Új privát üzeneted érkezett!

Biztos nem én vagyok az egyetlen, akinek az első gyereke a férjének már nem az első volt, aki hétvégenként vagy a nyaralások két gyerekkel többel számol, aki nap mint nap szembekerül az első feleség "szellemével". Gyertek, beszéljünk erről, úgyis csak mi érthetjük meg egymás gondjait. Anyám mindig úgy fejezte be a panaszkodós beszélgetéseket, hogy egy asszonynak széles köténye kell, hogy legyen. Hát nézzük, mi bújik meg alatta.
sofka
 
 


Szia, belépnék én is, pontosabban benne is vagyok a klubban Az első feleség "szellemét" is imádom. Ha rágondolok, hogy mégis miért vette el a párom, akkor mindig elmondom magamnak, hogy mindenki hibázhat és tévedhet.
A legnagyobb örömmel beszélgetnék ám erről:-)
 
 


Tudod mivel borított ki még anno egy jóakaróm? Hogy a férfiak mindig ugyanazt a nőt veszik feleségül. Valószínűleg aki pont olyan, mint az anyjuk. Hát én mindkét vonatkozást kikérem magamnak. Bár valószínűleg nem véletlen, hogy anyós és ex olyan remekül kijönnek
 
 

 
 

Hú, nekem ebben azért szerencsém van. Bár az elején az ex mondta a magáét mindenkinek, fűnek -fának, anyósnak. Azok persze elhitték. Aztán ahogy telt múlt az idő rájöttek, hogy nem egészen úgy volt egy csomó dolog. Úgyhogy mostanra kedvesek és normálisak velem. Abszolút elfogadták a kapcsolatunkat.

És szerencsére én a legkisebb mértékben sem hasonlítok az exre. Max. a hajunk színe, de ennyi.
 
 


Szerencséd van. Mikor a legnagyobb lányom két éves volt, a testvérei még nem tudták, hogy van. ÉS minden családi ünnepre kivonult az ex az ő gyerekeivel. Pl. Karácsonykor férjem, anyósom mind ott voltak, mert szegény magukra hagyott gyerekek ne sérüljenek. Mondjuk ez szerencsére már a régmúlt. Karácsony másnapján meg együtt mentek anyós testvéréékhez (előkelő rózyadombi rokonság, halsütődéjük volt, de azt már elfelejtették). Én meg gyerekkel anyáméknál bőgtem.
Most pedig minden szombaton nézhetem a régi gyerekeket meg az újakat együtt. Öten vannak, de jó fejek.,
sofka
 
 


Már három gyereked van? Mármint közös?
De jóKép
És a régieket mikor ismerhetted meg? Milyen volt velük az első találkozás?
 
 


Három bizony, a legkisebb négy hónapos, a legnagyobb 8, a legközépső pedig 4 éves. A nagyokat Kata második születésnapja körül ismertük meg. Addigra lett jogerős a válás. A bíró elrendelte a hetenkénti láthatást. Mert addig apa csak a régi otthonban tarthatta a kapcsolatot. Mellesleg régi házat mellettem építette át. Én vittem a céget, terhes voltam, szültem, ő meg minden reggel kivonult építkezni. Csak az tartotta bennerm a lelket, hogy mindig elmondta, hogy az lesz az igazi, ha már a miénke tépítheti. És azóta már elkészült, nem is egy nekünk. A nagyokkal furcsa volt először, de mindig jól kijöttem a kölykökkel, amai napig nálunk játszik a fél utca, mi is öten vagyunk testvérek, ráadásul pedagógus lennék... ha nem is űzöm a szakmát. Sokszor én megyek egyedül a gyerekekkel a Balcsira. Bírom és kész. őket vállalom, asszonyt nem.
 
 


És nem féltél, hogy esetleg elutasítanak? A válás végéig nem is hozhatta el őket? Ez furcsa, tudtommal ilyen nincsen. Mennyi idősek voltak akkor?
 
 


Nem féltem. Izgultam. Katát úgy nevltem, hogy van két nagytestvére. Baromira várta őket.Nem hozhatta el őket, mert asszonypajtás megtiltottA, éppúgy mint azt, hogy elmondja nekik, hogy van egy testvérük. Rólam tudtak: Az a szemét k... Időnként diplomás k.. Mikor4 először találkoztunk a kislány 9, a fiú 8 éves volt. De azért mi is igyekeztünk előkészíteni a terepet. Pl. a kutyánkról sokat mesét nekik. Meg a kertről, csúszdáról, hintáról, stb. Próbáltuk felkelteni az érdeklődésüket. A kisfiú sokáig nem ült mellém. AAz autóban is elhúzódott. Most meg mikor eltörtem a lábam, meg terhes is voltam felhozta pl. a ruhát a gépből. De pl. ajhándékot ritkán kapok tőlük. Gondolom a pszichológusok tudnák a választ. Én csak sejtem és nem erőltetem. Szívesen vannak velünk, játszanak a kicsikkel, ha muszáj segítenek. És remélem, hogy tudják, nekik két hátországuk van., Nemcsak anyagilag.
 
 


Írnék neked egy emailt? Jó?
Mert volna valami,a mit inkább csak ott:-)

De folytatva itt a témát.
Az ex nálunk mindent elkövet, és elkövetett, hogy összeugrasszon minket. A kettejük kapcsolatából, és önmagából indult ki. Olyan szinten bosszúszomjas még mindig, hogy az döbbenet. Kíváncsi vagyok leszokik-e róla.
 
 


Emilem a profilomban, várom.
Nálatok hogy vannak a gyerkőcök?
sofka
 
 


Email elment:-)))
Hát közös még nincsen, bár tervezzük. Nekem van kettő és neki is egy.
 
 


De jó! Akkor nálatok majd lehet az én gyerekem meg a e gyereked veri a mi gyerekünket! Viccnek szántam. Van egy jó könyv: Gyerekestül szeress. Ismered?sofka
 
 


:-)))
Nem, nem ismerem. Ki írta? És miről szól?
Mailemet megkaptad?
 
 


Mail megjött, de ma négy gyerekem van (barátnő kislány), így csak este tudok válaszolni.A könyv arról szól, mikor a pasi újra megnősül. és elvárja, hogy mindent fogadj el vele együtt. Ha jól belegondolsz, nem is tehetsdz mást. Végigmegy minden apró részleten, még a zsebpénzkérdéseken is. Majd megkeresem, és leírom az adatait.so
 
 


Érdekel, kíváncsi vagyok.
Bár kicsit speciálisabbak vagyunk mi ebben a helyzetben. Majd kifejtem:-)
 
 


Mitől seciális?
 
 


Csajok! Nem kellene ennyire negativan viszonyulni az első feleségekhez. Ha valakit gyerekestül elhagynak és megbántanak eléggé érthető, hogy észszerűtlenül viselkedik.
Sofka, hogy érted azt, hogy az ex "kivonul" a családi ünnepeken "a gyerekeivel"? Nem akarok beszólni nektek, de szimpatikusabbak lennétek, ha kicsit kevésbé magas lóról beszélnétek. Most majd ezt mondjátok, nem ismerem a ti egyedi eseteiteket és hosszan fogtok sztorizni az exnejek (akik egyébként csúnyák, igénytelenek, öregek és nincs sok diplomájuk) égbekiáltó tetteiről. Előre szólok, feleslegesen, nem erről van szó.

Rólam csak annyit, hogy lehettem volna második feleség. Életem nagy szerelméről maradtam le emiatt, arról a férfiról, akivel a legboldogabb lettem volna. Ez elég rég volt, de még mindig így érzem. De én hiszek abban, hogy mindenki csak olyan, mint a cselekedetei. Az a férfi, aki értem otthagy egy családot, az egy nap engem és az én gyerekeimet is ugyanúgy dob majd egy harmadikért.
Névtelen
 


nem tudunk valahol chatelni?
Mesélnék még:-)
 
 


Ne menjetek már el még el sem kezdtétek. Kép
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Szó sincs magas lóról, és én a drága férjemet már független emberként ismertem meg. Már amennyire valaki független az első házasság és két gyerek után. Sőt, a volt felesége sem öreg, sőt, csinosabb mint én vagyok, ez nem kérdés. Viszont nem értem, hogy ha neki nem kellett az én em,berem, akkor miért akart betartani az új családnak. Más kérdés, hogy itt nem véletlen a múlt idő. Mert nálunk már régóta állófrontok vannak, és elástuk a csatabárdot. Persze nem szívtunk békepipát, mert ahhoz minimum találkozni kellene. Azt meg nem szoktunk. Sőt, sose találkoztunk, csak talafon volt, és részértől névtelen levelek. De ez más tészta.
Volt nekem is olyan pasim, akinek nem akartam bekavarni a családjába. El sem indult igazán a kapcsolat.
És van oylan barátnőm, aki első feleség. Tudod, őt sem irigylem. A mi exszünket és sokmindenben megértem. De ha én nem bántottam, jó volna, ha ő se lövöldözne kis mérges nyilakkal.
 
 


Szó nincsen negatív viszonyulásról. Mindössze annyit szeretnék, legalábbis én a magam részéről, hogy a gyerekek érdekében alakítsunk ki egy normális emberi viszonyt. Amihez félre kellene rakni a sértettséget, apró piszkálódásokat és egyebeket.

"Az a férfi, aki értem otthagy egy családot, az egy nap engem és az én gyerekeimet is ugyanúgy dob majd egy harmadikért."
Ez pedig egy állati nagy közhely, és hülyeség is. Ezzel szokták egymást azok bíztatni, akiket megcsaltak például.
 
 


Thira, a nem magas lóról! Ha majd nem az elegáns "második feleségek klubjában" csücsülsz hanem "a megcsalásról" topikba írkálsz a lenézett megcsaltak közé, akiknek szerinted csak egymás vigasztalása marad, akkor jusson eszedbe, hogy a közhelyek sokszor milyen igazak. Bármit is hiszel, hogy mennyivel jobb vagy az első feleségnél, megtörténhet, hogy téged is megunnak egyszer. Magasról lehet igazán nagyot esni, csak hogy további közhelyekkel szolgáljak.

Ezt a cikket olvasva pont ti jutottatok az eszembe Kép
Természetesen nem hibátlan az MyX6, itt vannak rögtön a tárcsázásra szolgáló gombok, amik az óriási képernyő miatt olyan picik, hogy legfeljebb a műkörmökkel felszerelkezett második feleségek és szoláriumos kisasszonyok használhatják kényelmesen, és persze az éles menübillentyűk, amelyek megszorongathatnák a Siemens S55-öst az "Év legkényelmetlenebb kezelőfelülete" címért folytatott küzdelemben.
Névtelen
 


Ha majd... köszönöm de már átéltem. Nem nézem le a megcsaltakat sem. De ezt fordítva is elvárom.
Amúgy neked meg arról nincsen halovány fogalmad sem, hogy ez a helyzet milyen. Azért mert az ember a második házasságában él, azért még nem egy utolsó valaki.

A műkörmeimet majd megkeresem a szoláriumbérletemmel együtt. Ha figyelmesen olvastad volna van kétgyerekem már.
 
 


Szerintem második feleségből is kétféle van - legalább. Az egyik az első házasságába beleunt, kapuzárástól pánikoló ötvenesé, aki valószínűleg nem több 25-nél stb, műköröm. A másik, amokir valaki felvállal egy olyan pasit, akinek valamiért befuccsolt az első házassága. Sosem egyoldalú az ilyen helyzet. Két embernek nem sikerült a forever, together. Ettől még nem dől össze a világ. De míg a gyerektelen csak a csalódását, a már családos a gyerekeit is hurcolja magával. Ez van. Magas ló? Ugyan már. Sosem felejtem el, mikor először próbáltam meg bevetni a hisztit, és lazán közölte, hogy ilyenben már volt része, és már akkor sem szerette. De engem szeret. Igaz, hogy meg jobban szeretné, ha a plusz húsz kilótól meg tudnék szabadulni, ami már mellette jött rám. De mikor lábam törtem az egyhetes csecsemővel, ő volt velünk a kórházban, ágytálazott, és még hetekig jött éjszaka, ha csak pisilműnme kellett, mert egyedül a WC-ig sem jutottam volna el. tudod mit? Olyan tíz év van mögöttünk, hogy szerintem már az első feleség is megbocsátott nekünk. De volt egy időszak, mikor rendszeresen betartott. Hadd utáljam már egy kicsit legalább itt.
 
 


Sziasztok!
Második feleség vagyok. A férjemnek első házasságából nincs gyereke, ez nagyban egyszerűsíti a dolgokat. Az első feleség nem "elhagyódott", hanem ő hagyta ott a férjemet. Kis idő múlva el is költöztek az új hapsijával településről, és mire én képbe kerültem a férjemnél, ők már nem is laktak itt. De a válóper csak később jött. De ott sem volt semmi különös.
Kérdezhetitek, hogy akkor mi a gondom, ez sima ügy.
Hát az a gond, hogy visszaköltöznek ide a falunkba. Pont ide! Kis falu, lépten-nyomon egymásba fogunk botlani, és ráadásul az egyik gyerekük és a mi gyerekünk egyidősek, valószínűleg óvoda- és osztálytársak lesznek.
Először nagyon kétségbeestünk a férjemmel, hogyan kezeljük a problémát, mostanra úgy-ahogy megnyugodtunk. Könnyebben túltennénk magunkat a dolgon, ha nem lennének nehéz jellemű emberek. De azok. Kép
Hát ennyi. A ti helyzetetek ennél bonyolultabb, az enyém talán pitinek tűnik, ezért legalább azzal vigasztaljatok, hogy ez igazán semmiség.
Sziasztok!
Bori
 


MBori, még remélheted, hogy barátok nem lesznek, hogy aztán hol itt, hol ott akarjanak majd aludni. Na de félre tréfa, próbáld lazán kezelni a helyzetet. Vagy humorral, bár a nehéz jelleműek (már megint egy gyönyörű eufemizmus) ritkán veszik a lapot. Fel a fejjel! sofka
 
 


Vészesen közeledik a tavév kezdete, tehát most már tényleg ideköltöznek az ex-ék. Kép
Szituk, amiktől konkrétan tartok:
A volt nej olyan, hogy képes úgy viselkedni, mintha mi sem történt volna (pedig volt a múltban egy-két csúnya pillanat, betartás, lejáratás a részéről), és kedvesen, bájosan belibben hozzánk, hogy most akkor jött beköszönni, mert ezentúl itt laknak. Volt már ilyen "belibbenése", akkor csak telefonálni akart innen.
Egy-két udvarias szó erejéig nem is lenne ez ellen kifogásom, csakhogy ő (ők) ezt nem szokták itt abbahagyni. Azok a tipikus ottragadós emberek, akiktől mondjuk kedd este 11-kor sem tudsz megszabadulni. Vagy hogy egy héten töbször megjelenjen nálad a gyerekeivel együtt.
Csak reménykedni tudok abban, hogy ahhoz azért már lesz elég esze, hogy ezt azért ne próbálja meg.
A férjem a lelkemre kötötte, hogy ne engedjem be a házba. Mellesleg a múltkor keresett "bennünket", de direkt olyan időpontben, mikor a férjem tutira dolgozik... Szerencsére éppen én sem voltam itthon.
Javasolnátok egy szöveget, amivel finoman, de kellően a tudtára adhatom, hogy nem kívánt vendég itt nálunk? Muszáj, hogy finom legyen, mert valószínűleg a gyerekeivel együtt próbálkozik.
Bori
 


Hogy mit kellene mondani, nem tudom, majd gondolkodom, mindenesetre ne kínálgasd, ne ültesd le őket. Én inkább ácsorgok egy kicsit a kapuban, csak ne kelljen órákig kerülgetnme a hívatlan vendáégeket.
sofka
 
 


Legegyszerűbb ha be sem engeded őket. Indoklás nélkül. "szia, most mennem kell, mert dolgom van." Vagy ilyesmi. Ha elég sokéig nézed őket levegőnek, akkor majd beleun.
 
 


Sziasztok! remélem ír majd vki. Én volta m elhagyott első feleség terhesen a második lányommal, és rá három évre pedig gonosz második lettem pedig itt is az ex döntött akülönélés mellett, mert biztos azt hitte bármikor hazarángathatja Aput. Azóta eltelt 7 év és a mai napig igyekszik betartani ha van rá módja. Anikó
Névtelen
 


Anikó!
Exnek vannak gyerekei?
Közel laktok hozzá? Csak külön élnek, vagy el is váltak? A férjedet lehet "rángatni"?
Mit értesz betartás alatt?
Bocs, ezek most csak kérdések, de hozzászólni úgy tudnék (talán), ha ezekre tudom a választ.
Bori
Bori
 


Szia Anikó!

Amikor én megismerkedtem a párommal,már 2 éve egyedül élt.Azóta nálunk is eltelt öt év,született 2 lányunk.Apának extől is van egy lánya.Amióta van stabil kapcsolata exnek, már nem próbálkozik.Nem voltak házasok a párommal.Aztán amikor a második babát vártuk a lány úgy érezte,nem adja oda a gyereket hétvégére az apjának,nekünk úgyis kettő van,neki csak egy.Tehát voltak problémák.De én tudom engem szeret a drágám és szeretnénk még egy gyereket.Remélem már nem fogja rosszul érinteni exet a hír,ha ismét kismama leszek.Kép
 
 


Sziasztok ( Linato, Bori és többiek) !
Nem lakik túl massze de a telefon mindig kéznél van, azzal dolgozik. Van két fiuk de már az elején nem indult túl jól a házasságuk. 17-18 évesen egy discóban találkoztak 3-4 hónapigtartott a kapcsolatuk amikor a lány terhes lett és a P-mat ezzel bele is kényszerítették egy házasságba. Adöntő szót az anyós mondta ki. Nem laktak jó körülmények között (20 nm szobába 6-an Lány- párom-baba, sógornő-párja, és az öccsük.(nem akart a Páromhoz költözni a Lány mert nem bírja az apját, pedig ott jól elfértek volna!))Mire a Baba 8 hónapos lett a párom elköltözött, de csak ők voltak a családja viszonylag sűrűn látogatta őket és minden pénzét oda vitte. Később lett 1-2- bárátnője akiket ex rendszeresen ócsárlt , mert kevesebb pénz jutott rá és figyelem természetesen exnek is volt néha új kapcsolata olyankor nagyon csúnyán viselkedett a Párommal (pl:ne gyere ide mostmár a Jenő a gyerek apja a pénzed sem kell! Jenő 2 hónap múlva lelépett akkor bocsánatot kért és visszamenőleg a gytartást. Ezt többször eljátszották , ilyenkor Párom nem ment egy ideig mert mérges volt ( a gyereket nem adta ki a kezéből az ex!) . Kb egy év múlva exet otthagyta az aktuális barátja ezért , hogy jól megbántsa a pasast alment a volt férjéhez (Párom) és ott töltött 1 éjszakát!! Ez az 1 alkalom elég volt hogy teherbe essen meg is tarotta a babát (a Párom nem akarta de őt nem is kérdezte). Amikor kb a 4. hónapba volt mi akkor ismerkedtünk meg egymással. Nem is beszéltek ebben az időszakban már egymással. A mi kapcsolatunk elég viharos volt, nagyon hamar összeköltöztünk van két lányom az első házasságomból velük is jól kijött. A kicsi akkor volt11 hónapos a nagy pedig 3 éves. Ex eljött megismerni megnézni minket (engem és a lányokat), én balga meg búgy készültem mint egy vizsgára nagyon izgultam. Egész idő alatt a régi időkről mesélt( sex, sex, sex após ócsárolása) le sem lehettett lőni. Ez már furcsa volt mert nekem ugye ehhez semmi közöm. Természetesen párom haza kísérte őket, ez már kicsit bántott. És itt kezdődött minden !! Mikor megszületett e pici azt hitte vissza megy a párom, telefonon hivogatta , ha elment a gyerekekhez azex a legszebb ruhájában pompázott..stb. Viszont mikor nem jött neki össze a másik oldalról közelített . Akisebbik fia 4 éves koráig nem tudta hogy Párom az apja! Mikor terhes voltam akkor volt itt utoljára. Olyan műsort csinált, hogy nem hittem a szememnek! Már nagy volt a hasam ő pedig a legszexisebb ruhájában szabájosan kikezdett a FÉRJEMMEL simogatta a térdét, a mellkasát én meg csak néztem mint a birka mert nem hittem el, hogy ilyen van. Még a közös akváriumot is felemlegette! Avégén amíg a Párom aszobába volt átkutatta a tárcáját én ugyan kérdeztem tőle ,hogy miért de magabiztosan azt mondta neki ezt is lehet. A nagyobbik kisfiú nálunk maradt akkor hétvégére tőle könnyes szemekkel búcsúzott és azt mondta :"Játszál sokat apuvl amíg van!"Ez csa előjáték volt a jelenlegi helyzetünkhöz. 99-ben történt mindez neki 2000-ben született egy félvér kislánya egy futó kapcsolatból egy egyetemistával akkor amíg az a fiú itt volt egész nyugis volt. A gyerekek problémásak nehezen tanulnak, én nem vagyok jó pótmama mert hiába próbálkozom nagyon passzívak a fiúk otthon meg folyamatosan oktatják őket, hogy milyen utolsó nő vagyok, az is vita tárgya, hogy a Párom nem túl aktív apuka aközösnek sem. Ritkán hozzaa el őket eleinte mondogattam de már nem, söt néhányszor el is hozta őt ,de nem volt könnyű meert eleve útál az a szegény gyerek+ még ők Jehova Tanúi mi pedig reformátusok vagyunk és nagyon adunk a családi ünnepekre ex pedig mindig ilyenkor kerül elő nem értem ugyan miért ha ők nem tartják. Szerintem csak a miénket akarja tönkretenni, mert mindig elmondja micsoda hülyeség ez az egész ne mondjunk ilyeneket a fiainak. Na ebbe kérnék én tanácsot, már előre félek a Decembertől. Anikó
Névtelen
 


Anikó!
A leírásod alapján "elég gáz" a helyzet. De! A férjed hozzáállását még nem ismerjük. Írnál erről is? Akkor talán tudunk okosságokat mondani neked.
Bori
Bori
 


A férjem változó. Néha elkapja a hév és minden féle programot kitalál ahová a fiúkat elvisszük, itt meg is hal a dolog általában , mert el se hozza őket. tavaly karácsony körül voltak itt, de olyan szerencsétlenül jött ki a dolog ,hogy betegek lettek azenyémek (egész éjjel hánytak ) ezért másnap reggel vissza kellett vinni őket. Azóta nem hozta el őket bár a nyárra beígérte de sokat dolgozott ezért elmaradt. Mondtam ugyanis neki , hogy úgy hozza el őket ha foglalkozik is velük mert annak semmi értelme, hogy a szobába TV-nek. Az ex szíd minden félének , mert szerinte az én hibám amiért nem elég aktív apuka(itt sem túl játszós) Ha ide telefonál fél órát csevegnek de nem mondja meg neki a véleményét, hanem csak hallgat, mert szerinte az én feladatom tisztázni az ő dolgukat. Szerintem pedig nem de azért egyszer megpróbáltam de ennek a nőnek nem lehet semmi értelmeset mondani mert úgy gondolja hogy az én hibám ,hogy nincs férje. Az is hogy nem eléggé apuka a párom. Valamiért szerinte nekem kéne a fiúkra vigyáznom mert ő fáradt (ex szerint) de semmi becsületem nincs előttük és még azt is meg akarja mondani mit csináljunk itt apa meg halgat mint a sülthal mert véddmeg magad anyukám. Na valahogy Így kell elképzelni. Anikó
Névtelen
 


Nem semmi.Én biztos kidobtam volna a lakásból execskét.KépA gyerekekért menjen el a férjed,ha láthatás van.Kérd meg,hogy neked ne kelljen a nőcivel találkozni,hiszen semmi közöd hozzá.A gyerekek meg úgyis rájönnek,ha foglalkozol velük és kedveled őket,hogy nem igaz amit otthon tömnek a fejükbe rólad.Engem a párom lánya nagyon szeret és én is őt.Az anyukáját meg amíg normális velem,elviselem.Az én párom sem túl aktív apuka,a nagylánnyal főleg én szoktam foglalkozni ha nálunk van.Egyszerűen nem ismeri és nem tud vele mit kezdeni.

A karácsonyt meg jó előre egyeztessétek le a gyerekek anyjával.Mondjátok meg neki,hogy ti szívesen látjátok a gyerekeket az ünnepek alatt.Kérdezzétek meg a fiúkat,hogy ők mit szeretnének.Talán az anyjuk is megérti ti nem hülyeségekkel tömitek a fejüket,hanem csak jót akartok nekik,mert szeretitek őket. Kép

Linato
 
 


Anikó!
Én leginkább arra lettem volna kíváncsi a férjeddel kapcsolatban, hogy melletted mennyire áll ki. Hogyan érez az ex iránt. Mert ha igazán akarná, biztosan véget vethetne Ő ennek az egésznek!
(Kicsit furcsállom, hogy nem erről írtál, hanem a nagyfiaival való kapcsolatát írtad le. Te is ezt tartottad fontosnak. Pedig a probléma szempontjából nem ez a lényeg, hanem a féjed és a közted lévő viszony! Erről eddig semmit nem írtál!)
TE vagy a felesége, az a TI házatok, és az exnek az egészhez semmi köze! Csak a közös gyerekeknek.
Talán a férjednek mondd el mindezt és álljon a sarkára Ő!
Hogyan tűrhette, hogy a te jelenlétedben símogassa a lábát, meg a mellkasát(!)? Nem lehet, hogy ő sem tud leszakadni execskéről?
Bocs, hogy durva voltam, de kettőn áll a vásár! És ha a férjed melletted döntött, akkor bizonyítson is!
Beszéltél vele már erről?
Bori
Bori
 


Általában kiáll csak ezzel a nővel szemben szokott magamra hagyni mert szerinte az egész csak bolhából elefánt és nem kell törődni vele mert ez a nő nem normális. Abba biztos vagyok hogy nem akar tőle semmit. De engeem akkor is zavar ez a dolog. Egyébként ez a simogatós eset annyira meglepő volt hogy nem akartam hinni a szememnek! Anikó
Névtelen
 


Anikó!



" Abban biztos vagyok, hogy..."

Szerintem ne legyél.
Névtelen
 


Szia Névtelen ! Anikó vagyok már régen nem néztem be ide , de ez az egy sor nagyon elgondolkodtatott! Kifejtenéd bővebben? Köszönöm előre is: Anikó
Névtelen
 


Sziasztok!

Látom, rég kihalt már ez a topic, de talán még látogattok ide néhányan, akik segíteni tudnak nekem. A vőlegényem elvált férfi, illetve egyenlőre még csak külön él a feleségétől, már négy éve (a vőlegényem olasz, és itt a válást csak három év különélés után mondják ki). Az előző házasságából két gyereke van, egy kislány és egy kisfiú. A lány az idősebb, ő 8 éves, a fiú 4 . A problémánk nem új keletű, nagyjából két évvel ezelőtt kezdődött (három éve vagyunk együtt, együtt is élünk). Én a gyerekeket kezdetben nagyon kedveltem, és úgy nézett ki, hogy ők is elfogadnak engem. Ez az idilli állapot nagyjából egy évig tartott, aztán hirtelen az egész felállás változott, onnantól kezdve egyszerűen keresztül néztek rajtam, nem hajlandók olyan nyelven beszélni, hogy én is értsem, amit mondanak, ha szólok hozzájuk, akkor meg sem hallják, amit mondok. Mindent megtettem, hogy a kedvükben járjak, a végeredmény mégis az lett, hogy a kislány hisztizve kijelentette, hogy ő nem tűr meg engem többé és nem is akar látni. Egy szó mint száz, ha gyerekekkel onnantól kezdve csak a vőlegényem találkozik, most éppen hetente egyszer egy egész napra, bár kezdetben nekem azt mondta, hogy ez csak kétheti láthatás lesz. A gyerekei viselkedése belőlem is kiváltotta a dühöt, és már ott tartok, hogy szabályosan utálom a gyerekeit, ebből sok veszekedés is van nálunk. Én nem akarom tőlük eltiltani - nem is tudnám megtenni -, mégis sokallom azt az egy napot, amikor velem sosem tölt egy teljes napot soha. Van valami ötletetek, hogy mit is lehet ilyen szituban tenni?
Előre is köszönöm a jótanácsokat:

Calabria

C'é chi ottiene l'amore facilmente, c'é chi piange e soffre. C'é chi puó dimenticare facilmente e c'é chi muore perché puó amare veramente.
 


Szia Calabria!
Én is hasonló cipőben jártam a párommal a kapcsolatunk kezdetén. Bár lehet hogy nekem azért volt könnyebb elfogadtatani magamat velük mert szinte napra pontosan egyidősek vagyunk, ugyanis a párom és köztem nagy korkülönbség van.
Az ismerkedés és az egymás megkedvelése ott kezdődőtt mikor megszületett az első kistesójuk.
Jártak hozzánk babázni, segítettek a házimunkában és rengeteget beszélgettünk. Ma már ott tartunk hogy szinte testvérként szeretjük egymást.
De a kezdet-kezdetén még egy helyiségben sem bírtuk egymást elviselni...
Azt ajánlom tehát hogy légy nagyon-nagyon-nagyon türelmes.
Hiszen még gyerekek és attól félnek hogy elveszitik az apjukat.
És ezeken a láthatásokon neked is a nap felénél be kéne kapcsolodnod addigra minden családi dolgot megbeszélnek egymás között amihez Te ugysem kellesz.

KitartástKép

Angéla
 
 


Szia Lestyan!

Köszi, hogy válaszoltál, már azt hittem, hogy senki sem fog reagálni.
Az az igazság, hogy próbálkoztam már úgy is, ahogy mondod, hogy nem reggeltől estig velük voltam, hanem csak egy-két órát, de egyszerűen amint a kislány meglát elkezd hisztizni, a földhöz veri magát (!), és hiába próbáljuk csitítgani, nem hajlandó abbahagyni. Én ezt egyszerűen nem értem, semmit sem tettem ellene, soha nem próbáltam meg nevelni (pedig nagyon ráférne :-( ), vagy úgy tenni, mintha el akarnám venni tőle az apját vagy az anyját. Szerintem egyszerűen az ex mesélt be neki valamit rólam, mert ez egyik pillanatról a másikra kezdődött nála.

Calabria

C'é chi ottiene l'amore facilmente, c'é chi piange e soffre. C'é chi puó dimenticare facilmente e c'é chi muore perché puó amare veramente.
 


Szia Calabria!

Hát nehéz az ügy ahogy látom...Kép((
Nálunk még az is segítette a dolgot mikor a két család egyszer találkozott. Az ex akkor döbbent rá hogy nem egy kis hülye taknyos vagyok aki miatt ők kevesebbet fognak kapni.
Ugyanis a gyerekek mindig is többet adnak Anya szavára.
Azóta is minden nagyobb ünnepet együtt tartunk így nincs marakodás hogy apa kível van többet.
Neked pedig még mindig csak azt tudom mondani hogy TÜRELEM!!!
Tudom nehéz de egyszer megtörik a jég és utána már minden simán megy.

Angéla
 
 


Szia!

Hát remélem, hogy valóban így lesz. Nálunk az ex-szel való találkozás teljesen kizárt, mert szerinte én egy kis k***a vagyok, aki elloptam a férjét (bár nem miattam hagyta ott a családját, nem is ismertem még, amikor szétköltöztek), szerintem meg a nőnek valami komoly pszichológiai problémája van, egyszóval a találka nem működik. Remélhetőleg, amint nőnek egy kicsit a gyerekek, belátják, hogy én egyáltalán nem jelentek veszélyt rájuk abból a szempontból, hogy nem akarom őket megfosztani az apjuktól.

Calabria

C'é chi ottiene l'amore facilmente, c'é chi piange e soffre. C'é chi puó dimenticare facilmente e c'é chi muore perché puó amare veramente.
 


Szisztok!

Nem tudom, hogy mennyire él még ez a topik, fogok e választ kapni. Második feleség ugyan nem vagyok, de egy éve élek együtt a kedvesemmel, aki elvált. Mellesleg én is. Neki két gyereke van (Fiú 20 éves, lány 16 éves), nekem egy 7 éves kislányom. Ha lenne valaki akivel meg tudnám osztani a gondjaimat az jó. lenne. Én még csakorló második vagyok, ráadásul az exemnek is van egy másodikja. Nem szívesen esnék bele az elsők hibájába, de az exem jelenlegije mindenbe beleszól a gyerekkel kapcsolatban. Mármint az enyémmel. A kedvesem exe nem vesz tudomást rólam, holott ő hagyta el a férjét 2 gyerekkel, egy 14 évvel fiatalabb hapsiért, akinek szült is azóta. Ezzel nincs is gond. A gyerekeit otthagyta kedvesemnek, aztán szépen lassan visszaédeskedte őkat. A nagylányra szükség van ugye a picinél, a nagyfiú nem tudom minek kell neki. Ha már egyszer eldobta. Mondhatnám, hogy jó kapcsolatom VOLT akedvesem gyerekeivel, ami szépen lassan átment a semmibe, nem tudom, hogy miért ez fáj nekem, és természetesen a kedvesemnek is. Ami neki fáj az nekem még jobban.
E közben az exem leendő felesége tart nekem kiselőadást arról, hogy szoron a gyermekem. Amit én is tudok, csak én tudom, hogy az apja miatt. Na szóval bonyolult.

Van valaki akit érdekel a téma és esetleg tudna tanácsot adni?

Üdv: Kisó
KisÓ
 


KisÓ!
Én nem a témában vagyok érintve, bocs hogy nem erre reagálok. Volt egy oszttársam, ugyanilyen becenévvel. Nem te vagy? Címem a profilomban, jelentkezz, és megbeszéljük, jó????
Gi
(De ha azt írom: Jocó, és tényleg Te vagy, akkor már tudod is, én ki vagyok!)
Anyagi
 


Sziasztok!


Én is 2. vagyok ( 3. is, mert az uram 2x vett el). Az exnek és a 15 éves gyerekének a férjem 11 éve otthagyta a lakást, 73 m2-t. Most a nagylány ( 25) férjhez ment, és el akarja perelni az apjától az Ő 50 %-os tulajdonát. Meg a két kicsitől is, mivel mi önk. lakásban lakunk, tehát a pénzre szükségünk lenne. Az ő férjének is van egy 3 szobás lakása, meg az anyjának is kéne a közös vagyon egésze. Hát, ilyet még nem hallottam, de úgy néz ki, ez is megtörténhet.
Banyamama
 


Tanulság: aki elválik, az mindent tisztázzon és szerezzen meg, amit lehet - ne nézze a gyermeke érdekét!!!
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: