Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok. Meglehet hogy ezen a csatin egy kicsit szokatlan, de en egy 28 eves ferfi vagyok, aki most tanacsot szeretne. Nem huzom sokat az idot, ugyhogy belekezdek.
Baratnommel, aki 22 eves, mar 2 lassan 2 eve egyutt vagyunk, szeressuk egymast, minden a legnagyobbik rendben.
A baratnomnek, mielott en osszejottem volna vele, volt egy nagy cisztaja, asszem 6 v 8 cm atmeroju, ami elrobbant benne, es egyik petefeszket kivettek emiatt. Idokozben helyrejott, osszejottunk, minden ok, errol kapcsolatunk elejen beszelt mar, tudok rola. Mar ott vagyunk hogy kozos jovot tervezunk, osszekoltozes, satobbi, viszont engem nyomaszt egy dolog, espedig termeszetesen a baba.
Azt szeretnem kerdezni, hogy egy petefeszekkel, lehet e normalis szules? A gyerek megszuletik, egeszseges lesz-e?Komplikaciok johetnek a szulesnel?
Mindezekert en nagyon aggodok, mert ugyebar a jovonkrol van szo, es egyikunk sem szeretne egy gyerek nelkuli jovot, mert ugyebar a gyerekben latom, es gondolom mindannyian latjuk a jovot.
Kerem...egy szaktanacs, hasonlo tapasztalat jol fogna, es kimondottan halas lennek barmilyen informacioert. Elore is koszonom..
 


Kedves Nightfly94!

Szeretnélek gyorsan megnyugtatni! Egy petefészekkel is lehet babátok, és a baba egészsége nincs semmiféle összefüggésben a petefészkek számával, és nem okoz további komplikációkat sem a terhesség során, sem a szülésnél.

A petefészek termeli a női hormonok egy részét, de az egyik is szépen megtermeli, ez nem akadály. A terhesség szempontjából még annyi petefészek szerepe, hogy ott érik meg a petesejt, de mivel egy nőnek többszázezer petesejtje van születésétől kezdve, egy petefészekben is bőven van elég pete a babához. Aztán megtermékenyülés után, a terhesség első 3 hónapjában fontos még a petefészek, mert az érett petesejtről visszamaradt sárgatest termeli a progeszteront, ami nagyon fontos a babának, de tök mindegy, melyik petefészekben van ez a sárgatest. Később nincs jelentősége, mert a magzatburok veszi át a progeszteron termelését.

A gyerek egészsége leginkább a ti öröklött genetikai állományotoktól függ, ritkán van baj.

Saját tippem még a babához: a párod egyen sok búzacsírát. Ég tudja, miért jó, de nekem eddig mindig bejött.

Sok boldogságot!

Zs.

Kép
 
 


Kedves Nightfly!

Csatlakozom az előttem szólóhoz, csak megnyugtatni tudlak: semmi köze nincs a baba egészségéhez a petefészkek számának. Amire esetleg befolyással lehet, az a fogantatás gyorsasága: lehet, hogy kicsit tovább fog tartani összehozni a babát, mint másoknál, de ez sem törvényszerű.

A petefészek kiműtése a méhet nem érinti, így a magzat fejlődésére már semmi hatással nem lehet.

Remélem, mihamarabb összejön a bébi.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Koszonom mindkettotok tanacsat, latom jartasok vagytok a temaban, ezert megbizom bennetek. Nekem azert volt fontos ezt megvitatni, mivel erosen nyugtalan voltam emiatt, nem tudtam pontosan mivel is jar, hogy mukodik, mivelhogy nem vagyok a noi kategoriaban. Nagyon remelem hogy igazatok van, hogy lehet igy is egy egeszseges babat osszehozni, erre az Iste nsegitsegere is szuksegunk van, mindannyiunknak.

Megegyszer halas koszonetem, nem feledem el...

Tovabbi tiszteletem...
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet:

 

cron