Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Éss az nem mocsokság, hogy az ikres szülõk is egy GYES-t kapnak, a gyerekek számától függetlenül?!Nekünk 2 babánk van, és nemsokára én is csak azt a 20.000.- körüli összeget kapom: Nem tudja valaki, hogy ilyenkor kihez lehet menni segélyért?Apropó, mennyi A GYES összege?
Névtelen
 


A gyes nem a gyerekek után jár, hanem az édesanyának azért, mert otthon marad a gyerekeivel. A gyes összege idén bruttó 20.100.- és ebbõl lejön a 8% nyugdíjjárulék. Ez netto 18.000.- és párszáz forint. Számold ki pontosan.
Névtelen
 


Ezzel együtt az ikres spórolt az államnak, hiszen ha nem egyszerre jön az a két gyerek, akkor több évig kapott volna gyedet ill gyest!! Amúgy a legfelháborítóbb ebben az, hogy a köznyelv által fõállású anyaságnak nevezett dolog támogatása oly messze alulmaradt a minimálbértõl! Tudom, hogy ez nem állás, meg nem is ez a neve, de lényegében ezzel az ideológiával lett kitalálva!!!
Ildi

Ildi
 
 

 
 

Kedveském!

Te pusztán a pénz miatt akartál gyerekeket? Azt hiszed abból meg tudsz élni? Nem gondolod, hogy el szabad menni dolgozni? Mindenki csak panaszkodik, hogy milyen kevés a gyes, és a fõállású anyaság címén fizetett összeg. Talán valaki megtiltja, hogy dolgozzál?

Én egy édesanya vagyok, aki hármasikreket nevel, és mégis meg kellet ismernünk a bölcsödét. Ezek után senki ne mondja nekem, hogy egy gyereket nem lehet bölcsödébe adni.
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Már ne is haragudj, de van aki szülés pillanatától gyes-t kap, mert elõtte nem dolgozott, vagy nem volt bejelentve. Akkor õ rögvest adja bölcsibe?
Itt arról van szó, hogy igenis használjuk ki a lehetõséget,hogy otthon lehessünk három évig és ne kelljen beadni bölcsibe. Nem azért ,mert munkakerülõ, vagy dolgozni nem szeretõ ember(ek) lennénk, hanem mert az otthon töltött elsõ évek PÓTOLHATATLANOK, a legszebb pillanatok.
Elég érdekes stilusban fogalmaztad meg a mondandód "valaki megtiltja,hogy dolgozzál?"
Igenis el kéne jutni oda, hogy a gyes valami normál összeg legyen, mert ami most van,az nevetséges! Sõt!
A barátnõm ikreket szült,ráadásul egyedül maradt a gyerekekkel ahogy megszülettek és mivel nem volt bejelentve a mh-én,igy gyest kapott!Az õ helyében kemény 20ezer forint körüli összegbõl kérdem én Te hogy éltél volna meg?
Giti
 


Giti!
Javaslom a barátnõdnek jelentse fel volt munkaadóját a fekete-foglalkoztatásért, mert ez az igazi szemétség!
gabi
Névtelen
 


Na de. Ugye nem gondolod hogy komolyan fel kéne jelenteni a munkaadót? Az ugyanis autómatikusan eljárás a munkavállalóval szemben is. Mert ugye fel kellet volna tünjön hogy nem ir alá semmit. Tapasztalatból tudodm, hogy képtelenség. Engem eddig csak egy munkahelyemen jelentettek be, pedig sikerszakmám van. Szóval ez a bejelentõsdi nem egyszerû.
Te pedig kedves hármasikres névtelen, fogd vissza kicsit magad. Sosem tudhatod, hogy a másik milyen körülmények közül ir.

puszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok!

Én nem tudom mi váltja ki néha az emberekbõl ezt a "beszédet" de én is azok közé tartozom akiknek volt és most is van /de nem hirdetem!/munkahelyük és sajnos biz csak gyest kapok mert igaz be voltam jelentve de az akkori létminimumra ami akkor is és most is nevetséges õsszeg.Ezért most is iga van a két gyerek mellett és a háztartásról nem is beszélve.
Hárasikres!!Nagyon bántó ahogyan te itt elõadod magad,szerintem mindenki szeretne jól élni,tehát csatlakozom Zsunyához:FOGD vissza magad

Üdv Egy gyeses
Egy gyeses
 


"Kedves" Hármasikres névtelen!

Én meg nem azért szültem gyereket, hogy rohanjak vissza dolgozni, mondjuk bruttó 50.000-ért!(Mellesleg míg terhes voltam lejárt a szerzõdésem, amit persze nem hosszabbítottak meg, így nincs is hová vissza menni!) Én azért szültem gyereket, mert szeretném legalább 3 évig nevelgetni, látni az elsõ mosolyát, az elsõ lépéseit, hallani az elsõ szavát. Jól írták már itt elõttem, ez PÓTOLHATATLAN!
A GYES igenis nevetséges összeg! A családi pótlékról meg ne is beszéljek!
Talán jobban meg kellene becsülni az édesanyákat!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Kedveske hármasikres!

Nem kell felvágnod az ikreiddel, nekem is vannak, igaz csak kettõ, de van egy kiskorkülönbséges bátyókájuk is, szóval én is hárommal voltam otthon. És bizony gyes-sel, kezdettõl, mert az egyetem után más nem járt. A helyi önkörmányzat adott támogatást azoknak, akiknek volt 180 napjuk, de az egyetemi biztosítottsági jogviszony erre sem volt jó. Na de sebaj.
Viszont én büszke vagyok rá, hogy otthon voltam velük 3 éves korukig, az egy fõre esõ jövedelmünk a minimálnyugdíj alatt volt, végig! A párom ösztöndíjas volt, hadd ne mondjam, mennyi volt akkoriban az ösztöndíj.
De a legfontosabb az volt, hogy minél többet velük lehessek, és én erre büszke vagyok, és arra nem lennék büszke, ha bedugtam volna õket egy bölcsibe.

Ildi

Ildi
 
 


Nincs egy kis képzavarotok? Fizetést is csak egyszer kap az ember, akár nulla, akár öt gyereked van (ezen talán valamit javított az adójóváírás).
Ha a két gyerek közt nincs három év, akkor is csak az egyiket kapod. Sõt akinek tartósan beteg gyereke van, az is csak ennyit kap, és még bölcsi, olykor másik fizetés sincs, és nem csak három évig kell kihúzni. Folytathatnánk a nyugdíjakkal, munkanélküli járadékkal, rokkantnyugdíjakkal.

Olyan világban élünk, ahol számításba kell venni, hogy nem tart el az állam. Jó lenne otthon maradni megfelelõ pénzért, de ezt valakinek meg kell termelni, adók, járulékok formájában be kell folynia az államkasszába, hogy legyen mibõl kifizetni. És persze el is kéne osztani, de sajnos mindenkinek más fontos.
De most családbarát kormányunk van, akkor mi is a probléma?????
Egy gyedes
 


Mellesleg el kell áruljam, ez nem mindig volt így! MÉg 95-ben is olyan volt a gyes, hogy volt egy alapösszeg, mindenkinek ugyanannyi, plusz egy másik tag, attól függõen, hogy hányadik gyerekkel van gyesen az anyuka. És ha többel volt egyszerre, akkor mindegyik után járt a második rész...

De nem ez a baj, inkább az, hogy az összege nevetséges, az emberek többségét arra serkenti, hogy szegény 1- másfél -2 éves gyerekét dugja bölcsibe.
És ebben nem vagyok biztos, hogy ez így jó. MÉg a 3 évesnek sem jó, ha a mamája reggeltõl estig dolgozik, utána még háztartás stb. Legjobb lenne, ha elég lenne fél napra vinni õket oviba!

És persze az is baj, hogy a fizetést kap-e az ember kérdés bizony függ attól, hogy hány gyereked van. És nem nõ a gyerekek létszámával az esélyed. Családbarát kormány ide vagy oda.

Ildi

Ildi
 
 


Nem hasonlít szerintetek ennek a hármas ikresnek a hangneme valakire?
Lehet, hogy RK, újabban nõnek adja ki magát.
Kép
Merci
 


Na ez fel sem merült bennem,csak nem...................
Névtelen
 


Zsunya!
Ne haragudj rám, de a formális logika alapján szóváltásunkból az következik, hogy az illetõ önként és dalova hagyja magát kifosztani a munkaadó részérõl, viszont ugyanezt az államtól esetleg nem veszi jónéven.
Nem szeretnék pimasz lenni, de aki ilyen elánnal védi - az egyébként akár jogosnak is mondható érdekeit - az miért hagyja magát becsapni a munkaviszony vonatkozásában...
A két dolognak van köze egymáshoz...való igaz, hogy csak a befizetett közterheket lehet újraelosztani.
Mégegyszer bocsi nem acsarkodni szeretnék, csak azt mondom, hogy a fölösleges rövidlátó elégedetlekedõ puffogás helyee, valódi érdekeiteket védjétek (fokozottan igaz ez a "sikerszakmásokra" )!
gabi
Névtelen
 


Kedves "Egy gyedes"!

Családbarát kormány?! Na ne nevettes! Mézesmadzag!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Mint felvilagositottak a gyes nem arra valo ,hogy a csalad megeljen belole, hanem hogy a gyermeked megeljen belole(pelenka,bebietel,babakence...)Erre nem eleg nektek 18ezer??? Mit is kivanhatnank meg???
Névtelen
 


Évi!
Nem vagyok biztos benne, hogy ez a kampányolás helye, de biztosan nem tilos..csak akkor kénytelen vagyok emlékeztetni rá hogy aszoci kormány törölte el a gyedet. Lehet hogy fiatalabb vagy és akkoriban még nem érintett ez a nagyszerû intézkedés.
gabi
Névtelen
 


Gabi!
Dehogy haragszom. Csak nagyon jól ismerem a szitut. Volt olyan kedves munkaadóm is aki mindent úgy intézett mintha. Aztán mikor adózni kellett volna kiderültek a dolgok, de akkor már nem dolgoztam ott. Akkoriban nagyon sokat olvastam ilyesmirõl, mindenféle forumokat megkerestem. Igy derült ki hogy én mint munkavállaló éppúgy megysz.nám ha feljelenteném a munkaadót. Gáz ez. De ez egy ilyen szakma. Vagy vállalkozóvá leszek vagy fekete munkás vagy minimálbéres. Egyik sem jó.

De ha figyelsz, itt nem is errõl van szó.

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Gabi!

Tényleg nem akarok politizálni, mert a mai világ úgy néz ki, hogy a jobb és bal kibékíthetetlen ellentétekkel küzd. Tudom, hogy az elõzõ kormány törölte el a Gyedet, és mondjuk ezt díjazom is a mostanitól. (Félve említem meg, hogyha nincsenek anno a megszorító intézkedések, akkor ezek a mai fiúk sem vezethették volna vissza.) De tényleg ne menjünk ebbe bele, mert a politika az egyetlen téma, ami miatt "harapni" tudok! És ezt vedd ironikusan írtnakKép
Legyen szent a béke, OK?

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Hû, de gyorsak vagytok lányok!
ad.:Zsunya:szerintem a világ másfelé kell fordítani, minthogy ilyen széles körben alkalmazzák a szürke, vagy fekete munkát ..ha legközelebb a fennt leírt helyzetbe kerülsz a konkrét ügyben díjazás nélkül vállalom jogi képviseleted, garantálom hogy nem ússza meg a tb csaló munkaadó!
ad.:Évi: hát nehezemre esik nem válaszolni, mert Te kéred hogy "ne menjünk ebbe bele", de a labdát abiztonság kedvéért visszaadod..szóval nem szívesen, de abbahagyom, így legalább nem leszünk "offok"
gabi
ad
Névtelen
 


Gabi, akkor tényleg hagyjuk abba. És nem dobom vissza a labdát, bocs.Kép

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Köszönöm Gabi, de remélem nem lesz szükségem rá. Úgy döntöttem mûvész leszek. Kép
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok !Én most kezdtem el igényelni a GYEST de a Tbnél azt mondták hogy inkább kérjek GYÁST (30000ft volt a bejelentett pénzem)nem tudom miért jobb????Az lenne a kérdésem hogy nem e tudjátok hogy én igy kb.mennyit fogok kapni?mikortol?és hogy utána mennyi lessz a GYED?
elöre is köszi Lucky079
lucky079
 


OK Lányok!!!
gabi
Névtelen
 


Sziasztok!

A lényeg a lényeg: hiába öljük itt egymást, és õröljük fel saját idegeinket is. A gyesbõl megélni nem lehet! Ha muszáj, és ha tudsz dolgozol mellette. Ha szerencsés vagy, és van egy jólkeresõ férjed, aki eltart, hát abból. Ha a család segít, hát abból. Ha direkt erre a célra van megtakarított pénzed, hát abból élsz meg. Ezért nem árt, ha betervezitek a pici "jövetelét", mert hát nem kis kiadás! Mit csináljunk, ha ma ilyen világ van Magyarországon? Mindenki ott spórol, ahol tud. Még egy: hiába szeretnél otthonmaradni 3 éves korig a kicsiddel, ha nem tudsz neki enni adni úgyis marad a bölcsi. Mert ha igazán nincs pénzed, akkor úgysem tudsz mást választani. Csak a bölcsit. Egyébként ma már nagyon jó bölcsödék mûködnek, és hiszem, hogy a kisgyerekeknek az édesanyján kívül szüksége van mások táraságára is.

egy kismama a sok közül
Névtelen
 


talan azert mert az 3 evig jar es ugy tudom hogy a gyed azoknak jo akik a minibalbernel tobbet keresnek, mert kulonben annyi mint a gyes. viszont azt nem 2 hanem 3 evig kapod. de errol kerdezz meg valaki munkaugyist a munkahelyeden.
Nono
 


Lányok, ha valakinek GYED-GYES vagy egyéb munkaviszonnyal kapcsolatos kérdése van szivesen válaszolok, ha emailben megirja a konkrét kérdést-panaszt. Társadalombiztositási szakelõadó vagyok és ezzel kapcsolatos vállalkozásom van
(bérszámfejtés,munkajog).
Remélem tudok segiteni. ckatalin@mailbox.hu
 


Kedves Katalin,

Remelem tudsz segiteni. 2001. november 14-en szultem es 20.-tol vagyok szulesi szabadsagon. A penzugyeket a munkahelyem intezte, de nem penzkifizeto hely ( ott dolgozom mar 5 eve). Ma 5 honapja, hogy szultem, viszont a TB-tol meg egy fillert sem kaptam. Olvastam az ujsagban, meg hallottam rola, hogy a rendszeruk nem mukodott, es kesnek a kifizetesek, de nem tudom, mikor kezdjek el izgulni, es mi a teendo ilyenkor, hol erdeklodhetem a penzem utan.

Koszonom a valaszodat

Vikoca
Viki
 


Szia Viki !
Szerintem már nagyon itt van az ideje, hogy fizessenek !!!
Voltál a TB-nél TGYS-t,anyasági támogatást és családi pótlékot igényelni? (mert ha a munkahelyed nem kifizetõhely, akkor ezt nem intézik el helyetted.)

Javaslom, hogy menj be az ügyfélszolgálatra ( vagy telefonálj) és követeld Kép a kifizetést.
Egyébként - véleményem szerint - 1-2 hónapos késés az elfogadható, vagy a szokásos a TB-s kifizetéseknél.

üdv. Kati
 


Szia Ckatalin!
Lehet hogy nem kaptad meg az emilt,ezért itt is megköszönöm a válaszod!
Amúgy nekem is jó sokat késett a gyed.Kép
Mariann
zmariann
 


Sziasztok, szeretném a segitségeteket kérni, hogy esetleg tudja-e valaki pontosan, hogy ha júniusba lesz két éves a gyerekem, és lejár a GYES, igényelhetem-e már májusba /hónap, másfél hónappal elötte/ a GYED-et? Vagy csak a GYES lejárta után?
/mert vidéken leszek sokáig/
köszönöm, Réka
Réka
 


Réka!

Elõbb van a GYED és utána a GYES.KépSzerintem igényelheted, mert nekem most a TGYÁS lejárta elõtt már egy hónappal igényelnem kellett a GYED-et, gondolom így lesz a GYES elõtt is.

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Köszi Norcsi, megpróbálom!
A röviditésekkel mindig bajba vagyok :-)

Réka
Réka
 


Kedves CKatalin!

Ha nem túl nagy probléma, lenne egy két kérdésem Hozzád, melyeket mailen tennék fel. Ha tehetek, kérlek, válaszolj.

Nagyon szépen köszönöm:

Gabi
Névtelen
 


Sziasztok!
Ckatalin,vagy aki tudja!
Most GYEDen vagyok, ha lejár és elmegyek dolgozni,de kiírnak táppénzre az újabb terhességgel,mennyit kaphatok a következõ babánál?
Elõre is köszi,
üdv:Mariann
zmariann
 


Szia Gabi!
A mailt megkaptam, hamarosan válaszolok (hétfõ este legkésõbb).

Mariann
Ha a munkába állásod után 180 napi jövedelemmel rendelkezel, akkor a táppénzt a 180 napi kereseted alapján kapod (70%-a).
Ha a táppénzig nem szerzel 180 napi jövedelmet, akkor a táppénz alapja a GYED alapját képezõ jövedelmed lesz.
Üdv: Kati
 


Ma hallottam arról, hogy lehetséges, hogy kiterjesztik a gyedet 3 évre?!
Ti hallottatok ilyet?
ZSOMIMAMA
zsomimama (zsomimama)
 


Zsomimama bárcsak úgy lenne!! Kép
Az a 20e Ft-nyi GYES egyszerûen nevetséges (vagy szomorú) !
 


Köszi Ckati!Kép
zmariann
 


Sziasztok!

Nagyon jól megy a TB-nek, mert már a második havi gyed-emet küldik ki, mióta dolgozom, pedig idõben(!) elküldtem nekik a levelet, hogy már nem aktuális számomra. (Az elsõt át is vettem a postán, pont jól jött, de ez most már ciki.) Most hívhatom fel õket, hogy ugyan már, figyeljenek oda kicsit! Azt a kupit, ami ott lehet!
Eryc@
 


Zsomimama!

En is hallottam, hogy kiterjesztik a gyedet 3 evre es 90000 forint lesz az osszege. Ez tok jooooo.
Szidi
Szidonia
 


Lehet én nem vagyok jól tájékozott, de a GYed nem fizetés után jár? És az a 90ezer nem az hogy max annyi lehet??
Tikk
tikk
 


Lányok, az egész 3 éves GYED-et és a 90 ezres felsõ határt a fidesz-kormány találta ki a múlt héten... Ennyit arról, hogy mennyi az esélye annak, hogy úgy is lenne.

Ildi

Ildi
 
 


Ja, a Fidesz gyorsan két hét alatt megvalósítja programját, a szocik meg kénytelenek lesznek betartani, hacsak nem akarnak újabb szórólapokat. Egy újabb cirkusznak lehetünk tanúi.

De hát kedves polgárok, és a gyes? Ezt kapja akinek nem volt keresete, vagy három gyerekkel van otthon, vagy beteg gyereke van, és emiatt kényszerül otthon maradni. Vagy ez jobb is ha a béka feneke alatt marad? Egyszerûbb lenne eltörölni, mert már olyan kevés.
Névtelen
 


Hát kedves Zsomimama meg más Mszp-re szavazók, bizony-bizony ez lett volna ha a Fidesz kerül kormányra, mármint három évre kiterjesztett, megemelt felsõ határú GYED, de így marad az ami eddig volt, hacsak nem lesz rosszabb. Ugyanis az Mszp már elõre kijelentette hogy nem támogatja a Fidesznek ezt a javaslatát.
Azért már kezditek pedzegetni hogy még mik lesznek itt?

Üdv:Szonja
Szonja
 


Az Mszp a következõt teszi: felemeli a GYES-t, dupla családi pótlék augusztusban, felemeli a családi pótlékot és megmarad a családi adókedvezmény.
Névtelen
 


Kár, hogy a tankönyvek ára a két évvel ezelõttinek a duplája, nem tudom miért, de ez van. És persze nem lesz ingyenes. Csak az ikrekre kell ehónapban több mint 17 ezret befizetnem. Elsõ osztályhoz!
Bocs, hogy idehoztam, nem akartam ide politikai oldalt, csak azért írtam, hogy amit errõl hallottatok, az jelenleg nem komolyan vehetõ.
Ildi

Ildi
 
 


A csaladbarat es oktatasparti fidesz alatt felment a tankonyvek ara? Tenyleg?
Névtelen
 


Kedves Szonja!
Nem vagyok semmilyen párt tagja, és fõleg nem vagyok rád kíváncsi, itt meg fõleg. Az én gyedem nem a maximum, ez a kb. nettó 38-40 ezer, nem azt mutatja. Nem valószínû, hogy hipp-hopp valaki felemeli a csillagokig.Az új rendelkezések úgyis csak mindig az új kérelmezõknek jártak eddig is, szerintem így lesz ezután is.
Egyébként a GYÁST pont tavaly novemberben maximálták, eddig nem volt), persze nem ez volt a plakátokon.
Tankönyvekre meg kifizettem, az elsõsre 9000, a harmadikosra 9270 Ft-ot. Ez CSAK a könyv, és már április végéig be kellett fizetni. Két éve az elsõs 4000 volt. sem Sajna úgy vannak kitalálva a könyvek, hogy véletlenül se tudjam eltenni a kisebbnek, mert nagyrésze munkafüzet is egyben....
Szóval aki politzálni akar, menjen már vissza abba a topicba, lécci
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet:

 

cron