Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

megprobalok egy kényes témŕt elinditani, tehŕt beszélgessünk arrol, amit sokszor hajlamosak vagyunk elhanyagolni mi nök a szülés utŕn, vagy a férfiak a "hibŕsak"?

Nektek mi a tapasztalatotok?

milla
milla
 


Hello!
Szerintem a nők és a férfiak egyaránt hibásak benne, ha ebből probléma lesz. Nálunk sok sértődés és önbizalomhiány fakadt belőle, hogy nem vártuk ki azt a (különben jó sok) időt, amire nekem a szülés után szükségem lett volna, hogy visszatérjen a régi kedvem.
Névtelen
 


hello, nalunk meg inkabb én voltam az, aki minnél hamarabb akarta, söt hianyolta a régi sexet.

kedvem valahogy most mintha nagyobb lenne, és szerintem még az együttléteink jobbak, mint azelött.

az ember fantaziadusabb lesz, mostanaban én kivanom a romantikat, összebujasokat.
de ez egyénileg valtozo, nekünk "szerencsénk" volt, hogy ilyen gyorsan sikerült ujra megtalalni ujra a vagyat.

Csak a parom birja erövel... :)

milla
milla
 

 
 

Szia Milla, megint én vagyok!!!

Az összebújhatnékom nekem is megnőtt (illetve megmaradt a terhesség óta), de ennek csak egy része történik a párommal, sok a családi babusgatás hármasban, meg csak mi ketten őbabaságával.
Lassanként azt hiszem, a babába vagyok szerelmes, egyszerűen imádom VALAKINEK a kis testét, a görbe lábait, a hordó hasát, a satnya vállait, a szűk mellét, a hurkás nyakát, cérnaszál karjait, na meg a gyufaujjacskákat, a kerek, piros almapofikat, a huncut-kópé arcát, a nyálzó-bömbölő-gurgulázó száját, a lapátfüleit, az alighaját stb.
Jó kis Ödipusz, mi?
Szia, úgy látszik, ez a mi magánvonalunk marad.
Névtelen
 


Ja, és még egy.
A gátmetszés elég rosszul esett, sokáig azt képzeltem, érzem.
Névtelen
 


Nekem is rengeteg gondom van a szülés óta ezzel a területtel. Azt hiszem, a szülés annyira megzavarta ezt az intim részét életemnek és a testtudatomnak, hogy azóta minden ebbe történő behatolást valahogy az orvosi elidegenedett vizsgálati módszerekkel csúsztatok egybe. Ezt nem akarom, de minél jobban küzdök ellene, annál görcsösebb vagyok.
Névtelen
 


hello,

nekem gatmetszés területén szerencsére nincsenek tapasztalataim, mert csaszarral szültem.
Azt hiszem, a következönél mar kérni fogom, hogy igy szülhessek, mert ha eddig "ép" maradtam alul, akkor jo lenne ugy is maradni.

Persze a következö még odébb van, de mar gondolkodom a dolgokon.
Meg azon is, hogy 2 gyerek utan is ilyen könnyü lesz-e visszatalani egymashoz?

Meg mi lesz ha nagyobb lesz a gyerek? ha bekéretzkedik az ŕgyba, vagy ha ne adj Isten meglat minket.
Mert az a gyereknek egy sokk is lehet, ha latja a szüleit szeretkezni.

az meg nekem még elképzelhetetlen, hogy majd räbizzuk a gyereket a nagyira és akkor usgyu neki, most vagjunk bele, mert van idönk egy kis együttlétre.

és azért is valasztottam ezt a témat, mert szerintem tul keveset beszélünk egymas közt erröl a témarol. és beszélni kell, mert különben néman leéljük az életünket és kiderül, hogy egy nagy sz... volt, ezért meg azért.
és menni férfi félremegy hasonlo okokbol...
Undoritonak tartom, de sajnos ilyen is van.

szoval kedves névtelen, remélem mas is bekapcsolodik a beszélgetésünkbe, jo lenne ha egy-két férfi-apuka is megjelenne... nem igaz?

milla
milla
 


Sziasztok, jo a tema. Sajnos ezzel legalabb annyian kuzdenek, mint mondjuk a szoptatassal, megsem mer rola senki beszelni. Nalunk eleg hosszu ideig tartott, mire ujbol nonek es nem csak anyanak ereztem magam. Arrol nem is beszelve, milyen iszonyu faraszto az elso nehany honap, akar ev is. Semmi kedvem nem volt szeretkezni, bar az osszebujas jol esett. Ez viszont a ferjemnek volt keves, ugyhogy egy ideig inkabb kerultuk egymast. Most mar rendbejottek a dolgok, de sokaig tartott es sok turelem kellett hozza.
Kamilla
 


Sziaisztok
Szerintem ti se nagxon tudtok mit írni a témáról, atól függetlenül, hogy megpróbáltátok.
Szerintem a szülés utáni szexben az a legborzasztóbb, hogy tényleg az a kilenc hónap plusz az elhatározástól számított néhány hét az amikor leginkább el tudod engedni magad az ágyban (vagy nem ott).
Korábban tök hülyeségnek tartottam ezt a mende-mondát, hogy a terhesség alatt a legjobb mert akkor nem kell sem attól tartanod, hogy teherbe esel, sem attól, hogy nem. Szóval annak előtte én nagyon jól megvoltam az ágyban a párommal és élveztük a terhesség alatt is az együtléteket. Viszont azóta tényleg bennem van: még korai lenne a második (Hajnal októberben született), hogy legyen a befejezés. Ez így nem ugyanaz. Alig várom , hogy elteljen ez a z egy évre tervezett üresjárat és a következő babával a hasamban újra tökéletesen el tudjam engedni magam.
Veronik
 


Sziasztok!
Mindenkit irigylek, akinek a terhesség alatt megadatott egy kis élvezet. Nálunk ez nem ment, mert már ott volt Ő. Viszont most, a szülés után 10 héttel megtörténhetett végre. Hát szerintem mindenkinek rá kellene szánnia magát, hátha neki is könnyebb utánna minden. Ani
Ani
 


Sziasztok!
Nekem más más tapasztalatom van a két lányom születése utáni ujrakezdésről. A nagyobbik császárral született, és bár hamar jól voltam nagyon nem kívántam még gondolni sem rá, talán ösztönösen védekeztem az átélt csalódás miatt. A pici viszont természetes úton jött a világra, a férjem is velem volt és a közös élmény mindkettőnknek sokat segített. A szülés pillanatától fizikailag is újra vonzódtam a férjemhez. Persze volt gátmetszésem, de elmúlt az érzékenysége, és a császár utáni sebhez nem is hasonlítható. Kedves Milla én nem akarnék megint császárt, ha azt kibírtad a másik is tetszene...
Csilla
Staudt Gáborné, Csilla
 


Sziasztok.
Nalunk en vagyok a " hunyo", mert csunyanak erzem magam a nagy hasammal, ami maradt + a felszedett kiloimmal, es ne mondja senki, hogy nem ez a lenyeg, mert tudom, hogy nem ez, megis, olyan idegenul lofralok a testemben, es nehez elhinni, hogy ezt a nyagy darab not a parom elfogadja.
Névtelen
 


Sziasztok!
Nekem a terhesség alatt nem volt jó a szex, sőt, a teherbe esésem első jele az volt, hogy sokkal kevésbé élveztem a szexet. Pedig akkor még nem is tudtam, hogy terhes vagyok! A szülés után viszont az orvosom tanácsára rendszeresen gáttornáztam (napi 100 gyakorlat, de 10 perc alatt megvan), és ezután jobb lett a szexuális életem, mint a terhesség előtt.
Krisztina
 


Szia Krisztina!
Elárulnád a gáttornádat? Nekem is nagyon kellene csinálnom (nem volt gátmetszásem), de nem jövök rá, hogyan?!
Ani
Ani
 


Sziasztok!
Krisztina légyszi ne hagyj minket itt. Én is kiváncsi vagyok agáttornára, azt hiszem szükségem lenne az erősítésre.
Veronik
Veronik
 


Kedves Ani!
Végre valaki, aki bevallja, hogy a babavárás alatt nem igazán történt semmi közte és a férje között.
Nálunk is ez volt a helyzet az első gyereknél (nagy ritkán, amikor összejüttünk, sem sikerült, csak szerencsétlenkedtünk a nagy pocak miatt) és most a második terhességemnél is ugyanez a helyzet. Kíváncsi lennék, hényan vagyunk?
anyabanya
anyabanya
 


Kedves Ani és Veronik!
Szívesen leírom a gáttorna lényegét. Nekem az orvosom azt mondta, hogy minden nőnek minden nap csinálnia kéne. Megkérdeztem miért, erre titokzatos mosollyal annyit válaszolt, hogy majd kérdezzem meg a férjem... (és igaza volt...) Én már lassan 3 éve gyakorlom rendszeresen. Szóval én napi egyszer, elalvás előtt szoktam csinálni az ágyban, mert így a legkényelmesebb. A hátamra fekszem, a lábaim térdben hajlítva felhúzom (mármint a talpam az ágyon marad, nem tudom, ezt hogy mondják tornás szaknyelven). Hirtelen sszeszorítom a hüvelybemenetem környékét, úgy, mint amikor pisilést vagy kakilást akarok erősen visszatartani, aztán elernyesztem. Ezt megcsinálom 90-szer, aztán pedig 10-et úgy, hogy szorítok, elszámolok 20-ig, és csak utána eresztem el fokozatosan (azt mondják az a jó, ha minél több "lépésben" jutsz el a teljes "elernyesztésig". Hát ennyi. Nekem kb. 8-10 percet vesz igénybe. Bár egyszerűnek tűnik, és gyorsan megvan, de azért elég fárasztó, szóval szerintem elég fokozatosan eljutni a napi 100-as adagig. A terheskönyvek kezdetnek 20-25 ismétlést ajánlanak. (Később rájöttem, hogy ha aktus közben is csinálom - persze nem ilyen mennyiségben, csak néhányszor - akkor az ernyesztés után sokkal erősebb lesz a vágyam, és a férjemnek is nagyon "kellemes") Remélem, sikerült segítenem. Sok sikert, lányok!
Krisztina
 


Köszönöm, hogy válaszoltál, este majd elkezdem az edzéseket. Egyébként valóban számít? Vagy te is csak azt tutdod mondani, ha kitartóan eddzünk majd rájövünk magunktól. Amúgy a párod tudja hogy "tornázol" vagy egyszercsak feltünt neki?
Veronik
Veronik
 


Szia, Veronik!
Szerintem számít. Lehet, hogy egy része "placebóhatás", de kit érdekel, ha egyszer használ? A párom tudja, hogy tornázom, néha még meg is mosolyog, mikor 10 perces "heverés" után kifulladva megszólalok, hogy hű, de kifáradtam. Ő is azt állítja, hogy érzi a különbséget. Ja, és állítólag a méhsüllyedés is megelőzhető ezzel. Majd számolj be róla, hogy nálad bevált-e! Kíváncsi vagyok.
Krisztina
Krisztina
 


Bocsi, hogy beleszólok. A szakszerű leírás alapján nem inkább hüvelytornát végzel? Ha jól tudom, akkor másként kell mozgatni a végbélizmokat és másként a hüvelyizmokat. Állítólag akkor számít már vki elég ügyesneek, ha a két mozdulatot el tudja különíteni egymástól.
Nekem elég nehezen megy, iszonyú fárasztó. Külön időt nem tudok rá szakítani, így a villamoson szoktam gyakorolni.

Más. A terhesség alatt nekem sem volt kedvem a szexhez. Nem tudom hogy csinálják azok, akik élvezni tudják az együttléteket ilyenkor, de vhogy kifejezetten zavart, hogy a csemete növekszik odabenn. Úgy éreztem, mintha kukkolna, vagy pedig a tilosban eveznénk :)
Kamilla
 


sziasztok, Hát az az igazság, hogy nekünk ugyan lenne kedvünk így a terhesség alatt a szexhez, de egyszerűen nem megy. A nagy pocak miatt nem sikerül, ahogy meg menne, úgy meg nem jó, csak bénázunk. Ki érti ezt?
anyabanya
 


Sziasztok


az első gyerekkel mi a hatodik hónapig bírtuk, utána már nem mertem, állítólag az orgazmus máhösszehúzódást idézhet elő, nagyon rosszul esett hogy a férjem mintha megkönnyebbült volna hogy eljött a pihi ideje. Pedig sok férfi azt állítja hogy a terhes nő szexuálisan sokkal de sokkal vonzóbb.. Mikor hazajöttünk a kórházból megölelgetett hogy mikor lesz már himi-humi, de a nagy lelkesedés ebben ki is merült, én unszoltam hogy na kezdjük már el 6 hét után újra. Rosszabb lett, a hasam lóg, hol jobbra, hol balra, egy tehénkének érzem magam, nem tudom elengedni magam, mindig az jár a fejemben, hogy eltakartam e rendesen a hasam, meg ilyesmik. Most megint terhes vagyok, de igazából úgy érzem ez megint csak jó indok arra, hogy ne kelljen szerelmeskedni. El vagyok keseredve, lehet hogy valaki örökké fáradt legyen? Vagy megcsalnak bennünket? A szívem mélyén azt érzem undorodik a hasamtól a plussz kilóktól, talán ez rettenti el, bár bőszen tagadja... Hát nem tudom. Ez van.
Névtelen
 


Cumiba épített digitális babalázmérő!
Néhány perc alatt megméri a baba hőmérsékletét. Kiváló minőségű
szilikonból és ABS anyagból készül! Nincs több sírás a lázmérésnél!
Ára: 4.790.- +posta (kb. 300.-Ft). Rendelhető E-mailen: gasparfe@freemail.c3.hu
Részletek: www.nexus.hu/babadigit
baba
 


Kedves Névtelen mamatársam!
Az én férjem is örökké fáradt (megjegyzem ezt kivételesen el is hiszem neki, mert embertelenül sokat dolgozik), arról nem is beszélve, hogy én is örökké az vagyok. A héten (két hónap óta) próbálkoztunk, és mivel én voltam felül, hát nekem sikerült a dolog, de ő hoppon maradt. Az "utólagos segítséget" meg nem fogadja el... (Vajon miért? :)
Hát ez van. Na majd a télen... Kölcsönösen sajnáltuk egymást, aztán jót röhögtünk (bár lehet, hogy kínunkban), és összebújva beszélgettünk egy jót. Bár ez nem pótólta az együttlétet.
Én nem igazán szégyellem magam a dagadó hasam miatt, csak a vastagodó combom zavar (ami ilyenkor a páromat nem zavarja). Hát ez van. Tényleg jó erről olvasni, hogy mások is küzdenek ilyen problémákkal - nemigen hallani erről, az emberek elhallgatják. Csak a szépet-és jót mesélik, hogy hű milíyen jó volt meg aktívak voltak és találékonyak és felpezsdült a szexuálias életük. Kérdem én hogyan? Lehet, hogy vennem kéne egy felvilágosító könyvet a különböző pozitúrák rajzaival megspékelve?

ui: Egyébként nem hiszem hogy túl rendes dolog itt hirdetni itt mindenféle lázmérőket. Ott van a hirdetési fórum, miért nem ott próbálkozol, kedves baba?
anyabanya
 


Sziasztok,

szoval a terhesség alatti szex-et szerintem a nök jobban kivanjak, kivéve ha a férfi nagyon ŕll a varandos nökre.

Nŕlunk a pŕrom az utolso pŕr honapban egy kicsit visszahuzodobb volt, mert biztos "lat" minket a baba...

majd egyszer az orvosnŕl is felvetettük a témat és kiderült, hogy olyan messze van a fejecskéje, hogy még csak véletlenül sem lehet elérni öt.
Majd mikor mar a kiirt idön tulhordtam a babat, akkor mindig javasolta az orvos, hogy "Tessék sürübben szeretkezni, mert akkor hamarabb elindul a szülés".

A spermiumnak van egy enyhe fajdalmakat elöidézö hatasa, de nem kell félni, attol még nem lesz spontan szülés, mert ha a baba jönni akar akkor ugyis jön, és az orgazmust pedig intenzivebben lehet megélni a terhesség alatt.
A babanak is jo érzés, hogy hirtelen összehuzodik körülütte minden és a mamanak jo a hangulata. :)

A terhesség utan pedig jöttek a csunya terhességi csikok, amik nem akarnak elmulni, meg a vagas is.
Persze a férjem mindig mondja, hogy mennyit fogytam, milyen szép vagyok, vonzo, de az embernek elég a tükörbe néznie, és maris ott a "VALOSAG".

Megcsalas? Szerintem, egy nö megérzi, hogy mikor csaljŕk. és elöbb-utobb ugyis kiderül... Nagy vigasz, nem?

De "inkabb" testi csalŕs, mint lelki, mert akkor a teste lehet hogy veled van, de a szive mar masé.
és erre sajnos nincsen garancia.
Ez mindenkivel megtörténhet, veled is, vele is és a legrosszabb, hogy a szerelem ellen mégcsak nem is tudunk ellenkezni. Nem tehetünk rola, ez egy érzés, jön, ott van, vagy elmegy, vagy marad és valakinek nagyon fŕj utana.

De ezeken nem szabad gondolkodni, mert csak megörjitik az embert. Mondjuk a férfiak "mostnemakarok"-sŕgŕn mŕr én is sokat gondolkoztam, mi lehet az oka. Azt hittem, ilyet csak nök mondanak.
Talan kérdezzünk meg egy férfit, de ne a férjünket, mert ö ugysem a vŕrt vŕlaszt adja. :)))

SZoval, terhességi csikok ellen mit tudnék tenni?
Kenem, tornazom, napozok, van még valami, vagy ez marad??

milla
milla
 


szia milla

stria ellen nincs megoldás. a terhességem második hónapjától kentem magam az iszonyat drága milupával, de a hasam iszonyú nagyra nőtt, volt már hogy másfél doboz nem volt elég 1 hónapra, de én kentem rendületlenül, mire a 7. hónapban egy reggelre úgy bestriásodott a hasam hogy azt hittem szétreped. nem hazudok a köldököm fölé ér a stria, elhalványodott, de ugyanúgy látszik. hirdetnek csodadolgokat, krémeket, kezeléseket, de az orvosok bevallották, hogy ez már soha nem tűnik el. állítólag a szolárium nagyon jól kifakítja a színét.
Névtelen
 


Kedves Milla!
Nem hiszem hogy megvigasztallak, de ez abszolút alkati kérdés (az orvosok szerint is). Az első terhességem alatt kentem a pocakomat minden este fürdés után, mikor mivel, általában Johnson's babaápoló volt itthon, de ha elfogyott és még nem vettem másikat, arckrémmel, kézkrémmel. Kb. 17 kilót híztam, és egyáltalán nem lett a pocakom striás. Most is babát várok, ugyanúgy kenegetem minden este babatestápolóval (ja elfelejtettem hogy kb. a hatodik hónaptól kesdzve reggel is bekentem). Egyenlőre még nem látni semmit, remélem, szerencsés leszek most is. A dokik azt mondják, hogy ez sajnos abszolút alkati kérdés, van akinek jó a kézrkém vagy akármi (lásd engem) és van akin a speciáélis stria elleni krém sem segít (lásd előttem szóló névtelen esetét).
Vagyis valószínűleg marad az, hogy kened a pocid és imádkozol... :)
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Milla!
Én most olvastam, hogy ha a striák megjelenésekor (amíg még lilás a színük) retinol tartalmú krémmel kened őket, akkor elmúlnak, de ha már fehérednek, akkor már semmi se segít. Nekem a mellem lett striás a terhesség alatt, pedig szorgalmasan kentem magam Fissan terhességi krémmel. A retinolt még nem volt alkalmam kipróbálni, de hátha segít.
Krisztina
 


Kedves Kamilla!
Igazad van, amit végzek az főként hüvelytorna, bár amikor csinálom, nemcsak a hüvelyem "tornáztatom". Tényleg lehet külön is tornáztatni a végbéltájat és a hüvelyt, teljesen igazad van. De ez a "külön tornáztatás" sokkal fárasztóbb, és az eredmény szerintem nagyjából azonos.
Krisztina
 


Krisztina, nem is tudod mennyire megnyugtatál. Mert a könyvekben azt olvastam, hogy meg kell tanulni külön érezni a két részt. És már kezdtem is elbizonytalanodni, hogy ha nekem összemosódik a két érzés, akkor vajon jól csinálom-e? Hatásos lesz-e így is?
Kamilla
 


Vissztérve a szülés utáni szexhez. Nekem az alakommal nem volt gondom és bár a férjemmel imádjuk egymást, vhogy mégsem olyan izgalmas már a nemi életünk, mint eleinte. Erőltetve nem megy, a spontaneitás pedig nem mindig akkor jön, amikor éppen ráérünk és a gyerek sincs a közelben.
Kamilla
 


Szia Krisztina

Elnezest a nem teljesen ide valo kerdesert.
De en eskuszok a fissan terhessegi kremre, most epp babat varok es altalam felkeresett boltokban nem talaltam. Meg tudnad irni nekem akar magan mailben is hogy te hol tudtad venni?

Hajnalka
Napocska
 


Kedves Hajnalka!
Sajnos ahol én vettem a fissan krémet, az a bolt már megszűnt, egyébként a Bajcsyn volt, az Arany János utcai metrómegálló környékén, egy kicsi sport-fittness bolt. Szerintem próbáld meg gyógynövény botokban vagy ilyen sport-fittness boltokban keresni!
Krisztina
 


Szisztok,szia hasas névtelen!
Még véletlenül se hidd, hogy ezzel a problémával egyedül vagy.
Nekem a babavárás előtt híresen szép hasam volt. egyátalán nem voltam gebe, de a hasamon járás közben például rendesen játszottak az izmok. Nem voltam durván kockás, nekem és másoknak is tetszett.
A szülés óta viszont nem tudtam visszanyerni a régi formám. Lustább lettem. Nem szélsőségesen, mert azt hiszem nem mindenki futja le a 10 km-t 5 hónappal a zsülés után( a tejtermelésnek már betesz ekkora táv, de ki akartam próbálni magam, aztán visszaálltam a 4-7 km-ekre), de mégis. A hasam kifejezetten nagy maradt. Kb olyan mint volt a negyedik hónap elején amikor még annak drukkoltunk a párommal hogy minél nagyobb legyen. A helyzett a páromat annyiból zavarja , hogy én panaszkodom miatta. de van még egy hátulütője, amit nem beyszélünk meg otthon. (remélen ebben segít majd a gáttorna, vagy hüvely). Mióta a hasam ilye laza hatalmasság lett szeretkezés közben, ha pozíciót váltunk levegőzik. Ez borzasztó hanghatásokkal jár együtt, ami nagyonde nagyon zavaró. Megoldás ha negyon figyelek magamra és megfeszítem a hasam, de választhatok: vagy szeretkezem vagy szerepet játszok. Sokkal jobb lenne ha a hasizmaim alaptónusa közelítene a korábbi állapotához.

Ha esetleg megtennétek, hogy időnként tornázzak, akkor köszi.
Veronik
 


Kedves Veronik!
Engem már közvetlenül szülés után is baromira zavart, hogy lóg a hasam. Azelőtt sose csináltam hasizom gyakorlatokat, de szülés után úgy döntöttem, hogy nem bírom elviselni, hogy négykézláb állva úgy lóg a hasam, mint egy üres tömlő. Olvastam egy könyvben, hogy ilyenkor ellenőrizzük le, hogy milyen a hasizmunk állapota: ehhez hanyatt kell feküdni, majd úgy csinálni, mintha fel akarnál ülni, de félúton meg kell tartani magad. Ebben a helyzetben meg kell tapogatni a hasad középvonalát, hogy van-e rés a jobb és a baloldali hasizom között (középen). Jó hasizomnál a két rész teljesen összeér, ha gyenge, akkor rés van közte, amibe egy vagy több ujjad befér. Na, gondolhatod, hogy nekem aztán vagy 4 ujjam is befért, így elkezdtem edzeni. Persze csak keveset, mert akkor még szoptattam is. Eleinte naponta csináltam 20-20 félig-felülést mindkét oldalra, később napi 50 "rendes" felülést, közben rendszeresen ellenőriztem a "rést" a hasamon, ami egyre szűkült, míg végül teljesen összezáródott. Azóta is szép lapos a hasam (kivéve bableves után), bár nem izomkockás, de csinosan lapos. Ajánlom neked is ezt a mindennapos, rövid kis hasizom tornát, mert tényleg nem nagy fáradság, viszont az eredmény óriási. Megéri. És jó tudni, hogy nemcsak nagy erőfeszítésekkel és izzadságos edzésekkel lehet elérni a jó alakot és lapos hasat! Mindent bele! Én drukkolok neked!
Krisztina
Krisztina
 


Kedves Csajok!

Örülök ennek a nyiltságnak!

Nálunk is vannak gondok a szülés óta. A legnagyobb problémát az okozza, hogy a lakásunk egyszobás. Képzelhetitek. A gyerekágy a fejünknél van, Bár tömör fa az eleje és Ubi nem lát ki, de a kedvünk csak nem jön elő. Ha pedig eladjuk a kiscsajt teljesen megbénit a "namostasztánvégrekötelezőegymásnakesnünk" érzés és azonnal elmegy a kedvem tőle. Szóval agonizálunk egy ideje és ez nem tesz jót tudom, de azt hiszem ezen csak egy lakáscsere segithet.

Garam

ui: Olyan csikos lettem, mint egy tigris, hiába kentem magam!!! Én nagyon csúnyának találom, de nem tudok ellene tenni, megpróbálom elfogadni - vagy legalábbis nem oda nézni.
Garam
 


hello,

ez a hasizom rés nézegetö igaznak tünik, mert én összehasonlitottam a pŕroméval.
Na most nala semmit nem éreztem, magamnal pedig megvolt az 1 ujjnyi.Mondtam, nyuljj oda, érzed?

Vŕlasz: fuj, de puha, mi az??
ennyit a férfiakrol. :))

Szoval matol torna van, esténként, JöN A NYŕR!!!!

u.i.: Nalatok is undorito érzés, amikor farmerba bujtok, begombolgoztok (nehezen) és elöl kibuggyan a has?? Nŕlam eléggé. Undorito.

De fogadjunk, ha a férfiak szülni tudnanak, mind megoperaltatna magat utana!

Ja, én még szexi tanga bugyikat is vasaroltam ujabban, amit eddig sosem hordtam. Hogy szexisebb legyek.
De tényleg megeröltetö behuzott hassal végigflangŕzni a lakasban, amikor még megszolalni is alig tudok, annyira koncentralok.
ennyit a nökröl...


milla

milla
milla
 


Milla imádom a stílusod, kérlek mesélj még...
Névtelen
 


Kedves Milla és a Többiek!
Én a "galád kivételek" közé tartozom, én szülés előtt nem mertem szűk farmert hordani, most meg vígan flangálok benne. De mentségemül legyen mondva, ezt a rendszeres, de nem megerőltető tornának köszönhetem. Tehát, mindent bele, lányok, nem ördöngősség a karcsúság elérése! (Ja, még elárulok egy apró "turpisságot": a fogyás sokkal intenzívebb, ha naponta 1-szer bekenitek a hasatokat valamilyen karcsúsító-narancsbőr elleni krémmel. Én csak kíváncsiságból próbáltam ki először azt a zöld színű, masszírozós flakonban lévő talán Bionsen narancsbőr krémet, és azt vettem észre, hogy tornával kombinálva olyan helyekről is lement a fölösleg - pl. combom -, ahonnan korábban sehogyan se akart. Ez a krém elég drága, de már 1 tubus után volt nálam eredmény - ez kb. 1-másfél hónapig tart ki, és most olyan 1400-1500 Ft körül van az ára. Aztán áttértem a Swiss Formula narancsbőrkrémre, ami ugyan 2500 Ft-ba kerül, de olyan nagy a doboz, hogy nekem 5-6 hónapig is kitart, pedig naponta kenem vele a hasam, fenekem, és a combom is. Fene se tudja, hogy ettől van-e, de azóta tartom a "formám" annak ellenére, hogy újra dolgozom, és ülőmunkát végzek - azelőtt így szedtem fel a combomra a fölös kilókat.)
Krisztina
 


Szia Krisztina és szia Garam!
Kriszti,
A hasréssel kapcsolatban egész biztos, igazad van már egyébként is feltünt, hogy két újjam is befér. Viszont azt jó tudni, hogy ez egy lehetséges ellenőrzőpont.
Garam,
Mi is egy szobában lakubk a lányunkkal. Egyelőre még az egyetem által biztosított szálláson. Nekünk az ad lehetőséget az együttlétekre, hogy gyakran kitolódik a napunk. Éjszaka Hajnal gyakran felébred csak úgy magától is, de arra még sosem kelt fel, hogy mi összebujtunk.
Veronik
 


Csajok, fantasztikusak vagytok, es ez nem rizsa!
Olvasom itt a szules utani gondokat-mintha magamt olvasnam - es ez ugy feldobott, hogy mas is ilyen csoro lehet ebben az ugyen, hogy vegre lett egy romantikus estenk !
Koszi igy kozvetve! Tan visszaterunk a regi kerekvagasba?
Névtelen
 


Kicsit egyoldalu a beszélgetés, nem?? Csak NöK!!!
Mi lenne, ha "egész véletlenül" mutatnank a parunknak, hogy nézdd mar, ilyen téma is van, és nem is kell a nevedet, cimedet sem megirni.
Van véleményed? nem nézek oda, de irdd mar meg a mindenit, mert nagyon érdekelne!!!

Szoval, kispapak FEL!!!
Cyber-sex...

milla
milla
 


Keves Névtelen!
Örülök a sikerednek!
Milla! Az én férjem sajnos nem olyan, aki hozzászólna ilyesmihez, de a többi kispapát én is biztatnám!
Krisztina
Krisztina
 


Kedves Mindenki!
A témához csak annyit szólnék hozzá, hogy minden önkritika, és egy nagy tükör titka, melybe merni kell időnként belenézni.
Amikor megkérdezték, hogy a terhességem alatt mennyit híztam, bevallottam kb. 16kg-t. Az orvosomtól,a védőnőig mindenki soknak tartotta, pedig nem voltam soha nagyevő. Csak azt nem tudták, hogy 60kg.-ról indultam, és 180cm magyas
vagyok. A szülés után (99 december)2 héttel már 67kg voltam -a fiam csak 2600g. volt, -, most 64kg vagyok. Minden nap kb. 15 percet tornázom, és nyár végén újra elkezdek futni (amit mindenkinek ajánlok).
Szerintem jó érzés, ha az ember párja büszke rá nem?
Egyébként én nem tudom egyáltalán hogyan lehet elhízni, amikor az ember egész nap ugrál a gyerek után?
Gabi
Gabi
 


Kedves Gabi !

Hát ez egy érdekes kérdés, hogy hogy lehet elhízni, ha egész nap a gyerekek után futkározunk. A legtöbb anyuka súlyfelesleggel küzd, köztük sajnos én is. Én a terhesség alatt mindössze 7 kilót híztam, ami egyáltalán nem mondható soknak, bár sokan úgy tartják hogy szoptatás alatt lemegy a felesleg, hát ?! én mindig szoptatás alatt hízok meg, pedig nem eszek sokkal többet, persze a tejtermeléshez állítólag kell a plussz energia, úgyhogy valamennyivel többet eszem, tudod inkább legyen rajtam felesleg, de legyen tejem is. Persze nem kell ész nélkül enni, nem is eszem, de azért a kilók jöttek. Sajnos a terhesség előtt se voltam nádszál karcsú, a terhességet már eleve felesleggel kezdtem.
De szoptatás után bele adok anyait-apait és le FOGOK FOGYNI ! Fontos a elhatározás !
Különben én mindig vékony voltam, 43 kg. ( kb. 150 cm. magas vagyok ) aztán orvosi vélemény kikérése nélkül elkezdtem gyógyszert szedni
( anteovin ) na 2 hét alatt hipp-hopp rám jött 10 kg. Pedig egyáltalán nem ettem többet. Régebben annyit ehettem amennyit csak akartam és mégse híztam meg ! Aztán a gyógyszer szedése után a hormonjaimat rendesen össze zavartam, egyszer már a orvos rendbe hozott, aztán csináltam egy drasztikus fogyókurát, ( egy hónap alatt 15 kg. ment le ) na és azzal megint össze zavartam mindent. Azóta ha csak kajára gondolok már gyarapszom is ! Tornázni nem igazán tudok
( gerinc probléma ) de valahogy jó lenne egészségesen, nem drasztikusan lefogyni.
Ha valakinek van jó tapasztalata, azt örömmel venném ha megosztaná velem.

Bocsi hogy a témától így elkanyarodtam, de úgy gondolom a férfiakat nagyon vissza tartja ha a feleségüket könnyebb átugrani, mint körbe szaladni. Persze én csúnya dolognak tartom, ha a férfi emiatt távolódik el a feleségétől.
Kellene megértés a részükről. Persze a anyukának is ha már nem szoptat akkor meg kell tennie mindent már a saját maga érdekében is hogy újra jobban nézzen ki. Persze van olyan is, aki nem tud lefogyni, de ez már másik téma.

Várom mindenkitől a hatásos fogyókura trükkét. Vagy inkább nyíssunk ennek a témának egy új oldalt ?

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Szia Szilvy!
Nem egészen ide tartozik a kérdés de császárral szültél??Mert én is alacsony vagyok 150cm körül és engem nem is engedtek természetes úton szülni,meg se próbáltam !!Igaz ,hogy nagyok voltak bennem a gyerkőcök (Lala 4400, Levi pedig 4500 )de úgy szeretnék egyszer simán szülni szerinted van esélyem ?? Ha még egyszer terhes leszek egy fél szem Maternát se veszek be ,mert állítólag attól lettek ilyen óriás bébik !!
A fogyókúrás ötletek engem is érdekelnének !!Igaz nem vagyok elhízva de kb48 kg vagyok de azért 3-4 kg-t le kéne faragnom.A hasam a legrondább ,mint egy leeresztett lufi ami még csíkos is !!
Sziasztok :
Szilvia (de ezentúl nevet változtatok ,mert már olyan sok Szilvia van,hogy össze fogjuk keverni )
Az új nevem =Nanácska ( ez a lányom beceneve volt de,most,hogy már nagy lány lett3 és fél éves ki kéri magának,hogy ő Lauraés nem Nanácska)
Nanácska
 


Sziasztok,
fogyókúrát enm tudok ajállani, az nekem sosem jött be csak a mozgás. Ha valakinek gerinc problémája van két dolgot javasolhatok:
-1 keressen meg és megmaszírozom( ingyen és bérmentve)
-2 próbálja ki a Calanetics típusú tornákat
Veronik
 


Szia Nanácska !

Én három gyereket szültem természetes úton, első szülésnél a orvos nem akart engedni természetesen szülni, (az Ő mérése szerint 148 cm. vagyok csak,) állítólag a medencém is nagyon szűk, erre megmondtam a orvosomnak, hogy anyám egy fejjel alacsonyabb nálam és négyünket szült meg rendesen. Mondtam a orvosnak ha nem enged rendesen szülni, akkor másik orvost fogok keresni, na ekkor Ő szép piros filctollal a első oldalra bejegyezte bekarikázva, felkíáltó jellel, hogy 148 cm. Na végül sikerült rábeszélnem, hogy legalább had próbáljam meg, hát 2 napig vajúdtam, mivel nem tágultam egyáltalán, de nem adtam fel és simán megszületett a kisfiam, igaz nem volt óriás bébi ( 2665 gramm ) a orvos belátta hogy felesleges lett volna császározni. Második babámat is simán szültem, bár Ő nagyobb súllyal született 3050 grammal, ott a UH-os ismerősöm is azt tanácsolta, hogy császárral szüljek, mert nem fogom tudni megszülni, de aztán mégis simán megszültem, harmadik babámmal már fel se hozták a császárt. Őt rettentő könnyen szültem, percek alatt kint volt. Expressz bébinek hívták, délután 5 órakkor azt mondták hogy majd csak másnak fog megszületni a babám, úgyhogy még haza is akartam menni, de már nem engedtek, 6 óra 35-kor kellett CTG-re mennem, de a szülésznő nem rakta rám egyből mivel elment előtte vacsorát osztani, másik kismamát vett fel, na a CTG-t csak 7 órakkor tette rám és ott hagyott egyedül, 7 óra 10 körül hirtelen megindult a lányom, sehol senki én egyedül voltam csak a szülőszobába, mire arra jött egy szülésznő addigra a lányom feje már kint volt, burokkal együtt. Egyből nagy rohanás lett, a lányom 7 óra 15-kor már kint is volt, ez volt a leggyorsabb szülésem. Egyszerűen el se hittem hogy ilyen hamar megszültem.
Hát lehet hogy Neked harmadikra nem engedik a természetes szülést 2 császár útán, na meg Neked nagyok voltak a babák. De azért próbálkozz!
Persze ha azt mondja a orvos, hogy a baba érdekébe múszáj a császár, akkor nem ellenkezem.

Az orvosom különben azt mondta, hogy állítólag előírás az, hogy 150 cm alatt kötelező megcsászározni.

Második babámmal én is szedtem a Maternát, szerintem is nagyobb babák születnek tőle.

Azért majd ha eljön a ideje, akkor kérdezd meg a orvosodat, hogy ajánlja-e a természetes szülést, de ha nem akkor se keseredj el, a lényeg az, hogy a babának is jó legyen.
Van egy ismerősöm Ő csak kicsivel magasabb nálam és 4200 grammos babát szült símán, csak az a baj, hogy császáros szülés útán már nem igazán szeretik természetes úton levezetni a szülést.
De azért kívánom, hogy át éldd Te is a természetes szülést.
Bár sokan meg a császárra esküsznek, az biztos hogy a babának jobb úgy megszületnie.
Mikorra tervezitek a harmadik babát ? Most jutott eszembe van egy ismerősöm, aki két császár után simán szült és Ő is alacsony !!! Úgyhogy esélyed van, de akkor tényleg jobb ha nem szeded a Maternát, csak a előírt vitaminokat.
Szia Szilvy

VERONIK !

Sajnos a gerincemnek nem hiszem hogy használna a maszírozás, (gerinckopásom van, régebben a orvosom egy erős nyomással vissza rakta a helyére, iszonyatósan fájt, de utána sokkal jobb volt. ) De azért köszi a felajánlást.
Tényleg a bébi őrző még érdekel ? A Keres-Kínál rovatba írtam róla.

Szia Szilvy
Szilvy
 


Szerintem a fogyókúra megbeszéléséhez indítsatok új témát. Itt maradjunk a szexnél.
Névtelen
 


Szia Szilvy!
Köszi a biztatást egyből jó kedvre derítettél!!
A következő csemetét majd két év múlva szeretnénk vagy egy kicsit később.Mert most eléggé kitölti az életemet a Lala és a Levi 23 hónap korkülönbség van köztük !!
Egyébként az én anyukám is alacsony és ő is simán szült engem (3600gr)voltam. Talán majd nekem is megadatik ez a lehetőség!
Nem lenne kedved talákozni velünk? Most mi elutazunk két hétre de ha visszajöttünk akkor megbeszélhetnénk valamit persze ha neked is van kedved hozzá. Mi a második kerületben lakunk de végül is bárhová el tudunk menni .Elég nagyok már , és sokat szoktunk mindenfelé csatangolni.
Szia írhatsz emilben is :
Nanácska
Nanácska
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet:

 

cron