Új privát üzeneted érkezett!

Hallottam ilyet is, olyat is. Olyat is, h. valaki tehes lett és kivették és megszülte, olyat is, hogy az orvos azt mondta, szó se lehet róla, hogy megtartsa.
Szóval ma veszek akkor egy tesztet.
Nem, sose szokott késni, inkább hamarabb jön meg általában.
Kriszta
kriszta (kriszta)
 


most biztos elkiabáltam
kriszta (kriszta)
 


Szia Kriszta!

Írj, hogy mi lett! Megjött? Vagy nem? Vettél tesztet? Mit mutat?

Mamacica
Mamacica
 

 
 

Tiszta örület, amikor elindultam tegnap haza, azt hittem, megjön, mert görcsölgetett és volt egy kis maszat, na, gondoltam, elkiabáltam a dolgot, nem vettem meg a tesztet. De sehol semmi, ma tényleg veszek. Holnap okosabb leszek. Kösz az érdeklődést.
kriszta (kriszta)
 


Kriszta!

Mi van?????

ILdi
Pethes Ildikó
 


Még mindig nem jött meg, a teszt viszont negatív lett. Le vagyok kicsit törve, meg hát nyugtalanít, hogy akkor mi van. most utánaszámoltam, és rémlik az is, hogy a tüszőrepedést jóval később éreztem januárban, mint máskor, de nem írtam föl, mindenesetre várok... Nagyon rendes töletek, hogy kérdezitek, jólesik. Köszi.
kriszta (kriszta)
 


Sziasztok, én is Éva vagyok, de inkább Vica (ilyet még nem láttam, és Ti ? ) Idén leszek 38 éves, és most várom az elso babámat, az elso terhességem, éppen 16 hetes.
Nem is igazán gondoltam, hogy ez bármilyen gondot okozna, a barátnoim is ilyen korban szültek, minden probléma nélkül.
Szóval mindenkit csak biztatni tudok, akkor szüljön, ha minden feltétel biztosított, ne akkor amikor szokás. Direkt jó, mert vagy 10 évet fiatalít.
Sziasztok
Vica
Névtelen
 


Szia Vica! örülök neked...
Nálam a helyzet nem változott, ma se jött meg, a hétvégét kivárom, utána meglátogatok egy orvost.
Ha a spirált már hamarabb levetettem volna, nem aggódnék, de így a méhen kívüli terhességtől is félek, meg hogy mi történik ilyenkor.
Tényleg 10 évet fiatalít? Na meglátjuk, remélem...
sziasztok
Kriszta
kriszta (kriszta)
 


Kriszta!

Eltûntél, mi meg aggódunk. MI a helyzet??
ILdi
Pethes Ildikó
 


Ildi, szia! Nem tudok semmit se mondani. Se meg nem jött, se terhes nem vagyok, legalábbis úgy érzem. Alighanem most kaptam az élettől egy első figyelmeztetést, hogy a szülőképes kor nem tart örökké. Ma megyek orvoshoz. Majd beszámolok, akkor is, ha lelombozódom, és ez a tapasztalat hátha segít másoknak.
kriszta (kriszta)
 


Kriszta,

Feltétlenül írd meg mit mondott a doki!

Puszi, Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok, iszonyú jólesik, hogy kérdezitek.
Szóval voltam tegnap a dokinál, egyelöre az van, hogy van egy ciszta a petefészkemen, most azt "elmulasztjuk", aztán meglátjuk.
Azt mondta, nem a kor miatt van még, hogy kimaradt.
Gyerektéma: nem vetettem föl, még megyek ciszta-ügyben hozzá. Jöjjön ez rendbe.
KÉne egy ciszta-topic, az nem korfüggő probléma.
Sziasztok
Kriszta
kriszta (kriszta)
 


Kriszta,

Érzel valamit a cisztával kapcsolatban? Fáj vagy feszít?
Nekem mostanában néha fáj a bal petefészkem, félek esetleg nekem is cisztám van.

Puszi, Mamacica
Mamacica
 


Mamacica, nekem a tüszörepedés körül mindig is fájt egy kicsit. Most is éppen fájt, ezért azt hittem, itt az elcsúszott tüszörepedés. Én a kimaradt mensi miatt mentem az orvoshoz, és akkor látta ultrahanggal a cisztát. Azt mondta, lehet hogy magától is rendezödik, várjak egy-két mensit és menjek újra, de ha megint nagyon késik, akkor is menjek újra. A vizsgálat után 1 napra (tegnapelött) megjött a mensi, tehát valószínűleg mégse a tüszörepedés miatt fájt, hanem a ciszta miatt. Most kevésbé fáj, de még érzem egy kicsit.
Neked meg lehet határozni, h. kb mikor fáj?
SZia, Kriszta
kriszta (kriszta)
 


Kriszta!

Nagy a csend, mizújs? (ha még jársz erre)
Egyébként a nõk lapja c@fe-n most botlottam egy hasonló témájú topicba, ahol egy kivétellel mindenki azt válaszolta, hogy csodás dolog újra babát vállalni. Az egy kivétel a babázás utáni elhelyezkedési gondot említette. Totál felvillanyozó volt az a topic!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


na, az a karakter nem kellett volna bele, ez nem egy link
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!
Chris vagyok.
Problémám a következõ: 36 éves vagyok és most várom az elsõ babámat.
Az AFP eredményem 1-el, jó lett, a genetikai ultrahangon is azt mondták, tökéletes minden, magzatvíz átlagos.
Felmerült a magzatvízvizsgálat lehetõsége az életkorom miatt. Én a fentiek ismeretében nem szívesen kockáztatok, de a párom nagyon aggódik. Retteg a down-kór lehetõségétõl.
Mi a ti véleményetek? Mit tennétek?
Üdv. Chris
Chris
 


Szia Chris!

Én azt "dönteném" el elõször, hogy mit csinálnék, ha kiderülne, hogy Down-kóros. Hogy képes lennék-e akkor az abortusz mellett dönteni. Ha igen, akkor 1 % kockázattal a vizsgálat nem "annyira" vészes. Ha úgyse, akkor kihagynám a vizsgálatot. (Ismered a Kende könyvében az ilyennel kapcsolatos sztorit? Összekevertek két vizsgálati mintát. A többit el lehet képzelni...)
Bocs, tudom, ez nem sokat segít. Amúgy itt viszonylag kevés az "öreg", de amit fentebb írtam, ott sokat számoltak be "kései" szülésekrõl, talán több ilyentéren a tapasztalatuk.
Ja, ha a vizsgálat mellett döntenél, járj utána, mikor csinálnák és mikorra lehet eredménye, mert ha teszem azt úgyse derül ki idõben, akkor a huszonakárhányadik héten abortusz mellett dönteni már elég durva dolog!
Ja, megpróbálom idelinkelni ezt a múltkor talált fórumot, topicot: [url=http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?forumid=610&id=18" TARGET="_top]http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?forumid=610&id=18[/url]

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Ildi!
Köszi a törõdést.
Én azt hiszem az eddigi vizsgûlatok eredményei alapján nem kockáztatok.
Üdv. Chris
Chris
 


Szia Chris!
Ahogy írtam már valahol(és Te válaszoltál vissza) már a végén járok a terhességnek. Én is 36 éves vagyok. Van már két szép egeszséges gyerekem, (12 és 13 évesek) ezért amikor terhes lettem inkább kétségbe estem, mint örültem a babának. (Akár el itélhettek, de volt ennek elég oka. Most persze egész mást érzek) No de a szűrésről... Elmentem a korionbiopsziára és meg is lett az eredménye. Az AFP idióta eredményt adott. Utána az UH orvos is csak hápogott, hogy semmi sem biztos. Mármint a nyitott gerinc és a többi AFP által vizsgált baj. Csak hetekkel később, a 3. UH-on merte azt mondani, hogy minden rendben. Akkor persze már voltam másik orvosnál, 3D UH-on, meg ahol lehet végig kérdeztem mitől lehet mindez. a korionbiopsziától. A lelet kb. 3,5 hétre ért ide. Ha a baba kicsit kevésbé akart volna megmaradni, az idegeskedéstől biztos elvetélek. Szóval úgy érzem (most), hogy feleslegesen tettem ki magunkat ennek.
Most a szülés előtt, remélem minden rendben lesz és Ő, a harmadik baba legalább olyan szép és egészséges lesz, mint a tesói.
Azt hiszem leírtam mindent, de ha mégis rászánod magad, magárol a dologról is mesélhetek.
Üdv, egy másik "öreg".
Gabi
nsgabi (nsgabi)
 


Szia Gabi!
A motorosoknál beszélgettünk már egymással.
Közben voltam a védõnõnél és megnyugtatott, hogy a genetikai UH-n a doki szólt volna, ha valami bajt lát, elküldött volna azonnal a dokimhoz, hogy megbeszéljük a dolgot.
A csontok hosszúságát és a nyaki redõmérést is elmesélte. Mármint azt, hogy a comb, kar újjak csontjai down kóros gyerekeknél rövidebbek az átlagnál, a"mi" combcsontunk 36 mm, az átlag 34 mm. A genetikai UH-n mérik a nyaki redõt is, mert a down kóros gyerekeknél rövidebb a nyak is, mint az átlag. A UH-n a doki azt mondta, minden rendben.
Így én már megnyugodtam, a párom pedig beletörõdött az én nyugodtságomba.
Köszönet, szia!
Jó császárt. Kép
Pusszzz Chris
Chris
 


Chris!

Ha még jársz erre.
Még egy dolog beugrott. Pár hónapja téma volt, hogy tudnak Down-szûrést csinálni anyai vérbõl is, tehát egy sima vérvétellel! Van a fõoldalon (középen tetején) egy link róla, de vigyázz vele. Korábban téma volt, hogy kemény pénzért csinálják, ugyanakkor valahol meg tb-re is létezik. A társalgóban is volt pár topic róla. (keresõ sokat ad, csak gyõzzed letölteni, egyszer nyílt direktbe erre egy oldal:[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/961.html?" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/961.html?[/url]
de nem igazán futott)
Tudom, hogy lassan eldöntötted, csak ma bámultam ré a fõoldalra és ugrott be, hogy ezzel kellett volna kezdenem.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Eva (Vica) !!

Azt irtad tavaly, hogy 38 eves vagy es most varod az elso babadat. Nagyon szeretnem Veled fevenni a kapcsolatot de hiaba klikkeltem a nevedre nem jott be az eMail cim.Remelem neha meg olvasod a topicot.Ha igen jelentkezz!!
Koszi szepen elore is
 
 


Monika (Meyer)!

Te Singapurban vagy???

Simei
Simei
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: