Új privát üzeneted érkezett!

A fél pár zokni titka nálunk:
Nézz be a mosógép/centrifuga oldalába!!! Nálunk ugyanis mindkét helyre be tud véletlen esni. A mosógép oldalának (hatalmas kosz is van ott) takarításakor rég elfeledett és kinõtt cuccokat sikerült találnom.
Még egy: a gyerekeimnek van egy csomó zoknija, ami tök egyforma, mondjuk 3 pár. Itt direkt -ha végképp lukas- csak a felet hagyom kidobni, mert a két félbõl még mindig lesz egy zokni!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Lányok!
Ma csak pakoltam, mosogattam, mostam, teregettem, és arra gondoltam, megírom a végén, milyen szuper házitündér voltam. De még közel se járok a végén, és mára be kell fejeznem. Holnapra meg mindent kezdhetek elölrõl.
Ja: sikerült egy kis fejtetût beszerezni, mint tegnap kiderült, szóval ágynemû áthúzás, mosás stb programjaim voltak.
Nekem a lyukas zoknik egy dobozban várakoznak, nagyszerûen elterveztem, hogy az ép részeikbõl összevarrva ágytakarót varrok a csemetéimnek. Egyet el is kezdtem, a folytatás várat magára.

Edóka
Edóka
 


Ti tényleg ilyen büszkék vagytok magatokra???Én nagyon-nagyon szégyellném magam a helyetekben, és azt az idöt, amit üzenet irással és internetezéssel töltötök igazán fordithatnátok a lakásra, vagy éppen arra ami a legkoszosabb
Nagy az Isten állatkertje...
Halacska
Halacska
 

 
 

Halacska!

Hallottál már a kikapcsolódásról? Vagy a hulla fáradtan ágyba dölésrõl? Vagy csak ez után fogod megtapasztalni?
Lehet választani: rend, de fáradtság, türelmetlenség (mert ne mondja nekem senki hogy ha van gyerek, akkor nem kell minden nap pakolni legalább, hogy minden nap egyforma, mindig minden a kialakult rendnek megfelelöen alakul!) vagy egy kis kikapcsolódás, ami lehet akár az internet is. Kinek mi. És örülünk, hogy nem kell lelkiismeretfurdalással élnünk, hogy másnál minden "tökéletes".
Örülj, ha Nálad ez így van, csak nehogy az egészségedre menjen! És örülök, hogy felbukkant egy tökéletes is!

Hami
Hami
 


Szia Rübka! Hát te hogy tévedtél ide? Felismertelek. Kép))) Nono. Virtuális ejnye bejnye. Miért vagy így kiakadva? Senki sem tökéletes.
Lányok, ne bántódjatok meg, és õt se dorongoljátok le. Ma biztos rossz napja volt. Meg tudom érteni.
ui: Na mit szólsz nyomozói tevékenységemhez?
Liesel
Liesel
 


Nalam is van gyerek, es megsincs kosz. Azt elismerem, hogy rakodni kell, es rendetlenseg is van a sok jatektol, de azert arra nem lennek olyan buszke, hogy az odaegett tejet fel napig kell aztatni a tuzhelyrol. Az mar nem rendetlenseg, hanem koszossag.
egy masik halacska
 


Ez igen! Vállveregetés, meg minden. Kell is ez az önbizalomhoz, amely nem belülrõl jön, hanem abból, hogy másokkal összehasonlítva jobb vagy náluk. Csak nehogy valaki még nálad is nettebb legyen, és összeomolj.
Száva
Száva
 


Nem nagyon akarok itt tovább vitatkozni,mivel ez életfelfogás kérdése, amit nem nagyon lehet egy topicba irással megváltoztatni egy másik emberben.
De..
Nekem ne állitsa senki, hogy az a jo és tökéletes,amit itt a koszos-elhanyagolt lakásrol irnak a többiek,mert ez nevetséges lenne. Persze lehet egymás vállát veregetni,biztatni, hogy jol van a rumli ugy-ahogy-van, de szerintem ez akkor is ciki. És az , hogy ilyen nyiltan irtok itt rola, még nagyobb ciki...
Liesel,nem talált...
Hami, nekem is szorakozás az internet, de soha nem megy a csinálnivaloim rovására. Ésszel él az ember, idöbeosztással minden könnyebben megy.
Ja, és ha nem egyszerre kellene az egész lakást tisztávávarázsolni a kosz után, higyjétek el nem is venne annyi idöt igénybe. És ne csak végletegben éljetek, vagyis koszos lakás-kontra patikatisztaságu...A kettö között is van ám még állapot..
Na, most megyek mert itt felnyársalt hal lesz belölem...
Halacska
 


Halacska, nem haztartasi praktikak (hogyan tartsuk rendben a lakasunkat) a topik cime. Ez a topik azert szuletett, hogy kiirhassak magukbol a "tokeletes" mamak, hogy mennyire felorli oket a mindennapok taposomalma. Egyaltalan nem biztos, hogy nalunk "tokeletleneknel" nagyobb rumli, es kosz van, mint nalatok es forditva. CSak neha jo tudni, hogy mas se naponta torolget porszivoz, vasalja a fehernemut, es foz naponta haromfogasos vacsorat.
Szerintem senki nem nyarsal itt halakat.Kép
Keke
 


Ugyan Szava! Nem omlok en attol ossze, hogy masnal esetleg megnagyobb a tisztasag. Viszont attol nekem leegne a bor a kepemrol, ha pl. a koszos bugyogok lennenek szethajigalva a lakasban, es ezt meg buszken el is ujsagolom mindenkinek. Vagy a ferjemnek mar feltunne, hogy hu nincs mibol enni, ugyhogy jobb, ha elmosogatok mert a felesegem ugyan nem fog!
Nade en sem tepem itt a szamat, vegulis a topic nektek nyilt nem nekunk "halaknak".
egy masik halacska
 


Oltári ötletem támadt! Ezennel meghívom magunkhoz, egy bemutatóra azt aki úgy érzi, hogy valamit nem jól csinálok. Ide jön, és megmutathatja, hogy hogyan látja el a három gyereket, takarítja végig a házat és intézi a vállalkozás ügyeit(ebben segítek, bár sok idõmbe tellett, mire belejöttem, és azalatt nem tudtam takarítani ugye), hozza viszi a gyerekeket, elmegy a postára, meg árut szállít, stb. Még fizetek is. Kép)) Ja és a gyerekekkel is kell ám foglalkozni, játszani, a picit pedig nem sírni hagyni. No hát munkára fel! Ja, és nem alukálni éjjel, mert én sem szoktam. A pici többször fennt van, meg éjjel kell megcsinálni, ami nappal elmarad. Pl. tanulni. No, várom a jelentkezõk tömegeit.
Liesel
Liesel
 


Szia Bigacsiga Kata!

Amint látod, itt már nem lesz csupa indulatmentes hozzászólás. Kép (Beleolvastam az indexesbe is, ott is volt egy-két ilyen hozzászóló.)

Halacska! Én nem találtam olyat, hogy valaki azt állította volna (idézlekKép "...az a jo és tökéletes,amit itt a koszos-elhanyagolt lakásrol irnak a többiek..."

Én vállalom, hogy maradok továbbra is olyan, aki néha ráhúzza az ajtót a konyhára és " Ej ráérünk arra még!" felkiáltással leül internetezni. Kép

Üdv: Juca
Juca (juca)
 


Az elso gondolatom az volt, amikor Halacska kedves es empatikus sorait olvastam,hogy igaza van, nagy az Isten allatkertje, de az tuti, hogy o benne az oroszlan! Ugye milyen marha jo lenezni masokat? Ulsz otthon a szamitogep elott, onelegulten nezel a kepernyore, es sokadszor is konstatalod, hogy milyen klassz csaj vagy?
Egy kicsit sarkitva latod a helyzetet, te tenyleg azt hiszed, hogy akarmelyikunk lakasaban halomban allnak a koszos bugyik? Ugy ismersz itt barkit a Babanetrol( bar en bevallom, nem hallottam rolad, hacsak nem alnev a Halacska), hogy a gyerekekkel, haztartassal valo foglalkozas helyett ulunk a szamitogep elott? Tudod, nagyon sokunknak dragak ezek a munkatol, gyereknevelestol ellopott pillanatok, itt mar-mar kialakult egyfajta csaladi legkor, nem is ismerjuk egymast szemelyesen, megis szinte baratainknak erezzuk a tobbieket. Ezert irunk itt sajat esetlensegunkrol, szorakozni jovunk ide, nem pedig ilyen nagyon okos( vagy inkabb magat annak tarto)valaki jo alaposan megmondja nekunk, hogy hogyan kell elni!
Egyebirant csak csatlakozni tudok Liesel otletehez. Hozzam is johet barki, megnezheti, hogy mi van itt, ha ugy talalja, hogy koszfeszek, allok eleb. Masreszt izlesek es pofonok kozott hatalmas kulonbseg van, lehet, hogy ami nekem tisztasag, az Halacskanak nem az.
No, nem idegesitem tobbet rajta magam
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok!

Asszem, Halacskáék elolvasták a címet. Itt pont arról van szó, hogyan NE legyünk tökéletesek.
Nekem nem életcélom az, hogy állandóan csiszatoljak, mosogassak, stb. pedig mindig lenne mit csinálni. Sokkal jobban szeretem a gyerekemmel tölteni az idöt. A házimunka megvár, a lakás értem van, én meg azért, hogy a gyerekemböl boldog, teljes ember legyen. És ha úgy látom jónak, akkor ezt a lakás rovására teszem. Inkább viszem játszótérre, mint hogy a poharakat törölgessem. Inkább táncolok vele, mint hogy porszívózás miatt számüzzem a kiságyba.
Nem vagyok büszke arra, ha kosz van nálunk, vagy rendetlenség (inkább ez utóbbi szokott lenni, bár már olyan is volt, hogy sár volt a fürdöben, mert kertes lakás van, elég egyszer bemenni egy papuccsal és kész), de arra büszke vagyok, hogy a gyerekem boldog, nevetös, kedves, okos és nagyon jól fejlödö gyerek. Ezért szültem, vagyis azért, hogy minél többet adhassak neki, és nem azért, hogy még több takarítanivalóm legyen.
Amúgy megnézném, te mit csinálnál úgy, ha reggel munka, délután gyerek, este fürdetés, fektetés, aztán éjjel megint meló, 2-3 óra alvás, megint kelés, meló. Hétvégén meló, hajnali keléssel. Ja, és ha te otthon vagy, párod nincs, mert neki is van melója. Nagyik nem segítenek, de ha te akarsz, szívesen venném... Biztos együtt könnyebb lenne...Kép

Pá:

Dia
Dia
 


Lányok! Én mióta anya vagyok, leborulok saját anyám és nagyanyám (dédanyám, stb.) elõtt. Én egyszerûen képtelen vagyok létrehozni a gyermekkorom rend és tisztaság illúzióját, nálunk valami mindig hibádzik... De amikor elmegyek és meglátogatok egy másik kismamát és meghallgatom a kötelezõ "ne nézz körbe, szörnyû kupi van!" szabadkozást, akkor általában azt kérdezem, hogy "kupi? Hol?" Szóval igazából olyankor jövök rá, hogy azért belülrõl nézve mindig rosszabbnak tûnik a helyzet...
Szabaduljunk fel! Mosogassunk kétnaponta! Éljenek a fél pár zoknik!
Ami nálam szabály, az a gyerek játékainak minden este szigorú rendberakása. Na nem azért, hogy a gyereket rendmániásnak neveljem, távol álljon tõlem. Ez afféle önterápia: ha látom, hogy ott rend van, az egyrészt megnyugtat, hogy legalább ott, másrészt meg erõt ad, hogy nekiálljak más dolgoknak. A másik a mosogatás: ha egyszer nekikezdek, végigcsinálom, ha fene fenét eszik is, terápia lásd mint fentebb. Ennek is van oka: én valami hihetetlen sebességgel tudom szaporítani a használt edények/poharak számát, nálam egy sima tejforralás is minimum két edényt, két kanalat és számtalan poharat jelent, meg nem mondom miért. Ha viszont valami miatt nem fejezem be a mosogatást/rendetrakást, akkor tutti, hogy napokig nem tudom rávenni magamat a színes és fehér ruhák szétválogatására... Mit gondoltok, lehetek tagja a klubnak? Adrien
Adrien
 


Hat persze, kedves Adrien! Szeretettel latunk!

Eszembe jutott valami, amit soha nem sikerul hosszu tavon tisztan tartani. Megpedig az ajtok. Akarhogy is pucolom, olyan gyerekmancs magassagban egyfolytaban keznyomok vannak. Most keszulunk az eloszobaban falburkolatot csinalni, mert szinten ugyanabban a magassagban a masfel eve festett falunkon nehol gyanus foltok vannak. Megprobaltam leradizrozni, probalkoztam mindenfelevel, de a helyzet csak rsszabb lett.
Udva tokeletleneknek.
Eva
Eva
 


Szia Adrien!

Hááááát. Kép Persze, hogy lehetsz.

Éva!
Milyen burkolatot terveztek? "Legelsõ kérdés a boltban: Hogyan, mivel tisztítható?" Kép

Mindenkinek aki "leszólt" minket:
Drágáim! Nekem is volt egy nõi személy ismerõsöm, aki minden hétvégén végig takarította a lakást. Értem ez alatt az ablakpucolást, ajtó letörlést, csövek végig törlését is. Szóval tényleg a-tól zs-ig. És tényleg könnyebb "csak" áttörölni az ajtót, mint lepucolni, de nekem nem minden hétvégén van ennyi energiám.
Tényleg igyekszünk mindannyian minden tõlünk telhetõre, de esendõek vagyunk, a halandóságunkról ne is beszéljünk. Kép
Nekünk is csak 1 életünk van, a reinkarnáció már más dolog. Kép
Igyekszünk mindenhol helytállni, de sajna nem megy, és inkább kirándulunk, neten szórakoztatjuk egymást a "Hogyan keletkezik a fél pár zokni?" történeteinkkel, az esendõségeink elmesélésével, mert így talán könnyebb annak elviselése, hogy MI NEM VAGYUNK TÖKÉLETESEK.
Én nekem nem megy 100%-ban, nõnek, tökéletes munkaerõnek, háziasszonynak, takarítónõnek, mosónõnek, és feltételezem nem fog sikerülni tökéletes anyának sem lennem.
És néha nekem is lelkiismeretfurdalásom van ezek miatt, de én is többre értékelem, ha "szabadon" lehetek. És igenis jó, hogy tudom nem vagyok egyedül ezekkel a problémákka.

Kicsit hosszú lettem.

Pusszz. Chris
Chris
 


Hu, en ma kisse kritikus szemmel vegigneztem a konyhat, es itt is meg ott is gyanus foltokat lattam, sot a hutoszekrenyre is rafert egy kis pucolas, a tuzhelyre, ... es nekilattam. Persze a fiam ( a lanyom rendes volt, mert bevagta a szunyat), egyfolytaban ott labatlankodott, amit en egy ido utan ingerult raszolassal reagaltam le. Aztan ugy dontottem, nem er annyit az egesz. Fozni amugy eleve ugy szoktam, hogy fenn ul a pulton, es nezi mit csinalok, de a takaritas nem ment igy. Ja, es persze addig a nagyszobaban csinalt egy kis rumlit, nehogy mar ugy erezzem, hogy rend van.
A tejforralas nalunk is igy megy, csak meg nem jottem ra, mihez is kell nekem ehhez egyaltalan kanal. Kép (Es nalunk is mindig kifut, mert biztos valamelyik kolykom eppen igenyet jelzi valamire.
Egy tokeletlen
Keke
 


Bocsesz, de minek forralni a pasztörözött tejet?
Lehet, hogy en meg ezert nem vagyok tökeletes.
Kezcsokom az összes nem tökeletes .
anyukanak.
Udv,
Totya
Totya
 


Mert hidegen hiaba ontom bele a grizt. Kép
Keke
 


Totya! Zseniális vagy! Ha nem forraljuk a tejet, nem kell lekozmált edényt súrolni, nem kell szûrõ a fölözéshez, így aztán nem is kell azt áztatni, hogy leoldódjon róla a rászáradt föl, nem égeti meg a kezünket a lábos, számtalan elõny!
Szabaduljunk fel! Mosogassunk kétnaponta! Éljenek a fél pár zoknik! Ne forraljuk a tejet!
De bevallom, ez a tejforralás egy mélyen bennem élõ kispolgári csökevény... Én így szoktam meg, már az anyám is így csinálta, meg az õ anyja is ésígytovább. És persze közben utáltam, ha egy földarab mégis átcsúszott a szûrõn bele a langyos cukros tejbe, undorító löttyé változtatva azt... Brrrr.
És most be kell vallanom nagyon töredelmesen valamit nektek, ó klubtagok, akik magatok közé engedtetek engem, nem sejtve egészen hátsó szándékomat. Én azért (is) jöttem ide, hogy tippeket kapjak, hogy HOGYAN legyek tökéletes... Hogy elolvasva a HOGYAN NE történeteket, erõt merítsek a hogyanhoz... Sújtson megvetésetek. Adrien
P.S.: Asszem, ti vagytok a világ legrendesebb nõi. Bohócálarcot húztok és kifigurázzátok magatokat, és az egész mögött az áll, hogy állandóan a családotokon jár az eszetek és igazából nagyon szeretnétek nekik mindent megadni. Halacska ezt hogyhogy nem veszi észre?
Adrien
 


Ha ök a legrendesebb nök , mi lehetek en?:o)))
En fözök, mosogatok, mosok es a zoknikat is en parositom össze. Viszont porszivozni utalok. Emiatt vettem a nejemnek, egy nagyon kis klafa porszivot.Azota ö viszont imadja csinalni.
A tejröl annyit, hogy en utalom forralva, de en is örzöm az anyamek tejeslabosat, mert emlek. A fölet a fater mindig leitta, en meg meg az izet is utaltam.
Szoval hölgyeim mi vagyok en a topic szerint? Egy betolakodo ferfi, vagy beleferek a bohoccsapatba?
Kezcsokom,
Totya
Keke, itt lehet kapni olyan grötöt amit csak fel kell engedni tejjel es eheti a baba. Kuldjek?
Totya
 


Totya, draga, mar hogyne fernel be ebbe a topicba!
Welcome!
A mai napom igazan nagyon rendes volt, asszem meg Halacskanak sem lett volna kivetnivaloja. Anyosom latogatasat vartam ugyanis, most itt tolt egy kis idot, szoval puccba vagtam a lakast, foztem egy fincsi ebedet(tejszines-gombas pulykamellet), es nagyon-nagyon kedves probaltam lenni az oreglannyal. Az eredmeny: ki vagyok purcanva, tulkeppen alig latok, de kotelessegtudatbol bekukkantottam, hatha valaki megdicser. Kép
A porszivozast en is utalom, foleg amiota a lanyom szereti. Ugyanis ha porszivozom, raul a gepre, es ugy kell kocsikaznunk, en vonszolom magam utan, mint a volgai hajovontatok, o meg vigyorog szelesen.
Szoval tudnek en nagyon tokeletes anyuka-haziasszony lenni, de a mai nap annyira faraszto volt, hogy inkabb maradok a magam tokeletlen valojanal.
Udv,
Eva
Eva
 


Totya?
Vasalassal hogy allsz?

Itt is van ilyesmi grizpotlo, valami bohoc van az elejen. (Most elgondolkodtattal, csak mar hianyozna a szertartas, hogy hozza a labast....)

En a vizforralassal szoktam megszivni, ugyanis ott felejtem. A vizforralo edeny pedig szep lassan tartalma nelkul izzik tovabb.
Keke
 


Totya!

Itt is van ilyen, csak marha drága.
pl. Hipp 200 g, 4-6 adag, 450-550 Ft, benne van a tej is csak viz kell hozzá.
Miluvit griz 500 g, kb. 25 adag, kb. 500 Ft, tejjel kell felengedni és ehetõ, iható

ezekkel szemben
búzadara 500 g, kb. 50 adag, kb. 80-100 Ft,
de sajnos fõzni kell. Kép

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Keke!
Mekkora neked a kisebb gyerek? Mért forralsz Te vizet?
Én is igyekeztem rendeske lenni, de 10-kor mégsincs kedvem vasalni, mosogatni, port törölni stb. Holnap pedig új nap, új szennyessel, mosatlannal, és a portörlés stb. mindig a legutolsó, így szinte sose kerül sorra.
Vasárnap kerti parti lesz nálunk (bográcsozás elegáns neve), úgyhogy a kertet legalább ki kell ganézni a szanaszét heverõ játékoktól. Félig már kész.
Eva! Teljesen igazad van, szerintem is ilyenek vagyunk, és sokszor zavar a tökéletlenség, de "magamat kigúnyolom, ha kell...", hogy más már ne tehesse.
Liesel! Én is várom önként jelentkezõk hadát, de min. 1 hétre, mert 1 napig könnyû bírni. És nem 3, hanem 4 gyerek, és furikázni kell õket suliba, oviba, dombra fel-le, most biciklivel, mert autóm csak jövõ héten lesz stb.

Na sziasztok, megyek csevegni:

Edóka
Edóka
 


Most tartunk a mire vegre bedugom a sok kez es lab kozt a kanalat a szajaba, eppen akkor tamad surgos hapcizhatnekja korszak. Sot mostanaban megfogja utkozben a kanalat es patthelyzet van, mert se be se ki, es nagy szakertelemmel tanulmanyozza, mi is ez. Persze kozben korbeforgatja. Tenyleg tokeletesek, tippek sargarepa es barackfoltok kimosasara pl. autosulesbol?
En az elsonel is forraltam mar az ures labast.
Keke
 


Sziasztok lányok és Totya!
Én új vagyok itt, de engem is ledöbbentett Halacska! Csak azért nem írtam neki, mert tegnap minden szívembõl jövõt elmondtatok neki! Nekem 3 gyerekem van (4,2 év, 2 és fél hónap) és a helyzet nálunk is hasonló.
Keke! Ha biztonsági gyermekülésre gondolsz, annak a huzata levehetõ. Vedd le, súrold meg Vanish folteltávolító szappannal, majd mosd ki. Akár mosógépben is. Bár a legjobb az Amway elõmosó spraye (ez itt nem a reklám helye! Mea culpa...!) de ma már szinte lehetetlen hozzájutni! De most már megyek aludni,mert ma megint nap lesz! Sziasztok! Mara
Mara
 


Még annyit, hogy nálunk etetésnél az vált be, hogy a gyereknek volt egy saját kanala amivel játszhatott, én pedig egy másikkal etettem. De most már tényleg megyek! Jó éjt!
Mara
 


Sziasztok! Végigolvasgattam az elözö hozzászólásokat és kicsit megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok egy kissé szétszórt ami a házimunkát illeti, ahol nálam is van lemaradás jócskán. Örülök annak, hogy itt az ember egy kicsit kibeszélheti magát, és ahol nem a "minden téren tökéletes" anyáké a föszerep, habár amint láttam a "halacskák" megpróbálták itt is hallatni a hangjukat. Mindenesetre szerintem a világon sokkal kevesebb a tökéletes ember mint a tökéletlen, így egy ilyen topicra mindenképpen szükség van. Egyenlöre azt hiszem most csak ennyit írnék, majd jelentkezni fogok, sziasztok:Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Sziasztok! Szerintem jó ez a topik. A múltkor is olyan jót mulattam Edóka írásán. Kép(Bocs, Edóka) Az az igazság, hogy az elsõ fiam születése után nagy megkönnyebbülés volt a számomra, hogy más sem tud mindig takarítani, többfogásost fõzni, és nem minden gyerekek alussza át az éjszakát, és van az én fiamon kívül is olyan igazi többemberes, letehetetlen baba,és mindezek nem az én hibás nevelésem eredményei. A másik pdig az, hogy akkor, szenvedtem attól, hogy nem villog a lakás. De akkor sem tudtam mindent megcsinálni. Akkor már nem jobb ezt lazán, mosolyogva fogadni, és nem görcsösen? Így nem zavarom el kiabálva a gyereket. Õk felnõnek hamar, a többi tennivaló meg, a jelentkezõk eddigi sajnálatos hiánya miatt megvár.
A félpár zoknik titka már régóta izgat. A párommal leszedetem a mosógép oldalát a napokban. Izgi lesz viszontlátni a már több éve eltûnt "kedves ismerõsöket".Kép Vannak fél pár zoknik eltéve, amelynek legalább hat éve tûnt el a párja, de az anyagmegmaradás elve alapján félretettem, hogy majd elõkerül. Mikor Benkének vettem elõ a pici zoknikat, akkor kerültek elõ, gondosan eltéve a méretükkel együtt. Kép
Ja, és nem akarom elkeseríteni a kis lakásban élõket, de a gyerekek számának növekedésével, és a lakás méretének növekedésével a helyzet egyre rosszabb. Viszont egyre kevésbé fog zavarni.Kép
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Kedveseim!
Férjemnek beszámoltam errõl a topikról, õ világosított fel, hogy a varrásra váró kupacot ki is hagytam. Pedig van az is. Gondoltam, ma én is nekilátok port törölni. A TV kész is lett, bár felemelni nem tudtam, így alatta maradt por jókedvvel, bõséggel. És még 1-2 polc a TV körül. Aztán felébredt Eszter és babakocsizni akart, így hosszú idõre ennyi lesz a portörlésem.
Fura, de mióta leírtam, hogy milyen tökéletlen vagyok, kvázi szembesültem a dologgal, egy csomót rendesedtem. A aszáraz ruhákat pl. mind elraktam. A konyhában is csak az esti mosatlan van. Részemrõl ez szuper!

Edóka
Edóka
 


Lányok!
Nagyon jó, söt, megnyugtataó, hogy vagytok, hogy ILYENEK vagytok! Azért az elég elkeserítö, ha az ember úgy érzi, hogy EGYEDÜL ö a tökéletlen a világon. Én pedig voltam már így, körülöttem ugyanis rengeteg kiváló anya lakik, aki ezt vastagon hangoztatják is! És igenis jó kiírni magunkból a saját hülyeségünket!

Kedves Halacskák! Meséljétek már el, hogy Ti hogyan csináljátok!!!! Biztosan szívesen tanulnának Töletek sokan innen! És azért tényleg ne gondoljátok, hogy mi térdig járunk a koszban, de igenis kevésbé van lelkiismeret-furdalásom a por miatt, mint amiatt, ha a gyerekemet tolom félre!

Na jó éjt, muszáj mennem, mert bennefelejtettem a mosógépben a cuccot, ki kell teregetni! Ja, de elötte még le kell szedni a szárítóról a két napja ott lógókat! Kép
Emese
Emese (emese)
 


Halihó!
Hadd nyomuljak már be közétek én is... csak annyit, hogy nekem van egy olyan mellényem, amit még 13 évesen kezdtem el megvarrni, de azóta is a befejezésre vár. Ez komoly! Már ereklye, nem fogom kidobni. Ja, és abszolút gyermektelen barátnöm 16 éve hímez a nagymamájának egy terítöt karácsonyra, én minden évben lelkiimeretesen megkérdezem november táján, hogy áll vele, gyanítom, idén se lesz meg. Kép
Fél pár zokni: erröl itt Finnországban még egy filmet is forgattak, én láttam! Egy parlamenti képviselö zoknijaiba varrtak detektorokat, mert mindig eltüntek! Mi jót röhögtünk, a rejtélyre persze nem derült fény! Továbbá a nap fénypontja: ma lesikáltam a tüzhelyet, mert a lapok szélére kitudjami volt égve, ami sose jött le szivaccsal. Ja, és nálunk zokni elfekvö van, a lukas vagy páratlan zoknikat külön gyüjtöm, hogy majd ha ráérek, megvarrom, elökeresem... kis lelkiism. furddalással kb. 2 év után konstatálom, hogy asszem, erre én nem érek rá, szóval irány a kuka.
Pedig Leevi még csak 8 hónapos....
Puszi a tökéletleneknek!
Adri
ps. Totya, mi van veletek?
KAdri
 


Sziasztok Lanyok!

Nagyon jokat derultem soraitokon! Peldaul a paratlan zoknik nagyon ismerosek, es a ket nap utan leszedett mosott ruhak, tovabba a mindennapi eloszobai cipohalmaz is, amit rendbe kell tennem.
En kezdenem azzal, hogy amikor a kisfiam nagyon picike volt meg, komolyan mondom, hogy mindennap takaritottam. Most az utobbi 2-3 evben, miota mar abban a korban van, hogy ramol, kupit csinal, egyszeruen nincs annyi energiam, hogy ezt csinaljam. Pedig mostmar iskolaelokeszitobe jar delelott, es en csak delutan 5 -re megyek dolgolzni, igaz, hogy ejfelig, de azert 1-4 ig lenne idom fozni, takaritani stb... De ugy vagyok vele, hogy inkabb a kisfiammal foglalkozom, es csak amit nagyon muszaj, azt csinalom meg, mert Neki nagyobb szuksege van ram, mint a lakasnak.
Persze ezzel nem azt mondom, hogy kosz van nalunk, de nagyon sok minden nem ugy van, ahogy regen volt, es ezert sokszor lelkiismeret furdalasom is van, hogy nem tudok minden teren tokeletesen helytallni. De szerintem ez keptelenseg. Vagy rosszul gondolom?
De viszont attol nekem nagyobb lelkiismeretfurdalasom van, hogyha a hazimunka miatt a kisfiammal vagyok turelmetlen, vagy ideges es ezmiatt meg kiabalok is vele. Amugy Anyukam mindig preciz rendet tartott, es mai napig tart, amit en most nem tudok tartani. De viszont az is igaz, hogy a gyerekek nem tul sokaig ilyen kicsik, aztan majd raerunk meg egesz eletunkben takaritani, ha kirepultek a hazbol.

Addig elvezzunk minden lehetseges idot Veluk!!!

Remelem nem untattalak Benneteket!
Meg irjatok sokat, megnyugtattok!

Udv. minden Tokeletlennek!

"Renata"
Renata
 


Kedves Renata, dehogyis untattal! Es igazad van. En peldaul ugy vagyok vele, hogy nekiallok a hazimunkanak, de aztan amikor a masfel eves leanyom ott all a bejarati ajtoban es kiabal, hogy seta, seta, hat nem tudom neki azt mondani, hogy varjal, aranyom, mig anyuci kiszidolozza a hazat! A hazimunka nagy reszet igy is akkor csinalom, amikor o alszik, foleg ebed utan, fozni este szoktam, de elore fozok ket napra, hogy ne kelljen vele minden nap bajlodnom. Sokkal fontosabb az, hogy a gyerkoc ne lassa annak karat, hogy a hazimunkat elobbre tesszuk nala, erre sosem lennek kepes.
Halacska irta, hogy idobeosztas kerdese az egesz. Akkor nalam valamigond van. Hiaba hasznalom ki minden pillanatat a napnak, amikor a gyerekek alszanak, egyszeruen sosem erek a munka vegere, es nagyon elfaradok. Olyankor leulok a szamitogep ele, es megnyugszom, hogy nemcsak en vagyok igy egyedul...
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok!
Na, ma majdnem tökéletes házitündér voltam... A reggeli után röpke egy és negyed óra alatt felporszívóztam és felmostam az alsó szintet (a felsõ még hátra van), ebédet fõztem, majd még néhányszor felporszívóztam ahogy a gyerekek ki be jöttek a kertbõl ,mert különben széthordják. Mostam, szedegettem (a száraz ruhákat), teregettem, fürdõszobát takarítottam. És amikor elégedetten körülnéztem, akkor tárult a szemem elé teljes valójában, hogy valamelyik fiam úgy kötötte be a cipõjét ülve, hogy a cipõ talpát a falnak támasztotta. Persze a fal fehér, a cipõ talpa pedig fekete sáros volt, mivel friss talajt hozattunk és locsolva volt. No, mit mondjak, eszembe jutottak a "Halacskák", meg a topik, és a végén egy jót mulattam inkább. A fali folt maradt. Ezennel a terepmintás falak mellett teszem le a voksomat! Éljenek! Mi már meg is tettük hozzá az elsõ "lépéseket". Kép
Minden új tagunkat szívbõl üdvözlöm! Jó mulatást inkább, mint bosszankodást nektek is!
Üdv,
Liesel
Üdv,
Liesel
 


kedves Liesel! Van egy tippem. Vezessetek be, hogy ezentul mindenki igy kosse be a cipojet, egy ido utan tokeletes mintat fogtok produkalni a falon, csodajara fognak jarni...
Nekem ma mazlim volt. Anyoskam itt van, delelott megszabaditott ket adaz gyermekemtol, o vitte el oket setalni. En meg tudtam vasalni, ami sajnos lehetetlen, amikor a leanyom itthon van, mivel ot feletebb erdekli a vasaloallvany, a konnektor es egyaltalan minden, amiben aram van. Ugyhogy a ruhakupac volt-nincs. Viszont amikor a seta utan hazajottek, ugy neztek ki a gyerekek, mint a tengereszgyalogosok bevetes utan, es miutan lemosdattam oket, ujra kellett takaritani a furdoszobat.
Sziasztok lanyok, eljen a terepmintas fal!!
Eva
Eva
 


Sziasztok Lányok!

Ma én is kitettem magamért.

Fõztem kétfogásos ebédet, sütöttem süteményt, kimosta egy csomó ruhát, leszedtem elraktam a szárazat, lemostam a gáztûzhelyet, a nyolc koszos tepsibõl négyet elsikáltam a többi maradt holnapra (ez nekem a legutálatosabb munka, inkább kétszer felmosok), elvittem a gyerekeket három órát sétálni + játszótérre, nálunk vasárnap van hajmosás + le is vágtam mind a két csemetém haját (fényképezés lesz az oviban), meséltem nekik, elmosogattam, magamat is rendbe raktam, most itt ülök és írogatok.

Mit gondolsz halacska nyugodtan lefeküdhetek elég volt mára?

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Lehetek gonosz? Amiota Halacska betette a labat a topicba, mindenki adazan sikal, mos , föz es vasal.:o)))
Udv,
Totya
Ui. En ma sutöttem egy almaspitet, furdöszobat takaritottam es vendegeim voltak delutan, akik utan egyböl elmosogattam. Ki akar ferjul venni?:o))) ( Csak a Leila meg ne tudja!)
Totya
 


Kedves mindenki!

Ugy tunik miota hozzaszoltunk mindenki az ellenkezo iranyba kezdett mozogni. Eddig az volt az osszes hozzaszolas temaja, hogy kinel mekkora a kosz es a kupi, es most pedig mindenki bebizonyitotta, hogy ez nem is igaz.
En nem azert mondtam amit mondtam, mert megvetem azokat akiknek egy hetig all a vasalnivalojuk, vagy mert egy heten csak egyszer van a lakas kitakaritva. Ez nalam is igy van, en is egyszer porszivozok, (felmosni tobbszor szoktam, de azert mert a gyerek ott csuszik maszik mellettem) a vasalnivalo nalam sincs kivasalva amit megszaradt, (mosogatni en szoktam, mert ki nem allhatom a koszos edenyt, es mivel a konyha egybe van a nappaival, igy nem lehet racsukni az ajtot) de ha megneztek nehany korabbi hozzaszolast, az azert mar megis tulzas. Mint pl. koszos bugyik szetszorva vagy a portol mar nem latszik a butor szine (Edoka oktober 9-i torteneteben) Viszont azt is hozzateszem, hogy azutan, hogy Halacska es en ezt kicsit elkerekedett szemmel neztuk kiderult, hogy ez mind nem is igaz, hanem orult tulzas, mert ti sem a mocsok kozepen ultok, csak ugy erzitek, ha nincs minden minden nap megcsinalva, akkor mar tokeletlennek szamitotok. Akkor ilyen alapon en is az vagyok. Udv mindenkinek!

masik Halacska
egy masik halacska
 


Sziasztok Kedves Nem Tökéletes Társaim! (KENETT) Kép

Nagyon örülök, hogy javulunk. Kép
Ugyan minden marad a régiben, csak más szemszögbõl írjuk le a dolgokat.....
Minden cinizmust félretéve, ugye ennél "feljebb" nem adjuk?
Ne addjuk!!!!
Maradok õszinte híve minden tökéletlen társamnak.
Chris (A nem igazán kenetteljes tõkéletlen.)
Chris
 


Sziasztok,

Tudom, hogy sokan fognak a fejemre koppantani, de.... Komolyan mondom amulva olvasom a hozzaszolasokat. Szinte ugy tunik, hogy mindenki a haztartasvezetesban latja elete kiteljesedest. Nem akarok bantani senkit - szamomra azonban borzaszto kozombos, hogy ma eppen felmostam-e a konyhat vagy sem. (Ami nem kozombos az a gyerekem altalanos jolete) Azt sem igazan ertem, hogy miert nem tobbes szamban irtok a tennivalokrol. Valahogy ugy, hogy sem en sem pedig a ferjem nem mosogatott el tegnap este. Megorjit az a nezet, hogy a noknek egyszemelyben kell felelosnek lenni a haztartasert, a gyereknevelesert.

Udv, Gabi
Névtelen
 


Kedves másik halacska!
Valóban egész nyáron állt a por a zongorán, és valóban szinte minden nap körbe járhatom a lakás a széthagyott koszos cuccok után, még ha nem is éppen bugyik, azok csak a fürdõben vannak széjjel.
És nem vagyok rá büszke, de baromi fárasztó a négy gyerekem, férjem, munkám (egy kevés házon kívüli is akad) mellett rendeskedni. Ezt épp ma jegyeztem meg a páromnak, aki mosolyogva egyetértett. Olvastam egyszer egy vallásos újságban egy hétgyerekes anyukáról, aki a következõket mondta. Sokat gondolkodott már rajta, hogy ha majd élete végeztével szemtõl szemben áll Istennel, és megkérdezi tõle:
Hát te leányom, mivel töltötted a földi életedet?
Majd azt feleli: - Uram, én csak pakoltam, pakoltam....
Néha én is így érzem, pedig nincs 7 gyerekem. De nem akarom így érezni, és könnyebb a hozzáállásomat változtatni, mint egy folytában pakolni, pakolni... Nekem legalábbis.
A páromról. Én itthoni munkát végzek, õ házon kívüli, többnyire fizikai munkát. Nem gondolom, hogy neki kéne állnia mosogatni (van gép, csak nem pakol ki és be magától), felmosni, stb. amikor fáradtan hazajön. Amiben kedve van, segít, amiben nincs, nem kötelezem rá. A gyerekfürdetésben fektetésben igen aktív. Nekünk ez így jó.

Edóka
Edóka
 


Halihó!
Szia Gabi!
Már miért kopintanánk a fejedre? (Így többesben)
MIndenki másként tökéletlen.
Mai tökéletlenségem: Kismamaként még dolgozni járok, így reggel leszaggattam a gombot a nadrágomról, amit aztán varrhattam vissza. (Minusz 7 perc, félálomban lassabban varrokKép)
Mivel csöpög a lefolyónál a csapunk a konyhában, veder van alatta, én meg kiöntöttem, így konyhafelmosás félig-mddig mára megoldva.:9
A párom amit tegnap megvett a csapszereléshez és nekem meg odaadta, hogy rakjam bele a hátizsákomba (amit õ cipelt), én meg reggel magammal hoztam. Nem sok minden, csak kellett volna. Most mégegyszer megveheti. Mit mondjak, nem gratulált a telefonba, amikor megerõsítettem abbéli hitét, hogy igen én elhoztam a cuccokat.

Egyébként, igen az én párom is sok mindent megcsinál, de amikor reggel 5.00-tõl, este 20.00-ig nincs otthon, akkor nem fogom megkérdezni tõle, hogy miért nem mosogatott el.
Amikor otthon van, akkor a mosáson kívül mindent megcsinál.

Ennyit rólunk. Pusszz. Chris
Chris
 


Gabi, drága,
ezt a "kiteljesedés" dumát most nem kéne... Én spéci pont azért jöttem ide, mert mióta gyerekem lett, nyakamba szakadt annak tudata, hogy marha sok minden olyan dolgot kell ezentúl napi rendszerességgel csinálnom, aminek eddig vajmi kevés figyelemet tulajdonítottam. Példának okáért fõzni napi rendszerességgel (a gyerekemnek ugyanis hiába mondom, hogy figyelj szivi, ma rendeljünk pizzát - egyéves a drága, megfeküdné a gyomrát...:-) és rendet rakni igen sûrûen. És akkor még nem beszéltem a kimosandó napi átlag három váltás gyerekruháról, ami sajnálatos módon max. egy alkalommal recyclingolható. Na, ebbõl csak az a lényeg, hogy "rámzuhant az élet" meg a csöppnyi gyermekem azon idegesítõ szokása Kép, hogy állandóan létezik, és mindez meglehetõsen nagy újdonság nekem, adjusztálódni kell hozzá. Ez az új oldala a létemnek, emiatt ehhez kell segítség - akár ebben a játékos/kibeszélõs formában, mint ez a topic. Uff, én beszéltem.
Mellesleg ha van idõd, nézz bele a keményebb topicokba (hogy csak az érdi születésházast vagy a No Rain-t említsem), és meglátod: nagyon sok olyan név bukkan fel az értelmes hozzászólók között, mint ami itt nálunk házitündéréknél.
A párom miért nem mosogat címû kérdésre válaszom kb. ua, mint Chrisnek.
Na nem mintha õ vagy én tökéletes választ tudnánk adni bármire...Kép
Üdv neked is, Adrien
Adrien
 


Szia Adrien,

Elnezest mindenkitol akit megbantottam. Ertem en, hogy az elet "rankszakadt" a pici szuletesevel. Hidd el nem vagyok konnyebb helyzetben mint Te. Kulfoldon elek, csalad, segitseg nelkul. Meg abban a szerencses helyzetben sem vagyok, hogy otthon maradhatnek a picivel 1-2 evet. 4 honap utan vissza kellett mennem dolgozni teljes munkaidoben. Reggel hatra jarok be dolgozni, hogy delutan tobb idot tudjak a babammal lenni. Szoval a lenyeg: EZERT varom el, hogy a parom teljes jogu tagkent viselkedjen a haztartas korul is. (Kulonben senki ertelmi kepessegeit nem kerdojeleztem meg. Egyszeruen csodalkoztam azon, hogy a mai fiatal generacioban is mennyire el a "no mint hazitunder" fogalom. Es persze, nevetni a tokeletlensegunkon, kibeszelni magunkbol a nehai frusztraciot, jo dolog.)

Chris,
En is emlekszem arra amikor nagy pocakkal levittem a szemetet a supermarket-be... A kismamasag mar csak ilyen!

Gabi
Névtelen
 


Adrien, kösz. Remélem, rám is vonatkozott az "értelmes hozzászóló" megjegyzés. Legalábis magaménak is éreztem.
Ma Agatha Christie-t, olvastam, kenyeret sütöttem, mostam, viszont tele van a konyha mosatlannal.
És még tökéletes anya se vagyok.
És okoskodtam itt a babaneten is.
Ennyi fért bele.Kép)))
Edóka
Edóka
 


Kedves Totya és Halacska!
Lehetek én is gonosz?
Szerintem ez a topic nem arról szól, hogy nyakig ülünk a koszban, de még csak arról sem, hogy egész nap sikálunk. Egyszerüen arról van szó, hogy úgy érezzük (legalábbis én úgy érzem), hogy megpróbálunk mindent megtenni a normál állapotok eléréséért, de kisgyerek(ek) mellett ez igen nehezen vagy néha egyáltalán nem sikerül. És ezen jobb néha röhögni, mint bosszankodni.
Szerintetek nem erröl beszélünk?
Emese
Emese (emese)
 


Emese!
DE,:o))
Udv,
Totya
Ui: Csak meg annyit, hogy mi csinaltuk a gyerekeinket es a koszt is nekunk kell eltakaritani utanuk, ami nem höstett, hanem napi rutin. En a kupin csak bosszankodni tudok es emiatt megcsinalom amit kell. Nem mindig megy a dolog , de ahogyan ti is megprobalom a rend latszatat elerni, ami nem keves. Minden tiszteletem erte az összes anyukanak.
Regen a mi anyaink es nagyanyaink is ezt csinaltak, csak most eppen mi vagyunk a csö vegen es emiatt nekunk faj a dolog. Na csok mindenkinek.
Totya
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: