Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nem tudja valaki , hogy Lõportál utca hány szám ahol a Gyest kell intézni?

Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia!

Bp.XIII.Lõportár u.3/b.
Ügyfélfogadás hétfõ-kedd 8.00 - 15.30-ig,
szerdán: 8.00 - 17.30-ig,
csütörtök:12.00 - 15.30-ig,
péntek: 8.00 - 12.00-ig.

Július 1-én zárva van az iroda.
Névtelen
 


Köszönöm!!!
Kanga-Zsebibaba
 

 
 

Sziasztok!
Mint mindenki, én is kérdeznék... 2001. ápr. 18-án született a lányom, elõtte majd' 2 évet tanítottam (ki vagyok nevezve). Kaptam minden gond nélkül a TGYS-t, GYED-et és majd kapom a GYES-t is. 2004 tavaszán szeretném szülni a tesót úgy, hogy nem mennék vissza tanítani. Az afddig összegyûlt szabit ki tudom venni, ha kell. Mi alapján fogom kapni a GYED-et? Mert ha figyelembe veszik a közalkalmazotti fizetésemelést, több mint kétszer annyi lenne az új GYED.
Ha v
Ági
 


Ági !
Ha a mostani szabályokat nézzük, akkor ha 180 nap kereseted lesz (szabi+dolgozol) akkor az alapján kapsz TGYS-t és GYED-et, ha nincs 180 napod akkor a minimálbér kétszerese alapján.
De hogy 2004. tavaszán milyen tb. szabályok lesznek ... ??!

Üdv. Kati
 


SZiasztok!
Ckatalin, te esetleg tudsz erre is válaszolni! Kép Úgy tudom (de nem tudom, hogy hol van leírva és hogy egyáltalán jól tudom-e), hogy GYED mellett olyan szerzõdést lehet kötni, hogy tanulmányírást, önálló kutatást, könyvszerzõséget vállalok. Igaz ez? HOl tudok pontosan utánanézni?

Köszi elõre is!

Márti
 
 


Sziasztok!
Valaki okosítson ki légyszi! Ha a GYED, vagy a GYES alatt születik meg a gyerköcöm akkor ugye újra jár nekem a GYÁS és a GYED? Ezeket mi alapján számítják ki? Az elmúlt évi GYED-et veszik alapul, vagy az X évvel ezelõtti munkabéremet?
Nadin
Névtelen
 


Sziasztok!

CKati: engem az érdekelne, hogy mi van ezzel a sokat emlegetett tavaly novemberi változással, mi változott akkor? Egész pontosan az, hogy szoktak valami 6. hónapig dolgozást emlegetni a gyed összegének kiszámítása végett. Nekem az egész a határozott idejû szerzõdés mókával együtt érdekes. Azt már kibogoztuk, hogy a lejártakor el kell menni munkanélkülire szülésig, akkor lehet kapni gyedet. Most az érdekelne, hogy a gyed összege mikor lesz ténylegesen a korábbi fizu szerint számolva? (szülés 2003-ban, igénylés elõtti év így 2002, amire kijön olyan fizu, hogy a felsõ határ legyen a plafon, a szerzõdés lejárta 2002 vége körül, elõtte több mint 4 év folyamatos munkaviszony)
Köszi:
Ildi

Ildi
 
 


Ma olvastam:csp összege szeptembrtõl visszamenõleg egységesen 20%-al nõ, augusztusi dupla cs rendszeressé tétele, csp egységessé tétele, tehát nem iskoláztatási támogatás, 50%-al emelkedik az anyasági támogatás összege, IKERGYEREKEK esetén 100%-al. IKREKNÉL a gyes is a duplájára nõ.
ez elõterjesztás, jó lenne ha meg is valósulna mihamarabb.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Márti, csak annyit tudok ezekrõl, hogy nem jár a GYED, ha bármilyen jogviszonyban dijazás ellenében munkát végez, vagy hatósági engedélyhez kötött keresõtevékenységet folytat (KIVÉVE A SZERZÕI DIJAS TEVÉKENYSÉGET).
Azt hiszem ezt szabályozza egy szerzõi jogról szóló törvény, de sajnos többet nem tudok róla.

Nadin, a minimálbér kétszerese alapján számitják ki, hiszen nincs 180 napi kereseted.

üdv. Kati
 


Ildi, ebben az esetben a 2002.év tényleges keresete lesz a TGYS és a GYED alapja, ha 2002-ben van min. 180 naptári napi kereseted.
A határozott idejû (és 2002. végén lejáró) szerzõdés csak annyiban kavar be, hogy – mint ahogy irod – munkanélkülire kell elmenned, és csak igy kaphatsz TGYS-t és GYED-et. De a számitásoknál az elõzõ évben az összes munkáltatódnál elért keresetet figyelembe kell venni. (pl. ha 2002-ben összesen 3 munkáltatód volt (egymás után) akkor az ott elért keresetet össze kell számitani).
Igy az nem számit, hogy a munkaszerzõdésed lejár az év végén, azért még a 2002. évi kereseted lesz a számitási alap.
Üdv. Kati
 


Sziasztok!

Én elfelejtettem családi pótlékot igényelni és a kislányom már 9 hónapos elmúlt. A férjem vállalkozása alkalmazott engem, így nekünk kellett volna elintézni, de nem tudtuk, hogyan és én azt hittem a gyed-del egyértelmûen utalják pluszban.
Szóval milyen papírokkal és hova menjek, hogy kapjak családi pótlékot? Ha tudtok telefonszámot és ügyfélfogadási idõpontot, írjátok meg légyszi! Köszönöm:
Zsuzsi
zsu26
 


Kedves Zsuzsi!
A csp-t is ott kell intézni, ahol a gyest és gyedet. Nem tudom merre laksz, de egy szomorú dolog van: visszamenõleg csak 3 hónapot fizetnek ki, a többit nem.
Timi
 
 


Sziasztok!
Tudja valaki pontosan, hogy a tgyás-t ki fizeti ki? Mármint arra gondolok, az állami költségvetésbõl megy-e ugyanúgy, mint a gyed gyes, vagy azt a munkáltatónak kell megtermelni. Saját vállalkozásnál dolgozom, ezért nem mindegy, hogy ki állja azt az elsõ 24 hetet.
Köszi
Meli
Meli
 


Kati!

Köszönöm szépen! Ez így nagyon bíztató!

Ildi

Ildi
 
 


Meli!

A tgyás-t is az állami költségvetésbõl fogod kapni.

Panka
Panka
 


Köszi Edit, ez jó hír!
Meli
Meli
 


Nem kukacoskodás, tényleg, csak nem szeretem, hogy ez így épül be a köztudatba...

A TGYÁS - úgyanúgy mint a GYED - NEM az állami költségvetésbõl fizetik, hanem a társadalom Biztosítás költségvetésébõl, ergo NEM egy állami jótékonykodásról van szóm hanem egy biztosítási szolgáltatásról!!!!!

Tudom, hogy a kérdés szempontjából mindegy, de szokjuk le végre róla, hoyg ajándéknak tekintjuk azt a szolgáltatást amiért megfizetünk!

köszi! Kép

Andi
Andi
 


Ckatalin!
Köszi, most már akkor legalább tudom, hol nézzek utána! Kép

Márti
 
 


Köszi, Andi , Igazad van teljesen.
Meli
Meli
 


Sziasztok!

Csak megkérdezném, hogy ha alanyi jogon jár a csp, akkor miért nem kaphatom meg visszamenõleg annyit, amennyi járt volna. Mondjuk én a könyvelõnknek, a tb-s ügyintézõnek köszönhetõen felejtettem el igényelni, mert azt hittem, hogy a sok papír közül ilyet is beadtam (és utalják a gyed-del együtt). A Tb-s csajnak nem kötelessége engem figyelmeztetni? És ha ez nekem jár, akkor miért csak 3 hónapot fizetnek ki visszamenõleg? Kit kell ilyenkor beperelni? Pl. ha jogom van hozzá, akkor miért nem kapom meg a pénzt, ez nem alkotmány ellenes????

Különben az Oep honlapján egy ügyfélfogadási idõpontot sem találtam, csak 1 telefonszámot adnak meg, ami persze csak kicsöng...
Biztos én is béna vagyok, de azért kicsit jobban informálhatnák a kismamákat pl. a kórházban annyi reklámmal zargatnak minket, de a lényeges dolgokról senki sem beszél...
Üdv és köszi az infót:

Zsuzsi
zsu26
 


Szia Zsuzsi!
Mi férjem új munkahelye miatt jártunk így, és azért írtam hogy nekem csak 3 hónapot fizettek ki visszaemnõleg, mert ez a törvéby. És az ügyintézõ még a képembe is váta, mikor ezt felróttam neki, hogy úgy látszik, eddig nem hiányzott ez a pénz, akkor mit akarok.
Szia: Timi
 
 


Zsu!
Amikor én igényeltem (idén júni eleje) a CSP-t a következõ helyen intézték:
XIII. ker. Lõportár u. 3/a
A Szabolcs és a Lõportár u. sarkán.
Kép
Tel: 350-2481
Fogadási idõ:
Hétfõ, kedd: 8:00-15:30
Szerda: 8:00-17:30
Csütörtök: 12:00-15:30
Péntek: 8:00-12:00
Elég hülye idõpontok... És 3 hónapjukba telt, míg rájöttek, hogy mostmár 2 gyerekem van.

Borcsa
KépKépKép
 
 


No a kép nem sikerült:
Szóval ahol a piros pötty van:
Kép
B.

Borcsa
KépKépKép
 
 


Ha már itt vagyok, kérdésem is lenne:
Meddig tart a GYED, ha Luca 2002. május 24-én született, és a GYÁS 2002. november 6-án jár le?
Elõre is köszi!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Szerintem a gyás lejártától tök függetlenül a gyerek kétéves koráig, azaz 2004. május 24-ig jár (23-ig?). Illetve a hónap nap nem tuti, ezt nem tudom, mennyire pontosan veszik. A gyesnél tényleg napra pontosan veszik a 3 évet, azt tudom.

Ildi

Ildi
 
 


Na ez az! 23 v. 24? Ti. a melóhelyen most kellene kitölteni a papírt, hogy meddig leszek fizetés nélküli szabin.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Szia Borcsa !

A GYED a gyermek 2 éves koráig jár, tehát 2004.05.24-ig.
2004.05.25- 2005.05.24-ig GYES-re vagy jogosult.

Ha a munkahelyeden a fizetés nélküli szabit igényled ( és 3 évig otthon akarsz maradni a kislányoddal) akkor 2005.05.24-ig kérd.

Üdv. Kati
 


Köszi!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Borcsa:
köszi az infót, holnap felhívom õket, kiváncsi vagyok mi lesz, azt hiszem mielõtt beszélnék velük megiszom a nyugiteámat Kép

Majd beszámolok!!!

Aki a Teve u.-ba menne, menjen rögtön a 12-es ablakhoz a reklamációhoz, ott nem kell sokat várni és mindent elintéznek!

Üdv:
Zsuzsi
zsu26
 


Kedves Ckatalin!

Most, hogy így elolvastam az utóbbi hozzászólásokat, eszméltem rá, hogy az én mh-em semmi papírt nem dugott az orrom alá, hogy meddig igénylek fizetés nélküli szabit. Én meg már 2,5 éve itthon vagyok, 2 éves koráig GYED-en, most jelenleg GYES-en. Akkor most valamit elmulasztottam?

Köszönettel,
Cicamama
cicamama (cicamama)
 


Cicamama!
Valszeg nálunk csak azért nekem kellett utánajárni, mert a cég majd tízéves történetében én vagyok a második kismama, szóval nem sûrûn kell ilyen papírokat töltögetni. Ez a papír a "Munkáltatói igazolás GYED igényléshez". szerintem nálatok egyszerûen kitöltötték saját kútfõbõl.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Cicamama !
Ne aggódj, te nem mulasztottál el semmit. Majd ha a Tb ellenõr kimegy a munkahelyedre a kifizetõhelyet ellenõrizni, akkor rá fognak jönni az ügyintézõk, hogy õk mit mulasztottak el.
Puszi Kati
 


Kati, Borcsaboszi!

Akkor megnyugodtam.
Köszi,
Cicamama
cicamama (cicamama)
 


Sziasztok!
Tudna valaki pontos ingformációt adni, hogy a gyedhez pontosan mennyi munkaviszony szükséges, és ha csak 180 napig dolgozom a szülés elõtt, akkor is egy évi átlagkeresetet néznek? Változott ez a 180 nap esetleg többre már? Hol lehet ennek pontosan utánanézni? Mert a szcsm honlapját sehogy sem tudom elérni.
Köszi
Móni
Móni
 


Móni,

A szules.lap.hu alatt találod a Jogilag-törvénycikktár címszót, ahol a Gyes, Gyed, Gyás témakörben adnak választ mindenre.

Pötyi
 
 


Sziasztok!
Mondja meg egy okos ember legyen szíves, hogy, ha gyesen v gyeden vagyok, és terhes leszek a másodikkal, akkor kaphatok-e ezek helyett inkább táppénzt, ha egyébként veszélyeztetett lennék, vagy ehhez elõtte vissza kellene menni dolgozni? Ugyanis anyagilag "némileg" elõnyösebb volna, hogy úgy mondjam. Köszi Mimo
Névtelen
 


Sziasztok!

Tudja valaki,hogy az,hogy megemelik a gyest,csak szóbeszéd volt?Én anno úgy hallottam szept-tõl.De úgy látszik tévedtem.....
Névtelen
 


Névtelen!

Egyelõre nem emelik. Amúgy szerepelt az mszp kampányszövegeiben, ahogy mondják, pártprogramban. A 100 napban mondjuk nem.

Ildi

Ildi
 
 


Mimó
GYED alatt nincs értelme elmenni táppénzre, mert ugyanannyi lenne a táppénz összege is (bocs a 8% nyj-kal több a nettó).
Ha GYES-en vagy akkor érdemes táppénzre menni, mert az mindenképpen több lenne.


Móni
A GYED akkor jár ha a jogosultság kezdõnapján biztositási jogviszontban állsz, és a szülést megelõzõ két éven belül van legalább 180 nap biztositásban töltött idõd.

Üdv. Kati
 


Kati,
és ha nekem pl 100%-os táppénz jár?
BMdolgozó
 


Kedves Ckatalin!
Azt tudom, hogy érdemes, de jogosultságom is van rá?
Mimo
Névtelen
 


Sziasztok!

Kedves CKati!

Kérdéseim lennének:
Ha jelen pillanatban van egy nov.30-ig érvényes közalkalmazotti szerzõdésem (ami szó nélkül meghosszabbítható, ha szeretném) de 2001.05.30-tól babázás miatt nem dolgozom (jelenleg GYED), akkor most ebben a pillanatban biztosított jogviszonyban állok?

Azaz, ha semmi nem változik, akkor ha a GYED lejárta elõtt, azaz kisfiam 2.szülinapja elõtt kb 1 hónappal újabb gyermekem születik, akkor jogosult vagyok-e GYED-re és azt mibõl számolják ki? Kell-e ehhez a szerzõdésem meghosszabítása? A minibálbér itt a kategóriámnak megfelelõ közalkalmazotti minimálbért jelenti (emelés után) ?

Ha mégis elmennék dolgozni a baba születése elõtt, mondjuk félállásba, máshová, akkor mibõl számolnák a valódi munkabér alapján, vagy a teljesállásnak megfelelõ bér alapján? Számít-e, hogy közalkalmazotti, vagy egyéb munkaviszonyom van?

Egyelõre ennyi.
Köszönöm.

Snoopy
snoopy
 


Kedves Mimo
Az eddigi információk alapján úgy gondolom, igen jogosult vagy rá. A technikai része annyi, hogy a Gyes megszüntetését kéred, mert munkába szeretnél állni. Ezután jöhet a táppénz.

Snoppy
Igen még biztositási jogviszonyban vagy nov.30-ig. A minimálbér 50.000.-Ft-ot jelent, függetlenül attól hogy közalkalmazott vagy-e vagy sem.
A szerzõdésedet meg kellene hosszabittatni, mert igy lennél jogosult minden gond nélkül TGYS-re és GYED-re.
Összege a min.bér kétszeresének a 70%-a.

A baba születése elõtt csak úgy mehetsz el "félállásba", ha a kisgyermeked elmúlt 1,5 éves, és nem a GYED-et kapod, hanem a GYES-t. GYED mellett ugyanis nem lehet keresõtevékenységet folytatni. A születendõ kisbabád utáni ellátásba beleszámit a másodállás bére is. Mindkét jogviszonyodat külön külön kell elbirálni.

Üdv. Kati

Ui: BMdolgozó - üzemi balesetrõl van szó ???
 


Kedves Ckatalin!
En azt szeretnem megtudni,hogy ha mi most telepedunk haza,es a kislanyom masfel eves,akkor nekunk mi jar.Az is erdekelne,hogy en kapok egeszsegugyi kartyat ha mondjuk gyesen leszek?
Ahogy itt olvasom nekem nem sok kozom van a gyedhez.
Gondolom a magyar allampolgarsagat meg megkell kernunk,addig nem is kerelmezhetek?Vagy attol meg igenyelhetek?
Elore is koszonom valaszod.
szia
Kriszta anya
u.i.:nekem magyar papirjaim vannak
Kriszta anya
 


Kriszta anya! Az,hogy magyar allampolgar legyen a kislanyod, az az egyik legfontosabb kriterium! Szerintem kulfoldi gyereknek nem adnak...Meg nem kervenyezted meg? En (a kulfoldon szuletett) gyerekemnel mindjart a szules utan beadtam az allampolgarsagra es a magyar utlevelre az igenyt a Kovetsegen.Mindent ok inteztek, egyaltalan NEM volt bonyolult!
Te csak akkor kapsz eu.kartyat,ha elkezded fizetni a tb jarulekot(?) a magyar allamnak (akar dolgozni kezdesz,akar zsebbol fizeted),de en ugy tudom anelkul nem jar neked ingyenes orvosi ellatas.
CA
 


Ckatalin!
Köszönöm szépen a gyors választ. Még csak annyit kérdeznék, hogy a gyes megszüntetését a munkahelyemnél kell-e kérni, és , hogy nekik a táppénzt megelõzõ 15 nap betegszabadságot kell-e akkor fizetniük? Mert ettõl nem lennének nagyon feldobva. Még egyszr köszönöm!
Mimo
Névtelen
 


Ckati!

Köszönöm a gyors választ.
Még egy (pár)kérdés.
Tudom, hogy gyed mellett nem lehet dolgozni. Mi történik akkor, ha most elkezdenék dolgozni, feladva a gyedet. Külön kell kérnem gyest, amikor Mazsola 18 hónapos lesz?
Úgy tudom, hogy ha valamiért nem jön be a munka, akkor visszamehetek gyedre.
Ha közben nem telt el 180 nap, akkor ismét a minimálbér lesz a következõ gyed alapja?
Ha nem gyedre megyek vissza, hanem táppénzre megyek a munkahelyemrõl, akkor mi a helyzet a következõ gyeddel?

Elõre is köszi!

Snoopy
snoopy
 


Ckatalin!
KOszi a valaszt,sajna ez nem valami jo hir.
Kb.mennyi ido otthon a "magyarositas"?
szia
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Mimo
A Gyes megszüntetését és az ismételt munkába állást elõszõr a munkahelyeden kell intézned, ha kifizetõhely akkor nincs további tennivaló, ha nem akkor a TB-hez is el kell menned a Gyes-t lemondani.
Az elsõ 15 napot mint betegszabadságot a munkahelyednek kell fizetni.

Snoopy
A Gyed a gyermek 2 éves koráig jár. 1,5 éves korától vállalhatsz munkát, de akkor csak Gyes jár.
Ha idõközben visszamégy Gyed-re, akkor az ellátásod ugyanannyi lesz mint a korábbi. (180 nap elteltével már a Gyes jön !)
A táppénz nem játszik be a következõ Gyed összegébe. (min.bér 2x).

Kriszta anya
Nem tudok sajnos segiteni, szerintem kérj információt a MEP-tõl (milyen ellátásra leszel jogosult és milyen feltételekkel stb. )

Üdv. Kati
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet:

 

cron