Új privát üzeneted érkezett!

Lituka-anyósvicc!!! :lol: :lol: :lol: Szerintem jöhetne még!!!
Vendég
 


Zsibima!

Üdv itt is :wink:

Tényleg csúcs a kép az anyósról.... :lol:
Én már ismertem a sztoridat, de most is felháborító!! :x

Lituka!

Én is előre trenírozom magam h nehogy véletlenül ilyen fiús anya legyek :wink: :oops: :wink: :oops: (3x eséllyel :lol: :lol: :lol: ).
Én tudatosan nem leszek ilyen sztem,mert én ennyit szenvedek ettől a hülye pics@tól...

Én sem engedném a szájra puszit egy 1-2 hós gyereknek..meg úgy egyátalán sem...Undorító!!És különben is a legtöbb baci az ember szájában van...nem hiányzik egy meglett asszony vagy férfi bacija egy pici babának :shock: :shock: :shock:

Anyós vicc klassz!! :lol: :lol: :lol:

Ja és jó a belinkelt oldal is,elolvastam!!Köszi :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Azt még hozzátenném, hogy anyósokat befolyásolja az is, hogy após milyen.

Én már rájöttem, hogy az én anyósom miért olyan, amilyen:
1. egyke. Anyukája még a mai napig is a kedvében jár, ő segít neki :shock: , sokszor ebédet főz nekik, stb. Gyerekként mindenki az ő óhajait leste, el is lett kényeztetve :?
2. após egy papucs, nem szól bele semmibe, mindig anyósnak van igaza (különben anyós durcás lesz, és ezt meg ő nem akarja).

Amúgy az nem meghatározó, hogy ha vkinek rossz anyósa van, akkor ő jó lesz. Anyósom mindig szidta az anyósát, hogy befolyásolja a fiát, stb. De anyós is ezt teszi, sőt!!! még jobban. Azért após nem tett mindent az anyja kénye-kedve szerint, de sajnos a párom igen. Nem egyszer mondta már régebben, hogy az anyjának mindig igaza van, velem szemben is :shock: És az anyja meg remek színész, könnyen a maga oldalára tudja állítani a fiát és persze őt kell sajnálni...
De azért ez már mára változott, mert szerencsére a fia is rájött, hogy remek színész az anyja, meg egy akaratos asszony.

Csak amíg idáig eljut az ember, sok mérget meg kell ennie, és még ezután sem oldódik meg minden probléma!

Lituka!
Anyós vicc jó :lol:

Andi
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát igen anyósoknál bizti befolyásoló a férj szerepe is.
Nekem jutott egy óriás tapló mostohafater..illetve férjemnek.
kiskorában verte a férjem amig ő 18 nem lett és egyszer vissza nem adta neki...mindig megalázta sosem szerette és nagyon rossz emlékei vannak a gyerekkoráról.anyujáék elmentek nyaralni őt meg odadobták a nagymamához....sose volt nyaralni velük...:(
én ezért is utálom anyóst...azért mert a gyerekénél fontosabb volt egy utáladék ember...és simán elnézte hogy üti veri a gyerekét...
nem tehetek róla de én már akkor elkönyveltem hogy milyen emberek....
mostohaapós kinem állhatott....ahogy Zolit ugy engem sem...11 hetes terhesen majdnem elvetéltem miatta mert mert rájött hogy neki el kell mondania amig a férjem dolgozik hogy én milyen szir szar ember vagyok..ésatöbbi ésatöbbi....
aznap átköltöztünk a félig a férjem által vett házból anyumék 3 szobás családijába ugy hogy azóta a 27 éves bátyám és a 14 éves hugom egy szobába kényszerült.
(hamarosan kölltözünk ugy néz ki még idén a sajátunkba)
és anyós vissza sem tartott minket...csak az volt a lényeg hogy mit hagyunk a szobában mert akkor a huga felköltözik oda....na pff....köcsögök voltunk mert elhoztuk az ágyunk és szegény lánynak nem volt hol aludni fenn a szobánkban....
elötte mikor még ott laktunk juliusban megtartottuk az esküvőt és egy vasat nem adtak bele...augusztusban nem adtunk pénzt mert kiórólt a kasszánk eskövő miatt..szeptemberben disznót vágtunk...anyuéknak felét másikat nekik....ugy gondoltuk arra a hónapra az a lakbér....erre az vén faszkalap ( 20 évvel idősebb anyósnál) kijelentette hogy ő kiszámolta és a disznó nem elég ..adjunk még 30.000 Ftot mert vmiből élniük kell...
na de kérem....nem ettünk ott sosem..én félév alatt minden nap hazamentem fürödni és ha párom dolgozott még nappal is otthon voltam ugyh áramot sem fogyaszottam...akkor mire is kérte el a pénzt????????????? annyira filléres köcsög hogy tényleg inkább hazajártam fürdeni is nehogy megjegyezze hogy elhasználom a vizet.
Zolit meg csak azért türte meg mert fizetett helyettük mindent (rezsi stb) a hugát a mai napig mi pénzeljük :(
szóval nekem mostohaapós még gázabb mint anyósék de én vele lassan egy éve nem beszélek és nem találkozom.
én abszolut nem járok anyósékhoz.akik engem hibáztatnak hogy bosszuálló vagyok amiért nem vagyok hajlandó megbocsátani neki....hát sosem leszek..soha soha soha...engem nem fog megalázni senki ugy ahogy ő..és elötte 2 évvel is megtette akkor megbocsátottam több esély nincs...
a Fiam pedig ismerni sem fogja..mert senkije...és ha anyós nem érti meg akkor ő se jöjjön.
ja hozzáteszem a palival a saját fia sem beszél és márciusban született az unokája és nem is kiváncsi rá..na akkor az én fiamra se legyen...
a világon mindennél jobban gyűlölöm ezt az embert amiért boldogtalan volt miatta a férjem élete..és az enyémet is megakarta keseríteni...nem kap rá esélyt sem hogy a fiam is bántsa...


na kellőképp felhúztam magam ugyh off :D
Vendég
 


Csiri biri várjuk a kisregényed :D és persze mindenkiét :)

szte jó érzés tudni hogy nem vagyunk egyedül a problémánkkal...és hát az elöbb énis jól kiirtam magamból a dühöm...:D



Milyen a jó anyós?
- Amelyik olyan, mint az üstökös: ritkán közelít és akkor is húzza a csíkot.


Anyós a halálos ágyon:
- Jaj, meghalok... jaj, végem van, meghalok!
Felnéz a plafonra:
- A plafont meg le kéne festeni!.
Mire a vő:
- Anyuka, egyszerre csak egy dologra koncentráljon!

:D
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.24 14:29-kor.
Vendég
 


Nono: irj csak bármely családi békét fenyegető és idegörlő rokonról :D
Vendég
 


Sziasztok!
sikerült visszaolvasnom az utsó betűig....és akkor kezdeném a kisregényem,de jött a párom és Zoém is igényel egy kis esti sétát,úgyhogy csak holnap tudok jönni és mesélni... :cry:
pedig már úgy belelendültem,csak most a legkisebb csajszikám "diktálja " a napirendet!!!
Elöljáróban annyit,hogy 6 évvel vagyok "öregebb" a páromnál,2 kamasz gyerekkel ÉN AZ ELVÁLT ASSZONY...anyós-após az elején még laza volt,aztán berobbant a képbe a jaj de ari nagymama is...sőt a mellettünk lévő házba költözött....szép is volt kb 2 hétig minden a költözés után...aztután amikor kiderült a terhességem elszabadult a pokol...nagymama az utcán ordibált utánam keresetlen szavakat..épp csúcsforgalom volt a járdán...após orrba akart vágni,mert megszólaltam...anyós közölte,hogy tönkreteszem a családját,mertkitépem belöle a kisfiát ...Azóta "kiköltöztettek" bennünket a házból,nagyival nem beszélünk....amióta megszületett az unoka fordult a kocka...nyaliznak,a lányaimat viszik mindenhova,unokának kifordul a szekrényből a napi szinten ajándékba hozott ruha,a seggünk is kivan nyalva...de ez nekem olyan "kínos" és 3 napja jött szó nélkül látogatni a nagyi is....hát lányok azt hittem megfolytom...Zoé elkezdett nyöszörögni,mert éhes volt,de nem akartam a "dédije" elött szoptatni...erre odahajol a gyerek felé és közli vele,hogy "panaszkodj csak drágám,mi a baj?vernek?nagyon bántanak,azért panaszkodsz????"na akkor azt hittem felrobbanok,de viselkedtem...
DE AZÓTA SEM TÉREK ÉSZHEZ!!!

(ahhoz képest,hogy csak pár mondatot akartam írni,jó hosszú lett,de ez csak egy szösszenet a "csalási életünkből...)
és akkor még anyumról nem is beszéltem... :evil:
szóval van miből szemezgetnem...ja és van egy ex anyósom is... :wink: :lol:
Vendég
 


Panny-azt tudom, hogy te tudtad, de én nem tudtam, hogy a tied is egy ilyen anyós!!! :lol:
(Szóval te is meg vagy áldva!!!
(én is 2 évvel vagyok idősebb a Janinál)
És nem hinném, hogy ilyen anyós lennél majd!!! Perszi biztos te is azt akarod, hogy a lányok megbecsüljék a fiaidat, de mondjuk, azt hiszem bármilyen is a meny azt kell nézni, ha a fiadnak jó, akkor neked is jó legyen nem??? Ha boldog az a "szerencsétlen" pasas az miért fáj némelyik anyának?? Féltékenyek??

Lituka-hát szerintem az ilyen "nagyszülőktől" jobb is ha eltiltod Mátét!!! Jobb lesz neki az "új" nagypapája, gondolom a párod is boldog, hogy visszakapja most az apukáját!

Nono-örülök, hogy tetszett a kép!! (mondjuk eleve babanetre csináltam egy másik topikba, hogy ott is nevethessenek egy jót :lol: )

Szerintem írjál bátran más rokonról is!!!
(én apósról is tudnék írni, de igazság szerint tavaly novemberben "fordult" az öreg, és semmi bajom nincs vele azóta, ő pont a vetélésem óta normális velem, úgyhogy most nem szidjuk! :wink: )

Csiri-biri-ez a teperés tényleg gusztustalan. Az ember azt érzi, hogy csak akkor jó nekik, ha szül egy gyereket...nálunk is ez lenne szerintem.
Nagyon szép neve van a picikének, ez nálam is favorit lenne, ha végre születne még egy lányom! :D A másik kettőé is szép, de nálam a Zoé nagyon ott van!!!
Vendég
 


Ja és Csiri-biri- szerintem nyugodtan szólj be ilyenkor a dédinek, hogy nem verjük a gyereket, gondolom maga sem vert egy újszülöttet, hanem szoptatnom kell, legyen szíves menjen haza!!!
Ha megérti-jó, ha nem...akkor nem érdemes foglalkozni vele!
Tudom ezek az "apróságok" egy egész napot tönkre tudnak tenni, de nem érdemes foglalkozni vele, én rájöttem, hogy csak magamat teszem tönkre, ha minden hülyeségen rágom magam.

(ha nekem végre születik egy ketteském, nem fogok senkit beengedni a lakásba, ha szoptatok, na nekem is lesz egy pár csatám emiatt, mert én kidobok mindenkit ám!!! :wink: vagy hazamennek, vagy sétálnak egy fél órácskát! :lol:
Ezek a meghitt nyugodt percek járnak a gyereknek is meg a mamának is!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok én is?
Bár ne kellene... :? :roll:
Panny révén találtam rá erre a topikra .Most időm nincs visszaolvasni, de holnap pótolom és regélek én is a kedves anyósról... :wink:

Kép
Kép
Kép
 
 


Anyósék újabb érdekes dolgot műveltek.... Említettem nekik, hogy szeptemberben el akarunk utazni valahova a hegyekbe pár napra. (Azt nem mondtam meg nekik, hogy a hó utolsó hétvégéjét néztem ki, mert mindig akkor jönnek :wink: ). Nagyon örültek, hogy végre kimozdulunk otthonról. Majd megkörnyékezték a páromat, hogy mi lenne, ha szeptember 12-14 között utaznánk el, mert akkor jönnek Pestre, és kellene nekik a lakás :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Egy hónapban csak egyszer jönnek, mert Gyula baromi messze van, ők meg baromi elfoglaltak. Még jó, hogy odavannak az unokájukért, hogy elküldenek itthonról, csak hogy kényelmesen lakjanak a borfesztivál idején :twisted: :twisted: :twisted: Mindenesetre már lefoglaltam a szállást arra az időszakra, így a szeptemberi itthoni tömegnyomort megússzuk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Örömmel látom, hogy túlélő kalaúz van itt anyósokhoz. Hát igen, az enyémhez is kibocsájthatnának egyet!! Sajnos a tipikus esete az "én kicsi fiamat nem akarom elveszteni" anyósoknak és ezért akármit csinálhatnék, akkor sem bírna elfogadni engem. És néha sajnos annyira túlzásba viszi, hogy olyanokat tesz vagy mond, amihez semmi joga nincs. :( Egyelőre nem is megyek hozzá. A párom majd menni fog. Ő végig hallgathatja, hogy mennyire elb*sztam az ő életét, meg h mennyire leszek rossz anya. Engem nem érdekel már.

Szép napot!
Aida

Kép
Kép
Kép
 
 


na , mára beigértem a regélést, de lehet nem jut idő már rá..Viszont ma megint sikerült felidegesitenie kedves anyóspajtimnak, ugyhogy sirással kezdtem a napot... :evil:

Kép
Kép
Kép
 
 


Andi,
Írtam privit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.08.01 11:57-kor.
Vendég
 


Andi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyóstéma 2008.08.14 12:22-kor.


Húúú Anyóstéma :wink: :lol: :wink:
Hozzád képest akkor az én anyósom egy angyal :roll: :roll: , nem is merek nekifogni leirni miért akaszt ki néha... :lol: :lol:
Hát, szóval nagyon gáz lehet egy ilyen anyós !!!Csodálom, hogy birod még a megbocsátást... :shock:

Kép
Kép
Kép
 
 


Hékás annyira jót nevettem a krumplisztorin. Némi kiárusítás?

Közben fondorlatos módon , hátulról titokban megtudtuk, hogy azért nem akarja látni, mert persze megsértődött. Méghozzá azon mikor 1x látta (most 4 hónapos!) hogy akkor nem vehette fel. Kérdem én szájat a jóisten mire teremtett? Szerintetek hibáztam, hogy nem nyomtam a kezébe? Nekünk gyerekeknek kell meglátni azt, ha valaki akarja. A bébihordozóban volt, de talán egyszer ment oda megnézni: azt hajtogatva azta-paszta-cipőpaszta, és veszettül rázzzzta, hogy az kell neki, hogy elaludjon. Szegény pára, meg majdnem kiesett belőle. Nem szóltam.

anny
hát kedvespapa szülei valamit nagyon elrontottak. De amit csinálnak, csak rosszat teszenk ezzel. Most úgy érzik milyen jófejek, de sajnos az életben vanak szomorú dolgok, és arra nem gondolnak a gyerek akkor nagyon nagyot zuhan.
Ikrekkel egyedül, minden elismerésem!!!!
Azért jó, hogy leírod, mert az ember tanul belőle, bár nekem eszembe se jut, hogy hozza vigyem a gyerekem. Az önállóság az egyik legfontosabb.

zsibima jajaj ez a fotó!

patricia szájon puszilás, jesszusom. Én sem fogom, nehogy a nagyszülők.

Kép
 
 


ÉN NEM AKAROK ILYEN ANYÓS LENNI!!! :?
Bár nekem a lányaim barátait kell "befogadnom,elfogadnom" és nem kiűznöm a családból...bár én elég lazának,vagánynak gondolom magam és most szent meggyőződésem,hogy tök jó fej leszek és olyan laza,hogy majdnem szétesek....de sajna én is öregszek és az új emó stilusú pasik,akik tetszenek a csajoknak valahogy nem jönnek be... :lol: :lol: :lol:

Anyóstéma:Ezt nehéz űberelni... :wink:

Hékás: a krumplis sztori az nekem is bejött... :lol:
Vendég
 


lituka : Papa? Hát persze, hogy foglalkzik a lányokkal. 20 kemény percig idióta hangokat ad ki nekik, majd ledöglik a kanapéra, hogy ő fáradt, mert Ő 8 órát dolgozott, ellenben velem, aki itthon vagyok egész nap.

Holnap le kell utaznunk vele meg a szüleivel a telkükre 5 napra. Na majd lesz mesélnivalóm...
Minden esetre közölte, hogy csütörtökön jönni akar. Mondtam ne jöjjön, úgyis 5 napot együtt leszünk :? , meg a nagynéném jön, hogy utazás előtt még láthassa a lányokat. Ilyet szól a papa: ő is látni akarja őket utazás előtt :shock: :shock: Mondom: Velet utazunk!
Szóval tiszta hülye.
:roll:


Nálunk anyós az egészségügyben dolgozik.Nővér. Ebből kifolyólag a papa szerint az anyja mindent tud, met a gyerekek a szakmája. :shock:
Hát köze nincs a gyerekekhez. Hetente 1x megnézik a dokival az újszülöteket, és ennyi.
De fogalma nincs mit jelent, ha benő a kutacs idő elött, nem tudja mi az orrszívó-porszívó, stb.

A kórházban meg szülés után azt hittem leütöm az egész famíliát. Lányaim a PIc-en voltak (koraszülött osztály). Oda KIZÁRÓLAG a szülők mehetnek be. Hát szülés után addig hisztériázott, míg beengedték. AZtán alá akart irattatni velem egy papírt, hogy akkor ő bemehet. Mi a sz@rnak??? Hogy képzeli??? Majd a rohadt köhögésével bemegy az inkubátoros 1 kilós babákhoz??? Arról nem is beszélve, hogy semmilyen papírral nem mehetnek be. Mert ha aláírom az ominózus dokumentumot, azzal csak infót kérhetnek a babákról, de nem nézhetik meg! De ennek felfogásához csekély intelligencia azért szükséges.
Alapból rendesek, csak mindig elvetik a sulykot, és pont a legrosszabbkor!!!
Ja, és a nő rühelli az anyósát :lol:
Vendég
 


hát Csajok..hihetetlen, h milyen emberek vannak..egyszerűen szétvet a düh..hogy ilyen mocsok lehet valaki.. de bízzunk a jóistenben, h az ilyen emberek megkapják a méltó büntetésüket egyszer.
tényleg az a legjobb, ha az ember egyszerűen hátat fordít az ilyennek és messziről elkerüli. mert ahogy a sógornőm szokta volt mondani, "az ilyenért is ugyanannyi évet kapsz, mint egy rendes emberért".

pusz,
¤mia¤
Vendég
 


Anyóstéma! Ez nagyon durva! Én már vagy megbolondultam volna tőle, vagy ott hagytam volna a fenébe! Még jó, hogy a párod melletted áll! Kitartást! :wink:

Mia! Ez nagyon igaz, hogy annyit kapnál érte, mint egy rendes emberért.

Andi
 
 


Újabb anyós-sztori :) A párom szülei messze laknak, így sajnos ( :wink: ) csak havonta egyszer találkozunk. Hogy ne legyenek elvonási tüneteik az unoka miatt, egész héten fényképezünk, meg videózunk, videókat feltöltjük a youtube-ra. Vasárnap esténként átküldjük a heti média-anyagot, fényképeket, meg youtube-linkeket. Hétvégén beadtuk anyósnak, hogy ha sokszor nézi a youtube-ot, fizetnie kell :D :D :D (A poén, hogy még após is adta alánk a lovat) Tegnap néztük, hogy a videók nézettsége nem emelkedett olyan ütemben, ahogy szokott. Felhívtuk anyóst, hogy végül tisztáztuk-e, hogy csak poén volt. Hát nem, ő meg nem merte nézegetni, nehogy fizetnie kelljen érte :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Brigi

Kép

Kép
 
 


Ahogy olvasom a történeteket, rájöttem, hogy az én még szerencsés vagyok az anyósomat illetően :? Azért még maradhatok? :wink:

A krumplival egyébként megvan a tervem. Kizárólagos krumpli-termesztő leszek - egyenlőre csak Magyarországon. A következő látogatás után kiterjesztem Európára az üzletet, majd utána már az egész világot uralni fogom :lol: :lol: :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
 
 


Anyóstéma:ez nagyon gáz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Én már a helyedben nem bocsátanék meg még a párom kedvéért sem...mindennek van határa!!!
Tényleg te viszed a pálmát :( :( :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Csiri-biri,
Sajnos nem lehet, bár senkinek nem kívánok ennél rosszabb anyóst, de még ilyet se.

Panny,
Tudom, hogy már nem kellene nyelnem, szerencséje van anyósnak, hogy engem fogott ki, más már ráborította volna az asztalt, és igaza is lett volna.

Hékás,
Ez jó volt :lol:

Az én anyósom amúgy védőnő :?


Anyótéma, az enyém meg szakrendelésen asszisztens :lol:

Brigi

Kép

Kép
 
 


Hékás!
Ez jó vicc volt! Anyós mit szólt hozzá? Megnéztem volna a fejét :lol:

Anyóstéma! Így még felháborítóbb amit anyósod csinál! És az ilyen védőnő??? Sajnálom azokat, akikhez kijár!

Andi
 
 


Sziasztok!

Remek ötlet volt a topik, gratula! Nagy szükség van rá, amint látszik!

Én csak egy anyósviccet hoztam:


Egy férfi az utcáról felnézve azt látja, hogy egy emeletes ház 10. emeleti ablakának párkányába kapaszkodik egy idős asszony, és egy férfi kihajolva, kalapáccsal veri a kezét, hogy engedje el végre a párkányt. Nem bírja elnézni a dolgot, és ezért felszól:

- Miért bántja azt a szegény öregasszonyt?

- Az anyósom!

- Hogy kapaszkodik a vén k***ája!!!

Jó éjt!

Jardina
 
 


Andi, anyós majdnem elsírta magát, hogy akkor ő milyen sokat költött a videózással :D :D :D De már fellélegzett, hogy szabad nézegetni. Ma kap is újabb adag videót, majd figyeljük a nézettséget :wink:

Brigi

Kép

Kép
 
 


Andi, anyós majdnem elsírta magát, hogy akkor ő milyen sokat költött a videózással Very Happy Very Happy Very Happy


Ezek szerin az is tipikus anyós vonás, hogy rendkívül anyagiasak :lol: Enyém is... Mástól sajnál mindent, mert ők milyen szegények, de most is nyaralnak, meg új autóval járnak, egész ház berendezését vadi újra cserélték. Mondjuk ez após érdeme, mert ő nagyon jól keres... :roll:

Andi
 
 


Andi, ha a párom nem egyke lenne, azt hinném, sógornők vagyunk :lol: :lol: :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
 
 


hékás írta:Andi, ha a párom nem egyke lenne, azt hinném, sógornők vagyunk :lol: :lol: :lol: :lol:


:lol:

Az én anyósomnak három fia van, Anyóstémáékhoz hasonlóan :lol:
Másik menye meg nagyon hasonlít természetben anyóshoz, 3. menye még nincs.

Andi
 
 


m_andi írta:]Másik menye meg nagyon hasonlít természetben anyóshoz[/size]


Erre mondják, hogy mindenki a saját anyához/apjához hasonlót választ :lol: :lol: :lol: Szóval jó lesz vigyázni, mielőtt nagyon elkezdjük szidni anyósunkat, mert a végén kiderül, mi is hasonlóak vagyunk :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
 
 


Hogy valamelyest megjelenjen a „másik oldal” is: én mindkét szerepkörben érdekelt vagyok.
Mint meny: sokat szenvedtem. Mint anyós… — hát a családomat kellene megkérdezni! (unokám egyelőre nincs)

TÚLÉLŐ KALAUZ – a topic címe.
A „túlélés”-nek csak egyik eleme – a pillanatnyi feszültség csökkentéseképpen – a dolog kibeszélése.
A másik, nem kevésbé fontos: „Mi az én felelősségem? Nekem milyen szerepem lehet abban, hogy a helyzet jobbra forduljon?” (Persze vannak gonosz anyósok, akikkel nagyon nehéz, mint ahogyan vannak gonosz vők és menyek is.)
Egyetlen ember viselkedésén van módunk változtatni az életben, és ez saját magunk! A többin nem érdemes erőlködni, mert ha az illető maga is nem akarja, akkor úgysem fog sikerülni. Ezt talán nem árt szem előtt tartani.
Mióta ezt elfogadtam, sokkal jobb lett a viszonyom MINDEN emberhez! És másképpen nézek az életemet megkeserítő „rokonokra” is.
Elgondolkodtatok már azon, hogy MILYEN ANYÓST SZERETNÉTEK magatoknak? (Azt a viccet most hagyjuk ki, amely azzal a bizonyos indiánnal hozható párhuzamba! És azt is, hogy milyennek NEM szeretnétek látni őt!) És azon is gondolkodtatok már, hogy néhány év múlva milyen menyet/vőt fogadnátok el szívesen?

Néhány észrevétel, gondolat, a Ti felvetéseitekre:
- párunkat az anyósunk szülte és (általában) ő is nevelte fel; viszont MI VÁLASZTOTTUK!!!
- gyermekeink génjeinek negyede anyósunktól származik;
- nem csak féltékeny anyák vannak, hanem féltékeny vők és menyek is; pedig ez az érzés alapjában véve csacskaság, hiszen más-más szerepkörről van szó (ez olyan, mintha a rántott hús féltékeny lenne a tortára — mindkettőnek megvan a fontos helye a menüben, csak nem célszerű összekeverni);
- se a házastársunk, se a gyerekünk „nem fog elkopni”, ha mások is szeretik őket, SŐT!;
- „egyik fülemen be…” — ez talán egy békés megoldás lehet: nem kell robbanni, végig lehet hallgatni, végig lehet gondolni, és azután vagy elfogadni vagy nem; (csak lazán!)
- a bántást, rosszindulatú megjegyzéseket nem kell feltétlenül hasonlóval viszonozni, lehet nagyvonalúnak is lenni;
- a határokat viszont célszerű meghúzni, és ezt legtöbbször a fiataloknak kell megtenni, határozottan, mert az anyák erre kevéssé hajlandóak önként;
- a közeledő, kedvesnek szánt gesztusokat akkor is lehet értékelni, ha éppen kissé terhes nekünk, legfeljebb (barátságosan) utalni arra, hogy mi hogyan szeretnénk;
- a kiskorú gyerek a szülők „felségterülete”, a nagyszülőknek pedig az ő kívánságaik alapján kell eljárni a gyerek gondozásában, DE: hogy egy nagyszülő milyen ostobán prüntyög az unokájához, ezt nyugodtan rábízhatjuk (a gyerekek sem hülyék, előbb-utóbb nélkülünk is pontosan tudják, kiről mit gondoljanak);
- anyává válni nehéz és olykor fájdalmas (ezt most Ti tudjátok a legjobban, hiszen sokatoknak igen közeli az élmény); de a „gyakorló anya” szerepből KIKERÜLNI — ugyancsak nehéz (ezt higgyétek el nekem).

Kívánom Mindannyiótoknak, hogy addig is, amíg ez a pillanat elkövetkezik az életetekben, nagyon boldogan éljétek meg gyermekeitek felcseperedésének éveit!

(hékás/Brigi! Csak most vettem észre az utolsó bejegyzést. Azt hiszem, jól látod a dolgot!)
:wink:

ötvenplusz
50+
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.24 14:32-kor.
Vendég
 


Sziasztok!
anyós/após ma éjjel érkezik meg a nyaralásból...holnap tuti,hogy várhatóak vagy nekünk kell "kötelezően" megjelenni náluk...hááááááááááát...
Annyira rossz már ez a túlzott ajándékozásuk...kicsit kellemetlenül érint és nem csak engem,ha nem anyumat is...
ugye írtam,hogy szinte 2-3 naponta hoznak Zoénak valamit...(de az minimum 1 szatyornyi ruha vagy játék vagy bármi...)már szóltam,hogy elég,álljanak le...de mintha semmit nem érne...
oké,összetehetem a két kezem,demár átestek a ló túloldalára...a szekrényben nem férnek a kisruhák,amiket időm sincs ráadni,mertmire rákerülne a sor,már ki is nőtte...és anyum is "szomorú" mert "elnyomják"...
Tudom,hogy ez kicsit visszás,de higgyétek el a tulzott szeretet/ajándékozás is nagyon rossz tud lenni...főleg ha semmi szükség nincs rá...
Már előre félek mi lesz amikor Zoé nagyobbacska lesz és ott nyaral... :?
ja és anyós szintén egészségügyis!!!! :wink:
Vendég
 


Csiri, kérj egy nagyobb lakást anyóséktól, több szekrénnyel :wink: :lol: :lol: :lol: Nálunk nincs túlzott ajándékozás. Egyszerűen pénzt nyomnak a kezünkba, hogy mi tudjuk,mi kell a gyereknek, vegyük meg... De annyira a pénz körül forog az életük, hogy amikor a Dédi jött megnézni Marcit, venni akart egy hatalmas plüss macit. Anyósék meg rászóltak, hogy mit képzel, adjon csak pénzt, azzal jobban tudunk mit kezdeni... Én speciel a macinak jobban örültem volna, mint a borítéknak...

Lassan ott tartunk, hogy az egészségügyis anyósok a mumusok? :D :D

Brigi

Kép

Kép
 
 


Ja, én nem írtam, hogy anyós eü-s is, de most családsegítő :D

50+
Én is egyetértek bizonyos részekben, de egy kapcsolat (nem csak anyós-meny közt, hanem úgy ált) két emberen múlik. Nem hinném, hogy az ide írogatók egyből ellenszenvesen állnának hozzá a dologhoz. Ahhoz azért idő kell, hogy kialakuljon egy rossz vélemény vkiről. És nem feltétlen csak a menynek kell igazodnia, anyós is tehet vmit, ha akar. Mármint nálunk tuti, hogyha kicsit kedvesebb lenne, elhagyná a hülye megjegyzéseit, nem irányítaná az egész családját, akkor egész jóba lennénk. Persze most is jóba vagyunk, sose veszekedtünk, de engem ez zavar. Ő meg ezt tudja, mert a fia már beszélt vele róla. De mindig csak én igazodjak... :roll:

Andi
 
 


hékás írta:Csiri, kérj egy nagyobb lakást anyóséktól, több szekrénnyel :wink: :lol: :lol: :lol:
:D :D


pont azért nyaliznak most,mert amikor kiderült ,hogy Zoé érkezik kiköltöztették a saját fiukat a saját házából,mert terhes lettem...és a jelzáloghitel az Ö házukon volt,de a havi 80 törlesztőt mi fizettük becsülettel akkor már 3 éve...és mégis...azóta albérletezünk és Ök meg nyaliznak!mertmár visszacsinálnák az egészet!!!nade már késő!!!Az unokájuktól pedig nincs jogom megfosztani Öket és persze nem is akarom!
Vendég
 


nono26
Hja! Az ember feledékeny! :oops:
A bejegyzést, amire reagáltál, valóban, alapvetően anyaként írtam. (Eddig csak az egyik nézőpont jelent meg itt, gondoltam viszek bele másik színt. Úgy érdekesebb.) :roll:

A szülői szerepkörből való "kikerülés":
gyerekként az ember nem foglalkozik azzal, hogy "hasznos" legyen valakinek, "él bele a világba", ez a dolga;
a szülői szerepben, két-három évtizeden át viszont megszokja, hogy a létezése, a munkája pótolhatatlanul fontos néhány ember számára;
az üres fészekben elvész ez a pótolhatatlanság érzés, és ez nagyon fájdalmas! (és semmiféle hivatás nem tudja tökéletesen helyettesíteni);
nagyszülőként azután valami kárpótlás érkezhet, az unokák új értelmet adhatnak a létezésünk "egyediségének".
Persze ez az egész nem szólhat arról, hogy nem vagyunk hajlandók a karmesteri pálcát elengedni és átadni másnak!

Egyetértek Veled: én is azt gondolom, hogy a legelső gesztust az idősebb nemzedéknek kell megtennie. Elsősorban is, mert ők a „befogadók”, akik a családjukba fogadják az új jövevényt (mint évtizedekkel korábban, a saját gyermekükkel tették ezt); másodsorban mivel ők az idősebbek, a tapasztaltabbak. Azt nem írom, hogy „bölcsebbek” is. (Bár jó lenne, ha ez így lenne, de tudjuk, ebben nem az életkor számít. Én például nagyon sokat tanultam nálam jóval fiatalabbaktól, talán olyan dolgokban is, amit – koromnál fogva – nekem „illett volna” jobban tudni.)

Egyszerűen csak arra gondoltam (ahogyan Te is írtad m_andi !), hogy egy kapcsolat mindig két emberen múlik. És mivel megváltoztatni mindenki csak saját magát és a „saját hozzáállását” tudja, mindenkinek ott kell először vizsgálódnia. (A menynek is, és természetesen az anyósnak is.)
Ha (legyen az bárki) alapvetően tiszteljük a másikat – nem azért mert ilyen vagy olyan, hanem pusztán azért, mert ő egy másik EMBER –, s megpróbálunk „mögé nézni”, hogy ezt vagy azt vajon miért csinálja, talán könnyebb elviselnünk a helyzetet.
Egyébként azt gondolom – nemcsak menyként, hanem anyósként is! – hogy egy anyósnak a legfőbb dolga: a fiatalok életével kapcsolatban lakatot tenni a szájára, és csak akkor „ötleteket adni”, ha a véleményét kérik! :!: (nem tudom, hogy ezt nekem sikerül-e mindig a többiek megelégedése szerint betartanom, bár panasz eddig nem volt — de lehet, hogy csak nagyon türelmesek) :? Az őszinte kommunikáció viszont – ha valamennyire is normális viszonyt szeretnénk – fontos. (pont azért, mert a másik ember nem találhatja ki a gondolatainkat, akkor sem, ha volt már hasonló élethelyzetben)
Ám az a tapasztalatom, hogy az „anyós-meny” problémák ott igazán kiélezettek, ahol a mélyben a házasság sem működik jól. (Ahol jól működik, ott egy pillanatig sem kétséges, hogy ki/mi élvez priorotást! Ha a KRESZ szabályok – a határok/hatáskörök – világosak, a koccanások elkerülhetők.)
Persze mindezt csak jóval negyven fölött kezdtem átlátni.

Sokan vetettétek fel az anyagiakat.
Fiatal házasként megéltem, hogy éveken át – már kisgyerekkel is – nyomorogtunk, miközben férjem szülei igen jó anyagi lehetőségek között éltek. Akkor nagyon rosszul esett, hogy ebben sem segítenek semmit (miközben az én szüleim erejükön felül is igyekeztek támogatni minket). Emiatt ma már nincs bennem harag. Egy szülő „kötelességei” a gyerek felnövekedéséig tartanak. Persze én sem tudom megállni, hogy ha módomban áll, ne segítsek az előttem és az utánam járó nemzedéknek. De ezzel nincs mindenki így. Ez nem bűn. „Világnézet” kérdése.

ötvenplusz
50+
 
 


természetesen "PRIORITÁST" gondoltam
(késő van már, és a szemem sem a régi!)

ötvenplusz
50+
 
 


50+: Nagyon igaz dolgokat írsz, csak sok ember nem vizsgálódik, mert tökéletesnek képzeli magát. Talán a lelke mélyén megbújó bizonytalanság az, ami arra készteti, hogy elvárja, hogy dícsérjék, "ajnározzák", és hangoztassák, hogy pl. csak az jó, amit Ő csinál. Ilyenek apósom-anyósomék is, mindennel kapcsolatban azt hangsúlyozzák és szinte kiselőadást tartanak arról, hogy miért is olyan jó, amit ők csinálnak. Mert más máshogy csinálja, de ők bezzeg még ezt és azt is hozzáadnak, legyen az étel, vagy apósom által barkácsolt akármi (pl. a postaládánkat ő készítette, és fél cm vastag, nehogy elkorrodáljon, ami sztem kissé túlzás). Én elismerem, hogy hajtanak, tökéletesre törekszenek, de mikor CSAK magukat tudják dícsérni, másokat nem, vagy legfeljebb nagyritkán, az már gyanús!!! Szerintem.

Ezért is írtam az előző oldalon is, hogy sose jó, amit csinálok. Ezt nem úgy mondják ki, ahogy én itt leírom. Isten ments, hogy ilyen konkrétumokat kimondjanak! Csak abból tudom, hogy így gondolják, mert CSAK AZ A TÖKÉLETES, AMIT ŐK CSINÁLNAK! Ha valakit megdícsérnek, akkor attól már valamit akarnak is, vagy egyszerűen be akarják bizonyítani, hogy ők elfogulatlanok magukkal szemben, de ezek felszínes dícséretek csak, érződik a különbség.

Érdekes, hogy először apósom váltott ki nálam ellenérzéseket, mert ő nyíltabban kimondja a véleményét, és a kioktatós hangnem nála mindennapos. De aztán kezdtem kiismerni a "szelíden" meglapuló anyósomat is, aki csak alattomosságból, sunyiságból húzódik meg sokszor a háttérben, hogy aztán, mikor odaszól, jót csattanjon! Persze még akkor sem úgy, hogy nekem szól, csak utalgat! És ez még rosszabb! Pl. "Jaj, kisfiam, hogy öltözködsz!" és közben rám néz jelentőségteljesen, rosszallóan.
És agyonféltik a fiukat. Szinte tőlem is féltik, különösen eleinte. Pl. apósom kiselőadást tartott arról, hogy milyen érzékeny a kisfia, nehogy megbántsam, és ne engedjem, hogy más megbántsa, vigyázzak rá! Pedig egyáltalán nem érzékenyebb az átlagnál, és mint tapasztaltam, megtudja védeni magát!
Beleszólnak mindenbe, pl. hogy vezet, mit vesz fel (sokszor az én ruházkodásomba is), a baba öltözetébe is (pl. 40 fokban megkérdezte anyósom, nem fázik-e a kicsi lába! :shock: ). És mindezt jogosnak érzik, mert a család szerintük össze kell, hogy tartson, segíteni kell egymást. Csak az a baj, hogy nem lehet tőlük könnyen szabadulni, mivel a párom az apjával csinálja a gazdaságot, páromnak is van földje, apósoméknak is, és mivel egy géppark van, így kénytelenek vagyunk együttdolgozni. Pedig veszteséges a gazdaság, de apósom szerint több lábon kell állni, nem számít, hogy 5 évente van bevétel! És csak agyondolgozzák magukat, meg agyondolgoztatják a fiukat is!!! Én csak azért úsztam meg eddig, mert terhes lettem, arra tényleg tekintettel voltak.
És egy másik érdekes dolog: anyósom alig jött kb. 2x segíteni, mikor itt laknak 200 m-re, de anyámékra meg azt mondta apósom, hogy azért nem jönnek, mert nem kíváncsiak rám, közben meg hetente jön anyám a 82 éves nagyanyámmal, és segítenek! Minden héten egy nap, mikor 70 km-re laknak tőlünk! Mert anyósomnak rengeteg dolga van: csirkenevelés, főzés! De ha itt van, akkor is mindig csak a kicsivel foglalkozik, állandóan kézben tartja, mikor meg én felveszem, rámszól, hogy elkényeztetem! (Írt már itt valaki hasonlót.) Ha meg szoptatok, nem hagy magunkra minket, hanem leül mellém és néz. Sokszor nem is dumál, inkább néz! Hát már a tököm kivan tőle. Ez van akkor is, mikor náluk vagyunk és kénytelen vagyok megszoptatni Bogit.
Tudom, én is hibás vagyok, hogy nem szólok vissza neki, pedig lehet, hogy az kellene, de akkor duplán hibás lennék! Inkább nyelek és csak gyűlik a méreg bennem, mert első hallásra lehet, hogy ezek kicsinységnek tűnnek, node sorozatban! És sógornőm is tiszta anyósom, bár ő nem sunyi, ő inkább kioktatós, mint az apja!

Bolygó
Kép

Kép
 
 


bolygó:
Hát igen, ez az, amit írtam! A HATÁROK!
Ha a pároddal meg tudjátok beszélni, hogy "ők - ők, mi meg MI vagyunk", akkor egy kicsit el lehet szeparálódni. (ha Ő erre nem vevő... hát!) A legfontosabb , hogy a pároddal értsetek egyet abban, hogy Ti egy ÖNÁLLÓ család vagytok. Ha ezt ő is így érzi, akkor nyugodtan elengedheted a füled mellett, amit bárki más mond. Nem kell semmin megsértődni! Ha Te jóban vagy magaddal, nem fog érdekelni, hogy ki mit mond. Te nem leszel attól kevesebb, ha bárki rosszat mond rólad.
Az előző generációval való "közös munka" persze megnehezíti a dolgot esetetekben, de azért talán sikerülhet. Ülj le egy alkalmas időben a pároddal beszélgetni erről.
"Száz éve", nálunk is volt olyan, hogy éppen szoptattam és anyósom akkor esett be hozzánk váratlanul, és ő is "nyilvános előadásnak" tekintette a dolgot. Már a nyelvemen volt, hogy esetleg nem akar-e az "esti intim jelenetekre" :oops: is visszajönni, de persze ez nem az én stílusom (húsz évesen sem volt), úgyhogy csak fimoman kértem, hogy egy kicsit foglalja el magát mással - olvasson, kapcsolja be a TV-t -, amíg szoptatok. De úgy látszik még így sem sikerült elég finomnak lennem, mert megsértődött, és attól kezdve nem jött fel, ha a férjem nem volt otthon. Ezt persze - akkor már - én nem túlságosan bántam. Pedig kamaszkoromban úgy képzeltem, hogy majd a házasságommal egy szép új családot, egy "új anyát" is kapok. Nálunk ez sajnos nem jött össze.
"...csak a kicsivel foglalkozik, állandóan kézben tartja, mikor meg én felveszem, rámszól, hogy elkényeztetem! " - írod. A kicsi a "Te felségterületed", úgyhogy Te döntöd el, mi legyen vele, ki, mikor veheti fel!!! Ebbe ne engedj beleszólást! Viszont a nagyszülői segítségek elvárása és elfogadása kapcsán a nagyszülők sokszor jogot formálnak arra is, hogy ők döntsenek a fiatal család dolgaiban! Ezért nagyon kétélű az, hogy mennyire támaszkodjunk az előző nemzedék segítségére!
Kívánom, hogy Nálatok kedvezően rendeződjenek a dolgok! :D

ötvenplusz
50+
 
 


50+: Köszi szépen! Írod, hogy "a nagyszülői segítségek elvárása és elfogadása kapcsán a nagyszülők sokszor jogot formálnak arra is, hogy ők döntsenek a fiatal család dolgaiban!" ezt nagyon észrevettem már, régebben saját anyám és nagyanyám példáján. Később írok még, sír a babám...

Bolygó
Kép

Kép
 
 


Csajok énis jelen vagyok csak visszakell olvasnom mert a vihar kinyirta egy hétre a netem..ma lett ujra jó....
holnap már leszek :D

lesz mit mesélnem sajna :(
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnapi anyós cselekedet: hazajöttek a nyaralásból, élménybeszámoló, jópofizás (mivel őket soha nem érdekelte egyetlen nyaralásunk, kirándulásunk sem), nem baj, körülugráljuk azért őket :? Aztán én kimentem wc-re, mire visszaértem, anyós odaadta az ajándékot a fiának. Nekem persze semmi (de jobb is). Pedig kb egy perc volt :shock: Nagyon kipihenhette magát, ha ilyen gyors volt :lol:

Andi
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.24 14:32-kor.
Vendég
 


Azt én is tudom, hogyha segítséget kérek akkor az azzal jár együtt, hogy jogot kap a másik fél arra, hogy beleszóljon a dolgaimba.

nono26:
Nem, nem KAP jogot, csak esetleg úgy érzi, hogy attól kezdve joga van...
A segítség akkor "az igazi", ha nem vár el semmit cserében az, aki adja!
A magánélet pedig "szent és sérthetetlen".
A "nagycsalád" nyújtotta biztonság valóban fontos az életben - minden nemzedék csak nyerhet vele! -, de ha ez a családi "összetartás" érzelmi (meg esetleg anyagi) zsarolás formáját ölti, akkor én megkérdőjelezném a biztonságérzet alapját. (a kisgyerekek pedig különösen érzékenyek a nem őszinte érzelmekre, nem kell nekünk semmit a "szájukba rágnunk", nagyon is reálisan mérik fel a viszonyokat)

ötvenplusz
50+
 
 


Itt nálunk, úgy megy ez a segítségnyújtás, hogy ők úgy érzik, mármint anyósék, hogy kötelező oda-vissza dolog, ami szép és jó is lenne, de ők legtöbbször ott "segítenek", ahol nem kellene. Pl. volt olyan, hogy fentvagyok a gyerekkel a lakásban, közben hallom, hogy lent mozog valaki a garázsban. Hát anyósék ott rendezkedtek, merthogy lent tárolták az almát régebben (mikor még nem verte el a jég és a fagy, és még nem laktunk itt), és most is jogot éreznek rá, hogy idejöjjenek, csak úgy, köszönés nélkül. Valóban segítettek, de ÍGY?

Bolygó
Kép

Kép
 
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: