Új privát üzeneted érkezett!

Férjemnek jó állást ajánlottak külföldön, de csak úgy vállalná el a kb. egy-két éves kinttartozkodást, ha mi is mennénk. Egy ötéves és egy négy hónapos gyermekünk van. Kicsit félünk az ismeretlentől, nem tudjuk, hogy mi vár ránk, meg tudnánk-e élni. Igazából ami nagyon vonzó, az az idegen nyelv elsajátítása mind részemről, mind a gyerekek részéről. Úgy gondolom ez nagy lehetőség lenne.

Van valakinek tapasztalata e téren? Kérlek, írjátok meg véleményeteket!

Köszönöm!
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Szia Kriszta,

Mi lassan 4 eve elunk kulfoldon. Szitu annyiban volt egyszerubb, hogy csak egy gyerkoc volt, akivel 9 honaposan koltoztunk ki.

Tanacsok, hat nehez adni. Ami fontos szerintem, fejed menjen ki elore, ez kb. 1-2 honapot jelent. Ez alatt lehet lakast berelni, alap butorzatot megvenni es a legfontosabb az egeszsegbiztositast beszerezni.
Nem tudom hova koltoznetek hiszen azert ez is fontos, mi az USA-ban elunk. Ha van valami ismeros a kornyeken erdemes toluk segitseget kerni, milyen kornyeken erdemes lakni.......
Az eleje nem konnyu ezt elismerem, de erdemes belevagni, mi nem bantuk meg.

Meg egy a nyelv, hat a nagyobb bizti megtanul majd az adott nyleven, de azert azt mondjak a 6 eves kor alatt szerzett nyelvtudast elfelejti a gyerek, ha visszakoltoztok, bar az is igaz ha ujra tanulja a nyelvet sokkal, de sokkal konnyebben megy majd neki.

Ha van konkret kerdesed szivesen valaszolok, akar maganban is.

Angi
 
 


Szia Angi!

Köszi, hogy írtál!!

Azért indítottam ezt a topicot, hogy tapasztalatokat szerezzek, és lám már egy csomó olyan dolgot írtál, amire mi nem is gondoltunk. Pl. előremenni a férjnek, eg. bizt. stb.

Ami még bennem hatalmas kérdőjel, az az, hogy egy ember keresetéből meg lehet-e élni kint. (Mi Németországba költöznénk. Még Svédország is elképzelhető, hogy összejön.)Egyáltalán ha én külföldre megyek, jár az itthoni gyed, családi pótlék? Külföldi óvodák, iskolák befogadnák-e a gyerkőceimet? Nálatok ez hogy alakult?

Üdv:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 

 
 

Kriszta,
En csak a mi tapasztalatunkrol tudok irni. Egy kereset huzos az elejen, de megoldhato, ezert is jo ha a ferjed eloremegy, mert ezeket egy honap alatt fel tudja merni. Csaladi potlek, Gyed hivatalosan nem jar ha 3 honapnal hosszabb ideig tartozkodol kulfoldon. A biztositast azert irtam, mert egy 4 honapos csopseget gyakran kell vinni, ha mas nem oltasra es azert nalunk ez nagyon draga. Nemetorszagrol/Svedorszagrol nincs informaciom sajna.

Iskola, ovoda,
Ezt ezekben az orszagokban nem tudom hogy megy, itt az ovi nem kotelezo, csak 5 eves kortol a sulielokeszito, szoval a ovi nagyon, de nagyon draga. Viszont az alt. iskola ingyenes es KOTELEZO, mi olyan kornyeken lakunk ahol sok a kulfoldi ezert a suliban tok megszokott ha valaki nem beszel angolul. Matyi oviba jar, elotte otthon mi csak magyarul beszeltunk, de igy is 4-5 honap alatt eljutott oda, hogy megetette magat angolul. Egyebkent Nemetorszagban nem tudom hogy van, de itt sok a felnapos ovi is, ami azert megfizetheto.

Mennyire beszeled az adott nyelvet? Azert az elejen keszulj fel hogy nagyon maganyos leszel plane ket gyerekkel bezarva. Keressetek meg neten az adott kornyeken van-e egyhazkozosseg, ok altalaban nagyon segitokeszek, gyakran nyelvtanfolyamokat is szerveznek. Esetleg milyen mas magyar kozosseg van az adott reszen?

Ferjed egyebkent az alatt az 1-2 honap alatt informalodhat, jar-e neked valamilyen juttatas odakint, nyelvtanfolyam stb....

Nyugodtan kerdezz, tudom mennyi kerdojel van az emberbenKép

Angi
 
 


Szia Kriszta !

Nekem sajnos személyes tapasztalatom nincs, de a barátnőmék családostól Olaszországba költöztek. Az anyuka a szülés előtt itthon is elment nőgyógyászhoz ( 4-szer kellett), hogy a GYES-re jogosult legyen. Mikor megszületett a kicsi, igényelte a GYES-t, aztán visszament Olaszországba. A havonta folyósított összeget pedig az anyukája vette fel a postán és nem volt belőle semmi gond. UI a családi pótlék is működött.
Szerintem ha a folyósítást bankszámlára kérte volna akkor még az anyukát is kihagyhatták volna, de ez őnáluk így alakult. Szerintem ez így megoldható.
Remélem ezzel is segítettem. Ha eszembe jut még valami akkor majd jelentkezem.
Mikor indulnátok?

Üdv: Zoé
 


Portland,

Igen en is tudom, hogy megoldhato, DE a hivatalos jogszabaly, mindkettonel, hogy ha 3 honapnal hosszabb ideig kulfoldon tartozkodsz nem jar. Kiskapuk mindig vannak perszeKép

Angi
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy ennyi hozzászólást kaptam! Köszi nektek!
Valamikor ősszel indulnánk, akkor már a kicsi is 9-10 hónapos lesz. Az bennem is pont felmerült, hogy mi lesz az oltásokkal. A 15 hónapos pont egy emlékeztető szuri, de nem biztos, hogy azt külföldön is be lehet szerezni. Kiküldetni meg nem lehet, mert az oltóanyag hűtést igényel, amit a szállítás alatt nem biztos, hogy biztosítani tudnak.
A magányosságtól nem félek, mert előbb-utóbb szereznék ismerősöket, ahogy magamat ismerem. Kép Csak ne magyar nyelvűek legyenek!

Nálatok az egészségbiztosítás hogy működik? És nagyon drága? Mennyire elterjedt a homeopátia? Mert én a gyerkőcöknél 90%-ban azt alkalmazom.
Bocs a kiváncsiskodásért!

Üdv:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Kriszta,

Az oltást úgy is meg lehet oldani, hogy akkor adatod be, amikor jöttök haza látogatni. Nem törvényszerü, hogy a 15 hónaposat pont akkor kapja. Mi a 12 hónapos MMR-ra 6 hónap késéssel kaptunk idöpontot.

Németországban vannak gyerekorvosok, akik homeopátiával is foglalkoznak. Azt nem tudom, hogy külön kell-e fizetni érte. (Mi majdnem elmentünk rendelésre, amikor látogatóban voltunk, aztán megoldódótt anélkül is)
Itt Angliában inkább csak magánban vannak ezek az alternatív terápiák, és jó húzós ára van. Mondjuk ha hosszan beteges, én inkább oda viszem, nem hagyományos orvoshoz.
Nálunk társadalombiztosítás van, orvosért nem kell külön fizetni. Gyógyszerek, fogászat ingyenesek 18 éven alul, terhes nöknek stb.

Kati
 
 


Sziasztok! Kép

Nem tudom jár-e még erre valaki...
Most kezd biztossá válni a kiutazásunk, és a célpont Németország. Van esetleg valakinek tapasztalata erről az országról???????????????

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Sziasztok!

Kriszta! Sajnos Németország nem az én profilom! Kép

Viszont ez a GYEs, családi pótlék dolog nagyon bosszant. Annyit már én is kinyomoztam, hogy 1988-ban hozták ezt a szabályt. Enyhén elavult. Most hogy EU tagok vagyunk, legalább Eu-n belül kellene eltörölni, hogy nem jár 3 hónapon túl. Na, és mi van, ha 3 havonta hazajövök. Én nem akarom "kicselezni" a szabályt. Ha nem vagyok túl messze, megérné hazajönni 3 havonta, legalább látom az anyukámat!Kép
De tényleg marhaságnak tartom.....

Kriszta!
Sok szerencsét nektek!
Andi
 
 


Szia Hardik!
Mi tavaly júniusban vágtunk neki a nagy útnak,Pest-Dél-Spanyolország,autóval 8 hónapos kislányunkkal.Kibírtuk az utat meg az utána következö megpróbáltatásokat is.
Úgy indultunk,hogy ahogy kiérkezünk másnaptól dolgozhat a párom.Amire ideértünk megváltozott minden.
Mivel vissza nem akartunk menni,belevágtunk nyelv nélkül meg papír nélkül elhelyezkedni.
Sikerült,hála a Jóistennek,azóta is egy fizuból élünk(jobban,mint otthon a kettöböl,ráadásul itt még albérletben lakunk),a kislányunk megkapta az oltásait,nekünk is van orvosunk.Magyar játszótársunk még nincs,de Németországban szerintem akadni fog.
Sok sikert és kitartást!
Tünde
 


Szia Hardik!
Ha kell tudok még magyar címeket Nürnbergben.A barátmöm nürnbergi,szerinte hamar be lehet illeszkedni,mert sok magyar él ott.
Szia!
 


Szia Tünde!

Köszönöm szépen a bíztatást! Örülök, hogy sikerült nektek! Nem hiába mondják, hogy bátraké a szerencse...Kép
A férjem szeptember közepén, mi október elején utazunk Dél-Németországba. Még vannak kérdőjelek bennünk, de nekivágunk. Aztán majd meglátjuk, jól döntöttünk-e!

Üdv:
K.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Szia Kriszta,
en Nemetorszagban elek, mar 5 eve, ha kerdesed van konkretan szivesen valaszolok, de igy altalanossagban nem tudom mire lennel kivancsi, hiszen annyi minden van. Ha gondolod kerdezz nyugodtan, esetleg priviben is valaszolhatok, de itt is. Nekem mindegy. Egyebkent hova költöznetek Nemetorszagban?

Puszi
Motiot

KépKép
KépKép
 
 


Szia Motiot!

Csak most fedeztem fel, hogy írtál!!! Már nem is reménykedtem, hogy találok valakit, aki Németországban él...Kép
Nos, rengeteg kérdésem lenne, holnapra összeszedem őket, és priviben elküldöm, ha nem gond. Ulmtól 70 km-re délre, Aulendorfban fogunk lakni.

Előre is köszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


sziasztok!!én is ebben a cipöben járok!!Az én Párom is egy nagyon jó munkát kapott Németországban!Csak hát nem akar minket itthagyni!Van egy 4hónapos és egy 2éves kisfiunk!De sajnos én nyelvet nem tudok!A párom is csak az alapokat tudja!Neki a munkahelyére elég az amennyit tud,de én?!!Ha a gyerekeket orvoshoz kell vinni!Hogy magyarázom el mi is a bajuk?!!A fönöke nagyon jó kis lakást biztositana nekünk!!A párom minden áron menne!!De én félek!!Szerintetek boldogulnák hogy egy szót sem tudok németül!!Bár az angolt egy kicsit értem!!
 


sziasztok,jó rég nem járt erre senki! de én meg most találtam erre a fórumra lapozgatás közben.én nagyon boldog házasságban élek.de ez az ország nem tetszik ,szívesen elköltöznénk jobb helyre,remélem összejön.

 
 


Angela2!
Én egy ideje azon agyalok, hogy kimennék a fiammal, viszont én egyedül vagyok vele. Az usa-ra gondoltam, kezdő tőkének 500 elég arra, hogy amíg nem találok melót lakjunk,együnk? Illetve, hogy tudom megoldani, hogy maradhassunk, mert nekünk nincs kihez hazajönni, így a legjobbat hoznám ki a dologból amennyire csak lehet. Géplakatos a szakmám, egy autószerelő műhelyben tök jól ellennék. Munkában sosem válogattam, aki akar ott talál munkát?
Válaszaidat köszönöm! :D

 
 
 
 


Atrask!

Hú, nem a legkönnyebb célpontot lőtted be. Amerikába csak akkor kapsz dolgozói vízumot, ha van konkrét helyed, ahová mennél. És még több egyéb tényezőnek is meg kell lennie, ha jól tudom...

De hátha valaki jobban informált nálam. Mindenesetre egy kisbabával nekivágni több, mint nagy vállalkozás.

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: