Új privát üzeneted érkezett!

...például a hetedik hónapban, úgy a bikinivonal környékén...
Én megőrülök tőle, hogy már nem látok "magamból" semmit a nagy hordó hasamtól, agyon trükközök mindenféle tükrökkel, mert ugyanakkor ki nem álhatom ha őserdő van a lábam között Kép

ti hogy oldjátok/odottátok/oldanátok meg?

j.
csuti
 


csuti!
én is pont a hetedikben vagyok(bár inkább 8.):-)
pont tegnap elött borotváltam. :-))
Hát mit ne mondjak, nekem sem volt valami könnyü.
kicsit "bénán" hangzik az ötlet! :-)
én levettem a fürdőből a tükröt, nrkitámasztottam a kádnak; eléraktam egy lavcort jó meleg vízzel meg ami kell; és főlégugoltam, így bár néha nekem is kellet tükröznöm egész türhető volt.
ja az sem rossz, ha az egyik lábadat feltudod rakni valami tartóra, mintha a lavor két szélén egy lépcsön álnál! :-))
hát ez így elég béna leírva, de remélem sikerült valami támpontot adnom. :-))
Üdv.: Anna
Annababa
 


Ja el is felejtettem, ha csak a bikini vonalról van szó, azt egyre több szépségszalonban is leszedetheted. Pl.: Westend
Sok szerencsét
Anna
Annababa
 

 
 

Csuti!

Bocs, nem a témához kapcsolódik, de te nem az ELTE Trefort Ágoston Gimnáziumba jártál véletlenül?

Puszi:

Dia
Dia
 


En geppel csinalom, csak felek, hogy a babocat idegesiti a zaj, ezert kozben mindig biztatom, hogy ne feljen
Natasa
Névtelen
 


Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy TI nem lesztek szőrtelenítés után kiütésesek? Nekem eddig is nagyon érzékeny volt a bőröm a bikini vonalban, de most...
Csinálhatom krémmel, gyantával, borotvával. Mindig kiüt. Még szőrtűsző-gyulladásom is lett.

Rita
Rita
 


Nekem csak a csipesszel valo kihuzkodas segit a gyulladas ellen. Minden mas kiut engem is. Kicsit idoigenyes, es nagy hassal keptelenseg megcsinalni. Nekem mindig a ferjem csinalta mikor en mar nem lattam. :-)))

Agi
Agi
 


Rita!

Le kell fertotleníteni és utána Pantenol tartalmu dologgal bekenni.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!
Nekem is a ferjem csinalja mindig!!!, bar a bikinivonalat azt kozmetikussal gyantaztatom, igy nem no ki olyan gyorsan. Igy a legkenyelmesebb!
Moni
Moni
 


Sziasztok!

A legkönnyebb ha kozmetikushoz mentek és gyantáztattok, az hosszú ideig megoldja a helyzetett és nem is kell kínlódni a poci miatt. Rita!
Lehet kapni szortelenítés utáni balzsamot( én az Anaconda termékét használom ) vagy van kimondottan szortüszogyulladás elleni krém is a Stellától.De a gyerkoc miatt késobb úgyis jó ha beszerzed a neogramormon( lehet, hogy rosszul betuztem) kenocsöt és az is kíváló szortelenítés után.
M.
M.
 


Sziasztok!
Kenhetem... Persze lefertőtlenítem a férjem arcszeszével. Utána volt már Anaconda, Stella krémem. De a Neogranormont még nem próbáltam.

Egyszer mentem orvoshoz. Gondolhatjátok, hogy vizsgálat közben milyen finom férfias arcszesz illatok "szálltak" fel. Az orvosom el is mosolyogta magát és így szólt: Nem rég járt itt a frissen borotválkozott apuka?

Rita
Rita
 


Én már túl vagyok két babán.Én utáltam a végefelé a gyantázást a kozmetikusnál, egyrészt fáj, másrészt akkor már nem bírtam elég jól a fájdalmat, mert amit te érzel azt közvetíted a babuci felé is.Én úgy döntöttem marad a borotva és a tükör, ahogy az előttem szólók is mondták.De azt hiszem ez mindenkinek nehézséget okoz.Sok sikert!
molnam
 


Sziasztok!
Régebben nekem is sokszor begyulladt a boröm.
Nekem is a Neogranormon segített.
Ha este leszorteleníted, és éjszakára bekened (legjobb, ha bugyit nem veszel fel, én például ilyenkor boxeralsóban alszok), másnap semmi bajod.
Labros
Labros
 


Sziasztok!
Nekem csak akkor gyulladt be,ha vissza fele huztam a borotvat,de amiota a szor iranyaba huzom,nincs semmi bajom.
udv
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Gyanta. Nekem ez vált be, kozmetika és nincs semmiakrobatika. )))
Névtelen
 


gyanta. patronos házilag, a hónalja meg fazonra csak kozmetikussal és hagyományos gyantával.
A kozmetikusom ezt a kettõt 400 Ft-ért megteszi. Magamnak nem tudom, plussz a patronostól nagyon véreztem ezért ragaszkodom a hagyományos gyantához.
A patronossal otthon is tudom a lábamat gyantázni.
2-3 hétig kitart. Ha borotválom magam, 1 napig, utána serken a fekete szõr. Jajj de ronda akkor!!!!
Névtelen
 


Sziasztok !

Lányok, Nektek gyantázás után amikor elkezd nőni a szőr, akkor egyből rendesen kinő ?
Nekem bőr alatt kezd el nőni, és jó sokáig nem is tud kinőni. Olyan csúnya. Olyan, mintha betokosodna.
Mit lehetne tenni ellene ???

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Szia Szilvy! Nem tudom mit lehet csinalni, mert nekem nem szokott. Szerintem kerdezz meg azert egy kozmetikust. Amugy nekem rendszertelenul kezd el noni, ami nagyon termeszetes hatast kelt. Bezzeg ha borotvalom, masnap tiszta sorte vagyok :-) Brrrr.

nem tudom tudtam-e segiteni ... Gb
GB
 


Szia Szilvy!

Nekem is a bõr alá kezd el nõni (én ugyan mostanában epilátort használok). Megelõzésre nincs ötletem, de azt szoktam csinálni, hogy egy tûvel a szõrszál alá szúrok, cseppet sem fáj, és felszakítom a hámréteget. Utána már el lehet távolítani.

Üdv. Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok!
Nekem is a bőr alá nőtt. A következő a megoldás.Szőrtelenítés előtt bőrradír. Lehet kapni testradírokat. Ez után szoktam, ha nagyobb, akkor gyantázni, patronossal, vagy epilálni ha kisebbek a szőrök. A szőrtelenítés után pár nappal, ill. hetenként le kell bőrradírozni, így nem nől az elhalt hámsejtek alá. Megteszi fürdés után, ha a törölközővel jól ledörzsölöd magad, így is lejön.
Liesel
Liesel
 


Liesel!

Köszi, kipróbálom.

Iboly
Iboly (iboly)
 


Szia Iboly!

Nekem nemcsak nehany nott be, hanem rengeteg. Elmentem borgyogyaszhoz, aki sajnos azzal szomoritott el, hogy ez alkati dolog. Nem fugg a kozmetikaban levo higieniatol, a gyantatol, a technikatol. Egyszeruen a kis tok, amibol a szorszal kino, olyan erosen be van agyazva a borombe, hogy nem jon ki a szorszallal egyutt, amikor kitepem a szorszalat. Emiatt, amikor az uj szorszal akarna kinoni, nem tud nyomulni, es begyullad. Azt mondta, az egyetlen megoldas a borotva. Fel evig nem voltam hajlando ezt tudomasul venni. Aztan feladtam, mert annyira ronda pottyos volt a labam. Azota borotvalom, es hat igen munkas es utalom, viszont a labam most szep.

Remelem, rajtad segit a borradir, nekem az enm volt eleg.

Eva
Névtelen
 


Van valami olyan maszirozo (DM-ben sot talan a KIKA-ban is lattam ilyet), azzal kell atmaszirozni utana a bort. Nekem egy eleg uj gep van, ahhoz eleve ilyen cellal adtak. Mint a smirgli, csak joval finomabb, vilagos barna szinu. Bocs, hogy csak ennyire tudom elmagyarazni, de hatha masnak bejon, hogy mi ez.
J.
Névtelen
 


Sziasztok !

Köszönöm a tanácsokat ! A tűvel felszakítani én is próbáltam, de hát mire végeztem, lement a nap ! :-(
Úgyhogy most akkor próbálkozom a bőrradirral, vagy a törölközős dörzsöléssel ! Hátha bevállik !

Még egyszer köszi !

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Szia Eva!

Nem túl biztató, amit mondasz. Mindenesetre megpróbálom a bõrradírt, aztán majd meglátjuk. Kicsit aggódom miatta, mert piszkosul szokott viszketni a lábam, amikor nõ a szõr és lehet, hogy a radírozás még rátesz egy lapáttal. A borotválást most próbáltam abbahagyni, kipróbálva az epilátort...

Üdv.
Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok!

Kozmetikus vagyok, ezért "néztem be" ebbe a topicba. Olvastam, sokaknak probléma a bõr alá növõ szõr, sajnos ez tényleg alkati dolog. A testradírt én is ajánlom, vagy pedig finoman körömkefével is lehet, persze csak lábon. A radírozástól nem fog jobban viszketni a bõr, sõt, könnyebben ki tud bújni a szõr, és nem gyullad be. A gyulladás egyébként attól van, hogy a vastag bõrön nem tud áttörni a szõrszál. Tûvel házilag ne nagyon próbáljátok kipiszkálni!!!
Van olyan, aki nem bírja a gyantát, mert pl. allergiás, léteznek különbözõ érzékeny bõrre való gyanták is.
Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült, de szívesen segítek bárkinek, akinek kozmetikai problémája van!
Üdv.
Ancsa
Ancsa
 


Sziasztok!
Nekem eddig nem volt ilyen bőr alá növéses problémám, de most hirtelen ilyen lett a lábam. Egy biztos, eddig mindig epilláló-géppel "borotválkoztam", és most kipróbáltam a szőrtelenítő krémet (Meet - ha jól emlékszem). Hát teli lett ilyen bőr alá nőtt szőrrel. Hiába epilláltam, olyan ronda volt. Aztán nekiálltam kivakargatni, de megfogadtam, többet nem próbálkozom a krémmel, inkább szenvedek.
Üdv: Bobo
Bobo
 


Sziasztok!

Nagyon tetszik néhány ötlet, amit írtatok! Én éppen ma léptem a 40. hétbe és hát ilyenkor aztán már valóban nem könnyû a mûvelet... Nálunk is az vált be leginkább, amit olvastam néhányatoknál, hogy egyszer megkértem a férjemet, hogy segítsen a borotválásnaál.(korábban is történt már ilyen) Õ nagyon szívesen teszi ezt, jópofa "játék" is, meg hát nem kell különbözõ tornamutatványokat végezni a végeredményért.
(Persze nem mondom, nagyobb a biztonságérzet olyankor, amikor az ember magának tudja mindezt megtenni.)
Nem tudom, hogy tapasztaltatok-e ilyet, de nekem amióta terhes vagyok, sokkal inkább lecsökkent úgy általánosan a szõrszálak növekedése, ez alól egyedül csak a haj növekedése és erõsödése a kivétel.

Sziasztok!
NKata
 
 


Kedves Szõrmókok :-))!
Nekem azt ajánlotta a kozmetikus, hogy szõrtelenítés után erõsebb szivaccsal zuhanyozzak,akkor ki jönnek a feljebb írt szõrtüszõk.(Gyanta után 12 órával leghamarabb)
Névtelen
 


Helló!
Én 14 éves vagyok,és azt szeretném kérdezni,hogy hány éves korban kell elkezdeni a gyantázást,vagy egyáltalán a szõrtelenítést?
Elõre is kössz!
Sziasztok!
Névtelen
 


Szia, 14 éves!
Minél elõbb kezded, annál rosszabb! Ha visszanõ, szép erõs és sötét szõrzeted lesz, amit aztán folyton borotválhatsz. Tudom, hogy így most zavaró a látvány, de gondold meg...
Névtelen
 


Hát én elkezdtem amint "látványosra"nõtt, azóta sem tudom, milyen lenne ha meghagynám, mert engem is kiábrándítana a látvány, így nem adok lehetõseg megnõni.
Ha téged zavar, és pl. izzadsz akkor nosza. A környezet is díjazza. Sajnos gyakori mosakodás mellett is a verejtékmirigyek váladéka a szõrtüszõkön megtelepedve erõsebb szagot áraszt, ez tény. Másrészt nem túl építõ látvány nyáron, az ujjatlan ruhában járóknál a hónalj, és lábdzungel. Az hogy erõsödik-e, azon is múlik, hogy milyen a haj-szõr színed. A világos színû kevésbé erõsödik. Nem muszáj gyantázni, néhány testtájék elég érzékeny, fájdalmas lehet. Van sok lehetõség, kozmetikai oldalak ezrein írnak róla, itt is.Én pl . az esti tusolás alkalmával szoktam leszedni, nõi borotvával, kb. 5 perc, nem fáj, és gyors.Arra figyelj, hogy bármilyen módszert választassz, elõször kis helyen próbáld ki, mert én pl, allergiás lettem a szõrtelenítõ krémre.Szerintem ez a mai korban az általános higiéna része.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


A hónalj az szerintem is mehet, csak a lábbaddal vigyázz, ott tényleg erõsebb nõ vissza!
Névtelen
 


Kedves 14 éves Névtelen'

Kozmetikus vagyok ,az én vélemenyem az,hogy ameddig tudod huzd az idot a gyantazással és a bortotválkozássl.Serdülõkorra jellemzõ az erõsebb szõrösõdés,ami 16 éves korod körül megváltozhat.Ezért nem kéne még elkezdeni a gyantázást ill a borotválás mert onnan kezdve már nincs visszaút.....
Szõkitést javasolnam,persze ha nagyon zavar a dolg (...hogy ezt már nem birod...)akkor GYantázás,de én még várnék min. 1 évet vele.A borotvát HA CSAK TUDOD KERÜLD,(persze néha elkerülhetetlen.)
Szilvia
sylvia
 


Azért emlékezzetek, mikor 14 voltatok, milyen érzés volt, hogy pl. szokás volt cikizni már akkor is, a dzsungel lábú lányokat, és a strandon sem a leg elõnyösebb a bikinibõl kikandikáló valami, éppen elég megszokni a változásokkal együttjáró lelki és testi dolgok feldolgozása.
Szóval szerintem ha zavar, akkor nem érdemes várni, minden nap, amikor rosszul érezzük magunkat a bõrünkben, egy olyan napot vesz el az életünkbõl, amikor jól is érezhetnénk magunkat.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Én is 14 évesen borotváltam le a lábamat elõször-azóta is bánom. Mivel szõke vagyok, a lábamon is szöszi pihék voltak, de engem akkor zavart...Most már tudom, hogy az kutyafüle volt, ahhoz képest, ami utána nõtt kiKép De milyen érdekes, a hónom alját 30 évesen borotváltam le elõször- kb 5 szál nõtt nekem oda (hál istennek).

Ancsa, lenne egy kérdésem: hogy lehet az, hogy én bármilyen szõrtelenítõ krémet használtam, olyan lett a szõr, mintha bedauerolták volna...És ugye ezek után jöhetett a borotva.

Sziasztok:
Jovika

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Én már egészen fiatalon leszedettem a lábamról a szõrt, de nem borotvával, hanem gyantával. Sportoltam, és nem volt szép a szõrös láb. Nekem bejött, egészen kiritkult. Erre mostanában jöttem rá, hogy néha jó darabig nem volt idõm kiszedni. Kép Engem is ijesztgettek az elején, de nagyon zavart. Én nem bántam meg.
Liesel
Liesel
 


Pocok!

Kérlek ird meg. hogy milyen krémet használsz, mert már az õrületbe kergetnek a szõrszálaim. 10-szer olyan gyorsan nõnek, mint a hajam....
Ki érti ezt?
Névtelen
 


Régen nem jart itt senki, de biztosan most is sokaknak aktualis: hogyan borotvalja a labat, meg AZT 1 elörehaladottan terhes nö!!! Kép
Jokat nevettem ezt a topicot olvasgatvan...
En sajna a Veet-ekre allergias vagyok, igy terhesen is maradt a beretva. Amikor mar nem lattam a ...naszoval, AZT, kinlodtam, majd végül a férjem segitett...
Vendég
 


Sziasztok, Anyukák!

Megmondanátok nekem, hogy szülés előtt, amikor borotválnak, akkor mindent leborotválnak, vagy csak a gát környékét?
Ha jól tudom, akkor, ha császárra van szükség, a vágást igyekeznek eltüntetni a szeméremszőrzet alá, ezért gondolom, hogy mindent kell borotválni. Vagy rosszul tudom?

Én meg a borotválást nem bírom, mert szenvedek tőle, amikor kibújik a szőr. Valószínűleg kozmetikust fogok megkérni intim gyantázásra, ha lehet, mert még mindig jobb, mint a borotva után a viszkető borosta. (Összekötve egy fájó gátsebbel, vagy egy császár utáni sebbel...)
Marin
 


Csak legalul borotválnak és nem teljesen simára, legalábbis engem, így a szőrnövekedés sem votl zavaró. Nem készülnek eleve császárra, az menet közben változhat és akkor fognak hozzá a megfelelő előkészítéséhez. Szerintem pokoli kín lehet OTT legyantáztatni, ráadásul, ha nem bír kinőni, visszafordulnak a szálak, begyullad a szőrtüsző, az szarabb, mint a borosta 2-3 napig, amíg elrendeződik a növésirány
 


Köszi a választ.

Hát, nem akarok senkit megbotránkoztatni, de én "OTT" is gyantázom, ráadásul magamnak. És ki lehet bírni, de legalábbis sokkal jobb, mint amikor egyszer leborotváltam. Nekem borotválás után nem tudnak rendesen kinőni a szőrszálak, és az a fájdalmas, nem a gyantázás után.
Marin
 


KUKACZ!
Ide sem irtal ma, en olyan szomoru vagyok! Kép Kép
Miert csinalod ezt velem? Kép
Irjal IDE IS!!!
katicabogar
 


KépKépKép
krokodil
 


sziasztok

Én az ügyben szeretnék érdeklődni hogy, nem is tudom hol kezdjem. A lényeg , azt hallottam ha megcsípnek , meg ilyensmi az meglátszhat a gyereken, és ez ügyben szeretném kérdezni hogy én eddig géppel epiláltam de terhesség alatt nem merem nehogy valami meglátszódjon a babán. ez igaz vagy nyugodtan gépezhetek nem fog látszani semmi. ha jol rémlik a gépem papírja is azt irja hogy terhesség alatt ne használjam. remélem valaki tud ebben segiteni. köszönöm előre is.
sziasztok.
 
 


Sziasztok.

Már irtam de nem látom hogy megjelenítette volna. Ezért mégegyszer irok. szeretném megkérdezni hogy terhesség alatt lehet e géppel epilálni.? Nem fog e meglátszani valami a babán? Köszi sziasztok.
 
 


Sziasztok!

Emerita!
Mármint mi fog látszani a babán Kép? Hogy szőrtelenítettél? Borostás lesz a lába Kép? Ez egy régi babona, hogy minden meglátszik majd a babán, amit az anya csinál, de ennek nem sok alapja nincs szerintem.
A dobozra valszeg azért van ráírva, hogy terhesség alatt ne használd, mert terhesség alatt visszeres lehet a lábad és akkor nem ajánlott sem a gépi epillálás sem a gyantázás. Marad a borotva legfeljebb Kép.
Üdv, Virág
U.i.: én is Tbányáról származom
 
 


Szia Virga!

Szóval akkor nyugodtan használhatom. Hát a borotva az elég gáz mert utána kipattog, szúr, és viszket a bőrőm.
Köszi hogy irtál .

hali.
 
 


Emerita,
én szőrtelenítő géppel szedtem végig, eszembe sem jutott, hogy bármi gond lehet ebből (én a krémektől jobban tartok, elég agresszív szerek, azt nem is használok már a terhességem óta egyáltalán). Igaz, a lányom elég pihés már így tizenöt hónaposan is Kép De ez vsz. inkább genetika Kép

Lányok,
ha vki tud, segítsen. Szőrügyben borzasztó problémás vagyok.
1. Rettentően baromian szőrös vagyok, jó fekete erős, és gyorsan nő. A hónaljam alapban daueroltnak hat, a lábam térdig csak simán borostás, combon pihés. Még a lábujjamon is szőr van Kép Hogy a bikinivonalon és alatta mi burjánzik, azt inkább le se írom (hozzá kell tennem, a hajam inkább világos, egyéb tájakon viszont agresszív sötétbarna vagyok).
2. Allergiás vagyok a krémekre, illetve napokig pöttyös vagyok utána. Gyanta, gépes szőrtelenítés után szintúgy.
3. Bármivel szedem, ijesztően gyorsan visszanő. Két hét után már "divatborostám" van (mint amikor a fiúknak a borostánál csak egy kicsit hosszabb szakálla van, értitek).
4. Az egyetlen, amivel nem vagyok pöttyös, a borotválás. Ez lábon, hónaljon oké is, és ettől alig nő gyorsabban, mint bármi máson. De a bikinivonal katasztrofális, borotválással is rettenetesen néz ki. Nem beszélve róla, hogy a borotva nem is bír a bikinivonalammal, rajta marad a töve, plusz pöttyös leszek, és be is gyullad, meg ilyen gombócosan nő vissza. De ezek után krémezni, gyantáztatni már nem is merem...
Szerintetek mi a megoldás??? Engem őszintén szólva csak most kezd zavarni a bikinivonalam, eddig nem bántottam, de a párom járatja a Playboyt Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Kriszi!

Próbáltad már géppel a bikinivonalat?
Először vágd le ollóval, szakállvágóval, hajvágóval, akármivel 5-7 mm-esre, utána jöhet a gép. Nem mondom, hogy nem fáj, de ki lehet bírni, pedig nekem híresen alacsony a fájd.küszöböm. Másodjára már nem is kell az elővágás, és akkor egyszerre kevesebb is lesz, mert ugye nem mind u.akkor nő ki.
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

cron