Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tünde!!!!
Anyukás kapcsolataink révén megdobnál egy doboz lakkal??? A pénzt már odaadtam anyumnak! Én itt nem találtamKép Vagy nem jártam még be az összes festékboltot????
Előre is köszi: Erika
dreri
 
 


Sziasztok! Kép

Újra itt vagyok Kép Beköltöztünk, most már netünk is van, csak időm nincs..

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Szia Jubci!!!! Kép
De jó, hogy újra itt vagy!
Milyen az új kégli??? Biztos nagyon boldogok vagyotok, s emellet eltörpül a fáradtság, ami a költözéssel jár!
Dekorálj, szépíts, takaríts, aztán amilyen hamar csak lehet, gyere újra közénk! Kép
Puszi: Mian

U.i: fotóknak is nagyon örülnénk, mert eddig csak a csupasz falakat láttuk! Kép
mian
 
 

 
 

Mian!
Aranyos vagy, hogy így örülsz nekem! Kép
A történet röviden: október 5-én el kellett jönnünk az albérletből, mert eladták, de ide még nem tudtunk beköltözni. A bedobozolt cuccainkat viszont kiköltöztettük ide, mi pedig barátoknál alaudtunk...Napközben a fiúk suliban/oviban, mi meg itt kint melóztunk a házon, délután értük mentünk, jöttek ők is ide a házhoz, este pedig irány a barátaink, és beestünk az ágyba...Volt úgy,hogy két napig egy bugyiban voltam, mert nem találtam meg azt a dobozt, ahová csomagoltam a fehérneműket...Kép Ehhez tudni kell, hogy én olyan vagyok, hogy még sátorozni sem szeretek, mert nincs fürdőszoba Kép Szóval ez egy kicsit húzós volt, de csak néhány napig tartott, és okt.8-án már itt aludtunk!!! Addigra készen lett a két gyerekszoba - úgy,ahogy -, a fürdőszoba - úgy, ahogy... Azóta belehúztunk...volna...csak a párom egy körfűrésszel széttrancsírozta a jobb kezén a hüvelykujját, és leállt a munka (mivel magunk csinálunk mindent - burkolás, festés, még a bútorokat is házilag szeretnénk...) A lényeg az, hogy ami megmaradt az újjából azt összefoldozták, és most gyógyul...a ház nem halad, de ő legalább pihen, mert már nagyon ki volt merűlve...Ja, és a lényeg, ma délelőtt megkapjuk a gázórát, és abban a kiváltságban lesz részünk, hogy ha kinyitjuk a csapot, jön belőle melegvíz!!!! Kép Furcsa, hogy mennyire tud örülni az ember olyan dolgoknak is, amiket egyébként természetesnek vesz...
Mindjárt csinálok néhány képet, de ne sokat várjatok, még nem vagyunk készen...csak itt lakunk Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!
gratula!!!!!!!
nem számít, hogy nins kész, de végre a saját lakásotok!!!!!! És ez a legfontosabb, majd lassan minden kialakul, de az érzés az fenomenális. Tudom mit éreztem én is mikor végre a sajátunkba kerültünk anno a történelmi időkben:-))))
Zolinak jobbulást és sok sok örömet mindannyiótoknak!!!!!!
minimaxi
 
 


Szia Jubika!

Gratula az új házhoz, sok örömet és boldogságot kívánok Nektek hozzá! A párodnak pedig mielőbbi jobbulást! Várjuk a képeket! És így, ha most már van lakcímed, mehetne majd az ajándékom. Persze a kipakolás után.

Puszi
Kriszta

mohácska
 
 


Sziasztok! Kép
Köszönöm a kedves fogadtatást, és Zolinak átadom, hogy mielőbb gyógyuljon meg! Kép
Mini! Igazad van!! Ez a legjobb szó arra, amit érzek: fenomenális!! Kép Tényleg úgy van, hogy nem azt nézzük, hogy mi nincs még készen, hanem annak örülünk, ami már meg van!! Kép
Kriszta!
Lakcímünk már van, csak még postaládánk nincs, de hétvégén azt is csinál a Párom! Kép
Na, csináltam néhány képet:
Ez a nappalink. A függöny még nem készült el, ezért ezt a régi függyönydarabot csak úgy felszegeltem, mégse legyünk már annyira "nyitva", a falon még nincsenek fent a falikarok, a parkettánál meg még hiányzik a szegőléc, a székek még a régi ronda műanyagok...de lesz ez még szebb is Kép http://gportal.hu/portal/judit-lak/image/gallery/1129877702.JPG


Ez az egyik gyerexoba ajtaja, ami a nappaliból nyílik. Az ajtó mellett a jelenlegi "kanapénk" látható Kép : http://gportal.hu/portal/judit-lak/image/gallery/1129877740.JPG

Az egyik gyerexoba, a másikat nem mutatom meg, mert ott még egyenlőre mi alszunk: http://gportal.hu/portal/judit-lak/image/gallery/1129877720.JPG

Itt a fürdőszoba, és látszik, hogy még nincs teljesen kifugázva se a csempe, sem a járólap, a kád is csak ma lesz végre rendesen beépítve...de a lényeg, hogy már használható: http://gportal.hu/portal/judit-lak/image/gallery/1129877865.JPG

http://gportal.hu/portal/judit-lak/image/gallery/1129877852.JPG

Ja, és van egy mosókonyhánk is, aminek nagyon örülök, hogy lett Kép Nem is gondoltam volna, milyen jó egy ilyen háztartási helyiség!! Szóval ha valamelyikőtök házat tervez, csak ajánlani tudom! A hálószobánkat, a konyhát és a dolgozót sem mutogatom még, de ami késik, nem múlik! Kép

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!
Tök szép lett már most is sokminden. Mi annak idején ennél sokkal nomádabb készültségű házba költöztünk és mégis a menyországnak éreztük.
Ügyesek vagytok mindketten, hogy ilyen jól összehoztátok :-)
Gratula
minimaxi
 
 


Jubi!
Gyönyörü és még gyönyörübb leszKép
Csak egy apro kérdés: Neked is a mosokonyhában lesz a mühelykéd?Kép
Postaládát dekupálod? Csak mert hogy azt is lehet ámKép (én is szeretnék csinálni)
Jobbulást a Párodnak, Ö tényleg elmondhatja vérével és verejtékével épitette a házat. Szegény.
Fiuk élvezik a felfordulást?
Gratula uj otthonhoz, legyetek nagyon-nagyon boldogok benne!
lingonbabi
 
 


Sziasztok!

Jubi! Már nagyon szépek vagytok és mi lesz még ezután! Kép Nektek is Diablo Luca kádatok van? Rámézésre pont ilyen a miénk is, csak masszázsban! Nagyon szuper a fürdő is , de az ajtók kiváltképp tetszenek!

Lányok!
MOst megint ritkán jövök majd, mert az eddigi vizsgálatokból úgy látják a pszichológusok, hogy Gerikém autista! Kép Valamelyik védőoltástól lett az az ddigi vizsgálatok alapján. Lakik itt egy anyuka, akinek a kisfia 2 évvel idősebb Gergőnél és ő is az egyik védőoltástól lett autista! Kép Olyan szörnyű dolog ez. Az egyik pszichológus közölte, hogy sajnos ezek a védőoltások nem a legjobbak és hogy nyugaton nem is használják már őket! Hát nem vigasztal a dolog!
A bölcsiben is látom a gondozónéniken, hogy sok nekik Gergő. Én próbálok ugyanúgy állni hozzá, mint eddig is, de jobban odafigyelek dolgokra. Õ ugyanaz a kiskölyök nekünk, mint eddig, csak az emberek állnak úgy hozzánk, mintha valami szörnyetegek lennénk! Kép
Mondjuk még nem írták le papírra, hogy autista, de ezt tegnap közölték velem, hogy erről lehet szó. Hosszú és sok vizsgálton kell még átesnünk. Még reménykedem azért!
Amúgy Geri sokat javult és tudunk sétálni. De néha valóban azt veszem észre, hogy nem érti, mit is mondok neki. Kicsit valóban furcsán gondolkodik.
Tegnap pl ezt mondta nekem: A nénos autó is beül a buszba. Nagyon nehezen ejti ki a szavakat, kész küzdelem neki egy ilyen mondat is.

Na nem panaszkodom tovább, csak néha jól esik ezt kibeszélni magamból!
Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Aniko!

Tudom, hogy nagyon nehéz most, de hidd el jobb lesz.

Irtam én is linket, 1-2 dolgot, olvastad, megnézted? Jo lenne ha visszajelzés jönne, mert igy olyan, hogy az ember ir, de semmi rakcio rá, akkor minek? Tudom, millio gondod van, fontosabbak mint ez. Csak gondoltam inkább leirom, tudd, mint ebböl az legyen, hogy mivel nem reagálsz, feleslegesnek érezze az ember leirni.
Környezettel szemben sajnos jobb ha jo vastag bört növeszteszKép
Ha bizonyithato oltás valoszinüsége, lehet jo lenne összeszedni azokat akik szintén igy jártak és gyogyszerfelügyeleti szervnél is feljelentve perbe fogni a gyártot. Fizessenek és ne legyen több gyerek beteg ez miatt.
lingonbabi
 
 


Anyko!

Nagyon megrázó, amit írsz... Gondolom, most mindenki ellát mindenféle tanáccsal...lehet, hogy neked meg már a hócipőd van tele velük...
Az is igaz, hogy aki nincs ebben benne, nem tudja átélni a helyzetedet. Én a helyedben talán azt csinálnám, amit Babi mondott - elolvasnék minden fellelhető anyagot a témával kapcsolatban, és mindenképpen keresném a hasonló cipőben járók társaságát, hiszen ők azok, akik tényleg hasznos és gyakorlati tanácsokkal tudnának ellátni. És még valami, amit már régebben írtam: ne cipelj minden terhet egyedül, oszd meg a férjeddel! Nekem ennyi jutott eszembe, és még talán annyi, hogy ha jól tudom, az "igazi" autisták nem beszélnek, Geri pedig igen, ez már jó hír! Kép

Babi!
Műhely??? Eddig se volt...Kép A mosókonyhában nem hiszem, hogy kényelmesen elférnék, na meg én úgy szeretek ténykedni, hogy közben körülöttem van a család, szóval valszínűleg marad az ebédlőasztal, a nappaliban...
Igen, a fiúk az első perctől élvezik a dolgot. Tudod, mi már nagyon szokszor költöztünk - kb. évente - Beni meg is kérdezte, hogy a következő szobája fala milyen színű lesz? Mi meg mondtuk neki, hogy innen már nem vándorolunk tovább Kép
A postaláda dekupálás jó ötlet - nekem eszembe sem jutott...csak nem tudom, hogy bírná az időjárási viszontagságokat...

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


...most jut eszembe, hogy Stuci csinált már egy csinos postaládát Kép...tényleg, hol van Stuci???

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Babi!

Ne haragudj, hogy nem reagáltam. Olvasgatom őket. Meg amennyi időm van rá én is keresgetek erről a témáról a neten. Most itt nem mesze lakik egy aranyos anyuka, akinek szintén autista a kisfia, de ő valóban súlyosabb, mint Gergő ( már ha Geri az ). Tanáccsal csak a pszichológusok látnak el. Sajnos a bölcsi hiába spec. nem nagyon mondanak semmit. Pedig én folyamatosan kérdezek. De mintha ez teher lenne nekik! Mármint válaszolni. Kép
A bölcsiben több autista kisgyerek is , mindemelett vannak egészséges gyerekek is. Geri egyenlőre az egészséges gyerekekkel jár egy csoportba.
Van egy autista kisfiú, aki kisebb Gerinél és mindig jön oda hozám, mosolyog rám és nagyon édes. Kép Úgy látszik engem nagyon szeret. Kép Gerit is kiszemelte, De ő rá sem néz! Kép Olyan kis malyom néha! Kép
A férjemnek elmondom és hallgat. Aztán sarkonfordul és megy is dolgozni. Biztos érdekli őt is, csak nem akar erről beszélni.

Jubi!
Igen, Geri próbál beszélni. Kép Nagyon megküzdünk ezzel is, mert olyan, mintha nem pörögne a nyelve. Bár egyenlőre csak egy egy szót mond, de már mond egy két mondatot is. Lásd, amit feljebb is írtam.
Meg van bolondulva a buszokért, kamionokért, autókért. Majdnem minden délután buszozunk. Kép Mondtam a soförnek, hogy Minden nap felrakom Gerit, vigye el egykörre és hozza haza. A buszmegálló pont az ablakunk alatt van 4 méterre. Csak dudál és kimegyek érte! Kép

Na megyek mert ma megyünk a kolbászfesztiválra. Mindig itt vásárolunk be kolbászból! Kép Kép Itt még a kerítés is abból van ( de komoly! ) Majd fotózok!

Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Anykó!
Sajnálom, de ha gy haladtok, nem lesz semmi probléma, hidd el. Hozzánk is járt az oviba egy autista kisfiú. Semmi "probléma" nem volt vele.
Látod azért, hogy ilyen apróságok, mint a buszozás, is milyen örömet tudnak szerezni! Egyre jobban meg fog nyílni amellett, hogy hagy magának egy kis bezárt területet, ami csak az övé.
Nagyon drukkolok Nektek! Az apák... azok egy külön faj. Nagyon nehezen fogadják el, ha a gyerekük, a Õ "termékük" sérült. Pláne, ha az a gyerek olyan nemű, mint amilyet szeretett volna. Valamelyik, sajnos és ez a többség, megfutamodik.
De úgy veszem észre, ahogy olvaslak, előbb-utóbb el fogja fogadni, ő is megnyílik felé. Minél több családi progit szervezzél!

Babi!
Sajnos ez nem működik, pedig több olyan esetet is kimutattak, hogy az oltás volt a ludas. Még azt is tudják, melyik. De hiába lázadnak fel egyes szülők az oltás ellen, volt rá példa, hogy nem adatták be, őket hurcolják meg, börtönnel fenyegetik őket, a gyerekeket nem engedik addig közösségbe. Amúgy azt is kimutatták, hogy az oltóanyagban lévő higany az ok.

Jubi!
Szépek vagytok nagyon! És milyenek lesztek!! Sárgulok szép lassan...

Puszi Kriszta

mohácska
 
 


Jubi!
Szuper lesz ez a kégli; az biztos!
Már megfenyegettelek, hogy valamikor meglepünk háznézöbe; most már biztos, hogy ezt a szép házat valamikor látnunk kell! Kép

Anyko,
gondolatban rengeteget veled vagyok! Tényleg! Mi is nap-nap után vívjuk a kisebb-nagyobb háborúinkat.
Ezt egyszerüen ésszel nem tudom felfogni, hogy egy védöoltástól miképp lehet egy gyermek autista!????
Ha elfogadod a tanácsomat, mindenképp vidd Gerit több orvoshoz is. Ne nyugodj bele egy, vagy esteleg 2 diagnózisba!!!!
És még mindíg nagyon ajánlanám azt a kineziológust, akiröl a multkor beszéltem már. Szerintem rajtatok is tudna segíteni! Írj emilt, ha érdekel!

Jó hétvégét mindenkinek! Mian
mian
 
 


Kriszta!

Mivel se idöm se eszem ehhez, dokibarátnömtöl kértem segiséget. Ö is Anyu, 3 gyermeke van. 3 oltott gyermeke, oltatná akkor is ha nem lenne kötelezö.
Az MMR-ben már rég nincs higany, DiTE meg 12 évesen van.
"Jelenik Zsuzsa, az Országos Epidemiológiai Intézet Nemzetközi Oltóközpontjának vezetője elmondta: a változás oka, hogy elfogytak a magyar oltóanyagok, ezeket többé nem gyártják, ezért mostantól csak a külföldi, higanymentes változatot lehet kapni. "A magyar oltóanyagokból is kivonták volna a higanyt előbb-utóbb" - tette hozzá. Jelenik Zsuzsa közölte, hogy az utóbbi időben már csak néhány, például a tetanusz vagy a Di-Te oltás tartalmazott higanyt. "Ez a higany sem volt mérgező, néhány nap alatt lebomlott a szervezetből."
"A központ vezetője szerint ennek az anyagnak semmi köze nem volt az autizmus vagy más betegségek kialakulásához, csak arról van szó, hogy sok betegség az oltások beadásával egy időben jelenik meg a gyerekeknél. "Ennyi erővel azt is lehet állítani, hogy a gyerek az oltások miatt tanul meg járni, mert körülbelül egy időszakban történik." Az új oltóanyagok előreláthatólag drágábbak lesznek az eddig kaphatóknál."
"Érdemes megfigyelni, akkor került a figyelem középpontjába ez, amikor a hazai oltási kapacitás leállt és a nagy gyógyszergyárak beszálltak a piac megszerzéséért indított harcba..... nyugaton már lefutott kérdés, nálunk most lett "aktuális"
Azoknak akik tudnak angolul, érdekes:
http://www.jr2.ox.ac.uk/bandolier/band118/b118-5.html

Én meg vagyok gyözve, annál is inkább, mert itt ugyan nem kötelezö, bár legtöbben beadatják. Tavaly negyvenvalahány gyermek halt bele olyan betegségekbe, amik az oltással megelözhetöek lettek volna.
lingonbabi
 
 


Üdv Mindenkinek!
Erika!
Kép
Puszi!
totne
 
 


Sziasztok!
Csak gyors bekukk! Olvastam mindent és kitartást kívánok Anykónak!
Jubi Nektek pedig gartula a szép házatokhoz, várom a további fotókat!Kép Szegény párodnak pedig szintén jobbulást! Remélem hamarosan rendbe jön és új csodákat művel majd!
Minden jót!
abby
abby
 
 


Szia Lánykák!

Jubikám, nagyon szépen alakultok! Boldog életet kívánok nektek az új otthonokban! Kép
Párodnak jobbulást!
*****************

Anikó, neked csak kitartást és sok türelmet bírok kívánni, nagyon sajnálom, hogy nem teljesen egészséges a kicsi fiad.
szorgosstuci
 
 


Köszi, Stuci! Kép

Képzeljétek, mi történt? Elképzeltétek? Na jó, akkor mondom Kép Nagyon szerettem volna egy szép nagy pálmát a nappalinkba. Csak hát sokéraggyák. Ma délelőtt találkoztam Anyuval, és elmondta, hogy az egyik barátnőjének van egy szép yukka-pálmája kint a teraszon, nem fér be a lakásba, de nem szeretnék, hogy megfagyjon, így hát gazdit keresnek neki. Szóval ezt a gyönyörűséget kaptam ma ajándékba:

Kép

Annyira örülök neki!!!!!!!!

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Szia Jubi!

Kicsit csupaszka a cserepe, nemKép Gondolom már ki is találtál ennek a szépségnek valami csinos "ruhát"Kép

Erika
dreri
 
 


Igen, csupaszka, és ronda műanyag. Azt tervezem, hogy veszek neki egy szép nagy kaspót, amibe így cserepestül belefér. Ha szép lesz a kaspó, lehet, hogy hozzá sem nyúlok...Ilyen nagy felületre hirtelen nincs ötletem.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok Lányok!

Ujra itthon, jo volt otthonKép Tegnap csak kovályogtam, még mindig nem vagyok formában, délben megyek mammográfiára, csak kontrol, de nagyon nincs kedvem menni maKép

Jubi, nem kellene ennek a gyönyörüségnek 1 számmal nagyobb cserép? CsudaszépKép

Virágok és a Párom: lelkére kötöttem locsoljon. Locsolt is mindent, fürdöben sem felejtette el, csak az ebédlöasztalon a gyönyörü cikláment -ugye naponta többször ott ült az asztalnál, de nem látta sárgul szegény- brühühüKép

Üdv Babi
lingonbabi
 
 


Sziasztok!

Ezt el kell mesélnem. Ma történt velem és elkeserítő.
Voltam a neurológián eeg-n. Igaz ki van írva az ajtóra, hogy ki kell kapcsolni a telefont. Én ki is kapcsoltam azt, amit sokan ismerenek, de van egy telcsim, amit csak a férjem ismer. ha gond van Gergővel, ezen értesít, hog y rohanjak haza. Ezt nem kapcsoltam. Naná, hogy megszólalt. Tudtam, hogy baj van Gergővel, nagyon bántott, hogy pont a vizsgálat alatt. Bezavarta a számítógépet a telefon. Erre az aszisztenső hozzámvágta a táskát a szó szoros értelemeben majd örjöngve olyanokat vágott a fejemhez, hogy mit képzelek magamról, nem láttam a táblát? maga nem is járt iskolába, maga szerencsétlen analfabéta. Csináljon valamit a telefonjával, ha egyáltalán ért hozzá.
Nem szóltam egy szót sem, mert abban nem lett volna köszönet!
Hogy jön ahoz valaki, hogy így beszéljen egy paciensel????? Felháborító!!!
Majdnem elbőgtem magam, hogy a mai világban ez megtörténik. Annyi volt a gond, hogy 1 ( jelzem 1) perccel tovább tartott a vizsgálat!
Majd térült fordult és közölte adokinénivel, hogy mi ma van ma, minden beteg hülye idegbeteg??? Ezen szavakkal!
Holnap is mennem kell, már előre félek. De ha egy szót is mer szólni, mostmár biztos nem állom meg, hogy meg nem mondjam a magamét!
Bocsi, de ez kikívánkozott belőlem! Kép

Geri talán jobban van egy kicsit! Ma jött meg a szakvélemény, ami végre hivatalos. nem értek belőle egy szót sem, de majd holnap kiderül, mert beszélni fogok a gyógypedagógussal, aki Geri fejesztését fogja végezni!
Már kellett iratnom az oviba is, hogy legyen helye neki. Olyan fura! Kép

Amúg yén is jobban vagyok lelkileg, bár még sokat idegeskedem és dekura sincs sem időm, sem energiám. Visza sem olvastam igazából, de majd egyszer ezt is megteszem!
Azt láttam, hogy JUbinak szép Yukkája van! Bárcsak közelebb laknál! nekem is van egy hatalmas és még kint van. Gondolom ki is fog fagyni. Kép De nincshova tegyem bent a lakásban!

Most megyek, és bocsi, hogy panaszkodtam!
Puszi nektek!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anyko!
Ne húzd fel magad, nem éri meg...

Lenne egy kérdésem: öntött már valaki közületek gyertyát? És ha igen, adna nekem néhány gyakorlati tanácsot? Előre is köszi! Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!
Öntöttem, de nem vagyok menömano benne, amit tudok megosztom szivesen. Mi érdekel?

Anyko!
Egy akár eüs- akár nem, embernek sincs joga megalázni!
Sajnálom nem voltam ott Veled, lehet ma már nem dolgozna ott.
lingonbabi
 
 


Babi!

Minden Kép Először is az, hogy mit kell hozzá beszereznem? Vegyek a hobbiboltban viaszt, vagy inkább olvasszak fel gyertyamaradékokat?

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Köszi lányok!
ma elintéztem vele a dolgot! Kép Ma mást alázott meg több tucat emvóber előtt. Hülye természete van, átnéztem rajta! Kép

Gyertyaöntés? Hm....én is akratam már önteni, de féltem belefogni.

Jubi!
megmentem a Yukkámat! Kép Már nekifogtam csak Geri ma olyan nyűgös, hogy alig lehet vele bírni. Most végre játszik. Kép
Szóval yukkamentési akcón vagyok és a nappaliban lesz. Csináltam helyet neki. Kép

Mostmár jó kedvem van. Kép
Puszi!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Nálunk olcsobb ha kész gyertyákat veszek olcson. Nézd meg az árakat. Maradékeokat persze el tudod használni. Ha nincs jobb, belereszelt zsirkrétával is szinezhetö.
Formát jobb ha veszel, kanoc vastagsága pedig gyertya vastagságátol függ. Én kanosot átfüzöm, csomozom és a csomo-lukra modelgyurma darabkát teszek. Konzerves dobozokban gyertyát, dobozokat lábosban vizben melegitem, ugy 70 fok az olvadáspontja a gyertyáknak. Olvadt, lehet önteni. Akár több szinnel.
Ha decopizni akarod akkor vigyázz, részben, ha nem 100% ragadt rá a decopapir v szalvi, akkor meggyulladhat, de egyébként is, hiába tüzbiztos ragacs, szoval ha meggyujt még kevésbé hagyni örzés nélkül. Meleg kanállal is ráragaszthato a papir.
Ja hütés: kell valami amiben stabilan áll a forma, hogy ha már nagyon nem meleg betehesd a hütöbe. kb 24 ora mulva szedhetö ki a formábol.
lingonbabi
 
 


Szia Jubi!

Én zselégyertyát öntöttem tavaly, ha esetleg az is érdekel, leírom szívesen Kép

Vera
reva
 
 


Jubi,
én üvegedényben a mikróban szoktam megolvaszatni a maradék gyertyákat. Így hamar megy. Kép
Mian
mian
 
 


Babi, Mian!
Köszönöm a jótanácsokat! Majd próbálkozom, ha sikeres megmutatom, ha nem, akkor mélyen hallgatok róla Kép

Reva!
Köszönöm, hogy felajánlottad a segítséged, de engem egyenlőre a "hagyományos" gyertyák érdekelnek...de ha aktuális lesz a zselé, szólok! Kép

Az antikoláshoz visszatérve. A fémek antikolásához ajánlották nekem a kalapácsfestéket. Holnap utánanézek...

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Ha esetleg rajtam kívűl mást is izgat a gyertyaöntés, találtam egy jó kis szájbarágós leírást:

http://www.komplettotthon.hu/index.php?tev=cikk&id=u5

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak bejelentkezem, elkezdtem múlt héten dolgozni, lóg a belsőm, teljesen le vagyok fáradvaKép
Abby figyelmébe ajánlom, hogy a BKM-i Kórház Sürgősségi Osztályán vagyok, majdnem olyan, mint az ER, de komolyan! Én szerencsére csak adminisztrátor lettem, bár ez sem egyszerűKép Főleg visszaszokni a "felnőtt életbe", mert majdnem 5 évig voltam itthon a törpökkel. Alkotgatás marad a hétvégékreKép

Azért figyelemmel kísérem ám az eseményeket és alkotásokat, mert azt ki sem bírnám, hogy ne nézzek beKép

Erika
dreri
 
 


Hello!
Dr.Eri! No akkor a nevedhez legalább hű maradtál, ha már időhiányában a topichoz nem annyiraKép Sajna képzelem milyen lehet ott dolgozni, mert a kedvenc főorvosnőnkhöz is a sürgősségire szoktunk járni...tényleg ErKép Akkor most már neked is kötelezően nézni kell majd!Kép De azért alkoss is amikor időd engedi! A gyerekek mit szóltak hozzá, hogy visszamentél dolgozni? Én már most idegbajt kapok ha csak rágondolok...Alig leszek velük....
Jubi! Engem annyira érdekel ez a dolog, hogy meg is vettem az öntőformát. Szeretném ha sikerülne a dolog mert az adventi koszorúnkra is sk gyertyát terveztem. Múlt karácsonykor fertőzött meg a kedvenc szomszédasszonyom, ő csinált gyertyákat és kaptam is tőle ajándékba. Mindjárt mutatom. Õ a tecsóban vett legolcsóbb gyertyát használta fel hozzá nem a hobbyboltosat. Mindenfélét tett bele pl: levendula ágacskát...És szép kis tányérkára tette mézeskalács figurákkal és fenyő ággal, tehát nagyon guszta voltKép
De hogy állsz már? Kipróbáltad?
Minden jót!
abby
http://gportal.hu/picview.php?prt=22020&gid=85145&index=11
abby
 
 


No ismét én.
Közben csinálgatom, rendezgetem a portálomat. Feltettem pár képet amit már jó ideje megigértem. Főleg a szabászoknak...mármint aki fát szabKép
Innen lapozzatok:http://gportal.hu/picview.php?prt=22020&gid=618197&index=1
Bazi nagy képek, de majd este kicsinyítek csak...én szóltamKép
abby
abby
 
 


abby
 
 


Szia Csajszik!

Dr.néni ez nagyon jó! már mentettem is belőle. Kép
Én meg ezt ajánlom figyelmetekbe!http://www.ciposdoboz.hu/ biztos találtok otthon megúnt gyerekjátékot, aminek valaki örülne. Kép
Én már készítem a dobozomat. Kép
szorgosstuci
 
 


Stucika!
Ez nekem is nagyon tetszik, de bizti, hogy használt játékot is lehet bele tenni? Én valahogy úgy értelmeztem, hogy csak új dolgokat szabad a dobozba tenni?! Hm? Mert jó állapotú, de használt dolgokkal én is meg tudnám tölteni és persze mivel ajándékot ad az ember különösen figyel arra, hogy szépet adjon.
Szerintetek?
abby
 
 


Néhány évvel ezelőttig az én fiaim is kaptak ilyen ajándékkal megtömött cipősdobozokat karácsonykor a gyülekezetben. Azokat még Angliában készítették...örülök, hogy mostmár hozzánk is begyűrűzött a jólét, és mi is tudunk adni Kép

Jubi

Abby!
Ma fogok gyertyát önteni, majd beszámolok róla!

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!
Nem kell akkor jönni apukádnak most, mert a Delice anyukája elvitte a csomit:-)
De azért köszi
Éva
minimaxi
 
 


Abbykém! szerintem a nehézsorsú gyerkőcöknek minden jó, csak kapjanak valamit. Gondolom, hogy te sem olyat raknál bele ami már "kukaérett". KépSzerintem az nem lehet gond, hogy kicsit használt, sőt, ha lányok még rajzolnak is hozzá valamit az mindjárt még szívhezszólóbb lesz! Kép
Ha jól olvastam nem csak játékot lehet betenni, hanem ruhaneműt is , amit nem bírsz eladni azt most nem kell kidobnod pl.
De ahogy látom Jubika ebben már gyakorlottabb.Kép
szorgosstuci
 
 


Képzeljétek, kész vagyokKép 2000-2500, (mind különbözö) szalit kiszedtem, az az a gyüjteményt külön a többitöl. Lehet gratulálni. Nem kis melo volt. Különbözö szalikupacok is beszortirozva, kivéve azt a néhány hegyecskét itt ott amik kimaradtak...
Ezuton is köszönöm a cseréket, vásárlásokat pl Stuci gyönyörüségeiböl, nagyon jo rájuk nézni, birtokolniKép és majd jo lesz felhasználni is sokat közülük.
Tudom nem vagyok normális, de soha nem is állitottam ellenkezöjétKép
Igy most ennek örömére, megyek, felszalizok egy dobozt, sok honapja várt a szalijára, most bepattant mi legyen az.

Pussz Babi
lingonbabi
 
 


Abby!
Na, megvagyok az első gyertyámmal...(pici aszaltgyümölcsdarabok vannak benne)...az illata jó

http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/1131956956.JPG

Tudom, hogy egy kissé gagyi, hogy recés az oldala, de hát ilyen volt a koncervesdoboz..A következő remélem jobb lesz. Ez is csak másodjára lett jó, mert először egy WC papír gurigába öntöttem, az aljára kartonpapír, körben ráragasztva (azt olvastam, így kell), erre az összes forrá visz kifolyt belőle a ragasztásnál Kép Se baj, nem adtuk fel (Benivel együtt csináltuk), így került ebbe a kezünk ügyében lévő konzervesdobozba
A cipősdobozról: szerintem mehet bele használt is, ha tényleg jó állapotban van! Kép

Mini!
REndben! Kép

Pussz: Jubi

Babi!
Elismerésem! Az én szalvétáim ömlesztve vannak két dobozban, még csak meg sem próbálkozom a szétválogatással Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!
Babi! HOgy neked mire nincs időd!Kép Bár igaz én is elkezdtem rendbetenni a portalos oldalamat a munkáim most már mindíg itt lesznek: www.gportal.hu/abbyhobby
Viszont most is tettem föl pár ötletet a másik oldalamra. Sőt a szalvikat is kicsit megrendezgettem én is...előkerestem a karácsonyi témájú szalikat...van bőven...Kép
Jubi! Ez nagyon aranyos lett! Szép a gyertyatartóval 1ütt!Kép Én is konzultáltam a szaszédkámmal és adott 1-2 tippet-zsírkrétával színezés és hasonlókKép- szóval lassan nekem is meg kell próbálnom! A hitesem már vett is nekem szép gyertyákat hozzá, jó nagyok és relatíve olcsók voltak a tecsóban.
Itt a link:
http://gportal.hu/picview.php?prt=22020&gid=619486&index=23
Jubi az első két kép esetleg neked is hasznos lehet! Ajánlom!Kép
Minden jót!
abby
abby
 
 


Jubci!
Gratula az elsö gyertyádhoz!! Kép Klassz csaj vagy, hogy nem adod fel!
Rád gondoltam szombaton, mert kaptam egy 450 oldalas hobby katalógust. Hogy abban mi minden van......!! Többek között gyertyaöntéshez is mindenféle. Ott láttam teljes gyertyaöntö szettet (4 különbözö forma, kanócok, viasz, stb. /ez egy profi szett) Az ára kb 18 Euro volt.
További jó öntögetést! De azért kupálsz továbbra is, ugye?
mian
 
 


Hello!
No megint én vagyokKép
Én is vettem a múltkor öntőformát az valami 600 ft körül volt és vettem hozzá kanócot is, de az is készen van olyan kis fém talpacska van rajta, azt hiszem 40-60 ft volt darabja.
No most meg találtam még valamit... a hobbyboltba ahová szoktam járni voltam ma is és szólt a fickó, hogy készülget az oldaluk is. Ott is van a gyertyaöntésről néhány sor. A felesége foltvarrással foglalkozzik, de nagyon ügyes, hihetetlen milyen munkák kerülnek ki a keze alól. No ha gondoljátok nézzétek meg itt: http://www.melindakreativ.dox.hu/
Én is garázdálkodtam, vettem egy rakás apróságot már az ünnepekre. Mindenféle, gyöngyöt, szalagot, anyagokat....már ez is egy vagyon és ez még csak az ajándék mellé menne....de végén lehet csak ilyen ajándékokat kapnak a szeretteimKép
sziasztok
abby
abby
 
 


Abby!
Nem jön be az oldalKép
Most "néztelek" az elöbb, szomoru vagyok, Carter doki is otthagyja a sorozatot, elmegy Afrikába szerelme miatt. Otthon is itt tart vagy elöbbre? Itt csak idönként adnak le néhány részt szériában hetente 1x, aztán szünet honapokig.
Idö-energia Abbykám, hát nekem nem 2 picim van. (De komolyan visszasirom azt az idöt. Én nem vagyok egy kiabálos fajta, de ... s ez mind semmi, mert Apura azt szokták kérdezni szokott-e beszélni, volt-e valaha ideges vagy mérges? Hát.... neha már ö is "felpörög".)
1 hete százalékoltak le ideiglenesen egy évre, bö 3,5 évnyi betegácsi után. Már nem élek morfin alatti legerösebb fájdalomcsillapito kombinácion, söt nagyon ritkán muszáj bekapni valamit. Minden nap fel tudok kelni az ágybol és ha nem is vagyok a régi önmagam, de azért müködök. Amikor jobb napok vannak, akkor pl elöre fözök, hogy ha rosszabb idöszak van és nem tudok tüzhelynél kavargatni kaját akkor is van mit enni. Nem vagyok már "majdnem perfekt" sem, régen belehaltam volna 2-3 porcicába, vagy ha nem volt az egész család élére vasalva, vagy netán gyermekek overálján sárfolt diszelgett volna másnapra. Nem a környezet elvárása volt, -hisz többi gyerek ha levette overálját megállt a rászáradt sártol, stb,- csak sajátom. "Az öngyilkosság egyetlen társadalmilag elfogadott formája, ha halálra dolgozzuk magunkat" Milyen igaz is. Csak jo nagyot pofára estem a "cél" elött miliméterekkel, szerencsére. Nos ezért van nekem idöm és energiám, mááármint ha van utobbiKép Kopácsolás vagy akkor ha nagyon fájok (nem akarom szétcseszni májamat-gyomromat gyogyszerekkel) igy inkább leülök, vagy ha magas fordulatszámbol lejjebb kell jönni, akkor lenyugtat. Mindig dolgoztam és/vagy tanultam, nem elégit ki ha fényesre van suvickolva a mosogato, több kell. Jobb lenne ha segithetnék munkaterepautaként embereknek, talán beteg gyerekeknek (pszichologus-gyogytornász-ergonomia-némi növérkedés vegyitéke) de hát nem az van, igy alkotgatás ad némi kárpotlást, örömködést.

Jubi!
Nagyon édes lett a gyertyád. Csak egy apro megjegyzés: müanyagot könnyebb levágni rola mint a fémet: pl samponos, üditös, joghurtos, de lehet akár mézes maci falkonja is macinak kifestve utána.
lingonbabi
 
 


Szia Abby!

Képzeld, én is pont tegnap voltam a Weidlich udvarban a boltban Kép Egy öreg nénike volt akkor még rajtam kívül vásárló, gondolom, nem Te voltál Kép Én is szoktam ott venni ezt-azt, bár mikor Pesten járok, akkor a Kreatív Hobbyba szoktam menni, azt hiszem, ők is onnan szerzik be a cókmókokat. Egyszer még talizhatnánk is ott Miskolcon Kép

Vera
reva
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: