Új privát üzeneted érkezett!

Ugy gondoltam ugy érzem többedmagammal hogy erre a topikra itt szükség van....

Mikor nincs kinek panaszkodni hisz a férjünk nem akarjuk megbántani az anyóssal pedig nem akarunk tűzharcba kerülni nincs mit tenni...vagy rágódunk minduntalan és belesavanyodunk az anyós elüldözésének okos gondolatain amit sosem váltanánk valóra hisz édes szerelmünk nekünk mindennél fontosabb vagy kibeszéljük őket itt és próbáljuk egymást támogatni ebben a nem könnyű élethelyzetben.

okos trükkök,praktikák,egyszerü panaszok,szituációk...bármit szívesen olvasnék itt...hátha egymásra támaszkodva kicsivel könnyebbé tehetjük egymás és a magunk életét :)

Elkeseredett vagy éppen már túlélő Anyukák és akár Anyósok véleményét is várom :D (hátha egynéhány megtudná mondani miért válnak a nők szörnyű anyóssá)

Üdv: Litu
Vendég
 


Lituka!
Szívesen csatlakozok, van épp elég bajom ezen a téren. Most viszont megyek szoptatni, később jelentkezek. Lesz még olyan tőlünk aki csatlakozik. Én az enyémtől nagyon szenvedek :cry: Majd kitalálunk valamit közösen. Ok?

Judit

Kép

Kép


Judit :)

Üdv :) o.k. :) hátha együtt okosabbak leszünk :)
Vendég
 

 
 

Litu :):)
Nekem nagy összeséségben nincs gondom szerencsére (apróságok azért akadnak ám nálunk is), de azért olvaslak, figyellek Titeket majd :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]http://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
 
 


Litu, köszi, hogy felhívtad a figyelmemet a topicra. Nagy problémám általában nincs az anyósommal, de mióta megszületett az unoka, teljesen kifordult magából. A túlzott szeretetével az őrületbe kerget engem :D :D :D Havonta egyszer találkozunk, így havonta egyszer tuti jövök majd lehiggadni :lol: :lol: :lol: Addig meg olvaslak Titeket

Brigi

Kép

Kép
 
 


Huuu..kezdésnek nem is rossz :)
de mára offolom magam :) holnap pedig remélem még tovább bővülünk :)
Vendég
 


Hello!

Sajna én is csatlakozhatom... :( :(

Majd én is bővebben holnap...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Nekem összességében nincs gondom az anyósommal, de azért néha vannak dolgok amikkel a férjemet traktálom. Majd ide jövök ha bármi van. Meg persze rajtatok tartom majd a szemem. :-)

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Panni,

Nagyon Boldog Névnapot kívánok!

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Hello Mamik!

Jöttem én is gyorsan!!

Litu
Ez nagy ötlet volt Tőled!!! Látod mennyien írtak máris!!
Mi lesz még itt!!

Remélem ez a topik némi segítséget nyújt a nem kívánt családtagok megoldásához.
Mert azért tegyük hozzá, nem csak anyósainkal vannak gondok.

Nekem azért párom is néha be tudja tenni a kaput...

Na, most viszont figyelek, és olvasok!! :)

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
 


Viki!

Köszi :wink:

Visszajöttem...

Hát az én anyósom egy agyrém :evil: Tipikus fiús anya(remélem én minr 3 fiú anyukája nem leszek ilyen!!! :wink: )szal tudjátok milyen az...olyan mintha féltékeny lenne a mi boldogságunkra és mert mi többre vittük mint ő.Eleve nem tetszett neki h én 3 évvel idősebb vagyok a fiacskájánál...mint számít ez ma már,nem???
na mindegy....meg nem vok az a típus akit anyós pajtás csak úgy irányítgat.....na ez sem tetszik neki...és valszeg az sem tetszik neki hogy a fia sem hajlandó már úgy ugrálni ahogy ő fütyül(persze rám keni h miattam)...egy szarkavaró pics@ :x :x :x sötét mint a záporeső :evil: :x :evil:
Az hogy én a 2 gyerek mellet lediplomáztam az neki semmi...szerinte kitörölhetem vele....mert az ő fajtájuknak a tanulás nem munka,az mihaszna tevékenység...no commnet!!!
Ja és ő 8 osztályt végzett és takarítónő...ez nem is gond és nem is szégyen,csak akkor ő meg nem szekáljon mert én tanulok..
A fiát is csak érettségizni hagyta....
Folyton fúr rám, hogy én eltartatom magam meg stb..holott a 3 éve épűlt házunkban benne van az én 12 milláért eladott lakásom :shock: persze ezt elfelejti...de én nem is anyagiaskodom,ő szekál ilyenekkel...a szegény fiacskája meg halálra dolgozza magát szerinte......ja,mert én meg itthon vok a srácokkal,nem csak heverészek...persze neki a gyereknevelés nem munka...ő ahogy lehetett bölcsibe adta a fiait...hát én meg nem.Inkább büszke lehetne a fiára h eltart minket és itthon tudok lenni a gyerekekkel.....meg hogy minek kellett nekünk 3.baba???írígy mert mi boldogog vagyunk és akartuk ezt a babát...azt akarta húzzak dolgozni minél előbb,így meg még megint minimum 3 évet itthon leszek....(valszeg többet is :wink: )

Na nem is sorolom..nagyon gáz a nő :evil: :evil: :evil:
Most ott tartunk h már a férjemnél is betelt a pohár és 3 hónapja nem is beszél vele egyátalán...anyós 3 hónapja nem látta az unokáit sem :shock: ...de ahogy a férjemet elnézem ez most komoly mosolyszünet,szal egy jó darabig nem is fogja......azóta komolyan mondom nyugodtabb az életünk!!

Ja és az én anyám meg nagyon szereti a férjem és fordítva is.Csakhogy álljon itt egy ellenpélda is :wink:

Panni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára panny 2008.07.27 21:17-kor.

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok! Nagyon tudok sajnálni mindenkit, aki nem jön ki az anyósával. Én nem csatlakozok, mert szerencsére jó anyóssal áldott meg a sors, csak sajna már nincs köztünk. De meg tudok érteni mindenkit.

Kép
Kép
Kép
 
 


Panny!

Nálunk is hasonló a helyzet. Én anyósom is alacsony végzettségű, nekem 2 diplomám van.Én ettől függetlenül tisztelem becsülöm, de... Vannak dolgok, amiket képtelen vagyok megemészteni. Szerinte a mai nők semmire nem valók, nem értenek semmihez. Tény hogy ő a pedantéria magasfoka, de istenem olyan nagy baj, ha 3 szem porszem van a lakásban?Tőle azért vált el a férje, mert állandóan takarított(szerintem ez betegség). Nálam is rend és tisztaság van, de van más dolgom is és ha rangsorolnám őket, inkább a gyerekeimmel vagyok, mint sikamikáljak állandóan.Mert a takarítás olyan, hogy sosincs vége. Ja, és múltkor megkérdezte a párom jelenlétében, hogy :mondd meg kisfiam őszintén, kinek a töltött paprikája finomabb, ugye az enyém?És én is ott voltam. Szegény párom, nem tudta kit bántson meg.
Amúgy tényleg szeretem anyóst, mert vannak jó oldalai, de néha kiborulok. Azért is jó ötlet ez a topik, mert itt kiírhatjuk magunkbó, ami bánt, és nem a párunkat cseszegetjük ezügyben..

Erika

Kép
 


Úgy látom, sok a sorstársam, még ha nekem nincs is nagy gondom az anyóssal. Nálunk nem 3 év van közöttünk, hanem 6. Szerencsére amikor megismertek, látták rajtunk, hogy tényleg szeretjük egymást. Amikor terhes lettem (hozzáteszem tervezett baba volt), elfogadták, hogy jó így nekünk. Most meg egész végig azt hallgatom, hogy milyen konzervatív anyósom, és hogy ő bizony akarja az esküvőt. Hiába mondtuk, hogy lesz, de egy csöppséggel nem állunk az oltár elé, hogy végigbömbölje a szertartást... És hát a takarítás-mánia megvan nálunk is. Most már direkt rájátszom, és ha tudom, hogy jönnek, előtte nem takarítok a héten, hogy legyen látszatja is a munkájának :D :D :D

Panni, Neked boldog névnapot kívánok, Márknak meg boldog szülinapot!

Brigi

Kép

Kép
 
 


Itt aztán lesz mindenféle.egyik oldal másik oldal.

Nálunk teljes unokamegtagadás van.(első unokájuk, és a fiúkra hasonlít) Apósom ugyan bejött a kórházba, de közölte velem, ő nem nézi meg (ablaknál mutogatás volt),mert nagypapává tettem. És megvan keze lába, mit nézzen rajta. Mindketten 34évesek vagyok, mikor legyen unoka. 45 fölött?
Amióta hazajöttünk 1x látták, a hétvégére hívtuk őket, de mondták nem jönnek, mert felfordulást nem akarnak, és mi se menjünk, mert kicsi. Mindkettő látszat kifogás.

Panny épp tegnap mondta a párom, hogy ne kezdjek el már most azon aggódni, milyen anyós (milyen fiús anyuka leszek)mert túlzás. Mikor megtudtam fiú érkezik, már ez s rögtön aggódalomra adott okot. Remélem tudatosan készülve nem fogom megkeseríteni az éltüket. Vagy legalábbis nagyon igyekszem.

Kép
 
 


Sziasztok!

Jó ez a topik, frankón ki lehet adni az ember lánya dühét :))
Az én anyósom aránylag okés, vannak neki dolgai, de hát ez van... Inkább nálunk is csak az a baj mostanság, hogy túlszereti a kisfiam, és nagyon elkapatja :( Hiába mondjuk neki, hogy mi fogunk ezzel szívni, nem érdekli, csak hogy ő babusgathassa!
Hiába, első unoka, ez a sorsunk asszem... :(

Vikci: régen láttunk, nem jössz mostanába a 2008. januári topikba!!??? Már épp gondolkodtam, h mi lehet veletek!

KépKép
Kép
 
 


Hű Lituka!
Látom van igény erre a topikra :lol:

Nálam anyós nem szereti, ha valakinek anyósnak mutatom be, mert azt mondja, az olyan negatív. Ő nem akar az anyósom lenni, hanem a pótanyám.
Na, ő csak szeretné, én nem igazán, és soha nem is fogom annak tekinteni, mármint pótanyámnak.
Ő kajamániás, és betegesen gyűjtöget (zacskót, műanyag dobozokat, szatyrokat :roll: )
Ha az unokáját meglátja tiszta extázisba jön. Nagyon szereti és igaz, ami igaz szerintem a bébi is oda lesz érte. Csak akkor sír, ha a nagyi túlpörög...

Ha valami olyat mond, ami nekem nem tetszik, akkor meghallgatom, de egyik fülemen be, a másikon ki...
Egyéb megoldást sajnos nem tudok.

Panni!
Így ismeretlenül is boldog szülinapot a nagyfiadnak!

KépKép
KépKép
 
 


Atizka!

Én anyósom szereti ezt a megszólítást, mondjuk szerintem sem hangzik túl jól. De a párom anyukája megnevezés meg túl hosszú, így ha nincs ott, én is gyakran leanyósozom. :wink:

Kép
 


Bocsánat, de kimaradt a "sem"szó a szereti előtt.

Kép
 


Én is csatlakozom.

Panny: Boldog szülinapot a fiadnak!

Én sem szeretem anyósom, bár ezt nem nyilvánítottam még ki neki, de irányítgatja a fiacskáját, engem 0-ába sem néz, ő mindent tökéletesen csinál, míg én semmit. Ezt nem nyíltan mondja, hanem érezteti velem...

Bolygó
Kép

Kép
 
 


Panny: Boldog névnapot!

Atizka: Én is úgy teszek mindig, mint te: egyik fülemen be és a másikon meg ki. Csak néha van ennek hátulütője is, mert azt hiszi, hogy nincs önálló véleményem, és irányítgatni próbál. Persze csak próbál, mert nem nagyon megy neki.

Az unokáját imádja, de néha olyan mondókákat talál ki neki, hogy már a hajam az égnek áll. (Vagy inkább a röhögőgörcs kerülget. :shock: :lol: ) Tegnap itt volt apukám a feleségével meg anyósom és apósom. Hát amit levágtak szegény gyereknek (apukám párja és anyósom), szegény gyerek egy ideig még el-elbírta azt a szövegelést, de aztán kész lett, és alig bírtam megnyugtatni. Mert persze, ha szegény gyerek bömböl, ki nyugtassa meg. Igaz, ők úgysem tudnák a nagy szövegelésükkel... :lol:

Téjé: Sajnálom, hogy ilyen hidegen viselkednek anyósokék veletek és a picivel, ilyet még nem is hallottam, ez nagyon rosszul eshet nektek és majd később a picurnak is.

Bolygó
Kép

Kép
 
 


Sziasztok :D

Na akkor énis panaszkodom tovább :D

Nekem ugye dupla anyós jutott..nagymami aki inkább nevelte és anyuci...
engem sem néznek sokba sőt...mivel mi az eljegyzést sem jelentettük be nálunk már ott elkezdődtek a problémák...
aztán esküvőnek sem örültek rá 3 hónapra de azért azt elvárták volna hogy több száz meghívott vendég legyen..de az esküvőhöz egy ft-al nem járultak hozzá...
aztán mikor Mátéval teherbe estem meg még a pofákat is vágták..mert azt várták majd jó hamar elválunk..
hozzáteszem 7 éve szeretjük egymást.és olyan szövetség van köztünk hogy isten adja hogy nem teheti tönkre semmi.
és hát persze náluk is azóta van gond mert nem tudják irányítani...és nem pénzeli őket azóta ami nagyon nem teccik se nekik se a hugicájának...
szóval engem duplán nyírnak ki :(

a legujabb balhé holnap fog kitörni..mert jönnek Zoli apukájáék...
(25 évig nem látta a fiát mert Anyósom eltiltotta tőle hozzákell tennem ellene is nevelték csakmert elment mert nem bírta elviselni hogy anyósa irányította az életük.) Szóval a szülei anno anyós miatt mentek szét...
na de én tavaly felvettem a kapcsolatot és megtörtem a jeget...3 hónapja találkozott apa és fia először és azóta mindketten nagyon boldogok..Zolinak elmondhatatlan boldogság hogy végre mondhatja valakinek hogy Apa....mert a nevelőapja egy rohadék..aki sosem szerette..(de az anyjának ez ne mszámított csak az hogy ő szereti ezt a köcsögöt)
Lényeg a lényeg anyósom most mégjobban gyűlöl amiért Zolinak visszaadtam az apját...mert egy önző dög...és nem elég hogy holnap jönnek hanem (ezt még Zoli sem tudja) pénzt hoznak a házba..hogy letudjuk tenni a foglalót...mert ők olyan emberek anyósomék meg csak elvenni tudnak.
és már előre látom hogy majd jól beszólnak hogy ez a minimum hogy ad..ha 25 évig nem adott..
adott volna ha tudhatott volna a gyerekéről és nem azt nevelték volna Zoliba hogy az apja egy szemét tróger..hozzákell tennem az az ember kétkezi munkából él az Alföldön és reggeltől estig dolgozik hogy legyen neki pénze..van neki de annyit dolgozik érte a tanyájukon hogy csak na...
Szóval ezek vannak nálunk...szegény férjem mikor felhívta az anyját hogy megismerte az apját az anyja még a telefonhoz sem ment oda...a mamája is csak kiabált vele...hát milyen emberek ezek?????
aztán meg szépen kioszottam őket hogy mennyire megbántották szegényem...azóta nem hozzák fel a témát.

Unokát 2 hetente nézik meg...pedig 100 méterre laknak !! !!! !!!
ja és minden itt láét után van vmi bajuk...vagy velem vagy Zolival vagy már volt olyan hogy anyukámmal...
szóval....közröhej ami nálunk megy.

Kiscica: igen nekem is férjem egyszer erre dől egyszer arra...néha mikor megsajnálja őket akkor arra....és nagyon tudják hogy kell sajnáltatni maguk....

Panni: én nem szeretném ha nem beszélne velük mert félek hogy késöbb visszaütne...félek hogy évek multán Zoli a fejemhez vágná hogy miattam nem beszél az anyjáékkal...ez sem jó megoldás sajna :(

na bekusss :) annyi storym lenne még...de ugyis lesz rá időm bőven.

Annyi szent hogy minden nap imádkozom hogy tudjak majd élni az elengedés képességével és tudja mélni hagyni a fiam ha eljön az ideje hogy a saját lábára él...tiszta szívemből kivánom magamnak hogy eltudja mamjd fogadni a döntéseit és a szíve választottját...

amugy ellenpélda nálunk is hogy az én szüleim imádják és ő is őket...pedig Zoli pár éve engem nagyon megbántott..de mégis elfogadták és nagyon szeretik...

hát kisregény lett...bocsánat :D
Vendég
 


Ja és akkor még én panaszkodom mikor szegény Judit neked még Nimródra sem kiváncsiak....
ezt meg nem bírom érteni...mert ha Téged nem is az Unokát miért??? miről tehet szegény gyerek..csak mert nagyszülők lettek? hány ember örülne neki...áhh..nem értem..
még szerencse hogy TE nagyon erős csajszi vagy...

Atizka: én is ugy teszek..de akkor megcsak magamban gyűlik fel az ideg :)

amikor üvölteni tudnék az az mikor azt mondja neki a dédije is meg anyósom is hogy KISFIAM........ :twisted: :twisted: :twisted:
annyira bánt és nem szólhatok nekik mert náluk ez igy szokás..de hát az én FIAM..nem másé...senki másnak nincs joga igy hívni...

más hogy az ország egyes pontjain megy ez a fiamozás de ott mindenki mindenki fia...de ők ugy mondják neki hogy ÉDES KICSI FIAM................grrrrrrrrrrrrrrrrrrr.....sírni tudnék sokszor...:(

ja és Panni boldog névnapot...:D ha kicsilányom is fog születni akkor ő is Panni lesz :D
Vendég
 


Sziasztok!
Hú,ide én is jönni fogok. :lol:
(Szia Erika,itt is :wink: )

Még visszaolvasok,és lehet később benézek,de annyi mondanivalóm lenne,hogy félek kitiltanak a Babanetről :lol:
Azon még megakadt a szemem,hogy valaki-na igen,visszakerestem,Atizka-írta,hogy egyik fülén be,a másikon ki.A férjem is erre bíztat,de nekem ez egyszerűen nem megy.Szerencsére ritkán találkozunk anyóssal és összességében nagy problémám nincs vele,de a "tanácsaitól" a falra mászok és legalább még egy hétig sík ideg vagyok miattuk :roll:
 
 


Bolygó,
nálunk a másik véglet van,hidd el,ez sem jobb. :(

Én mindent tökéletesen csinálok anyós szerint,ha nem
takarítottam ki egy hete,akkor sincs egy porszem sem a lakásban,amit én főzők, olyan jót még az életben nem evett,sőt!nem is hallott ilyen kajáról :shock:,ennyire tiszta senkinél sincs a wc ,mint nálam :? :shock: ..és még sorolhatnám.
A legmegdöbbentőbb az volt,mikor kijelentette,hogy ő a fiát egyáltalán nem szereti(na,ezt mondjuk sejtettem,mert mindig a nálunk 6 évvel idősebb "kislánya" volt a kedvenc),de engem a lányánál is jobban szeret 8)

Most lehet irigyelni engem :lol: :lol:(de vigyázat,aki megteszi,annak küldöm anyóst :lol: )

Ja,meg a legfontosabb,ilyen senkinek sincs,az tuti.Na,kinek van még 3 anyósa? :lol: (a sógornőm,meg a 13 éves fia is szeretne néha "parancsolgatni" nekem :lol: )
 
 


Most látom,dupla anyós azért még jutott másnak is :cry:
 
 


Lituka,
valamennyire nálunk is hasonló a helyzet,olyan szempontból,hogy anyós miatt a sógornőmnek már 3 házassága ment tönkre.És nem látják be,se ő,sem a sógornőm ezt,szerintük ők tökéletesek és "szegény" sógornőmet mindenki csak kihasználja.

Dióhéjban a történet:anyós és a lánya szomszédok.Anyós főz,anyós mos,anyós minden reggel ágyba viszi a lányának a kávét(csoda,hogy már 3 pasi elmenekült?),amit anyós mond,azt kell csinálni.Mindkettő szerint ez így természetes és így van rendjén. :roll:

A tetőfok az volt,mikor sógornőm a férje tudta nélkül elvétette a gyereket,mert anyós azt mondta,hogy minek az,mert már van egy :shock: és csak nyűg egy újszülőtt.
Ezzel ellentétben tőlem mindig megkérdezi,hogy miért nem akarunk még egy gyereket?(hogy mindig is szerettem volna és volt már 2 vetélésem ,stb,nem kötöttem az orrára-szerencsére)
 
 


12 éve vagyunk házasok a férjemmel.Ez így tellt:
--3 évig sajnáltuk a sógornőmet,mert XY elhagyta ok nélkül(ezt úgy kell elképzelni,hogy 1 évig-nem hazudok-majdnem naponta felhívtak,mikor anyós,mikor sógornő,és ugyanazt elmondták újra és újra.Olyan is volt,hogy 2-3 napig nem hívtak,de olyan is,hogy naponta többször
--2 évig örömujjongásban voltunk,mert YZ köszönt a sógornőmnek és ez talán azt jelenti,hogy tetszik neki és lehet,hogy majd feleségül veszi őt
--még 2 év reménykedés-aztán a pasi megnősült :lol:
--jupijéé...a sógornő kibékült a volt férjjel-akiről évekig hallgattuk a negatív kritikát.Most persze anyós ránkszólt,hogy szépen viselkedjünk vele,nehogy megsértődjön-4 év boldogság
--most egy éve elváltak újból-ismét telefonhegyek éjjel-nappal :roll:

Úgy érzem nem élném túl még egy házasságát :lol:
 
 


Enis, anyós nálunk is ilyen volt. Aztán megszületett Marci, és teljesen kifordult magából. Már eljutottunk oda, hogy amikor jönnek, ők főznek, hogy én addig is tudjak pihenni. De a főzés abból áll, hogy elmennek bevásárolni, hoznak MINDENT, ami kell a hétvégi ebédhez. Krumplileveshez még krumplit és babérlevelet is vettek. És persze nem megnézik, hogy van-e, és azt használják fel, az újonnan vett zacsit bontják ki. Babérlevélből már 4 megkezdett zacskóm van... Krumpliból is van itthon 5 kg, meg volt egy kis maradék. Erre még itthagyták a 2 kg-t, amit megvettek. Én meg nem férek el az 50 m2-n a rengeteg krumplitól, ami sosem fog elfogyni :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Tudom, hogy kedvelnek, de akkor is az őrületbe kergetnek a túlzott szeretetükkel :oops:

Brigi

Kép

Kép
 
 


Nálam is főz néha ,de mindenből csöpög a zsír :evil: ,így igyekszem elejét venni a dolgoknak.Az én lányom 11 éves már,szerencsére mikor nagyon pici volt,a szüleimnél laktunk 1 évet,így nem szorultam anyós "segítségére" .

Tévedés ne essék,nem is lett volna részem benne,egyszer szóltunk neki,hogy nem maradna pár órát a gyerekkel,amíg valamit elintézünk,a válasz:nem tud,mert akkor ki főz a lányának?(fél napról lett volna szó maximum) :roll:

Mindezek ellenére szeretem őt,de az őrületbe kerget a hülyeségeivel.
Az viszont fáj,hogy soha nem törödött a lányommal,vagyis szereti ,meg minden,de 1 hónapban pár óra elég neki belőle.Ilyenkor persze mindig ott van a sógornőm fia is.Karácsonyra 100,000 Ft volt az ajándék--nem akartam elfogadni,tudtam,hogy a sógornőm rögtön az egekbe emeli anyóst,és végig azt fogja hangoztatni,hogy a fia soha nem kapott a másik nagyszülőktől ekkora összeget.NEM KELL pénz ,inkább beszélgessen pár szót azzal a gyerekkel,nem csak annyit,hogy éhes vagy?
Tökéletes nagyszülőnek érzi magát-merthogy ő adott pénzt.Mikor a lányom 2 éves volt,szgépet vett a szülinapjára.Ezt sem akartam elfogadni,de a férjem rábeszélt,mert ő soha nem kapott semmit az anyjáéktól,mindig kellett a pénz a sógornőmnek :x
 
 


hékás..halálra röhögtem magam azon, amit írtál..már bocs..lehet, h neked ez nem vicces..

hálistennek, vhogy mindig jó anyósokat fogtam ki, a mostani is szuper, kicsit kotnyeles, de ennyi belefér..nekem igazából anyu az, aki az ember idegeire megy..sajna azontúl, h MINDENRE tud receptet, gyógyírt, megoldást, ISZONYAT sokat beszél..még ha egyedül főz a konyhában, akkor is.. van olyan, h csak nézek ki a fejemből és azon gondolkodom, h hogy jutottunk el a szomszéd néni macskája témától, a hajfestés rejtélyéig..?

DE! sokat segít, főleg a mostani időkben jön jól..de túlaggódik mindent, és a gyereket állandóan az ölében tartaná..bezzeg ha én teszem azt, rámszól, h elkényeztetem :lol:
ha a gyerek felsír, ő rohan elsőnek..pedig már szóltam neki, h talán nekem kellene..mégis csak én volnék az anyja, vagy mi..

na ennyit, biztos, h még benézek ide, mert az én anyósom vidéken él, de még változhat a helyzet.. :wink:

¤mia¤
Vendég
 


Látnod kellene a kamrámat :lol: Nekem anyós MINDIG tésztát hoz.Már minden alakú,nagyságú,színű van belőle,levesbe való,káposztás kockának ,sajtosnak,stb.
És mindig megkérdezi,ha nyaralni voltunk,hogy " ott volt mit enni?"Legutóbb Horvátországban....mondom nem Afrikában voltunk :roll:
 
 


Sziasztok!
Jó ez a topic nagyon! És annak ellenére,hogy igenis komoly a téma,nagyon poénosan tudtok fogalmazni! :)
Mia!
Mintha az én anyukámat írtad volna le! :shock: :shock: Olyan nincs amit ő ne tudna,mindenre van megoldása,iszonyatosan parás (már para-maminak hívom)!!! Nagyon sokat beszél! :) És állandóan jósolgat! Hogy a kislányomnak tuti 42-es lába lesz,mert már most milyen hosszú a talpa,meg mert a fiam olyan kis okos(persze ő nem elfogult :lol: ), tuti hogy a kiscsaj butuska lesz,de természetesen szép!!! Uff,néha nagyon kivagyok! :evil:
Az első fürdetés során belenyúlt a fürdővízbe,és közölte,hogy nagyon hideg a víz!Mondtam neki,hogy bele sem kellett volna nyúlnod-erre meg megsértődött! :evil: ...persze van hőmérőnk.A naygfiam elég kajás tipus,állandóan azzal szekál,hogy dagadt lesz!!!!!! Persze mindezek ellenére imádja az unokákat,rengeteget segít,meg tényleg jófej,fiatalos,vagány nagyi! :)
Anyós?
Ő azért cseszegetett a fiamnál,mert nem fürdettem meg minden nap!Száraz volt a bőre,a fenekét meg minden peluscserénél lemostam,így pár hetesen nem tartottam életbevágónak a napi fürdést!Ő igen!
A másik még a kórházban elmondta,h vigyek rendszert a szopikba,mert nem lesz nyugtom,ha óránként etetk!Persze ezzel egyetértettem,de bármikor felsírt / felsír most a kics:
-Kínáld meg!Etesd meg! nem lehet,hogy éhes???
Ezt az 1-2 apróságot leszámítva viszont tényleg szertem az anyóst is.Kedves,segít sokat és nagyon szereti az unokáit!
Bocs a regényért csajok...

KépKép
Kép
 


Sziasztok!

Én irigyillek titeket, hogy csak ennyi bajotok van az anyósotokkal... cserélnék veletek :lol: Én mindig azzal vígasztalom magam, hogy legalább az anyukám csúcsszuper, és segít nekünk mindenben, szeret minket.
Vendég
 


Hali!

Köszi a köszöntéseket :wink:
Hát nem semmi csajok....látom minenhol zajlik az álet anyós fronton is :wink:
Legjobban Téjé esete döbbent meg :shock: :shock: :shock: el nem tudom képzelni h valaki nem kiváncsi a saját vérére,egy kicsi ártatlan babára,a saját unokára!!! :shock: :shock:

Az én anyósóm az esküvőnkre úgy jött el h egy fillért nem adott bele,az egészet az én aopám fizette és persze hozta volna az egész pereputtyát...na ekkor szólalt meg a saját fia h állj!!!Ha mindent az én apám fizet akkor hogy képzeli ezt???Még ő volt megsértődve hopgy csak 20(!)embert hozhatott...
Eszméletlen...teljesen természetesenk vette h az én szüleim segítettek sokat anyagilag(már nem kell :wink: )de ő soha...sőt a fiától kuncsorog pénzt :x de azért nekünk is van hova tenni(3 gyerek,kocsi-házhitel stb..)...ja és a férjem nevelőapja egy köcsög,piás...nehogymá a lóvénkat ez a rohadék igya el a gyerekeink elől,amiért a férjem rohadt sokat melózik :shock: :shock: :shock: !!Szal a férjem nem ad neki.....

ÁÁÁÁÁÁ,sokat mesélhetnék én is...

Lituka!

Nagyon jól tetted h felkerested a párod apukáját!!!
Ügyes vagy!!

(eredetileg Anikó vok :wink: csak anno még nem lehetett Panni nevet anyakönyveztetni...)

Pandácska!

Nálunk is pont így van.Az én anyukám él-hal az unokákért és sokat segít és aranyos a férjemmel is!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Mia! Lehet, hogy testvérek vagyunk? :) Anyukám is tiszta ilyen. Mindig ad tanácsokat, mindig hangsúlyozza, hogy nem kell megfogadni, de addig hajtogatja, míg meg nem teszed, amit mond... Nekünk a padlón van lent egy jó nagy cikasz-pálma, engem állandóan azzal csesztet, hogy amikor Marci elkezd menni, hova fogom rakni. Mondom sehova, a gyerek majd megtanulja, hogy nem piszkálja. A páromat azzal boldogítja, hogy a tévé mögötti kábel-rengeteggel mit fog csinálni, ha Marci már elindul. A röhej, hogy emlékszem, hogy otthon is lógott a kábel mindenhonnan. Ráadásul midnig azt mondogatta, hogy nem kell elpakolni a gyerek miatt, tanulja meg, hogy mit lehet, és mit nem :twisted: :twisted: :twisted:

Ja, és tésztát én is mindig kapok. De én csak csigatésztát. Most abból annyi van, hogy ha 3.000 fős esküvőt szeretnénk, és húsleves lenne csigatésztával, még mindig maradna belőle... A tisztítószerekről már sikerült leállítani, újabban a gyógyszereket és kenőcsöket hozza. Helye nincs, eldugtuk az összecsukott járóka mögé, hogy ne higgye azt, hogy nem csináltunk vele 1 hónapig semmit. Hát nem megtalálta????

Csak nehogy én is ilyen legyek majd :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Nem tudom csatlakozhatom e? :oops:
Nálunk az a helyzet, hogy én a kedvespapával már nem vgaok együtt. A terhesség kb.8.hetében szakított velem, de ez nem ide tartozik. A lényeg, hogy mai napig nem vagyunk együtt és nem is leszünk. Ezért még nehezebb elviselnem az "anyóst". Alapból kedves, állítólag nagyon szeretnek engem ( :roll: ), de ha azt vezsem alapul, hopgy a 2 gyerekükből mit neveltek, akkor legszívesebben elzárnám előlük a lányimat!
Kedvespapa 30 éves, a húga 22. Mindeketten otthon laknak, eltartják őket, oda-vissza kiszolgálják, és azt hiszik ez a természetes. Mert ez a család dolga, ők segítik egymást. Volt párom helyett anyja intézi mai napig az egyetemet, banki ügyeket, ő vesz a fiának cipőt és alsógatyát. Minden hivatalos ügyet apja.anyja intéz, a mai napig kocsival furikázzák, ha dolga van, mert szegény nehogymá' elkéssen. A húgát, aki most végzi a középsulit ( :!: ), minden hétvégén beülteti papa.-mama a kocsiba, és elviszik az iskolába, mert olyan korán van szegénynek!

Eleinte velem is ezt játszoták. Millió kellemetlen szituba kerültem, mert a megkérdezésem nélkül intézkedtek ebben-abban. Pl. mikor kontrollra kellett menni a lányokkal, a hátam mögöt megbeszéltek egy másik időpontot, mert ők csak akkor tudtak elkísérni minket :shock: . Velem már csak az új időpontot közölték! Mérges voltam, de legyintettm. Ezek után tajtékozva fölhív a doki, hogy hol vagyunk, meg nem ér rá egész nap? Erre kiderült, hogy hülye anyós valami nővérrel beszélt, és a dokit nem is értesítette senki! Az orvos persze nekemtámadt, hogy miért nem ÉN intézem a gyerekeim ügyeit, mikor felnőtt ember vagyok! :evil: Olyan pipa lettem, hogy még!

Ráadásul a kedvespapa azt hiszi, hogy a szülei nélkül megáll az élet. Folyamatosan azt hallgatom mennyit tettek értem! Hát semennyit. Amit tettek, a megkérdezésem nélkül ugye, azt is az unokákért csinálták.

Megkértem őket, persze udvariasan, hogy örömmel venném, ha engem nem vennének egy kalap alá a gyerekeikkel, mert én évek óta egyedül élek, mindent egyedül intéztem a lakás körül, magam körül és most a gyerekek körül, és jó lenne, ha nem akarnánka mindenben "segíteni".

Persze ők tudják, én milyen jól csinálom, és mennyire imádnak... :roll:

bocs, ha hosszú és unalmas voltam :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem ugyan az anyósommal (már!) nincs bajom, inkább a saját rokonaim visznek sírba...

Anyóssal korábban volt baj, meg néha most is, de már felismerem ezeket a helyzetek, így olyankor kerülöm, ha lehet :lol:

Engem csak az zavar benne, hogy én állandóan érdeklődök felőle, mindent sz@rt végighallgatok, sokszor azt se tudom, kiről van szó, de meghallgatom, meg kérdezek.
Na, ő meg egyáltalán nem kíváncsi rám. Semmit, de semmit nem kérdez! És ez az én hibám, szerinte :shock: Meg, hogy nem beszélgetek vele :shock: Hát bocs, de ha nem kíváncsi rám, akkor egy idő után besokallok a hülyeségekből, és jó hogy nem beszélek már vele. Csak a páromat sajnálom, mert neki meg rosszul esik. Úgyhogy inkább ezerszer végighallgatom a hülyeségeket, meg hogy kivel mi van a párom miatt :?

Nálunk a saját rokonom mondta, hogy minek tanulok, miért nem inkább dolgozok én is a mezőgazdaságban. Mert csak az a munka, más nem :shock:
Bátyámnak is mondta már, hogy ő nem dolgozik, mert nyomdász és az nem munka. Hozzátenném, hogy 12 órázik, végig állnia kell a gép mellett, több száz kg-s fóliatekercseket emelgetni - de ugye ez nem munka. :?

Andi
 
 


Sziasztok lányok!!!

Csatlakoznék....

Panny-boldog szülinapot Márknak!!!

Lituka- nagyon jó ötlet volt a topik!!!
"Ismerlek" az ápr-máj topikból és a többieket is, ugyanis én is tagja voltam. (sajnos elvetéltem)

Az a sok rossz amit évek alatt "kaptam" kedves anyósomhoz mind eltörpül amellett, amiket a hátam mögött mondott a vetélésem után. Hogy ugyebár én nem tudok gyereket szülni...mondjuk nekem már van egy kamasz lányom, a páromnak még nincs gyereke. Szóval asszem én tudok szülni, csak hát mostanság nem jött még össze...
És ezzel kapcsolatban nagyon sok csúnyát mondott, mikor kijöttem a kórházból akkor elkezdte magát "nagyinak" szólíttatni mindenkivel (hát ezért még meg fogom ütni az tutti) ugyanis az ő "unokája" a szeretett kiskutyánk, amit a párom kapott a szülinapjára...
Egyébként az enyim is takarítónő, ami nem lenne baj, ha nem szégyellné, és nem hazudozna össze-vissza mindenkinek mást, hogy mivel foglalkozik...és persze elfelejti kinek mit hazudott... :lol:

Asszem most jutottam el arra a szintre 9 év után, hogy kezdek rajta mulatni, bár sok keserű órát, napot szerezett eddig.

És íme egy kép az én "kedves anyósomról" és az "unokájáról":




Kép

"Ezt" úgy sem tudjátok überelni!!! :lol: :lol: :lol: [/img]

És lányok: utáljuk, utáljuk őket, de nekik köszönhetjük a párunk létezését...(azt hiszem beparáztam, hiszen nemsokára akár én is anyós lehetek :lol: )
Vendég
 


Én nem csatlakozomszerencsére a topichoz,de azt nem hagyom szó nélkül, hogy:

Zsibima: az anyósod űberel mindenkit!! Ekkora tetvet még nem láttam,hogy a legrosszabb periódusban oda üt ahol a legjobban fáj. Gondolom ártatlan képpel,hogy azt se tudja miről beszélsz,hisza ő csak a kutya miatt...

Kép
 
 


Sziasztok!

Ezek nagyon kemény dolgok amiket írtatok.

A tisztaságmánia valóban betegség vagy hobbi vagy azon élik ki magukat ezek az emberek. Barátnőm anyósa jutott eszembe amikor náluk voltunk eg yporszem nem volt sehol, minden katonás rendben voltés magyarázkodott nekem, hogy milyen kosz van. Már barinőm is mondta neki, hogy beteg ja és szegényt cselédlánynak nézik. Illetve már az is . A mosogatón egy karc nem volt de ki kellett cserélni. Azután pedig beázott a lakás, de 100e -ért muszály volt gránitos mosogató. :-) Ezek jutottak eszembe amit írtatok a takarítással kapcsolatban.

Az én anyósommal nincs semmi gond egyébbként nagyon rendes nő. Eleinte meg mos is ha jönnek hoznak kajcsit persze már elkészítve csak melegíteni kell. Nem hat kiló krumplit, meg fűszereket.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Lituka!
Ha nem vagyok indiszkrét,hogy alakult a mai nap?Azért az nem semmi dolog tőled,h felkerested az "igazi apóst".Nemes gesztus volt !!!!Ettől nagyobb örömet (na meg persze a babátoktól :) ) nem hiszem,hogy tudtál volna okozni a párodnak! Szuper vagy! :wink:

Anny!
szerintem a te eseteben lehet mondani,h nem esett messze az alma a fájától.Má' nem azé' de a gyerkőcök apja se semmi!

Zsibima!
Ez a kép! Tipikus anyósfej! :evil: Azért az emberbe belerúgni a legnagyobb fájdalmában! Borzasztó lehet!!!

Az egyetlen dolog,ami engem még zavar a párom szüleiben (merthogy ez mindkettőre vonatkozik) hogy szájon puszilják meg a gyereket!!!!! De könyörgöm,miért kell ezt??????????? Van a gyereknek pofija is! A törpém meg azóta mindenkinek a szájára akar puszit adni,szerintem ez nem egészséges!De ennél nagyobb bajom ne legyen, még 1-2 év,és lesz annyi esze a gyerkőcömnek,h meg tudom neki magyarázni,hogyan védje ki!!!! :wink:

KépKép
Kép
 


Anny: Nem egyszerü a lányok apjának a családja...viszont anyósodék legalább kiváncsiak az unokákra! És az apa nem is foglalkozik velük???

Zsibima: komolyan nekünk is van kutyusunk de hogy naaaaaa...szóval..anyósodra szavakat nem találok.El sem bírom képzelni mekkora erő kell az embernek ha elveszti a babáját és akkor még patkánykodik is...
De a kép tényleg überel mindent :D

Patricia: hát hallod ha nekem megpróbálnák szájon puszilni...még az pont kéne a édes kisfiamozás mellé

Apósék tegnap voltak ugye és megint egy nagyon jó nap volt.
most találkoztunk 3szor..elöszőr ők jöttek aztán mi mentünk egy hónapja és most megint ők jöttek ugye hogy a házba hozzanak foglalót amit megszeretnénk venni...
Kerek 1.000.000 Ftot hoztak nekünk :shock: :shock: :shock:
komolyan le a kalappal elöttük..a rohadék anyósom meg tiltotta tőle meg elszidta minden szemétnek...
és nem a pénz miatt amit hoztak de komolyan ugy szeretjük őket meg ők is minket..mikor együtt vagyunk az igazi családos :D

ugy néz ki jövőhéten mi megyünk hozzájuk mert kaptunk meghívót mostohaunokatesója eskövőjére..(ez is tök szép gesztus)

ja anyósom tegnap nyalt a férjemnek hogy le a kalappal apja elött meg milyen rendesek....de én tudom hogy ez csak álca..és bármelyik pillanatban robbanhat a bomba..

na de picurim sír ..ugyh megyek megvigasztalni..
és majd érkezem :)
Vendég
 


Anny: Nem egyszerü a lányok apjának a családja...viszont anyósodék legalább kiváncsiak az unokákra! És az apa nem is foglalkozik velük???

Zsibima: komolyan nekünk is van kutyusunk de hogy naaaaaa...szóval..anyósodra szavakat nem találok.El sem bírom képzelni mekkora erő kell az embernek ha elveszti a babáját és akkor még patkánykodik is...
De a kép tényleg überel mindent :D

Patricia: hát hallod ha nekem megpróbálnák szájon puszilni...még az pont kéne a édes kisfiamozás mellé

Apósék tegnap voltak ugye és megint egy nagyon jó nap volt.
most találkoztunk 3szor..elöszőr ők jöttek aztán mi mentünk egy hónapja és most megint ők jöttek ugye hogy a házba hozzanak foglalót amit megszeretnénk venni...
Kerek 1.000.000 Ftot hoztak nekünk :shock: :shock: :shock:
komolyan le a kalappal elöttük..a rohadék anyósom meg tiltotta tőle meg elszidta minden szemétnek...
és nem a pénz miatt amit hoztak de komolyan ugy szeretjük őket meg ők is minket..mikor együtt vagyunk az igazi családos :D

ugy néz ki jövőhéten mi megyünk hozzájuk mert kaptunk meghívót mostohaunokatesója eskövőjére..(ez is tök szép gesztus)

ja anyósom tegnap nyalt a férjemnek hogy le a kalappal apja elött meg milyen rendesek....de én tudom hogy ez csak álca..és bármelyik pillanatban robbanhat a bomba..

na de picurim sír ..ugyh megyek megvigasztalni..
és majd érkezem :)
Vendég
 


sziasztok!

ha lehet,akkor csatlakoznék én is a topikhoz!Tetszik a téma :wink: ..és van is mit írnom...csak most ingadozik nagyon a netünk és nem akarok úgy járni,hogy amit írok az elszáll....de igérem visszaolvasok becsületesen és folytatásos kisregényemet met a "hozadék" családomról megírom én is :wink:

Addig is üdv!
Andi
Vendég
 


És ahogy a vonalzódon látom Lituka,Máté és Zoé születésnapja közt 1 nap van csak... :wink:
Vendég
 


Zsibima!

Én is azt hiszem, te viszed a pálmát anyóst illetően! :shock:
Ez kép meg... inkább nem írok semmit.

Ha már feljött, hogy kinek az anyósa milyen végzettségű. Nos az én anyósom annak idején ott hagyta a gimit após miatt, utána meg 18 évesen megszülte a páromat, utána még két gyereket.
Ezután kezdett el tanulni, párommal együtt érettségiztek, majd OKJ-s képzések, idén pedig jelentkezett felsőoktatásba. Ebben csak az a pláne, hogy ő mindig sajnáltatja magát, hogy mennyit tanul, milyen nehéz (mikor a levelező ezerszer könnyebb :? ), ő olyankor semmit se tud csinálni, mert tanul :shock: Mintha más nem tanulna...
Ő sose kérdezte én mit tanulok, hogy megy, de nekem meg hallgatnom kéne őt...
Tegnap megkérdem tőle kedvesen, hogy felvették-e, erre ő: hát gondolhatod! :shock: Mondom, mit??? Hát hgoy felvettek!
Ja persze, nekem ezt gondolnom, sőt tudnom kéne :?

Szóval tök mindegy, hogy tanult-e vagy sem, a helyzeten nem változtat :lol:

Andi
 
 


Pandácska, Andi!

A mostmár a Ti története(i)tekre is kíváncsi vagyok! ;)

Andi
 
 


Az én anyós"pajtásom" bölcsödésben gondozónő...de Mátét még felvenni is alig merte annyit hálistenkedett..és azt meg látni kelett volna mikor egyszer megetette..hát fogtam a fejem :D

ajánlom ezt a linket anyósügyben :D

http://74.125.39.104/search?q=cache:omP ... cd=1&gl=hu

ja és akkor egy anyósvicc:

Anyós és vő sétálnak az utcán és meglátnak egy dinnyés standot:
- Jaah! Fiacskám... A fél életemet adnám egy dinnyéért!
- Nah, mama. Itt van kettő, de egye gyorsan
:D :D

hogy egy kicsit viccelődjünk is a témán...

egyébként érdekes hogy a neten sok mindent találni az anyós jelenségekről...vagyis gondokról..főleg a fius anyukákkal van ez a gond..

nekem fiam van és ugy néz ki egyszem kicsifiam lesz...de tuti fejbelövöm magam ha ROSSZ anyós leszek :)

egyébként érdekes mert mostohaanyóssal meg imádjuk egymást (jó persze neki nem a fia) ugyh végülis van egy rendes anyóskám is :D
Vendég
 


Sziasztok lányok!!!

Köszönöm a "részvétet" anyós ügyben! :lol:

Egyébként elárulok nektek valamit, én nagyon sokáig magamat hibáztattam a vetélésemért, hogy biztos azért nem maradt velünk a baba, mert annyira, de annyira utálom az anyóst!!!
És a legerősebb utálat akkor volt bennem amikor terhes voltam...elképzeltem, hogy fog gügyögni az én szépséges gyerekemhez....szóval hergeltem magam!
Azt gondoltam, ha az a gyerek megszületik, akkor én az anyóst a közelébe se engedem, mert jót nem tanulhat aztán tőle!
(szerencsére a páromékat nem ő nevelte hanem a nagymama, ezért ők normálisak lettek)

Aztán lassan megbékéltem vele, akármilyen is a gyerekem nagyanyja lesz, és biztosan szeretni fogja.
És elkönyvelem őt egy debil, sötét nőnek, akin sokat lehet röhögni, mert attól hogy idegeskedem minden tettén, beszólásán, egyre messzebb kerülök a teherbe eséstől...a stressz nem tesz jót.


Lituka-nagyon jól tetted hogy összehoztad apa-fiát. Anyósod szerintem azért tiltotta eddig őket, nehogy a kisfia jobban szeresse az apját, mint őt...tipikus.
Apósodék egyébként nagyon gavallérok voltak.

És még páran írtátok, hogy az anyós nem tudja elviselni, hogy a kisfiúk már nem őket "kényezteti" az anyagi javakat, ajándékot, esetleg virágot az asszony kapja már helyettük...hát ez is tipikus...féltékenyek és van is miért!!!
Én ha fiús anya lennék akkor biztos hogy megpróbálnék jóba lenni a menyemmel már csak azért is, hogy a fiam közelében maradhassak!!! Persze belátom nehéz látni, ha egy nő fiatalabb, szebb, esetleg jobb háziasszony mint én, és már az ő szoknyájába kapaszkodik a fiam, nem az enyémbe ... :lol:
Vendég
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: