Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Erről nem nagyon beszél senki, de sok páron látszik.Szeretnék beszélni róla, és nem szeretném, ha csak szép lassan beletőrődhetnék a megváltozhatatlanba. Persze bizonyos szempontból érthető a változás viszont pl. esetemben olyan dolgok is változnak amiről úgy érzem nem kellenne. Leírok egy pár felvetést a mi kapcsolatunkból.
-Mi nagyon bújos pár voltunk, de most mivel nagyon érzékeny vagyok a szagokra nem bírom elviselni ha nagyon közel jön. A legtöbbször nem esik jól ha simogat. Ezt ő úgy éli meg hogy én már nem szeretem.
-Sokkaltöbb türelmet, tőrödést ígénylek, úgy változnak az érzelmeim hogy észre sem veszem, van amikor ő besokal ettől és várja a viszont gondoskodást ami ha rosszul érzem magam (nem akar elmúlni a hányás) nehéz.
Tudom hogy nehéz neki hiszen benne nem történik semmilyen hormonális változás. Ellenben a felelősség viszont ránehezedik és ebben pedig egyedül érzi magát.
Hát elsőre ennyi és nagyon várom a tapasztalataitokat. O.

http://babafalva.hu">http://babafalva.hu/tickers/g4.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
omo
 
 


szia Omo!
A fórumhoz ált lusta vagyok vagy időm nincs de a profilomban van a címem.(kattints a névre)Ott tuti válaszolok. Babóm májusban született, úgyhogy eme emlékeim elég frissek.
Miért probléma ha átalakul a kapcsolat? Gond is lenne, ha nem. Egy teljesen új élet legalább még kettőt átalakít. Teljesen. Nem is beszélve arról, hogy pl anyósomból nagyit csináltunk.
Mindennek van jó de rossz oldala is. Pont a terhességnek ne lenne? Kb 5 hónapos terhesen vki számonkérte tőlem, miért mondom, hogy terhes vagyok, miért nem azt, hogy áldott állapotban. Köszi. Így utólag még biztosabb vagyok a "terhes" megjelölésben. A 9ből az 1. és kb7. kivételével hánytam, hányinger a 9ben volt. Még a szülőszobán is elém nyomtak egy tálat, hátha... Szülésznőm szerint ez normális, nekem a hócipőm is tele volt. Ráadásul paráztam a szüléstől. Mire a 41. hét eljött, már annyira elegem volt az egészből, hogy őszinte örömmel láttam neki. Végre! Szülök! Ez sem lehet rosszabb, mint eddig!
Én nem reggel, hanem este voltam rosszul. Jót tett a szexuális életünknek! Gondolhatod. Pre-menstruációs tünetegyüttes? kb 5 hónap. Utána? Légszomj, vérszegénység, fáradékonyság, félelem, hogy elmegy a baba, hogy beteg lesz, hogy én leszek beteg, a jövő...
Milyen felelősség nehezedik rá?! Persze, el kell tartani titeket. Azaz neked fel kell adni az önállóságodat. Sztem a második nehezebb.
Te kölcsönadod a testedet, valakinek, akit nem is ismersz. Nálunk segített, amikor pár hónapos terhesen 38 feletti lázammal neki kellett hívni a dokit. Szemeim kicsit fennakadva, köhögéstől fulldokolva csak annyit mondtam, csináljon valamit. Az ügyelet telefonon megvizsgált. Ja, még csak az első trimeszter? akkor ne vegyen be semmit. Esetleg egy fél Algopyrint. Kijönni? Minek?! Ez még nem árt a babának. És én???? A kutyát se érdekelte. Annyira megijedt, hogy eltartott pár hétig, míg helyreállt.
Hogy mikor szeretnék legközelebb terhes lenni? Ma! Most! Az érzés, hogy különleges vagyok, hogy van valaki, akiről csak én tudok, én érzem, én és ő egyek vagyunk gyönyörű. Amikor megszületett, csak feküdtem, kicsit darabokban, megpróbáltam szoptatni, és elkezdtem szagolgatni, nézegetni. Hajnali 3 óra 20 perctől. Ez volt az aznapi programom. Õ aludt az első nap, én nem. Evett, dünnyögött, aludt. Én meg csak néztem. Még mindig azt teszem. Döbbenetes. Persze azóta alszok is, néha. Az elmúlt fél évben már 6x átaludta az éjszakát, az első 3 hónapban MINDEN 2-3 órában evett, néha egy egész órát szopizott egy-egy alkalommal. Most alszik. Apuci is.

Kép KépKép
 
 


Szia Lorca!
Úgy érzem nem egészen értettél meg. Természetesek a változások, még akkor is ha nehezen viseljük őket.
Én azonban arról beszélek amit sok párnál látok és úgy érzem sokat kell tenni hogy nálunk ne ez legyen az pedig az elhidegülés. Szerntem az hogy kinek nehezebb kár vitatkozni, mert sok dologtól függ.
Nagy szükségem van férjemre , ill. egymásra (a babáról nem is szólva) szerintem tenni kell hogy a negatív és elkerülhető változásokat kerüljük el, vagy hozzuk rendbe. O.

http://babafalva.hu">http://babafalva.hu/tickers/g4.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
omo
 
 

 
 

Szia Omo!
Azt hiszem ertelek....ugy nez ki egy cipoben jarunk. Most nincs idom hosszasan kifejteni, de holnap delelott majd irok par sort. Eloljaroban csak annyit, hogy en is azt hittem ez az elhidegules nalunk nem tortenhet meg....aztan megis. Kép(( Holnap folytatom.....De addig se csuggedj! Azt mondjak a rossz utan mar csak jo johet!
 
 


Ime a folytatas....
Szoval szerintem is kar vitatkozni azon, hogy kinek nehezebb....hiszen mindket fel mashogy eli meg, igy aztan nehez ezt mercevel merni, hogy megis kit visel meg jobban ez az idoszak. En lassan a hetedik honapban vagyok (mindketten akartuk ezt a babat) es eleinte minden jol ment. (vagyis ugy tunt) En probaltam nem faradtnak tunni, mindent ugyanugy megtenni, elintezni mint amikor meg nem voltam varandos, hogy nehogy "ramfogjak" miattam valtozott meg minden. Sosem nyavalyogtam vagy huztam ki magam a teendokbol es mindig jokedvu voltam.....Az elso harom honap nagyon boldogan telt.....De megis barmennyire igyekeztem egyszer csak radobbentem, hogy ez mar nem AZ ami regen volt koztunk. (Tehat az elhidegules egyaltalan nem attol van, hogy rosszul vagy-e, vagy nem kivanod....mert en nem voltam rosszul es kivantam is...megis igy tortent) Igy aztan belemelyedtem a temaba, hogy kideritsem mi lehet a baj, hol rontottam el es meglepodve tapasztaltam, hogy rengetegen vagyunk ugyanabban a helyzetben. (mar amit a sok internet hozzaszolasbol kulonbozo forumokon kibogarasztam) Van aki szerint ez az "elhidegules" a sok stressztol van, ami hirtelen a apukara nehezedik, hogy hogy fogja eltartani a csaladjat, stb...van aki szerint a felelem, hogy kart tehet a bababan (mert megnyomodik)igy aztan lottek a sex-nek is es ebbol adodik a problema, van aki szerint egyszeruen csak a "pok-has" latvanya veszi el a kedvuket tolunk anyaktol, es van aki kerek perec kimondta, hogy egy masik no van a dologban....persze az "pok-has" nelkul. Na ezek utan mindenki valaszthat kedvere a megoldasok kozul.....
Tudod, en egyaltalan nem igy kepzeltem az "aldott-allapotot". Azt hittem ez meg inkabb osszekovacsolja a ket embert... meginkabb elvalaszthatatlanokka valunk, es tessek....ilyen rossz talan meg sosem volt. Epp most, amikor tudjuk, hogy meg par honapig UTOLJARA kettesben lehetunk....egymassal torodhetunk, mert aztan mar soha tobbe nem leszunk csak mi ketten. Mindig arrol papolnak az ujsagok meg ferfiak, hogy a szules elott es utan a no csak magaval, majd a gyerekkel foglalkozik es igy kirekesztettnek, elhanyagoltnak erzik magukat az apak....Ezzel a megallapitassal egyaltalan nem ertek egyet! Sot, azt erzem, hogy en leszek az aki a szules utan a harmadik helyre fog szorulni, mert a gyereket jobban fogja szeretni mint engem... Miert van az, hogy ami olyan jo volt, hogy meg jobba akartuk tenni, elmulik..... es epp az a "jobb" amivel ezt jobba akartuk tenni, az ront meg koztunk mindent? :-(
Nekem is nagy szuksegem van a paromra.... nelkule mar el sem tudom kepzelni az eletem....epp ezert probalok megtenni mindent annak erdekeben, hogy ezek a negativ valtozasok ne okozzanak maradando nyomokat a kapcsolatunkon. Hiszem, hogy minden helyrehozhato, bar az is igaz, hogy van ami csak nagyon nehezen es sok munkaval....De ha az ember mar eselyt sem ad a javulasnak, akkor hova jutnank??
Talan minden hiba forrassa, hogy a nok es a ferfiak kulonbozoen gondolkodnak. (most itt teljesen altalanossagban beszelek a felekrol) A nok sosem fogjak megerteni a ferfiak eszjarasat...a ferfiak pedig a noket. Ez van. Maskepp latjuk a dolgokat.
Kivancsi leszek, hogy a szules mit fog valtoztatni a kapcsolatunkon......Ha rosszabb nem lesz, akkor boldog lehetek, nem igaz?!
Na es mizujs veled? Te hanyadik honapban vagy? Es az elso leveled ota valtozott valami otthon?
 
 


Szia Anna!

Igen nálunk változott. Nem tökéletes, de őszintén elmondtam minden érzésem, gondolatom, félelmem a kapcsolatunkkal kapcsolatban. Õ is elmondta és ez javított.
Ezenkívül csináltam olyan dolgokat mint régen, finom vacsi mellé gyertyafény, zene. Mondtam, hogy mozdoljunk ki többet, jokat sétáltunk eddig. Hát most nem tudom mi lesz a hidegben.
Õ azt mondta úgy érzi elhanyagolom, probáltam kifaggatni, miben érzi úgy és mivel tudnék változtatni rajta. Probálom ezt tenni.
Ma vagyok 18 hetes, az 5. hónapban vagyok. Tegnap dolg oztam utóljára. Most tudom, hogy azt várja tőlem, hogy csilli villi rend lesz itthon és mindig hasznosan töltöm az időt. Mondtam neki, hogy lehet hogy nem mindig lesz ez így. Nem akarok neki görcsösen megfelelni, mert nem érzem úgy jól magam.
Azt tervezem, hogy a jövő héttől újra megyek fodrászhoz, kozmetikushoz, probálok szép ruhákat varrni, mert tetszetős akarok lenni.
Úgy érzem a leveledből, mintha megakarnál felelni neki. És hogy igyekeztél hogy úgy tünjön mintha... Én biztatlak arra, hogy mutasd meg magad a félelmeiddel, a gonoskodj rólam oldaladdal és az örülös kedveddel együtt.
Szerintem a legfontosabb, hogy beszéljetek erről addig amíg úgy nem érzed, hogy értitek egymást.
Én most szerettem volna bejelentkezni egy szülőségre felkészítő terápiára, de már megszűnt. Probálok másikat keresni, de pénzünk nincs rá. Azt várom tőle, hogy más szempontok, külső észrevételekkel többre tudnánk haladni.
A leirtak ellenére többször kerülünk hullávölgybe. Olyankor egyedül érezzük magunkat nagyon.
Szeretnék még levelezni veled!
O.

http://babafalva.hu">http://babafalva.hu/tickers/g4.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
omo
 
 


Szia Omo!
Nalunk is voltak nagy beszelgetesek es azokutan mindig sokkal jobb volt minden...egy darabig. De aztan minden visszasuppedt a "normal"(?) kerekvagasba. Persze lehet, hogy csak en reagalom tul a dolgokat, hiszen ha korulnezek mindenhol az van, hogy apuci reggel elmegy dolgozni, este meg hazajon....Ha nem tul faradt, akkor beszelgetnek egy jot meg egyutt vacsoraznak, ha faradt akkor meg mindenki elfoglalja magat valamivel. Talan a hetvege az amikor kicsit tobb idonk jut egymasra....Amikor kellemesebb az ido, akkor sokat setalunk mi is es kozben olyan jol elbeszelgetunk. Egyszeruen csak itt a negy fal kozt nem talaljuk meg a hangot egymassal. Vagy csak en ezrem igy? Lehet, csak azert erzem ilyen elhagyatottnak magam, mert nem az van mint eddig, hogy en is nap mint nap dolgozni jartam, elfoglaltam magam, rengeteg emberrel talalkoztam....hanem csak az itthoni teendok, (mert minel nagyobb a pocak, annal kevesbe van kedvem egesz nap a varosban csaszkalni...na meg a rossz ido is a nyakunkon) aztan annyival kifujt a napi "szorakozas". Ja, csak megjegyzem, en sem akarok gorcsosen megfelelni....O sem varja tolem, sot igyekszik a legtobb faraszto munkat levenni a vallamrol.... A legtobbszor O az aki cseszeget, hogy miert nem pihenek mar egy kicsit. Ha Ot hallgatom, akkor nem lehetnenek ketsegeim, hiszen imad engem, minket, ahogy mondja....megis sokszor ugy erzem, csak itt elunk egymas mellett mint ket jobarat. Valahogy a szenvedely mult el.... Pedig nagyon odafigyelek, hogy ne epuljek le...ha erted mire gondolok. Ha egyutt megyunk valahova, mindig megjegyzi, hogy milyen szep kismama vagyok es hogy buszke ram, ez igazan jol esik, epp ezert probalok adni magamra meg itthon is. (nem duplajara nyult melegitoben rohangalni, meg hasonlok....bar sokszor azok lennenek a legkenyelmesebbek) :-) Es ahogy ezeket irom, talan kulso szemlelokent ugy tunik minden rendben.....csak en csinalom itt a paradet. A hozzatartozoink sem sejtik, hogy mi jatszodik le bennem, bennunk. Nem is akarjuk a gondjainkat a nyakukba akasztani.....De sokszor nehezemre esik felvenni az a mosolygos alarcot es ugy tenni, mintha en lennek a vilagon a legboldogabb. A hullamvolgyek engem is elernek.....talan tul sokszor is. Olyankor nagyon kilatastalannak tunik minden..... Hogy ellensulyozzam a negativ esemenyeket, probalom magam lekotni mindenfele programmal amig egyedul vagyok napkozben, hogy ne hulyesegeken jarjon az eszem...De annyira nincs turelmem neha. Kismama jogara is jartam egy darabig, de nem valltotta be a hozzafuzott remenyeket. Nem tudok lazitani. Tul feszult vagyok. Talan azert is mert nem beszelem ki magambol ezeket a problemakat. Ilyen oszinten meg senkinek nem tudtam beszelni a dolgaimrol, mint neked. (tudod milyen az ha csaladon belul "panaszkodsz"...vagy a barataidat terheled ilyenekkel....Annak semmi jo vege nincs, mert aztan csak az "atirt" valtozat fog keringeni, mint beszedtema) Kozben kisutott a nap....Ez talan egy jel, hogy TE leszel a "megmentom"?! Talan igy, hogy beszelunk a valos vagy valotlan gondjainkrol, egyutt konnyebben tuljutunk ezeken a hullamvolgyeken. Koszonom, hogy meghallgatsz! A.
 
 


Szia Anna!
Neharagudj, hogy eddig nem irtam. Rosszalkodott a net, meg adventi készülődés is nagyon lefoglal.
Örülök, hogy te is úgy érzed egymásra hangolódtunk.
Most sem tudok bőven irni, de nem sokára megteszem.
Addig is vigyázz magatokra!
O.

http://babafalva.hu">http://babafalva.hu/tickers/g4.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
omo
 
 


Semmi gond, hogy eddig nem voltal...en sem voltam olyan passzaban, hogy irjak. Nalunk is megkezdodott a nagy keszulodes a karacsonyra.... meg sokmindent meg szeretnek csinalni januarra...nem szeretnem, hogy valami ne legyen a helyen ha a baba netan hamarabb jonne. Most megyek en is, majd kesobb "beszelunk". Vigyazz Te is magatokra!
A.
 
 


Aannaa!
Ne haragudjatok, hogy beleszólok a társalgásotokba, csak unatkoztam és olvasgattam mindenféle topikot.
Elsőre beugrott, hogy nálatok a házzal lehet a probléma, ha azon kívül jól érzitek magatokat. Ajánlanám a figyelmedbe a Feng-Shuit. Ez egy lakás-kert és élettér berendezésről szóló "módszer". A lakásunk berendezése befolyásolja az életünket. Sok írás van róla a neten és sok jó könyv is.
Ha bármiben még kérdésed volna itt megtalálsz:
harangozoattilane@gmail.com
Mégegyszer bocsi, hogy bepofátlankodtam.
Boldog Krácsonyt Nektek!
Vica

Kép
Kép
Kép
 


Szis Anna!
Már nagyon régen jártam erre, de gondoltam rád sokat, mert ugy érzem cserben hagytalak. De nekem ez a babanetezés nehezen megy. Az az ötletem támadt, hogy mi lenne ha külön leveleznénk?
Ha van kedved hozzá, azt minden nap megnézem : mezeiorsi@citromail.hu a címem.
Ti már nagyon a finishben vagytok, remélem minden rendben. És a papa hogy van?
Nálunk most minden rendben, de nem akarom elkiabálni. Ma kezdödtek azok a hétköznapok amik eddig a bajt hozták. Eddig a férjem többnyire itthon volt az ünnepek meg a vizsgái miatt. Tartok tőle, hogy mi lesz ezután. Amíg itthon volt sokat beszélgettünk és sokat segített. Veszélyeztetett lettem, így ő is megijedt, félt minket.
Azt gondolom az irásodról, hogy a lényeg tulajdon képpen az hogyx te nem érzel valamit jónak kettőtők között és nem az hogy más hogy látja (szerintem a feng-suinak vajmi kevés köze lehet ehhez).
Remélem nem bántodtál meg hogy ilyen soká irtam, nagyon szégyellem magam.
Puszi és vigyázz magatokra. O.

http://babafalva.hu">http://babafalva.hu/tickers/g4.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
omo
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: