Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Enikő,remélem,körülöttem is lenyugszanak egyszer az indulatok teljesen.

Kati,hogy megy az otthonlét?Ne vegyél cigit!Ha már van egy dobozzal,úgyis mindet elfüstölnéd!

Mariann,én a baba miatt hagytam abba,most októberben és néha beleszippantok valakiébe sajna,de nem megy teljesen.Kép

Kinga
nyinike
 
 


Kati: Gondolj arra, hogy Angliában baromi drága a cigi Kép Hátha ez kicsit visszatartó erő! Kép Szopik még Lili?

Kinga: Naná, hogy megnyugszanak majd. Főleg, ha majd meglesz a babóca!Kép Ő lesz a család abszolút kedvence, ez tuti! Kép Képzeld nekem azt a mondta a dokim mikor terhes voltam, hogy ha nem birok kakilni (székrekedés), akkor nyugodtan gyújtsak rá,szívjak el a cigit. (csak az a baj, hogy hánytam még a szagától is KépKép) Szóval nem szívtam! Kép

Képzeljétek megbeszéltük a tartásdíj összegét apával. Kérdezte mennyit kérek. Mondtam neki, hogy én semmenyit, a gyermekének amennyit Ő tud adni Kép Nekem nem az a célom, hogy őt megkopasszam anyagilag.meg annyit úgy sem tud adni amennyibe velójában kerül (és eddig került) nekem a baba, mert ezt nem lehet összegben kifejezni) Ha belegondolunk, akkor nincs az a pénz, amit ne lehetne rákölteni a gyerekre. Attól, függ ki mit enged meg a gyereknek (vásárlás szemponjából). Hát én pl nem vagyok egy költekezős. Jó, amit kell azt persze megveszem,amire tényleg szüksége van, de pl nincs 500 játéka, mert nem létkérdés.
Na mindegy, nem mondott túl sokat én meg elfogadtam. Úgy is hoz neki mindig valamit ha jön hozzánk! Nem szeretnék pofátlan lenni!Kép

Na puszka!
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok


EnikőKép
Pofátlanságról szerintem szó sem lehet. Végül is az ő gyereke is. És a gyerek sokba kerül. És minnél nagyobb lesz ez annál több lesz. Pláne mikor majd elkezd iskolába járni. Szóval azért szerintem megmondhatod majd az apukának, hogy mennyire van szükséged. És nagyon helyes, hogy elfogadtad. Persze pénzzel nam lehet egy apukát pótolni. Mármint gondolok itt a teljes családra. Papa-mama-gyekőc(ök) együtt. Hát sajnos ezt én sem tudom megadni a még meg nem született kislányomnak. És ettől időnként végtelenül szomorú vagyok. Hiába tesz meg az apukája sok mindent értünk, jön majd szülni meg ilyesmi, de akkor sem leszünk igazi család Kép

Mariann
tmarianna
 
 

 
 

Sziasztok!
Nem, megsem vettem cigit Kép es mar a kedvem is sokkal jobb. Ma pedig itt olyan meleg van, hogy az nem igaz. Lili megint betegeskedik Kép

Mariann
Otthon maradok, egyelore. Nagyon nem birtam, hogy munka utan egymagamra szakad minden. Lilit pedig nem lehetett a "szoknyamrol" levenni, mert persze egesz nap nem latott.

Kinga
Az elso het jol sikerult, sokkal nyugodtabbak vagyunk mindketten. Sot, Lili beszede egyik naprol a masikra fejlodott. (Honapokig ugyanazon a szinten volt) Naponta uj szavakkal all elo, es minket is utanoz, probalja ismetelni, amit mondunk.

Eniko
Szoptatok meg, igen. Az volt a fo oka a leszokasnak. Nagyon orulok, nincs mar lelkiismeret furdallasom miatta.
Cigi draga, de a dohany... Es finomabb is! Na ezt gyorsan el is felejtem. Kép

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Enikő,ez eddig eszembe sem jutott,hogy akkor nekem is meg kell beszélnem a tartásdíjat.De gáz!Ha valamiről,akkor pénzről nem szeretek beszélni...Kép

Mariann,nekem most úgy áll a dolog,hogy akár adhatnék családot is Kisbencének,de nem vagyok rá képes,nem akarom.Ez sem jó érzés.

Kati,grat,hogy kibírtad a cigit.Én nem mindig tudok ellenállni,de az új kedvesem rámszól.Puszi Lilinek és gratula az új szavakhoz,és gyógyuljon meg!

Puszóka,Kinga
nyinike
 
 


Sziasztok,

KatiKép
Tök jó, hogy kibírtad. Remélem Lili hamar meggyógyul!

KingaKép
Néha én is úgy érzem, hogy nem akarom, hogy visszajöjjön. És ha így el tudott hagyni, akkor nem is kell, hogy újra együtt legyünk. Nehéz ez! Még szerencs, hogy már úgy-ahogy túl vagyok rajta, és csak ritkán jön rám ez rosszkedv. Így a terhesség vége felé állítólag normál ez a hangulatváltozás meg sirdogálás. Na ja, még 5hét van hátra! Aztán lesz egyéb dolgom is bőven!!!

Mariann
tmarianna
 
 


Azt ugye tudjátok, hogy nagyon nem vagyunk egyedül azok, akik egyedül vállaltak babát vagy egyedül nevelik a gyereküket!
Amikor behívattak a gyámügyre Bogi születése után, akkor a jegyzőnő, mondta, hogy ne érezzem magam rosszul, mert ha tudnám mennyien vannak ebben a cipőben, még jól is érezném magamKép
Szóval átlagosan minden 8. baba ma Magyarországon apa nélkül jön a világra. Úgy értve, hogy se férj, se élettárs, se barát,se apasági nyilatkozat, se semmi.
És akkor még nem beszéltünk azokról a nőkről, akiket "útközben" hagy el a társuk (válás, szétköltözés). Elég sokan megszóltak engem is, hogy "felcsináltak" meg a kislányomra, hogy "zabigyerek", de engem nem érdekelt, mert egyrészt nagyon akartam és vártam ezt a babát, hogy megszülessen, másrészt pedig lehet, hogy itt nálam jobb helye van, mint egy másik gyereknek rossz családban, hülye idegbeteg szülőkkel! Az elején bántottak ezek a megjegyzések beszólások, de mára lepereg rólam és még töb erőt ad, ahhoz,hogy a legjobb tadásom szerint felneveljem. Sőt egy kistesót is lehet, hogy bevállalnék akár egyedül is!Kép De majd kicsit később!

Én nem irigylem azokat a nőket, akik férjjel/társsal nevelik a gyereket(ket). Biztos jó nekik, de nem irigylem. Én már ebbe tanultam bele elejétől fogva, és nekem már az lenne a furcsa, ha lenne valaki.

A gyermek lelki fejlődésében biztosan, szerepet fog játszani, hogy apa nem él velünk, csak hetente 1-2x látogatja a kislányát, de neki is könnyebb igy, ha mindjárt így szokja meg, mintha később pl 6-8 évesen elválnánk. Nem?

Ugyanis arra, nincs garancia, hogy 10-15 év házasság után egyszer csak nem lép le a kedves párja az embernek, otthagyva az asszonyt és a gyerekeket....! Kép Na erre aztán nincs garancia! Még a holtodiglan sem az!Kép

Úgyhogy egy percig se legyetek elkeseredve lányok, egy nő akkor még erősebb, ha egyedül neveli a gyermekét. Meg fogtok saját magatokon döbenni, hogy micsoda frenetikus erőt ad a baba majd nektek KépKép Hajrá Kép

Na bocs az offért, csak ez kikívánkozott KépKépKép

Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

EnikőKép
Jó volt téged olvasni! Nekem lehet, hogy azért nehezebb elfogadni ezt a helyzetet, mert szinte pont akkor költözött el a férjem, mikor kiderült, hogy terhes vagyok. És mindezt 9 év után (7 éve voltunk már házasok). Szóval én arra készültem, hogy igazi család meg ilyenek.

Tőlem pl. többen megkérdezték az elején, hogy megtartom-e a babát meg ilyenek. Ez nagyon furcsa volt, mert nekem ez eszembe sem jutott. Én nagyon akartam már gyereket!

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Enikő,köszi ezért az off-ért KépElhúztam pszichológushoz és azt mondta,hogy mivel Anyáékkal lakom és van egy öcsém is,semmi baja nem lesz a Kisbencének,ha nem lesz vele az apja,mert lesznek körülötte más férfiak és csak az számít,hogy megkapja valahonnan a "férfimintát".Meg amúgy is van egy drága új barátom,aki így-méhen belül is-szeretgeti.Csak kicsit megijedtem,hogy fiút apa nélkül nevelni,az gáz.De most már egészen máshogyan gondolom,naná,hogy jó kis páros leszünk mi a kicsi fiammal.

Mariann,tőlem is kérdezték.Azóta meg másra sem akar mindenki rávenni,hogy menjek férjhez.Na,azt aztán sosem.

Puszi,Kinga
nyinike
 
 


KingaKépKép Egyetértek a férjhez menéssel kapcsolatban. Úgy látszik én genetikailag hibás vagyok, mert soha életemben nem szándékoztam férjhez menni. Olyan fóurcsa, más lányok már tizenéves korukban arról álmodoznak, hogy majd egyszer, hófehér gyönyörű ruhában állnak az oltár előtt és kimondják a boldogító??? igent Kép

Szóval ez bennem sosem volt meg és nem is lesz! Én nem hiszek a házasság szent kötelékében. ÉN a szeretetben hiszek, ami papír nélkül is van, ha van! Ha nincs akkor tökmindegy!

Ma volt apa. Hozott egy kisbiciklit Boginak. Tök aranyos kis piros-lila színű és nagyon aranyos..Kép Még nem tudja tekerni, de hát majd megtanulja!!! Kép
Most mennem kell, bulizunk KépKépKép

Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

Hát én, a velem történtek ellenére hiszek a házasságban. Én tényleg holtomiglan-holtodiglan gondoltam. Persze, ahogy Enikő írta valóban a szereteten van a hangsúly. Az a lényeg. Az esküvő egy szép szertartás, hangsúlyozandó, hogy a felek komolyan gondolják. Csak ugye, sokak később meggondolják magukat Kép
Szóval majd válhatok. Bár erről még nem esett szó. Nekem egyenlőre nem sürgős, na meg ugye a férjem a gyerek apja, nem akartam a születése előtt elválni.

EnikőKép
Majd futhatsz Bogi után, ha beindul a bicójával... Kép
Bogi szülinapját ünneplitek?

Mariann
tmarianna
 
 


Mariann : Igen KépKép a másodikat KépKép

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Enikő,boldog szülinapot Boginak!Már kisbicaja van?Nem semmik ezek a babák,milyen kicsik,aztán mennyi mindent bírnak!

Nemtom,én sem akartam soha férjhez menni.Anya szerint sosem voltam szerelmes annyira.Pedig nem nem akartam tartozni valakihez,csak nem akartam mindenféle papírokat aláírni arról,hogy örökre így gondolom.Pontosan a szereteten van a hangsúly.Azt meg nem kell agyonbeszélni,mert akkor közhely lesz.Ha meg fehér ruhában akarok mászkálni,akkor majd felpróbálok egyet.Valahol olvastam,hogy a szerelem olyan,mint a cukorhab,olyan könnyű és gyönyörű,de ha kimondják és agyonbeszélik,akkor olyan mintha forró vasat nyomnának a cukorhabhoz:összeesik.

Mariann,akkor nálatok is Apuka nevén lesz a baba?

Kinga
nyinike
 
 


Sziasztok,

KingaKép
Igen, apa nevén lesz. Bevallom, az elején bevillant, hogy talán az én nevemre kéne, de jól átgondoltam, és úgy döntöttem, marad az apukája neve. Anno a házassági anyakönyvi kivonatunkba is azt írták be, hogy a születendp gyermekek neve: itt ugye egy név szerepel, amit most nem írok le, de apa vezetékneve. Ja, mert én semmilyen formában nem vettem fel a férjem nevét házasságkötéskor, és így akár az én vezetéknevemet is kaphatná Nádja.

Érdekes dolgot írtál a szerelemről, bár én úgy gondolom, hogy a szerelem elmúlik, tehát egy házasságot (párkapcsolatot) hosszútávon nem a szerelem tart össze, hanem az egymás iránt érzett mély szeretet. Azt hiszem a sírig tartó szerelem csak néhány ritka szerencsés ember kiváltsága. Az én házasságom végét is a szerelem okozta, a férjem beleszeretett valaki másba..... Persze, voltak egyéb okok is, de kenyértöréshez ez vezetett.

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Mariann,először itt is úgy volt,hogy az én nevemen lesz pocaklakó,de aztán meggondoltam és apája nevén lesz.
Igazad van a szerelemmel kapcsolatban.Sajnos,én is rúgtam fel kapcsolatot nem kimondottan konkrét új szerelemért,hanem azért,mert valahogy mindig a szerelem lángolását kerestem,nem elégedtem meg a szeretettel.Pontosabban,világéletemben ezt csináltam.Kép

Kinga
nyinike
 
 


KingaKép

Különbözőek vagyunk Kép És ez így jó! Csak akkor van probléma, ha ebből a szempontból két különbözö típusú ember kerül össze. Dehát... ilyen az élet.

Mariann
tmarianna
 
 


Szia Kinga!

Az én fiam is BenceKép

Én is úgy voltam vele, hogy a férfimintát megkapja apukámtól, meg az öcsémtől, ezen nem kellett aggódnomKépKépKép

És nekem is van párom, aki imádja Bencét, és olyan jó látni, hogy mennyire imádják egymástKépKépKép Nálad is biztos így leszKép

Egyébként Enikő a fiam keresztanyjaKép

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!
Ide is bekoszontok, pedig mar maj' le ragad a szemem Kép Vegre van itthon is internet (15 perce), ugyhogy most mar nem kell arra varnom, hogy Lilire vigyazzon vki mig en konyvtarozom.

Nagyon jo itthon lenni Kép Kép Lili sokat beszel. Legalabbis megsokszorozodott a szokincse. Dumalni azelott is dumalt Kép Raadasul ugy nez ki, hogy itt megerkezett a tavasz.

Meg mindig nem dohanyzom Kép es nem is hianyzik. Na jo, beleszippantottam ketszer, nagyon undorito volt.

Kinga,
gratula az uj 'apukahoz'. Kép

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Kisfiamat a születésétől kezdve egyedül nevelem. Ő most 20 hónapos. Gondolom a hasonló helyzetben lévő anyukák tudják, hogy gyermeküket az apjuk tartásdíj fizetés esetén 3 éves koruktól meghatározott időtartamra elvihetik. A mi esetünkben is ezt tartalmazza a bírósági határozat. Mit lehet tenni ez ellen? Hová kell fordulni, hogy megakadályozzam? Mi a folyamata? Mit vizsgálnak ilyenkor?
Nálunk apuka 2 hetente látogatja a kicsit, de a körülményei és az életvitele tökéletesen alkalmatlanná teszik, hogy róla gondoskodjon. Semmiféle felelősségtudattal nem rendelkezik. Félek, hogy komoly lelki károsodást fog okozni annak, akit a legjobban kellene szeretnie.
Hogy tisztában legyetek a problémámmal, említek néhány példát. Mi egy cégnél dolgoztunk, így előfordult olyan eset, hogy a céges nyaralóban egy időpontban üdültünk( ő a barátnőjével). 5 nap alatt néha percekre odaszökött hozzánk, de amikor lejöttek utánunk a szülei (!), elbújtak egy félreeső nyugágyban és fényes nappal leitták magukat. Emellett kábítószert fogyaszt, a barátai is drogosok. Nincs a közelében egy példaértékű ember, vagy kapcsolat. A családja sem számít neki, velük két éve nem beszél. Velünk minden páros hétvégén 2 órára egész normális, de az utcán köszönés nélkül elhajt mellettünk. A láthatások között eszébe sem jut megkérdezni, hogy van a fia. Emellett koszos, ápolatlan, káromkodik. Tudnám még sorolni oldalakon keresztül. Szerintetek van esélyem? Remélem, segítetek!
Előre is köszönöm: Erika
horoge3
 
 


Nem értelek Erika, miért kellene bármit is tenned? Úgyis lekopik a fiú, ha lesz egy komolyabb kapcsolata, pláne ha mástól még gyereke is.

Ha viszont gondoskodik a kisfiatokról, ne sajnáld - úgy látszik mégis van benne valami felelösségtudat.
Oroszlánkirály
 


Erika,
Kerdeseidre sajnos nem tudok valaszolni, nem Magyarorszagon elek.
Azt szeretnem kerdezni, van okod tartani attol, hogy bantja? Tehat amiota ismered, volt gond agresszioval?
Komoly elhanyagolastol felsz, vagy inkabb csak az aggaszt, hogy nem a legjobb pelda lesz?

En minel tobbet hagytam volt baratomra, annal felelossegteljesebb lett. Neha nehez szivvel viszem a lanyomat, de csak azert mert nem tetszik a lakasa (nedvesek a falak a foldszinten, es bent cigiznek, telen nem szelloztetnek, mert "hideg van" ...)
Ki lehet kotni am nehany dolgot, nem ugy esik ahogy pottyan. Tehat o a lanyunk korul nem dohanyzik (?), nem ad neki hust, ebed utan leteszi az agyba stb.
En most mar ugy vagyok vele, hogy igenis jar nekem az a nehany ora "szabadsag" Kép

Kati
kat_ica
 
 


Erika!

És ő el akarja majd egyáltalán vinni a gyerkőcöt?
Mert nem is biztos, hogy akar élni ezzel a jogával.
Házasok voltatok? Ha igen, akkor (ha jól tudom) egy perrel lehet megszüntetni az eredeti határozatot, és valahogy bizonyítanod kell, hogy nem alkalmas arra, hogy elvigye.
A kicsi egyébként hogy viszonyul az apjához?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Erika,
ha a gyerekre veszélyes a viselkedése, akkor 3 éves kora után sem viheti el. Lehet korlátozni a láthatást úgy, hogy csak a te jelenlétedben, lehet időben is kevesebb, sőt, extrém esetben el is tiltható. Ebben a bíróság dönt, és, ha a jelenleg érévnyes papírjaitok szerint 3 évs kora után elviheti, akkor neked kell beadnod egy új kérelmet, amit érdemes mihamarabb, mert, ugye lassan dolgoznak, és, amíg ninc smeg az új jogerős végzés, addig az előző érvényes. Hogy azt a gyámügy, vagy ki dönti el, hogy mire alkalmas az apa, azt nem tudom, kérdezz meg egy ügyvédet v.melyik ingyenes(akár telefonos)jogsegély-szolgálatnál.
Csak azt nem értem, hogy 2 éve még "normális" volt, azóta süllyedt így le? Vagy, már akkor is ilyen volt, amikor a babát vállaltátok?
rjuli
 
 


Sziasztok!

Zsófi,remélem,így lesz,egyelőre úgy néz ki!EnikőKépNekem is azt mondta a doki,hogy elég minta lesz az én apum,meg öcsém,bár én nem akarom már eltiltani az apjától sem.Csak nehogy Kisbence is pilóta legyen...

Kati,kitartást a cigihez továbbra is.Tökjó,hogy Lili így fejlődik.Te vegetáriánus vagy?

Erika,sajnos,ebben nem tudok segíteni,de nem hiszem,hogy ha tényleg iszik és drogos az apuka,akkor bármilyen bíróság az ő javára döntene.És ha baja lenne,amikor apuci repdes?Tényleg,már akkor is ilyen volt,amikor együtt voltatok?

Kinga
nyinike
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat, és hogy ismeretlenül is próbáltok segíteni.
Kezdetben voltak nehézségek a látogatásokkal, de úgy gondolom, a kisfiam apukája irántam táplált negatív érzelmeket. A babához 20 hónap után is ragaszkodik és ez a kötődés egyre erősebb lesz. Biztos vagyok benne, hogy fizikailag képtelen lenne bántalmazni, bár felém egyszer produkált egy agresszív dühkitörést. Amikor jön, elmennek a közeli játszótérre, utána boltba csokit venni. Majd marad nálunk, hármasban játszunk, közben beszélgetünk a kicsiről. Velem figyelmes, kedves, normálisan beszél. Szóval ő kéthetente pár órára nagyon jó apuka és ezzel semmiféle problémám nincs. A bajok ezen kívül kezdődnek.
Az exemnek volt előttem egy évekig tartó kapcsolata, amely szakításunk után folytatódott. A lány a csládjával ( pontosabban apuka börtönben )és az ex velük lakik. Nem számít ha a barátnője kollégiumban van, vagy hónapokig külföldön, ő akkor is ott húzza meg magát. Közben felépített egy házat, majd abból vett két lakást, maradt rengeteg pénze és a mai napig nem költöztek el onnan. Nyáron általában külön vannak, az ex éppen aktuális kedvesével nyaral a Balatonon. Ez a lány mindent elfogad, semmiféle tartás nincs benne. Nem zavarja, ha koszos, vagy szakad, az sem ha megalázzák és a végletekig kihasználják. Ránk betegesen féltékeny, próbálta eltiltani az apját a fiamtól. Épp ezért nem tudná szeretni. Most náluk is jön a baba. Az ex teljesen maga alatt van, barátainak sem mondta.
Két dologtól rettegek.
1: Hogy a kicsi egy ennyire abnormális kapcsolatot lát. ( a környezet nagyban befolyásolja a morális fejlődést )
2: Azzal, hogy apuka bizonyos helyzetekben nem vállalja a fiát, lelki sérülést okozhat.
Várom tanácsaitokat!
Erika
horoge3
 
 


Erika, Kép
Ha meg tudjátok beszélni, az ex esetleg nem vinné haza a fiadat. Elmennének parkba, kirándulni, ... vagy hozzátok. (Bocs, de nincs használható ötletem Kép)

Kinga,
cigi nincs - fejfájás van, gyakran. Állítólag a méreganyagok távoznak a szervezetböl. Akkor ez a tejbe is belemegy, nem? Tudom, hogy a nikotin is belement, de azért még többet már nem kellene!!!
Ráadásul ma voltam allergiavizsgálaton, kineziológusnál (nagyon "érdekes" volt a vizsgálat Kép). Allergiás nem vagyok, csak érzékeny. Ne egyek cukrot, élesztöt. Valamint 3 hétig búzát, tejet, sajtot, (elöveszem a listát...) paradicsomot, krumplit, fekete tea, fehérbor, cékla, paprika és eper. Még jó, hogy itt a tavasz, és van millió más, amit ehetek. És a csokiskeksznek is vége, ami a kilóknak csak jó lehet. Meg egyek halat (igen, vegetáriánusok vagyunk Kép)

Nöl a pocak?


Enikö, Mariann, hogy vagytok?

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok,

én itt vagyok. És már egyre türelmetlenebbül várom, hogy megszülessen végre a kislányom! Néhány napja már erősen érzem, hogy a terhesség végén járok. (vizesedés, derékfájás éjszaka, kevés alvás, fáradság, fáradékonyság...)

Mariann
tmarianna
 
 


Mariann

Kitartás! Kép Mennyi van még hátra?

Kati
Kép
kat_ica
 
 


Sziasztok,

KatiKép
Doki szerint a terminus 04.22, szerintem 04.16. De nem kötöm az orrára, mert a kórházban, ahol szülni készülök, ha a baba terminusig nem érkezik meg be kell feküdni. Egyébként én akár már most azonnal is szülnék Kép.

Kispapa is egyre zaklatottabb. Állítólag minden telefoncsörgésnél frászt kap kicsit... Tényleg, Lili apukája ott volt a szülésnél? És mikor megszületett, és hazamentél a kórházból, akkor az első néhány napban/hétben ki segített?

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok!
Erika: Kép Kicsit hasonló a mi helyzetünk is, csak nálunk apuka új nője használja ki apukát. A nőci lakik apukánál, a nőci lép állandóan félre..stb És ez apukát (úgy látszik) nem zavarja, mert fülig szerelmes a nőcibe és nem lát mást tőle! Ez van. Sajna nem tudok tanácsot adni. Az viszont biztos, hogy a gyermekednek tényleg nem tesz jót, ha ilyen kapcsolatot lát. Szerintem se engedd, hogy "haza"vigye. Menjenek máshova, kirándulni, természetbe, játszóházba, játszótérre....stb
Exed (apuci) szüleivel milyen a kapcsolta(totok)????

Kati: Hogy birod husika nélkül? Én feldobnám a csülkeimet az tuti, annyira husis vagyokKép. Mióta vagy vega? Halat sem eszel? A terhesség alatt nem volt gond? Az esszenciális aminsavak közül (fehérjék felépítője) jópár olyan van, ami csak a húsokban található és hiánya komoly betegségeket okozhat! Én nem tudnám elképzelni az életem husi nélkül. Igaz, hogy tesóm is vega (félvega) mert ő eszik pl husilevest (húst nem, csak a kifőtt levét), halat, tojást, tejtemékeket....stb. Mondjuk ő azért lett félvega, mert egyszerűen nem szereti a húst. Az igazi vegák csak gyümölcsöt meg zöldséget esznek, semmilyen állati eredetű dologt nem(tojás, tej stb). Te azért ilyesmiket eszel ugye?
Nem gondolod, hogy egy pici gyereknek igen csak egyoldalú táplálkozás, ha nem vesz magához húst? Vagy hogyan oldod meg, nagyon érdekellKép! Meséld el légyszi miket esztek!

Mariann: Hát igen a terhesség vége, már tényleg "terhes" Kép A nem alvás a csontjaid fájdalma, a hátad, az állandó pisilés, kikészíti az embert az biztos! De nem baj, ez azt jelenti, hogy rohamosan közeledik a nagy nap! Addig is kitartás és próbálj meg minél többet pihenni, relaxálni! Kispapi végül is bemegy veled szülni? Lehet, hogy a végén még visszajön hozzád. Ha meglátja a kislányát, lehet, hogy megváltozik benne minden. Sose lehet tudni! Ez oda-vissza is igaz lehet! Láttam én már olyan kispapit (rokonom a lelkem,bár letagadnámKép) aki alig várta a kisfiát, és amikor megszületett otthagyta őket, mert idegesítette a gyereksírás.....Szóval van itt már minden. Csak nyugi és ha elkezdődik és tudsz légyszi értesíts minket Kép! Megy a drukk Kép

Kinga veled mi van??? Írj magadról is. Az új barátod milyen?

Bogi még mindig nem tudja tekerni a kisbiciklit. Úgy járunk kelünk a városba, hogy ő rajta ül a bicin kormányoz, én meg tolom. Marha nagy élmény, főleg amióta rájött, hogyan lehet fékezni, azóta állandóan fékez én meg toljam.... Kép aztán meg nagyokat nevet rajtam, hogy erőlködök Kép Olyan kis rafkós csajszi! Kép Na mentem főzni! Husit husivalKép Na jó meg egy kis főzelék is lesz!

Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikö,
Ne csináld! Elgondolkozom kb. kéthavonta, hogy Lilinek adjak-e, megkap-e minden fontosat - ne nyugtalaníts! Kép
Hús nélkül, több ételcsoport kombinációjával kaphatsz teljesértékü aminosavakat, pl. gabona+tej (tejberizs). Próbálok minnél változatosabban fözni, így mindenböl kapunk. Az a legföbb érvem (anyám ellen), hogy nem attól lesz valakinek egészséges az étrendje, hogy húst is eszik. Vegetáriánusok és húsevök között is van olyan, aki nem eszik elég egészséges kaját.
Morális okokból lettem vega, de nem mindenki szeretii a húst, vagyis én nem találtam nehéznek.

Az a dilemmám most, hogy hagyjam-e Lilit húst enni, pl. ha apukánál van? Vagy csak egy-két év múlva, amikor már tudja mi az? A halat néha nagyon megkívánom, három nap után már beadom a derekamat. Olyankor persze Lili is kap belöle.

Mariann,
Lili apja nagyon ki volt készülve. (Más gondok is voltak, de a baba is) Olyannyira, hogy amikor szabit kapott, elutazott a hétvégére, én pont akkorra voltam kiírva. Két nappal a dátum után hívtam fel, ö fél órával azelött ért haza. "Csak arra vártál, hogy hazajöjjek, mi?" Kép
Hát, ha egy órával elöbb hívom, leszállt volna a vonatról, és velem lett volna. De mivel más város ban lakott akkor, és éjszaka volt, csak reggel tudott jönni.
Ne tudd meg, a fényképeken ö fáradtabb mint én!!!

Anyukám kijött két hétre, és az ex is kapott még két hét apasági szabit, úgyhogy volt segítség. Azután meg semmi. Na de erröl inkább most nem. (Még most is felhúzom rajta magam)

Kispapa csak hagy szenvedjen! Vegye ö is ki részét az izgalomból Kép
Gondolok rátok!

Kati
kat_ica
 
 


Kati: Nem akartalak nyugtalanítani! Csak az ember alapvetően húsevő (mindenevő) lény ( a fogazat formájából itélve mondják az okosok). Szerintem kell a husi, de ez csak az én véleményem. Az mindenesetre nagyon jó hogy halat azért esztek Kép Szerintem elég a hal, bár én biztos, hogy belevinnék egy kis sovány szárnyast isKép. Csirkecicit vagy pulykát, ami sovány a bőre nélkül. Te döntöd el, hogyan akarod táplálni a gyermeked. Szived joga. És különben is vannak népcsoportok akik nem esznek husit egész életükben és tök jól elvannak. Szóval én nem tudom mi a helyes, én személy szerint a hagyományos (vegyes) étkezés híve vagyok. Szerintem ha Lili jól fejlődik, nem sápadt, nem fáradékony, nem beteges akkor semmi okod az aggodalomra. De halacskát továbbra is egyetek!! Kép Sokat! Kép Tényleg milyen halat szoktál venni? És hogyan készíted el??

Ha elmegy Lili apához és ott adnak neki husit, akkor óvatosan, fokozatosan vezessék be, erre vigyázz, mert eddig nem volt hozzászokva, még a tejcsin keresztül sem......

Puszka Kép
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Nézelődtem a topicok közt, és szemet szúrtatok. Bár én nem nevelem fogom egyedül nevelni a kisfiunkat, mégis érdekes a számomra ez a fórum, hiszen a férjemnek egy élettársi kapcsolatból van egy két éves kisfia, akit rendszeresen látogatuk...pedig a mama miatt nagyon nehéz, főleg most, hogy félidős vagyok a mi babánkkal.Ha valakit érdekel a másik oldal is én szívesen írok nektek. Nem csak önző szőke szexistennők állnak az apukák mellett, akik megvetik és utálják más gyerekét...
Ha érdekel benneteet, hogy egy férfiban, vagy a gyerekeitek "új" családjában mi zajlódik le, hát kérdezzetek bátran.
Üdv
Anna
szarkamama
 
 


Szia Anna!
Mi zajlik le? Mesélj! Éppen érdekell Kép


De azért nem vagyunk ám egyformák. Míg te elfogadod a párod előző házasságából született gyermeket, ez nem jelenti azt, hogy más nő is ugynígy elfogadja. Tudod vannak olyan nők is,akik pl utálják a gyerekeket és soha nem akarnak gyereket. Vannak olyanok, akik a sajátjukat szeretik, a másét nem.
Ha magamból indulok ki, én is elfogadnám a párom korábbi kapcsolatából származó gyerekét, de nem biztos, hogy ezzel mindenki így van! Sőt, egészen biztos, hogy nincs!

Nagyon megköszönném, ha írnál pár gondolatot, hogy hogyan viszonyulsz a a párod gyermekéhez, hogy a családod hogyan viszonyul, hogy a gyerek elfogadott-e téged és a születendő kistesót...stb

Jó babavárást és várjuk az élménybeszámolókat Kép
Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Anna, engem is érdekel.

Belegondoltam most, mi lenne/lesz, ha az ex uj családot alapít. Nem tudom, hogy állnék hozzá. Most neki Lili a legfontosabb. Bármikor számíthatok rá, a segítségére. Csak a munkájával kell "osztozkodnom". Már most is megsértödöm (egy kis idöre) ha úgy érzem, hogy "hanyagol" minket/Lilit.
Persze felnöttek vagyunk, túl lehet ezen tenni magunkat.

Jó téma, beszélgessünk! Kép

Enikö, ettünk megint halat. Lili befalta, én émelyegtem Kép

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok,

csak egy gyors bejelentkezés.

2004.04.20-án, 18:33-kor megszületett Nádja (3950 gramm és 57 cm). Már lassan egy hete otthon vagyunk. Profilomban és albumban vannak képek is.

Anna, engem is érdekel a dolog. Sokszor gondolok arra, vajon a volt barátnőm (?) mégis mit érezhet, mit gondolhat. Azt hittem korábban nem tudok igazán gyűlölni valakit, tévedtem (szégyellem is kicsit a dolgot, dehát ez van...).
Nekem már azt is nehéz lesz tolerálnom, ha majd arra kerül a sor, hogy annak a nőnek a közelébe kerüljön a gyerekem.

KatiKép
Hát ez az új család alapítás nálam is mumus. Mi 3-om felé osztozkodunk apán (munka, barátnő, Nádja). Bár apa, állítása szerint, ő nem akar új családot. Csakhogy én már nem mindent hiszek el neki.

Mariann
tmarianna
 
 


Mariann,
Nagyon sokszor gratulálok! Csodaszép ez a lány Kép Kép
A szülésnél minden rendben volt? És jól vagytok?

Nálunk meg a jó hír - sikerült a bilibe kakilni ma (bár a pelusba is jutottKép) Már csak a pisire kéne rávezetni valahogy.
Négy napja zuhog az esö Kép

Kati
(Hová lett mindenki??)
kat_ica
 
 


Mariann: Millió gratula ehhez az óriási, gyönyörű babához!! Kép A szülésről kérnénk szépen részleteket!!!! Kép

Kati: De ügyes ez a Lili. Az én Bogim ha meghallja azt a szót, hogy bili, mindjárt visít Kép Nagyon utálja, nem tudom miért. Pedig úgy örülnék ha bilizne végre, vagy a nagyvécébe kakilna. Na majd a nyáron edzünk rá KépKép

Apucinak bejelentettük, hogy összeköltözünk a barátommalKép Kicsit sokkot kapott. De hát ez van....nem fogok kolostorba vonulni, csak mert apuci nem akar velünk élni. Jogom van párkapcsolatban élni! Ő is együtt él a barátnőjével, nekem is szükségem va valakire Kép És az a legdurvább, hogy Bogi az apjával egyedül (nélkülem) nem megy le a játszótérre, de a párommal szó nélkül Kép Hát többet találkoznak!!!Kép

Kinga veled mi van, olyan régen írtálKép!!!???

Anna: nem írsz semmit? Kép Pedig kiváncsivá tettél bennünket!

Na mentem főzni, pusszancs mindenkinek!!

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

Köszönöm a gratulációkat, Nádja nevében is. Íme a szülés részletei. (bevallom, már korábban megírtam egy másik topic-ban, így csak ide kell másolnomKép

Szüléstörténet:
Április 19-én reggel 3/4 7-kor felébredtem, hogy pisilni kell, kikászálódtam az ágyból, majd vissza. Aztán 7:10-kor éreztem egy tompa nyomást a pocakomban, és már ömlött is a magzatvíz belőlem. Rohanás a fürdőbe, meggyőződtem róla, hogy ez az, aminek gondoltam. Telefon a férjemnek, hogy jöjjön azonnal értem, és menjünk be a kórházba. Aztán felhívtam a szülésznőt is, mondtam neki, hogy kb. 1-2 óra míg beérünk. Mert persze Nádja hétfő reggelt szemlélte ki indulásnak, amikor Piliscsabáról a belvárosba jutni elég sokáig tart. Ráadásul, a férjem, ugye a belvárosban lakik, úgyhogy onnan jött ki értem.
1/4 10-felé értünk a kórházba. Egy darab fájásom nem sok, annyi sem volt. Szülésznő megvizsgált, szűk egy újjnyi, feszes méhszáj. Innentől kezdve egész nap a szülőszobán heverésztem, és nem történt semmi. Időnként rámrakták a ctg-t, Nádja remekül érezte magát. Estére elértem a bő 1 újjnyi tágulást. Éjjel a férjem hazament aludni, én a szülőszobán éjszakáztam. Reggel 1/2 8-kor bekötötték a fájáserősítő infúziót. Persze így is nagyon lassan haladt a dolog. A fájásgyengeség oka egyébként a korai burokrepedés volt. Mikor kezdtek erősebbek lenni a fájások, bekötötték az EDA-t. Egyre nyomták fel az infúzió adagomat, de továbbra is nagyon lassan haladtunk. Közben volt kézzel tágítás is, kb 5-6-szor. Az rettenetesen fájt. 4 óra után valamivel, eltűnt végre a méhszáj és kezdtem lent érezni a babó fejét, hogy feszít. Felültem és nyomni kellet, de nem igazán haladtunk. Eddigre már eléggé kifáradtam. Aztán ismét megvizsgáltak, és kiderült, Nádja kobakja nem jól illeszkedett be, és amennyit fájásoknál nyomok rajta, az a fájások között visszacsúszik. Azt mondta a dokim, hogy próbálkozzam még 1/2 órát, és ha nem haladunk, akkor császár lesz. Be kell valjam a fél órából 10 percet bírtam még nyomni, aztán feladtam. Csak azt akartam, hogy mielőbb legyen meg a baba. Úgyhogy a maradék 20 percben, már csak immel-ámmal erőlködtem a fájások alatt. A fél óra elteltével a fejecske helyzete nem változott. Tehát kaptam még néhány adag fájdalomcsillapítót, és irány a műtő. Szerencsére a férjem is ott lehetett a műtőben. Április 20-án, kedden, 18:33-kor, 36 órával a start után megszületett Nádja. Miután a gyerekorvos ellátta, bebugyolálták, és apukája kezébe nyomták, aki odahozhatta nekem megmutatni. Hát majdnem sírtam, de igyekeztem visszatartani, mert amúgy is remegtem, és még toldoztak-foldoztak. Hát, ez a mi történetünk. Talán egy kicsit rémisztően hangzik, de nem volt az. Ahogy rámnézett, mikor az apukája a kezében tartotta a fejemnél, és én megsimogattam az arcát, az fantasztikus volt
Mivel Manóka a magzatvíz elfolyása után még több, mint 24 órát tartózkodott a pocakban, antibiotikumot kellet kapnia néhány napig, míg elkészült a baktérium tenyésztés, ami szerencsére negatív lett.

Mariann
tmarianna
 
 


Mariann Kép
Ehhez nem tudok mit hozzá tenni, csak jelzem, hogy olvastam és köszi hogy leírtad. Remélem jól vagytok, Nádjának puszi!

Enikö,
nálunk sincsenek fejlemények azóta, azon kívül, hogy már megül a bilin néhány percig (eredmény semmi). Ja, régebben mindig a babát, meg a macit ültette bele. El is határoztam, hogy veszünk egy játék bilit. Mire megérkezett postán, már meg is volt az elsö (és máig egyetlen) kaki. A játék bili azóta sem érdekli Kép
A sokkot meg tudom érteni. Boginak most "új apukája" van, ami biztos nem lehet könnyü a volt barátodnak. Na de amint írtad, nem vonulhatsz kolostorba sem.
Jó, hogy Bogi is szereti Kép

Kinga, hol vagy?

Kati
kat_ica
 
 


Mariann: Megkönnyeztem Kép Nem semmi ez a majdnem 2 nap vajudás. Csodálkozom, hogy eddig tartott.A dokik miért hagyták? Nem akarták kicsit megsürgetni? Én úgy vagyok vele, hogy inkább legyen kőkemény, de rövidebb ideig tartson Kép Mondjuk az enyém 16 óra volt és kőkeményKépKép
Hogy áll a pocakodon a seb? Tudsz már mindent csinálni gond nélkül? Van amiben zavar??? Hány napig voltatok a kórházban? Szopik Nádja? Mesélj a mindennapjaitokról!! Nagyon érdekell, hogy boldogulsz. Anyudék segítenek?? Puszika nektek és mégegyszer gratula Nádjához! Ügyesek voltatokKép

Kati: Hát bili ügyben nálunk sincsenek fejleményekKép Nem hajlandó bilizni. Ha meghallja azt a szót, hogy bili, elkezd üvölteni! A nagyvécéről nem is beszélve. Oda se hajlandó ráülni.Kép Nem tudok vele mit kezdeni. Na majd most nyáron, sokat lesz mezítelenül kisbugyiban kint a kertben a mamáéknál és majd leszokik a pelusról REMÉLEM! Kép
Amióta apuci tudja, hogy össze fogunk költözni a barátommal és, hogy ez már komoly, azóta szinta minden nap ír,hív, keres... Nem értem én ezeket a pasikat! Most esett le neki, hogy ő "kellene, hogy velünk legyen"??? Hihetetlen komolyan! Na mindegy, erről már lekésett, akkor se kéne ha hozzámvágnák! Maradok a párocskámnál, akivel nagyon jól megvagyunk. Jó kis maratoniakat szoktunk beszélgetni,hülyéskedni meg egyébKépKépKép Olyan klassz, mert úgy érzem végre van saját teljes családom! És a Bogit a saját lányának tartja és hívja. Úgy szólítja kislányom. Nem mindig csak ha éppen nem hisztizikKép Ha hiszti van akkor erélyes Boglárka!!!! És minden este lefekvéskor megköszöni nekem, hogy főzök neki finom ebédet, vacsorát, hogy kimosom a cuccait, hogy rendbe vágom a lakást és hogy egész nap a KISLÁNYUNKKAL foglalkozok. Olyan édes, mert állati jól esik ám!! Nagyon szeretem és ő az első férfi életemben aki nem idegesít, ha sokat együtt vagyunkKép. A hétvégén pl anyuéknál voltunk Ő meg dolgozott. Egész hétvégén nem találtam a helyem és elvonási tüneteim voltak, mert annyira hiányzottKép Tiszta zizi vagyok komolyan! De annyira örülök neki!

Na nem csöpögök tovább, megyek aludni. Jóéjt!
Kingárót senki sem tud semmit????Kép Miért nem ír valyon?? Remélem nincs semmi baj! Kinga ha olvasol bennünket írj is lécci!!!!

Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok az eltűnésemért,összejött annyi zh,vizsga,ballagás,hogy nem bírtam ülni a gép előtt,főleg,mivel rettentő lassú.Annyira jólesik,hogy hiányoltatok!

Kati,Kispapa elfoglaltsága nálunk is iszonyú sok veszekedéshez vezet.Mondtam,hogy majd amikor szülök,akkor is legfeljebb egy kört tesz a helikopterével a kórház felett.Kép
Grat a bilihez.

Mariann,nagy-nagy gratula Nadjához,de jó nektek!És tényleg írj kicsit még magatokról,olyan jó lenne olvasni!

Enikő,csak legyél nagyon boldog,annyira jó hallani,hogy ilyen jól megvagytok...Kép

Millió puszi,rohanok tanulni,mert szerdán vizsgázom,de azért megpróbálok írni is!

Kinga
nyinike
 
 


Kinga,
ma vizsgázol... Drukkolok. Aztán nehogy elkezdjél a vizsga közepén csuklani Kép

Figyuzz, én nagyon nyúztam az ex-et, hogy legyen majd ott a kórházban, mindig vonogatta a vállát. (Valami okból nem képes azt mondani, hogy NEM). Semmi válasz, csak, ki tudja mit csinál ö majd akkor... Hát kiderült, hogy összejött (már a legeslegelején) egy csajjal, és az ö a szülinapja az én idöpontom volt!!! Jó kis szitu lett volna, ha együtt maradnak, én meg pont aznap szülök. Nagyon kellemetlen lett volna, minden évben, de meg is érdemelte volna! (Már nem gondolkozom így, csak emlék Kép)

Enikö, csipp-csepp Kép De jó nektek!! Örülök, hogy ilyen jól vagy. Elvonási tünetek, hi-hi. Hát ilyen a szerelem!


Kép
Ma temetik a nagypapámat. Nem tudtunk menni, mert ugye az ilyet nem tervezi az ember. Berlinben van.
Úgy nöttem fel, hogy nagymama mindig volt, nagypapa csak nagyritkán. A nagyszüleim elváltak, és anyu nem látta valami sokat. Plusz még, hogy más országban laktunk. Nagyon sajnálom, mert olyan volt, mint a mesében. Olyan "ülj az ölembe, mesélek" nagypapa. Mindig kedves volt, mindig érdeklödö, mindig volt mondanivalója. A legkedvesebb ember akivel valaha is találkoztam.
Tavaly februárban láttam utóljára, elvittük a dédunokát is Kép, aki már nem fog rá emlékezni. Sajnos egy korábbi infarktus és egy agyvérzés azzal járt, hogy Opa teljesen megváltozott. A kedves emberböl mogorva, sértödös öregember lett, felesége nagy fájdalmára. (Az agyban ilyenkor elhalnak a sejtek...) Már akkor meggyászoltam egy kicsit, sajnáltam, hogy gyerekkoromban nem jutott több a nagypapából.
Nem fogom fel, hiszen ö mindig távol volt. Maradnak a szép emlékek, és az elhatározás, hogy Lili életében részt vegyenek a nagyszülei, bácsikái, ÉS APJA. Mert ezeket nem lehet bepótolni.

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok,

EnikőKép
Szerencsés vagy, hogy ilyen párt találtál magadnak. (Remélem, egyszer majd nekem is sikerül valami épkézláb pasit találni. Különben hogy lesznek Nádjának testvérei?!)

Tulajdonképpen nem volt olyan vészes a hosszú vajúdás. Hétfő reggeltől kedd reggelig ugyanis szinte semmiféle fájást nem produkáltam. Csak a magzatvíz szivárgott folyamatosan. Úgyhogy nem bánom, hogy nem avatkoztak be előbb. Tudod, én lehetőleg a természetes úton szerettem volna szülni. Nem jött össze, de így is gyönyörű dolog volt. Kép

Kórházba hétfőn mentünk, Nádja kedden született és vasárnap jöhettünk haza. Apukája 2 hétig itt aludt nálunk, meg dolgozni sem ment minden nap, és akkor is csak keveset. Egyenlőre szinte minden nap jön munka után és dajkálgatja a kislányát szorgalmasan Kép A kis piszok imád apa vállán aludni. (Erről teszek is képet az albumba - cím a profilomban). Anyukám is sokat segít. Jó egy hétig ő fürdette a babát, mert a császár miatt még nem igazán tudtam lehajolni meg megtartani a babát. Szóval nem panaszkodhatok, segítség van bőven.

Nádja szerencsére jó kisbaba. Sokat eszik, sokat alszik, keveset sír. Szopival voltak gondjaink. Nem nyitja elég nagyra a száját, azért csúnyán kisebesedtek a mellbimbóim. Akkor ijedtem meg igazán, amikor véreset büfizett (bocs a gyengéb idegzetüeknek). Utána 3 napig lefejt tejecskét kapott. Először pohárból, hogy nem legyen cumizavaros. Aztán kénytelen voltunk áttérni cumisüvegre, mert a pohárból a fele tej mellé ment, és tápszerezni meg nem akartam. Szerencsére az Avent cumisüvegnek nagy a cumija, így talán annyira nem zavarta meg. 3 nap után elkezdtünk újra szopizni, de bimbóvédővel. Így változatlanul fájdogál, de legalább nem sebes és nem vérzik. Múlt hét elején a bal cicim begyulladt, majdnem 40 fokos lázam lett, de 1 nap alatt elmúlt. A védőnéni segített a csomót kimasszírozni és szedtem antibiotikumot.

Nádja szeret sétálni is, 3 méter után alszik, mint a tök Kép

KatiKép
Sajnálom a nagypapád. Részvétem! Nekem is tündéri nagypapám volt, és ő velünk is lakott, több mint 12 évig. Sajnos, már 11 éve meghalt.

KingaKép
A férjem sem rajongott az ötletért, hogy bentlegyen a szülésnél. Bevallom, én viszont borzasztóan ragaszkodtam ahhoz, hogy igenis legyen ott. Aztán azt mondt, jó, bejön, de a végénél majd kimegy. (Én már akkor tudtam, hogy úgysem fog kimenni, ezért ráhagytam). Végül, mint már írtam is a császármetszésnél is bent volt. És nem bánta meg, sőt! És nekem is jó volt, hogy segíteni tudott. Akárki nem tudott volna segíteni, eleve megtartania súlyomat, segíteni felülnis a vajúdás alatt stb. Ehhez bizony erő kellett.

Mariann
tmarianna
 
 


Mariann: Arra semmi esélyt nem látsz, hogy esetleg apával újból összejöjjetek??? Az lenne az igazi!! Nagyon jól áll apuci kezébe a babaKép És tök rendes, hogy bement a szülésre, meg, hogy az elején ott volt veletek! Régóta együtt voltatok apával mielőtt összeházasodtatok és jött a baba????
Egyébként nagyon szép kislány Nádja! Kicsit furcsa a neveKép vagyis szokatlan, nem igen hallani ilyen nevű kislányokrólKép De legalább ha kiabálsz utána a jáccón, nem fog 10 gyerek szaladni felédKép
Ja és állati jól néz ki a babaszoba. Kinek az ötlete alapján készült??? nagyon szép, bátrak vagytok, hogy ilyen szuper szineket mertetek használniKép Nálunk hófehér a babaszoba, mert Bogi előszeretettel firkál, taperol és egyszerűbben karban lehet tartani a fehér falat, mint a szineset. Viszont a tietek százszor jobban néz kiKép

Kati: Részvétem dédi miatt!Kép Jobban vagy már lelkileg??? Ugye, nálatok apuka milyen gyakran látogatja Lilit??? A mi apunk már lassan több, mint 3 hete volt utoljára. Minden nap dolgozik, nem tud jönni. De telefonálni szokott!! Meg azt mondta nem akar zavarni. Érdeklődött, hogy hogy vagyunk a párommal, mondtam neki, hogy szuperül, megtaláltam a másik felemetKép 2 hülye egy pár, zsák a foltját...stb Kép Mindenki azt mondja, hogy nagyon összeillünk, még Bogi apája is!!! De láttam rajta, hogy bántja a dolog, de hát sajnálom.....azért azt mondja örül, de hallom a hangján, hogy nem!Kép Férfiak....nem tudok elmenni rajtuk....

Kinga, hogy sikerült a vizsgád??? Miért nem írsz?? Mekkora már a pocakod???? Jól vagytok???

Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Nahát, senki sem jár már erre???

Mi most jöttünk vissza Mo.ról O) Csudajó volt, pedig csak egy hétre mentünk. Lili elkezdett mondani egy csomó új szót, de most csak a sír jut eszembe (a kisbaba ott uis sokat sírt) Vettem jó sok meséskönyvet, meg a Ludas Matyit és a VUKot videón.
Olyan hosszú volt az út vissza (2 repcsi, közötte 3 óra várás, és egy óra a dugóban a reptérröl haza) - mindjárt bedölök az ágyba. Abban bízom, Lili ismét 12 óra alvást produkál majd, mint tegnap Kép

Remélem mindenki jól van. Majd írok még, ha kipihentük magunkat.

Enikö,
Az ex helyében én is irigykednék, ha ilyen boldog vagy Kép Kép

Kati
kat_ica
 
 


Szaisztok,

EnikőKép
Nem valószínű, hogy apukával ujból összejöjjünk. Szerintem ő nem akarja, és talán én is egyre kevésbé. Kilenc évig voltunk eggyütt, és 7 éve voltunk házasok. És ugye most leszek 30, tehát azut hiszem nek kapkodtuk el a dolgot, tervezett baba volt, és mégis így alakult. Hiába, nincs recept.
Tényleg nem gyakori a Nádja név, ezért is választottuk ezt. Átlapoztam az utónévkönyvet, kiírtam kb 20 nevet, aztán lecsökkentettem 6-7-re. Ebből választottunk aztán nevet. Nekem a Laura név is nagyon tetszett, de abból mostanában olyan sok van.
A gyerekszoba színe már akkor is zöld volt, mielőtt ő megfogant volna. Egyébként tavaly tavasszal fejeztük be a házunk építését, és színes falakat akartam. A dolgozószobámban, ajol most is ülök narancssárga a fal. A nappali visszafogott színt kapott, homokszínű lett. Ha összefirkálja majd a falat, akkor firkás leszKép Előbb-utóbb majd leszokik róla és akkor újra festünk. Egyébként a babaszoba meg csak úgy alakult. A bútort, a kiságy és a pelenkázó kivételével, ajcsiba kaptuk, mert az előző tulajdonosának nem volt már rá szüksége. A szőnyeg az IKEÁ-ból van, alkalmi vétel volt, 50%-kal olcsóbban vettem, mert bemutató darab volt. Úgyhogy a véletlen műve, hogy ilyen lett a szőnyeg. A függöny anyagot szintén az IKEÁ-ban vettem, már a szőnyeghez.

KataKép
Te hol laktál Magyarországon? Várjuk ám a bővebb élménybeszámolót!

KingaKép
Mi van veled, merre jársz?

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok!
Nagy itt a pangás hölgyeimKép

Kati: Ez jó, Te Mo-ról viszed ki a magyar meséket Lilinek, én meg a barátnőmet kértem (aki kint bébicsősz Londonban), hogy hozzon nekem eredeti angol nyelvű Mackó a nagy kék házban, meg Teletubbies videókazit KépKépKép Hát igen. A magyar meséknél nincsen szebb, viszont szeretném ha együtt nőne fel a Bogi az angol nyelvvel, hogy később ne okozzon neki nehézséget!

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat itthon Kép Nagymamázott Lili???

Mariann: Tök jó lehet a lekásotok! Komolyan mondom, mindig vágytam szines falakra, de télleg nem merek belevágni. Pedig olyan klassz lenne, ha pl Bogi szobájábal szines lenne a fal. Alul napsárga, akkor középen egy szines bordűr, majd felül kék színű. Ez az álmom, de lehet, hogy megbeszélem a párommal, hogy a nyáron ha Bogi nagyiéknál lesz kifessük. Azt mondta tud festeni, hát most bebizonyíthatja KépKép Meg járólapot is cserélni szeretnénk. Egyébként tetsik, csak van jópár lap, ami üreges és félek, ha ráejtünk valamit eltörik, bemegy alá a víz felmosáskor és cseszhetjük.... Úgyhogy már be is szereztem a lapokat, csak amíg Bogi itthon van, addig nem vágunk bele!

Olyan jó, hogy nálatok van Ikea. Ide Szegedre is kellene egy. Bezzeg Pesten kettő is van. Itt meg semmiKép El van hanyagolva a vidék, pedig itt is lenne rá kereslet, ugyanis itt is laknak emberek KépKép Szeretem az Ikeát, szép bútorokat kiegészítőket lehet kapni és egész korrekt áron. Az akciók is nagyon klasszak! Álmodik a nyomor.... Mármint itt nálunk...Kép

A többiekkel mi van, miért nem írtok????

Puszóka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikö,
Nem szeretem a Teletubbiest, de mikor Lili azt nézte, sajnáltam, hogy mégsem vettem meg magyarul Kép
Ha van konkrét kívánságot , írj egy mélt. Ha találok valamit olcsón, én szívesen elküldöm!

Mariann,
azért nem volt élménybeszámoló, mert nem éreztem jól magam, és úgy nem szeretek írni. Nagyon magányosnak éreztem magam miután hazajöttünk. Utálok egyedül lakni, és itt a nagyvárosban még a szomszédokat sem ismerem. Annyira vágyom egy közösségre (ja, és családra Kép)!
Salgótarjáni vagyok.

Kinga,
Remélem jól sikerültek a vizsgáid. Gondolom, már nagy a pocak. Nem sok van már hátra, ugye?

Kati
kat_ica
 
 


Kati:
Küldtem mélt KépKép
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: