Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!!!

ha keresztény, friss vagy érettebb szülők vagytok, és például otthon vagytok a kisebb nagyobb gyerekekkel, kimerülten, és egymásra is alig van időtök...
és ennek ellenére Kép nem adjátok fel, hogy lelki életet is éljetek, akkor írjatok, mert egy
cipőben járunk...
sógor/barátnémmal találtuk ki, (ő, Mamacka, az elsőt várja, 13 hetes épp, az én fiam pedig 9 hónapos)hogy kezdünk egy ilyen topikot, hátha írna valaki...

így kezdetnek:
engem például most leginkább az érdekel, hogy
Ti hogyan szakítotok időt Istenre, milyen kreatív ötleteitek merültek föl, hogy valahogyan ebben az elfoglalt életszakaszban is ápoljátok Vele a kapcsolatot?
vagy esetleg még közösségbe is tudtok járni? hogyan oldjátok meg kisgyerek mellett?

szóval, írjatok, ha van kedvetek!
Zsanya
 
 


kedves testvérek,
fórumozók a Keresztény életmód 1-2-ből,
kedves Laci, Márti, Szilde, Juborka, Miszike és Hagnosz, és Fülescsacs, írjatok!
úgy örülnénk, ha valaki!
vagy az életmód csoportba kellett volna topikot indítani? találjatok ide, lécci!

Zsanya
 
 


Hello Zsanya!

Nálunk úgy alakult,hogy a mosogatás,és vasalás közben remekül tudtam zenét,dícséretet,tanítást hallgatni,ill. imádkozni.

Amíg kisebb volt lánykám,szoptatás közben imádkoztam.Nincs is annál meghittebb közösség.
Amikor altatót énekeltem,akkor gyakran átváltottam és Istent dícsértem.Hannámnak nagyon tetszett.Úgy megnyugodott..Kép

Amikor már főzelékeztünk,nagyon sok időt töltöttem a konyhában főzéssel,mosogatással.Elég uncsivá vált.Mindid ua.A keresztény zenék kiemeltek ebből.Lélekemelő volt.

Mostanában lánykám már csak egyszer alszik du,így olyankor nem zörgök a konyhában.Elég éberen alszik ugyanis.Inkább vasalok olyankor.Magamra csukom az ajtót.A férjem addig nyugodtan dolgozhat a másik szobában.Én meg énekelek,v. imádkozom...
Szóval vhogy így...
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 

 
 

Közösségbe kb.5 hónaposan mentünk.Nem egyszerű egy kicsivel időre menni vhová.Meg a sok cucc...

Vannak lányok-asszonyok akik felváltva(hetente) vigyáznak a gyerekekre,amíg az anyukák bent vannak Istentiszteleten.Ha nagyon sír a baba ,akkor kihívnak,és megszoptatjuk a babánkat.Van erre egy függönnyel leválasztott rész egy teremben.

Jobb volt még pár órára is bejutni Istentiszteletre,mint egyáltalán nem menni.

Mostmár jobban érdeklik Hannámat a gyerekek.Már csak egyszer-egyszer kell kimennem hozzá.Egyedül a gyereksírás az ami zavarja.

Legutóbb alig lehetett levakarni egy kismotorról..Kép
Néha azért még görbítgeti a száját,és keres:anyuciii..,de aztán más köti le a figyelmét.
Örülök neki,hogy gyerekek között van.Szokja a közösséget.
Nekem is jó keresztény anyukákkal találkozni.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Jaj, köszönöm Edit,
egyrészt az ötleteket, másrészt meg ez nagyon bíztató!!!
Talán nem vagyok eléggé elszánt,és pl pihenésképpen itt írogatok, pedig az ima mennyivel inkább felüdítene!
De jó intézmény ez nálatok, hogy Istentisztelet közben gyerekvigyázás van, irigylésreméltó!!
A topikindítás óta eltelt időben n em is jártam itt... és tegnap vettem észre a Ker. életvitel2 topikban is az írásodat, ahol ugyanerre kérdeztem rá... tojképpen ott is folytathatnánk...
Kösz, hogy írtál!
Zsuzsanya
 
 


Sziasztok
Én is itt vagyok bár a gyerekneveléshez nem igazán tudok hozzászólni! ...egyenlőre... Kép
Babócánt még pocakból figyeli a körülötte zajló eseményeket! Kép
Nálunk is állandó gyerekvigyázás van a hétvégi alkalmak alatt. Tulajdonképpen én is úgy kerültem a közösségbe mint gyerekvigyázó!
A másik topikba se nagyon ír senki... gondoltam itt is is próbálkozok...

Szilde
Lehet hülye kérdés de te Laci felesége vagy csak a te lányod is Hanna?
A Hanna nálunk is az egyik lehetséges név, bár apja nagyon Rebekát akar! Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Nekem is pocakban van a baba még, és egy darabig ott is marad(remélem). Én Pesten lakom és a gyülekezetben külön terem van a kismamáknak ahol együtt a babákkal tudják kihangosítva hallgatni az It.-t. A vidéki gyülimben ugyanez a megoldás van.
Nekem most az a gondom, hogy a férjemmel igen megváltozott a kapcsolatunk amióta várjuk a jövevényt. Ezt probáljuk megbeszélgetni, de gyakorlatban nem változik a helyzet csak szakaszosan. Õ akkor kezdett közeledni Istenhez amikor találkoztunk, de mostanába nagyon elgyengült és én sem tudom erősíteni mert én is gyengültem. Egyedül nem is szeretek gyülibe járni. Sokkal lazább a kapcsolatunk Istennel és annak ellenére hogy mind a kettőnknek hiányzik és elhatározzunk hogy másképp lesz, nem változik a helyzet.
Mamacka!
Te is az Istvánba fogsz szülni nem? Mikorra vagy kiirva?
Köszönöm hogy leírhattam. O.

http://babafalva.hu">http://babafalva.hu/tickers/g4.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
omo
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, ez a topoik mintha "élne".
A másik kettőbe már rég nem írt senki.

A 2005-2006-os téli babásokhoz szoktam írni, meg néha az ősziekhez, de most megörültem, hogy létrehoztátok eztKép.

A kislányunk ma 4 hetes, nálunk a következőképpen alakult: szeptember közepe óta én már nem mentem gyülekezetbe, mert nem tudtam kimozdulni itthonról, feküdni kellett.

Leginkább a rádióban hallgatom az istentiszteletet, vagy kazettán. Közben lehet etetni a babátKép, ha szükséges.

Ha nagyobb lesz, majd megpróbáljuk elvinni istentiszteletre, bár nem tudok arról, hogy itt lenne lehetőség elvonulni vele.Vagy majd vigyáz rá egy rokonunk.

Sajnos nagyon fáradt vagyok,és sok kudarc is ért, ami kihat a hitéletemre is.Kép Amikor sikerül, akkor szorítok időt imádságra, gyakran etetés közben.
Meg néha énekelek a kislányunknak is (nagyon még nem értékeliKép)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Úgy látszik, tévedtem, itt sincs mozgás.Kép

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Kedves Uxi, és mindannyian...eltűntem, de megkerültem.Nagyon nehéz az életem/tünk ezekben a hónapokban, bár talán már alakul...
Közben azt hiszem, megoldást is találtam a problémámra, ti, hogy nincs idő az imára.
Arra jöttem rá, hogy először is meg kell térnem.
Vagyis visszakanyarodni az első szeretetemhez.
Másodszor meg, hogy arra van időm, amire akarom, hogy legyen.
Én most úgy lábaltam ki az általános imaéletbéli közönyömből és szürkeségeből, hogy egyáltalán elkezdtem. Azt határoztam el, hogy naponta egy minimális időt erre szánok, és amelett kitartok minden nap, aztán majd meglátjuk. Negyed óra, a Kisfiam első, délelőtti alvásidejéből (ami 2X fél óra/nap) És ezt tettem az első helyre, nem törődve addig semmilyen házimunkával, főzéssel, stb. Már két nap után olyan áldásokat tapasztaltam, és valahogy mindíg jutott aztán idő a feladataimra is Kép Hát így.
Harmadszor, hogy a gondok közepette folyton hálát adni, és egészen egyszerűen nem aggódni a holnap miatt. Úgy éreztem, hogy amikor ez sikerült, felért egy imával, azaz, csak imával sikerült, újra meg újra legyűrni ezt a kísértést.

Istentisztelet: mostanában szerencsére épp az alvásidőbe eső misére járunk, odafelé elalszik a kocsiban, és végigalussza az egészet a hűvös templomban, ami szuper!! De hogy meddig tart? Kép

Nálatok hogy zajlik a családi ima/vagy a gyerekekkel való együttes ima, mondjuk este? Mit és hogy?
 
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre a topikra véletlenül. Jó lenne, ha menne itt az üzenetváltás. Szerintem az a baj, hogy nehéz rátalálni. Nem tudom, hogy lehet itt topikot indítani, de abba a főmenüsorba kellett volna tenni, mert ez egy külön kategória. Mindegy, most megvárom, hogy ír-e ide még valaki, nézi-e még ezt valaki, jó lenne!

Kinga
 
 


Sziasztok!

Szia Kinga!

Én is most találtam meg ezt a topicot, tényleg jól el van rejtve. úgy néz ki, rajtunk kívül jó rég jártak erre. Pedig tényleg jó lenne, ha lennénk többen, és beszélgetnénk :D

Szóval én itt vagyok. :lol:

Katica

Katica

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Katica!

Szupi, hogy idetaláltál, már xsak azért is, mert az én kisfiam meg 3 hetes!
ő egyébként a harmadik. Kamilla 8 éves, Benjámin 6 és fél, Sebestyén okt 6-án született.
Hová jártok gyülibe? Mi a kispesti evangélikusba. Van egy jó kis körünk fiatal házasoknak, családosoknak.
Mi gyáliak vagyunk, innen járunk be.

Most, amig még nem tudok gyülibe menni, interneten szoktam igehirdetést hallgatni. De nemsokára elkezdünk járni.

Írj, hogy veletek mi a helyzet
Kinga
 
 


Szia Kinga!

Mi Pécelen lakunk, mi is evangélikusok vagyunk :lol: Jó, hogy ott van fiatal házasok köre, itt mostanában akarunk indítani mi is egy "Ifjuhok" nevű kört. :D

Sára nekünk első gyermekünk, pénteken volt hat hetes. Átlépte az újszülött kort...Még nem voltam templomban, mióta megszületett, de ha ma összejön, el tudok menni. Bonyolult még az elmenetel, mert nem mindig lehet kiszámítani, hogy mikor eszik, meg mikor kel fel. De ahogy nő, gondolom úgy egyszerűbbek lesznek a dolgok.

Én még tanulok, a Teológián hittanár szakon, a Pető intézetben meg konduktor-tanító szakon. Ott most halasztok, a Teológián meg átjelentkeztem levelező tagozatra, nappalira jártam eddig. A férjem is teológus, ő lelkész szakon van. Ott ismerkedtünk meg a Teológián :lol:

most mennem kell, örülök, hogy itt vagy a fórumon :D

szép vasárnapot nektek!
Katica

Katica

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Katica!

Nagyon örülök. Akkor ha nem tudsz elmenni a gyülekezetbe, itt van jó igehirdetés:
pestlorinc.lutheran.hu

Elég sokszor kirándultunk már Pécel fele, gyülekezettel is mentünk piknikezni a határotokba!

Nálunk a templom elejében, a karzat alatti rész le van választva üvegfallal, itt szoktak tanyát verni a kisgyerekesek, és van mód a szoptatásra is. Nálatok? Én viszont nem igazán szeretek így "nyilvánosan" szoptatni, zavar, úgyhogy megvárom, hogy könnyebben tudjunk menni. És én amíg lehet, beviszem a nagytemplomba, csak másfél éves kor körül szoktam kint maradni, amikor nagyon mehetnékje van. Így aztán nagyobb korukban sincs gondom azzal, hogy végig tudják ülni az istentiszteletet.

A közösség hiányzik, a fiatal házasokra se fogok tudni menni egy darabig, de sebaj, most ennek van itt az ideje.

Sok ismerősöm van/volt a teológián, lehet hogy van egy-két közös ismerősünk!

Isten áldjon!

Kinga
 
 


Jártok még erre?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Kb egy éve írtam utoljára, leírom a tapasztalataimat.

Mi a nyáron csatlakoztunk a mostani gyülekezetünkhöz. Korábban egy nagy gyülibe "jártunk", igazából nem is tartoztunk ahhoz a közösséghez szorosan, csak a vasárnapi istentiszteletet látogattuk. Nagy gyülekezet volt, alig ismertünk valakit, az ifibe már nem illetünk bele. VIdékről költöztünk fel Bp-re, a korábbi gyülekezeteinkben aktívak voltunk, itt nem találtuk meg a helyünket, nem sikerült kapcsolódási pontot találni.

A végső lökést az adta, hogy nem volt lehetőség babával részt venni az istentiszteleten, próbáltuk, de csak kínlódott a babakocsiban, meg hangosan berregni kezdett, sírt, látszott, hogy zavarunk.
Azóta hallottuk, sorra jönnek el onnan a babások. :?

A mostani gyülink teljesen más, nem nagy, sok kisgyermekes család van, egyből befogadtak. Van baba-mama szoba, gyerekmegőrzés, óvoda, mamakör, a lányomnak kortársak :wink: .
Teljesen más itt a légkör, számon tartanak mindket, igazi közösség van, nem csak közönség.

Nálunk úgy van megoldva, hogy egy kis szoba van a babás anyukák részére, hangszórón lehet hallgatni az istentiszteletet. Az énekléskor bent szoktunk lenni a gyülekezettel, aztán átmegyünk a babaszobába, bár egyszer már volt a gyerekmegőrzőben is. :wink:

Imádság a babával: este lefekvés előtt a karjaimba veszem a lányomat, énekelek neki, és utána röviden imádkozom érte. Már nem szopik, de úgy tartom, mint amikor szoptattam, így egymás szemébe tudunk nézni.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

De jó, hogy írtál! Örülök, hogy megtaláltátok a közösségeteket. Pesten végülis ez a jó, hogy sok gyüli van. Hová jártok?

Kinga
 
 


Uxi

gratulálok a másodikhoz!

Kinga
 
 


Szia Kinga, egy kis gyülekezetet talátunk, Szabad Evangéliumi Gyülekezet a neve. Itt van közelünkben.
Köszi! Holnap megyünk dokihoz, akkor kiderül, mi újság odabent. :wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


utálom, hogy akármelyik fórumba mwgyek, hírdetéssel találkozom. nem lehetne ezeket mellőzni?
 
 


Uxi,
Kinga,
Katica,
Sziasztok!

Annak idején én nyitottam ezt a topikot, azóta már nem vagyok annyiranehéz életszakaszban, hogy ne tudnék másképpen beszélgetni emberekkel :) de most mégis benéztem, és tessék, élet van! Jajdejó!!!

(a reklámról annyit, véletlenül éppen a tesómék közelében van ez a hely, és én spec. ennek a reklámnak ezért most örültem :P )

Én katolikus vagyok, amúgy... és a közeli városban a ferences plébániára járunk (épp egy faluban élek, de itt nincs valami nagy közösségi élet) és ott egyrészt nagyon jó lelkipásztorokat, másrészt meg jó közösséget találtunk, bár csak most kezdünk bekapcsolódni. Van baba-mama klub, és családos összejövetel is (vasárnapon kívül) meg még egy csomó dolog, és program sok kosrosztálynak.
És a misén meg a folyosón vagyunk, ahol van hangszóró, mert a kétéves kisfiam egész mise alatt rohangál, mászik, kurjongat, kekszet és vizet követel, néha hisztizik... szóval őrületesen aktív :D Nem zavar ez senkit szerintem, csak minket egy kissé (mostanában ha lehet, mert éppen ott van egy nagymama kéznél, inkább nem visszük, el, hogy tudjunk figyelni mi is egy kicsit).

Mostanában járok az egyik ferenceshez lelkivezetésre, havonta, ami nagyon jó! Sokat segít...
És végre sikerült kialakítani normális imaidőt is, Amikor Marci alszik, 1,5-3 órát (1X egy nap) akkor az első fél-3/4 órát erre szánom, és az az érdekes, hogy valahogy nincs kevesebb időm-módom a házimunkára! (csodálatos időszaporítás :D )

Katolikusoknak mondom, ha erre járna valaki :wink:
hogy én meg a www.mariaradió.hu-t szoktam hallgatni, olykor, sok jó műsor van , és szintén istentisztelet, stb.

Meg ami talán többeket, protestánsokat is érdekelhet, van itt:
http://mariaradio.hu/index.php?ID=8
Kovács Gábor: Kerub című előadásai.
Ez egy nagyon jó, letölthető/meghallgatható előadássorozat angyalológia-démonológia témakörben, szerintem eléggé alapos, a témát jól körüljáró előadás, és talán 95 %-ban ökumenikusan is megállja a helyét, legalábbis azt hiszem.

Zsanya
 
 



Sziasztok!
A kedves férjemmel szívesen vennénk fel a kapcsolatot más keresztény szülőkkel."JÓ AZ ÚR AZ ŐKET SZERETŐKHÖZ".Mi egy pünki házaspár vagyunk és nagyon szeretjük az Urat.Két kisfiunk van Gergely és Krisztián.2,5 és 0,9 évesek. :) Szerintem mindegy hogy milyen gyülekezethez tartoznak az emberek nem az számít.Viszont hithű keresztényként nem könnyű a srácokat nevelni.Nehéz kiválasztani hogy mivel játszanak mit nézzenek, még is ne legyen elszeparálva a világtól.Jézus is azt mondta: Nem azt kérem hogy vedd ki őket a világból hanem hogy őrizd meg őket!.
Én is ezért imádkozom.Hogy olyan fiúkat-férfiakat nevelhessünk akik hűségessek Istenhez, ugyan akkor nem buták a világ dolgaiban.
Bárki aki akar írjon!
Judit
 


Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: