Új privát üzeneted érkezett!

Szeretném megkérdezni, hogy most a fogamzás napjától hány hetet kell pontosan számolni a gyermek születéséig. A horoszkóp miatt szükséges.
Névtelen
 


Szia Névtelen!
A megtermékenyüléstõl számítva 266 napig, azaz pontosan 38 hétig tart a terhesség. Könyvekben, de máshol is a baba korát 40 hétig követik, noha valójában csak 38 hetet tartózkodik az anyaméhben. Hogy ez miért van, ki tudja?
Ha még nincs meg a baba, de úgy akarjátok idõzíteni, nem biztos, hogy pont úgy jön össze, szóval nem biztos, hogy kellene esetleg még egy fél évet várni, csak azért, hogy a 9 hónap múlva megszületendõ gyermek pl. "szûz" legyen. Mert bizony általában ez nem szokott összejönni. Ha viszont már ott van a pocakodban, akkor sem biztos, hogy betartja az adott idõt, hisz megszülethet bármikor. Jó esetben kivárja a 37. hetet, hogy ne legyen koraszülött, de lehet, hogy a 41-42 hét fordulójáig húzza. Szóval ne vegyetek neki még horoszkópos bögrét Kép!

üdv:
Ágci

Kép
 
 


Kedves BMárti!
Azt hiszem, a szoptatás topikban írtad, hogy a fiad igazán tervezett gyerek volt, egy évvel a fogantatása elõtt leszoktál a dohányzásról. Mi kb. két hónap múlva tervezzük, hogy elkezdjük "hívogatni" a babát, ezért szeretném megkérdezni, hogy ezen kívül még hogyan készültetek a pici befogadására. Voltál-e valamilyen orvosnál, változtattál-e mást is az életmódodon, stb.
Engem szerencsére nem érint, ezért csak kíváncsiságból érdekelne, hogy a cigirõl való leszokáshoz elég volt-e annyi, hogy a tervezett babára gondoltál, vagy más módszert is bevetettél.
Katicabogár

Kati

 
 

Szia Katicabogár!

A babatervezést úgy kezdtük, hogy összeköltöztem a kiszemelt apukával, ami nem volt piskóta, mert másik városban éltem. Szóval kibuliztam az áthelyezésemet cégen belül, Budapestre költöztem, vettünk egy közös lakást, és elkezdtünk együtt élni. Szakítópróba gyanánt megszerveztük az esküvõnket, és mikor még ezután is szóba álltunk egymással, akkor ki is mondtuk a boldogító igent. Kép
Elõtte 1999. decemberében leállamvizsgáztam, és elkezdtem a cigi-elvonókúrát. Kénytelen voltam az összeköltözés elõtt belevágni, mert Életem Párja allergiás a dohányfüstre. Ehhez képest nagy elszántságra vall, hogy egy dohányzó nõvel kezdett... Kép Azután 2000. március 15.-én Budapestre költöztem (fellobogózták a tiszteletemre a várost! Kép), és elkezdtünk közös lakást keresni. Májusban beköltöztünk (addig Laci korábbi albérletében csöveztünk), és elkezdtünk berendezkedni, utána meg esküvõt szervezni. Szóval egyik zûrbõl a másikba, rohangálás, idegeskedés, cipekedés, stb. De azért mindebben már ott volt a családalapítás izgalma, és az elsõ perctõl akart, tervezett, várt kisbaba. 2000. decemberében abbahagytam a fogamzásgátló szedését, hogy a 3 hónap "tisztulás" meglegyen a március 24.-i esküvõig. Voltunk optimális családtervezésen is, de az egyszerûen nevetséges volt. Egy kedves hölgy kb. egy órahosszás beszélgetés során elmesélte nekünk, hogy hogyan mûködik a férfi, és hogyan a nõi test, és hogy hogyan lesz ebbõl gyermekáldás. Kép Két sokat megélt 30 éves felnõtt meghallgatott egy ált.iskolai osztályfõnöki órát, és kész. Kép Amikor a hölgy kedvesen elbúcsúzott, akkor megkérdeztem tõle, hogy legalább nõgyógyászhoz nem kellene elmennem elõtte?! Azt mondta rá, hogy az sosem árthat... Kép Na, elmentem, elmondtam a nõgyógyinak, hogy kisbabát szeretnék, manuálisan megvizsgált, csinált rákszûrést, és ellátott néhány jó tanáccsal. Olyanokat mondott, hogy nem szabad úgy nekiállni a szeretkezésnek, hogy most babát csinálunk, csak szeressük egymást az örömszerzés kedvéért, és majd lesz abból baba is. Meg azt mondta még, hogy el ne képzeljem, hogy ha kitalálom, hogy kisbabát szeretnék, a következõ ciklusban terhes is leszek! Egy éven belül nem akar panaszt hallani! stb. Na, ezek után nekem az esküvõ elõtti héten (biztosan a sok idegeskedéstõl) megjött, és azóta se... Kép December 23.-án meg is született a kisfiunk, éppen holnap 7 hónapos lesz. Kép

Azért én ha a mai eszemmel lennék 2 évvel fiatalabb, akkor mindenképpen csináltatnék labort, vérkép, vizelet, ilyesmi. Talán a háziorvosnál el lehetne intézni. Ugyanis a terhesség elején mindjárt elkezdtem véreset pisilni, amirõl utóbb kiderült, hogy valami ezer éves húgyúti fertõzés, ami tünetmentes volt, amíg a babavárás nem terhelte meg a szervezetemet. Márpedig néhány hetes terhesen azért elég necces antibiotikumos kezelésen átesni. Kép Ja, és a rubeóla meg a toxoplasma (?) védettséget se ártott volna ellenõriztetni, de azzal nálunk szerencsére nem lett gond.

A dohányzásról való leszokáshoz a Nikotinell tapaszokat használtam, akaraterõt meg a családalapításról való álmodozás adott. Kép Merthogy azért jócskán kellett akaraterõ még a tapaszok mellett is, mert a dohányzás nem egyszerû nikotinfüggõség, hanem szertartás és élvezet is. Már 2,5 éve nem gyujtottam rá, de még most is nagyon meg tudom kivánni... Kép Most meg az ad erõt a kísértésnek való ellenálláshoz, hogy tudom, egy slukkból lesz az egy szál, és abból a kettõ, három... doboz...

BMárti

BMárti
 
 


Márti Kép Kép ez igen!

Mi is terveztük a Petit. Csak nálunk fél év volt a tisztulási szakasz és onnan a negyedik ciklusban lett eredmény. Dokinál én sem voltam, pedig két macskánk is volt akkor. De ezeket a toxoplasma meg ilyen dolgokat csak azután tudtam meg hogy elkezdtem babanetet olvasni. Persze csináltattam tesztet.

Zsunya

 
 


Köszi, BMárti!

Kati


Sziasztok!

Zsunya! Én is csak utólag, és innen, a babanetrõl tudtam meg egy csomó mindent. Kép Igazából akkor azt is teljesen magától érthetõdõnek vettem, hogy ha nem védekezünk, akkor terhes leszek. Lehet, hogy azért is jött össze, mert annyira hittem benne? Kép

Katicabogár! Nincs mit, nagyon szívesen! Az enyémhez hasonlóan problémamentes terhességet, és gyönyörû kisbabát kívánok neked! Kép

BMárti

BMárti
 
 


Sziasztok,nekem van két nagy fiam az első házaságomból.Jelenleg mind a négyen nagyon várjuk egy kis testvér érkezését,már 1 éve.Pillanatnyilag a Kaáli Intézetbe járok.Van-e valakinek már innét tapasztalata?
 
 


kagnes

van az anyaságról topikban olyan, hogy Kaális párok fóruma. Esetleg nézz be oda.
Névtelen
 


Szia Névtelen,köszi szépen a segítséget,megtaláltam a Kaálisokat.Üdv
 
 


Sziasztok!
Leszögezném előre: fiú vagyok. A minap elterveztük, hogy babát fogunk "gyártani". Tanácstalan lettem néhány könyv miatt. Mikor célszerű nekifogni ennek a bizonyos gyártásnak a hőmérséklet függvényében? Amikor magasabb a hő (egyáltalán: mikor kezd emelkedni a testhőmérséklet, amikor megérett, vagy amikor már kilökődött a petesejt?) Ha a feleségem hőmérséklete 37 C fok közeli, akkor mennyi időm van még ebben a ciklusban?
Válaszokat előre is köszönöm:
Attila
 


Kedves Attila!
Ha jól értettelek, még egyáltalán nem szerelmeskedtetek babaprojekt okán. Kép (Vagyis nem áll 1-2-3 sikertelen év a hátatok mögött.) Ebben az esetben szerintem a legjobb akkor szerelmeskedni, amikor megkívánjátok egymást. Különben tényleg átmehet babagyártásba, aminek egy idő után lehet, hogy semmi köze nem lesz ahhoz az aktushoz, amit az egymás szeretése, kívánása jelent. Erotikából dugattyúzás lehet. Kép Eleget fogtok előre tervezetten szeretkezni, ha megérkezett a várt utód. Kép Örüljetek, amíg spontán élvezhetitek a szexet. Kép

Virág
Virág
 


Igen, először dolgozunk a projekten, olvastam én is a hosszú próbálkozásokat, de -lehet épp emiatt- nem adok lehetőséget a véletlennek, mindent tudni szeretnékKép
 


Hát ez a ti döntésetek. Kép Sok sikert hozzá. Kép
Virág
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: