Új privát üzeneted érkezett!

Névtelen/ek!
Egyet értünk azzal hogy csúnya is lenne ha Kata tudná, ki/kik írnak Névtelenül, legalább is én nem szeretném ez is hozzátartozik, ezek is vélemények, mégha nem is olyanok amik számomra elfogadhatóak, engem nem zavar, tudjátok miért? Mert ha nem akarok vele foglalkozni, egyszerűen átlépem egyoldaúan meg nem lehet sem vitatkozni ,sem veszekedni!!!
Az a fröcsögés meglehetősen ocsmány volt bárki is írta, az nem hiányzik innen, viszont nem is kritika mint a többi???!!!KépKépKép

Névtelen:
<font color="0000ff">Elküldve 2003 Június 30 hétfő - 16h 25:
Egyszer be lehet dőlni egy férj ígéreteinek, még talán kétszer is, de háromszor??!!</font>

<font color="ff0000">Akárhányszor!!!!!
Ha szereted és próbálsz te is változtani ő is mozdulni akkor akárhányszor, hidd el !</font> Kép

Zsuzsa
Szia!
Azt hiszem toleránsabb vagy a párodhoz KépKépKépKép és valahol még igazad is van, de nálunk ez nem ilyen egyszerű. Engem sem az zavar, hogy nem végez házi munkát, áááá, egye kánya megcsinálom, sosem vágom a fejéhez hogy miért nem mosogat pl. , a legnagyobb gondom hogy iszonyú kevés időt tölt velünk, és ez valamiféle dacot vált ki belőlem még ha tudom, hogy nem a napot lopja is,/pl. két órát füvet locsol, nem amikor dolgozik konkrétan!/ nem érti meg hogy srácok nőnek és ezt az időt elvesztegeti!!

Milla
Szerintem félre értetted, én nem az előttem szólókra értettem sőt még csak nem is Babanetes kolleganőimra, akiket ismerek, sokkal inkább olyan ismerőseimre akik iszonyúan büszkék az anyaságukra holott, mindenre szakítanak időt csak a gyerekükre nem, hol ez vigyázz rá, hol az, nos ez sem szolgálja kicsi érdekeit pusztán azért hogy nőnek érezzék magukat.
Sajnálom ha téged ez sértett de tudod akinek nem inge ne vegye magára, magad mondod te sem vagy tökéletes akkor mi volt a bántó? Én sem, pusztán ez volt a lényeg.
Egyébiránt abban tökéletesen igazad van hogy mindenki maga tudja hogy érzi magát a házasságában, de nem hiszem hogy az gond volna hogy valaki nem boldog éppen, ettől még szeretheti a családját, és még panaszkodhat is olyanoknak akik hasonló cipőben járnak tehát megétik őt. Nem is várom el hogy megértsd ezt, egy olyan embertől aki szerencsére nem ismeri ezt az érzést, így van jól,de miért bánt ha beszélünk róla, hogy nem mindenhol tökéletes minden?
Az is igaz, ebben nagyon egyetértünk hogy a gyerek érdekeit az szolgálná ha boldog szeretetteljes anya és apa venné körül.
Szerinted miért nem veszem a kalapom és megyek el srácokkal, mert próbálkozom rendbetenni az életem és az övéket, hiszen szeretik az apjukat és ő is őket, én pl. annak ellenére hogy sajna sokszor fordult meg a fejemben a válás gondolata sosem fosztanám meg az apjukat tőlük, mindig tudni fogják hogy sokat köszönhetnek neki, és bármikor találkozhatnak ha szükségét érzik .Ennyit arról hogy kizárólag magamnak szültem őket. Tudod én arra azért már rájöttem, hogy igazából magamra szamíthatok ezért fogalmaztam így.
De.... Nem voltál sértő remélem én sem, ez csak vita és nem vezekedés! Másként látjuk az életet ami nem baj, ellenkezőleg.

Dzsili
 
 


Remek ötlet Kedves (másik) Névtelen!

Ha legközelebb új topicot nyitok magamnak, hogy önmagamat mutogassam (ahogy A NÉVTELEN írta) akkor tuti a regisztráltakban fogok. Nem szerzem meg még egyszer ezt az örömöt, hogy másokból egy ilyen senki ilyen indulatokat váltson ki (lsd feljebb). Remek ötlet, bár szerintem nem véletlenül találták ki a babanet készítőiKép

Úgyhogy csatlakozom az előttem szólókhoz: részemről antilátogatottnak tekintem a topicot, legalábbis addig, amíg a köpködés el nem tűnik.

Kata
LadányiKata
 


Kata,
szabozso@axelero.hu-ra megírnád, hogyan csinálta? Nagyon kíváncsi vagyok. És egy kicsit hitetlen is. Kép
Zsóka

Zsóka
 
 

 
 

Zsuzsi74!

Hiszen én pont ezt mondom!!!!
Nézzük a példa kedvéért Anyakatit: elképesztő teljesítményt nyújt a 3 gyerekkel, ráadásul tök jól néz ki. Egy huncut perce nincs hátradőlni. Ahogy a családban "viccesen" mondjuk "már csak nyugodtan elmosogatni szeretne" ebben az életben. És erre ez a lány (asszony)a következőt gondolja:
"Addig meg reménykedem, hogy gyermekeim apja szereti ezt a lestrapált, végletekig unalmas nőszemélyt is, akivé átmenetileg váltam."
(jó persze nem komoly, de a hozzáállást tükrözi).
Az én olvasatomban pedig ez úgy néz ki, hogy a férje tegye össze a két kezét, hogy ilyen felesége van, és rebegjen hálát Istennek minden este, hogy a felesége nemcsak a 3 gyerekük odaadó anyja, még a háztartást is viszi + még jól is néz ki. És akkor a feleség is elégedett lehet, hogy a férje gondoskodik róluk és szerintem megpróbálhatja belevonni a férjet a gyerekekkel való gondoskodásba, ami (ellentétben egy munkahellyel) nem zárul le a munkaidő végével.
Én azt látom, hogy itt az önbecsülés hiányzik a nőkből (lógó mell, lestrapált, unalmas, stb.). Nem hiszem, hogy bármelyikőnk férje egy katalógus pasi, egy brilliáns humorú, örökké szórakoztató férfiember, aki nem izzadtan és lábszagúan zuhan haza a munkhelyéről. De fogadok egyik sem írogat forumokba, hogy úgy érzi nem kívánja a felesége, mert lepurcant és fáradt este és fél, hogy elhagyja az asszony, mert nem foglalkozik eleget a gyerekekkel.
Én nem tudom, Ti mit gondoltok, de én ezzel az "önalábecsüléssel" nem tudok azonosulni.
Ha úgy gondoljátok, hogy remek anyák vagytok és szuperül helytálltok otthon (ezt maximálisan el is hiszem), akkor ezt talán a férjek felé is kéne kommunikálni, hogy lássa Ő is (ne csak mi itt egymásközt), hogy milyen kincset tart a markában.

Szisztok.
Milla
 
 


m.n.
Én néha szeretnék olyan öntudatos és boldog lenni mint Pocok, komolyan, még akkor is ha tudom, hogy ezt magamban találhatom csak meg.
Én úgy értelmeztem Pocok írását hogy a saját baráti köröd ismerjen el ne pedig tök idegenek.
És hogy nem akaszt ki ha a férjed káromkodik neked, dehogynem azért írtál ide is!
A többivel mélységesen egyet értek! KépKépKépKép
Bocsi hogy bele kotyogtam....

Dzsili
 
 


Dzsili!

Elnézést, csak most láttam, hogy közben írtál.
Engem egyátalán nem sértettél meg, és azt is teljesen helyénvalónak tartom, hogy a babaneten kiírja magából mindenki ami felgyűlt (én is ezt csinálom Kép). A panaszkodással sincs semmi bajom, sőt tulajdonképpen semmivel nincs bajom, csak, ahogy azt fennt is írtam, az az érzésem, hogy nagyon alábecsülitek saját magatokat, és ez felbosszant, mint harcos nőtársat KépKépKép.
De mégis, ha valamivel bajom van az általában a pasik elképesztő egoizmusa, mivel jól tudják, hogy a feleség úgyis mindent megcsinál, mert hisz csak magára számíthat (ebben is egyetértünk egyébként) és amúgy is a gyerek mindene. Szóval csak "lázítani" akarok (persze pozitív értelemben).

Hali
Milla
 
 


Milla
Neked van gyermeked? Mert a profilodból nem látszik, csak azért kérdezem.Nem muszály erre válaszolnod, a véleményed szempontjából mindegy csak feltűnt.
Önbecsülés:
A tiéd hol lenne ha azt hallgatnád hogy voltaképp semmit sem csinálsz, /három gyerek mellett/ ha tisztában lennél megvátozott arányaiddal, ne mond nekem, hogy logó mellel és egyebekkel is olyan büszke és határozott leszel mint amikor még férfi szemek százaitól kaptál vissza jelzést arról hogy csinos nő vagy!!!!!!!!!
A férjem nem irogat fórumokba mint ahogyan a legtöbb férfi nem , mert egészem más a temperamentumuk ahogyan a gondjaikat kiadják magukból, de miért baj ha mi igen? Ezt még mindig nem értem?
Ha nem vállalj a szembesülést a hibáival és minden hibát benned keres, mit teszel?
Én igenis szeretném ha az egész társadalom elismerné, hogy az anya nem csak van otthon, hanem dolgozik, ebből fakad a gondok gyökere ugyanis. Amíg a legtöbb ember ezt nem becsüli, ahogyan valahol nálad is ezt érzem, bár lehet hogy tévedek, addig nem is változik a helyzet.
Azért mégis csak fura helyzet nem, ha a férjem pl. egész délelőtt horgászni van, amíg én bevásárolok, injekcióra viszem a kicsi lányom mert beteg, gyógyszertárba megyek aztán szaladok főzni a fiúknak, mire apa hazaér és közli hogy miért nincs még ebéd ő éhes, mondom neki hogy fél óra és sütök krumit gyors husival mert most értem haza. A válasz az neki nem kell, nem étel, és el kezd panaszkodni hogy én semmit nem csinálok itthon és még őt is semmibe veszem, mert másoknál már délben az ebéd az asztalon a férjnek.
Megbeszélni nem tudom vele...........
Akkor? Önbecsülés????????????

Dzsili
 
 


Milla
Közben meg Te írtál.
Az első kérdésemre már kaptam választ és így már értem, de valóban félre érthető voltál kicsit, olyan ellen drukkernek tűntél örülök hogy nem így van. Kép

Dzsili
 
 


Milla,
nagyon jókat írsz! Kár, hogy számtalan technikai akadálya van annak, hogy megvalósítsuk az elveidet. De elméletben egyetértek Kép!
Dzsili,
szerintem nekünk sok közös témánk lehetne...
Ötledadó névtelen,
érdekes, hogy a regisztráltaknak fenntartott oldalak nemigen mennek. Jó lenne persze, ha nem kotyoghatna bele mindenki a beszélgetésbe, illetve az nem is zavar, csak ha direkt sértő és modortalan megjegyzést tesz. Viszont azt hiszem, egy csomó beszélgetés el sem indul akkor, ha mindenkinek vállalnia kell magát. Nem mindenki olyan nyílt - egyesek szerint mindent kilocsogó - alkat, mint Ladányikata, akinek nem is lehet lakatot tenni a szájára Kép, vannak sokan olyanok is, akik csak akkor merik kitálalni a családi gondjaikat, ha nem kell színt vallaniuk. De attól még vannak nekik is gondjaik, és csak ők tudják, miért nem teszik azokat ki az ablakba. És segítséget várnak, vagy csak néhány megértő szót - úgy, ahogy Ladányikata is, csak ő névvel. Persze hogy rosszul esik mindenkinek, ha egyesek beszélgetés helyett ócska beszólásokkal rontják a hangulatot. Ennek ellenére szerintem megengedhetetlen, hogy ilyen perpatvar alakuljon ki, mint az előbb. Illetve én akkor inkább kimaradok belőle. Ugye nem kell, hogy így legyen? Anyakati,
azért remélem, még nem adtad fel? Holnap írok mélt!
Ladányikata,
ne húzd már fel magad ilyen könnyen! Egyik pillanatban azt írod, senki ne foglalkozzon a névtelenekkel, azután meg azelőtt viszont mást se teszel, mint velük foglalkozol. Gyere inkább beszélgetni!
 


Sziasztok!

Reggel volt időm elolvasni kedvenc újságomat (Ideál), és örömmel láttam, hogy szinte csak a mi problémáinkkal foglalkozik. Csak a cikkek címei:
A tartós együttélés buktatói
Menjek vagy maradjak?
Szexuális kedvetlenség
Tartsa éberen partnere iránti érdeklődését...

Ajánlott irodalom is van:
Harville Hendrix: Párbajok és békés megoldások
Paul Hauck:Mitől jó a házasság?
Thomas Gordon: Emberi kapcsolatok: hogyan építhetjük, hogyan ronthatjuk el?

http://www.napraforgotrening.hu/reszletek.html

Igaz én nem mernék elmenni ilyen tréningre, de a cikkek hasznosak.
Tudom sokan azt mondják ez idő és pénz kérdése, ebben van igazság, de kis ügyességgel mi is meg tudunk valamit valósítani.
Sok szerencsét!

maradok névtelen
maradok névtelen
 


Hűű nem is gondoltam volna hogy az én "terhességi hormonos felfújt problémámból" ilyen jó kis topic sikerül, ilyen kedves és okos lányokkal. Hát látjátok, még most is hol ezt írom, hol azt. (én már ilyen maradok) Először tényleg javasoltam (és továbbra is) hogy ne foglalkozzunk névtelennel (A NÉVTELENNEL, nem azokal, akik névtelenül jönnek ide tanácsot adni, vagy segítséget kérni, mert csak jöjjenek nyugodtan)aztán pedig totál fölhúztam magam a fenti perpatvaron.
De maradok, névtelennel pedig nem foglalkozom.

Zsóka! mail megyKép

Puszi: Kata
LadányiKata
 


No, a további félreértések elkerülése végett, leírom, hogy hogyan jöttem rá ki a névtelen. Zsókának már leírtam, de úgy gondoltam, így jó, ha ti is olvassátok:

na mégse ide, aki regisztrált, mindenkinek küldöm mail-benKép

Mailek mentekKép

Puszi: Kata
LadányiKata
 


KataKép

Nekem nem küldted.

Lina
 
 


Kata!

Én is kérem szépen a mailt. Nagyon kiváncsivá tettélKépKépKép

Zsuzsa

 
 


Én nem.Kép

Lina
 
 


Lina, Zsuzsa ment mailt (Zsuzsa neked másodszorKép

Puszi: Kata
LadányiKata
 


Kata!
egyet kaptam, amit most fél 7-kor küldtél el.KépKép

Szióka!
Zsuzsa

 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a bókokat, még a végén benevezek a Miss Háromgyerekesanyuka versenyreKép)
Na, viccet félretéve, a baj az, hogy én nem csak gondolom, de általában TÉNYLEG lestrapált, unalmas, lógómellű(az mindig, nem csak általábanKép))vagyokKép
Viszont van három gyönyörű, egészséges gyerekem, így ez különösebben nem zavar...
Ellenben életem párja olykor reklamál, hogy 8-10 kilóval nehezebb vagyok, mint amikor megismert, sosincs igazán rend és tisztaság(három pici mellett??), olykor nem olyan jól sikerül a kaja, meg ilyenek.. Na, ilyenkor akadok ki, amikor kritizálhatnékja vanKép
De elismeri, ő nem lenne képes arra, amire én. Én meg elismerem, hogy eltartja a családunkat, méghozzá elég jól.
Még annyi mindent akarnék írni, csak nem érek ráKép

Kíváncsi, mélt megkaptam, írok hamarosan!
Kata, tiedet is megkaptam. Na, engem annyira azért nem izgat névtelen kiléte, hogy ezzel vacakoljakKép

Anyakati
 


Sziasztok!

Anyakati! Jajj nee már, lógó mell? Három egymás utánni baba szoptatásától????? Ne csináld!! Én is nagyon ki voltam akadva tőle (borzalmasan néz ki) de az én párom (akit ugy úgy lejárattam) mindig azt mondja, neki tetszik, és különben is a kisfiát etettem, és fejtem egy csomót, attól lett ilyen. Pedig tényleg borzalmasan néz ki.
De az új melltartó (igen igen a 6000 ft-os csodát teszKép Padlizsán színűben mint kiderült, az árkádban is (ezek szerint minden aranypókban) akciós 3200 Ft. Lehrt, hog neked is segítene. Bár én most jól jártam, mert max 2 hónapig hordhatomKép De most meg lett ígérve a kismama melltartó (az szintén a "jó a 600 ft-os piaci" szöveggel kimaradt 2 éve) mert szemére lett hányva, attól ilyen a cicm. Hát mondjuk 85B ről indultam, 95 C-D lett a szopi alatt most meg 70 AKép Szóval volt ott egy kis változás, és mégis tiszta jól néz ki az új cicitartótólKép
Szóval nem szép dolog a férjedtől, hogy ilyeneket mondt, de ha mellette elismeri hogy jól csinálod amit a picikkel csinálsz, talán nem is olyan kőszívűKép
Most már nálunk is úszik a lakás, és szerencsére néha csak eggyütt röhögünk kínunkban, amikor csak hólapáttal lehet bejönni a nappaliba, főleg akkor ha Peti kis haverja is itt van. Úgyhogy el bírom képzelni, nálatok is tudhatnak a gyerekek "rendet" csinálni. Háát elismerésemKép

DE NEM VAGY LESTRAPÁLT TÉNYLEG!!! Csak irigylésre méltó a három tüneményes pocokért. TénylegKép

Puszi, mert most ment haza Peti haverja a fülhúzásból, és fel kell szednem a szétszórt (direkt kiborogatott ) pattogatott kukoricát.

Kata
LadányiKata
 


Anyakati
Na ja szeretnénk magunknak tetszeni, akkor tutira más is így lenne vele, mert a legkritikusabb úgy is mi magunk vagyunk.
Szerintem rajtam több felesleges kiló van, én is utálom.....
Nem esik jól amikor férjem erre tesz megjegyzéseket aztán meg lehord hogy voltaképp nem neki nem teszem hanem magamnak, na ja, de azt nem mondja hogy neki azért igen!
Én is tudom hogy háromszor nagy pocakosnak lenni /3*20kg!/ nem éppen ideális a hasbőrömnek és combimnak, a szopi meg a melleimnek, de ezt nem bánom amíg a lányom akarja szoptatom most is!
A férjem szövege:-hogy nem ő idegesít engem hanem én magamat! Na ehhez mit szóltok!!!
Szóval nem rajta akadok ki és ő piszkál engem, hanem magamat bosszantom, jó mi???

Pussz: Dzsili
 
 


Én nem kaptam meg...

Zsóka
 
 


Én is névtelen maradok, mert tudom, hogy , amit írni készülök, az nem lesz
népszerű, pedig nem bántásnak szánom, inkább csak elgondolkodtatásnak.
Nem teljesen ehhez a topichoz tartozik, de itt kezdtek el sokgyerekes
anyák hozzászólni, ezért írok ide. Kicsit úgy érzem, hogy néhány nőnek
figyelemfelhívás és fenntartás érdekében szüksége van a terhességre,
szülésre. Igen ám, de a kezdeti középpontúság pár hónap alatt eltűnik,
jönnek a hétköznapok. És akkor jön egy újabb gyerek gondolata. Csakhogy
egy folyton terhes-szülő-gyerekágyas-szoptató nő egy idő után már nem
vonzó a férjnek. Nem marad idő, energia semmire, se magára, se a férje
mint férfi, sem mint társ, se a gyerekekre. Nem hiszem, hogy 2, max. 3
gyereknél (az is inkább jókora korkülönbséggel) többre tényleg oda lehet
figyelni. Mire mindegyik jóllakott és tiszta a ruhája, kezdődik előlről,
és akkor még másra nem jutott sem idő sem energia, sem figyelem, sem pénz.
(Mert azért pénz nélkül elég sok dologtól fosztjuk meg a gyereket. Bár ez
egy újabb vita-téma lehetne, de a vidámparktól a korrepetálásig minden
pénzbe kerül.)
Szóval, amit ki akarok hozni ebből, hogy azért a férjeket is meg lehet érteni, ha évek óta mást nem látnak maguk mellett, mint egy fentebb jellemzett asszonyt, egy épp aktuális csecsemőt sírva, bekakilva stb., kupis lakást, és neki pedig muszáj hordani haza a pénzt és nyelni a főnöktől is és otthon is, mert, ha nincs lé, akkor nagy a baj.
Aki még előtte van, az gondolja meg, hány gyerek kell és milyen áron, aki meg már benne van, az pedig ne nagyon csodálkozzon, hogy a férje hogyan reagál egy ilyen helyzetben.

Egy nem férfi
nem férfi
 


"Egy nem férfi"

Az én práom 4 gyereket szeretne. Anyagi gondjaink vannak, most aktuálisakKép Télen jobb a helyzet. "Szezonja" van a számítástechnikának, nyáron az ember nem gépre, nyaralásra költ, ez az egyszerü magyarázat. Mégis 4 gyerkőc az álma. Én is lestrapált vagyok, a lakás szalad én meg lohlok utána, kaja nem mindig van... hogy mi lesz a 4-el? Ki tudja? Valószinű addigra sokkal jobban be tudom osztani az időmet és azon fogok gondolkodni, hogy mit csináltam ezzel az egyel, hogy nem volt időm semmire?Kép vagy sikerül a saját -jólmenő- vállalkozást beindítani amit évek óta tervezünk és fogadok egy takarítónőt aki főzni is tud.

sasha

Kép
 
 


Nem Férfi!

Húúú, azért ez nem volt kedves tőled!
Nem értem, mit akarsz mondani????
Három gyerek és strappa után, ne is várják el az anyukák a férjeiktől, hogy nőként nézzenek rájuk és ne illessék kritikus megjegyzésekkel?
Ja a férfi nyugodtan nőveszthet pocakot, sörözhet, ülhet órákat a tv/számítógép előtt, azaz egy férfi lehet slampos, de egy ugyancsak agyonhajszolt nő, meg megérdemli, hogy úgy néz ki, ahogy????
Bocsi, de nem erről van szó. Amint fentebb is láthattad, AnyaKati nagyon szigorú kritikával illette magát, miközben csomó mai tini elbújhatna mögötte. Attól még, hogy nagyon igénybe vett minket az anyaság, még nem jelenti azt, hogy mint nő eldobhatóak is vagyunk vagy ez állandó állapotot jelentene!
Milyen gondolkodás ez, hogy egy gyerekkel még lehetsz bomba és kívánatos nő, de hárommal már nem????

Nem értem meg azt a férjet, sem feleséget sem, aki rózsaszín felhőben gondolta a házasságát, nyilvánvaló, hogy a gyerekekkel megváltozik az élet, ha valaki, annyira buta, hogy beeszi a média által súlykolt ídill anya-apa-gyerekek képet, az meg is érdemli, hogy pár év után pofára esik és csak sajnáltatva mondja "már nem tetszik a feleségem, meg a rumli...stb".
Ilyet csak az mondhat, aki nincs tisztába valójában a dolgokkal. Egy kapcsolat fenntartása nem abból áll, hogy mindig ugyanazt a formánkat próbáljuk fenntartani, ami anno a megismerkedésünkkor volt, hanem abból, hogy a változásokkal együtt hogy tudunk együtt maradni, alkalmazkodni és így elfogadni egymást.

Azzal sem értek egyet, hogy ha valaki figyelem felhívás miatt (azaz "végre vele is foglalkozzanak") akarna gyermeket, akkor rögtön hármat vállal. Azért 3 gyermek kihordása, felnevelése pont nem arról szól, hogy az anyuka lenne mindig középpontban. Aki tényleg maga hasznára hajtja a terhességét és a gyermeket, az biztosan nem vállal több gyereket, hiszen az nem érné meg neki...

Szerintem kérj bocsánatot, azoktól, akiket megsértettél, vagy legalább Te gondold át, mit is írtál...

Telihold
Telihold
 


Telihold! Szerintem az előbb írónak nem kell senkitől sem bocsánatot kérnie. Ettől az ötletedtől egyszerűen el vagyok képedve! Nagyon is kultúráltan írta le a véleményét, az más dolog, hogy az nem egyezik a Tiéddel. Ilyenkor kell vitatkozni, és olyan ellenérvekkel jönni, mint pl. Sasháé. hogy ott a párja akar 4 gyereket, stb.
Csak azért írok, mert ez már megtörtént korábban, akkor is olyasmin háborodtál fel, amin én pl. egyáltalán nem, majd saját álláspontodat általánosítva kiátkoztad az épp aktuális "ellenállót". Nevetségesnek tartom, hogy minden Névtelen el van küldve a búsba, holott csak egy-kettő ír OFF-os személyeskedő megjegyzéseket (gyakran hosszas provokáció után!), sok névtelen pedig csak azért lesz az, mert egyesek képtelenek nem felkapni a vizet, ha nem jópofiznak velük.
 
 


Zsóka!!

neked küldtem először.......

Kata
LadányiKata
 


LadányiKata
 


Dzsili,
ez hihetetlen, ez a szöveg is nagyon ismerős, ez a "nem én idegesítelek, hanem te magadat!"
Telihold!
"Egy kapcsolat fenntartása nem abból áll, hogy mindig ugyanazt a formánkat próbáljuk fenntartani, ami anno a megismerkedésünkkor volt, hanem abból, hogy a változásokkal együtt hogy tudunk együtt maradni, alkalmazkodni és így elfogadni egymást." Szívemből szóltál.
 


Telihold!

Mindenben igazad van, de kétlem, hogy bárkitől is elnézést kéne kérnie a "Nem férfinak". Kultúráltan írta le a véleményét, bár mint olvashattad én sem értek vele egyet, sokkal inkább veledKép

puszi
sasha

Kép
 
 


Sziasztok,

En ezekkel a gondolatokkal nagyon egyetertek:
"(Mert azért pénz nélkül elég sok dologtól fosztjuk meg a gyereket. Bár ez
egy újabb vita-téma lehetne, de a vidámparktól a korrepetálásig minden
pénzbe kerül.)"
"és neki pedig muszáj hordani haza a pénzt és nyelni a főnöktől is és otthon is, mert, ha nincs lé, akkor nagy a baj."

Es ez a felelosseg a ferfiak vallan landol. Az anyak pedig kepesek elfelejteni.

Udv, ZoliApu.
 
 


Nem ferfi,
Nem tudom mennyire a figyelemfelkeltes (sajat magara!) annak a nonek a celja, aki 3 gyereket vallal! Ha az lenne, szerintem egyetlen terhesseget, szulest, szoptatast sem vallalna be, mert a gyerekneveles nem az anya kozeppontusagarol szol!!!
Arrol nem is beszelve, hogy a gyerek, ha jol tudom kettejuk kozos beleegyezesevel, jovahagyasaval jon letre. Ha meg a no egyedul dont a kisbabarol, a ferje megkerdezese nelkul, az mar regen rossz.
En Sashaval ertek egyet. A penz jo, ha van, de nem minden. Tisztes szegenysegben is nagyon boldog gyerekek nottek mar fel! Fo a hozzaallas, es Sashae nekem nagyon tetszik!
Nem ferfi, nyugodtan irhattal volna nevvel is!

Zsuzsi
 


Sziasztok!

Ja, most hogy belegondolok, annyira a középpontban szerettem volna lenni, hogy gyorsan-gyorsan szültem három gyereket...Kép Ajjaj, kedves nemférfi, látszik, hogy nem tapasztalatból szóltál. Az első terhességednél még valóban te vagy a középpontban, mindenki veled foglalkozik a családban(pláne, ha nincs más baba a családban), de onnantól kezdve, hogy megszületik, nyilván már a baba körül forog minden, ez így is van rendjén. De amikor a második, harmadik, spkadik babát várja az ember, már saját maga is alig veszi észre, hogy terhes, az egésznapos hajsza mellett. Három kisgyereket nevelve egész nap egyedül a tömérdek dolgommal iszonyatosan központban érzem magam, tök jó, én vagyok a sztár, ez minden nő álma, szülök is még hármat, nehogy kikerüljek a figyelem középpontjából!
Ja, és a férjem szerencsére megváltozott testemmel együtt is kívánatos nőnek tart, érezteti is soszor velem, az meg már megint más kérdés, hogy nekem mennyi energiám marad házaséletet élniKép De nem panaszkodik, csak ritkán..
Az én férjem jól keres, ezért hálás is vagyok neki, hogy nem kell spórolnom is száz egyéb gondom mellett. De ha nem így lenne, akkor se tennék neki szemrehányást. Csakhogy, kedves ZoliApu, fölösleges azon vitázni, kinek van nagyobb felelősség és teher a vállán, de az apák reggel elmennek, este hazajönnek, aztán jöhet a sörözés, tévé, haverok, stb kinek-kinek ízlése és szokása szerint. Ellenben én például a hét hét napjából hét napon dolgozom, állandó 24 órás ügyeletben. A mai napot úgy fogom végigcsinálni, hogy világosodott már, mire végre alhattam, egész éjjel cirkuszolt valamelyik csemeténk.. Valamiért azért olyan nagyon-nagyon nem sajnálom szegény férjemet a rengeteg meló miatt ilyenkor. Ja, neki még főnöke sincs aki cseszegetnéKép

Anyakati
 


Ez pont olyan, mint anyósom beszólása: szerinte azért szültem a három gyereket, mert soha többé nem akarok dolgozni, csak otthon ülni!!KépKépKép
Bölcs asszony, láthatjátokKép Most aztán tényleg végre még egy jópár évig pihizhetek itthon, hiszen nem dolgozomKép Olyan jó! Kitaláltam a tutit, hát nem, emberek?Kép
 


Kata!
Nekem is van olyan melltartóm, nagyon szeretem, csak most éppen nem igazán tudom hordani a szoptatás miattKép
 


Zoliapu!

NINCS elfelejtve, hogy a férjek mennyit dolgoznak, güriznek. Legalábbis én nagyon is jól tudom, hogy a párom mennyit dolgozik, mert még haza is hozza. Nem hánytorgatom fel neki, pedig ez abból áll, hogy átjáróházat csinál a lakásból, mereven figyeli a monitort, aztán esetleg összebújunk egy mumerára. Hétvége? Van neki. Az vagy abból áll,hogy még dolgozik egy kicsit, vagy alszik, vagy játszik. Megértem. Én mindent meg tudok érteni. A gyereket pelenkázni ha jól emlékszem 1x pelenkázta át, 1 x sikerült valahogy rávennem, hogy fürdesse meg a gyereket. Ha 10 percnél tovább bízom rá, már jön a konyhába utánam és lerakja mellém, hogy nem bír vele. Ezeket is mind meg tudom érteni, holott úgy beszéltük meg még a terhesség alatt, hogy az esti fürdetés az övé. Nem azért, hogy terhet vegyen le a vállamról, hanem hogy ismerje a fia, tudja a kicsi, hogy nem csak anyával lehet bármit csinálni, nem csak ő tud megvígasztalni. Most, hogy eljött az a korszak mikor felfedezi azt, hogy ő és az anyja nem egy ember, nagyon anyás. Hiába van ott az apja a szobában ha kimegyek jön a sírás. Persze most azt gondolnád, hogy azért mert anyás. De érdekes módon mivel anyósom is sokat jön látogatni és olyankor játszanak, vele megmarad úgy, hogy nem vagyok ott. "Csak" ennyit számított, hogy nem fordított esténként fél órát a fiával való kapcsolat kiépítésére.
Hétvégente szoktam hívni, hogy menjünk sétálni. Kutya, gyerek. Ő nem. Hogy miért szeretnék sétálni vele? Az utcán nem vonja el a figyelmet az ICQ, a telefon. Nem tud hirtelen a gép elé ugrani, mert valaki kérdez valamit. Merhogy nagyon sokan "zaklatják" kérdésekkel. Hogy kell ezt meg azt? Legalább beszélgethetnénk. Álltalában az egyetlen közös programunk az Auchanban a bevásárlás, néha elmegyünk pancsolni, de akkor ő ott pihen. Ez abból áll, hogy befekszik az árnyékba és eszik-alszik. Úgy kell becsalni a vízbe, ahova azért nem jön be, mert a víz kiszívja és csak elfárad. Ez az egész 8 hónap után most először szakadt ki belőlem két hete hétvégén. Szombaton 9sszerakott egy gépet nekem. De minek? Hát hogy tudjak játszani... Mikor is? Szóval egy tök felesleges dolgra pocsékolta el a szombatját, tudom, jót akart, de mivel az alkatrészek használtak, így jól megszivatta saját magát is. Aztán vasárnap meg ... pihent, vagyis egy szalmaszálat se tett félre. De nem is kellett volna, megelégedtem volna azzal is ha velünk van.
Az apák képesek elfelejteni, hogy apák.Kép

sasha

Kép
 
 


Kedves AnyaKati,

arra akartam kilyukadni, hogy valahol meg kell allni pihenni, feltoltodni. Es ha a ferj ezt otthon nem kapja meg, akkor mashol fog ratalalni. Tehat vigyazzatok Rajuk, mert egy masik no karjaban konnyen vigaszra lelhet.

Az meg, hogy nincs fonoke -mint ahogy nekem sincs- az csak azt mutatja, hogy a piacrol el. Az pedig eleg kegyetlen tud lenni!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Es amig ezeket a sorokat irtam addig "csak" a kovetkezo tortent. Budget miatt jovo hetfotol nincs melom. Gyors lefolyasu dinamikus dontes volt. Hetfon dontes fennt, tegnap este jott az eloszele, es ma el is ert. (15 embert elkuldtek) Ennyit a felelossegrol!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ugyhogy sajnaljatok csak a fiukat, mert Nekik sem konnyu!

Udv, ZoliApu.
 
 


ZoliApu!
Teljesen igazad van. Az apáknak nagy a felelőssége a család eltartásában, és szükségük van kikapcsolódásra-feltöltődésre.
Ezt készséggel elismerem minden olyan apának, aki elismeri, hogy az anyáknak nagyon nagy a felelőssége a család fenntartásában, és nekik is nagy szükségük lenne kikapcsolódásra-feltöltődésre.
Mert az apuka által hazahozott pénzt mi alakítjuk tiszta zoknivá, meleg vacsorává, vasalt inggé. Mert sok munka azt a kis üvöltő kapálódzó csomagocskátKép focimeccsre hordható állapotba hozniKép.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Kedves ZoliApu!

Na ja, és nekem mikor kell megállni pihenni, feltöltődni? Kedves férjem pihen és feltöltődik minden itthon töltött percében, ebből következik, hogy én meg semmikorKép
Az a férj, aki három pelenkáskorú gyerek mellett azt várja, hogy őrá otthon béke, nyugalom, pihenés, tiszta lakás, finom kaja, kipihent mosolygós, szexre kész feleség várja, az nem komplettKép Az minek vállalt gyereket?
Az én párom nem hiszem, hogy máshol keresne vigasztalást, sokszor mondja, hogy ő milyen szerencsés, hogy ilyen jó nője van három gyerek után is! (Persze rosszabb napokon meg öngyilkosságot emleget)

sasha
minden szavaddal egyetértek

Anyakati
 


Lányok, felüdülés titeket olvasni, mókásak is vagytok, meg igazak is. Csak azt nem tudom, akkor én mit írjak? KépKépKép
 


Sziasztok!

A pénzről nekem az a véleményem, hogy igenis van olyan pénz, amit nem érdemes megkeresni. Mert ha annyit dolgozik a kedves apuka, hogy közben széthullik a családja, akkor mi értelme van a gazdagságnak??? Ha állandóan ideges, hulla fáradt a melótól és a hülye főnökétől, akkor ez miért jó? Főleg, hogyha ezt viszi haza is. Szerintem többet ér az, ha mondjuk nemcsak hétvégenként látja a család a férjet és apát, hanem többet van otthon, és ténylegesen foglalkozik a gyerekkel, és a feleségével is, ami nem abból áll, hogy elvárja, hogy elé tegyék a vacsorát, és utána legyen szex. Mert ez így nem működik. Én elhiszem, hogy az apukák is pihenésre vágynak, de nekem is olyan jó, hogy az én párom sokat van itthon, és amikor hazajön, akkor ő van Martinnal, én meg mondjuk egy jó könyvvel heverhetek a kádban egy kicsit.

Azt hiszem én elég megértő vagyok itthon, soha de soha nem mondtam, hogy kevés a pénz, vagy soha nem szidtam, hogy miért nem segít. (Ez nálunk elég változó, a férjem ügyvéd, és ha van ügyfél, van pénz, ha nincs, akkor nincs. Oké, azért többnyire van.Kép) De ő sem tette soha szóvá, ha esetleg nem volt meleg kaja, és ha éhes, és épp nem érek rá, akkor elveszi az ételt, nem engem ugráltat. Ha megkérem, akkor viszont bármiben szívesen segít. Tudom, kis dolgok ezek, de ez így van jól. Tudom, mit nem szabad kérni, pl. hogy teregessen kiKép, mert utána hosszabb idő, amíg helyrerázom a cuccokat. De a szándék a fontos!

Ahhoz pedig szerintem sok mindennek kell a háttérben lenni, hogy az ember mással vigasztalódjon! De ennek a topicnak nem ez a témája, úgyhogy ezt nem fogom itt fejtegetni. Így is elmentem a címtől, elnézést érte.

Lina
 
 


Az előbb elfelejtettem:

KataKép

Megkaptam az emilt! Köszi!

Lina
 
 


Sasha!

Csak egy kérdés: folyton azt hangoztatod, hogy Ti 4 gyereket szeretnétek és ezzel a férjed is maximálisan egyetért. Ha egy gyerekkel nem foglalkozik napi fél órát sem, akkor mi lesz 2-3-4 gyerekkel?? Neki minek kell ennyi? Te egyedül hogy fogod bírni? Képzeld el, amikor a 3. vagy a 4. babát várod 2 v. 3 gyerekkel a szoknyád körül.

Anyakati!
Amikor megszületik a baba, már tényleg le sem sz.rják az embert, de a terhesség alatt és utána néhány napig igencsak rá terelődik a figyelem, és amit én írtam, az az, hogy sokan ezért a pár hónapért ugranak bele egy újabb terhességbe és nem számolnak az "életfogytig" tartó következményeivel.

Amúgy naívság volna azt hinni, hogy minden baba közös megegyezéssel fogan. Vannak ugye a "becsúszott" babák és rengeteg olyan van, amiről anyuci tudott, csak apa volt megvezetve.
Sok férfinak(de még nőnek is) gőze nincs, milyen változásokat hoz 1-1 új gyerek a családban.Azt sem szabad elfelejteni, hogy amíg kicsik és ruhát, játékot örökölnek, kaját meg keveset esznek, addig nem akkora kiadás, de iskolában és később már jönnek a húzós összegek, amiket nem lehet megspórolni.
Az apák felelősségéről csak még annyit, hogy, ha koszos a ruha vagy nincs meleg étel az asztalon, akkorlehet morgolódni, de nem dől össze a világ, de, ha a villanyszámla nincs befizetve, akkor 2 hónap és kikapcs., ha törlesztőrészlet van, azt sem lehet elbliccelni, mert úszik minden. Szóval egy kicsit nagyobb a stressz rajtuk, még akkor is, ha ez nem mentség arra, hogy sörhassal "fetrengenek".
nem férfi
 


Zolipau!

Sajnálom a melóhelyedet! Remélem sokkal-sokkal jobbat találsz. Stresszmentes...jólfizetőKép


Nem férfi!

Párom arra vár, hogy végre eljöjjön az a korszak amikor lehet vele "normálisan" játszani, amikor már nem pelenkás. 2-3 éves volt a haver kisfia amikor ott voltunk és olyan jól elvoltak. Mármint a párom a gyerekkel.Kép Most még szerintem nem igazán tud mit kezdeni vele. Én alapjáraton 1, max 2 gyereket akartam. De a párom 4-et szeretne. Meggyőzött, rábeszélt, majd meglátjuk mi lesz. Mindig az aktuális problémával foglalkozunk, máskülönben, lehet, hgoy meghülyülnénk.Kép
Te mikor szültél?

puszi
sasha

Kép
 
 


Nem férfi!
Nem kétlem, hogy nagy a stressz! De nagy stressz az is, hogy egy új élet van rádbízva, a létezése függ tőled, a cselekedeteidtől.

Pesze vannak a házimunkának hanyagolható részei, ezek miatt morgolódnak a férjek: a meleg vacsi, a vasalatlan ing...
De az alap bevásárlásokat meg KELL tenni, a 2 hónaponapos csecsemőt MUSZÁJ etetni/pelenkázni, a 3 éves szájából ki KELL kapni 6 éves széthagyott iskolai ollóját, és a lista tetszőlegesen bővíthető. Nincs megállás, nincs túlórapénz. A TB nem fizet prémiumot, ha határidő előtt feláll/szobatiszta lesz/megtanul olvasni a gyereked.

Tudod a villanyt visszakapcsolhatják egyszer, ha kifizeted a tartozásod. De az anyai figyelmetlenség miatt bekövetkezett balesetek visszafordíthatatlanok.

És a pasik esetleg kereshetnek kevésbé stresszes állást, a családot már nehezebb lenne lecserélni.

A baba megfoganása persze lehet, hogy nem előre megbeszélten történt, de a sperma túlnyomó többségében önkéntes adományKép.

A javaslatom még mindig az: ne méricskéljünk! Becsüljük meg egymást.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Nem férfi,
én is mondanék valamit. Az élet keletkezésével számító módon játszani - ebben szinte bizonyos vagyok - nem a többgyerekesek kedvtelése. Ilyet legfeljebb egyszer csinál az, aki így akar megkaparintani magának valakit, aki ezt kevésbé akarja. Az a nő, aki ugyanattól az - alkalmanként - nehezen megtűrt pasastól többször egymás után, újra és újra gyereket vállal, biztosan nem azért teszi, hogy ezzel legyen érdekesebb. Mert ha így lenne, igazad lenne, hiszen nem is lesz tőle az. Viszont mi, sokgyerekesek azért vállalunk ennyit, mert szeretjük őket, mert szeretjük az ÉLETET, így, csupa nagybetűvel. Ez a szeretet nem méricskél, nem számolgatja, hogy akkor majd nem jut fodrászra meg új rúzsra.
Hogy nem lehet eléggé figyelni háromnál több gyerekre? Hát, talán nem úgy, mint egyre, talán nem tudom mindannyit bébiúszásra vinni, meg sítanfolyamra télen, stb, de cserébe kapnak valamit, ami se ebben a korban se később nem pótolható: sok-sok testvért, akik egész életükben mellettük lesznek, jóban-rosszban. Legalábbis én így nevelem őklet, a többi rajtuk áll. De a legfontosabb, amit megtanulnak a nagycsaládban, az az, hogy az élet tisztelete, és egymás elfogadása-megbecsülése mindennél fontosabb. Gondold végig, mindezt gyerekkorban, játék közben! Hát nem klassz? Kép
 


Sasha!
Nekem 2 gyerekem van, az 1. 3 éves,a 2. nincs még 3 hónapos. Miért?

Kíváncsi!
Remélem, nálatok úgy működnek hosszú távon is a dolgok, ahogy elképzelted, én már most úgy érzem, egyiknek sem tudok annyi figyelmet szentelni, amennyit szeretnék, pedig a férjem ún. mintaférj és egyéb segítség is akad. De nem is a házimunka veszi el az időmet, hanem egyik gyerek veszi el a másiktól a ráfordítható időt, energiát, figyelmet. Amúgy anyámék 5-en voltak és ettől marhára nem voltak boldogok, és most is komoly konfliktusaik vannak, pedig már csak 3-an élnek, úgyhogy a nagy létszám nem feltétlenül jelenti, hogy hú de jó nekik.
nem férfi
 


Kedves Borcsa,

amit legutobb irtal azt SZENTIRASnak lehetne venni. Annyira lenyegre toroen, ugyesen fogalmaztal! Gratulalok!


Kedves AnyaKati,

szerintem kicsit sarkitva irod le az anyak helyzetet (mint ahogy gondolom en is a ferjeket). Azert azt ne felejtsd el, hogy mennyi szeretet kaptok a Ti kisemeberektol-es az O nagy szivuktol-, amikben az Apukaknak nem lehet resze. Pl: Nalunk Gegevel(16 honapos) en jobbakat nevetgelek, mint O az anyjaval. Viszont amikor multkor szegenykem megtapasztalta, hogy a fal kemenyebb az orranal, akkor en hiaba vettem fel, es probaltam nyugtatgatni, csak bombolt es vegul az Anyjanal nyugodott meg. Tehat amig Ti nagyjabol otthon megkapjatok a "halat", addig mi akkora -es most nem tudom mi a helyes szo itt, talan- "elismerest" nem kapunk.


Kedves Lina,

Sok penzhez, sok ido kell. (Legjobb tudasom szerint.) Es azt valahonnan el kell venni. Es tudja mindenki jol, hogy nem helyes elvenni a csaladtol, de vajon letezik-e mas lehetoseg "idoteremtesre"?
Megertem a ferjed, hisz a teregetest nem a ferfiaknak talaltak ki. Kép


Kedves Sasha,

Koszonom a jokivansagokat. En mindig talpra esek!


Udv, ZoliApu.
 
 


Kedves Borcsa,

A 2003 Július 02 szerda - 11h 56: irasodra gondoltam.

Udv, ZoliApu.
 
 


Sziasztok!

ZoliApu,
Igaza van Linának, hogy kell a pénz, de nem minden áron. Ha az az ára a jólétnek, hogy nem látom a gyerekem, a családom, háááááát én elgonolkodnék rajta, hogy mit is csinálok. És KELL, HOGY TEREMTSÜNK IDŐT EGYMÁSRA. Biztos van megoldás, csak meg kell találni.

"arra akartam kilyukadni, hogy valahol meg kell allni pihenni, feltoltodni. Es ha a ferj ezt otthon nem kapja meg, akkor mashol fog ratalalni. Tehat vigyazzatok Rajuk, mert egy masik no karjaban konnyen vigaszra lelhet."
És hol fogsz megállni pihenni, feltöltődni, ha a feleséged tőled nem kapja meg az odafigyelést - ami nem csak a pénz -, és másfelé kacsingat esetleg?


És mi az, hogy a teregetést nem a férfiaknak találták ki?????? Nem csak arról van szó, hogy Lináéknál (vagy akár másoknál) férj egyszerűen nem szeret teregetni? Te úgy gondolod, hogy asszonynak a konyhában a helye, nevelje otthon a gyerekeket, szolgáljon ki, teljesítsen minden téren, te meg hazahozod a fizetést és akkor kvittek vagytok? Szerinted meghatározható az, hogy mi a nők dolga és mi a férfiaké?

Hülye szó valóban a hála, hogy a gyerek hozzám szalad, ha valami sérelem éri. Ez nem hála, egyszerűen arról szól, hogy akkor éppen úgy gondolja, hogy én nyújthatok neki vígaszt.

Borcsa,
hogy milyen igaz, amit írtál...Kép, tetszik, nagyon, szép és találóKép.

Üdv
Szila
 
 


Sasha,
nálunk ugyanez a helyzet... Akarunk még gyereket (már van kettő), de nem tudom, hogy fogom bírni. A férjem itthon SEMMIT sem segít, emrt fáradt, vagy pihen. Hogy én mikor pihenek? Majd egyszer... 20 év múlva... Kép
Viszont maximálisan egyetértek azzal is, hogy a férfiakon-apákon-férjeken is nagyon nagy a nyomás, el kell tartani minket, sokszor nagyon stresszes munkahelyen, a léc álladnüan rezeg, hjogy mikor bocsátják el őket.
Nehéz...
Most inkább nem írom alá...
Névtelen
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: