Új privát üzeneted érkezett!

Most internetezem másodjára. Baromi izgalmas.Van egy két és fél éves kislányom, ezért néztem meg mi is van a babaneten. Hamarosan lesz otthon saját internet-vonalunk. Addig is írjátok a hozzászólásokat a kappanhajról és az elsárkányosodásról, rendkívül szórakoztató olvasmány.
Nálunk egyébként nem volt féltékeny a férjem a kislányunkra, sokat segített a csecsemőgondozásban és a házimunkában is. Arra sem panaszkodott, hogy sárkányosodnék. Hálás is vagyok neki mindezért.
Dóra
 


Szia Évi!

Kétszer szültem, mindkétszer minimális gátmetszéssel (nagyok voltak a babák), de szerencsére egyáltalán nem fájt a seb. A második szülés után a szüloszobárol tolókocsiban toltak ki. A doki a hazamenetel napján mondta, hogy hat hétig ne éljünk házaséltet, aztán rám nézett : "De három hétig semmiesetre se." Hát én azt alig bírtam kivárni. Próbálkoztunk, de nagyon fájt, így abbahagytuk. Aztán a kontroll után megint, akkor is nagyon fájt, de összeszorítottam a fogam, nem mutattam ki, csak a kedvesemre figyeltem. És csodák csodája kezdtem élvezni a dolgot. A fájdalom kb csak 1 percig tartott. Aztán még néhány együttlét és a kezdeti fájdalom is elmúlt. A második szülés után elég sokáig volt folyásom (4-5 hét), kicsit viszkettem is, így nem is igen eroltettem az újrakezdést, aztán kaptam a dokitól hüvelykúpot és minden oké lett velem. Az elso együttlétnél eléggé meglepodtem, mert fájni nem fájt, de nem is élveztem, Úgy éreztem magam, mint egy marslakó, aki kívülrol látja az egészet. Egész vicces. Aztán a következo alkalom már jobb volt, és mostmár fél év után olyan az egész mint "újkorában".

Szóval fel a fejjel, lesz ez még jobb is.

Panna
Panna
 


Sziasztok !

Kriszti vagyok .Újként kapcsolódom be ,először is üdvözlök mindenkit .
Én ugyan még nem szültem , ez az első terhességem .A 24. hétben tartok . Szeretném , ha adnátok valamilyen tanácsot , főleg ha már gyakorlottak vagytok a témában . A probléma a férjemnél kezdődik :amióta terhes lettem , nem kívánja a szexet velem . Úgy értem egyáltalán nem . Havonta egyszer nagy nehezen sikerül rábeszélnem , de már szégyellem magam az örökös "nyaggatások" miatt . Ugyanakkor rém aranyos , állandóan bújik , puszilgat , simogat , csak azt hallgatom , hogy nagyon szeret . Szerintetek mennyire normális ez ?
Egyáltalán valaki esetleg közületek járt már hasonló cipőben ?És ha igen , mit lehet ilyenkor tenni , ugyanis nekem ugyanúgy van szexuális vágyam , mint a terhességem előtt . Vagy lehet , hogy én vagyok telhetetlen ?
Kérlek segítsetek , mert már egyre nehezebben viselem a dolgokat . Köszi !
Kriszti .
Kriszti
 

 
 

Szia Kriszti!

Szerintem tök normális dolog, ami a férjeddel történik, valószínüleg attól tart, hogy kárt tesz benned vagy a babában. Pedig nem így van, állítólag, az orgazmus érzete szinte elringatja a babát. És azt is pozítívan érzékeli és fogja fel, hogy a szülei szeretik egymást. Ettől függetlenül, ha a férjedet nem tudod meggyőzni, ne erőltesdd, maradjatok a finom és hosszas simogatásoknál és csókoknál...

Ha megszületik, majd lesz neki is vágya, csak akkor meg erőd és energiád nem lesz erre... Jó esetben nincs igazam....Kép))

Szóval, ne félj, nem tőled undorodott meg, csak fél.

Puszi:

DIa
Dia
 


Szia Kriszti!
Nagyon ismeros amirol írsz. Az én férjemnél is volt ilyen helyzet, és nehezen tudtam belole kiszedni, hogy mi a baj. Aztán elárulta, hogy fél, hogy kárt tesz a magzatban, ezért inkább nem is közeledik. Aztán valahogy megértette az érveimet, de, hogy oszinte legyek, nem volt az igazi.Aztán engem már a 25. héten eltiltottak a sextol, mert kinyílt a méhszájam. Ez volt decemberben. Most meg már ugye itt a május, o állandóan nyaggat, már 8 hetes a babuci, de bár megpróbáltuk nem az igazi a dolog.
Úgyhogy meséld el a férjednek, hogy használja ki a lehetoséget amíg lehet! Mert aztán lehet, hogy hónapokat várhat a következore...
Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Dia , megfogadom a tanácsodat , semmit nem erőltetek , úgy veszem észre , ez már nem lesz jobb . Nagyon szeretem a férjem , lehet , hogy épp ezért ilyen nehéz . Legalább annyit megtudtam , hogy nem csak az én férjem az egyetlen , aki teljesen megváltozik pszichésen a terhesség alatt . Reménykedem , hogy szülés után visszaáll az eredeti állapot , habár nem írtok biztató dolgokat . Még valamiről szeretném , ha megírnátok a véleményeiteket :nem tudom , volt-e valamelyikőtöknél papás szülés . Arra lennék kíváncsi , hogy ha már most a 9 hónap alatt így áll a párom a szexhez -amit valahol azt hiszem megértek , csak nem értek vele egyet -akkor vajon egy szülési élmény mit váltana ki nála . Vagy ezt is embere válogatja ? Talán van ebben is tapasztalatotok .
Nagyon köszönöm a hozzászólásaitokat , komolyan segített elkeseredésemben .
Kriszti .
Kriszti
 


Szia Kriszti!

Amit most él át a férjed, nem előjele annak, hogyha bent lesz a szülésnél, akkor végképp megundorodna tőled...
Az én párom ott volt végig (13,5 óra volt a szülés az indítástól, aztán 1,5 óra varrás) és mindent premier plánban látott, mert ő segített az egyik lábamat tartani. És egyáltalán nem undorodott meg tőlem, sőt, azt mondja, hogy azóta még jobban csodál és tisztel, meg szeret. És a babát is, mert szerinte ez az élmény az őhozzá való viszonyulását is pozitív irányba befolyásolta.
Egyébként szerény véleménye szerint élete legnagyobb, legfantasztikusabb és legszebb élménye volt a lánya születése.
Ami szerintem a legfontosabb, az az, hogy semmiképpen se erőszakold, ha ő nem akar ott lenni, akkor inkább menjen be veled a mamád vagy valamelyik barátnőd. És ha útközben úgy gondolná, hogy ő inkább kimenne, engedd meg neki, ne tartsd vissza.Egyébként gyakran félnek attól a pasik, hogy rosszul lesznek vagy hogy nem fognak tudni semmit se csinálni az érdekedben. Na, rosszul nem lett az én párom se, pedig egy puszta vérvételtől elájul normális esetben. És a szülésznők szerint a legtöbb férfiú tényleg nem lesz rosszul.
A segítséggel kapcsolatban: már az is eleve segítség, ha ott vannak, hátha még beszélnek veled, fogják a kezed, megitatnak, támaszkodhatsz rá, megmasszírozzák a hátad, mutatják a légzést, stb., stb., stb.

Szóval, szerintem, ha hajlandó rá, menjen be, ha nem, ne erőltesdd, mert akkor nagy a fenti félelmed esélye.

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok Lányok!

Bocs, hogy eddig nem jártam erre, de a másik topicban már pedzegettük ezt a témát.
Évi!
A lányunk már 11 hetes és mi sem akartuk megvárni a 6 hetet, de nem mertük a " dolgot" erőltetni, mert nekem nagyon fájt a sebem lévén nemcsak vágtak, repedtem is. Így ahogy Geri irta, addig mással helyettesítettük /Szerencsére ritka megértő férjem van/
A 6. hét után próbálkoztunk, de tényleg csak azt, mert nagyon fájt. Közben nekem is lett valami fertőzésem, kaptam kúpot, akkor meg ugye nem is lehet.

Jelentem most a 11. hétre kialakultak a dolgok / a férjem mondta írjam meg, hogy lekopogott a szomszéd a fűtéscsövön / egyszóval olyan mint régen.KépUgyhogy kitartás és szorgalmas gyakorlás.

Geri! Most, hogy már a gyerkőc átalussza az éjszakát, talán fáradt sem leszel annyira. Hajrá!

Kriszti! Nálunk is bennt volt a férjem amit ő akart, nekem meg nagyon sokat jelentett, de nemkell, hogy bármit is lásson, mert a krtitikus résznél a fejemet fogta. Azt mondta nagy élmény volt, nem rázta meg és azóta jobban szeret /ezt ő mondta, azért, hogy kibírtam /

Légy türelmes a férjeddel, lehet tényleg fél, hogy baja lesza babának. sok esetben a nők nem akarnak pont emiatt házaséletet élni, tehát lehetne ez akár fordítva is. Persze gondolom nehéz lehet, kiindulva magamból, mert én a terhesség alatt meg voltam kergülve, tiszta szexmániás lettem.Szóval neked is kitartás!


Üdv: Pankamama
Pankamama
 


Sziasztok,
mi mindkét terhességemnél úgy a hatodik hónaptól nem csináltunk semmit... Egyszerûen nem találtunk olyan pózt, ami mindkettõnknek jó lett volna (vagy legalább az egyikünknek...). Aztán meg jött a baba, és most, a második gyerek születése után (pedig még tavaly született) itt állunk, és EGYSZER SEM szeretkeztünk még!!!!!! Pedig nagyon szeretjük egymást. Normális ez??!
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Akár az is lehet, de ha akarsz, írj, így névtelenül még a dologról, mert lehet a háttérben olyasmi, ami nem biztos, hogy jóóó....

Egyébként meg az a véleményem, hogy minél előbb tegyétek meg, mert minél tovább vártok, annál nehezebb lesz, ráadásul erre mindenkinek szüksége lehet...Főleg egy stresszteli, rosszabb nap után tud nagyon jó lenni.Kép

Puszi:

Dia
Dia
 


Kedves Dia, köszönöm a gyors reagálást.
Pillanatnyilag ott tartunk, hogy már nagyon jó lenne, csak épp összeszedtem vmit, (hogy hogyan????? nem nõgyógyászati fertõzés, mert a kenetvizsgálat nem mutatott ki semmit, a bõrhgyógyászaton vett kenetemnek meg nyolcadikán lesz meg az eredméyne) és pillanatnyilag arra várunk, hogy ez elmúljon. Viszketek mint a rühes kutya. (bocs)
A háttérben? Sok-sok munka, NAGYON SOK, fáradtság, idegeskedés. És persze: egy idõ után, az ember má egész jól megvan nélküle... Kép Nem is hinné, hogy már nem is hiányzik.. Aztán, amior egy este odabújsz, hogy megsimogasd a hátát, mindketten rádöbbentek, hogy ó, de mennyire hogy hiányzik... Csak az a fránya viszketés ne lenne...
Névtelen
 


Nekem is volt ilyen ok nélkülinek tuno viszketésem az elso szülés után. Nem volt kimutatható fertozés. Aztán az orvos felírt egy gyógyszertárban készítendo kúpot, amiben valamilyen hormon is volt, mert szerinte a szoptatás miatt volt ez a viszketés. Eleinte csak szex után éreztem, aztán állandósult. De a kúp teljesen helyrehozott (10 napig kellett használni). Ezt állítólag csak végszükség esetén adja, mondjuk elotte tényleg sok mindent kipróbáltatott velem, és minden csak átmenetileg segített.
A második szülés után is volt ilyen probémám, de ez hamarabb elmúlt, valamilyen hormon tartalmú krémtol (talán Lorendin) de ezt nemszapad szoptatás alatt sokáig használni 1-2 nap). Egyébként szinte minden barátnom átesett hasonlón a szoptatás alatt.

Kátya
Kátya
 


Kriszta!

Próbáltad elcsábítani a férjed? Amikor jön haza este szépen terített asztal, a lakás, a kád széle tele gyertyákkal, finom vacsora, lágy zene, stb. Nálunk ez bevált, ritkán vetettem be, de sikerrel.
Még egy ötlet. Az én párom meghallgatja, ha valami okosságot felolvasok neki az okos noi könyvekbol, újságokból, aztán lassan elhitte, hogy ezzel nem ártunk a babának. Egyébként ha meszetlenül kezdesz aludni mellette (jó indok, hogy jön a meleg) és háttal odabújsz hozzá, szerintem biztos nem tud ellenállni.

A szülések minket is hihetetlen módon összehoztak, és még nem találkoztm olyan pasival aki elrettent volna a feleségétol a szülés miatt.
Egy ismeros lánya Svájcban hozzáment egy hithu muzulmán palihoz. As elso szülésnélvitte be a feleségét a korházba, és mivel ott annyira általános volt az apás szülés ot is betuszkolták a szüloszobába. Amit ugye neki a vallásamiatt nem lehetne. Olyan hatással volt rá a felesége, meg a gyerek születése, hogy azóta még két apás szülésük volt. Ami azért nem semmi.

Kátya
Kátya
 


Névtelen!

Akkor minden oké!!! Nyugi, a már-szinte-nem-is-hiányzik érzés azonnal elmúlik majd, ha rendbejössz. (Esetleg a gumit kipróbálhatnátok, ugye azzal nem fertőzöl, még ha van valami, akkor sem...).

Puszi:

Dia
Dia
 


Kátya !

A felolvasósdit én is gyakorlom , nem a legnagyobb eredménnyel , eddig még nem volt hatása .
Ami a "bevetéseket" illeti , lehet hogy nevetni fogsz , de én már maszturbáltam is a férjem mellett egy ágyban , ő pedig mindössze zavarban volt . Úgyhogy akkor ez számomra rém megalázóra sikeredett . Kezdeményezni azóta nem merek . Szerinted ?!
A meztelenül alvás sem jött be még eddig , a hatás csak annyi volt , hogy : "én édes kismamám" , meg hogy én vagyok a boldogsága . Egyáltalán létezik , hogy valakinek ennyire ne legyen vágya ? Volt hogy rajtakaptam az internet előtt szexképeket nézegetni . Velem akkor is abszolúte semmi . Lányok mi ez ?!
Pankamama ! Neked sincs valami egetrengető ötleted ? Sajnos rám is jellemző lett a szexmánia , egyenesen kezdem magam szégyellni miatta .
Nagyon szexi cuccokat még nem próbáltam , de valahogy nem hiszem , hogy a mostani méreteimen jól mutatnának . Rosszul gondolom ?
Dia ! Egyébként ő szeretne a szülésnél bent lenni , de mindezek után mégis rengeteg kétely támadt bennem ezt illetően . Erről amúgy még nem beszélgettünk sokat .
Köszönöm a válaszokat !

Kriszti!
Kriszti
 


Találtam egy pár jó oldalt:

Fájdalmas érintkezés
[url=http://www.extra.hu/lighthouse/eges14.html" TARGET="_top]http://www.extra.hu/lighthouse/eges14.html[/url]

[url=http://www.szexologia.hu/" TARGET="_top]http://www.szexologia.hu/[/url]

[url=http://www.szexterapia.hu/szexterapia/" TARGET="_top]http://www.szexterapia.hu/szexterapia/[/url]

[url=http://www.pszichologia.hu/" TARGET="_top]http://www.pszichologia.hu/[/url]
bigacsiga
 


Sziasztok,
lehet, hogy tényleg a hormonok miatt van... Majd nyolcadikán kiderül, mit mondanak a bõrgyógyáaszaton. Iszonyatos viszketés hámlással egybekötve. A szeméremajkakon meg ott ahol a szõrzet kezdõdik. Kínomban már le is borotváltam.
Egyébként lassan mintha múlóban lenne...
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Azért örülök, hogy így felfutott ez a topic, mert lám mindenhol van valami és egymás történeteiből erőt meríthetünk. KépÍgy tovább, irjatok szorgalmasan.

Kriszti!

Azt akartam még kérdezni, hogy terhesség alőtt milyen " étvággyal " bírt a párod?

azért nálunk is volt olyan amikor a férjem kérdezgette, hogy biztosan nem ártunk? Nem lesz baja a babának?
De aztán mindig megnyugtattam, elmagyaráztam az anatómiát és meg is nyugodott. Lehet azt finoman is csinálni, terhesség alatt nem kell akrobata elemeket csinálni.Szerintem variáld ki, hogy milyen póz lenne az amiben elhiszi, hogy nem tud ártani és beszéld rá, hogy próbáljátok ki.

Névtelen! Nem váltottál mostanában mosóport vagy tusfürdőt? Amúgy ott lent mit használsz? Ugyanis allergiás reakció is lehet a viszketés oka pl. formalin érzékenység.

Üdv:Pankamama
Pankamama
 


Dóra!
Légy üdvözölve itten. Hogy miröl irjunk?
Kappanháj növekszik, sárkányosodásra meg neked kell folyamtosan ügyelni.

Kriszti!
Szerintem normális, hogy vágyad van, és nem szégyen kuncsorogni, ne add fel. Az elsö babánál valoban meglepö tud lenni az ember élete párjának elváltozása. Biztos minden ffi másként éli ezt meg, és gyanitom, hogy késöbbi terhességek alatt normálisabb lesz a helyzet. Szerintem kell kuncsorognod, és kezdeményezned is. És ha másként nem megy, megprobálni az összebujásokat kihasználni, és olyankor akár csak petting felé terelni a dolgot. Meg kell tanulnia testileg is elfogadnia téged, most is.
Együtt szülés. Azt mondják, van pasi, akinek nem jo (átmeneti impotencia. meg van, aki rosszul lesz a vértöl). Nekünk mindig erösitette a kapcsolatunkat. Elöször azért megrázo élmény. Mindenesetre beszéljetek rola néha, ezt a párodnak is emésztenie kell, de azt tudom mondani, hogy nagyon jo dolog.
Minden eszközzel pedig erösitsd a kapcsolatotokat, a kommunikáciot.
hogy megtanuljon most is nálad keresni.
üdv: Zsolt
Zsolt
 


Szia , Zsolt !

Nagyon örülök , hogy egy "apuka" véleményét is olvashatom a témában . Meg is ragadom az alkalmat a további kommunikációhoz . Persze minden férfi más és más -ezt tudom . Úgy érzem a párom kezd sokkal közelebb kerülni hozzám szellemileg most a babavárás alatt . Gondolom ez egy jó pont , igaz ? Gondoskodóbb és odaadóbb is mint valaha . Egyébként mi kicsit korán kerültünk össze , két éve ismerkedtünk meg . A babát pedig még nem terveztük . Lehet , hogy itt hibáztunk , de mindezek ellenére én úgy érzem ő a tökéletes boldogság számomra . Mégis felébredt bennem a félelem , van-e a szexnek olyan ereje , hogy őt esetleg elveszíthetem ? Lehet , hogy hülyeség ilyesmire gondolnom , de talán van valóságalapja . Te mint gyakorlott apuka , hogyan vélekedsz erről ? Egyáltalán mennyire jó erőltetni a dolgokat , ha ő azzal nyugtat , hogy nem is kívánja a szexet , eszébe sem jut , teljesen leköti a babavárás . És bevallotta , hogy hat hónap alatt még egyszer sem kívánt meg . Pedig párszor már szeretkeztünk , nagy nehezen .Attól pedig fél , hogy túl durva lenne hozzám , és kárt tenne valahogy . Na most ezek után mi legyen ? Mennyire jó az "erőszak" ?
Egyáltalán vissza lehet ilyen mértékben tartani a szexuális vágyat ,hiszen látom , hogy vágya az komolyan nincs . Vagy esetleg valami másról lehet szó ?
Meg vagyok ijedve . Hogy lehet ebből kimászni ? Vagy mégis törődjek bele ?!

Kriszta .
Kriszti
 


Kriszti!

Nekem szerencsém van, mivel olyan pasit sikerült kifognom (mindig azt mondja, hogy belenyultam a tutiba), aki elfogadja a nok lelkizos világát, ezért sokmindenrol gond nélkül lehet beszélgetni. Neki is voltak idonként aggályai a 2x9 hónap alatt, de végül szerencsére mindig elfogadta az én álláspontomat, ahogy a gyerekekkel kapcsolatban azóta is hallgat az én noi megérzéseimre.
Nagyon mások vagyunk, vannak olyan párok ahol a terhesség alatt egyik fél sem igényli a szexet, vagy csak az egyik nem, de én még nem találkoztam olyannal, hogy a terhesség alatti szexhiány miatt ment volna tönkre egy kapcsolat.
Nem tudom, milyen volt a szex köztetek ezelott, milyen a kedvesed hozzáállása a szexhez, de egy férfi biztos kibír több hónapot szex nélkül. A szexképek tényleg szex képek voltak, vagy inkább playmate szeruek? Mia Playboy-t gyakran együtt nézegetjük, olvassuk, bár szexen kívül, nem ez a "bevezeto". Jó az, ha ezeket nem kell titkosan kezelni egy palinak. Mondjuk egy ÖKM-nek már nem feltétlenül örülnék. Mi lenne, ha ilyen esetben a férjed mögé állnál és el kezdenéd szó nélkül simogatni, maszírozni a hátát. Ez persze csak ötlet, szituációtól is függ.
A maszturbációról csak annyit, hogy az elso babásságom alatt én is elég gyakran éltem vele, mivel eros szexigényem volt (állítólag ez a nemi szervek vérbosége miatt is van), úgyhogy ezt ne szégyeld. Bár a férjednek direktben lehet, hogy tényleg nem hatott túl izgatóan. Ha nem változik köztetek a helyzet élj ezzel, biztos könnyíteni fog rajtad.
Szerintem egy kismama is tud szexi lenni, ezért ajánlottam például azt, hogy o a hátadat, csípodet lássa, amikor fekszel mellette. Próbáltál vele orális szexet létrehozni, puszilgatásból, pettingbol kiindulva? Akár úgy is, hogy egyoldalúan csak neki jó, o jut el a csúcsra? Talán ha így újra belemelegszik a szexbe, másra is rá tudod venni.

Bocsánat mindenkitol itt a kicsit erosebb megfogalmazásokért, de bizonyos esetekben hátha segítenek a konkrétabb ötletek, tanácsok is.

Azt tudom, hogy a babaság alatt a no ezerszer több odafigyelésre, gyengédségre vágyik. így egyáltalán nem vagy könnyu helyzetben. De ha végképp semmi hatása nem lesz a próbálkozásaidnak ne görcsölj ebbe bele, örüljetek a babának, beszélgessetek róla, menjetek barátok közé, moziba, vacsorázni, játszatok társasjátékot, kártyázzatok, kirándulgassatok, szülés után erre úgy se lesz sok lehetoség.

Ha minden kötél szakad vegyétek ki videotékából a Lesz ez még így se címu filmet, bújjatok össze és szórakozzatok jól.

Kátya
Kátya
 


Kátya !

Azelőtt minden rendben volt , talán én mindig kevésnek tartottam . De komolyan maga a szex számomra tökéletes vot . Úgy tudom ő is elégedettnek érezte magát . Inkább ő bírta már ezelőtt is jobban szex nélkül . De igazatok van , jobban oda kell figyelnem kettőnk kapcsolatára , és többet kell beszélgetnem a párommal . Nem igazán lelkizős típus , de legalább odafigyel rám . A konkrétabb dolgokat tekintve : nem , még igazán nem próbálkoztam a dologgal . De köszi az ötletet .
Az odafigyelés és a gyengédség megvan , ez a nagyon hosszú simogatásokig és puszilgatásokig nyúlik naponta többször is . Ezzel nincs baj .Csak nem támad fel benne közben a vágy .Itt van a bibi .
Ezek után még megpróbálok pár dolgot , ha nem marad más , majd sakkozunk !

Köszi a tanácsot !
Kriszti .
Kriszti
 


Kriszti!

Bevezetödre tömondatokban:
Örülj. Ragadd. Más.

Ha közelebb kerültök, az jo. Lesz is rá szükség az uj élethelyzetben. Ugyhogy valoban jo pont.
Hány évesek vagytok, hogy érted, hogy korán kerültetek össze? Nem hibáztatok, sokan nem tervezik a babát. Lehet, hogy ezért szaporodott ilyen szépen el az emberiség.
Szex ereje, hogy elveszitheted? Igazaábol az csak a ráadás. Ha elveszited, akkor az másutt történik.
Finoman talán jó eröltetni. Egy kapcsolatnak ki kell birnia, hogy a felek mindig tudjanak jelezni, ha igényeik vannak.
A 6 honap soknak tünik, még a 6 nap is... De nem vagyunk egyformák. Találjatok uj formákat. Pont a szexualpszihologusok oldalain irták, és a valoság is közel áll hozzá, hogy a hetek elörehaladtával, egyre inkább a finomabb formák, petting jön elötérbe. Meg tényleg, ha te vagy felül, nem tud megnyomni. Meg vannak simogatások, olyan alkalmak, amikor arra törekszel, hogy a másiknak legyen jo, és viszont. Probálkozz bátran az emlitett uj dolgokkal!
Lelemenyesnek kell lenni. Azt gondolom, hogy a vágy nem a simogatástol támad, az vagy van, vagy nincs. Máskor meg van anélkül is..
Ne add fel.
Ha Krisztina itt lenne, a dróton, mesélhetne neked.
Hogy másról van-e szo, azt egyeb vislekedésböl lehet lemérni. Ha egyre közelebb kerültök, az azonban jonak tünik. Szükség lesz a baba körül forgo életben egymás támogatására. Nem tudom, de a ffiaknak is meg kell érniük a gyerek fogadására, elfogadására.
Ne legyél megijedve. Az egyetlen iránytü a szeretet, és eszköz a komommunikácio.
üdv
zsolt
Zsolt
 


Zsolt!

Igazad van , a legfontosabb mozgatóerő egy kapcsolatban a szeretet , legalábbis az egyik legfontosabb . De nálam a szex ugyanolyan fontos szerepet tölt be , vagyis egyik a másik nélkül nem létezik . Komolyan minden bajom van , ha nem kapom meg az "adagom" -bocs , nevezz szexmániásnak . Olyankor idegbeteg vagyok , nem találom a helyem , depressziós leszek .
Talán azért nem jött be a hat hónap alatt nálunk a finomabb szeretkezés és a petting , mert eddig ezt egyikünk sem gyakorolta . Komolyan , nem is tudom , hogy egyáltalán mi szeretkeztünk-e valaha , vagy a párom tud-e szeretkezni - nálunk a szex az szex volt . Már bocsánat .
Ezért is furcsa , hogy most egyszerre neki nincs vágya felém . Az önbizalmam meg egyre csökken , valahogy nincs rendjén ez így . Depisebb és depisebb leszek . Létezik vajon terhesség alatti impotencia a férfiaknál ? Talán a végén pszichológushoz kell vinnem ?
Amúgy ő 36 éves , és első baba lesz az életében .
Az "egyéb viselkedések" tökéletesen rendben vannak , sőt ! Gondoskodóbb és törődőbb mint valaha . Egyszóval nem zárom ki a dolgot , de akkor a férjem a legjobb színész a világon . Vagy mondta ezt már más nő is ?
Olvastam az archivot , hol vagy Krisztina ? Úgy látszik , nekünk Krisztináknak már csak ez jut . Talán majd karácsonyi ajándéknak remélhetek valamit ?!
De komolyan Zsolt , normális szerinted , hogy megalázónak érzem az állandó visszautasításokat?
Ne adjam tényleg fel ?
Azt hiszem , holnap megpróbálkozom egy pezsgős fürdőzéssel , és imádkozom . Jó ötlet ? Már magam sem tudom .
Köszi a biztató sorokat . Ja , szerinted hogy lehet kiküszöbölni a szülés utáni ilyen irányú problémákat ? Vagy lehet , hogy addigra nekünk már úgyis mindegy ?

Kriszti .
Kriszti
 


Kriszti!

Megértelek, a másik oldalrol ismerem ezt. Csak semmi bocsánat. Az a helyzet, hogy nem lehet eleget gyakorolni, tudod, jo pap holtig tanul. És minden izét fel kell fedezni. Ha eddig nem, akkor majd ezután.
Nem tudom, még eddig csak a papás szülés utáni impotenciárol hallottam, de egyiket sem tapasztaltam. Megkérdeztem páromat, hogy mire emlékszik az elsö babavárás alatt, de nem érzékelt ilyesmit, mint amit irsz. Azt tudom, hogy meglepö volt elöször a testi elváltozás, és tudatosan kellett figyelni, hogy ez ne érzödjön.

Hogy miért nincs, azt nem tudom. Az odafigyelés növekedése? Nem tudom, hogy szinesz-e, azt neked kell érezned. Olyankor szokott lenni a fokozott egymásra figyelés, ha vmi kizökkenti az embert a megszokott kerékvágásbol, és uj szemmel látja az értékeket maga körül.

Krisztina? máj 23-ra van kiirva, otthon van, nincs netközelben. Lassan már mindennapos, de még egyben van. Biztos fog elöbb utobb jelentkezni, és szerintem jol megértitek majd egymást, mert tényleg Krisztináknak ez jut, ugy tunik. Azért ne add fel. Normális, hogy megalázónak érzed, ez érzékeny terület. Te, és nem probáltál egy intim, és öszinte pillanatban rakérdezni, hogy párod szerint ez miért van? És hogy csak irántad, vagy általában van-e?

Pezsgös fürdözés. Vigyázz, másképp nézel ki most, mint egyébként! Biztos jo a hangulat, de a vágy mélyebbröl jön, ne hidd, hogy csak látványra vannak programozva a ffiak (ök se). Nem ötletek tudnak megoldast adni.
Szülés után? ha emiatt van, gondolom visszaáll idővel a normális állapot, de a baba körüli teendök miatt joval kevesebbet fogtok ráérni, és sokkal fáradtabbak lesztek.

üdv
zsolt
Zsolt
 


Zsolt !

Azért megpróbálom .
Persze , hogy kérdeztem . Egyszer azt mondta , nem tudja . Máskor azt , hogy most inkább apukának érzi magát , aggódik , nehogy valami baj legyen . (A kilencedik héten begörcsöltem , mentő vitt be a kórházba , de elmúlott mire odaértünk . Nem sikerült orvosilag kideríteni az okát . )
Azt is mondta , hogy zavarja , hogy itt van bennem a baba , főleg hogy már látható is . Olyan érzése van szex közben , mintha kukkolná a pici . És ami szörnyen esett : hogy bevallotta :ez alatt a hat hónap alatt csak egyszer kívánt meg -(akkor is részeg volt ). Szerinte ez általában van , és valóban nem veszem észre , hogy kielégítené magát .(Amúgy 174 magas vagyok , és 68 kg .) Viszont most két hetet nem voltam itt , hazamentem nélküle Magyarországra (mi Németben lakunk ) . Ma belekukkantottam a számítógépbe , a két hét alatt minden nap el vannak tárolva a hardcore-os képek az internetről . Tehát maga a szex érdekli .Képzeld , naponta több órát itt ült a gép előtt és -gondolom- maszturbált . Erről mi a véleményed/véleményetek ? Tehát mégis csak irántam ilyen .
Legutoljára április 1-én voltunk együtt , most meg már május közepe következik , ez katasztrófa .Lehet hogy nagyon csúnyának talál , de ezt nem meri megmondani ? Ő nagyon tapintatos , tudom , hogy megbántani nem akarna ezzel .
Az alatt egyébként mit értettél , hogy ha "valami kizökkenti az embert a megszokott kerékvágásból" ? A babavárást például , vagy valami egészen mást ? Bocs , de komolyan nem értem .
Röviden-hosszan ennyi . Most többet tudsz és látsz .
Lassan már unalmas leszek ezen az oldalon .

Köszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Sziasztok!
Ehhez most nem adom a nevemet, bocs. De kiakadtam.
Tegnap akcio kozepette a parom kifejtette, hogy a gyerek tekjesen tonkre teszi a melleimet (szopi), es mar csak arra jok, hogy na mindegy mire a tema szempontjabol. Kicsit kaikadtam magamban, hogy lehet valaki ennyire elszallt bunko.
Elt at valakin ilyet??????????????????
En meg szepen lasan folyogatok, orulok minden centinek, aztan ez van.
Hideg viz.
Névtelen
 


Sziasztok,
ma megtudtam a kenetvételek eredményét, szóval minden negativ (komolyan elkezdtem rohogni, amikor olvastam a papiron, hogy gonorrhea negatív). Szóval nõgyógyászatilag negatív, bõrgyógy/nemibetegileg negatív, most akkor mi van? Vki itt mondta, hogy lehet, hogy hormonális így szülés után, rá is kérdeztem a dokinálm, azt mondta, lehetséges. Mehetek vissza a nõgyógyászatra. Nem emlékszem, ki írta, hogy vele is volt ilyen. Mit kaptál rá? Kúpot, kenõcsöt?
Végül is már elég jól rendbejöttem, mindenféle gyógyszer nélkül, de azéárt még viszketek...
Névtelen
 


Kedves Névtelen 1!

Hát, igen kedves ember a férjed...

Képzelem, milyen érzés lehetett... Te mit reagáltál?

Dia
Dia
 


Kriszti!

Igen. Lehet, hogy zavaro a baba, a tudat. Mi is nevettünk rajta sokat, hogy mit is lát a lányom elöször a papájábol, ahogy beköszönget neki...
Lehet, hogy nagyon félt téged tudat alatt. (ld görcsölés) Ez is létezö dolog, és az átlagos ffiember tehetetlen.
Persze hogy érdekli a szex. Nincs rajta csap kitalálva, hogy el lehessen zárni. Szoval egyszerüen kérd meg, hogy mégis veled együtt csinálja. Tudod, hogy szüksége van rá, de jobban szeretnéd, ha együtt lenne. De szeretettel tedd! Aztán meg, hogy is mondjam, uj modok.. szoval ápold néha le. Tudod, a farkat gondozni kell..(bocs, ez itt egy nyilvános hely).

A másfél honap nagyon sok. A 6 nagyon. Én nem birnám.

Kérdésed a kerékvégásrol. Akármi. Tehat egész másként, nem a megszokott modon tekint az ember a párjára, egészséges gyerekeire, ha pl. ismerösi körben meghal márol holnapra ok nélkül egy 8 honapos baba. Vagy bármi más, ami az élet értékére várátlan módon rávilágit. Ebben az értelemben kicsit határterület a babavárás is. De lehet más is mögötte. Pl. uj emberi kapcsolatok, amik uj nézöpontot adnak a nap mint nap melletted élö ember megszokottól eltérő meglátásához. Megérinti egy másik nö, és emiatt újra értékel téged. Vagy akár csak a lehetösége, és emiatt másképp lát + még a baba.
De csap az nincsen.

üdv Zsolt
Zsolt
 


Szia , Zsolt !

Elgondolkodtató voltál . Köszi a nyíltságot , ezentúl jobban oda fogok figyelni az én kis drágámra . Komolyan nagyon szeretem .
Amúgy bejött a dolog . Nem élesben : ő azt szerette volna . Valahogy nem akartam , pedig nagyon kívántam . Tudod ,úgy zavar , hogy ki akar rekeszteni a szexuális életéből . Az önbizalmam meg a béka fenekére süllyedt , ráadásul én sem érzem magam már annyira nőiesnek . Így meg aztán pláne . A belévetett bizalmam is egyre lohad . Hiába történt valami , most az jár a fejemben , csak azért csinálta , hogy fogjam be a számat . Szóval most már nekem is rém nehéz .
Ez a "csap" dolog érdekes , de roppant találó .
Amúgy én sem bírnám .
Azt tudom , hogy elveszíteni nem akar engem /bennünket , azt is , hogy nagyon szeret . A többit meg talán sosem tudom meg .
Na erről ennyit .
Köszi mindent .

Kriszti .
Kriszti
 


Sziasztok!

Kedves Névtelen! Nagyon sziven ütött, amit írtál és nagyon sajnálom, hogy a párod "elégedetlen". Én igyekszem minél gyakrabban meztelenül járkálni a férjem előtt, hogy szokja az új formámat és ez nagyon jól bevált. Én már a szülés után beszélgettem vele a változásokról és akkor bevalotta, hogy attól félt, hogy zavarni fogja őt a szülés utáni testfelépítésem. De most, hogy megvan a pici még gusztábbnak talál mindent rajtam, mint korábban. Pedig ő egy borzasztóan maximalista ember. A terhességem alatt felkészítettem arra lelkileg, hogy a testem nem lesz a régi szülés után és szerintem ennek is köszönhető, hogy most így áll hozzá. Meg ennek a gyönyörű kislánynak itt a kezemben. Szóval beszélgessetek róla, hogy mi nem tetszik és fogattasd el vele az új formádat mindenféle prktikákkal. És NE SZÉGYELD A MELLEIDET, mert szerintem az a legszebb, amiből szoptatnak ill vha szoptattak. A többi pedig csak sallang.

Puszi:

Geri
geri
 


Sziasztok,

van egy érdekes, témához kapcsolódó cikk a HáziPatika.com-on. Érdemes elolvasni:
[url=http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=20001020003345" TARGET="_top]http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=20001020003345[/url]
Névtelen
 


Kedves Viszketos Nevtelen!

Idonkent nagyon meglep, hogy hanyan kuzkodunk ugyanolyan bajokkal honaprol honapra. Nekem is van jo par gyerkocom en is viszkettem mint a ruhes kutya. Sok mindent kiprobaltak rajtam is mig vegul elkuldtek specialistahoz. Aki nekem Katyahoz hasonloan hormontartalmu kenocsot adot, a hormon ami kenocsbe van osztogen. Alliolag mig szoptatunk nem termeli kello mennyisegbe szervezetunk es emiat alakul ki viszketegsegunk. Meg csak par napja hasznalom , de sokkal elviselhetobbek a napok. Ha meg megvan problemed kerdez ra nogyogyaszodra, hatha hasznalna neked is.

H
ui.: Bocsanat nagyon regi motoros vagyok erre de ilyen intim bajaimmal nem ohajtom felvalalni nevemet.
H
 


Kedves régi motoros H! Kép
Én is csak azért nem írom alá, mert igen régi motoros vagyok itt...
A helyzet az, hogy rendbejöttem. Mindenféle kence nálkül. Bár elég sokáig tartott a dolog... Remélem nem jön ki semmi ilyesmi rajtam mégegyzser, mert megbolondulnék a vakarózástól.
Szóval úgy néz ki, hogy tényleg valami ilyesmi, hormonáls gond volt, mivel ahogy írtam is, se a nõgyógyászati, se a bõrgyógyászati kenetvétel nem tenyésztett ki semmi oda nem valót. A bõrgyógyász mondta is, hogy lehet hormonális.
Na megoldódott magától, remélem, ez ügyben többet nem kell írnom nektek Kép.
Ui: Tetszett a megszólításod...
Névtelen
 


Sziasztok,

még csak kezdo babanetezo vagyok, de érzem, hogy gyorsan bele fogok jönni. Nekem már nagyok a lányaim, 4 évesek, most született testvérük. Stefi 3 és fél hónapos. Nagyon klasszul fogadták a lányok, szeretik nagyon, egy problémájuk van: Stefi csak egyedül van. Osztoszkodni meg nagyon nehéz.
Nálatok ( nagyobb ikreknél, vagy saját tapasztalat alapján ) mi újság a veszekedéssel ?
Tünde
Névtelen
 


Tünde, látom megtaláltad az ikres topicot is, oda írok választ!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Talán most visszakanyarodnék a topik címéhez...
Ti hogyan bírjátok szex nélkül? Akinek pl. eljár dolgozni a férje. Nem vagyok "fehérmájú", de havi 2-3 nekem kevés. Pedig nem jár el más városba dolgozni a férjem. Egyszerüen kifárad minden estére, én is sokszor a gyerekektöl. Normális ez, vagy sejtsek a háttérben valakit?
Szerintetek?

Maradnék névtelen.
Névtelen
 


Szia, Névtelen!
Szerintem is elég nehéz ügy ez, fárasztja őket a munka, a gyerekek is, nem csodálom. Sokszor engem is. Nekem is kevés a havi 2-3. Az a legnagyobb gond, hogy idő se nagyon adódik rá a gyerekek miatt, valamelyik folyton a nyakunkon van. Ti hogy oldjátok meg ezt a dolgot? Emellet tudom, hogy Ő is kívánná, de elég kevésszer jön össze.

Emese
Névtelen
 


Ismeritek?
A korosztályok szexxel kapcsolatos problémái így alakulnak:
- a fiatalnak van kivel és van mikor, de nincs hol
- a kisgyerekesnek van kivel és van hol, de nincs mikor
- az idősnek van hol és van mikor, de nincs kivel

Hát, szép kilátások...
Névtelen
 


Nevtelen,Neked milyen igazad van...
udv
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Ti nem vettetek olyat észre, hogy két szülés után "leszállt" a méhetek?
Nekem hiába volt már 6 hónapja a császár, néha igencsak fáj közben. Oké, a férjem igen tekintélyes szerszámmal rendelkezik, de akkor is..
Ilyen régen nem volt.
Ezt komolyan kérdezem.

Reni
Reni
 


Szia Reni!

Nálunk az a gond, hogy a peteérés után baromira tud fájni a hasam szex közben. Minél közelebb vagyunk a menses-hez, annál jobban. Van úgy, hogy alig lehet hozzám érni. És nem tudom, hogy mitől van.

Más:
Mi általában a férjemmel csak hétvégén találkozunk, mert évek óta vidéken dolgozik. Hát gyerekek, hétvégén alig várjuk azt, hogy este legyen. Mostanában egyre inkább azt látom, hogy meg van értem bolondulva, habár az okát nem tudom. De azért van úgy, hogy nem bírom ki míg hazaér....

Kati
kati
 


Hát kedves mindenki, itt az alkalom hogy egy új felvetésről csámcsogjunk. A babám 6 hónapos. A szülés óta 3x volt szex a férjemmel. Nem akarja. Én meg igen. Mindhárom az én kezdeményezésemre történt- szerintem csak azért hogy hallgassak már. Azt állitja nincs senkije, de nem kivánja a szexet, fáradt és sok a munkája. Meg hogy engem sem kiván mert meghiztam, (bezzeg nézzem meg XY-t aki milyen jól néz ki a szülés után is), meg hogy őt undoritja az hogy szoptatok a mellemből, és ő képtelen úgy szeretkezni hogy közben csordogál a tejecske, és hogy mikor megpuszilta a múltkor is, akkor érezte rajta a lányom nyálát????

Na kérem, mit szóltok ehhez? Van ilyen, vagy készüljek fel a legrosszabbra, hogy van valakije???
Vagy én vagyok nimfomán???
Névtelen
 


Ja és még annyit- most olvasgattam visszafelé, hogy nálam totál az volt a helyzet mint Krisztánál, a 6. hónap után nálunk sem volt szex.
Névtelen
 


Nem jutok szóhoz! Ha valaki ilyet mondana nekem, hogy undoritja a szoptatós mell, meg hogy 6 hónappal szülés után dagi (a bezzegröl nem is beszélve) hát elövenném a sodrófát, de legalábbis nem hagynám szó nélkül. Az ilyen férjeket kellene egy rezervátumban összezárni, hogy ott kedvükre túrhassák az orrukat meg fogdoshassák egymásról a bolhákat.

Hála Istennek, hogy az én párom miota terhes vagyok még jobban kiván (azóta jobban megnéz egy kismamát, hogy de szép, mint egy "normális" nöt) és nem hiszem, hogy utána nagy gondok lennének vele. Kipp-kopp.

Kedves Névtelen, dehogy vagy nimfomán! Nehogy már még neked legyen büntudatod!
Pocok
 


Névtelen!

Persze hogy zavaro tud lenni a tejci. Eleinte kifejezetten szokatlan. Többedik gyerek utan viszont jelentem, hogy nem is olyan rossz dolog... finom.
Szegény lányom a 9 honapos eszével nem is érti néha, hogy hiszen ez az ö territoriuma...

Pocok!
A bolhák nagyon jok! Egyre inkabb tetszik ez a vad, ösztönös, olthatatlan férfigyülöleted. Olyan mélyröl jön, hogy már élvezem. De tényleg. Kép

üdv: zsolt
Zsolt
 


Sziasztok!
Nálunk is szünetelt a szexláz attól kezdve, hogy a páromban tudatosult, hogy tényleg kisbaba van a hasamban. kedvesen és aranyosan de kitért a dolog elől. Nagy nehezen tudtam kiszedni belőle (mert borzasztóan nem akart megbántani), hogy ő is úgy gondolja, hogy olyan mintha a baba is ott lenne.
Ja, e mellett az én hormonjaim az égbe vitték a libidómat. Gondoltam, mad szülés után. Na akkor meg én voltam fáradt, nyúzott, a kicsi mindig "akkor" sírt fel stb. És őt is zavarta a szivárgó tejecske. Tipikus "madonna efektus". A gyermekem anyja nem lehet a szexualitásom tárgya.
Nos a gyereknevelés mellett az imádott pasim pszichéjét is gyógyítgatom.:-)
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Sziasztok,

El vagyok képedve!!!
Nem attól, amit leirtatok - bár kissé mellbevágott - hanem attól, hogy én ezt a dolgot még sosem gondoltam végig vagyis nem gondoltatták velem végig. Úgy látszik nekem baromi nagy szerencsém van a férjemmel és a szexulis életünkkel...
Nekem még sosem mondta, hogy zavarja a tejcsi vagy bármi más, ami megváltozott a terhesség és a szülés óta!! Lehet. hogy rá kéne kérdeznem?? Zsolt, Te mondtad a feleségednek? Egyébként hogy viszonyulsz a szoptatáshoz?

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Bobita!

Valoszinüleg igen figyelmes férjed van.

Hehe, hogy mondtam-e? Mit, hogy zavaro-e? Figyelj, ha valamit simogatsz, majd huzamosan képenspriccelnek tejjel, akkor az .. ujszerü elem.
Jo, ez nevetésbe fulhat, de más, mint elötte. Mondjuk a csöpp lányom nyála nekem nem visszataszito.
Azt hogy érted, hogy hogy viszonyulok? Nem, én magam nem szoptatok... De hogy érted?

zsolt
Zsolt
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: