Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi anno "fiatalon" a kedvesemmel jól pórul jártunk. Párizsban vettünk egy hasispipát (nagyon helyes darab), amit hazatérvén ki akartunk próbálni. Az egyik barátunk adott nagyon jó minőségű füvet, hogy biztos legyen a hatás. Hát lett is. Az én drágám, akinek minden fűre, fára, virágra 3 keresztes allergiája van el is kezdte szívni a vadkendert. Nem egészen 10 perc múlva azt hittem mentőt kell hívni, mert teljesen zöld lett, hányni kezdett és majdnem megfulladt. (Most itt prüntyög mögöttem, hogy ezt ne írjam le Kép).
Szóval vigyázat Kép.

Milla
 
 


Szia Milla!

Az allergiával kapcsolatosan én jobban jártam! Nekem csak a könnyeim potyogtak és az orrom folyt ahogy kell egy "jó minőségű" fűtől! Úgyhogy erre írtam, hogy egyénileg változó!

Süti
 
 


Hát igen, ha belegondolunk, hogy M.o. népességének egyre nagyobb része allargiás valamilyen fűre-fára, hát nem sok helye van itt a füves ciginek sem! Kép
Márti
T-Márti
 

 
 

Vallomással tartozom: nem füvezek. Viszont esténként, lazításképpen, alkalmazni szoktam egy-két pohár bort. És voltam már részeg is. Drogos vagyok?
Kíváncsi
 


Én csokifüggő vagyuk. Ugyanis a csoki is addiktiv. Pont mint a cigi. Nagyon nehéz megállni. Csak ez ugye nem úgy és nem annyira károsit. Tudatmódositásról pedig szó sincs. Lelki függőségről annál inkább.

 
 


Sőt még a képernyő (!!!) is függést okoz. Talán Németországban végeztek egy kutatást, ahol önként jelentkezőktők "elvonták" a tv-t, majd egy részük szabályos elvonási tüneteket tapasztalt, izzadás, kézremegés, rosszullét stb. Tehát a pszichés függésnél ugyanúgy fellépnek fizikális tünetek is az elvonásnál! Egyébként azt mondják, hogy a pszichés függésről az igazán nehéz leszokni, mert drognál is a méregtelenítés maga "egyszerű" orvosi feladat, viszonylag rövid idő alatt elvégezhető.
Apropó, mi a véleményetek a tűcsereprogramról és a methadonról?
ZSuzsa
 
 


Akkor mindannyian függők vagyunk!? Én naponta takarítok, a párom szerint ez is beteges! :-)
Na akkor most mindannyian szépen forduljunk a Csernus dokihoz, hogy leszoktasson bennünket!

Süti

U.I.: A tűcsere programot viszont jónak tartom az AIDS és a hepatitis szempontjából! Legalább a fertőzéseket fogjuk meg, ha már a leszoktatás és a megelőzés nem megy annyira!
 
 


Húúú
kedvenc témáim egyike. Igen. Ezer dologtól függünk. És igenis függünk. És ez rossz. Még akkor is, ha a csoki finom. Kép
A tv nagyon durva. pár évig nem volt tévénk. Gyakorlatilag egyáltalán nem láttunk bekapcsolt tévét. Aztán elmentünk sörözni a barátokkal, egy helyre, ahol volt bekapcsolt tévé. Mi ketten meg nem tudtunk figyelni, mert annyira elvonta a figyelmünket a tv. Át kellett mennünk egy másik helyre, mert nem lehetett kikapcsoltatni.
Elég sokkoló élmény volt.

A tűcsere program nekem is tetszik. Szomorú, hogy másnapra elrontották, és teleragasztották tiltakozó matricákkal az egyik autómatát.

Zsunya

 
 


Khm. És a számítógép ill. netfüggésről még nem is beszéltünk!

Süti
 
 


Kép
Úgy van úgy van! Azért csendben hozzátenném, ez még igy is jobb, mint gyesbetegnek lenni.

(most vettem észre mennyi sok hozzászólásom van. Vissza kéne vennem a tempóból Kép)

Zsunya

 
 


Hát én is addig voltam depis, amíg nem volt itthon gépünk! Azóta rám sem ismernek a családtagok!

Süti
 
 


Én csokifüggő vagyok. Vagyis inkább széhidrátfüggő. Mert ha csoki nincs, kibírom, csak legyen helyette valami, amiben van elég szénhidrát!
Azt hiszem más-függő nem vagyok. Rossz lenne net nélkül, de túlélném. Így viszont sokkal jobb! Kép
TV-t nyáron szinte alig néztünk. Volt 2-3 hét, mikor be se kapcsoltuk. Egy idő után kezdtem hülyének érezni magam, hogy nem tudom, mi folyik körülöttünk, de hiányozni nem hiányzott.

Zsuzsa!
A tűcsereprogramot ismerem, szerintem oké. De mi az a methadon?
Márti
T-Márti
 


A methadon egy olyan anyag, amit a kezelésrezisztens heroinistáknak adnak. Mesterséges drog, ugyanazta hatóanyagot tartalmazza, mint a heroin, de állandó összetételű és csak orvos adhatja át a betegnek. Így az bűnözés nélkül hozzájut a napi fenntartó adaghoz és állandóan terápiaközelben van, esetleg bevonható is lesz (bár nem ez a jellemző). A hátulűtője az, hoyg sok függő eladja az anyagot, hogy a megszokott heroinjához jusson.
Hát úgy tűnik, majd' mindenki függ valamitől vagy valakitől(!). A csoki nálam is bejönKép főleg ha ideges vagy feszült vagyok, vagy tél van és sötét.
Meg kommunikációfüggő is.Kép
Zsuzsa
ZSuzsa
 
 


Méghogy a csokinak nincs mellékhatása? És az a két három számmal nagyobb nadrág? De legalább ebben sem vagyok egyedül!!!
sofka
 
 


Sofka,

Gömbölyű csokoládé,lyukas csokoládé,töltött csokoládé....!Én sajna cola függő vagyok.De nem kávézom,nem iszom és nem dohányzom.Nem elhatározásból,csupán előbb felsorolt dolgok nem ízlenek.A light colát pedig a koffein tartalma miatt iszom.Fogjuk rá.

linato
 
 


Turórudi. Csak ennyit mondanék. Túrórudi forevör.
















Kép
Gyuzsu irtam neked mélt. Nem birlak felhini, mert aszongya a készüléked nem kapcsolható.
Találkozni szeretnék jövő hét elején! Kép

Puszi
zsunya

 
 


Előző hsz-t azért írtam, mert szerintem éppúgy nem kéne nagy ügyet csinálni abból, ha valaki sodor egy stanglit, mint abból, hogy kever egy koktélt.
Másrészt azt is megfigyeltem, hogy az antitolerancia, vagy nevezzük alacsony tűréshatárnak, megbetegít. Ha pl. az én férjem nem állná meg szó nélkül, hogy már másodszor töltök a poharamba, majd egy idő után alkoholistának kiáltana ki (ahogyan hány, de hány családban történik!), egész bizonyosan azzá is válnék. Mint ahogy azt is mondják, hogy ha sokat mondod a gyerekednek, hogy rossz, egy idő után elhiszi, és tényleg rossz lesz. Ez megint csak arra viszi a gondolataimat, hogy jobb elfogadni a füvet, mert így sokkal nagyobb eséllyel marad egészséges a fogyasztó.

Szerintem nem kell mindent függésnek nevezni, amit szeret csinálni vagy fogyasztani az ember. Én inkább onnan számítanám a függőséget, amikor valaki nem tudja a szokásos cselekedeteit, munkáját ellátni, kötelességeit elhanyagolja, ha nem jut hozzá az adagjához.
Szerintem egyikünk sem ilyen. A netfüggés meg különösképpen másmilyen, mert éppen akkor nem tudod ellátni a feladataidat, ha hozzájutsz az adagohoz! Kép
Ami engem illet, vannak káros szenvedélyeim, de nem esem kétségbe akkor sem, ha nem jutok hozzá a "szereimhez". Más is tud komfortérzetet biztosítani. Inkább akkor van fokozottan szükségem ezekre, amikor lelkileg kivagyok, vagy ha nagyon sok a munkám, s afféle ajzószerként alkalmazom őket.

Kíváncsi

Ja, és még egy: nekem is sokat javított a közérzetemen a Babanet! Kép Csak iszonyú sok idő rámegy...KépKép
 


Szenzációs mondatot hallottam, azt hiszem, ebben benne van minden:

"Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad!"

Erről van szó!
Nem?Kép

Csi
 
 


ZSunya! mél még utazik valahol az éterben, találka ok. inkább a közepén!
Zsuzsa
 
 


Nekem sokáig elég nagy káosz volt a fejemben a drogokkal kapcsolatban, a füvet is egy kalap alá vettem a kemény drogokkal. Nagyon nagy az ellenszenvem irántuk, mint ahogy az alkohol iránt is.
Itt el kell mondanom, hogy már-már nem normálisan józan életet élek: se kávé, se cigi, se alkohol (ill. egy évben kb. 4 pohárka Carolens v. az a másik B. betűs, nem tudom, hogy írják.), egyiknek sem szeretem az ízét. De mindet kipróbáltam - mértékkel.
Feltételezem, hogy a gyerekem is végigpróbálja ezeknek a szereknek az arzenálját, immáron valószínűleg valamilyen droggal bővülve.
Tehát, ha már biztos, hogy kipróbál a drogok közül is valamit, akkor legyen az inkább a fű. Legyen ez sokkal könnyebben hozzáférhető, mint a kemény drogok. Ha ezzel találkozik először, kisebb kárt okoz magának egyetlen próbával, mint ha veszélyesebb szeren "gyakorolna". És ha ne adj isten rászokik, akkor ezzel tesz magában a legkevésbé kárt.
Persze ennek sem örülnék, de talán ez lenne a legkevésbé rossz eset. Mint szülő minden energiámat be fogom vetni, hogy ne legyen "elfogadó" kipróbáló.
Az, hogy valaki továbblép-e a kemény drogok felé, az szerintem nem azon múlik, hogy füvezett-e előtte. Ez jellemből, mentalitásból, aktuális lelki problémákból adódik. Hiszen nem mindenkiből lesz alkoholista, aki naponta megiszik egy-két pohár jó bort. Igaz, Kiváncsi?
Márti
T-Márti
 


Wic

Nagyon nem értem a felháborodásodat,mert visszaolvasva a levelemet,semmi negatívat nem érzek benne,csupán ellenpéldát hoztam.hogy lásd,nem minden fehér és fekete.
Az "itt" szó az utolsó mondatban pedig nem a ti konkrét esetetekre utalt,hanem a középiskolára,olvasd el így is.
Az ígéret egy dolog,de azért inkább csak abban bízz,amit te látsz,hallasz stb...
Telefonszám---igen,szép és jó,hogy ne a gyerektől kérjem el,de ha a szülő nem jelenik meg,akkor te ugyan mit tennél?Mert ugye a szülői sem kötelező!Egyébként azért ennyire meg én sem vagyok hülye...

Amit a tanár csinált,az fegyelmi kérdése és keressétek az igazgatót.Így legalább megszabadul a pedagógus társadalom egy oda nem illő elemtől.
Ettőlfüggetlenül senki ne várjon csodát egy tanártól vagy pedagógustól,mert arra senki nem képes.Csak annyit,amennyit ő saját maga is meg tudna és meg is tenne.Ez az én véleményem...ebben a világban

Anyapoc

 
 


A legdrogosabb film a Micimackó!
Malacka parázik: bélyeg;
Füles lassú: fű;
Tigris ugrál: speed;
Micimackó dülöngél: heroin.
Egyértelmű: Róbert gida a díler!
T-Márti
 


Márti!KépKép
 
 


Én azt nem értem hogy hová tünt a régi szép világ? Ez már törvényszerűvé lett hogy a gyerekek kipróbálják a drogokat?

Mert én azt gondolnám hogy nem. VAgyis szeretném gondolni.

Nekem sem régen sem most nem fordul meg a fejembe hogy kipróbáljam akár a füvet is.
Ez most akkor nevelés kérdése? Vagy társaság?

Tényleg annyira vészes a helyzet? Ezt nyilván tanárok tudják jobban ők találkoznak naponta az ifjabb generációk különböző társadalmi rétegével.

Kata
Kata
 


Kata,

bár nem vagyok tanár, de szerintem tényleg vészes a helyzet. Túlságosan felpörgött ez a világ, a gyerekek nem igazán találják a helyüket, túl sok az elvárás velük szemben. Csak egy példa: régóta szeretnék tovább tanulni, idén meg is próbáltam a felvételit - sajna nem sikerült - és olyan iszonyat nehéz volt, hogy csak néztem ki a fejemből. Gondoljunk bele, hogy egy tizenévesnek mennyit kell teljesítenie, míg elvégzi az adott iskolákat, majd azt látja, hogy mit sem ér az egész, hiszen így sem talál olyan munkát, ami a megélhetését biztosítaná. (Na itt persze azokra a gyerekekre gondolok, akiket valóban érdekel a tanulás, a munka, a fejlődés stb...) Ezek után meg szépen nekikeseredik, oszt vagy iszik, vagy drogozik! Talán régen az alkohol pótolta a drogokat, de ma már a drog is ugyanolyan könnyen megszerezhető dolog...


Süti
 
 


Márti!

Ezt én is le akartam már írni, csak nem nagyon akartam, mert a végén néhány dilinyós letiltja a gyereket a Micimackóról isKép

A jelenlévők mindig kivételek....;)
sahsa

Kép
 
 


(Sasha, hova lett a fogyós topic? Hát itt már senki sem akar panaszkodni? Se dicsekedni? Kép)
 


Kíváncsi!

Panaszkodhatnék... dicsekedhetnék... de nem teszem. Megfeszített munkám eredménye a fogyis topikban...

sasha

Kép
 
 


végigolvastam a véleményeket. a dohányzós topikban feltettem már a kérdést a dohányzással kapcsolatban, itt viszont választ remélek a fűről. Milyen hatása van a kisbabára, ha a fogantatás időszakában az apuka füves cigit szív (pl. napi egy)(anyuka nem iszik, nem dohányzik). Ha vlkinek (általában a névtelenek szokták, de tényleg bárki) könnyebb úgy, írja le nyugodtan az erkölcsi megítélést is (minek egy ilyennek gyerek, stb.), de kérem, h az indulat hevében ne feledkezzen meg az én kérdésemről se! köszi.
piron
 


Piron,
azt hiszem, neked nem véleményekre, hanem konkrétumokra volna szükséged. Ha a véleményemre vagy kíváncsi, szerintem semmi baja nem lesz a babának apuka mérsékelt füvezésétől, miként a dohányzásától se, vagy amennyi baja lehet, az nem kimutatható az összes környezeti ártalom függvényében. De ha konkrétumot akarsz tudni, akkor fordulj az orvosodhoz, aztán a háziorvosodhoz, aztán még egy-két orvoshoz, akit érsz, végül csak kialakítasz magadnak egy saját, adatokra és tapasztalatokra támaszkodó véleményt.
 


http://www.drcsernus.hu/index.phtml

http://www.drogma.hu/main.html


Magadért Drogmentességet Védõ Alapítvány
Budapest, VI. Eötvös u. 19

dr. Csernus Imre doktor@drogma.hu
Dobai Benedek bence@drogma.hu
Tárnok Alfonz alfonz@drogma.hu

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Nem tudtam aludni, ezért olvasgatok. Eltaláltam ide és bár elkezdtem olvasgatni az elejétöl sok minden hozzászólni valóm van, ezért nem olvastam el mindent gyorsan átszaladtam az egészen.
Egy nagyon kedves barátnöm, nagyon régóta (és még most is) a szereplö. Füvezett mást is kiprobált, tudtam erröl és nagyon sokszor elbeszélgettünk ezen, vagyis a miérten. Középisk. probálta ki elöször. Hogy miért is?! Ált.-ban olyan osztályfönöke volt aki kifejezetten rühelte, az anyukának persze nem igy adta elö, hanem nagyon szereti csak figyelmetlen. A barátnömnem teljesen másként jött le a dolog és elöször arra gondoltam beképzelte ezt az utálatot iránta. Amikor részletes elmesélte a történteket rájöttem, hogy ezt nem lehet beképzelni, ez az ofö tényleg utálta és ott ahol csak tudota megalázta és lelkileg bántotta. Egy pár példa:
8. oszt. amikor a kislányokból testileg már nagylány lesz, de érzelmileg szellemileg még nem. Ehhez a nagylány dologhoz nem csak ahavi megjelelnése tartozik, hanem a lány külsöleg is probál idösebbnek látszani, hölgyként akar viselkedni,pl: puder(nem smink hegyek hanem alapozó nélküli puder csak natúr) egy kis illat, kivágottabb ruha, beállitott haj stb. Hát ö még ráadásul nagy szépecske lányka volt, aki egy kicsit megigazítja a haját egy kis illat és hölgynek látszott. Jön az ofö és megcibálja az egész iskola láttára a barátnöm haját, és ordít ahogy a torkán kifér, hogy mit képzel magáról, ugy néz ki mint egy kurva. Minek ken magára festéket, csak azok teszik ezt akik az utcán dolgoznak. A barátnöm majd elsülyedt szégyenében, de nem mert visszaszolni mivel 8.-os egy intö v figyelmeztetö a felvételinél nem nyerö. Hallgatott és türte az ocsároló szavakat. A többi osztálytársa vette a lapot és ök is rákeztek, te kis kurva!
Másik pl: tulvoltak a felvételin, már visszaszólhatott volna, de a neveltetéséböl származik, hogy tisztelni kell az oföt akármennyire is szemét, nem szólt vissza durván csupán meg akarta magyarázni, ha félreértett valamit a kedves ofö. Leugatta a sárga földig, rájött nincs értelme megprobálni elmagyarázni semmit, jobb ha hallgat. Egy napon ofö beszél az osztállyal. Kikel magábol, hogy mit látott! Az egyik tanítványa, lány, csókolodzott egy fiuval. Kifejtette milyen szerencsés, hogy nem ment oda az illetöhöz, mert eltörte volna az állkapcsát. Ismét az utcai jelzö és még hasonlók. Ez még nem is durva (dehogynem durva egy 13-14 éves gyerekkel igy beszélni az egész osztály elött, még ha nevet nem is mondott), de folyamatosan a barátnömet nézte, az osztály félreérthetetlenül azt hitte róla van szó. Pedig NEM ö volt. A szünetben ki is utálták és szépen lehordta mindenki. Ekkor az igazi szereplö odament hozzá és azt mondta: mindenki tudja, hogy te voltál, undorító vagy!
Az igazi szereplö pedig, hogy ö volt a ballagáson mondta el a barátnömnek', 4 szem közt, ugy hogy senki hallja csa ök 2en.
Ezek a történetek csak egy icipici rész az egész ált iskolában töltött éveknek.
Sokat nem is ment be az iskolába, részemröl megértem.
Biztos felmerül a kérdés mindenkiben miért nem szólt az anyukájának és miért nem cselekedtek.
Pedig tudott minderöl az anyuka és megértette miért nem megy iskolába. Volt ebböl vita természetesen, mert tovább kell tanulni, akart is csak egyszerüen nem volt lelki ereje bemenni, és az ofö szidalmait hallgatni amit az osztály többi tagja szívesen átvett és felhatalmazva érezték magukat az áskálódásra. Néhány társa nem tette, de ök voltak kevesebben, a 30 gyerekböl ha három nem tette ezt. A többi elöszeretettel bántotta, alázta. Az anyuka probált beszélni erröl az ofövel, de sikertelenül. Megbántva érezte magát az ofö, hogy a lány ezt hiszi róla, holott nagyon szereti csak nem tanul ezért kell vele keményebben foglalkozni. Anya és lánya tanácstalanul álltak a dogokkal szemben. Felmerült az iskola csere, de 7.ben nem iszonyú nehéz iskolát választani, amikor az osztályzatok beleszámítanak a felvételibe. Közösen megállapodtak abban, hogy jobb ha marad abban az iskolában, nem megy át másikba. A hátralévö idöt kibirja, nem vesz tudomást a szidalmakról. Anyuka is nagyon aggodott érte, mert látta a gyereken, hogy szomorú. Mindenben segített, ha nem ment iskolába igazolást is irt neki, mert megértette, a kikötés csak az volt, hogy nem dolgozatnál. Tehát sikerült tovább mennie középiskolába, nem oda ahova szeretett volna, mert az ofö elbaszta neki, nem jól kitöltött papirok, amit csak és kefejezetten neki nem javitatott ki, de sikerült. Az új iskolába minden jól kezdödött addig amig a többi lány a furkálodásával elkezték szekálni. Mivel ismerem a barátnöm, már ebböl az idöszakból is, nem kötekedö fajta, nem bánt meg senkit, barátkozó tipus, de mint már írtam nagyon szép lány, ezért a többi lány féltékenységböl vagy kitudja miért elkezték lelkileg bántani. Imádta az iskolát és a tanulást, hihetetlen eredményeket produkált, osztályzatilag, komolyan.
Áltban erös hármas volt, mivel nagyon sok tantárgyat az osztályfönok tanított nem is lehett jobb. Pl amiböl áltban meg akarta buktatni az ofö középiskolában 4es volt. Tehát nem volt hülye, csak az életkedve ment el a tanulától, vagy nem tanulástól, hanem az iskolába járástól.
Itt is a külsö szidalmazásával kezték, majd amikor rájöttek, hogy nem egy veszekdös fajta, már mindenért. Egy rosszabb osztályzat, amit az osztálytársai azzal magyaráztak, hogy biztos fiuztál, nem tanultál mi!? Megunta ezt és ugy döntött, ha már utál mindenki, ki tudja miért, de utál, akkor adok rá okot is. Nos ekkor kezdödött a drog téma. Elöször nem mint fogyasztó hanem meggyanúsított keveredett össze ezzel a fogalommal. Ha bántották vissza szólt nagyon keményen és nagyon értelmesen. Ez mégjobban bántotta a többieket, hogy ráadásul még okos is, nem csak szép. Kitaláltak róla történeteket, ami hazugság volt. Odáig fajult a dolog, hogy utálják csak nem baj, de legyen oka, hogy már ha hozzászoltak ingerült volt és nem is titkolta. Persze a társai mentek papanszkodni az oföhöz, hogy ok nélkül milyen ingerült mindenkivel. Megjegyzem az ok megvolt, de ilyenkor mindenki megprobál angyali külsöt mutatni, hogy: pedig én soha nem bántottam. Elöadták, hogy biztos drogozik, azért változott meg. Ment a telefon anyukának. Anyuka egy nagyon klassz anyuka volt. Meghallgatta az oföt és este leült beszélgetni a lányával. Hitt a lányának és a lány mindent elmondott, hogy most már csak az iskola érdekli, mert be akarja fejezni, nem barátkozni akar csak tanulni, de a társai nem engedik, mert bántják. Ezért viselkedik igy, nem a drog miatt. Anyuka igazat adott neki, és biztositotta, nem hiszi el amit mondtak róla, ha mégis a jövöben ilyen szó lenne, azért közölje vele. Az iskolába a furkálodás folytatodott és kimaradozott az iskolából. Egyre többet. Megismerkedett a droggal elég sürün fogyasztotta, mert jól érzte magát, boldog volt. Önfeledten tudott nevetni, olyan emberekkel, akik barátai voltak nem csak a füves-drogos idöszakban. Anyukája tudta, mert elmondta neki. Nem volt vita kettejük közt, anyuka nagyon-nagyon-nagyon aggodott, hogy mi lesz a lányával egészségileg és a tanulással, de nem szidalmazta, nem kényszerítette. A sok hiányzás miatt nem tudta befejezni az iskolát. Kirugták. Anyuka eléggé kétségbeesett és nem tudja mitévö legyen. Tudja, hogy a lánya nem rossz, csak az eddigi iskolai évei iszonyatosan megviselték a lelkét, nem beteg lelkileg, mert tisztába van a miérttel. Mi lesz a lánnyal?? Anyuka kétségbeesésén csak az segített, hogy együtt a lánnyal másik iskolát keressenek. Nehéz volt, de találtak. És láss csodát!!! Egy szuper aranyos osztályfönök és a társai is nem csak elfogadták, hanem imádták a barátnömet. Az ofö barát és ofö volt egyben. Emberként kezelte, szerette a lányt. Az iskolát befejezte erös 4essel. A drog már nem játszott szerepet az életében, mert boldog volt igy ahogy van. És bár nem azt tanulta amit akart, de akárhányszor rákérdeztem: nem bántad meg, hogy nem fejezted be az elözö középiskolát? a válasza NEM! Bolgod vagyok, hogy igy alakult az életem.
Most már családja van és nem érdeklik a drogok, de tudja miért nyult hozzá, és mindig tudta, abbatudom hagyni, csak figyelnem arra ki van körülöttem! 10 éve nem drogozik. Sokat tanultam az ö esetéböl és megbecsülöm a barátságát mindennél jobban.
Az én következtetésem ebböl inkább az, hogy csak és kifejezettem a szeretet az ami megállíthatja ezt a dolgot. Sajnos regeteg olyan ember van, aki szereti megalázni bánta a másikat, csak azért, mert más mint ö. Nekem már hosszú évek óta foglalkoztat a gondolat, hogy áltisk.ba hogy lehet ennyi gyülöldökés ezekbe a gyerekekbe, hogy bántsanak valakit. Ezek a gyerekek ma már felnöttek, megfordul-e a fejükben, hogy mit is tettek annak ideéjen egy-egy ilyen rosszindulatu mondattal? Remélem, mert nekem nagyon sok álmatlan éjszakát okozott és tisztelem becsülöm a barátnömet, hogy épésszel kibirta. Nem veszítette el az itélöképességét és nagyon kemény volt ezekben a nehéz idökben.
Azért bízom benne, hogy ezek az emberek megprobálják tovább adni azt, hogy ne tedd azt amit én is csináltam, ha még nem is ilyen formán, de azért odafigyelnek, hogy mit tesznek-mondanak a társaikkal szemben.

Bocsika mindenkitöl nagyon hosszú lett. Ezt jó volt kiirni magamból. Ha neki nem segit, hogy megosztottam ezt a történetet veletek, azért hátha máson segit és jobban odafigyelünk gyerekünkre és másokra!

Walkiria
 


Sziasztok!

Én egy Drogmegelőzéssel és leszoktatással foglalkozó alapítványnál dolgozom. Előadásokat tartunk iskolákban, nagyon jó eredményekkel. Ha szeretnétek, hogy a Ti gyerekeitek is megtudják az igazságot a drogokról, akkor szóljatok, és összehozunk egy találkozót, ahol a gyerekeiteknek és nektek is tartunk egy előadást. Nagyon érthető, már a kisiskolásoknak is.
És ha bárkivel találkoztok, aki drogozik vagy iszik és segíteni szeretnétek neki, de nem tudjátok hogy, hívjatok, vagy írjatok.
Tel: 70/547-0603
narcononhu@vodafone.hu
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet:

 

cron