Új privát üzeneted érkezett!

anyák/apák/feleségek/férjek...stb.
Már nem bírtam magammal... Az Indexen indított Piglet egy ilyen topikot, igen nagy népszerüségnek örvend és most láttam, hogy itt is megjelentek a "tökéletesek és szerények". Továbbá a kéthetente felmosók és az ablakot régóta nem pucolók. Jómagam is beletartozok ez utóbbi kategóriákba, tehát itt a gyengeségeinkröl lehetne beszélni, illetve a beidegzödésekkel ellentétes cselekedeteinkröl.

Juca
Juca (juca)
 


Sok sikert!

Kiváncsi leszek itt meg él-e ez a topic 200 indulat mentes hozzászólást.

Hajrá Lányok/Fiúk!

bigacsiga Kata

Ui: Ha valaki nem tudná mirol van szó itt csemegézhet:
[url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9038056&tl=40&dr=1" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9038056&tl=40&dr=1[/url]
bigacsiga
 


Ez csak a hozzászólokon múlik. Én mindenesetre drukkolok Kép
Névtelen
 

 
 

Úgy látom, itt nem merjük felvállalni, hogy mi is adunk tápszert (én legalábbis adtam), nekem is a férjem csinálja néha a vacsorát (tükörtojás kifejezetten az Õ reszortja-nekem nagyon fröcsög), szóval hogy nem vagyunk tökéletesek. Azért tökéletlenek sem Kép
Talán az indexen...

Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok!
Azért az nagyon-nagyon megnyugtató, hogy nem egyedül vagyok ilyen tökéletlen. Ez nálunk azért elég nehéz eset, mert a párom viszont "tökéletes", ezt persze elvárja/ná/ másoktól is. Én spéci idegrohamot kapok a függölegesen, vízszintesen, merölegesen elhelyezett használati tárgyaktól, nkem a ferde természetesebb. Nem vagyok hajlandó ebéd után azonnal nekiállni mosogatni meg morzsát szedni, a gyerekek után pakolászni. Ö viszont igen. Bár azt azért meg kell hagyni, hogy a harmadik kicsi után már ö is rengeteget "fejlődött" ez ügyben. Múltkor meg is jegyezték a barátaink egy kert buli után, hogy milyen furcsa, még egyszer sem szedte össze a játékokat a gyerekek után. Szóval, formálható a dolog.

Kedves Juca!
A felmosást én is gyülölöm (persze azért muszáj néha), az ablakunkon kb. a Nyúl és a Jézuska szokott törölgetés nélkül belátni. Nem hiszem, hogy ez hanyagság, próbáljon valaki kisgyerekek mellett folyton takarítani, úgy, hogy közben a gyerek lelke is rendben legyen!

Üdv az összes tökéletlen társamnak!
Emese
emese (emese)
 


Sziasztok!

Bár az egyik topicban megírtam, hogy tökéletes vagyok és gyönyörü és szerény is, azért mindenkit szeretnék kiábrándítani, hogy ez nem igaz, füllentettem...Kép

A takarítás nem az erösségem, fözni sem fözök túl sokat, bár ha igen, akkor azt szívesen csinálom, legszívesebben a gyerekemmel töltöm minden idömet, aztán ha már végképp undormány a lakás, akkor a párommal együtt nekiállunk ganézni...Kép

Sokszor máshová le se tudunk ülni, csak a padlóra, de én valahogy nem bánom... Legalább a lányom kiegyensúlyozott és vidám gyerek...

Ja, és ha nagyon hisztis, akkor sokszor a legjobb akaratom ellenére is felkapom a vizet, aztán persze bánom az egészet, és megfogadom, hogy többet nem teszem. Aztán megint... Szerintetek lehet ebben fejlödni valahogy?

Puszi:

Dia
dia (dia)
 


Jaj, én sem vagyok tökéletes. Sőt...!
Néha elfogy a türelmem és kiabálok, utána nagyon megbánom a dolgot.
A rendmániámat már kezdem feladni.

Reni
Reni
 


De jó, lányok, ezt a rovatot megmutatom anyukámnak is!!!!!!

Puszi mindenkinek

Iboly
Iboly
 


Visszatértem, hogy elmondhassam, ma milyen szorgos voltam. Röpke 1,5 óra alatt végigtakarítottam a lakást, mosogatással együtt. Igaz, bejelentkezett hozzánk egy vendég és igaz, hogy a férjem elvitte sétálni Vilit.
Ezzel a cselekedetemmel kiváltottam az egész jövö hetet... Kép
Ti minden nap föztök? Ez az ami nálam biztosan nem sikerül. Vili még nem ilyeneket eszik, férjem a munkahelyén szokott ebédelni (néha) én pedig magamnak...(?)

Juca
Juca (juca)
 


Utálok főzni! Igy befizettünk valahová. A baba még pici, így őt nem érinti.
Ha jön vendég akkor én is nagyon szorgos vagyok...

Most meg nagyon bánt egy dolog, mert pont olyan valakit bántottam meg, akit imádok.
Vacakul vagyok nagyon.

Viki
Viki
 


Kedves Viki!
Fözni én sem nagyon szeretek, de azért megcsinálom, mert olyan jó látni, ahogy a gyerekek jó étvággyal esznek.
Ráadásul hasonlóan "tökéletlen" vagyok, mint Te, engem is nagyon el tud keseríteni, ha megbántok valakit. Mi történt? Tudok valamit segíteni? (már ha egyáltalán le lehet írni...)
Emese
emese (emese)
 


Köszi Emese, de nem írhatom le ide. Remélem alakul a dolog és majd beszámolok a fejleményekről, addig is szorítsatok nekem.

Köszi
Viki
Viki
 


Én majdnam soha nem mosogatok szegény férjem este mikor haza jön a munkából fáradtan vacsora előtt mindig mosogatnia kell,egyszóval utálok mosogatni.ellenben nagyon szeretek főzni gondolom ez kárpotolja a férjem
Réka
vreka
 


Én sem főzök mindig, sokszor nincs időm a két gyerek mellett, mert néha sétálni is kell.A mosogatást utálom, főzni szeretek, mert jókat lehet alkotni.A férjem is főz néha és többnyre Ő mosogat, szerintem Ő is utál.Hát nem könnyű háztartást vezetni, főként annak, aki még dolgozik is.Ha nem segít a férj, akkor nem tudom , hogy lehet gyerek mellett boldogulni.
Szia
molnam
 


Sziasztok!
Utàlok fozni ès sajnos sokszor azt hanyagolom, de szerencsère a pàrom szeret fozni, de mègsem vàrhatom el minden nap hisz o dolgozik. Ablakot azt pucolok èvente 3x v. 4x szerintem van egy jò szisztèmàm, de a gyerek ota sokkal gyorsabban csinàlom ès nem tùl aprolèkosan ès hetente 1x portorlès, 3x porszivozàs ès felmosàs hozzà kell tennem, hogy nincs szonyegunk ko van igy arànylag gyorsan megy. En sem ugrom eves utàn elpakolni a konyhàban amit a pàrom ki nem àllhat ès szerinte tobbet kène takaritani is. Sokszor az oruletbe kerget 3 nappal a szulès utàn elkezdtem takaritgatni nem vagyok normàlis. Na nem azèrt, mert o nem csinàl semmit, de 3 napig szinte mindig bent volt nàlam a korhàzban. Mit gondoltok tùl sokat csinàlok (nem dolgozom munkahelyen) v. tobbet kène csak az a fozès ne lenne! Egyebkent màr sokkal lejebb adtam ès èszre vettem ha rend van nem szòl ,de amikor meglàtja a port a konyhàban egy polcon megjegyzi, de ha ragyog a lakàs azt nem. Pl. eddig a szekrènyek tetejèt is surun portalanitottam màr jò ha havonta 1x.
Judit
Névtelen
 


Viki!
Remélem, már jobb a helyzet! Szorítok!
Emese
Emese (emese)
 


Szia Emese!

Kb. két hét múlva tudok majd többet. Rám fér a szorítás, köszi ezerszer!

Viki
Viki
 


Oké, Viki, szorítok. Vigyázz Magadra!
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!!

NA tessék:-)))
Azért örülök, hogy nektek megtetszett a topicom az indexen.

PIglet
Piglet
 


Piglet!

Hol találom a topicodat?

Nina
Nina
 


Nina!

Itt:
[url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=" TARGET="_top]Indexes topic[/url]


Piglet
Piglet
 


Itt egy közelebbi cím:

[url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9038056&uq=403" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9038056&uq=403[/url]

annak aki nem járatos esetleg az indexen.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Szerintetek miért van az, hogy többen csak az indexen merik felvállalni a "nem tökéletességüket" (nem akartam bántó lenni a tökéletlenség szóval)?
NEM AZÉRT nyitottam meg a topikot, hogy "vetélytársa" legyek Pigletnek, hanem mert nem mindenkinek van azonosítója az indexhez. (Igaz, kb. két perc és máris lesz. Nekem pl. van és írtam is oda, amíg itt meg nem nyitottam.)

Szóval, ha Ti is úgy gondoljátok hogy felesleges itt ilyesmi, mert itt csak a tökéletes anyák gyülekeznek, kérem Gabitól, hogy törölje! Mégegyszer hangsúlyoznám: nem kívánok versenyezni Piglettel csak azt hittem itt is el lehet mondani, bár azt hiszem igaza volt Bigacsigának...

Juca
Juca (juca)
 


Köszi lányok!

Végre megtaláltam! De egyenlőre rengeteg ott az új információ.

Nina
Nina
 


Juca!

Én gondoltam arra is, hogy itt is megnyitom, de azután valahogy elfelejtődött.
És VALÓBAn megörültem, hogy itt is van már ilyen.

Piglet
Piglet
 


Sziasztok Lányok!

Én szülésig sem voltam egy konyhatündér, - főzni utálok- de amióta Panka megszületett még kevesebben főzök.Anyukámtól rendmániát örököltem, zavar a mosatlan,a por, a rendetlenség és a szülés után majd megőrültem, hogy mindenhol helytálljak, mert a lakásunk írtó poros, 2 naponta takaríthatnék. Aztán a férjem megmagyarázta, hogy a babucinak egy kiegyensúlyozott türelmes, kipihent,-és nem egy agyonhajszolt de rendmániás anyucira van szüksége. Milyen igaza van. Na azóta próbálom ehhez tartani magam. Akinek meg nem tetszik az nem jön hozzánk. Kép És aztán majd jön a többi csemete, addigra talán teljesen le is tudom ezt vetkőzni. Jó a topic!!!!

Üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok!
Én szeptember elejére várom elsö babánkat, de már most eldöntöttem, hogy nem a háztartás, hanem miatta leszek otthon, ezért mindig ö kell, hogy a legfontosabb legyen. Azt ugyanis már most is látom, hogy annak ellenére, hogy itthon vagyok táppénzen akár reggeltöl estig mehetne a házimunka ugy, hogy egy héten bejáronö jön hozzánk! (Eddig sokat dolgoztam, amit hálistennek jol meg is fizettek, igy megengedhettük magunknak.) Én amugy leginkabb a fozes miatt aggodok. Szeretek fozni, szerintem fontos is a "normalis" kaja, na de naponta bevasarolni a friss gyümölcsöt, zöldséget, megcsinalni a kaját, elmosogatni...hát nem tudom elképzelni, ez hogy fog menni egy csöppség mellett.
Üdv.: Szile
Szile
 


Szia Szile, az elsö idöben sehogyan, aztán kialakul. Eleinte legyen segitséged, aztán pedig belerázódtok. A babának a séta amugy is elengedhetetlen és akkor be is vásárolhatsz (ez kb 2 éves koráig müködik, utána tortura). Meg nem is kell minden nap vásárolni. Meg lehet elöre fözni és fagyasztani. Meg meg meg, feltalálod magad :-)
idi
idike
 


Tökéletlen Anyák, találtam egy nagyon jó weboldalt elefanten.de. Igaz hogy a cipöik irto drágák de a lapjukon leirják milyen egy jó babacipö, hogy fejlödik a babaláb és játékos tornagyakorlatok is vannak. Németül nem tudok is nézegethetik, vannak érthetö képek.

idi
idike
 


Sziasztok!
A takarítás, fõzés... hagyján. Mostanára már az Osszes barátnõmrõl kiderült, hogy õk se...
Az én szörnyû bûnöm, hogy útálok játszótérre menni. Otthon dolgozom (számítógépen...)és amikor leviszem a kicsit, eltelik egy óra mire lelazulok és nem érzem a "munka-lázat". Meló mindig van, akár napi 24 órára is. (már sokat gyógyult a munka-mániánk amióta gyerekünk van:-))
Úgyhogy nekünk van egy pótnagyink, aki leviszi a gyereket. Én meg igyekszem annyit dolgozni, hogy megérje.:-) Hülye dolog.
Malacka
malacka
 


Ma barangolás közben erre a kis idézetre bukkantam:


"A házimunka olyan munka, amelyet csak
akkor vesznek észre, ha nincs elvégezve."

Fausner
bigacsiga
 


Sziasztok!
Én is azon "modern" anyákhoz tartozom, aki gyerek mellett dolgozik is. Bár vannak nagyik, de sajnos eddig még nem nagyon segítettek be a házimunkába. Úgyhogy néha teljesen K.O. vagyok. Ha van ötletetek, hogy hogy találhatnék egy megbízható, heti egyszeri bejárónõt, illetve van olyan segítségetek, akinek van szabadd kapacitása, kérlek segítsetek!
Elõre köszönöm!
mukilány (mukil&aa
 


Lányok, lányok!
Jókat derültem ezen a topikon, most találtam rá.
Sok helyen magamra ismertem, na nem a sűrűn takarítósnál.
Hát nem tudom, részemről teljesen reménytelen a küzdelem pl. a ruhahalmokkal. A fürdőszobában a szennyes, a teraszon a száradó, a fotelokon és mindenhol az elrakásra váró tiszta, egy szekrény alja teli vasalásra váró cuccokkal. És az elfekvő koszos bugyik, zoknik még nem is szerepeltek. Nálunk mindig kinő vki vmit, kapunk, visszakapunk ruhákat, évszakváltás van és még ki tudja mi.
Ha a konyhát rendbeteszem és elégedettem körbenézek, még legalább 5 pohár vigyorog rám.
A portörlés majdnem olyan ritka vendég, mint a Jézuska és a Nyúl. A lányom zongorája kibírta porosan az egész nyarat, ha őrajta múlik, még a telet is bírta volna.
Néha elfog a vágy egy átlátható, rendes, némileg tiszta lakás után... Talán egyszer...
Tavaly dolgoztam heti 3x délelőtt, akkor bébiszitter jött a lányomhoz. Rendes volt, de valahogy égnek állt a hajam, amikor MINDEN alkalommal letörölte a gáztűzhelyet, mert koszoson nem tud főzni. Azért nem volt olyan rémes! És mindig megjegyezte, hogy jaj de sok mosatlan van stb.
Idén inkább nem. Mi nyugodtan lubickolunk a leégett tejes gáztűzhely és egyéb hasonlók között.

És az estéimet, mikor vasalhatnék, internetezéssel töltöm.
Ez van.

Edóka
Edóka
 


Edóka! Ez tetszett. Mintha csak nálunk lenne. Egyre több hasonlóságot fedezek fel. Kép)) A gáztűzhelyt a múltkor egy fél napig áztatni kellett, mire lejött a termés. Kép) Ez van. Mindig azt mondom, hogy ha felnőttek már a fiúk akkor lesz időm takarítani bőven. Most meg inkább velük foglalkozok.
Liesel
Liesel
 


Én néha hálát adok a sorsnak, hogy ilyen kicsi a konyhánk. Így gyakran kell(?) mosogatnom, mert már nem tudom hová letenni az újabb használt edényt (és már nincs is tiszta)...Kép

Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok!
Megnyugtató, hogy nem csak én vagyok ilyen "nem tökéletes",ugyan még csak kismama.
Lehet, hogy rosszul látom, de kis lakásban sokkal nehezebb rendet tartani, mint egy nagyobban.Kép
Egy 1+1/2 szobás, 35 m2-es panelben, ahol most még csak ketten lakunk, meg két cica is ( szor-szor- és szor, meg porszívó-porszívó-porszívó)nem könnyu mindent a helyére pakolni. A "helyére" is változó.Kép Álmodozásom tárgya: legalább egy gardrób szoba!
Más: Hogyan lehet elférni egy ekkora lakásban hárman? Segítsetek, ha van tapasztalat!

Pusszz. Chris
Chris
 


Chris!

Kiábrándítalak. Több négyzetméteren még nagyobb kupit lehet csinálni. MI amíg 51-en laktunk, hej haj, úgy emlékszem vissza, milyen tisztaság is volt akkor, pedig akkor voltak kicsik a gyerekek. Most meg... Senki se gyõzi végigtakarítani a kertes házat, naponta hordjuk be a homokot stb.

Mosogatás: bibi, nálam már a gyerekek csinálják!! Természetesen érdekbõl! (a pontrenszeres technikámat a kölöknet társalgójában olvashatjátok)

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Ildi!
Hát, nem tudom. Volt alkalmam kétszer ekkora lakásban is élni. De ott, ha nem volt épp a helyén egy, két sot, mi több három dolog, nem volt olyan feltuno, mint most, ebben a kicsiben.
Kapásból kupi kinézete van.
Én meg, csak pakolok, pakolok és pakolok, és ez csak fokozódni fog. Hál istennek.Kép
Pedig a párom sem kupukészítokisiparos.Kép
Az elférés meg külön gond.
Pusssszz. Chris
Chris
 


Tenyleg megnyugodtam! azt hittem, hogy csak en harcolok vegelathatatlan csatakat a kupival, es most lam: nektek sincs jobb dolgotok! En probalom tartani a szinvonalat, de amit Edoka irt a ruhahalmokrol, az nalunk is detto ugyanaz. Valahogy nalunk( pedig mosok minden nap) mindig van szennyes ennek kovetkezteben nem gyozom vasalni a dolgokat. A tuzhelyrol ne is beszeljunk...
A nyaron elutaztunk a nagymamakhoz ket hetre. A parom egyedul maradt a lakasban. Egyik este ketsegbeesve hivott fel, hogy kitakaritott es eltelt felora, es meg mindig rend van es tisztasag, senki nem cipelte ki az osszes jatekot a gyerekszobabol a nappaliba, stb. O ilyen steril kornyezetben nem tud dolgozni!!
Az ablakomosasrol pedig csak annyit, hogy olyan teriszonyom van, hogy az elso emeleten lakunk, de szedulok az erkelyen...Ennek kovetkezteben a parom szerint nalunk csak akkor van megmosva az ablak, ha mar nem latunk ki rajta.
tapasztalataim szerint a lakas meretevel a kupi csak no, csak no, csak no...
Udv minden tokeletlennek
Eva
Eva
 


Sziasztok Lányok!
Amíg kislány voltam soha nem értettem, hogy miért van az, hogy az unokatestvéreméknél ragyog a lakás, minden a helyén, sehol semmi kupi.A nagynénémnek van ideje kozmetikushoz, fodrászhoz járni. És bár anyu nõvére, mégis egy tizessel látszik fiatalabbnak. Aztán kicsit nõttem és észrevettem a holtfáradt nagymamát is a sarokban, aki fõállású nagymama, anyapótló és fõként takarítórobot volt. Már tudom, milyen nehéz volt anyunak is, hogy rá neki nem segített seniki. Az élet ismétli önmagát. Most én állok a kupacok között és gyakran már nem is érdekel, hogy melyik zokninak hol lehet a párja... A nagymama meg jár a másik unokákra vigyázni...
Na mindegy, azért remélem lesz jobb, bár még nem tudom a megoldást!
mukilány (mukil&aa
 


Mukilány!
Én ám nem vagyok annyira nekikeseredve a dolognak.
Nem dol össze a világ, hanincs minden a helyén.
Különben is, nem én vagyok a lakásért, hanem a lakás van értem. És én ezt így is gondolom.

És ezek a zoknik párban, na meg pár nélkülKép
Szeretnétek egy élére állított lakásban lakni?
Pusszz. Chris
Chris
 


Sziasztok!
Én is úgy emlékszem vissza a kisebb pesti lakásunkra, hogy szép tiszta rendes volt. Semmi homokos cipővel végigrohanás meg hasonlók. Azért nem mennék vissza, csak nálunk sokkal nagyobb a kupi, mióta nagyobb, kertes házunk van. Némely helyiségbe jószerivel el se jutok egy nap. Bár azóta a gyerekek is kettővel többen vannak. Szerintem a gyerekek számával exponenciálisan nő a rumli.
Múltkor volt a TV-ben, hogy bezátrak egy kuplerájt és őrizetbe vették a tulajt v. a nőket, már nem emlékszem. Jókat röhögcséltünk, hogy muszáj lesz rendet tenni, mert egyszer csak minket is lecsuknak!

A könyveket egyébként ismeritek? Ami a topik címében van. Nekem nagyon üdítő olvasmányok, majd mind megvan.

Edóka
Edóka
 


Ufff! A felpar zoknik nekem is nagyon ismerosnek tunnek! Vettem mar zoknicsipeszt is, a gyerek jatszott vele egy darabig, aztan slussz.
Amitol meg borsodzik a hatam, az az eloszobai ciposszekreny rendben tartasa. Sima polcok, nincs ajtaja, ennek kovetkezteben en delelott, miutan a csalad ferfitagjai elmennek otthonrol, rendetrakok a cipok kozott. Este pedig nem tudok ugy kimenni az eloszobaba, hogy ne essek hasra valamelyik cipoben. aztan masnap delelott, hogy az eloszobaajtot meg lehessen kozeliteni, megint rendet rakok. Es igy megy ez minden aldott nap.
Viszont egy dologra veszettul kenyesvagyok: a WC-t minden nap kisikalom. Utalom a budiszagot.
Udv
Eva
Eva
 


En eleve nem vasalok, hacsak nagyon nem muszaj, a parom reggel kivasalja az aznapi inget, igy ezzel nincs gond. (Nalunk is a szekreny aljaban all kupacban a vasalni valo, aztan neha erot veszek magamon, es elrakom oket vasalatlanul).
Ismeroseink egyszer egy garzonbol koltoztek egy tobbszobas lakasba. Es a koltozes utan a nagyobb lakas is tele volt. Azota mar nosztalgiaztunk milyen lenne tiz gyerekkel a regi garzonukban tartani a gyerek szulinapi bulijat.
Nekunk van mosogatogepunk szerintem jo talalmany. Mar csak azokat a konyhaszekrenyeket talalhatnak fel, amibe beteszem piszkosan az edenyt, es tisztan veszem elo. Meg esetleg az ontisztulo szonyeget, onbeagyazo agyat, es meg sorolhatnam....
En a jatekokat inkabb meg se emlitem, neha felevenkent megprobalom szetvalogatni, hogy mi melyikhez valo, de kb ket napig tart a hatas.
Keke
 


Sziasztok!

A nagymamám anno azt mondta, hogy az egyik veje éhen fog halni, a másik pedig úgy hal meg, hogy eltéved a lakásban. Mindketten élnek, a nagynéném megtanult fözni, nálunk viszont maradt a kupi. Úgyhogy nem számíthatok arra, hogy az édesanyám segit, nála legalább akkora a rendetlenség, mint nálam.
Nekem az a tapasztalatom, hogy a rendetlenség gáz halmazállapotú: betölti a rendelkezésre álló egész teret. A rendrakás pedig ugyanolyan sikermentes meló mint a fözés: ha sikerült, fél óra múlva teljesen eltünik, ha nem sikerült, a család napokig felrója neked.
A legrosszabb az, hogy nem szeretem befejezni a dolgokat. Most is napok óta áll a varrógép alatt egy kis pullóver, pedig nem lenne több egy óránál befejezni. Erre nem tudok mentséget, de még csak nem is jelentkezett senki, hogy ö is ilyen lenne.

Fruzsa
fruzsa
 


Fruzsa! DE, De én is ilyen vagyok. Régesrég ott áll a szekrény tetején egy befejezésre váró szõttes falvédõ, kb. 9 sor hiányzik belõle.
Folyton belekezdek több dologba, és minden megáll félúton. Na jó, nem minden, de sok. A szekrényem aljában a kötött ágytakaró kezdeménye pl. A fotelon a megkezdett kötéslebontás, aminek a fonalából egyszer majd pulcsit kötnék...

Edóka
Edóka
 


Fruzsa!
Akkor én most jelentkezem. Nekem is egy csomó olyan dolgom lenne, amit pár óra alatt meg lehetne csinálni, de egyszerüen nem megy... Leginkább a gombvarrást utálom. Szépen félreteszem a leszakadt gombokat, külön a hozzá való ruhát, amit persze gomb nélkül nem hordunk. Egy idö után meg már nem tudom, melyik melyikre való, úgyhogy akkor meg azért nem csinálom. Vasalnivaló meg halomban a szekrényben, néha alig tudom becsukni. Ja, kedvenceim a zoknik. Nem tudom, hogy lehet ennyi fél pár zoknit mosni! Amikor bedobom a szennyesbe, még van párjuk, amikor kimosom, már nincs. Az a legszebb, hogy a következö mosásnál sem kerülnek elö. A kimosott fél párok meg a szárítón várakoznak...
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!
Na jó, kezdek megnyugodni, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki nem bírkózik meg egyszerre mindennel. Max. a 20%-ával. És még csak egy gyerkõc van, az is 4 hónapos. Lehet, hogy hamar kidõltem?... Egyébként én sem szeretnék egy patikatisztaságu prospektus lakásban élni. Így legalább látszik, hogy itt lakunk. Ja, szerencsére most a kutya is el kezdett vedleni, úgyhogy egyre családiasabb a légkör! Egy barátnõm amikor megszülte elsõ babáját egy kislányt a vidéki családja azt mondta: Nem baj,hogy csak lány, majd lesz aki fõz és takarít a férfiakra! Na köszi!...
Kitartás mindenkinek!
Mukilány
mukilány (mukil&aa
 


Halihó!
Vidám mai tökéletlen napot mindenkinek.
Fél pár zokni keletkezésének egyik oka nálunk:
A párom ( aki egyébként a "Hol a zoknim, stb-m" kérdés örökös feltevõje, akkor is ha ott van a szeme elõtt....) egyik este megy a szemetes felé, egyik kezében EGY db. zoknival. " Kilyukadt, kidobom!!! felkiáltással. Én: Hol a másik fele? Azt nem dobnád ki? Mire a ház ura: "Miért, de hát az nem lyukas?" Ennyit a férfiak által lenézõen emlegetett nõi logikáról. A párom egyébként nem hülye, nem is visszamaradott.
Aztán felvilágosítottam, hogy ha ezt eddig is így csinálta, akkor már kezdem kapisgálni a félpár zoknikat a háztartásunkban.
Ha a kupi a gyerekek számával fokozódik, akkor én most szégyelhetem magam, mert nálunk csak mi ketten vagyunk, meg két cica. Gyermek januártól lesz látható formában, és tevõlegesen csak késõbb fog bekapcsolódni a kupikészítõk közé.
Pussszzz. Chris
Chris
 


Édikéim!

Én bevezettem azt, hgy aki zoknit dob a szennyesbe, annak át is kell fordítania egyszer a bebújási gumijánál a kettõt együtt. A koszos talp része meg fityeg tovább. Számolva azzal, hogy nem mindenki és nem mindig csinálja, még így is van, hogy a pár együtt marad!
(Bár már volt olyan is, hogy a gyerekek egymásra "utaznak", ki felejti el, úgy csinálni, "ahogy a Mami szereti...")
Hurrá és fel a fejjel.
Egyébként, Chris, ha a párodnak sok egyforma zoknija van - mint nálunk -, akkor nyugodtan ki is dobhatja az egyiket, legalabb valamelyik fél párnak ujra lesz párja. Az a bosszanto, ha a fekete zoknik csak a hajszálcsíkozásban különböznek...)
Maminti
Maminti
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: