Új privát üzeneted érkezett!

Húszéves lány

Tudod te mi van a titok mögött, amiért ennyire titkolja? Nem, dehogy is tudod, csak feltételezel. Az a könnyebb út, hogy õ esetleg milyen terhet cipel a lelkében, az kit érdekel.
Szarjál bele a világba, az a legjobb. Gázoljál át mindenkin ugyanígy.

Csak majd jó néhány év múlva, tíz-húsz év múlva tudjál a tükörbe nézni.....

Tercsi
Névtelen
 


HUUUU, DE ELSZABADULTAK AZ INDULATOK...

Kedves "Huszeves",

Nem gondolod, hogy Teged ov az anyukad?
Es valoban olyan dologtol akar megkimelni, ami nagyon fajna Neked?

Kedves Tercsi,

Valoszinu ugyanarra gondolunk Te is es En is. Lehet, hogy "Huszeves" erdekeben marad titok, az ami titok!
De akkor is, egy kicsit finomabban!!! Miert kell Ot sertegetni???

Udv, ZoliApu.
 
 


GONOSZ TERCSI! Kép

CSAK RONTOD ITT A LEVEGÕT! Kép
Névtelen
 

 
 

Kedves X.Y! Szeretnék a témához hozzászólni.JÓ lenne a másik fél véleményét is meghallgatni, mert egy megromlott kapcsolatban mindenki megsérül és mindenki kicsit áldozatnak érzni magát, ebben a verzióban te vagy az Áldozat. Felmerült bennem egy pár kérdés. Mit nevezel te alkalmi kapcsolatnak? Azt írod nem voltál józan, amikor a gyermek megfogant. Gyakran szoktál inni? Hányszor próbáltad megnézni a babát és mi volt az akadálya? Szóltak neked, amikor megszületett? Bementél a kórházba? (Hiszen azt irtad ellene voltál az abortusznak és te is akartad, hogy ez a gyermek megszülessen...) Azt írtad azért nem mész megnézni a gyerekedet, mert a fejedhez vágnak dolgokat... Ennyire gyáva vagy, nem a gyerek a fontos? Engem biztos nem érdekelne az amúgy "alaptalan" rágalom, ha szeretném végre látni a gyerekemet. Hogy történt a szakítás? Én is elváltam, és nagyon tudtam magam sajnálni, de be kellett látnom hogy egy megromlott kapcsolatban gyakran mind a két fél hibás, nem teljesen egyoldalúak a dolgok. A volt férjem ivott és nem bírta a kötöttséget. Szerinte semmi közöm nem volt hozzá, hogy hol tölti az éjszakákat és a hétvégeket, amikor kiderült hogy nem dolgozott. Kérdem én ha nem szereti a kötöttséget, miért nõsül meg és miért csinál gyereket, nem véletlenül jött a gyerek. Durva dolgok mentek, az ilyen vitákban az ember sajnos sok mindent vág a másik fejéhez. De hozzáteszem, ki lehet heverni, talpra lehet állni, és egyedül is fel lehet nevelni egy gyermeket, sokszor egy új partnerrel. Szóval vannak tapasztalataim. Így viszont könnyû dolga van, kéthetente elviszi a gyereket az apuka hétvégére, büszkélkedik vele, de a mindennapi gond az enyém meg az élettársamé, aki neveli a fiát. Könnyû ám azt mondani, majd én felnevelem egyedül is... Egyrészt még gondolom szopik a baba, másrészt te milyen körülmények között élsz? Volt feleség, nevelt gyermekek, jelenlegi barátnõ. Egyébként meg normálisan is lehetne rendezni, kulturáltan a dolgokat. Ügyvéddel le kell ülni és úgy megbeszélni közösen , mit is akartok, úgy egy kicsit háttérbe szorulnak az indulatok, a tartásdíjat, az apasági nyilatkozatot, nevedre veszed a gyereket? - és persze a láthatást is tisztázn kellene. Jogilag azt hiszem úgy van, hogy 3 éves koráig az anya lakásán találkozhatsz a gyermekkel, utána lehet majd csak elvinni hétvégékre. Nálunk is úgy volt, jött az apuka és amig játszott a gyermekkel, addig én fõztem, meg elfoglaltam magam. Egyedül jött, hiszen a láthatás neki szólt. Remélem mielõbb sikerül nyugodt körülmények között tisztázni a problémákat és egy kiegyensúlyozott kis kölköt tudtok - ha nem is együtt - de közösen felnevelni. Üdv: ABC
Névtelen
 


ZoliApu!

Nem sértegetem. Csak nem feltétlen az a segítség, ha valaki óvatoskodva, fejsimogatással mondja el, amit gondol. Ha annyit elérek, hogy nem sajnálkozom rajta, hanem elmondom a kendõzetlen véleményemet, talán többet segíthetek rajta mint a "megértõ" és "jóakaró" rokonok, hozzászólók vagy bárki más.
Attól, hogy valaki hivatalosan nagykorú, mert elmúlt 18, még nem jelenti azt, hogy valóban érett felnõtt.
A saját hibáinknak az okát pedig elsõsorban magunkban kell megkeresni és nem másra hárítani. Gondolok itt például a sikertelen érettségire.

Tercsi
Névtelen
 


Szia ZoliApu!
Rendes toled, hogy megvedesz a "Gonosz Tercsitol". Neki csak azt kivanom jarkaljon ugy az utcan hogy minden kozepkoru ferfit megnezzen, talan o vagy o az apja. Aztan beszeljen! Az anyam csak magara gondol, o egy oriasi hiszterika. Nem engem ved, az biztos. Magat vedi, mert biztos hazudott annak a ferfinak is aki az edesapam, hatpersze az anyam nem akarja, hogy mas disznosagai is kideruljenek. Azt sem tudhatom, az edesapam tudja-e hogy letezem. Biztos nem is, ahogy anyamat ismerem. Pedig ora is tartozik, hogy van egy lanya. Az anyam kulonbozo verziokat hazudott a 21 evvel ezelotti tortenesekrol es nem szegyelli magat. Egy anya nem hazudhat a gyereke szemebe. Nem kerek tobbet az anyambol es ezert nem en vagyok a rossz hanem csakis o. Ezen majd akkor valtoztatok ha az anyam megmondja az igazat. Bocs, en csak azt akartam, hogy minden gyereknek tudnia kell az edesapja szemelyet, nem kiteregetni a csaladi szennyest.

Udv. Huszeves
Névtelen
 


GONOSZ TERCSI! Kép Kép Kép

HÚZZÁL EL A BÁNATBA AZTÁN GYERE VISSZA HA KOPASZON LEÉRETTSÉGIZTÉL! ILYEN ÉRETLENEKRE MINT TE NINCS SZÜKSÉG! HAGYD BÉKÉBE A HÚSZÉVES LÁNYT!

Kép Kép Kép
Névtelen
 


Gonosz Tercsi speciel anya. A gyerekei tudják, hogy ki az apjuk. A valódi, természetesen.
Mivel anya, ezért megérti a Te anyukádat. De nem csak azért érti meg, hanem azért is, mert kb. annyi idõsen mint Te kedves 20éves csitri, hasonlóakat gondolt anyukájáról, persze más okok miatt.
Nem volt igazam, de hogy erre rájöjjek, hogy tudjam mit jelentettek bizonyos történések az életemben, ehhez nekem magamnak is anyának kellett lennem.
Névtelen
 


DUGULJ EL GONOSZ TERCSI DE VÉGLEG!
TÖBBET ÉRT A "CSITRI" AZ ÉLETBÕL MINT TE
EBBE NYUGODJÁL BELE!

Kép Kép Kép
Névtelen
 


Kedves "Huszeves",

En nem akarok dontobiro lenni, de a "gonosz" jelzo, nem hiszem, hogy illene "Tercsi"-re. "Gonosz" az, aki masnak rosszat akar. Szerintem O nem akar rosszat Neked. (Talan egy kicsit nyersen irta meg a velemenyet.)

Kedves "X.Y."

Nyitottal uj topic-ot? Mert nem valaszoltal a kerdesekre!

Udv, ZoliApu.
 
 


A TERCSI IGENIS GONOSZ ZOLIAPU!
ROSSZA AKAR A KISLÁNYNAK! NESZE SMMI FOGD MEG JÓL! MÉG HOGY SEGÍTÕKÉSZ! SZÉTRÖHÖGÖM AZ AGYAMAT! SEGÍTENI NEM ÍGY SZOKÁS!
BELEKÖTÖTT ÉS SZURKÁLJA, ÉLVEZI HA BÁNTHATJA!
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Névtelen
 


Kedves Névtelen Kiabálós!

KépKép

Tercsi
Névtelen
 


Ez az egész vita nevetséges. Tercsinek sok mindenben igazat adok.
Kedves Húszéves! Abban igaza van Tercsinek, hogy nagyon gyerek vagy még. Ahogy írsz, kb egy 15 éves szintjén állsz szellemileg, érzelmileg, stb.
Én a te korodban már egy kisfiú édesanyja voltam, azóta van még kettõ gyerekem, most 24 éves vagyok.
Az igazi apád az, aki felnevelt. Ha nem akarja édesanyád elmondani, ki az aki nemzett, biztosan oka van rá. Lehet, hogy kímélni akar, de lehet, hogy apádat is, aki felnevelt. Esetleg nem akar régi sebeket tépkedni..
Nikolett
 


Nehany napig nem voltam internetkozelben, igy kimaradtam ebbol az epuletes tarsalgasbol. Uj topicot sem nyitottam, nem is fogok. Ide is ugy kerultem, hogy a gyerekem anyja a korabbi, nem neki szolo levelekbol masolt ki es kuldott el reszleteket nekem emilben. Az osszeollozott mondatok azt a hatast keltettek, mintha o inditott volna beszelgetest, es a valaszok neki szolnanak. Pedig a valosagban szegeny, megvert, az o helyzetehez nem is hasonlithato, nagyon szerencsetlen helyzetben levo anyak szavai voltak azok, illetve nekik szolo tanacsok. Rakerestem a kulcsszavakra, igy egy pillanat alatt eljutottam ide, kiderult a turpissag.
Ne haragudjatok, nem tetszik nekem az itt uralkodo hangzavar... ejnye "Tercsi", ejnye, jolinformalt "ABC"...
X.Y.
xxx
 
 


Kedves Húszéves Lány!

Nagyon sajnálom az anyukádat. Nyilván követett el hibákat a nevelésed során (máskülönben nem csak a saját szempontjaidat jutna eszedbe figyelembe venni húszéves korodban), de ezekért az esetleges HIBÁKért túl nagy büntetés az, hogy a lánya ennyire megutálta. Nagyon-nagyon együttérzek vele.
Manapság divat az önsajnálat, a csak-magamra-gondolok. Divat megtagadni a családot, a háláról pedig szerintem a fiatalok azt se tudják, mi az.
Egyébként valóban hiba, hogy az anyukád nem árulta el, ki az apukád, de ezer oka lehet, és nyilván az õ számára se egyszerû ez a helyzet. Te meg nem vagy tekintettel az õ érzéseire, esetleges félelmeire. Én úgy képzelem, egész életében kényeztetett téged, így aztán nem vagy hozzászokva, hogy ezegyszer nem a te szempontjaid érvényesülnek, hanem az övéi is. Persze nem akarok igazságtalan lenni, lehet, hogy nem így van.
Tényleg: miért nem tudsz megbocsátani anyukádnak? Eleve nem szeretted? Bántott? Mert hogy az elköltözésednek ez volt az egyetlen(!) oka, azt nem tudom elképzelni. Ilyenért nem hagyja ott az ember az anyját, ha egyébként szereti õt. Nem akarok ítélkezni, nem tudhatjuk például, milyen volt a viszonyod a nevelõapáddal. Sok csúf dolog megesik... Szóval nem ítélkezek, csak együttérzek (anyukáddal), és kérdezek tõled: nem csak ürügy volt a nyílt haragra ez a dolog? Nem egész más miatt nem szeretted õt és a nevelõapádat?

Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Kedves X.Y.!
Nem jól informált vagyok, hanem kíváncsi - hogy miért nem válaszolsz a kérdéseimre!!! ABC
Névtelen
 


Tercsi pontosan úgy fogalmaz, mint, aki saját tapasztalatok alapján kel védelmére egy vadidegenek. Vagy nem is olyan idegen az az anyuka? Mert ennyi empátia és indulat nem szorul egyszerre egy emberbe, ha abszolút kívûlálló, és semmilyen szinten nem kapcsolódik a témához.
Mivel a stílusa kegyetlen, kb. mintha tõrt forgatna mások szívében, teljesen mindegy, hogy van-e bármi igazság abban, amit mond, mert így nem lehet letámadni senkit, pláne nem egy vadidegent(?). Nézzétek meg pl. Adrienn hozzászólását: lehet, hogy ugyanaz a tartalom, de normális mondatokban ír és nem anyázik.
Névtelen
 


Kedves Névtelen 14:04!

Tercsi egészen pontosan úgy fogalmaz, mint aki már megtapasztalta más ügyben, hogy minden éremnek két oldala van. Ráadásul olvasgatom már egy jó ideje az itteni fórumokat, valaki leírja a problémáit egy másik emberrel kapcsolatban, és mint egy kiéhezett csürhe úgy támad a mit sem sejtõ félre egy csomó ember. Fogalmuk sincsen mi az igazság abban, amit leírtak róla, egyszerûbb rögtön ítélkezni, véleményt mondani. Utoljára ilyet például a 2001 június 1- és 2002 május 31 között született babák topicjában láttam. Ahol a férj véletlenül arra járt, és meglátta miket is irkálnak róla.

Kik vagytok ti, istenek, hogy megengeditek ezeket magatoknak?

Nincsen olyan, hogy csak az egyik félnek van igaza, két ember közötti konfliktusban két ember a hibás. Húszéves anyukája nem feltétlen hibátlan, de mindent ráhárítani, ráfogni az ugyanolyan kegyetlen dolog, mint amilyen szerinted az én stílusom. Nem véletlenül fogalmaztam ilyen kegyetlenül. A magam részérõl makarenkoi pofonnak szántam.
Mint írtam jómagam is belekeveredtem ilyen csapdába 21 évesen. Egészen más ügy miatt. Mára már tudom, hogy nagyon sok mindenben nem volt igazam, és szerencsémre megtehettem, hogy megbékéljek anyukámmal.

Most már névvel, mert regisztráltattam, ugyanis nem kenyerem a névtelenkedés.
 
 


Na persze ha nagybetûkkel firkáló, feltûnõen infantilisen fogalmazó hozzászólónk (ABC) nem állt volna neki hisztizni, mi meg nem vettük volna õt komolyan, akkor normálisan is lehetne - és érdemes is volna - errõl a témáról beszélni. Még a túlzott nyersesége miatt esetleg nem igazán meggyõzõ Tercsi is "normális". Aki nem az, az pontosan ABC. Az õ esetében tényleg felmerül bennem a kétség, hogy elérte-e már egyáltalán a tíz-tizenkét éves kort. Az ilyesmit egy beírásban nem árt észrevenni, és figyelmen kívül hagyni. Az ilyen hozzászólások - ha hagyjuk - minden vitát, beszélgetést elvisznek egy olyan irányba, ami aztán már nem tetszik annak se, aki a témát felvetette, és másoknak se.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Hiába regisztráltattad magad, és csinálsz úgy, mintha nem névtelen lennél, hiszen egyetlen másik topicban sem ír senki ezen a néven. Gyanítom, hogy az egyéb témákhoz más nicken szólsz hozzá. Így senki nem tudhatja, hogy ki vagy, ugyanúgy, mintha azt írtad volna, hogy Névtelen 1 v. xyz, stb.
Engem sosem érdekel, hogy ki milyen néven ír, de ezt fordítva is elvárom, fõleg azoktól, akik gyakorlatilag névtelenek, mégis felhánytorgatják ugyanezt másoknak.
A makarenkói pofonról pedig csak annyit:feltehetõen nem vagy pedagógus, mert akkor tudnád, hogy egy másik embert csak az nevelhet, aki ismeri az illetõt és a szituációt, félismeretek alapján egy amúgyis megbántott emberbe belerúgni, no hát az minden, csak nem Makarenkó.
Névtelen
 


Kedves Névtelen 22:22

Hát a helyzet az, hogy ez volt az elsõ itteni topic, amihez hozzászóltam. Nem gondolom, hogy az utolsó.
Engem hidegen hagy, hogy te ki vagy és mi vagy. De én úgy vettem észre, hogy a sok névtelen között elvész az ember, és jobban nyomon követhetõ, ha valamilyen néven regisztráltatom magamat. Mivel Tercsinek hívnak itthon is, hát ezt választottam.
 
 


Igaz, hogy a hozzászólásom 2. fele rövidebb lett, mint az 1., mégis az a lényeges része. Ezen nagyvonalúan átsiklottál, gondolom, nem puszta figyelmetlenségbõl.
Névtelen
 


Azt hiszem már többen leírták rajtam kívül is szabatosan, és nem sértõen, hogy a megbántottság az egy dolog, de talán a megbántottságon túljutva némileg gondolkodni sem ártana eme ifjú hölgynek a miérteken.
A nevelésrõl, meg a ki mit mennyire ismerrõl annyit, mindenki annyit ismer a másikból, amennyit az elárul magáról. A pedagógus sem ismerheti tökéletesen tanítványát, csak részeit..... azt a részét nevelheti, amit ismer.
 
 


Hogy veszed a bátorságot arra, hogy egy hozzászólás alapján azt állítsd v.kirõl, hogy ismered?! Arról igazán nem szólva, hogy egy idegen ember megnevelése nem a te feladatod és fõképp nem fórum erre a babanet.
Lehet egyet nem érteni a másikkal, még akkor is, ha az csak bíztatásra, jó szóra v. megnyugtatásra vágyik. De nevelni, azt nem. Arra ott vannak a gyerekeid.
Névtelen
 


Kész Sherlock Holmes-i feladat lenne a hozzászólások alapján kideríteni, hogy ki kicsoda. Kicsit nehezen érthetõ, miért "szabadultak így el az indulatok". Nekem olyan érzésem van, a sztori résztvevõi közül páran itt vannak köztünk, és ezért. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Névtelen, aki vitatkozika Tercsivel: EGY IDIÓTA VAGY!!!
Katka
Névtelen
 


Kedves Névtelen-Adrienn-XY!
Elszabadultak az indulatok? Kedves apuka, úgy látszik, ha olyan véleményt olvasol, ami nem tetszik neked, akkor rögtön támadsz és sértegetsz másokat... Ejnye... Valami bûzlik Dániában! ABC
Névtelen
 


Katka!

Mivel nem egy névtelen ember vitatkozik vele, nem egyértelmû, hogy kit illetsz ezzel a nagyon barátságos jelzõvel,de nem ártana, ha visszavennél.
Névtelen
 


Mókás ez a topik!

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Kedves húszéves lány!
Ne vedd támadásnak, de az élet nem jóból és rosszból áll. Olvasgass bele ebbe a topicba alaposabban. Én csak a saját példámból indulok ki, az én kisfiam apját abszolút hidegen hagyja a fia létezése, elmegy mellettünk az utcán és rá se néz a fiára, max. kicsit zavarba jön. Kialakítottál egy apaképet magadban, ami egáltalán nem valószínû, hogy fedi a valóságot. Arra még nem gondoltál, hogy az apukád egy cseppet sem örülne neked? Hogy soha nem is volt kíváncsi rád? Persze jogod van megtudni, hogy ki õ, de nem erõszakolhatod rá magad. Szerintem egy nyugodt alkalommal ülj le kettesban anyukáddal és kérd meg hogy meséljen róla, még akkor is ha az igazság fájdalmas. Szerintem még túl fiatal vagy ahhoz, hogy ítélkezz, hiába vagy a lány nincs jogod hozzá. Szerintem próbáld meg magad kontrolálni és ne borulj ki soha semmin annyira, hogy kihulljon a hajad. Egyszerûen nem éri meg.
Drukkolok neked, hogy rendezõdjön az életed.
Dorothy
 


Szóljak hozzá?
Névtelen
 


Ne
Névtelen
 


Ehhez a sok hülyeséghez nem is lehet...
Névtelen
 


Idegbajos Tercsi ráugrasztotta a népet a hullós hajú kiscsajra
Névtelen
 


Újra keresünk babát és mamát reklámfilm forgatáshoz!

2005 június-júliusban született helyes kisbabát keresünk, aki anyukájával együtt szívesen szerepelne reklámfilmben. A forgatás augusztus 3-4. hetében 2 napot vesz igénybe!

Kérem, hogy akit érdekel a lehetőség, mihamarabb keressen meg az alábbi elérhetőségek egyikén, de legkésőbb augusztus 4-ig!

Köszönöm!!!!

Nikoletti Petra

Strawberry Films
www.strawberryfilms.hu
p.nikoletti@strawberryfilms.hu
Tel: 200 4040
Mobil: 0630 942 7758
 
 


Sziasztok, én egy húsz éves kismama vagyok. Gondolom sokan fiatalnak tartotok ahhoz, hogy anya legyek, bár szerintem nem olyan vészes a korom - ahogy észrevettem, sokan 16-17 évesen szülnek, őket én sem tartom felkészültnek -, úgy érzem, képes vagyok felnevelni a kisfiamat. Számomra nagyobb gondot jelent az, hogy már terhesen is tudom, hogy egyedülálló szülő leszek. Illetve vagyok. A baba vér szerinti apja szerint ez csak az én hibám, mert én nem voltam hajlandó alkalmazkodni az ő elvárásaihoz. Mindegy, ezt most nem részletezném. Biztosan jó lenne egyszer társat találni, de erre nincs sok esélyem. Próbálok úgy boldogulni, ahogy tudok, mindent megteszek azért, hogy a helyzetünk minél jobb legyen, pl. sajnos nincs még érettségim sem, ezért beiratkoztam levelezős gimnáziumba, hogy a visszalévő két osztályt elvégezzem. Talán így, hogy nem dolgozom, mégiscsak könnyebb lesz elvégezni, mert munka mellett is megpróbáltam, de úgy nem nagyon ment. Jövő szeptemberben megpróbálok beiratkozni egy fodrász-tanfolyamra, hogy legyen szakmám. Szeretnék továbbtanulni főiskolán, de addig is élnem kell valamiből, és ha szakmám lesz, talán könnyebb lesz. Szóval tényleg próbálkozom. Csak az zavar, hogy én úgy érzem, az emberek lenéznek a helyzetem miatt. Lehet, hogy nem, fogalmam sincs. Csak hát igaz, hogy sok az egyedülálló szülő, de azért terhesen általában még mindenki mellett ott van az apuka, vagy ilyesmi.
Nagyon szeretnék megismerkedni olyanokkal, akik hasonló helyzetben vannak, egyedülálló kismamák vagy anyák, főként olyanok, akik szintén elég fiatalok. Légyszi írjatok, ha van kedvetek: pollypolly@freemail.hu Köszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok a zavarásért, én a Kistarcsa – Flór Ferenc Kórház topikba írogatok, van egy 20 hónapos kisfiam, Márk, és szeretném a segítségeteket kérni!
A szakdolgozatomat egyedülálló anyák nevelési stílusának vizsgálatából írom, és ehhez szeretném a segítségeteket kérni. 3 kérdőív kitöltéséről lenne szó, ami tudom, nem kevés, de nagyon hálás lennék érte. Aki kitölti a kérdőívet, és érdekli a téma, szívesen elküldöm a kutatásom eredményeit, amint elkészülök a szakdolgozattal.

A kérdéscsomag innen letölthető:
http://www.sendspace.com/file/cejrie

A válaszokat a szantre@index.hu email címre várom.


Segítségeteket hálásan köszönöm!
Üdv: Szántai Réka

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Ha örökbeadnál olvassd el ezt a pár sort!Köszönöm.

http://orokbebabuka1.blogspo...2017/01/ ... mamik.html 


7.000.000 Ft. es mindegy egyek koltseg!!!!!!!!!!!


Olyan anyukat keresek akinek van egy sajat gyermeke es 5 evnel regebben szult. Feherboru magyar no aki 38 evnel nem oregebb es sajat petesettel vallalna egy terhesseget.
7.000.000 Ft es minden egyeb koltseget en fizetek.
rokaalom@gmail.com
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: