Új privát üzeneted érkezett!

Éreztétek már, hogy ketyeg az órátok? Férjemmel együtt 41 évesek vagyunk. Van már egy 13 és egy 11 éves gyerekünk, én már nyolc éve dolgozom tehát. Most jutottam oda, hogy megpróbálnám újra, ha nem félnék. Biztassatok már egy kicsit...
Névtelen
 


Éreztétek már, hogy ketyeg az órátok? Férjemmel együtt 41 évesek vagyunk. Van már egy 13 és egy 11 éves gyerekünk, én már nyolc éve dolgozom tehát. Most jutottam oda, hogy megpróbálnám újra, ha nem félnék. Biztassatok már egy kicsit...
Nem sikerült bevinni a nevem, Kriszta vagyok...
Névtelen
 


Szia Kriszta!

Megpróbálom: anyósom nõvére 23 évvel idõsebb (volt) mint õ, már gyereke volt mikor anyósom született. Találkoztam egy anyukával, aki már azt hitte a klimax miatt nem jön meg neki, aztán meg lett belõle két kisfiú.
Szerintem a mai orvostudomány már elég fejlett hozzá, hogy korod ne okozhasson problémát!
Én még sokkal odébb vagyok korban, de nem szeretnék olyat érezni, hogy már késõ, már nem lehet, és hiányérzetet, hogy mégis inkább vállalni kellett volna és belevágni a dologba.
Ma már egyébként néha a 30 felettieket is rizikósnak tekintik a dokik, öregnek, holott szerintem ez még teljesen normális kor. Nagyanyáink a klimaxig szültek, nem állhat ez olyan messze az embertõl!
Ildi
Pethes Ildikó
 

 
 

Még mindig Kriszta vagyok, nem tudok névvel belépni, nem értem.
Ildi, kösz a biztató szavakat! A nõgyógyász, akinél az elsõ 2-t szültem, azt mondta, de még akkor csak 36 voltam, hogy gondoljam meg, két egészséges már van, és akkor esetleg jön egy, akit egész életünkben ápolhatunk... Nagyon megijesztett.
Névtelen
 


Kedves Kriszta!

Szerintem vágj bele nyugodtan! Ami macerásabb lehet, az az, hogy több vizsgálaton kell majd átesned, és kötelezõen csinálnak magzatvízvételt is, viszont azt ki tudják szûrni, ha gond van a babával. A down kórt, ami a leggyakoribb probléma ilyen korú mamák gyermekeinél, azt ultrahanggal is kitudják már mutatni az elsõ 3 hónapban, mert akkor az emrió nyakánál szöveti megvastagodás figyelhetõ meg. Szóval a rendellenességeket idõben ki lehet szûrni. Unokatesóméknál volt, hogy elsõre down kóros gyerekük született, másodikra viszont az orvosok beszélték rá õket, azt mondták, garantálni tudják, hogy egészséges lesz a baba. Az is lett, most született vagy egy hónapja. Egyébként anyuék szomszédasszonya is 40 évesen szült, mikor már volt két nagyfia, egy 20 és egy 22 éves! És a harmadik gyerek is normális, egészséges. Mellesleg én is tervezem, hogy a harmadikat 40 év körüli koromban fogom megszülni. Szerintem ez teljesen normális. Egyébként meg az idõ szubjektív fogalom, az, hogy papíron 41 éves vagy, nem jelenti azt, hogy a valódi biológiai korod is ennyi. De ha ennyi is, akkor se érezd késõinek a babavállalást! Nagyon sok sikert kívánok neked, és erõt, hogy belevágj!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Kriszta!

Tessék belevágni! Egyet értek Ildivel, Krisztinával, ki tudják szûrni a betegségeket, ne aggódj!

Niki
Niki
 


En biztos belevagnek. Az a helyzet, hogy en is csak peldakat tudnek hozni, az egyik rokonom egyutt szult a 20 eves lanyaval, most boldog mama es kismama is. Az orvostudomany ma mar tenyleg joval tobbet tud, mint regebben. Es nezz csak korul, egy csomo sztar is 40 felett vallalkozik ELSO gyerek vallalasara( Kim Basinger). Az ilyen esetekre egyebkent nagyon odafigyelnek az orvosok. Nyugaton termeszetesebb dolog a 40 folotti babavallalas, akkorra jut el sok no anyagilag, karrierben stb. addig, hogy gyerekt vallaljanak.
Szoval, ha egeszsegileg minden rendben, vagjatok bele, es tajekoztass minket a dologrol!!
Eva
Eva
 


MIkor Zozót szültem, akkor volt a kórházban egy nõ 50 körül õ is szült, egészséges babát, a nõ haja már teljesen õsz volt, persze õ is klimaxos volt már mikor becsúszott a baba, nem is gondolták volna, csak valamikor a 20 !!! hét körül derült ki a terhesség, és nem vállalták már sehol az abortuszt, pedig a nõ nagyon kemény szív meg mit tudom én milyen gyógyszereket szedett, és végül nem lett a pici babának semmi baja. Egyébként megcsászározták.

Zorkanya
Zorkanya
 


Kriszta nem véletlenül aggódik.
Én pl. megpróbáltam elképzelni, vajon mit jelent a Down-kór szûrése, amivel meg akarják nyugtatni a mamákat? Amikor már érzed, hogy mozog a gyereked a hasadban, és esetleg pozitív lesz a vizsgálat, akkor dönthetsz: megindítják a szülést és ... vagy vállalod, hogy Down-os gyereket nevelsz.
Ez szerintem nagyon nehéz helyzet elé állítja a nõt is, a családját is.
Anna
 


Kedves Anna!

Kockázat mindig van. Kérdés csak az, hogy vállalja-e az ember. Ha öröklõdõ betegsége van a szülõknek, az más tészta, akkor tényleg meg kell gondolni. De két egészséges felnõttnek szerintem nem érdemes lemondania a vágyott gyermekrõl csak azért, mert a statisztikai adatok szerint valamivel nagyobb az esélyük a down-os gyermekre. Persze mindenki maga választ, hogy megéri-e neki. Kockázatvállalás nélkül nyerni se lehet. Sajnos (?) az életben semmi sem biztos.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Hali!
A kockázatot mérlegelni... Szerintetek ez olyan könnyû?! Nekem nem...
Irtó rendes tõletek, hogy ennyien válaszoltok... A szolidaritás: fél egészség. Köszi.
Sikerült névvel belépnem ezúttal, amint látjátok, de van egy jó pár másik Kriszta is szerintem.
SZiasztok
kriszta
 


Tudjátok, még az jutott az eszembe, hogy ha mi ezt a férjemmel a házasságunk vagy akár a kapcsolatunk elején konkrétan megbeszéltük volna, hogy HÁNY GYEREKET is akarunk, az jobb lett volna. A második Gyes után jött egy jó állás... és én most kapok észbe.

Ti a párotokkal elõre megbeszéltétek, hogy hány gyereket akartok?

Mit gondoltok errõl?
kriszta
 


Mi csak annyit beszeltunk meg, hogy legalabb harmat, de ot mar sok lenne. Tehat a 3-4 gyereket tartottuk idealisnak. Es ez a mai napig sem valtozott. De a batyamek csak kettot terveztek, es ezt az is alatamasztotta, hogy a sogornom az elso kettot csaszarral szulte, az orvosa azt mondta, hogy ne legyen harmadik. Es amikor a harmadik jott, aki nem volt vart baba, sogornom egy remek allas kellos kozepen, jocskan felul a harmincon, nagyon megorult a babanak. Azota is a legkisebb a kedvenc.
egyebkent orvosal beszeltel mar? A doki mit szolt?
a ferjed hogyan all ehhez a dologhoz?
Udv
EVa
Eva
 


Kriszta!

Ne habozzatok vállalni a gyereket, csak az orvossal rágjátok végig az egészet. Mérlegeljétek a kockázatokat, de az biztos, hogy jó elõre ki tudják szûrni a lehetséges veszélyeket. A DOWN kór sem olyan gyakori 40 fölött, csak gyakoribb, mint 40 alatt. És sokaknak csak a "gyakori " szó marad meg az emlékezetében.A szakdolimat autista gyerekek fejlesztésérõl írtam, és szereztem némi gyakorlatot a sérült gyerekekkel kapcsolatban. Tényleg nagyobb a kockázat, de ez csak ezrelékekben mérhetõ szerintem.
Szóval ne add fel semmiképpen, és sok kitartást kívánok neked a babavárás alatt. Meglátod, sikerül majd minden!
Niki
 


Hát lányok! A végén még tényleg rászánom magam!!!
Kérdezitek, a férjem mit szól. Õ "nagyon rendes", rámbízza a döntést... Biztos vagyok benne, hogy boldog lenne egyébként és teljes erõbedobással mellettem állna és nagyon sokat segített mindig is.
Orvos: azt hiszem talán már írtam, hogy a saját szülészem még 4-5 évvel ezelõtt rámijesztett, hogy két egészséges mellé gondoljuk meg, hogy jön egy, akit utána egész életünkben ápolunk.
A véletlenre sajnos nem bízhatom magam: spirált viselek...
kriszta
 


Kedves Kriszta!

Nehéz a döntés, de hadd szolgáljak én is egy pozitiv példával. Anyósom 40 volt, amikor a másodikat vállalta. Igy a férjem és a testvére között 18év korkülönbség van. És mindkettő egészséges. És 18 év telt el azóta. Akkor még se UH se más. Persze ez vérmérséklet kérdése, de ő sosem aggódott. Szerintem 2 egészséges gyerek után nincs ok aggodalomra. De lássatok hozzá, mert az idő csak megyKép Üdv, Bea
Bea
 


Szia Kriszta!

Lassan egy hónap telt el az utolsó üzenet óta. Most olvastam végig a leveleket.
Nagyon kíáncsi lennék, hogy vállaltad-e, hogy szülsz kisbabát?

Üdvi: Mamacica
Mamacica
 


Szia Mamacica!
Jólesik, hogy rákérdezel, eléggé vívódom a kétségekkel, egyik nap ezt gondolom, a másik nap meg amazt. Most kedvemre való orvos után nyomozok, mert azt hiszem, meginterjúvolnék egyet de amúgy komolyan.
Szia
Kriszta
kriszta
 


Szia Kriszta!

De örülök, hogy megtaláltad az üzenetem!
Ezek szerint még mindig nem döntöttél. Elgondolkoztam a problémádon és tudod.. én sem tudom, hogy hogyan döntenék. Azt hiszem leginkább a megérzéseimre hallgatnék. Ha úgy érzed biológiailag még képes vagy kihordani és megszülni egy kis lurkót, hát rajta! Bár sokan ijesztgetnek ezzel-azzal, csak magadban kell bíznod.
Én is késői gyerekeket fogok szülni, most 27 vagyok, lassan 28. Márciusban lesz az esküvőnk, utána kezdünk kisérletezni az új élet nemzésével. Ha hamar összejön akkor is 29 leszek mire szülöm az elsőt. És kettőt szeretnénk, de legalább 2-3 év korkülönbséggel, szóval hajlott korú leszek mire másodikat is szülök. :-)
De nem aggódom. Mi nők, mostanában fiatalabbak vagyunk a korunknál, és sokáig élünk. Biztosan Te is érzed ezt legbelül, hisz eszedbe jutott a babavállalás. Persze biztosan hiányzik is a kisbaba, azt mesélik csodálatos illata van és fantasztikus érzés vele lenni, szoptatni, látni őt.
Ha egészséges vagy akkor ne habozz adni még egy életet a Földnek, hisz ez a nők küldetése az életben.

Puszi és írd meg mindig, hogy mizujs.

Mamacica
Mamacica
 


Kedves Mamacica!

Ki a hajlott koru?!?!?!
Amikor én eloször szültem 32 éves voltam a másodiknál 35.
Nem vagy lemaradva semmirol és ha bellül fiatal a lelked akkor az kisugárzik kivülre is.

Szia

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Mamacica!

Csak arra vigyázz, hogy hirtelen egyik naprol a masikra meg ne oregedj 20 evet!
A tobbi mind rendben lesz.
zsolt
Zsolt
 


Kedves Bigacsiga!

Igazad van, a lényeg az, hogy az ember lánya
fitt és fiatal legyen, nem számít az életkor.
Köszi a bíztatást, legalább tudom, hogy nem
csak én fogok későn(?) szülni.
Te Kata, neked mi a tapasztalatod? Azt mond-
ják aki később szül, több türelme lesz a gyer-
kőchöz. Szerinted?

Zsolt kedves, ha az uram időben hazajár akkor
nem fogok megörgredni. :-)

Puszi nektek!
Mamacica
Mamacica
 


Mamacica!

Aha, idöben? Ott is eza gond? Hát mindenki???
Vedd rá, hogy jöjjön haza, mielött hirtelen 60 éves leszel, hogy még "idöben" hazajöjjön...

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Kedves Mamacica!

igen is meg nem is.
Szerintem a 20-25 éves korosztály rugalmasabb az idösebb meg tapasztaltabb.(No nem a gyereknevelésben)
A türelem meg vérmérséklet kérdése nem koré, szerintem. Meg ilyenkora már kialakulnak az embernek a rigojái és nehéz szabadulni tölük.

Szia

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Hé, ne idegesítsetek, én vagyok itt a legidösebb?! Hát jó...
Ezt föleg Mamacica, a te megnyugtatásodra írom!! Neked most jött el az idö, hogy gyerek(ek)et szülj, és biztos nagyon jól fogod csinálni!! Kriszta
kriszta (kriszta)
 


Szia Kriszta!

Mostmár azt hiszem nagyon nyugodt vagyok, de
téged szerettelek volna megnyugtatni és tudni,
hogy szülsz-e kisbabát.

Minden jót!

Mamacica
Mamacica
 


Ez nagyon kedves töled, Mamacica.
Egyébként türelmetlenség van bennem, igen, lehet hogy tényleg a kortól is, meg aztán a két "nagy" egyre önállóbb, én évek óta dolgozom, stb...
Hát tudod, így aztán egyelöre még én is nagyon szeretném tudni, fogok-e szülni... most vadászok egy orvosra, akiben meg tudok bízni.
Szia!
kriszta
kriszta (kriszta)
 


Kriszta, szóval tulajdonképpen csak az tart vissza, hogy találsz-e dokit akiben megbízol?
Ha találnál belevágnál? Hiszen akkor már eldöntötted. Ha találnál egy jó kis dokit nem lennének benned kételyek?

Mamacica
Mamacica
 


Nekem most mindenképpen kell egy doki, mert éppen aktuális az éves vizsgálat a spirál és a rákszűrés miatt, ezt én jópár éve nem hagyom ki sose. Ha már elmegyek, akkor nem a régihez mennék, hanem egy újhoz, akit kifaggatnék. És nagyon szimpinek "kell" hogy legyen, hogy ne féljek. Ez az egészségügyi oldala a bizonytalanságomnak.
És ez elég súlyosan esik latba.
És persze, itt egy kialakult élethelyzet, amiben most élünk: a férjem, a két kiskamasz, a munkám... na, ez fenekestül felfordul(na).
Kételyekben nincs hiány, amint látod.
Világéletemben ilyen voltam egyébként... ilyen habozós.
Hát ezek vannak, Mamacica.
kriszta (kriszta)
 


Mamacica!

A MAV korhazban dr. Herczeg Szabolcs az a doki szerintem, akit keresel. Akik ismerik, szuperlativuszokban beszelnek rola.

Faline
Faline
 


Mamacica!
Teljes szívembol (és eszembol...) tudom ajánlani a
Baross u.-i SOTE egyik orvosát. Dr.Bardóczy a neve
viszonylag fiatal ,de/és REMEK orvos és ember.
Udv.: k.v.
Névtelen
 


Bocsánat!!!
Most veszem észre mit írtam... az elobbi válasz természetesen Krisztának szólt. k.v.
Névtelen
 


Jaj, az en reagalasom is Krisztanak szolt Kép)) Elnezest.
Faline
 


Kedves Kriszta es a tobbiek!

Azonosito nevem meg nincs, de dolgozok rajta, hogy legyen, minel tobbet olvasom annal jobban tetszik nekem ez a babanet. A ferjem kapott a munkahelyen ilyen kis hordozhato szamitogepet es erre szabadultam ra.
Szoval, ez a tema azert tetszik nekem, mert a ferjem engem allandoan unszol, hogy elkesunk, siessunk a gyerekekkel, mert mindjart tul oregek leszunk. S ime, 29 eves vagyok, s van harom gyerekunk. Lehet, hogy jo lenne meg egy (szerinte surgosen, bar a legkisebb meg csak 5 honapos lesz)de en inkabb varnek 6, 8 vagy akar 10 evet is. Igy szivesen kiserem figyelemmel mi tortenik veled Kriszta, szerintem gyonyoru dolog lehet ilyen hosszu ido utan ujra vegigelni a kisbabazassal jaro elmenyeket!
Eva
Névtelen
 


Kedves Eva!
a tobbiektol bocsi az off-topicert, de mi lenne, ha osztoznank a neven? Ugyanis az a helyzet, hogy en is Eva vagyok, regota Babanetezek, es mar annyi mindenki megfordul itt, hogy igy is keverjuk sokszor, hogy ki kicsoda, hat meg ha ket Eva ir( mind a ketto ekezet nelkulKép ). Szoval jo lenne megegyezni valamifele nevkombinacioban, ha nem gond.
Udv
Egy masik 29 eves, de meg csak ketgyermekes Eva
Eva
 


Csak egy szó az azonosítókról. Én írtam egy e-mailt a szerk@babanet.hu-nak, megírtam neki, hogy ezt a nevet szeretném, kisbetüvel, hogy más legyen, mert Kriszták is vagyunk egypáran. És a jelszót is megírtam neki, hogy azt kérem. Másnaptól már mindig így lépek be.
Szerintem klassz, ha tudjuk egymást azonosítani.
kriszta (kriszta)
 


Ez jó, bár off-topic:
Kedves Kriszták, ha már ti beazonosítottátok, melyiktek melyik, áruljátok el! Én most tényleg nem tudom, hányan is vagytok. A Krisztinát tudom, õ már rég azon a néven van. Krisztaként vagy te itt, a 40 felett, 2 régebbi gyerekkel. De van egy másik (talán õ a nagybetûs?), aki ikreket vár. És ezenkívül nem tudom, a többi ez a kettõ, vagy van harmadik???
Ildi
Pethes Ildikó
 


Krisztina !

Májusban szülöm az ELSO babánkat és akkor 31,5 éves leszek.
Nagyon tudom ajánlani a Családtervezési Tanácsadást (Czeizer féle) 1148 Bolgárkerék u. 3. T:363-22-29
Felkészítenek fizikailag, speciális szuréseket végeznek - minden leendo kismamának és sok információt adnak. Nagyon kedvesek, figyelmesek és ingyenes. Szerintem ez mindenkinek ideális lenne.
Doki: MÁV kórház dr. Herczehg Szabolcs T:475-26-00, asszisztensénél: 30/285-10-49 Nagyon figyelmes, rendkívül türelmes, emberséges és baba párti.
Szerintem ha ennyire foglalkoztat az új kisbaba, meg kéne tenni az elso konkrét lépést valaki felé, aki szerinted objektív tanácsot tud adni, mert tényleg telik az ido.
Egy orvos nem orvos és ez minden más orvosi dologra is vonatkozik, tehát amit egy doki mond, az nem szentírás!
F.Enikö
Névtelen
 


Ildi!
Azt hiszem kitalálok magamnak egy új azonosítót, az előbb egy olyan topicban voltam, ahol 3-an voltunk kriszták!!!!
A kisbetüs zárójeles vagyok én: a 41 éves, kései kisbaba-gondolattal vívódó.
kriszta (kriszta)
 


Szia, Kriszta!

Csak most olvastam el az "elõzményeket", hogy már van két nagy gyermeked. Szerintem remek dolog ilyenkor még egyet szülni, a kamaszoknak is jót tesz! Mi a férjemmel sokat beszéltünk róla, hogy milyen jó lesz majd 40 éves korom körül is szülni még egy babát, amikor a fiaink már nagyobbacskák lesznek! Sok sikert és örömöt kívánok nektek!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szia, Kriszta!

Akkor hadd szóljak egy kicsit a másik oldalról, a gyermek oldaláról. Bár az anyukám nem sztár, 43 évesen vágott bele első gyermeke világra hozatalára. Jelentem, egészséges vagyok. A korára hivatkozva nem javasolták az orvosok a természetes szülést, császárral születtem.
Azt hiszem, abban különböznek a szüleim a fiatalabb szülőktől, hogy valóban kevésbé voltak rugalmasak, ugyanakkor megfontoltabbak és talán bölcsebbek (ez persze természet kérdése is). Az idős szülőség hátránya a gyermekre nézve az, hogy amikor a családalapítás korába érkezik, együtt szakad(hat) rá a családalapítás, a karrier mellé még az idős szülők gondozásának feladata is, ami más családokban eltolódik. Ezt most nem azért írom, hogy lebeszéljelek, hanem azért, hogy leírjam, hogy Nálatok ez sem jelent gondot, mert lévén még két testvér, megoszlik, szóval szerintem vágjatok bele. Valószínű, hogy Te is másképp fogod megélni az anyaságot, mint 10 éve és biztosan sok szép, új élmény vár Rád. Meg valami babakönyvben olvastam, hogy ha az embernek nagy korkülönbséggel születnek gyermekei, akkor a picinek az is jó, hogy kvázi még két szülője lesz.

Szia, Cicamama (aki nem azonos Mamacicával)
Cicamama
 


Kedves Lányok, főleg Kriszta!

Közöttem és a nővérem között 11 év korkülönbség van. Anyu nála 21, nálam 32 éves volt és azt mondja engem érttebb fejjel jobban tudott értékelni. Én is császárral születtem. Anyu szerint nagyon jó volt, hogy sokáig volt otthon egy "kicsi" gyermeke, mert az megnyugtat és fiatalít.
Van egy ismerősöm, 38 éves, most fog szülni ferbuárban. Valamelyik nap találkoztam vele, hát mit mondjak fantasztikus! Szép, megfiatalodott, gömbölyű pocival 30nál többnek nem néz ki.
Lányok! A terhesség, a kisbaba megszépít és megfiatalít. (Nem tapasztalatból, csak "látásból" tudom) Tessék belevágni.

Üdvi: Mamacica
Mamacica
 


Kriszta, ha még mindig dokit keresel, én is nagyon tudom ajánlani Bardóczy Zsoltot a SOTE I-en!!!
Hajrá!
Kata
kata (kata)
 


Nem ideillo tema, csak a masik Evanak szol:

Kedves Eva!

Bocs, azota is irtam az Eva nev alatt, miota te a fenti uzenetet irtad nekem, de csak most olvastam el.
Ezentul lehetek Evi. Es megegyszer bocs.
Evi
 


Kedves Evi! Jajj, nem azert irtam, hogy bocsanatot kerj!!! Az Evi jo otlet, en mar az Eva1 vagy Eva 2 neveken gondolkodtam,. De a te otleted jobb. Koszi, hogy ilyen megerto voltal. azt hiszem nekunk is jobb, hogy nem kell egyfolytaban magyarazkodni, hogy melyikunk melyik Eva
UDV
Eva
Eva
 


és melyikötök melyik?...
kriszta (kriszta)
 


Hat, en csak azt tudom elmondani, hogy en melyik vagyok. Nekem ket gyermekem van, egy kisfiu es egy kislany, a fiam harom eves, a lanyom 11 honapos. A ferjem is ir(t) neha ide, megegy azonosito, mi lakunk Tihanyban.
En vagyok az EVA
Udv
Eva
Eva
 


Nekem pedig 3 gyerkocom van, ket fiu 4 es 3 evesek es egy kislany 5 honapos. Uj vagyok errefele es az azonositom ezentul Evi. Udv, jo volt ratok talalni!

EVI
Evi
 


Jár még erre valaki? Most ott tartok, hogy várom, hogy megjöjjön, hogy elmenjek az orvoshoz, kb eldöntöttem, hogy leszedetem a spirált... erre már kb 8 napja nem jön meg... Most vegyek tesztet?
kriszta (kriszta)
 


Igen Kriszta, vegyél, ha ez eddig nem volt rendszeresen ilyen! Az lenne az egyértelmû döntés (Hangzatosan szólva Isten keze-válasza), ha máris beköltözött volna hozzád valaki! Feltétlen számolj be nekünk!!! (u.i.:nem értek a spirálhoz, ha esetleg emellett vagy terhes, akkor rejt az veszélyeket? vagy az ilyenkori kivétele? Szerintem ne halogasd a dolgokat!)
ILdi
Pethes Ildikó
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet:

 

cron