Új privát üzeneted érkezett!

Jóhogy Kép Nem irtam, de nyilván az alap az, hogy nyomhagyós időben (eső, sár, hó, latyak) leveszi az ember a cipőjét. Erre szerintem senkit nem kell felszólitani, ez jólneveltség kérdése. De látott már olyat a vilár, hogy a kedves vendégnek felajánlottam, hogy kabátlanodjon meg, és üljön le a szobában kihámozni magát a brutálfűzős bakancsból. Aztán a bakancsot kitettem, a nyomokat egy suhintással feltöröltem. Vendégsem esett el, a szűk előszobában állva cipőlevétel közben, és mint jól érezzük magunkat igy. Kép
Szőnyegen nyilván nem működik, de itt szőnyeg nincs.

 
 


Phaedra

felraktam a próbaterületre, amit találtam a sedatif pc-röl, de ide is bemásolom:

sedatif_pc
 
 


Szerintem a legalapvetőbb, hogy az ember, ha vendégségbe megy, akkor maga kérdezi meg, hogy le kell-e venni a cipőt, így már semmi ciki nincs a válaszban. Én bizony mindenkit megkérek, hogy vegye le, akkor is, ha épp nincs földön mászó korú gyermek, mert a kutyasz.r-tól kezdve mindenbe belelép az ember, nekem azt senki ne hozza be a lakásba. Amúgy én ezt a kérdést úgy oldom meg, hogy megkérdezem, kér-e papucsot. Ebből tudni fogja, hogy le kell venni, mégsem mondtam direktbe. Ráadásul az előszobában egymás mellett sorakoznak a mi cipőink, ez is utalás arra, hogy cipőnek ott a helye.
 
 

 
 

Sziasztok!
Jó kis labdát dobtam fel Kép
Ép azt írtam, hogy "burkoltan vagy egyértelműen...".
Én pedig erről (továbbra is) azt gondolom, hogy ahol parketta van, ott fel lehet utána mosni.
Mi rögtön levesszük a cipőt, ha haza jövünk, egyszerűen azért mert így kényelmes. Sőt ha elmegyünk vendégségbe, akkor is leszoktam venni, de én soha senkitől nem fogom elvárni, hogy vegye le a cipőjét. Még akkor sem tettem, amikor az egész lakást szőnyeg fedte. Azt is ki lehet tisztítani.

Nem egyszer olyannal is találkoztam, aki levetette a cipőt, pedig az előteret, a konyhát és a nappalit kő fedte, a szobába pedig senkit nem enged. A követ a legegyszerűbb felmosni ...

Vannak olyan emberek (az ismerettségi körömben is), akik a megtestesült higiéna mind a környezetüket mind saját magukat tekintve. Az ilyenekre lehet mondani, hogy még a padlójáról is lehetne enni. Viszont "átok" ül a fején és bármit tesz (naponta többször mossa a lábát, lábfüdőket, dezodorokat (lábára és a cipőjébe is) használ, évekóta jár az orvoshoz a problémájával (mindhiába) és iszonyú lábszaga van. Még úgy is, ha otthon pamutzokniban papucsban van.

Gigóca!
Köszönöm a leírást.

Phaedra
 


Mi ebből a tanulság? Mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó. Kép
Ne veszekedjetek, jó? Ez nem az a topik.

Köszizsunya

 
 


Köszizsunya,
szerintem nem veszekedtek. Kép Csak mindenki elmondta, mit vár el. Én nem sértődök meg, ha vki cilőben jön be, de amíg másztak, addig jól esett, ha felérték ésszel a dolgot. És a cipőink is azért sorakoznan/tak az ajtóban,mert nincs elég szekrényünk. Kép De pl. volt már olyan, hogy megkértem vkit, hogy a sáros cipőjével legyen kedves ne menjen rá a vajszínű szőnyegünkre. Érdekes, nem sértődött meg. Kép De a nagymamáméknak nem engedem, hogy az előszobában vegyék le a cipőt, akkor sem, ha tiszta dzsuva. Mérlegelés kérdése. De tény, hogy ha akkor rögtön nem tudod kijavítani egy piszkos cipő következményeit, akkor elszabadul a pokol... Kép

Ma kedd van. Szombaton volt nagytakarítás, szobacsere, stb. Mára fel sem ismerni még nyomokban sem a nappalit. Újabb bizonyítéka tökéletlenségemnek: megbíztam a másfélévesemben és odaadtam neki a Petit Danonet. Pillanatokon belül barackjoghurtmintás lett a szőnyeg. Egyet csodálok azonban: a frissen száradó és a hajtogatnivaló megúszta! Kép

Solya
 
 


Sziasztok!
Én nem vettem ki a veszekedés hangvételét, jó kis vita volt!
Nálunk vendégek előtt nyílt helyeken (nappali, étkező, konyha, előszoba) kő van, kimondottan nem engedem levenni a cipőt még sáros időben sem, legfeljebb ha nagyon ragaszkodik hozzá. Papucsot csak "bennfentesnek" (rokon, közeli barát) adok.
Aki kiöltözve jön hozzánk, véletlenül se sutáskodjon slampos papucsban.
Jó megoldás még, hogy felajánlom: törölgesse le a fürdőben a cipőjét, ha az rászorul.
A hálószobánkba nemigen jön senki, csak a "legszívbélibbek", de ők tudják, hogy oda azért már nem illik bejönniük cipővel.
Egyszer lesz majd új házunk, és ott parkettát szeretnék szép szőnyeggel. De ott is a fentiek szerint szeretnék eljárni.
Cipőlevétellel kapcsolatban hozzátenném: néhány embernél sokkal, de sokkal jobb, ha lábán marad a cipője!! Különben...phűűűű! Egyszer jöttek hozzán játszani gyerekek, és a gyerekszoba padlószőnyege miatt mindegyik levette a cipőjét. Ha éltetek még csípős lábszagot! És még másnap is az volt, beleivódott a szőnyegbe!
Márti
T-Márti
 


Sziastok!
Cseppet sem volt veszekedős, kötekedős a hangvételem, sajnálom, ha mégis így ment át. Csak leírtam a cipő hozzáállásomat Kép

Rend-> ma adtam a lakásnak egy kis emberi formát, mert jött a drnénink. Ez volt délelőtt. Most még rosszabb a helyzet mint előtte, pedig most nem is annyira aktív a kisasszony mint rendesen Kép
 


Marti! Hogy lehet egy kisgyereknek iszonyu (csipos) labszaga???Kép
Ez csak egy koltoi kerdes...
Mert szerintem egy kisgyereknek meg nincs labszaga! Szerintetek?
ancsi
 


Sziasztok!

Tapasztalatom szerint egy kisgyereknek is lehet lábszaga.
Angliában két kisfiúra vigyáztam, egy 8 és egy 5 évesre. A kisebbiknek olyan lábszaga volt estére, hogy egy felnőttével vetekedett...
Addig én sem gondoltam volna, hogy egy gyereknek is lehet büdös a lába.

Üdv, Virág
 
 


Ancsi!
Bocsi! Én nem voltam világos! Kisgyereken itt 8-9 éveseket érts, ugyanis tanítónő vagyok, és a volt osztályomből jöttek el páran babanézőbe. És igenis durva lábszaga tud lenni egy ekkora gyereknek.Kép
Mellesleg az én lányomnak pici babaként is volt némi "ájer" a lába körül (egészen közelről szagolgatva, puszilgatás közben vettem észre). No nem az az igazi lábszag, de más illata volt, mint a többi részének. És ezt már más is mondta a saját gyerekéről. Remélem, ennek nem az lesz a folytatása, hogy szegány gyerekem lábszaggal fog küszködni!

Phaedra!
Hát igen, a neten tényleg nem mindig úgy jön át a dolog, ahogy mi kimondjuk a fejünkben. Én már tanultam ebből, és megpróbálom az éles hangvételűnek tűnő mondatokat más hangsúllyal is olvasni.
Szerintem is mindenki csak a saját nézeteit fejtette ki, nem akart senki semmiről meggyőzni senkit.
Márti
T-Márti
 


SZiasztok! AZ én nagyobbik fiamnak is szokott lenni valami lábszagféléje, főleg sportcipőbaen való focizás után (3,5 éves).
Más. VAsárnap röpke pillanatig a tökéletesség illúziójába ringattam magam. Kimostam két adagot, és megláttam a szennyestartó alját! Igen ám, de utána elkezdtem rendet rakni a lakásban, és pillanatok alatt annyi mosnivalót találtam, hogy alig bírtam beletuszkolni az addig üres szennyestartóba. Azóta töbszöri játszótér...nem részletezem. Nem megy ez a tökéletesség nekemKép
Zsuzsa
 
 


Szerencse, hogy én sem éreztem veszekedésdnek, pedig én voltam az egyik fél. Mások vagyunk, és kész. Nálunk mindkét lányomnak van egy kis lábszaga, ha megizzad a zokniban/cipőben. Semmi vész, de, ha megpuszilgatom a talpukat, akkor érezhető újszülött koruk óta. Pedig tiszták vagyunk, tényleg.
 
 


Ajaj, többszöri egy bével, ez ciki.
 
 


Helló!

Szerintem sincs veszekedés...

Nálunk szőnyeg van, de sötét kékes-szürke. Így nem izgat, ha valaki cipővel jön be. Főleg, hogy a lüke kutyámnak a szőre mindenki zokniját megtámadja, és tök ciki. Papucs csak annyi van amennyit használunk. Télen azért én is levetetem mindenkivel a cipőjét, mert hiába sötét szőnyeg a nedvességet nem lehet egyszerűen kiszívni belőle. Mint most...
Én viszont automatikusan veszem le a cipőmet, vagy ha nagy felfordulásba érkezem akkor megkérdezem, hogy le kell e venni, vagy ha kő van mindenhol.
Ezt jól megaszontamKép
sahsa

Kép
 
 


Bibibi (SOS megváltoyott a billentzűyet!) Kép
Syóval: Nekünk is van lábsyagunk! Kép És szerintem ez teljesen természetes is. A lábszag nem a piszok miatt van. Kép Nagyon sokáig tart, mig végre valahára tiszta pamut zoknit kapok a gyerekeknek. De megpróbálok odafigyelni a cipővásárlásra is. Mindenki csak bőrcipőt, bőrbéléssel, vagy jó szellőzésű cipőt kap. És ha az ember szeret valakit, akkor a lábszagát is szereti. Ugye Kiváncsi? Kép

solya
 
 


Hááát, hozzá tartozik a dololghoz, de azért hogy szeretném, azt nem állítom fixen! Kép (Adott esetben nem lábról van szó)
 


Lábszag ismerős, nagy 2 éve, kisebb fiam idén kezdte, rémes. Melegben cipőben, télen ha a gumicsizma rajtuk marad bentre (nem állhatok a suli kapujában, hogy átcserélik-e). Viszont félelmetes, de nem trivi 100% pamutzoknit találni gyerekméretben. Egy csomó direkt zoknis boltban közölték, hogy ne is keressek, mert nem gyártanak, sőt, amire az van irva, az sem az (!), legalábbis szerintük...

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok !

Az én fiamnak is volt lábszaga, igencsak erősen Kép de én vettem a gyógyszertárba hintőport és az segített megoldani .
Mycosid a hintőpor neve, próbáljátok ki, nálunk és a húgoméknál is nagyon bevállt az egész családnak .

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Lányok, ezt egy másik topikban olvastam, nagyon tetszett, és épp ideillik Kép

Szakácskönyv kismamáknak:

Távolítsuk el a plüssmacit a sütőből, és melegítsük a sütőt 160 °C-ra. Gőz felett olvasszunk meg 10 dkg margarint. Ismét távolítsuk el a plüssmacit a sütőből, és erélyesen szóljunk rá Öcsire:
Nem szabad, Öcsi!
A margarint keverjük össze 20 dkg cukorral. A többi margarint szedjük ki Öcsi kezéből, és mossuk le a falat. Merjünk ki 3 evőkanál kakaót. Ismét vegyük el a margarint Öcsitől. Fürdessük meg a macskát. Tegyünk hintőport és ragtapaszt a karmolásokra. Keverjünk a margarinhoz 4 egész tojást, 2 vaníliáscukrot és 30 dkg lisztet. Vegyük ki a füstölgő plüssmacit a sütőből, és nyissunk ki minden ajtót és ablakot, szellőztetés végett. Vegyük el a mobiltelefont Andikától, és biztosítsuk a férjünk főnökét, hogy nem, nem a férjünkkel beszelt az előbb. Hívjuk fel a férjünket, és készítsük fel a legrosszabbra. Adjunk a tésztához 1 teáskanál sót és 10 dkg durvára vágott diót (miközben álljunk ellen a kísértésnek, hogy mind Andikát, mind Öcsit durvára vágjuk). Engedjük ki a macskát a sütőből. A tésztát öntsük alaposan kivajazott tepsibe. 25 percig közepes lángon süssük. Vegyük el a borotvát és a macskát Öcsitől. Magyarázzuk el a gyerekeknek, hogy fogalmunk sincs, hogy a borotvált macska lebarnul-e a napon. Dobjuk ki a macskát az udvarra, amíg még képes elfutni.

Bevonómáz:
Keverjük össze a következő hozzávalókat: 10 dkg cukor, 5 dkg olvasztott csokoládé, 5 dkg olvasztott margarin. Vegyük ki azt a Qrva plüssmacit a grillsütőből, és dobjuk el jó messzire. Magyarázzuk el kedvesen a rendőrnek, hogy fogalmunk sem volt róla, hogy őt fogjuk fejbe találni, miközben éppen Öcsit próbálja megmenteni a szomszéd ház tetejéről. Tegyük Öcsit a járókába. Adjunk a mázhoz 2 dl tejet, egy kevés sót, és lassú tűzön forraljuk 2 percig. Nyissunk ajtót a csengetésre, és magyarázzuk el a szomszédnak, mennyire sajnáljuk, hogy Andika bedugta a kerti slagot a spájzablakán. Ajánljuk fel, hogy megtérítjük a
befőttek és a takarítószemélyzet költségét. Kössük ki Andikát az asztallábhoz. Távolítsuk el a szénné égett sütiket a sütőből.
Dobjuk ki.
 


KiváncsiKépKépKép


ennyit már rég nevettem.
Szuper volt.Kép

Gigóca
 
 


Kíváncsi!

Ezt a szöveget már olvastam, de még pocakosan. Na akkor még nem hittem el, hogy tényleg ilyenek a gyerekek, de Gabit nézve már semmi kétségem felőle. Csak akkor a végén még ott volt az is, hogy "Kapjunk idegösszeomlást"Kép

pusz
sasha

Kép
 
 


Ja, ennek is ott volt a végén, de azt hittem, ezt csak a közlő (heppi) tett hozzá Kép
 


KÍváncsi! Könnyesre nevettem magam, most meg alig látom a billentyűzetetKépKépKép
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Kíváncsi

Ez nagyon jó voltKépKépKép!

Az én kincsemnek is van lábszaga,de az még olyan kisbabás!És nagyon imádom szagolgatni!!!!Asszem,nem sokáigKép!

Anyapoc

 
 


Én is imádom szagolgatni a lányom lábát, pedig ő már 2 és fél!Kép
Márti
T-Márti
 


egy tipp: bróbáljatok tiszta gyapjúzoknit adni az izzadó lábra. Csodát művel, összehasonlíthatatlanul jobb, mint a pamut.
Ezt egy iszonyú lábszagú férj birtokában mondom. Kép
Mókusnyúl
 


Nem tudtok valamit a gabonapillangók (gusztustalan molylepkeszerű izék, a müzliből, grízből, GYÜMÖLCSTEÁBÓL) ellen? Már mindent kihajigáltam, és még mindig jőnek!!!!
HELP!!
sofka
 
 


SZegény sofka! Azok rém gusztustalanok.Kép TAlán az ecetes lemosást hallotam, de nem bizt. Egyszer nálunk is voltak, én is állandóan dobáltam ki mindent, mostam a polcokat és csapkodtam a dögöket, aztán egyszercsak elmaradak.
ZSuzsa
 
 


Sofka!

Pedig meg kell találni a forrást, addig nem múlnak el! (És szinte bármibe belemásznak, ami tetszik nekik.)
Aztán meg próbálj mindent dobozolni, ami cikis, ugy talán elkerülheted öket. Bár a múltkor nekem bontatlan zacsiban voltak, lehet, hogy a boltból hoztam öket?Kép

Na tessék, pont igy köszönök be (sziasztokKép), látszik, hogy nem vagyok tökéletes!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Sofka,
konyhaszekrény takarítás. Kép Anyósoméknál a redőnybe költöztek bele. Kép Képzelheted, volt egy idő, mire rájöttünk!
Solya
 
 


Sziasztok Leányok!
Nem lehet, hogy most a hideg miatt költöznek be kintről, és nem a szekrényből jönnek elő???
Mondjátok, hogy lehet, mert nálam is röpködnek!
Brrrr.
Csi
 
 


Nálunk is elszaporodtak. A füldimogyoróba költöztek be. Sosem gondoltam volna. És a pörkült babkávét is belakták. E két dolog kevéssé fogy nálunk. Mostanáig nem is vettem észre. Kép Most viszont hemzsegnek a dögök. Igazán nem is értem, hogy másztak be a csattos üvegekbe. Abban a szekrényben ahol a liszt, griz, morzsa iyesmi van, oda bedobtam egy csokor levendulát. Nem is költöztek ele. Csak a szép csattosüveges dolgokba. Kép

Ilyenkor én mindent kidobok aminek a gyanuja is felmerül. Minden edényt ecetessel kimosok és beszerzek egy kis levendulaolajat, azzal törlöm ki a szekrényt. Csokréta, ha van, megy be. És kezdődik tavasszal az egész előlről.

(...és akkor tudósok megállapitották, hogy a levendula illata hivogatja a molyokat....)

 
 


Sziasztok!
Nálunk a szotyit szerették meg, de aztán mindenhol molyt láttunk. Lehet, hogy ruhamoly is volt közöttük??? Kép
Bosszúból lecseréltük a konyhaszekrényeket és mindent kidobtunk, ahol már a gyanú is....
Ritkásan megjelenik egy-egy próbálkozó. A fiam arra a szóra hogy lepke összecsapja a két tenyerét, majd szétnyitja és megnézi. (ott van-e a moly-matrica?).

Snoopy
snoopy
 


Megdöbbentő, amit írtok, mert nálunk is feltűntek a rusnya lepkék. Ez valami invázió? A müzlit kezdték pusztítani! Meg a mazsolát. Pedig eddig még nem jelentkeztek nálunk. Más tökéletlenség: a minap kilyukadt a felmosóvödrünk, és nem tudtam felmosni, amíg nem jutottam el boltba! Ráadásul nálunk a lépcsőházat is a lakók takarítják, persze én csak tökéletlenül. Ja, és tegnap kétszer is odakozmált a babának főzendő krumpli, mert kevés lében próbáltam készíteni, ahogy egészséges... Klárus
 
 


Sziasztok!

(A tettes mindig visszatér a tett színhelyére Kép)

Molylepkékkel kapcsolatosan ajánlom figyelmetekbe:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/10406.html
A mazsolát nagyon szeretik! Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


a mazsolában lakni van logika. Na de a pörkölt babkávé? Sosem fogom megérteni... Kép

Tegnap durvultam. Csipszet sütöttem magunknak ebédre. Fiampéter elmlélázott két három darabon, majd úgy döntött inkább kovászos ubort eszik. Kép Ezért töröm én magam?

Klára, nekem meg a felmosófám (? műanygom Kép) tört el. Most négykézlábazok pár napig, amig rá nem szánom magam a vásárlásra.

 
 


A mazsolát Zsombi is szereti! Nagyon! Ez ám a konkurencia!
A pörkölt babkávéhoz a mi háztartásunkban még a molyok sem jutnak (nincs), így nem tudom, hogy van-e ott is élettér-átfedés Kép.

Snoopy
snoopy
 


Legalább a müzli-rejtély megoldódott. Nálunk is valami fura kis lepkék röpködnek pár napja, és először a müzliből láttam kiszállni. Nem tudtam mire vélni. Így sem, de legalább tudom, hogy máshol is előfordul.
 
 


Nálunk a pirospaprikában is tanyát vertek korábban. Most nincsenek, bár gyanakszom, mert tegnap este egy példány a monitorral ismerkedett, de nem volt ideje megkóstolni!Kép
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Nálunk szebb csodák rohangásznak a lakásban. Kb. 10X akkora mint egy molylepke, szarva és szívókája van, és iszonyú túlélő alkat (lehet, hogy a Survivor válogatásból maradt itt)! Találkoztatok már ilyennel? Sejti vki, hogy mi ez?

Süti
 
 


svábbogár?
 
 


Rjuli,

nem hinném, tök molyformájú, csak annál nagyobb, repül, - bár szerintem a svábbogarat sem ismerem, talán mert irtózom a bogaraktól - és olyan szívókája van mint egy kolibrinek....

Süti
 
 


Süti,
nem tudod lefotózni?
Lehet, hogy új fajt találtál? Kép

Na, csak azért, hogy én is: a közértben kapható nálunk muslica. Elég húzós, mert mindig ki kell fizetni a gyümölcsöt is hozzá, de gyakorlatilag teljesen mindegy, milyen gyümölcsöt veszel, a muslica bónuszba jár hozzá. 2in1 akció! A németek híresek az akcióikról! KépKépKép
 
 


Solya,

elképzelhető, hogy vmi hibrid, Apa csak úgy hívja "A paksi atommoly", de annyira szívós, hogy elbírja a fél flakon rovarirtót! Majd ha legközelebb megint meglátogat bennünket egy, lefotózom! Nagyon komoly darab...

Süti
 
 


"Paksi atommoly"KépKépKépKép
Hát nem irigyellek, én úúúúgy, de úgy utálom a rovarokat, bogarakat, hogy még!

sasha

Kép
 
 


Én is utálom őket, de múltkor a kölyökhöz ment be, tehát kénytelen voltam levadászni! És az a vicces, hogy az én bátor férjem is pánikszerűen menekül előle!

Süti
 
 


Süti!
Ha repül, akkor tényleg nem sváb.

http://www.tjszki.sulinet.hu/DIAKLPK/BG_WWW/IZELTLAB/ROVAROK/Rovaro.htm Nézelődj itt, hátha találsz valamit. Én nem mertem megnyitni, mert annyira írtózom tőlük.

Solya!
Nem ezt hívják Sonderangebot-nak? Kép
 
 


OFF
Sasha hogy van a férjed? Kiderült, hogy mi baja?

 
 


Dicsekvés mód ON:
a tökéletlen anya kis korban tisztaságra neveli gyermekét, aki már másfél éves kora körül önálóan takarit:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/283/37103.jpg

Kép Kép
Zsunya

 
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet:

 

cron