Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok,sajnos en nem nagyon vagyok megelegedve a spirallal.Miutan szultem ra 2 honapra folhelyeztek a spiralt,igaz kisebb fajdalommal jart de elmult.Azota sajnos noncs rendszeres haviverzesem.A doki eddig mindig meg kelllet inditsa gyogyszeres kezelessel.Most mar eltelt 6 honap es a helyzet valtozatlan,mar azon gondolkodom ,hogy kivegyem,de fenn all afelelem nehogy allapotos maradjak.A fogamzasgatlo gyogyszerektol pedig felek(rakkeltok,elhiozas veszelye).
 
 


Sziasztok!
Én olyat szeretnék kérdezni Tõletek, hogy változik-e a menstruáció lefolyása spiál után. vagyis hogy mik a tapasztalaitok ezzel kapcsolatban. Nekem most jött meg elõször, mióta felrakta az orvos, és az elsõ két nap áttlagos volt, tegnapra - 3.nap- viszont hihetetlenül megváltozott, annyra hogy szinte csak a gyerek pelusa segített,- de éjjel még azt is cserélni kellett- és még most is.
Kicsit neki vagyok keseredve, nem tudom hogy ez így természetes-e vagy nem. vagy a szervezetem reagál ilyen módón?

Elõre is köszi, ha tud valamelyikõtök segíteni nekem ezzel kapcsolatban

Hajni
 


Sziasztok!
Zsomimama,
gondolom már eldöntött kérdés azóta, használod a pharmatexet? Bevált?
Itt egy weblap a termékekrõl:

[url=http://www.pharmatex.co.hu" TARGET="_top]http://www.pharmatex.co.hu[/url]

Ágci

Kép
 
 

 
 

Köszi Ágci!
Sajna nem volt rá még módunk, mert apa csak 5 napot volt itthon, és én pont akkor menstruáltam, legközelebb majd július közepe....Kép
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Megszakított közösülésbõl terhes lett közületek vki? Kíváncsi lennék tapasztalatokra, mert úgy tûnik, ez a helyzet állt elõ nálunk és szinte nem akaródzik elhinni, pedig elvileg lehetséges. Azért a lelkem mlyén nem bánnám, csak a körülményeink elég bonyolultak most ehhez.
Névtelen
 


Sziasztok!
Én is használtam a Pharmatexet, még a "bevetés" elõtt kipróbáltam, hogy milyen. Akkor nem éreztem semmit, nem csípett, viszont a krém teljesen kifolyt, pár perc alatt, a kúp egy kicsit késõbb, de az is eltávozott, ami ugye logikus is, már a gravitáció miatt. Az lenne a kérdésem, hogy így is hatásos-e, és másnak is kifolyik?
A másik dolog: amikor élesben akartam kipróbálni, iszonyúan csípett és viszketett.
Légyszi válaszoljatok! Köszi: Timi
Névtelen
 


Szia Hajni!
Azóta már biztos túl vagy az elsõ nagy mensesen a spirál után. Én az elsõ baba után rakattam fel, és bizony néhány hónapig szenvedés volt a menses, fájdalmasabb is és hosszabb is volt. Aztán beállt, bár tény, hogy erõsebb mint gyógyszer mellett, és hosszabb is volt, 6-7 nap. Nekem elõször inkább "lelki" problémáim voltak vele, késõbb viszont a kicsúszott madzagja a páromat szúrta, így a doki levette. Azóta nem rakattam fel, bár két évig nem volt vele számottevõ problémám.
Üdv
Pkriszta
pkriszta (pkriszta)
 


Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a MELANIA nevû gyógyszerrel?
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Esküvõ elõtt elég gyakran éltünk a megszakított közösülés lehetõségével (egy évig), óvszerrel kombinálva. Utána franciaszexel ki lehet elégülni. Persze akkor még nem szoktuk meg a "jobbat", de talán csak kényelmesebbet.
Mikor pedig úgy döntöttünk jöjjön, gyorsan jött is a kis angyalkánk. Nem könnyû gyógyszer és spirál nélkül sem, de legalább biztos egészséges marad az ember.
Névtelen
 


Kedves majus 30-i nevtelen!
En megszakitott kozosulestol lettem terhes 17 evesen...szoval LEHETSEGES, a valoszinusege pedig mintegy 25 szazalek (100 igy vedekezo nobol egy ev alatt 25 terhes lesz!)
Névtelen
 


Nem szeretek névtelenül levelezni, de ez most olyan téma.
Köszi a választ, ezek szerint szerencsénk volt.
Én sem szeretem a 99 százalék alatti biztonságot.
A pesszáriumról van valakinek tapasztalata?
Névtelen
 


Sziasztok!

Szoptatás mellett (már 9 hónapos a babám) megszakított közösüléssel élünk házas életet, mennyi az esélye így a kistesónak?
Kb. 2 év múlva szeretnénk a másodikat, spirált, hormont nem akarok használni. A férjem utálja az óvszert a szaga miatt és csíp is mindkettõnket.
Milyen jó minõségû szagtalan, nem spermicid géles óvszert ajánlotok vagy a Pharmatex-nek melyik változatát. A pharmatexrõl, azt hallottam, hogy eléggé romantika romboló, melyiket ajánljátok?
köszi:
Adrienn
Adrienn
 


Szia Adrienn!
A DUREX nekünk bevált, színtelen, szagtalan.
Minden jót, Móni:Kép))
Névtelen
 


Adrienn!
A megszakitott közösülésnél van a legnagyobb esélye a babának, mert a nedvesitõ folydék is tartalmazhat virgonc kis spermiumokat, akik csakazértis befutnak. Szóval ha nagyon nem akartok addig, érdemes valami komolyabbat is bevetni. A gumi tûnik a leg kézenfekvöbbnek és a leg kényelmetlenebbnek is persze. Kép Én még nem találtam tényleg szagtalant, sajnos.

Sárkány, aki ugyonebben a cipõben ücsörög
Sárkány
 


Adrienn!
Mi 3 éve védekezünk megszakításos módszerrel, eddig még semmi baj nem volt belõle. Nem megy azért olyan könnyen a megtermékenyülés. Néha piros Lifestyle-t használunk, ennek szinte nincs is szaga.

Egy elrettentõ példát azért tudok mondani: egy ismerõsöm ismerõse úgy esett teherbe, hogy csak petting volt, behatolás nem. Ja, és szûz volt a csaj! Hiába vannak nagyon termékenyek!
Névtelen
 


Adrienn!
Mi most a PharmaTex kúpot használjuk. Mivel nem action közben kell felrakni, szerintem nem illúzióromboló. DE nagyon tud csípni, ha csak egy kis sérülés/gyulladás van bármelyikõtökön. A hatékonyságról nem nyilatkozom, mert a tesztelés csak 1 hónapja tart. Kép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


szisztok!

köszönöm a véleményeket és tanácsokat!
már vettem egy doboz pharmatex kúpot, a tampont már kipróbáltuk, de az kellemetlen a férfinak, a kiszedése nagyon körülményes, nem ajánlom.

adrienn
adrienn
 


Sziasztok!

Pharmatex kúpot használunk kb. szeptember óta, azaz kb. 4 hónapja. Na és most nem tudom, hogy terhes vagyok-e, mert két teszt nem egyértelmûen adott eredményt. Most így újra átgondolva, ha valaki biztosra akar menni, válassza az óvszert inkább.
Különben tényleg jó dolog ez a kúp, de nem 100%-os!
Üdv
zsu
 


Sziasztok,

Tud valaki valamit az ún. "fogamzásgátló film"-rõl? Elõre is kösz, ha valaki tud segíteni.

Üdv,
Zita
parazita
 


Szia Zita!

A VCF-re gondolsz? Mi használtuk amikor terveztük Lacikát, és elõtte 3 hónapra le kellett állni a tablettáról. Nem tudom, mire vagy kíváncsi róla. Elég drága, DM-ben és gyógyszertárban kapható. Meg kell tanulni a felrakását, mert azért nem triviális, bár elég jó leírás van hozzá, de azért nekem elsõre nem sikerült. Nem emlékszem pontosan, mennyi idõvel a szeretkezés elõtt kell feltenni, talán 15-20 perc lehet, és utána 1 órán keresztül szabad a vásár. Szvsz az óvszernél sokkal kényelmesebb. Viszont, ha legközelebb szükségem lesz rá, lehet, hogy inkább a Pharmatex-et fogom kipróbálni, Erazmusz tanácsára. Az is hasonló elven mûködik, csak nem film formátumú, hanem krém vagy kúp, ha jól értettem.

BMárti

BMárti
 
 


Sziasztok!

Jár erre még valaki?!?!

Tanácsot szeretnék kérni, hátha valaki tapasztalt már hasonlót, vagy tud jobb megoldást a Pharmatexnél.

Pharmatex kúpot próbáltunk használni a férjemmel, de ez õt az ejakuláció után (csak õt, és csak akkor) csípte. Nekem a kúp használatát követõ 1-2 napban jelentkeztek kellemetlen viszketõ tüneteim. A korábbi gombás hüvelyfertõzéshez hasonló érzés volt, csak sokkal enyhébben. Olvastam, hogy a Pharmatex fertõtlenítõ hatású, nem tudjátok, nem árt ez a hüvelyben élõ tejsav baktériumoknak? Merthogy akkor, a gombás fertõzéskor azt mondta a doki, hogy attól alakul ki, hogy az antibiotikumok, amiket szedtem, legyilkolták a tejsav bacikat is, ami védte volna a hüvelyemet a gombák ellen. Másik kérdésem, hogy létezik-e más helyi hatású fogamzásgátló szer, aminek nincs fertõtlenítõ hatása. A VCF, amirõl februárban írtam, már nem kapható a DM-ben, és mégis ciki lenne a gyógyszertárban kilométeres sorokkal a hátam mögött ilyesmirõl érdeklõdni. Kép

BMárti

BMárti
 
 


Márti,
állítólag jó is rá. A honlapjukon azért pontosabb infok vannak. De, mivel már nem szoptatsz, más megoldást is tud szerintem a dokid ajánlani. Azért a Pharmatex nem 100%os, legalábbis nekem a védõnénim azt mondta.
Ágci

Kép
 
 


Szia Ágci!

A Pharmatex honlap (http://www.pharmatex.co.hu) napok óta nem jön be nekem. Kép Más módszerek alatt nem tudom, mire gondolsz. Egyedül a tabletta olyan, amit azért használhatnék, mert már nem szoptatok. Azt meg azért nem nagyon akarom elkezdeni, mert még nem igazán tudjuk, hogy mikor legyen Lacikának kistestvére, de mindenképpen max. egy év múlva indul a kistesó projekt. Ha elkezdek tablettát szedni, akkor is még egy hónapig másképpen is védekezni kell, és a tervezett teherbeesés elõtt 3 hónappal abba kell hagyni, szóval mindenképpen 4 hónapra kell más megoldás is. Nagyon kétközt vagyok, lehet, hogy még érdemes lenne elkezdeni a tablettát. Határeset. Kép Akkor lenne néhány (ebbõl a szempontból) gondtalan hónapunk, és végül is ránk férne. Kép

BMárti

BMárti
 
 


Sziasztok!

Hallott valaki olyan fogamzásgátló injekcióról amit csak 3 havonta kell beadatni? Régebben olvastam róla, de sajna nem találom a cikket.

Köszi:
Kata
kata
 


Én ismerek valakit, aki kapott ilyet.Rengeteget hízott tõle. Gondolj bele, hogy a tablettát naponta kell szedni, mégis, egy hasmenés hatástalaníthatja az egészet.
Ehhez képest hatalmas hormon-bomba lehet az, ami negyed évre meddõvé tesz, nem?
Névtelen
 


kata!
A kolléganõm azzal védekezik és nagyon dícséri. Fõleg, hogy azóta gyakorlatilag nem menstruál, nincs kellemetlen feszülés stb. Nem hízott egy grammot sem. Viszont míg a tablettát egyik napról a másikra abbahagyhatod, ha szükséges, addig ez három hónapig benned kering, nem tudod a hatását felfüggeszteni.
s.
Névtelen
 


Sziasztok!
Nem akarok károgó varjú lenni, de én is pharmatex tablettát használtam pesszáriummal együtt; most várom a harmadik babámat Kép, úgyhogy azt hiszem nálam nem igazán vált be.
Nagyon kényes dolog, nem szabad a felhelyezés előtt ha jól emlékszem egy órával szappannal mosakodni, csak intim mosakodóval, amelyik szappanmentes. Azt hiszem én egyrészt itt rontottam el, mert a Laktacidról (rá van írva, hogy szappanmentes) áttértem egy másikra, ami lehet hogy nem volt az. De arra is gondoltunk, hogy apa mosakodott rendes tusfürdővel és ez volt a baj. Végül is már mindegy, azóta izgatottan várjuk a babát, akit végül is szerettünk volna, csak nem így építkezés előtt. A másik, amire gondoltam, hogy vettem egy homeopátiás cseppet, amit menstruációs görcsök enyhítésére javasoltak, és nem olvastam el a tájékoztatóját, ahová le volt írva, hogy meddőség esetén is ajálják, mert elősegíti a termékenységet. Szerintem aki biztosan tudja, hogy nem tud vállalni egy újabb gyereket, az biztosabb dologgal próbálkozzon.
Nem is tudom, mit csinálok szülés után, de szerintem marad a fogamzásgátló tabletta, mert egy negyedik gyereket most nem vállalnék be.

Timi
 


Sziasztok!
Az én számomra eddig az óvszer volt elfogadható és bevált, de most vagyok abban a helyzetben először, hogy nem akarok gyereket már. Mai nőnek érzem magamat, de meg fel kellett tennem magamnak a kérdést: hogyan tudok együtt élni az áldás folyamatos ""veszélyével?"" Amennyiben nem kívánom a természet törvényeinek alávetni az életem, akkor ne is éljek az élvezeteivel?
Névtelen
 


Sziasztok
Én azt gondolom, hogy ha eddig is élvezted az életed, akkor most se add alább. Magadat azonban kár rombolni. Én nem hiszek semmilyen hormomtartalmú tablettának! Egyrészt a nők nagy része teherbe esik egy kis hasmenés miatt, másrészt meg szerintem káros. Nem akarok itt nagyon természetbuzinak tűnni, de gondoljatok csak bele, hogy milyen állati bonyolultan vagyunk mi emberek és az egész élet kitalálva.
Szóval olyan dolgokat, hormonokat, amik ezt a gépezetet irányítják, ha nem az életem függne rajta, nem vennék be. Lehet, hogy (most csak blöffölök egyet) SM szindrómát, vagy Parkinsonkórt okoz. Nem tudjuk, mert még nem használják rég óta a nők, meg amúgy is azt gondolom, hogy nem kell elrontani, ami magától is oly' törékeny tud lenni.

Hormonok, kis hízás, emelkedett vérnyomás, növekvő koleszterin,szívdobogás, újabb kilók reppennek, magas vérnyomás, tachikardia, a vége meg tetszőleges Kép

Tudom, hogy randán hangzik, meg nem elég modern, de szerintem a természet kitalálja, mi meg csak meghajolhatunk előtte.
Nem vagyok a 12gyermek, 14éhes száj mellett, inkább az óvszer KELLŐ időben, és az élvezetet benne is meg lehet találni...
Judit


Holopherness, én igazat adok neked, még tavaly volt nagy vitám többekkel, pl. Csákány doktorral is, hogy szerintem is káros a tabletta. sok nőnek egyáltalán nem lehetett volna szabad szednie, mert hormonproblémái vannak, pl. nekem is voltak- ennek ellenére bárkinek, hormonvizsgálat nélkül fölírják. Sokan ennek az utóhatásaként várnak évekik hiába a babára. Nekem baromi szerencsém volt, hogy terhes lettem...

Mivel nekem császár lesz ez is, és még 3. babát is szeretnénk, tablettát soha többet nem veszek be, az tuti, így marad majd a gumi. a +. császár után meg leköttetem magam és akkor nem kell majd foglalkozni vele. 3 csaszi után javasolják is, mert utána nagyon kockázatos a köv. terhesség.
 
 


Kata!

Meg kell,hogy cáfoljam névtelent:én is három havi injekciót kapok már január óta.Nem híztam,hanem fogytam tíz kilót a nyáron diéta nélkül.(Nem mondom,hogy emiatt.)Nem menstruálok,nincs hányingerem,egyáltalában semmi mellékhatást nem vettem észre.Egyszóval nekem nagyon bejött.Viszont nem három hónap a védettség,hanem kb.egy-másfél héttel hamarabb kapom a következőt,mint három hónap.Állítólag így biztos.

Mindezek mellett én is állandóan félek,nehogy terhes legyek.A hatásfoka ugyanolyan jó,mint a tablettáé,sőt,mivel nem hányod ki,stb...biztosabb.

Kriszti.
Kriszti.
 


Sziasztok!
Remélem, benéz ide még valaki.
Én a Pharmatexről szeretnék érdeklődni. Tudom, már írtatok róla, de a kérdésemre nem találtam választ.

A dokim a tampont ajánlotta, ami egyáltalán nem tampon kinézetű, hanem egy kis, kb. 3-4 (5?) cm átmérőjű szivacs. A tájékoztatóban még rajzzal is illusztrálják a felhelyezést, de nekem valahogy nem megy.
Megírná valaki, hogy kell felhelyezni?
Az a gondom, hogy ez a vacak dörzsöl, ezt jóformán erőszakkal kell begyömöszölni a hüvelybe.
Nekem abszolut nem világos, hogy egy nem kúp formájú, puha dolgot hogy lehet oda benyomni. És hogy lehet kivenni? Még ha sikerülne is felhelyeznem, akkor is aggódnék, hogy esetleg nem tudom majd kivenni.
A tájékoztató szerint két ujjunkat csipeszként használva ez egyszerűen megoldható, de nekem ez sem tiszta: két szülés után sem tudom a fél kezemet gond nélkül bedugni. Én ugyanis csak a hüvelyk- és mutatóujjammmal tudok normálisan fogni. Ehhez viszont a fél kezedet fel kell dugni.

Tudna valaki ebben segíteni? Hogy lehetek ennyire béna?

Mackooo
 
 


Eladó 2 levél Femoden :!: :!: :!: Érd.: csakki80@freemail.hu
 


sziasztok, engem az Aviva .módszer érdekelne,meg van-e valakinek a Cd-je. Évek óta akarok gyereket,ez állitólag eredményes.
Köszönöm,
Anikó :D :D
 


Remélem nem egy halott oldalra írtam, senki másnak nincsenek meddőségi problémái?
anikó
 


sziasztok,most találtam erre az oldalra,mert itt olvasgatok minden fele.én 19éve vagyok a férjemmel,nagyon szeretjük egymást,az elején anteovint szedtem,de nem szeretek gyógyszerezni,a gumi kizárva,és mivel 6 gyerekünk van elköttettem magam,ez a legjobb annak,aki már nem akar gyereket.

 
 


Sziasztok!

Bár én még csak 23 vagyok,férjem 26,már 3 gyermekünk van(4,5éves;3 éves és egy másfél éves),és márciusban megérkezik majd a 4. is. Szóval a fogamzásgátlás igen nagy kérdés nálunk.
A spirált kihagynám,az óvszer felejtős,gyógyszer megintcsak nem,most is mellette lettem terhes ;a dokinőm a hüvelygyűrűt ajánlotta,de mivel már nem akarunk több gyermeket,inkább valami véglegeset szeretnénk.Volt szó róla,hogy elkötettem magam,de aztán történt pár dolog,és végül arra jutottunk,hogy férjemnek csináltatunk vasectomiát.Úgyhogy most ez előtt állunk,kérvényezés stb....
 
 


szia cisa,az elkötés a legjobb.mert azt írod ,hogy nem akartok több gyereket,de ha mégis lombik még lehet simán.ti merre laktok??hogy hívják a gyerekeket?

 
 


Szia mó73!

Hát nemigen hiszem,hogy akarunk majd ,habár lehet még milliomos leszek....ki tudja mi lesz majd.
Mi Hódmezővásárhelyen lakunk,a fiam : Ferenc József,a középső csajszi : Sarolta Evelin,a minilány pedig : Liliána Dalma.

Megkérdezhetem hogy,hogy birod 6 gyerkőccel?Hány évesek?
Nekem néha a 3 is sok.
 
 


szia cisa,én egész jól bírom,habár néha kiakadok,de imádom a gyerekeket,ha milliomos lennék tuti lenne még egy.Az enyémek már nagyok,a legnagyobb fiam:Georg ,ő 18éves lesz 16-án.A második :Elizabeth,ő 17éves.A harmadik:Robertó,ő 13éves.utána az ikrek:Alberto és Zsanett ,ők 11évesek. És van egy kicsim :Alexander,ő 3és fél éves. A 4.bébi még nem látszik,hogy fiú vagy lány? neked jó,hogy 23éves vagy,fiatalon jó szülni,akkor még tele van az ember energiával,én már 36éves vagyok,már tuti nem bírnám,azért fárasztó.te mindet simán szülted?én 3 -at simán ,az ikreket meg a kicsit császival.ha van időd ,rakj föl majd képeket. szia

 
 


Szia Mó!

Az úgy jó,hogy már a nagyok-nagyok.Na ezt jól megmondtam,de gondolom érted!Egy 13 éveshez nekem is van szerencsém,a hugom.Minden nap talizunk,de kikészít ez a serdülés...anyu hogy bírta velem???? :shock: :)
Nem,még nem látszik,hogy fiú-e vagy csajszi,de nagyon bízok egy kis pasiban!
Igen mind a hármójukat símán szültem és szerencsémre irtó gyorsan,amit eddig a leghosszabb ideig a szülőszobában töltöttem az 2 és 3/4óra volt,úgy hogy ebben benne van a 2 órás kötelező pihi is szülés után az ágyon. :D :D A vajúdás meg kimaradozott! :)
A középső kislány volt az aki rohamos szüléssel érkezett meg,a mini pedig egy köldökzsinór csavarodással a nyakon,de minden rendben volt.Csak el ne hagyjon a szerencsém,és majd most így utoljára megkínlódok... :cry: A császármetszéstől meg nagyon félek. :shock:
Tele energiával?Hm...változó.Mondjuk biztos jobb így,mintha 30 lennék az elsővel,nemhiszemhogy akkor lenne már "erőm" hozzá.
 
 


Kép Ferike Kép Sacika Kép Lilike

[/img]

JA igen és itt a képek.Jesszus mekkorák lettek.bocsi
 
 


szia cisa,hát igen ez a 13éves kor,a fiam is serdül/a 13éves/ nagyon szépek a gyerekeid,jók a képek!!! Akkor drukkolok,hogy kisfiad legyen. nagyon jó neked,szerencsés vagy a szülésekben.nekem az első vajúdásom volt a leghosszabb és legszörnyűbb,ami 13óra volt,a második már 7-8 óra,a harmadik már csak 4óra,20perc.A császároknál pedig nem vajudtam,az volt benne a "jó". egyedül vagy általában vagy van segítség?nekem nem volt,de azért feltaláltam magam. :) Te vagy iwiw-en??

 
 


Mó;fent vagyok elküldtem privibe hogy találsz meg! :D :P
 
 


oké,mindjárt megkereslek és bejelöllek. most mennem kell,holnap jövök.szia

 
 


cisa,írtam privit.

 
 


úgy látom csak priviben levelezünk! :D de jobb is így!!!!!!

 
 


Jó napot kívánok! Arról szerenték érdeklődni, hogy 1hónapja elkezdtem szedni a fogamzásgátló tablettát (lindynette 20), Beszedtem mind a 21 szemet, most hagytam abba 3napja és ma meg is jött, ám ekcémára hajlamos vagyok, és most kijött egy két helyen a lábamon, erre elocomos szteroid kenőcsöt használok, de szteroid tablettát nem szedek. Azt szeretném megkérdezni, hogy ez csökkenti-e a fogamzásgátló hatását?? Köszönöm a válaszát!!
 
 


Sziasztok! Véletlenül 2 lindynette 20 tablettát vettem be. Nyilván csak én vagyok ilyen béna, hogy ilyet csinálok, de nem tudjátok véletlenül, hogy most mi van? a betegtájékoztatóra az van írva, hogy forduljak kezelőorvosomhoz vagy gyógyszerészemhez, de hétvége van, úgyhogy ez most nehéz lenne. Szerintetek holnap akkor ne vegyek be semmit? vagy holnap vegyem be rendesen, aztán majd csak 20 napig szedem?
cicamica24
Budapest
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: