Új privát üzeneted érkezett!

Oroszlán

Nem ártana szinkronba hozni a különböző topicokban, hogy hány gyereked is van tulképp? Itt 2004 június 7-én még három volt, egy másik topicban most született az ötödik, egy hete az adatlapodon még kettőt írtál, és egynek van kint a fényképe.
???????

Annag
 
 


Annag! Nem gondolod, hogy egy optimális családban mindig épp annyi gyerek van, amennyit a helyzet megkíván? Kép
 
 


Márti


Hogy én erre eddig nem jöttem rá!!!!!:-))))))

Annag
 
 

 
 

Sziasztok!

Azért keveredtem erre és írtam ide, mert a "Nők pártja" topikba is beírt ez az Oroszlán gyerek, és ott azt találtam mondani, hogy a pasik a babaneten gyakran csinálnak a topikokból beszólós topikot. Aztán lelkiismeretfurdalásom támadt, hogy hátha Oroszlánnak csak rossz napja volt, rosszul fogalmazott és valójában tündérbaba. Úgyhogy rákerestem a hozzászólásaira, és az derült ki, hogy a valóság a vártnál is hervasztóbb. De még ezzel együtt sem írtam volna ide, ha nem találom meg az Oroszlán által ide felrakott képeket, amitől felment bennem a pumpa.
Mit gondoltok mit szólna a tökéletes házasságban élő feleség, ha a tökéletes férj megmutatja neki ezeket a képeket?

1. -Drágám, de jó, hogy vagy nekem, így van aki kiszabadítsa a mellemet a háztartási gépekből!

2. -Drágám, hagyd abba a képek mutogatását, mert szétreped a szám a nagy nevetéstől. Fantasztikus a humorod.

Valljuk be, hogy ha csak nem síkprimitív, akkor elküldi a sunyiba a férjét. Ha viszont primkó, akkor tényleg az eszményi házasságról van szó.

Egyébként mostanra nagyjából kiderült, hogy Oroszlán szeretné, ha a világ legjobb felesége és mellette öt pici lurkó lenne az oldalán, úgyhogy gyártott magának egy alternatív valóságot.

Bóbita
 
 


Bóbitám!

Mindig lebuktatsz...
Oroszlan
 


Hahó,szeretnék (nagyjából) a témához hozzászólni. Nem kifejezetten a házasságról szól, inkább a párkapcsolatokról és ennek kapcsán kicsit a házasságról is Varga Péter Spielhózni c. könyve. Igaziból fiatalokat próbál megszólítani, akik még a párkeresés elején vannak, de szerintem nagyon józan hangvételű, rószaszín illúzióktól nagyjából mentes és igen élvezetes stílusú olvasmány. Mivel nem vagyok hívő katolikus, néhány dologgal nem értek egyet (pl. a házasság előtti testi szerelem kezelése), de alapvetően igen hasznosnak gondolom. A másik iránti türelemre, a másiknak a maga teljességében való elfogadására, a nézeteltérések emberi kezelésére tanít. Félreértés ne essék, nem reklámozni akarom, de ha valakinek véletlenül az útjába kerül, érdemes belekukkantani (én a sógornőmtől kaptam kölcsön). Van egy honlapja is (mármint a kömyvnek)
www.spielhozni.hu

A párom szerint amikor olvastam, kb. percenként felkiáltottam, hogy "én mondtam, hogy..." Kép Rengeteg aha-élménnyel ajándékozott meg Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!
Remélem sokkal több boldog házasság van mostanában, mint a hozzászólások :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Csak annyit szeretnék hozzáfězni a témához, hogy sosem értettem ( :oops: ), mikor azt mondták, hogy a szerelem az elmúlik néhány éven belül. Nekem - eddig - az a tapasztalatom, hogy folyton megújul és el esm tudom képzelni, hogy valaha is elunnánk egymást. Szerintem nincs olyan, hogy valaki "tövirôl-hegyire" ismerné a párját, mindig adódik olyan helyzet, aminek kapcsán újabb tulajdonságait imered meg a párodnak. És ez annyira szép! :D
Várom a BOLDOGAK hozzászólásait!

Zsuzsi
 


Sziasztok!

Én is remélem, hogy van sok boldog házasság. Az enyém az, és Zsuzsi, én is ugyanezt tapasztalom, hogy mindig megújul, és egyre jobb lesz.

Asszem azért nem megy ez a topik, mert ott van szükség kibeszélésre, a dolgok meghányására-vetésére, ahol probléma van. Akkor tudunk egymásnak tanácsot adni, meg segítséget kérni.

Kívánok mindenkinek boldog és harmonikus párkapcsolatot!

Kinga
 
 


Szervusztok. Mezei Reninek hívnak, 19 éves leszek májusban. Én nagyon korán, gyerekfejjel mentem férjhez, 16 éves múltam három hónappal. A férjembe nagyon szerelmes voltam, és vagyok ma is, úgy hogy nem sokat vártam a férjhez menéssel. A 17. születésnapom után szültem egy nappal, iker kislányaim lettek, akik nagyon aranyosak, s ők adják meg eddigi életem értelmét. A férjem 9 évvel idősebb nálam, és mint már mondtam, nagyon-nagyon szeretem, s ő is engem nagyon figyelmes hozzám. Szóval nem bántam meg, hogy fiataon mentem férjhez.

Renafield
 


Ez csak egy próba, hogy hogy néz ki a vonalzóm.

Cinyke

 


OFF: pszichológiai kérdőív-kitöltés

Kedves Hölgyek és Urak!

Szakdolgozatot írok a szülővé válásról, és segítségre lenne szükségem az ehhez kapcsolódó kutatáshoz.

Tartós párkapcsolatban élő (házas vagy élettársi, mindegy) gyermektelen és kisgyermekes (csecsemőtől-óvodáskorig) személyekkel szeretnék kitöltetni egy három részből álló kérdőívet (a demográfiai adatokon kívül 71 kérdés). (Nem baj, ha csak a pár egyik tagja tölti ki és nem baj, ha van már kisebb testvér is.)

Kérem, hogy ha beletartoztok valamelyik kategóriába és van kedvetek, segítsetek a mellékelt kérdőív kitöltésével, vagy ha ismertek valakit, aki hajlandó lenne, továbbítsátok neki a kérésemet.(A kérdőív kitöltése névtelenül történik, az adatokat csak összesítve használom fel.)

A kérdőív letölthető a http://www.box.net/shared/7xrizqwowo tárhelyről (vagy kérésre megküldöm). A kérdőív visszaküldhető az alábbi mailcímre, vagy a kérdőív végén található egyéb anonim módokon. (Bármilyen felmerülő kérdésre szívesen válaszolok. Ha valakit érdekel, a kutatás eredményeit is szívesen közlöm.) Segítségetek nagyon sokat jelentene. Ha valaki még esetleg a párját is ráveszi, háát... hálám névtelenül is örökkön üldözni fogja....

Köszönettel és bocs az offért,

Homonnai Moni
h.monika@t-online.hu

ON
 


Hű, már megijedtem... !A sok téma közül majdnem mind megromlott házasságról, megcsalásról , túlélésről szól... :roll:
Örülök, hogy vannak még BOLDOG házasságok és párkapcsolatok, mint ahogy az enyém is a Párommal. :)


sziasztok!


nagyon sajnálom, hogy ez a topic nem él és csak ritkán olvashatni boldog házasságról.
A mi kapcsolatunk nagyon szuper. A magunk részéről az a titka, hogy nagyon szerencsések vagyunk. így találkozhattunk, nincsenek anyagi gondjaink (ami valljuk be, nagyon megtudja keseríteni a kapcsolatot), egyszerűen összeillünk. És még egy fontos dolog. Nem hagyjuk, hogy ellaposodjon a kapcsolat. Minden hétvégére szervezek programokat, az internet segítségével ez már könnyű művelet. Rengeteg közös élményünk van.

Nekünk ez vált be.

És nektek?!

Csilla


Szia Csilla!

Sokat gondolkoztam azon, hogy írjak-e.?
Két éve még én is így gondoltam, hogy boldog házasságban élek. Aztán férj amíg a második babával terhes voltam, megbolondult. Munkahelyi kapcsolat.
Pedig mi sem unatkoztunk, nem voltak anyagi gondjaink. Mégis másképp alakult. A sors kiszámíthatatlna, nagyon vigyázz magatokra!!!!!!!

Üdv, már a másik táborból. :(


Én boldog házasságban élek. Nem volt mindig így. A harmadik és a hatodik után is le akartam lépni, mert elegem lett... (remélem a 9. után nem lesznek ilyen gondjaink). Sokat beszélgetünk, sokat nevetünk, működik.

Anna (9 gyermek anyja)


Akartam és megtettem között nagyon nagy külömbség van. Pár nőt ismerek aki akart, aztán győzött a család. Nem bánták meg. Sok olyan pasit ismerek aki meg is tette. Sajnos ők vannak többen.
Anna minden elismerésem!!! Az érdekelne, hogy csak eleged lett, vagy volt egy harmadik? Az nem mindegy. A pasi, ha elégedetlen nem lép, nem szól, ha van harmadik, akkor borul minden. Legalábbis nálunk így volt.


Csak elegem lett. Nagyon kevés időt töltött velünk. Átbeszéltük, most már figyelünk egymásra.
Szép estét!

Anna (9 gyermek anyja)


Nálunk elég sok probléma volt, aztán ezen a nyáron kiborult a bili is (nem, nem harmadik fél, de nagyon durva dolgok). Egy hónapig nem is laktam itthon - gyerek épp nyaralt a rokonságnál. Aztán valahogy beszélgetni kezdtünk, ráadásul sikerült végre úgy, hogy végre kitárulkozott és még meg is hallgatott.
Azóta nagyon sok minden történt és nagyon sokat változott, pozitív irányban. Minden percben látszik, hogy tenni és változni akar. És végre érzem, hogy szeret, hogy kellek neki, hogy képes küzdeni értem. Most valódi társ, akire támaszkodni lehet, akivel jó együtt lenni, és akivel jó megosztani mindent.

Eddig is tudtam, hogy a boldogságért küzdeni kell, és hogy alázat, tisztelet és odafigyelés kell egy kapcsolatban, most meg már azt is tudom, hogy kell csinálni. Asszem.:)

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szépjövő!


igen, olvastam a történetedet egy másik topicban. Nagyon sajnálom, és hihetetlen, hogyan lehet képes valaki terhesen megcsalni a kedvesét. Számomra ő nem ember...

Érdekes dolog ez. Én el se tudom képzelni, hogy mi ne együtt éljük le az életünket. (de azért megpróbálok résen lenni)
Halljuk magunk körül, hogy ez a házasság is, meg az is tönkremegy. Ilyenkor jobban értékeljük a saját boldogságunkat, de akaratlanul is felmerül a kérdés, hogy vajon velünk is ez lesz? Remélem nem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dia, Laki Papné! Örülök, hogy sikerült megmenteni a házasságotokat!

Csilla


Sziasztok!
Engedjétek meg nekem, hogy egy picit "bepofátlankodjak" ebbe a topicba. Segítségeteket szeretném kérni. Pszichológus vagyok, és idén végzek (legalábbis remélem) tanácsadó szakpszichológusként. A szakdolgozatom témája az, hogy az első gyermek érkezése a sok-sok öröm és csoda mellett milyen nehézségeket okozhat a frissen szülővé vált pár életében. Mert lássuk be, ez az időszak, a sok gyönyörűség mellet rengeteg nehézséggel és krízishelyzettel van teli - persze vannak olyan párok, akik könnyebben veszik ezeket az akadályokat, vannak akik kevésbé. Szóval erről írom én a szakdolgozatomat, ami egy kérdőíves vizsgálatra épül. A vizsgálat olyan témaköröket ölel fel, mint szülői szerepek, gyermek születés utáni lelki és fizikai változások, a társas élet változásai stb. Az egész vizsgálat arra van kihegyezve, hogy mennyire élik meg különbözőképpen az anyák és az apák ezt az időszakot, és hogy ezek a különbségek mennyire okoznak problémát a párkapcsolatukban.
Biztosan rájöttetek már, hogy önkéntes segítőket keresek, akik kitöltenék ezt a kérdőívet. A válaszadás természetesen névtelen, a kérdőívet e-mailben küldöm el. A kitöltés kb 20 percet vesz igénybe, és a kitöltőknek annyit tudok felajánlani cserébe a segítségükért, hogy az eredményekről visszajelzést kapnak. Amiből remélhetőleg néhány hasznos tanács kerekedik, hogy hogyan vészeljük át a gyerekszületés utáni időszakot, anélkül, hogy erre a párkapcsolatunk rámenne - mire figyeljünk oda, miről gondolkodnak másképp a férfiak.
Olyan érdeklődők jelentkezését várom, akiknek egy gyerkőcük van, és akiknek a párja is hajlandó lenne 20p-t szánni a kérdőív kitöltésére.
Még egyszer bocs a bepofátlankodásért. Segítségeteket előre is köszönöm.

Rita
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet:

 

cron