


:-)) most éppen aranyos és jó anyukát játszom:-)) sütit sütök. Muffint. Ez az új szerelem. NA meg kaptam végre-végre egy kenyérsütőgépet:-))) hát komolyan az is egy élmény. Olyan régóta vágytam rá, és minden egyes üzletben órákat álltam előtte. A párom mostanra megunta, és meglepett vele. PErsze csak egy kisebbet, szóval nem valami hiper-szuper drgaság, de finom kenyérkét süt:-)))
thira
 
 


Én ma biztos nem voltam rendes asszony. Párom duzzogva elvonult. Pedig csak tegnapi gyümölcsleves volt az ebéd. Meg akartam neki sütni rántott sajtot (ded éppen nem akart semmit sütni), erre kitört, hogy hagyjam a fenébe. Most fent alszik. Én meg ahelyett hogy búsulnék csendben örülök a békés, magányos estének.
sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Ismét idetaláltamKép Igaz már pár napja újra olvasom tökéletlen sorstársaim írásait, de ez a mai nam vitte a pálmát nálam.
Egészen dél körülig minden rendben ment. Teganp még sikerült rendbe szedni a szobát, de a konyhában vészes körülmények uralkodtak amit ma másfél órámba telt megszüntetni. Gondolhatjátok... panel lakás kis főzőlukkal és mégis. De a párom bejelentette, hogy ma ő főz. Marhapörköltet, de persze a nokedli már rám maradt. Igazából én inkább főtt burgonyával ettem volna. Bizonyára ezért volt az is, hogy 3x álltam neki a galuskának, mert valamit mindig elrontottam, holott eddig sosem. A gyerek meg felülmúlta önmagát, pedig csak 10 hónapos. Eszeveszettül randalírozott, úgy fut mászva, hogy öröm nézni. Ebben a melegben meg a popsija állandóan kivörösödik csináljak bármit, kenhetem akármivel. A megoldás rá legalább napi 2 óra szabadon, pelus nélkül. Na persze csak 6 helyre pisilt és nem jól számítottam ki a kaki érkezését és így a szőnyegen landolt. Ismét rombolt a konyhában, kb 5x esett el valahol, és verte be a fejét, ami a legújabb szokása. Komolyan mondom úgy néz ki a gyerek mintha jól bevertem volna az orrát. 3-ra eluralkodott rajtam a depi és a rossz anya vagyok érzés. Mert nem sikerült elkapni soha a gyereket amikor esett, pedig többnyire ott voltam csak épp másfelé koncentráltam. A nap csúcspontja az a galuskakészítés 3. nekifutása volt. Forr a víz már fél órája, úgy lobog, hogy csak na. Teszem a tésztát a szaggatóba és nem húztam azon a karikát 2-nél többet, mikor az egész beleesett a lobogó vízbe a kezem meg utána lendületből. A kezem persze jól leforráztam, úgy fájt, de közben meg a szívem sajgott, hogy hogy lehetek ma ilyen szörnyen béna és szerencsétletn. A párom akkor döntött úgy, hogy a gyereket leszáműzi 3 emlettel lejjenbb az anyukájához. A nokedli tésztát most dobtam ki, mert Csabim nem engedte megcsinálni, sőt a konyha közelébe sem, de mindegy. Párom ma semmit nem evett! Hiába töröm a fejem nem emélkszem rá, hogy evett volna. Gyerekért este negyed 9-kor mentem, megnéztem egy filmet, hurráKép Aztán még levittük a kutyákat (anyósét, mienkét) és mire felmentünk a gyerek aludt. Anyósom elaltatta. Nekem csak haza kellett vinni és azóta alszik, mint a bunda.
Szóval ma egy baromira tökéletlen és rossz nap van a hátam mögött, hiába nem volt a gyerek itthon. Attól a rossz anya és a depi érzése még nem szűnt meg. Merthogy szerdán az ágyról a gyerkőc olyan hátast dobott, pedig akkor is ott voltam, aztán másnap szintén esett, de akkor meg utánam vetődött és orra esett. Akkor dörzsölte le a szőnyeg az orrát két helyen. Mindehhez még hozzájön egy 1 hete ágyban fekvő férj is, aki nyög mert a halálán van. Enyhe vírus volt csak lázzal. Most meg 3 napja fáj a feje és elaludta a nyakát. A főzési produkciója meg ha negyedévente előjön akkár már tartja a tendenciát.
Ja igen. Kértem, hogy hívja fel az anyósát, hogy van-e otthon neki egy kis mazsola meg rumaroma (somlóihoz). Életem párja látja, hogy nincs olaj (üresüveget látta) és meg is jegyezte, hogy nincs az sem. Felhívja anyukáját és mondja neki, hogy kéne olaj... és cica még mi is??? Ki a fene beszélt olajról? Hát te hangzott a válasz. Az agyam eldobom. És meg akarta magyarázni, hogy olajat kértem mikor az őáltala megtalált somlói receptben szó sincs róla. Na mindegy a lényeg, hogy ő azt hitte azt kértem mert a mazsola meg az olaj szó annyira hasonlít egymásra. ??????? Ti ezt értitek? Mazsola vs. olaj! Tényleg baromi egyformán hangzanak. Mondtam is neki, hogy legközelebb a sült krumplit mazsolában sütöm.Kép

Na megyek kialszom az enyhe depim.Kép
sasha
(most nézem milyen regény lettKép)

Kép
sasha
 
 


Nnna,túl a tort(a)túrán..Kép

Lakásban rend lett(ki érti..?Kép),kaja volt,rántotta és Apa csinálta,torták készen lettek...

De a páromnak rendelt 3 X torta nem olyan lett,mint amilyet szerettem volna.Legközelebb én csinálom!!!KépEnnyit a cukrászatról.

Buli lehetett volna sokkalsokkal jobb is,de ez nem rajtam múlt...KépLegközelebb semmiféle rokon nem jöhet,az biztos!Kár,hogy csak egyszer 1 éves a fiam...Ennek már úgyis lőttekKépKép

Letört Anyapoc

Ui:Ja,ez nem a panaszkodós topik?Akkor bocs lányok!Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Zsunya,
ugye mekkora lúzer vagyok? Egyébként jelenlegi számításaim szerint 8-an jönnek, hozzá vagyunk még mi 4-en (na jó ebből 2 minimanó Kép). Mikor közöltem a párommal, hogy egy magabiztos perszét feleltem, eltorzultak a vonásai. Aztán kitalálta, hogy az ő rokonai jöjjenek déletlőtt!, és enyéim pedig vacsorára. Na igen, szerinte egyszerűbb lenne így. Egyébként a szomszédom a húgom, és a vőlegénye szakács (az én párom csak cigizni járt a konyhába, amíg nem száműztem az erkélyre). Ja és azt kikötöttem, hogy semmi extra kaja, halászlét pedig akkor esznek, ha hoznak Kép.

Zsuzsa,
az én fiam is "egészséges és tápanyagokban gazdag" kajcsit evett (Happy Meal) Kép, és hozzá csak úgy nyomatta a sült krumplit. Bezzeg a karalábé főzi nem csúszik így le...

thira,
muffin- és kenyérsütés?! Te mit is keresel itt KépKépKép? Kenyérsütő gép Kép. Kár, hogy az én párom ilyenekre (üzletben ácsingózás) immunis.

sofka,
nem is tudom mi lehetett apa baja Kép. Jól tetted, hogy örültél a nyugis estéknek. Már megijedtem, hogy ilyen eseteknél csak én nem szomorkodom Kép.

sasha,
marhapöri:nyam-nyam. (Nálunk nagyon ritkán van pöri, mert a párom csak a szaftot szereti, a húst nem!!! Finnya KépKépKép ). Balesetes kézre gyógymosoly Kép, remélem nem lett komolyabb baj. A bébi piros popsijára a gyógyszertárit is próbáltad? Ha igen akkor, bocs, ha még nem próbáltad, akkor érdemes, mert a manónak születése óta ezzel kenjük a popót, és a fogzási időszaktól eltekinte még nem volt piros (kopp-kopp). Csak annyi a macera vele, hogy a dokival fel kell íratni, mert így a 300 gr-os kb. 80 Ft-ba kerül, és nem 400-ba. És attól, hogy a törpi borult egy párat nehogymá' rossz anya érzésed legyen. (A rosszcsont Petim most 22 hónapos, és az ő arca is olyan, mintha vernénk a gyereket) Te is tudod, hogy a gyerek onnantól gyerek, hogy kikerül a kiságyból Kép.

Anyapoc,
a mi első szülinapunk is ilyen volt, leszámítva, hogy a tortában - egy kis eldugott cukiból szereztem - nem csalódtunk. Mondjuk mi egy nappal előbb tartottuk, mert az ünnep miatt mindenki akkor ért rá (okt. 23), és másnap - a szülinapon - csak mi hárman voltunk. Idén is így lesz, csak most addigra 4-en leszünk Kép.

Na lépek, mert be kell szereznem a férjemnek egy kólás sört (brrr!).

Mindenkinek minden jót Kép

Üdv,
Kriszta
kriszti_77
 
 


Kriszta!

Igen próbáltam a Boraxosat, a tégelyes gyógyist, a níveát, a Baby Love-t meg még volt egy kis Subocrem mintám is. A lényeg, hogy már kiszellőztettem a gyerek popsiját, bekentem valamivel (jó ég tudja melyikkelKép talán a níveával) és most úgy néz ki hogy jó, nem piros.
Na meg a gyerek ma csak 5x kakált és kb 6 tele pisis pelust szedtem le róla még ezen kívül. De úgy tele volt, már, hogy húzta a súlya és a pisi meg már mellé ment. Megint takarítottam párszor.Kép
sasha

Kép
sasha
 
 


:-)) ja, csak amióta megvettük, azóta mindennap nyaggat, hogy ugye ebben csinálok kenyeret. Szerintem ha azt mondaná, hogy hozzon, akkor jóóóóól megmorogna, hogy minek kelett a gép, ami után amúgy másfél éve ácsingózok:-))))
A muffinsütés, na az ugyan gyors, de ezt sem magunknak, hanem a mai vendégségbe csináltam.
Viszont a sütővel leégettem az ujjamat.
A kimosott függönyt raktam volna fel, és felrakás helyett jött vele karnis is vissza irányba:-)
De úgy kell nekem, minek függönyt mosniKép
thira
 
 


ThiraKép

Függöny? Az micsoda? NÁlunk egy darab sincs sehol, mert a párom nem szeretni, viszont én imádnám, persze valami gyönyörűtKép De majd ha végre sikerült felépítenünk a még tervben lévő házunkat, na majd abban leszKép
A muffinról én is azt hallottam, hogy pillanatok alatt kész.

sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha! Ez is csak azt bizonyítja, hogy a pasiknak csőlátásuk van. Holnap kipróbálom a mazsolában sült krumplit. Gyerekpopsi - körömvirág? Persze valóban a pelenkanélküliség a legjobb.
Thira, anyám kapott kenyérsütőt a kisebbik húgomtól. Azóta ellenőriozve is van rendesen, hogy használja-e. Szegény, nem győz azokon a napokon kenyeret sütni. Különben pedig bótit esznek. A többihez pedig, csak annyit, hogy a Mars közel van, vagy távol, de mindenképp rossz helyen.
Anyapoc: Éljen a szülinap. én ezekre sosem hívok vendégeket. A nagymamik eljöhetnek hét végén. A gyerekek meg kívánhatnak egy jó napot maguknak. Így sikerült idén nyolchónapos terhesen egymás után egy másodikos és egy kiscsoportos bulit lenyomni. De nem értem rá unatkozni.
sofka
sofka
 
 


Sofka

És milyen igazad van.Én tényleg nem vagyok tökéletes...ennyi embert a bulira.Már nagyon sajnálom,de nem csinálhatom vissza...Kép
De majd a következő!!!!!!!

Most sem vagyok tökéletes,mert még mindig netezek és Apa már 10-edjére kérdi,hogy "sokáig....?"

IsmerősKép??

Anyapoc

anyapoc
 
 


Naná, hogy ismerős, csak tudnám honnan!!
sofka
sofka
 
 


Jaj lányok! Megint tökéletlen anya voltam. Elmentem dolgozni du. (tanítok) és nem mostam ki az összes cumisüveget, így kénytelen volt ezt a férjem megtenni. Oda volt, nagyon,KépKép
Amúgy vajúdok, hogy elvállaljam e a harmadik du.-t is a gimiben jó, nagyon jó pénzért, és hagyjam a töpszliket az apjukra, én meg háromszor csak az alvó manókra jöjjek haza. A pénz kéne, bankkölcsön, nemrég költöztünk, stb., de jó lesz e így nekik?
Viszont ma fini ebéd volt, husi, rizibizi, saláta, gesztenyepüré gyümölccselKép. Na mit ettek: Üres rizst!Kép
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa, én tanulok. Másodévesen szültem. Délután 5-től van a suli. Gyerkőc ebbe nőtt bele. Apával istenien megvannak. Szorosabb a kapcsolatuk, mint elképzelni mertem. Szóval hajrá! Ha jobb a kedved tőle, ők is jobban érzik magukat veled.

Zsuny

zsunya
 
 


Zsuzsa, az első gyerekkel fejeztem abe az egyetemet, diplomaosztón már pocaklakóval voltunk. Mellette aztán lenyomtam egy felsőfokú tanfolyamot. Túléltük, és soha nem éreztem, hogy gyesbeteg lennék.
Ma megint nem sikerült tökéletes ebédet készítenem robotoló uramnak. A gombapaprikáshoz nokedli helyett rizs készült. Ő mondta, hogy fogyózik, hát akkor meg? ...
sofka
sofka
 
 


Köszi Lányok bíztatást!
Belevágok! Végülis a tanítványok között is rengeteg kismama vanKép
Sofka! Nálunk ma egyáltalán nem lesz ebéd, mert 10 perc múlva indulunk dokinénihez óvodai egészségespapírért, utána szokásos játszóterünkre. A virsli az mindig bejön, majd főzök du.
Tudjátok hol érzem magam "tökéletesnek"?A játszótéren. Minden nap kint vagyunk jónéhány órát. Ügyi vagyok, mi?Kép
SZiasztok, jó napot mindenkinek!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok!

Kösz Lányok!
Ma éjjel a fiam rekodnemaludt!Kép Én éjjel 1-kor birtam elaludni, pedig már éjfélkor ágyba kerültem. Aztán fél óránként óránként robogás a gyerekhez. És mivel egyszerüen nem tudtam mélyen elaludni ezért reggel 7-kor úgy éreztem, hogy semmi se aludtam. Apa az 5-kor kelt, mert nem tudott aludni (ő így is 7 órát aludt egyhuzamban), így 3/4-5 től ő gyerkezett 7-ig. Na de a gyerek csapkodta az ajtókat, meg egyéb elfoglaltságot talált és mindig megnézte (kb 10 percenként) alszom-e még, úgy, hogy rámmászott. Aztán 8-ra mentünk egészségesre a kiütések miatt, kiderült valamik megcsípték, de nem szunyot. Pók, vagy hangya. De hol és mikor és hogyan? Panel, itt max pók van, de azt se találtam sehol. Aztán irány a közért, beszerezni a somlóihoz valókat. Aztán hazarértünk és 10-kor már aludt a gyerek egészen negyed 12-ig. Addig végig szívtam a konyhában és kiderült, hogy hiába, illetve madáradag miatt. 6 tojásból piskóta az lótúróKép 2 adag és még vendégek is jönnek, illetve csak az unokatesómék, de vagy ők esznek vagy mi. Aztán jött a csabi, hogy pucol krumplit... ez már fél 12-kor volt én akkor fejeztem be a csokiöntetet... Az utolsó mozzanat az összerakás előtt, gyerek is már ébren.
Aztán végre leültem és drága párocskám megjegyezte, hogy "Igazán megmoshattad volna a krumplit" KépKép Tényleg, miért gondolod én eddig unatkoztam?
Miközben ő itt bent tespedt a tv előtt. Na jó, hajnalban összerakott egy gépet... De ennyi, az sem volt több 1 órás melónál.
Aztán még a piskótát sem volt hajlandó megkóstolni, hogy ugyan csináljak e másikat, vagy jó-e így? Kicsit száraz, kicsit ropi. Szóval pont olyan mint amilyen én vagyok: tökéletlen.

sasha

Kép
sasha
 
 


Zsuzsa

Én most megyek vissza főállásba a suliba 22 órában és vagy 6 lesz a délutániban is!hajráááá!Majd húzzuk egymást,jó?Kép

Sasha

Fel a fejjel,ez lehetett volna sokkal rosszabb is...És ha már úgyis tökéletlen vagy,nem mindegyKépKép?

Én ma nagyon tökéletes voltam,mert nem voltam itthonKép!Hogy utána mi lesz,amjd elválik...Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


AnyapocKép

Hát a somlói galuska eredményes volt! A párom ismét nyomhatja az ágyat, rosszul lett tőle... ez most komoly. Olyan édes lett, hogy az már fáj. Így volt a receptben én meg követtem vaktában. Ez van. De kész az ebéd is. Rántott hús párizsiasan és burgonya.

sasha

Kép
sasha
 
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: