Új privát üzeneted érkezett!

Üdvözlet annak akit a téma lázba hoz!

Arról szeretnék beszélgetést folytatni, hogyan is néznek ki a magyar kismamák? Az én jelenlegi tapasztalatom nem a legrózsásabb.Ülök a rendelőben és nagyon lehangoló a látvány.Mit kéne itt tenni? A 9 hónap nem a világvége ,nem igaz?Sokan csodálkoznak,hogy nem közeledik a párjuk.Legyenek csinosak és vonzóak még pocakosan is!!!!!!! Remélem válaszol nekem valaki. GiGi
Névtelen
 


szia, igazad van, mert az átlag elhízott és nem figyel a külselyére.Ápolatlanok, igaz én is felszedtem jónéhány kilót és nem vagyok egybomba alak, de mindig igyekezetm a legjobbat kihozni abból ami van, és ápoltnak lenni
molnam
 


bocsa külseje pontos j
molnam
 

 
 

Gigi,

Szerintem sem szabad ilyenkor elhagynunk magunkat mondván, hogy végre mindent szabad és semmit nem kell. igenis oda kell fgyelni a táplálkozásra, s nem kettő helyett önfeledten enni, nem csak esztétikai hanem egészségügyi szempontból is. Szerintem fontos a testmozgás is, egyrészt az ember jobban érzi magát, felüdül, másrészt fontos az egészség, könnyebb szülés szempontjából is.
Én személy szerint igyekszem hasonlóan élni mint eddig. Természetsen némi változtatással, pl kemény aerobic helyett pl. úszás stb.
Nem tudom, talán ruhaügyileg vannak kis gondjaim. Még nem akarnám felvenni az óriás kismamamruhákat, a régiek meg nem jönnek fel. FDe azért ezt is igyekszem megoldani.
Szerintem fő az egészség és a jó közértzetKép
Évike
Évike
 


Azért nem biztos, hogy azért hízik el valaki, mert igénytelen. Én is ismerek olyan anyukát, aki ilyenkor kettő helyett evett. De itt vagyok például én. A nagy szívfájdalmam, hogy az első babámmal 30 kg-ot híztam. A doki bántott végig, hogy sokat zabálok. Összeírtam egy heti étrendemet. Nem akarta elhinni. Még ekkor sem csináltatott volna egy hormon-vizsgálatot... Kiderült, hogy leállt a pajzsmirigyem. Ez egy jó kis anyagcserezavart okozott.
A mai napig nyűglödök csak a fogyással. Igazán nem tudják beállítani a hormonszintemet.
Én is szerettem volna olyan csinos lenni, mint a terhességem előtt.
Higgyétek el, hogy megszakad a szívem, ha az esküvői vagy a nászutas képeket nézegetem.
Andi2
andrea (andrea)
 


Kedves Andrea!
Igazán nem szeretném ha megbántódnál.Biztos vagyok benne,hogy az előtted szólók sem az ilyen problémák miatt kialakult helyzetre értik.Megmondom őszintén ,én nem is kifejezetten az elhízást vettem célba-mert szerintem attól ,hogy valaki X kióval több mint előtte még lehet nagyon klassz csaj és csinos is.Inkább pont azt szeretném tapasztalni,hogy jól megválogatott ruciban(akár turiból!!)ápolt bőrön kevés sminkkel,egy eltalált fizimiska stb.Az a lényeg ,hogy a kismama elégedett legyen külsejével!!? Fel a fejjel csajok! GIGI
Névtelen
 


Szia Gigi!

Egyáltalán nem bántodtam meg. Tudom, hogy nem ilyen szándékkal írtátok a hozzászólásokat. Csak olyan nehéz néha! Mindenki csinosnak (a lehetőségekhez képest!) és ápoltnak tart. De ez nem elég! Sokan úgy gondolják, hogy csak akkor duci egy nő, ha sokat "zabál". Egyre több olyan kismamát ismerek, akiknek pajzsmirigy betegségük lett a terhesség alatt. Persze én is egyetértek azzal, hogy hajat mosni, egy finom sminket feltenni, mindig kellemes illatúnak lenni igazán nem nehéz. Van olyan ismerősöm, aki mindent a betegségére fog és el is hanyagolja magát. Na, ilyen nem szeretnék sohasem lenni!

Andi2
andrea (andrea)
 


sziazstok.Én is sokat híztam először 25kg-ot és nem tudom mitől, de a pajzsmirigy működésem rendben volt, aztán plussz 10 kg kezdtem ammásodik babát is.Most is van rajtam pussz 10 kg, már megszültem öt hónapja(ja a másodikkal 18 kg híztam).Most 162cm mags vagyok és 61 kg, tehát nem kövér inkább telt egy kicsit.Mindig igyekeztem a legjobbat kihozni, amit lehetett.Nem könnyű.Sajnos igaz, hogy a ducikat más szemmel nézik.Mindenkinek javaslom, hogy ne csak a külső dolgokra adjon, ha valaki jókedvű, az jobban figyel magára és így könnyebb lehet sminkelni, öltözni stb.Szerintem a lelki egyensúly nélkül nem lehet vonzónak lenni.Tudom sok a stressz mindenhol, de igyekezni kell, legalább próbálni.Remélem nem vesziktek kioktatásnak, csak nekem ez a tapasztalatom, hogy a szép külső csak szép belső tartalommal együtt tesz ki egy egészet.
molnam
 


Sziasztok Csajok!
Szerintem elég nehéz úgy jólöltözött kismamának lenni,ha a boltokban csak min.70 éves stílusú kismamaruhákat árulnak, ami valószínûleg még egy bálnára is nagy lenne...
Én még csak a 18. hétben járok és a régi rucik kicsik, a kismamaruhák pedig még lógnak rajtam...
Ezért rendszerint úgy nézek ki mint egy ágrólszakadt,akinek legalább 3 számmal nagyobb ruhát osztott a szeretet szolgálat, vagy úgy mint egy élsportoló (már csak a melegítõalsó kényelmes)de ez bizonyos helyeken, rendezvényeken igazán jól mutat.....
Mellesleg mindkét hacukához igazán jól mutat a smink.....
Szóval ez az én nagy bajom nekem...
De talán megoldódik egy idõ után...mikor belenõ a pocim a kismamacuccokba! :o)!
ui:Bár 70 éves kismamának látszani se nagy boldogság....
Névtelen
 


Halihó!

Én ugyan könnyû helyzetben vagyok (két terhesség után is gyerekcuccokban járok jobbára), de egyik barátnõm nagyon jól áthidalta az elsõ harmad gondját: kertészgatyát húzott, farmer kertészt. (talán manu-artosat) Igazán sprotos, fiatalos volt benne, egy "simulósabb" felsõvel. Ez nekem pl nem jött be, mert úgy néztem ki, mint egy 14-15 éves kamasz. Van Bp-en a Blaha Lujza téri Skála (ha nem az, bocs) mögött egy kismamabolt, ott nem csak ceteknek való cuccok vannak! (Én is vettem ott egy "kisvakond nadrágját", igaz, zsebek nélkül, aminek csak a szárát kellett felhajtani kicsit!)
Eszter
 


Sziasztok!
Ez nem reklám, de amikor utoljára terhes voltam(tavaly) akkor a Brendonban voltak már nagyon klassz nadrágok, spandexbõl, elasztikus farmerbõl, alkalmi anyagokból, amik csak derékban voltak bõvítve, illetve bõvíthetõek voltak, gumival, gomokkal, stb. Nekem is volt egy fekete, tök normál szabású nadrágom rugalmas anyagból, és a has résznél volt betoldva ugyanilyen anyagból, hogy ne pöndörödjön, és akiszolgálta a kilenc hónapot. Ha nem gomboltam kijjebb, akkor teljesen normál nadrágként is funkcionál. A kantáros nem volt praktikus télen.Eleve volt rajtam fent mellltartó, valami pólóféle, a hideg miatt pulcsi, a kantár elég kényelmetlen lett volna, amikor pl. le kell vetkõzni, orvosnál, pisilésnél stb. szóval elég divatos fazonok, klassz anyagok is vannak, és a tavalyi kismamákban volt egyszer ugyanilyen szabásminta. Nagyon egyszerû, és bármilyen alkalomra fel lehet venni, megfelelõ felsõvel.
Soha nem bírtam a 70-es éveket idézõ kockás kötényruhákat, a neylon harisnya meg úgyis csak legurul a hasról, ha nagyobbat veszel fel fordítva, akkor meg tuti hogy elszakad ott ahol nem kéne.Ja, és a kötött poncsó is klassz ilyenkor, meg aki szereti annak a farmeringek, vagy a férfiingek.Én a végén(már jó idõ volt, a férjem rövidujjú lazább ingeit hordtam, csak ezt tudtam összegombolni a hasamon, a fent említett nadrággal.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Kicsit tobb, mint 6 honapja szultem, es en a ruhaimat a Megatoysban vettem, ugyanis praktikusak, divatosak voltak, hasonlo felhozatallal mint a Brendon (ott is vettem egy alkalmi ruhat), de egy kicsit baratagosabb aron. A Brendon olyan szempontbol volt szimpatikusabb, hogy ott tenyleg csak velem foglalkozott az elado, meghallgatta mit szeretnek, vagy ajanlotta, hogy nezek csak korul. Hat a masik helyen eleg flegmak voltak, de nem igazan erdekelt, bementem, szetneztem, probaltam. Nezzetek szet, ha idotok engedi!

Pussza: Barbi
 
 


Véleményt osztom!
A gyõri Megatoysban abszolút nincs mama-ruha, és az eladók olyan bunkók, hogy szerintem direkt válogatták õket, persze a fõnöknõ is olyan, ha ingyen lenne se mennék oda többet.
A Brendonban pedig az ellenkezõjét tapasztaltam. Ennek ellenére a saját nadrágaimon kívül semmmi mást nem vettem ezeken a helyeken, a nagy börzén vásároltam. Egyébként ott is egyre több mama-ruha van, mindenféle. Ajánlom még a Bahia boltokat, aki szereti az ilyen stílust.Bár szerintem nem kell sokmindent venni, mert ez egy átmeneti félév, és én is mindig ezt a két nacit kombináltam mindenféle felsõvel.A bababörzén adtam el.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

A terhessegem 8 hetes. Talan hulyen hangzik, de engem az is erdekel most, hogy artalmas-e a babara nezve a koromlakkozas ill. a lemosas. Tud valaki errol biztosat?

Koszi elore is,
Noemi
Noemi
 


Noemi,

Nekem egy kozmetikus rokon mondta, hogy csak ovatosan az ilyen "szagos" dolgokkal.

Pocok,
A hajfestekrol sem merik egyertelmuen kijelenteni hogy artalmatlan. Az is igaz, hogy azert nem ajanljak, mert a terhesseg alatt megvaltozik a haj szerkezete igy mas szin lehet a vegerdemeny, mint amit tervetek.

Egyebkent annyi artalmas dolog van korulottunk, szerintem erdemes elkerulni amit lehet.
 
 


Szaisztok, én úgy hallottam hogy pl. Olaszországban nem engedik a terhesség alatt befesteni a hajat.
Ezt a fodrászom mondta, akinek a lánya kinn él.
Mondjuk én is vigyáznék vele, mert biztosan "külsérelmi" nyomok nem lesznek a babán, de épp elég ha mondjuk allergiás lesz valamire nem? és ezt nem lehet elõre tudni ... sõt utána sem rögtön.
De a barátnõm befestette a haját mondta hogy õ nem fog hónapokat lenõtt hajjal mászkálni, és szerinte ill. az õ fodrásza szerint nem jelent problémát.
Sajnos ahány ember annyi vélemény.

Maya
Maya
 


Sziasztok,

Rosszindulatú feltételezés, de a fodrásznak az az érdeke, hogy minél több hajat fessen, nem?
Bocs, ha valakit megsértettem.

Bianka
 
 


Sziasztok!
Én mindhárom gyerekemnél megpróbáltam pihentetni a hajam a festés alól, le is vágattam jócskán belõle, bár az én hajam iszonyatos sebességggel nõ, mindig, terhesség alat meg pláne.Mivel elég lehangoló volt számolgatni a fehér hajszálakat, így csak "gyengéden" lett színezve. Semmi bajunk, szerencsére. Bár azért kíváncsi lennék "profi" véleményre is, hogy a kinõtt haj, képes-e visszajuttatni valamit a vérkeringésbe?
Számtalan anyukát ismerek, akik végig csinosak, akár festetthajúak voltak, dolgozni jártak, stb. Szerintem nagyon fontos a fokozott tisztaság, és ápoltság ilyenkor. Lehangoló, ha zsíros, lenõtthajú, kimyúltmackós pocakosokat, babakocsisokat látok, mert ez nem igazán a pénzen múlik.
ZSomimama
zsomimama (zsomimama)
 


A Brendonban tényleg kaphatók szofisztikált, elegáns kismamaruhák, továbbá kifoghatók a Chiccoban, és vannak jók a Formes-ban. Ezek persze méregdrágák. Mikor én terhes voltam, volt még Mothercare, az is klassz volt és méregdrága. Szóval csupa külföldi ruhákat forgalmazó üzlet... Én több ruhát vettem a Váci u.-ban, a Vámház térhez közeli részen, azt hiszem Mami a bolt neve. Jóval olcsóbb, de valahogy nem olyan elegánsak akkor sem. De azért van állítható derekú, elegáns, csíkos szövetnadrágjuk, szûkszoknya puha, elasztikus derékkal. És persze a szokásosak. Én mondjuk a kertészfarmertõl kapok kiütéseket. Abban ugyan nem találok jól öltözöttnek senkit, nem finom. De ízlések és pofonok.
A másik: szerintem várandós mamának még mindíg könnyebb csinosnak, jól öltözöttnek lenni (kivéve persze, ha van már egy mondjuk másfél éves pici mellette). De utána? Az ember csak nem kúszik a méregdrága nadrágjában a szõnyegen, finom gyapjúkardigánt nem vehet bevásárláshoz fel, ha ömlik az esõ, mert babakocsit tolva nem foghatunk esernyõt is (ilyenkor persze a frizura is oda). Sikkes cipõ? Tönkremegy, mert az orrára gurul a babakocsi, a fék állításakor lekopik a festék, játszótérre meg végleg alkalmatlan. Akárcsak egy decens kis szûk ruha, amiben lehetetlenség felkapaszkodni a favárra. Kozmetikus? Mikor? Nincs senki,aki a gyerekre vigyáz. Egyéb finomság: buszra felszállni magassarkúban, babakocsibal, ide-oda csapódó szép táskával (Na, akkor annak is annyi). Ime egy GYESES anyuka mozgástere. Látom magam várandósan, valamire várva, egy nagy dolog bekövetkeztére. Csinos kismamaruhában, szép frizurával, kisminkelve, tetszõleges helyváltoztatás szabadságával... Egész más levegõ volt körülöttem, nõnek éreztem magam. Pedig most sem megyek el otthonról smink nélkül, kinyúlt ruhában, de már nem tudom ugyanazt produkálni magammal. De ez talán már egész más témaává vált így a végére. Ne haragudjatok, ha keményen fogalmaztaam.
Seymour
 


Rég írt ide valaki is, bár a téma még messze nincs kimerítve (szerintem)

Én várandósan tûrhetõen néztem ki, a felszedett kilók eltörpültek a hatalmas hasam mellett, amelyre büszke voltam.
Most viszont otthon bizony hálóingben járok meg kinyúlt melegítõben (ha a hálóinget már szégyellem, vagy lemegyek az utcára).
Egyrészt olyan ruha kell, amelyik legombolható, és a régiekbõl rámjön. Ez a hálóing.
Másrészt bármilyen "egyszerû" is a fenti megszólalók szerint jól kinézni, ahhoz bizony pénz kell meg test.
Ami a testet illeti, több vagyok kb. 15 kg-al, mint kellene, és szerintem (molett-öntudat ide vagy oda) bármit is adnának rám, gusztustalan lennék benne. Ehhez fogyni kéne, de míg szoptatok, nem merek fogyókúrázni, és ha nem a tej miatt, akkor is aggasztana, hogy viselném a 24 órás mûszakot éhesen és/vagy fáradtan. Pattanásaim mellesleg ezerrel jönnek, mióta szültem.
Ami a pénzt illeti, egyrészt nincs, másrészt ha lenne is, nem ruhára/kozmetikusra költeném. Nem feltétlen azért mert "feláldozom magam", hanem mert a férjem (aki nagyon jó férj) nem érti meg - bármilyen fura - hogy a jólöltözöttség meg a vásárlás összefüggnek Kép. Vagyis - lévén GYES-en nincs "saját" pénzem - meg kell beszélnem vele, mire költünk. A ruhánál õ mindig kétslégbeesik és látom rajta, hogy önzõnek tart.
Megjegyzem, a varrás is pénzbe kerül és idõm sincs rá.
Szóval én ezt nem látom olyan rózsásan, pedig "igény"-em nekem is lenne rá...
Mókusnyúl
 


Fel a fejjel mokusnyul. En is hasonloan ereztem magam korabban, sot meg most is. (2 eves a lanyom de meg van ugy plusz 6-7 kilo a kezdo 14-bol) Hiaba vehettem volna meg barmilyen ruhat mindegyikben egy hajpacni tehennek ereztem magam. De az nagyon fontos lenne, hogy neha jol erezd magad a borodben. Tehat azert probalj meg kipreselni az uradbol egy farmert egy pulcsit es egy-ket inget ( nonap mindjart itt van, nem is beszelve anyak napjarol, szulinap, nevnap, stb, vagy kerj az ismeroseidtol a gyerekruha helyett magadnak valamit). Az ing apol es eltakar, nem nezel ki benne szornyen, fesulkodj meg rendesen es tegyel az arcodra egy kis sminket. Fogyokura gyanant pedig setalj nagyokat akar kinyult melegitoben is, ugyis jon a tavasz. A plusz kilok eltunnek kifejezetten a 24 oras muszak mellett.
norcsa
Himesháza
 
 


Sziasztok! Most, hogy felbukkant a habokból ez a topik, elolvastam, és nem bírom visszatartani magam.

Most a másodikkal vagyok terhes (24 hetes), és az az igazság, hogy szerintem egy kisgyerek mellett (21 hónapos), bazi nehéz csinosnak és vonzónak lenni. Egyszerûen ideges leszek, ha arra gondolok, hogy még csinosnak is kéne lennem, ha mondjuk lemegyünk sétálni:
1. Én felöltözöm
- fehérnemûk, haskötõ, meleg kisnadrág, kismamanadrág, trikó, pulcsi 1, pulcsi 2, téli cipõ (cipõfûzõs), hosszú kardigán, sál, nagykabát, sapka, kesztyû, táska.
2. A gyereket felöltöztetem
- pelus, body, harisnyanadrág, pulcsi1, vastagnadrág, pulcsi 2, kardigán, csizma, sál, kabát, sapka, kesztyû, és mindegyik külön harc.
És elindulunk:
A babakocsit vonszolom magammal, mert ha esetleg a fiamnak eszébe jut, hogy nem is akar lépegetni, kénytelen vagyok beletenni, mert nem cipelhetek a másik miatt.
A fiamat húzom magammal, hogy legalább a másik oldalra jussunk el, bár nagyon érdekes dolog a szemétledobó zárt kapuja.
A sok ruha mindkettõnknek marhára kényelmetlen, egyikünk sem tud rendesen mozogni, ettõl hamar ingerültek leszünk. Amíg volt, a nagy hó miatt nem tudtunk máshol csak a szûk csapásokon lépdelni, (ott viszont a babakocsizás lehetetlenség), azóta a sár és a kibukkanó kutyaszarok miatt.
Kb. 1 perc alatt mindkettõnk orra elkezd mûködni, kesztyû le, kotorászás a táskában zsepiért, és rohanás a fiam után: az a legújabb játéka (szívgörcsöt kapok tõle), hogy közli hogy "elfut", és már ott sincs.
Ha közértbe is kell menni:
Õt bele a babakocsiba, róla le a sapkát, kesztyût, sálat, kabátot, egyik kezemmel õt tolom, a másikban kosár, így is melege van, nekem mégjobban, a közértesek (is) utálnak az ordító gyerek miatt, a biztonsági õr meg folyamatosan a nyomunkban, amitõl meg én leszek ideges.
Mindezt spékeljétek meg egy jó kis hányingerrel, szagundorral, szédüléssel és általános gyengeséggel.
A +kilókról nem is beszélve.
Akinek ezek után még van kedve vonzónak is lenni, Brendonba járni, sminkelgetni, hm... azelõtt le a kalappal (sapkával).

Na jó, azért a Zeneakadémiára kirittyentem magam. Csak hogy valami pozitívat is írjak.

miko
bocs, hogy hosszú lettem, csak egész télen idegesített ez a legyélcsinos-elvárás, és most jól kiírtam magamból.
 
 


Mikoo, igazad van!
Én nemizgattam magam hogy hogy nézek ki terhesen. elég szarul néztem ki, mint egy viziló (+21 kg). De utána fél év alatt teljesen visszafogytam a versenysúlyomra és csinos vagyok, elégedett magammal. És a férjem is az!
Majd ha meglesz a picid ráérsz utána törõdnöd magaddal amikor tényleg lesz egy kis idõd és kedved!!
 
 


Szia Bogi! Hogy fogytál le 21 kilót 1/2 év alatt? Szopiztatás közben???? Én csak még híztam akkor, igaz kevés volt a tejci.
De ha van topic ilyen témában, talizzunk ott, ne offoljunk ide!
Írj lécci! Köszi!
mikoo
 
 


Sziasztok nem-csinos sorstársak!

Egy mellékes megjegyzés az elõbbiekhez.

Anno azt hittem, hogy majd a babkocsit, a babaruhát, illetve az én öltözékemet össze fogom passzítani! Ha-ha-ha!
Együttes eleganciánkról csak annyit, hogy mivel baba füle folyton ki van a csodasapkákból (ami egyébként már hónapok óta köszönõviszonyban sincs az anorákja színével Kép), a kapucniját a sapka felett egy sima fehér ruhacsipesszel szoktam összefogni Kép.

Méri
 
 


Méri,
holnap a Százszorszép gyermekházban baba-mama klub 10tõl, nincs kedved jönni? Mikkamakkában, 300,- a beugró. A Vasasos védõnénik tartják. a profilomban van kép rólunk, megismersz, ha nem vagyunk szimpik, nem kellKép
Ágci
bocs az offért.

Kép
 
 


Méri! Ez a ruhacsipesz jóKép! Nyáron, mikor hirtelen jöttek nagy esõk, a fiamra, aki akkor volt 1 éves, csak 116-os esõkabátot kaptam... Egy cipõfûzõvel kötöttem a derekára, és három ruhacsipesszel csipeszeltem itt-ott a gyerek ruhájáhozKép...
Egyébként a babakocsira is azzal fogom oda a kisplédet, hogy ne fagyjon be a gyerek popója. Kb. mint egy utazó kisputri. De azért legalább színével harmonizáló csipeszekkelKép.
A munkám, és a barátaim szerint azért amúgy jó ízlésem van...Kép
mikoo
 
 


Mikoo Kép Kép Kép

Én még azt tartom igen mókásnak, amikor arra biztatnak szerencsésebb elvtársnõink, hogy lanyhuló szexuális életünket szép fehérnemûkkel, füstölõvel stb. igyekezzünk feldobni.
Namost, rajtam egy szép fehérnemû csak a kontrasztot emelné ki Kép, ráadásul egy ilyen szappanoperás erotikus jelenet elég hülyén jönne ki azután, hogy nem sokkal elõbb Apával még együttes erõvel a gyerek popsijából csalogattuk ki a kakit. Kép
Persze lehet, hogy velem van a baj.

Off: Ágci, már megnéztelek Kép. Mégsem megyek, mert - tudom, hogy röhejes - iszonyúan félek az influenzától. Dec. óta dokinéni is házhoz jön, nem is voltunk még betegek. Majd, ha elmúlt a vész, tavasszal!

Méri
 
 


Méri! Kép Rég kacagtam ilyen jót! Papi meg a fiam döbbent csöndben hallgatták a fürdõszobából, nem tudták mi történt velem.
Az influenzától jobb is tartani, mi a játszótéren szedtük össze 4-5 napjaKépKépKép. Senkinek nem kívánom.

mikoo
 
 


Sziasztok, rám most biztosan haragudni fogtok, mert én a másik oldalt hirdetem.

A barátnõimen és unokatesómon látom hogy igenis van olyan hogy 2 gyerekkel csinosan.
Persze mindegyiküknél az alkati feltétel is megvolt, mert a terhesség elõtt is tök jól néztek ki stb. tehát nem is volt nagy cucc a kilók leadása.

Hogy õk mit csinálnak? amikor még megvolt a hasuk is szûk pólókban voltak, meg nacikban mert inkább szûk "szabott" póló és hurka ami szinte csak akkor látszik amikor ül az ember, mint egy lógós fakult póló.
Ugyanis a férfiakra -elmondásuk szerint- nagyon lehangolóan hat ha valaki eltakarja a testét xxl ruhákkal, míg ha van is háj de ha szûk a ruha az nem baj, azt csípik. (a férfiak imádják nézni a hasáncosokat is amiknek köztudottan rebeg a hájuk) Persze azért õk nem híztak meg vérmesen.

de ami fontos szerintem:
gondoljátok el, honnan jön apuci? csinos kolléganõk, hisz a munkahelyére mindenki jól öltözötten megy el, az utcán is akad egyegy szemrevaló pipi, és
mire megy haza apuci: feleség akinek esetleg rendetlen a haja és a kitérdesedett melegítõ meg a formákat takaró térdig érõ xxl póló a mindennapi ruházata. Smink semmi, parfüm helyett szagolja ki rólunk apu mi is lesz a vacsi.
Ti fordítva örülnétek egy hasonló helyzetnek?

(apuci borostás, izomtrikó és lógó gatya sörhas .. stb fogad nap mint nap)

Béb
Névtelen
 


Heló, Névtelen!
Dehogyis haragszunk rád (nyugodtam kiírhatod a nickedKép).
Én is látok gyönyörû fitt kismamákat... nekem viszont istennek se megy a dolog Kép

A háj tényleg elviselhetõ az ún. kólásüveg alkatnál, én viszont mostanság krinolin-típusúvá nõttem ki magam. Képzelj el egy krinolint hastáncolni Kép.
A vacsiszag pedig valóban ciki, de ami engem illet, én viccesen érezném magam sminkben és parfömmel könyékig sütõtökpürében a turmixgép mellett. Kép

Múltkor férjjel és sógornõvel sétáltunk, szembe jön egy anyuka (hasonló korú gyerekkel), tiszta Gregor Bernadett. Sógornõvel elismerõen egymásranéztünk, majd a páromra pislantottam, mire õ gyorsan: khmmm, de az a gyerek már sokkal idõsebb volt, mint Kitti!!!
Azért szép tõle, hogy próbálkozott, nem? Kép

Méri
 
 


Persze igaz, szepnek kell lenni, en is ezt irtam korabban, de azert apuci menjen a sunyiba, es fogja meg a gyereket szombat delelott es tutujgassa (bocs a szoert), etesse, csereljen pellust, setaltasson, takaritson, stb, amig anyu fodrasznal, fitnessklubban es kometikusnal van apa penztarcajaval majd mindezek utan legyen anyanak halas es udvarolja korbe, halmozza el bokokkal.

Valahogy igy lehet szerintem elvarni anyatol az apoltsagot es a fittseget.

De ha mindez nincs persze akkor sem kell elhagyni magunkat, mert a pasikra tenyleg a latvany hat a legjobban.
norcsa
Himesháza
 
 


Mikoo, megy mail!

Névtelen, én is azt mondom hogy legyen egy feleség csinos, vonzó, de a terhesség egy extra állapot, akkor nem kell bombának lenni! Vagy úgy járhatunk mint Szandi aki a nagy alakvigyázás miatt terhesség alatt kevesebb mint 2 kg-os lányt szült.

Ha már minden lecsitult és rendben van, ráér akkor a kismama visszazökkenni.
De akkor viszont kutya kötelessége!!!
 
 


Tényleg, Béb, õk parfümmel spékelt sminket csinálnak OTTHONRA? Komolyan?
És fõznek, mosnak, takarítanak, babakocsiznak, pelusoznak, etetnek-szoptatnak, mosogatnak, és még a gyerekkel is foglalkoznak?

Az anyósom annak idején javasolta nekem is, hogy vágjam be a gyereket a járókába, majd megtanulja hogy kell egyedül ellenni... Persze õ ezt azért mondta, mert rend- és tisztaságmániásKépKép, de valszeg ez a módszer jó azoknak is, akik otthon magukkal vannak elfoglalva.

A férjem egyszer-kétszer volt kénytelen egy-egy FÉL (!) napot végigcsinálni a gyerekkel, teljesen lefáradt és kikészült. Én meg hazajõve hozhattam helyre a konyhát, a kaját és a gyereket, pedig ügyes a pasi. Persze gyorsan elfelejtette az "esetet"Kép, és sokszor van, hogy magyarázkodáson veszem magam észre, hogy egész napi otthonlétem után mégis miért néz ki a lakás rosszabbul, mint reggel.

*
És hogy mi a fontos?
Igaz, hogy 10-15 éve fittebb és energikusabb voltam, de egészen más volt a hozzáállásom és a véleményem egy csomó dologról, egészen más volt az értékrendem.
Viszont NAGYON örülök, hogy nem akkor neveltem a gyerekem!!!!!!!!!!

mikoo
 
 


Sziasztok!

A kisfiam 5 hónapos múlt, tehát a probléma nekem is ismerõs. Igen, rajtam is maradt szülés után 4 kiló és szoptatásnál rájött még 6 !!! Én is utáltam magam a bõrömben és még most is úgy érzem, hogy elcserélték valakivel a testemet. De mostanra sikerült átjutnom a holtponton és kezdem újra "összeszedni" magamat. A recept?
1. Nekiálltam tornázni itthon heti 1-2x 1,5 órát (amíg a lurkó alszik). Utána újjá születek és a mozgás miatt felfrissül a vérkeringésem, ami kiváló hatással van a szexuális étvágyamra. És a kilóim is elindultak lefelé.
2. Minden héten legalább 1x elmegyek valahová 2 szoptatás közt (2,5 óra), ilyenkor kifestem magam és szépen felöltözöm (már ami még rámjön). Teljesen NÕNEK érzem magam. A gyerkõcre ilyenkor a szüleim vigyáznak.
3. A kedvesemmel még az elején megbeszéltem, hogy ki kell másznom a depibõl és a segítségét kértem. Azóta minden hétvégére meglepetés programot csinál KETTÕNKET (volt már mozi, étterem most pedig Operába megyünk). Ilyenkor Õ sutyiba beszervezi a szülõket Kép. Nagyon hangulatos kettesben!!!
4. Ápolom a barátaimmal a kapcsolatot, ilyenkor õk látogatnak meg (ehhez még csak ki sem kell öltözni). Egy jó beszélgetés is rengeteget javít a közérzeten.
5. A kedvesem mindenben segít este, ha lefáradok Õ foglalkozik a lurkóval (most is), én pedig nagy algás füdõt veszek, vagy olvasok vagy bármi mást csinálok, ami nem a gyerekkel kapcsolatos.
6. Nagyon fontos! Még így is vonzónak és kivánatosnak tart, és ezt MONDJA is. Ez is rengeteget segít nõnek maradni.

Ez a mi receptünk. Nyilván nincs mindenhol nagyszülõ és lehet, hogy a férjek némelyike kevésbé partner erre. A lényeg, hogy kell találni valami olyan elfoglaltságot, ami üdítõen és pozitívan hat a lélekre. Ez bármi lehet: virágültetés, torna, fõzés, olvasás, ... fontos, hogy az anya számára "kényeztetés" legyen. Ha a lélek rendben van, már a test is tett egy lépést efelé.

Azt gondolom, hogy ezt az egészet nem is a férjek miatt kell csinálni, hanem magunk miatt, mert mi akarjuk jól érezni magunkat. Persze turmixgéppel és kakis pellussal a kezünkben sosem mi leszünk Kim Basinger a 9 és 1/2 hétbõl, de szerintem a férjeink nem is ezt várják tõlünk. Gyereket ajándékoztunk nekik és ennél többet szerintem egy nõ nem adhat.

Húú ez hosszú lett. Bocsi.

Milla
 
 


Ez mind szép, csak az a baj hogy a férfiak nem így gondolkodnak. tisztelet a kivételnek.
Névtelen
 


Szerencsére azért én elég jól választottam.
MillaKép, Te is. És tetszik a recepted is! Elég kerek. Szülés után újra átolvasom!
mikoo
 
 


Milla!
Igen, az én párom is azt mondja. El is hiszem neki, mert egy angyal, de mivel én tisztán látok, néha azt gondolom, megbolondult. Kép
A recept jó, csak... Még nyárom én is megpróbáltam szép ruhában virítani. (Most télen ugyanazért nem megy, mint Mikoo-nak.) Anyós meg is dícsért, mondtam neki, kiöltöztem, hisz esemény van: megyünk dokinénihez oltásra. Aztán fel is vágtam a többi kismama elõtt Kép
Hazafelé a kirakatba pillantva rájöttem, hogy jobb is, hogy nem a párommal sétáltam, mert a cicababák látva a bálnát, ami én volnék, biztos extra bátorságot merítettek volna a becserkészéséhez. Kép

Méri
 
 


Sziasztok!

Egyetértek Mikoo-val, szerintem is minden a választáson múlik!
A férjem elõtti pasim elvárta, hogy mindig úgy nézzek ki, mintha az M(usic)TV-bõl léptem volna ki, annak örült volna, ha otthon is tangát hordok, amihez persze fenék is kellett, így tornáztam, stb. Egyfolytában azon görcsöltem, hogy hogy nézek ki. Aztán azért hagyott ott, mert - bevallása szerint - megkedvelte az "üzletasszony" stílust (kiskosztüm, tûsarkú cipõ), és én nem tudok olyan lenni...
A férjem viszont olyannyira elfogadó volt, hogy rövid idõ után már a mitesszereimet is ki mertem nyomni elõtte, ami korábban elképzelhetetlen volt! Csak ilyen férfinak lehet - szerintem - bizalommal gyereket szülni.
El sem tudom képzelni, hogy a másikkal hogy szültem volna "együtt"; hogy mászkáltam volna félmeztelenül az üvöltõ gyerekkel szoptatás közben. Hogy ne lettem volna félholt és depresszós, azzal a kényszerrel a fejem felett, hogy összerakjam magam akkora, mikor hazajön a munkából, és felvehessem a versenyt az "üzletasszonyokkal".

Remélem 20 év múlva is elmondhatom, hogy ez jó választás volt (márminthogy nem hagy ott addig) Kép Persze ez már a "Mit érdemes tenni gyerekvállalás elõtt" topic témája Kép

Laura
Laura
 


Sziasztok!

Szerintem a férfiak mindig meg fognak fordulni egy csinos nõ után és mindig csorgó nyállal nézik a szexbombákat, de csak azért mert az egy "elvont nõ". Nem reggelizik, nem megy WC-re, nincs anyja, nem morog az otthagyott zokniért, stb.
A múltkor olvastam egy Cindy Crawford intejút, amiben arról beszélt, hogy a férjének nem ugyanaz a gyereknevelés, mint neki, és amikor a férje este késõn hazajön már fáradt és a munka jár az eszében! De ha megkérdeznénk bármelyik heteroszexuális fickót, hogy mit csinálna egy este Cindy mellett, hát nem azt válaszolná, hogy a munkára gondol, az tuti.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy bomba nõ is "csak" egy feleség a férjének. Nem lehetünk egyszerre "elvont" nõ és szeretõ feleség.
De ha megkérdeznénk a férjeinket, hogy Cindyvel akar e élni vagy velünk, biztos, hogy mi kerülnénk ki gyõztesen.

Szóval ez már csak ilyen. A lényeg tényleg az, hogy mi magunkkal legyünk jóba. Szerintem.

Milla
 
 


Milla Kép
Igen, engem sajna (kár)örömmel tölt el, hogy a Naomi Campbelleket és Madonnákat is mindig otthagyja valaki.Kép Kép

Méri
 
 


A boldogság kulcsa (szerintem), hogy elégedettek tudjunk lenni. Ez persze nem dagonyázást jelent a már elértben. Fejlõdni, tanulni kell, de néha meg kell állni, és értékelni-örülni annak amink van. Amink AKKOR van. Ha az ember mindíg azzal van elfoglalva, hogy olyasmire gondol és vágyik, amilye még nincs, boldogtalan lesz, mintegy kielégületlen az életben.

2, 5, 10, 30 év múlva is lehet örülni a párunknak, a lakásunknak, bárminknek, amink VAN. Azért, hogy VAN.

És a férjem is így gondolkodikKép.
mikoo
 
 


Mikoo!
Teljesen egyetértek!Én is, mi is így gondoljuk!

Mókusnyúl!
Tudtunk valamit segíteni?

Milla
 
 


Milla! Köszi az érdeklõdést
Én nem vagyok ám depressziós, csak néha úgy látszik. Majd több hangulatjelet fogok használni, hogy lássátok, mennyit vigyorgok, miközben olvaslak titeket Kép
Részben tán ennek a topicnak a hatására elhatároztam, hogy adok magamra. Kép Nosza, számba vettem a ruhatáramat, találtam is egy oldalzsebes derékban gumis kordnadrágot, ami még rámjön. Hát nem az elegancia csúcsa Kép
Számbavettem az anyagaimat, van bõven, elkezdtem tervezgetni, mibõl mit varrok, mihez mi illik, nézegettem Burdákat is... úgy belemelegedtem, hogy majdnem elfelejtettem ebédet adni a manócskának, a pelenkázásnál meg csak a pelenkát felejtettem ki a ruha alól Kép. Szóval ez a ruházkodás nem igazán nekem való elfoglaltság most Kép
De azért még elmentem a Corába, és képzeljétek, volt egy tök jó fazonú nadrág a leértékelt cuccok között 300 Ft-ért. (!!!) Férj aszonta: tényleg nem is annyira drága... Kép Rögtön vettem belõle egyet...., aztán még kettõt. Egy 44-est, egy 42-est meg egy 40-est. Vajon miért?? A szándék már megvan! Kép
Mókusnyúl
 


Szia Mókusnyúl!

Örömmel olvasom a soraid Kép. Látod csak azt a néhány rossz napot kell valahogy átvészelni, és amikor az ember lánya elindul kifelé a szomorkából már tele is van energiával. Jól csinálod. (Ez a nadrág dolog tetszik nekem ;).


Szia
Milla
 
 


Sziasztok,
Méri, nincs kedved babulekkel tornázni? A Mikkamakkába megyünk ezen a héten volt az elsõ, olvashatsz róla pár sort a szegedi topicba. Jó kikapcsolódás, csomót rötyögtünk a csajokkla, meg egy picit mozogtunk is. Részletekért kattints a szegediekhez. Kép
Bocsi az offért.
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok, tudtok jó kozmetikust ajánlani Budapesten?
Nagyon kellene már, mert eléggé megsínylette a bõröm a bébit, és még mindig miteszeres vagyok (már 4 hónapos Ármin)

van egy kis bajszom is, azt eddig szõkítettem, szerintetek érdemes gyantáztatnom? van ilyen irányú tapasztalatok?

Emese
Névtelen
 


Sziasztok, lányok,
ha valakit érdekel, én sminkes vagyok, szívesen megtanítom, kinek mi áll jól, forduljatok hozzám bizalommal. Kép Házhoz megyek. Cím a profilomban.

Virág
Virág (fiore)
 


Öröm volt ide betévedni és felüdülni, miután 20 hetes terhesen, délutánonként egy 7 éves fruskát kalauzolva az aerobik vonzó világába (potom 4 órás elfoglaltság), majd estig leckét körmölve dőlök az ágyba. És ma belenéztem a tükörbe. Hát mit mondjak. Lehangoló. Mármint önmagamhoz képest, bár a párom váltig állítja, hogy vonzó vagyok és jól nézek ki. Amit elég nehéz elhinni, amióta nem jönnek rám a ruháim, nincs szolárium és hajfestés. Maradt azonban helyette hordó has, sok ránc, gyűrött arc, karikás szem és sok-sok pattanás. Ebből az alapanyagból kell kiindulnom, de ha fene fenét eszik is, jól fogok kinézni. Legfeljebb a tanító néni szülőknek szánt szorgalmi feladata, gyermek esti dorgálása stb. rovására teszem ezt meg.

Apropó! Lehet, hogy furcsállani fogjátok, de szerintem igenis a szolárium az, ami nagymértékben feldob egy nőt. Mármint külsőleg. Amíg hetente egyszer jártam, addig az alapszín rejtett minden hibát és fáradtságot. Nézzétek csak meg! Hány ronda nő tűnik mutatósnak, mert napbarnított a bőre és hány szép arcú nő szürke kisegér hófehéren. Azt azonban még mindig nem sikerült kiderítenem, miért nem ajánlatos a szolárium terhesség alatt. Tudtok erről vmi konkrétumot is a "biztos ami biztos, inkább vigyázzunk vele" szlogeneken túlmenően?
Gabó
 


Bocsi, regisztrált vagyok, csak a jelszót felejtettem el beírni.
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: